o werkt aan VERNIEUWING STIK LEO HORN JAZZ MEETING TILBURG HEUVELPOORT I i Gemeente Tilburg stelt jaarlijkse Ondernemingsprijs in d nr. 22 beeldende kunst KATOEN-KOLLEKTIE’89 Tilburg krijgt centrum voor fa faint ‘gnafaMt r Mooi vies weer 7 C^x veldige ;rk, MAGAZIJNUITVERKOOP 5 halen, 4 betalen! F0RMUC& Tilburgse fïets-vierdaagse PER METER SMILE SAVE Van Lieshout LIVE MUZIEK!! 1 I I AZZ MEETING» TILBURG 15-16-17-18 lei 1989-pagina 10 De Koerier Oplage90.900 ex. 7 TOTAAL WONEN Piusstraat 96 Tilburg Tel 013-363369 volledigheid: n d el Gianott ei Prikkelen 1 UUR FOTOSERVICE, Modes THE igen) houdt weer een Zie onze advertentie pag. 18. Boys Girls Dames Heren 25,00 2,50 15,00 T-shirts 10,00 10,00 v.a. blazers 25,00 50,00 dagelijks van 9 tot 18 uur. donderdag koopavond THE Tilburg, Schouwburgpromenade 15. T.l.foonstra.t 34 kurkcentrum JEEKENDRECLAME1 MEER METERS MODE Uw kleurenfoto’s ontw. en afgedrukt in 1 uur in haar distributiecentrum aan de Diepenstraat 76 te Tilburg Donderdag 1 juni 1989 33e jaargang nr. 1614 59,95 100,00 manier van denken, helaas niet te koop, gewoon opbrengen. zitten mid- geïmprovi- 9 Koerier bv Jouwes jeans 2 voor Autob^rijtVAN DORST Stationsstraat 25, RIJEN Vrijdag 2 juni TROPICAL REGGAE EVENING Vrijdag en zaterdag AARDBEIENBROODJES Piusplein 2 Tel. 013/35.34.76 (t.o. aanbouw McDonalds) -tel. 013-321316 A Keuze uit ruim 300 INRUILAUTO’S Een impressie van hoe het souterrain er uit gaat zien. El Jiarro Josed Zie bijlage itgave: De Tilburgse Dir. T. de Beer-Dc Oprichter: J.H.G. de Beer Plaats: Feesttent Udenhout (marktterrein) Aanvang: 20.30 uur Entree: 12,50 p.p. Bel voor inl. 04241-1819 ,®ebc| Ragtir gtime horer >men van hv> terwijl i e muziek gehore brenj The ultimate Denim collection bij Liberto .hex ignon Heuvelpoort ngang. Daar- MacDonalds i het bouwen Ook uw adres voor geboorte-, doop- en bruidsuikers Uw warme bakker Reeds meer dan 100 jaar Hoefstraat 151 Oerlesestraat 211a de jury zal han teer het sociaal beleid t, het belang van het stad en de regio m.b.t. snheid, het milieubeleid, v.v..d vermogen en natuurlijk tfunctie van het betreffende Winkelcentrum Heuvelpoort werkt hard aan enkele vernieuwingen. De belang rijkste daarvan zijn een grote, consument-vriendelijke achteringang aan het Pius plein; in het souterrain twee nieuwe winkelformules:” Versland” en ’’Modeland”; extra roltrappen in het achtergedeelte; vides tussen de parterre en het souterrain en een vernieuwde vooringang op het Heuvelplein. In september zullen de verbou wingen klaar zijn en zal het winkelcentrum op grootse wijze heropend worden. De huidige werkzaamheden laten onverlet dat alle winkels en bioscopen in de Heuvel poort gewoon bereikbaar zijn voor iedereen. winkelcentrum ’s avonds de deuren niet meer voor hen open hoeft te hou den. SEmrRESS 1 Pneumatiek tllburg. jules verneweg LEES VERDER IN DIT NUMMER Rondom Hart van Brabantpag. 3 Filmspag. 3 Nieuwe bus huize Poels.. pag. 5 Wijnpraatjepag. 5 Gemeentenieuwspag. 7 Kuituur/Amusement pag. 9/11 Uit-agendapag. 11 Cursussenpag-13 Politieberichtenpag. 15 Derde Wereldfestivalpag. 15 Parochienieuwspag. 17 Sportpag. 19 B W-besluitenpag. 