7£7L Nieuwe basis-versie Land Rover ROEN XM zi :el KIJK EERST BUFORD I b w* M b \RTj Adr. van de Ven 22Z- ^248.- Heel even speelt de Opel-dealer voor juwelier te nemen. Het gaat om een Omega GL 2.4i met geregel de katalysator, stuurbekrach tiging en een vijfversnellings- bak. De auto krijgt naast de standaard uitrusting onder meer een 4-spaaks lederen stuurwiel, buitenspiegels in de carrosseriekleur, vier licht metalen velgen, getint glas, mistlampen voor, hoofdsteu nen achterin, centrale ver- 9 o.a. 13-42283 Pag.3 Bijlage: DeTilburgseKoerier Deze week in de Automaat Eindhoven Rallystad Pag.7 Rij-impressie: Citroën XM Autotest: Volvo 440 DL Fleur de Lys doet het verleden herleven Pag.9 Gevaarlijk jF 1 11 juni 1989-pagina 20 RT Oplage90.900 ex. Donderdag 1 juni 1989 'T' RADIO/CASSETTESPELER Voor aquele mfor- Tony Vos leldig zolang de voorraad strefc ]00 AK Tilburg r storie. O NET ZO VOORDELIG. WEL ZO BETROUWBAAR. PRIJZEN INCLUSIEF MONTAGE EN BTW. [OBAM Tilburg BV] JHM Jaargang 1 Nummer 22 De Auto De Tilbt D.A.T.C Tilbu Zand, Oistc-- van Vliet Directeur Adr. van de Ven Tilburg B.V. Achter spoiler Escort 8/86 Informeer naar ons R.S. programma E^omeretoib^^SnS getraind personee' staal voor u klaar Bel dan op Of beter nogkomb^Biions bent u ma uwForó at^dwettom SPOILERS Sieren uw Ford en verbeterende bouwde dieselmotoren met 12 kleppen. Zowel deze diesel als turbodiesel worden in Frankrijk pas ruim na de zomervakantie geleverd, terwijl de levering in ons land pas in begin 1990 voor zien is. De benzineversies van de XM met 2 liter 4 cylinder of 3 liter V6 zijn vanaf 6 november in Nederland te verwachten. Vori ge week reden we met twee exemplaren door het Zuidfranse landschap en leerde de auto snel waarderen. Het uitgebreide relaas vind je verder in deze uit gave. Alle Opel-dealers in Neder land kregen begin dit jaar een Omega demonstratie- auto die was voorzien van tal van aantrekkelijke extra's. De reakties op deze auto van het koperspubliek waren zo en thousiast dat in samenwer king met Opel Duitsland be sloten is deze Opel Omega Diamond vanaf eind juni in het leveringsprogramma op De Citroen XM past door een aantal nieuwe vindingen en uiteraard zijn vormgeving hele maal in dit rijtje. De auto werd door de Italiaan Bertone ont worpen en heeft een aantal stijl kenmerken die nog niet eerder vertoond werden. Op technisch vlak laat Citroën ook weer het een ën ander zien zoals de hy- dractieve vering waarbij elek tronica gekoppeld wordt aan de hydropneumatische vering voor een nog betere werking. Boven dien baart het merk opzien door als eerste autofabrikant ter we reld te komen met in serie ge- De originele t tennisballen joedgekeurd) e van 3 stuks. Austin Rover Nederland heeft ge zien de vraag in de markt het ver- koopprogramma van Land Rover uitgebreid met de 90 Soft Top. Het gaat om een auto voorzien van een 2.5 liter benzinemotor geschikt voor loodvrije brandstof of LPG. Daarnaast heeft dit model de ge bruikelijke eigenschappen zoals een aluminium carrosserie, conti nue vierwielaandrijving, een com fortabele vering met schroefveren en een vijfversnellingsbak met ho ge en lage gearing. Kortom voor de liefhebber van Engelse 4x4 het neusje van de zalm. Aantrekkelijk is vooral de prijs van deze auto op grijs kenteken: f.39.990,= Voor diverse merken en ’yp®'1 au,os Met kunststofhemel 573- XaoTute""ü” favoriete muziek. ZONNEDAK Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 50C Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Alle auto-lielhebbers zijn het er intussen toch over eens dat de auto door de overheid op verschillende fronten oneven redig hard wordt gepakt. Het milieu is hierbij de voornaam ste achtergrond, terwijl ande re vervuilers niet of nauwelijks worden aangepakt. Dat he laas weinig mensen dat in zien, bewijst een uitspraak van Tweede-Kamerlid Van Es van de PSP. Tijdens een bij eenkomst van haar partij op 11 mei over het milieuplan van de PSP sprak zij de wens uit dat reclame-maken voor auto's met onmiddelijke in gang verboden moet worden. Maar alsof dat nog niet ge noeg was, stelde ze tevens dat alle auto's verplicht een stic ker moeten voeren met de tekst "Autorijden is gevaarlijk voor de volksgezondheid en het milieu Alle proporties zijn hierbij zoek. Het lijkt er dan ook op dat de PSP geleid wordt door een dom wicht, wat de klok heeft horen lui den, maar niet weet waar de klepel hangt. Er is geen enke le politieke partij