19 ander. De grote conferentiezaal die nu in het souterrain gesitueerd is, wordt 1”; verplaatst naar de eerste verdieping, lin Via een speciale gang kunnen hotel gasten daar rechtstreeks naar toe. Ver der wordt het restaurantgedeelte van het hotel uitgebreid. Men wil daarmee meer eetlustigen het restaurant in krij gen. Fabiënne de Vet: ’’Veel mensen denken dat alleen maar hotelgasten er kunnen eten. Niets is minder waar!” Tot slot wordt ook de ingang naar de appartementen veranderd zodat het De jaarlijkse Jazz Meeting Til burg onderscheidt zich van ande re jazz-festivals door het brengen van een veelheid aan jazz-stijlen. Het programma biedt niet alleen maar traditionele jazz, maar het aanbod varieert van ragtime tot en met de meer funky jazz. De Tilburgse Koerier wil deze week eens wat beter naar die verschil lende stijlen kijken en de lezer wat meer achtergrondinformatie geven. het Econo- van de ge- rkomt uit 1987 ge- dat Eco- staat het gemeente de economie versterken. Met deze prijs gemeente de relatie met J leven te versterken en de iememingszin in kwalitatief opzicht nikkelen. U vindt de Trendhopper Collection in Tllburg bij AZToteel Wonen pantalons v.a.. 10,00 uien. Diepenstraat 76 Tilburg Te beginnen op maandag 5 juni kan er weer vier avonden gefietst worden in het kader van de Tilburgse fiets-vierdaagse. De start is op maan dag 5, dinsdag 6, woensdag 7 en don derdag 8 juni telkens tussen 18.00u en 18.30u bij het wijkcentrum ”in de Boomtak”. Boomstraat 81 in Tilburg. In het verleden werd de fietsvierdaag se in mei gehouden. Dit jaar is voor de maand juni gekozen omdat de kans op beter weer dan groter is. Er zijn vier routes uitgezet van ongeveer 30 km en 60 km. ’s Maandags voert de tocht naar Gilze en Rieldinsdags gaat het richting Berkel-Enschot en Udenhout, op woensdag fietst men richting Oisterwijk en Moergestel en op donderdag wordt er gefietst y de omgeving van Dongen. De Moer en Loon op Zand. Iedereen kan aan deze gezellige fiets- vierdaagse meedoen. De organisatie is in handen van Toer en Wielerclub ’’Pijnenburg” uit Til burg. Afgelopen maandagochtend heeft wethouder A.J.M. Driessen van Economische Zaken de instelling van een jaarlijkse Ondernemingsprijs van de gemeente Til burg bekend gemaakt. De prijs bestaat uit een bronzen sculptuur van de Tilburgse kunstenaar Hessel Kikstra en een oorkonde. Tijdens de "stadspresentatie-avond” op 15 september van dit jaar zullen de sculptuur en de oorkonde uitgereikt worden aan een Tilburgs bedrijf dat zich in 1988 onderscheiden heeft op het gebied van de export. Het uitverkoren bedrijf mag zich een jaar lang ’’Winnaar Ondememings- prijs Tilburg 1989” noemen. De drie bedrijven die na de winnaar het best eindi gen, krijgen ook een oorkonde. Voor de organisatie en de prijs trekt de gemeente Tilburg jaarlijks een bedrag uit van 15.000,-. sweaters v.a15,00 blouses va bermuda’s va 35,00 Overlast ”Natuur|jjk brengt zo’n ingrijpende verandering in het winkelcentrum eni ge overlast met zich mee,” aldus De Vet. "Toch proberen we dat zoveel mogelijk te beperken. Alle zaken zijn gewoon bereikbaar en dat blijft ook Mat en glans, form. 10x15 cm, voor een scherpe prijs. (Ook voor nabestellingen) shorts va pullis va. i even terug naar 1880- Amerika, rond de stad is, zongen negersla- het werk «work- Uit deze worksongs ont- rspirituals», de «rag- «blues». Gezangen a religieuze inslag, ibele omstanc”-v de negerslaven tot ladden. Air L golven van de zee op weg naar het strand. De golven komen te gelijk op het strand aan, maar nooit op dezelfde manier. De na druk valt in deze stijl vaak op de eerste tel, soms er net vóór, dan weer net na de eerste tel. De eer ste Big Bands ontstonden, orkes ten met meer dan elf musici, dansmuziek spelend in grote za len en er werden arrangementen gemaakt. Rond 1940 ontstond de «Bebop», ook wel «rebop» of ge woon «bop» genoemd. Het is een klankaanduiding voor een korte muzikale frase, gespeeld door kleine combinaties. Cubaanse in vloeden brachten de «Afro-Cu- ban» en «Salsa» en uit Brazilië kwam de «Bossa Nova». Het los laten van het harmonisch impro viseren leidde tot de «Free jazz» en de «Fusion», maar dan zitten we al in de laatste jaren en mid den in de moderne seerde muziek. Het Schouwburg Jazz Festijn van zaterdagavond 17 juni brengt al de hiervoor genoemde stijlen. Er zijn optredens van de al eerder in de Tüburgse Koerier genoemde Amerikaanse saxofonist Johnny Griffin (bop). Batida uit Neder land brengt onvervalste Salsa en de Bohem Ragtime uit Hongarije laat de Ragtime horen. Moderne klanken komen van het Brabants Leerorkest, terwijl de Jo-Jo Swingband de muziek uit de ja ren dertig ten gehore brengt. Ver der zijn er orkesten en solisten uit Hongarije, België, Polen, Duitsland, Nederland en ook uit eigen stad The Wooltown Jazz band. De kaartverkoop start maandag 5 juni a.s. aan de kassa van Schouwburg Tilburg, telefoon 013-432220. verschi|nt In geheel Tllburg, Goirle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hllvarenbeek redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14 - 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 sluitingstermljn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur Selektiekriteria die teren zijn onderme*"’ bij een bedrijven, bedrijf voor de de werkgelegen het innoverend de exportf bedrijf. De prijs sluit aan bij misch Actieprogramma meente Tilburg dat weer voorkc de nota Koers en Visie die in presenteerd werd. Centraal in nomisch Actieprogramma streven van de gemeente de in Tilburg te probeert de het bedrijfsle te prikkelen. zijstraat Hauvalstraatl We gaan 1890. In New Orleans ven tijdens songs». I,:* J stonden de «s time» en de met vaak een die de miserabele omstandighe den van de negerslaven tot on derwerp hadden. Als begin 1900 de negers de beschikking krijgen over instrumenten, ontstaat de «New Orleans-jazz». Dit is de eerste ensemble-stijl in de jazz en is een mengsel van gospels, tradi tionele Europese marsmuziek, met elementen van o.a. de polka en de quadrille. Een New Or- leans-orkest bestond uit een cor net, klarinet, trombone, gitaar, bas, slagwerk en een viool. Soms was in de eerste orkesten een banjo, piano en tuba aanwezig. Geleidelijk namen de blanken de jazz-muziek over en er ontstond de nu overbekende dixieland jazz, met nog meer Europese in vloeden. Rond 1920 nam de saxofoon vaak de plaats in van de klarinet en de solisten kwa men meer op de voorgrond de Chicago-stijl deed haar intrede. De muziek van de jaren dertig is de «Swing», te vergelijken met Vorige week is bekend geworden dat in Tilburg zo goed als zeker een cen trum voor beeldende kunst gevestigd wordt. Dat blijkt uit een gezamenlijke mededeling van de gemeente Tilburg en van het bestuur vai\de Mr. J.H. de Pont