op dit mo ment auto-vriendelijk te noe men, maar zo gek als de PSP het maakt, hebben we nog niet eerder meegemaakt. De partij geeft hierbij blijk van een onrealistische kijk op de milieuproblematiek en de sa menleving als geheel. Geen enkele autobezitter die tot in lengte van dagen van zijn ver voermiddel gebruik wil blijven maken, mag de PSP een se rieuze partij noemen. Ik zal nooit en te nimmer iemand een politieke richting willen opduwen, maar deze keer is de PSP ver over de schreef ge gaan. Gelukkig gaat het hier om een piepkleine minderheidspartij. Maar toch moeten we voor dit soort geluiden oppassen. Je kunt immers dit soort bewerin gen tot het absurde doorvoe ren. Immers reclame voor de industrie en de landbouw zou dan ook verboden moeten worden. Ieder stukje vlees bij de slager moet dan voorzien worden van een sticker "Vlees is gevaarlijk voor de volksge zondheid en het milieu Ove rigens moet die sticker ook weer fabrieksmatig worden gemaakt, zodat ook daarop de vermelding "Stickers zijn gevaarlijk voor de volksge zondheid en het milieu" staat.... Nimes - Sinds het afgelopen weekend is de nieuwe grote Citroën een feit. De plaats waar vijftien jaar lang de nog steeds niet verouderde CX heeft gestaan, wordt nu bij de Franse dealers ingenomen door de nieuwe XM. Een volledig nieuwe auto die op vele punten weer breekt met tradities. Het is daarom een waardige voortzetting van een rij top modellen van dit eigenzinnige merk. De Traction Avant kwam vlak voor de Tweede Wereld oorlog met voorwielaandrijving en een zelf dragende carrosserie. De Citroën DS baarde half jaren vijftig veel op zien door zijn enorm vooruitstrevende carrosserie en de hydropneuma tische vering. Ook de introductie van de CX in 1974 betekende weer een enorme stap vooruit. grendeling, verstelbaar stuur en een luxe middenconsole. Met deze extra's zou de Ome ga Diamond f 53.260,- moeten kosten, terwijl de Opel-dealer er slechts j 49.450,- voor vraagt. De Opel Omega Dia mond is er ook als Caravan die inclusief dakrailing, ba- gage-afdekzeil en niveaure- geling wordt aangeboden voor j 52.340,-. Of een klant nu voor een Audi of Volkswagen komt, hij moet zich op zijn of haar gemak voelen. Iemand die zich bij het binnenkomen al vrij in de showroom beweegt, zullen we daarom al vrij snel aanspreken. Iemand die daarentegen wat onzeker overkomt, geven we juist de tijd even te acclimatise ren. De aanschaf van een auto is immers een serieu ze zaak, een beslissing die weloverwogen dient te worden genomen. Wij zul len er onzerzijds alles aan doen om een zo gedegen mogelijk advies te geven en daarbij is een gemoe delijke, ongedwongen sfeer onontbeerlijk. Uiteraard bieden wij ook een keur aan occasions. Alle merken zijn vertegen woordigd en op alle auto's zijn de reglementen van de BOVAG van toepas sing. Dat betekent op alle gebruikte auto's een ga rantie van drie maanden, die kan worden uitgebreid tot een termijn van twaalf maanden. Iedere occasion is verder voorzien van een keuringsrapport dat ver telt over de staat waarin het voertuig verkeert. Maar we kunnen al vast verklappen dat de condi tie zonder meer als goed gekwalificeerd kan wor den. Alle occasions die binnen komen, worden na melijk grondig onderzocht, indien nodig APK-gekeurd en vervolgens in perfekte staat gebracht. Want ook klanten voor een gebruikte auto moeten volmaakt te vreden zijn en dat ook blij ven. En belangrijke positie in ons bedrijf wordt door de werkplaats ingenomen, die efficient is ingericht. Twaalf bruggen, geavan ceerde apparatuur en on ze zogenaamde Quick-ser- vice. Het werkplaatsperso- neel is door de importeur en intem geschoold. Uiter aard is ons onderdelen magazijn erop gericht iedereen zo snel mogelijk te helpen. Voor spoedge vallen zijn we zelfs tot 22.00 uur bereikbaar. Veel beter dan het van mij aan te nemen, is dat u zichzelf komt overtuigen van de degelijkheid en be trouwbaarheid van ons bedrijf met een lange Volkswagen/Audi hist Spoorlaan 175,Tilburg, Tel. 013-350045 Filiaal: OBAM Dongen, Steenstraat 7a, Dongen, Tel. 01623-16571 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.15-17.00 uur: zaterdag van 10.00-13.00 uur. itomaat is een uitgave van izv Tilburgse Koerier i.s.m. T' ".TO. en verschijnt in geheel uiourg, Goirle, Riel, Loon op ld, Udenhout, Berkel Enschot, wisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek ff Jr

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 21