Stichting. Deze laatste stichting is voornemens zich in Tilburg te vesti gen met een centrum voor beeldende kunst en wel in het fabriekscomplex bij het Wilhelminapark waar nu de wolspinnerij Thomas de Beer nog on derdak in vindt. Het zal wel nodig zijn het fabrieks complex te renoveren. Naar verwach ting wordt daar dit najaar mee begon nen zodat het nieuwe centrum in 1990 in gebruik kan worden genomen. In het nieuwe centrum zal een verzame ling hedendaagse kunst te zien zijn en tijdelijke tentoonstellingen. Ook wordt gedacht aan de inrichting van enkele ateliers en appartementen die gebruikt^ kunnen worden door kunstenaars uit binnen- en buitenland. De Mr. J.H. de Pont Stichting ont leent haar naam aan de heer J.H. de Pont (1915-1987), geboren en overle den in Tilburg. De Pont was advokaat en ondernemer en heeft zich altijd sterk verbonden gevoeld met Tilburg hoewel hij het merendeel van zijn le ven buiten Tilburg heeft doorgebracht. De eerder genoemde stichting heeft een werkkapitaal van 30 miljoen. De gemeente Tilburg is zeer ingenomen met de plannen van de Mr. J.H. de Pont Stichting. abiënne de Vet, centrummanager ook een hoofdingang net als aan de Heuvelpoort, lichtte afgelopen voorkant. Als men dan van die kant ndag de vernieuwingen toe. ”Be- Heuvelpoort binnenkomt, kan men m in het souterrain waar Super met nieuwe roltrappen naar het sou- t---- afdelingen: terrain waar men ’’Versland” en ’’Mo rn het Heu- delahd” vindt. Bovendien worden óp de parterre zogeheten vides gemaakt die een blik bieden in het souterrain,” zo licht Fabiënne de Vet de nieuwe ontwikkelingen in Heuvelpoort toe. Aan de voorzijde van Heuvelpoort verandert ook het een en ander. De in gang aan het Heuvelplein wordt ver nieuwd. De roltrappen vlak bij die in gang blijven. Hotel In het hotel dat gevestigd is in Heu velpoort verandert eveneens het een en Over het weer van de afgelopen weken hebben natuurlijk mensen geklaagd Dat hoort bij het weer. Natuurlijk was er echt reden tot klagen vorige week. We hebben het over de luchtverontreiniging. Brabant, die mooie provincie in Nederland waar toeristen zo graag vertoeven omdat er van zoveel te genieten is, dat Brabant heeft een fikse dosis anti-reklame te slikken gekregen en met haar de inwoners. Natuurlijk speelden de weersom standigheden een belangrijke rol in die luchtverontreiniging. Toch was (en is) een meer belangrijke rol weggelegd voor de wijze waar op wij onze produkten maken en daar mee om gaan. Ja, ja, het Ruhrgebied droeg ook stevig aan de vervuiling mee maar daar mo gen we het niet allemaal op af schuiven. Op alle mogelijke ma nieren wordt duidelijk dat we, ook in Brabant, eigenlijk op en in een grote vuilnisbelt leven die we ge staag laten groeien: alle initiatie ven als ’’schone” auto’s, katalysa toren, kringloopparkjes, geschei den afvalinzameling, ’’milieuvrien delijk” plastic, fosfaat-arme of -vrije wasmiddelen om maar wat te noemen, ten spijt. Het Nationaal Milieuplan dat de missionair minister Nijpels on langs presenteerde is ook zo’n ini tiatief dat goed bedoeld is maar waar we niet al te veel heil van mogen verwachten. Immers: we blijven uit gaan van dezelfde ma nier van konsumeren, van op de zelfde wijze doorgaan met het ver bruiken van die zaken waar we zo’n behoefte aan zouden hebben. Dat we er dan iets meer voor moe ten gaan betalen zodat met dat ex tra geld de rotzooi voor een deel opgeruimd kan worden; dat is uit eindelijk de oplossing niet. De op lossing is te vinden in een ander konsumptiepatroon zoals dat netjes heet. Bijvoorbeeld wat meer de fiets pakken in plaats van de auto, wat minder plastic en, kunst stof gebruiken, zuiniger met ener gie omgaan, meer echte milieu vriendelijke produkten gebruiken, etc. Meestal kost dat zelfs minder geld; misschien een wat andere Dat laatste is dat moeten we Een drukte van belang maandagavond in de studio van Willem Besters aan de Tuinstraat. Dit keer geen opdracht van een grote klant, die snel af moest, maar de leden van de Commissie Publiciteit van de Stichting Jazz Meeting Tilburg. Zij maakten ongeveer 400 pakketjes klaar met promotie materiaal over de komende Jazz Meeting. Op de foto de commissieleden Bea van Dijk, Els van Loon en Ruud Erich samen met de medewerkers Mieke Kleintjes en Jean-Pierre van de Meijs in de weer met het publiciteitsmateriaal, dat dit jaar volledig ontworpen en ontwikkeld is door Studio’s Willem Besters. Strepen - stippen - bloemen - noppen en uni in 15 kleuren. 150 cm breed. SICF transportwielen tllburg jutes,verneweg. 14 ld 013 321316 Zoveel mogelijk Tilburgse bedrijven die aktief zijn op het gebied van export zullen benaderd worden door de ge meente. Tot half juli kunnen zij zich inschrijven om in aanmerking voor de prijs te komen. Een deskundige jury bestaande uit de heer S.J. van Eijke- lenburg (vz.), prof. dr. S.E. de Jong (St. Bureau van Spaendonck) en de heer J. Jetten (districtsbestuurder van het FNV) beoordeelt de inschrijvingen, nomineert een aantal bedrijven en roept op 15 september van dit jaar een winnaar uit. De heer J. Verhoef van de afd. Economische Zaken van de ge meente Tilburg zal als jury-secretaris fungeren. Zoals gezegd vindt de prijs uitreiking plaats tijdens de Stadspre sentatie-avond waarbij in principe ook demissionair Staatssecretaris mevrouw Y. van Rooij van Economische Zaken aanwezig is. jacks va rokken va Fabiënne de Vet, centrumman’<"*r van maant neder Confex zat, komen twee a ’’Versland” aan de kant van het i.m- velplein en ’’Modeland” aan de kant van het Piusplein. Beide afdelingen zijn op een geheel nieuwe formule geënt. Het zijn open winkelafdelingen waarin diverse zelfstandige zaken te vinden zijn. In ’’Versland” loopt men zo van de bakker bij de slager binnen. Geen muren, geen deuren, geen af scheidingen maar één open winkelaf- deling. Voor ’’Modeland” geldt het zelfde: men stapt van de ene mode zaak zo de andere in. Deze formule wordt al toegepast in winkelcentra in Heerlen en Maastricht en de ervarin gen daar zijn geweldig positief’, zo verklaart ze. Het winkelgedeelte in het souterrain wordt overigens uitgebreid zodat er daar meer winkelruimte komt o.a. doordat de fontein wordt wegge broken Voor de volledigheid: de afdeling van boekhandel Gianotten beneden in het souterrain blijft daar zitten. Ingangen De achterzijde van I krijgt een vernieuwde inj mee wordt ingehaakt op N dat op het Piusplein aan is. ”De achteringang wordt veel vrien delijker gemaakt voor de consument. Hij wordt ruimer en lichter en makke lijker bereikbaar. In feite wordt het JUNI 1 9 8 9|

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 1