Gemeentepagina fi IP OPORT MD i ro TILBURG g 9, 9, 9, 9, lilburg Burgemeester schrijft brief aan meisjes over «1990-maatregel» >.a. Gemeente aad, S Kiezen in ander stembureau of bij volmacht Commissievergaderingen Bestemmingsplannen Bedrijventerrein Ringbaan Zuid» ter inzage IG Ontgrondingen zamelt weer in Bouw vergunningen Hinderwet Gemeentelijk informatiecentrum ƒ225® \l «Geef Max de Zak» Gratis springen in de «Springbol» Goedkoop zwemabonnement Donderdag 25 mei 1989 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER i mei 1989-pagina6 5 Samenstelling afdeling Bestuurssecretariaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TCTilburg, 013-429204 Uitnodiging voor de jeugd ertje liet in id te; i Eun »ro- be- :avel Kh (B-89-C Lennondreef aan burg-©013/424283 .laar» -g). aagt mint n uitgebreid 0 soorten en vanaf Het spreekuur van wethou der Van Hassel gaat op dinsdag 30 mei niet door je of imeester en ar dedirec- Volmacht De eenvoudigste manier om bij vol- ieder gen f onthi afval i verzoeken om een bouwver- ing binnengekomen voor jediend. In een Jet bekend te en m xjur. ter inze bantlaj jrte- ings- aar >rote tgd eel i,-i.v.m. Ie Uit- Dat bete- zij dt zelf m ge- itre- s vol- Ter inzage Div. bestemminc planprocedures Financiële kenc Noord-Brabar.,0 1989 iting te kledir i de rot Van Oosterzeestraat 7. het veranderen en vergroten van de woningen aan de Van Ooster zeestraat 14-24-28-30-39 en (B-8f Krosse (f W.J.A. Di Secretar. den, telef voor een nieuwe, de gehele roricage van betonelementen stad i Tilburg Grevelingen 2. het bouwen van een woning de Grevelingen op kavel KD-6 (B-89-0616); Er zijn gunnin Van 26 mei tot 26 jt ireen schrifteliji het plan indit,. 5. het bouwen van een woning de Lennondreef op kavel A-32 (B-89-0711); juni 1989 kan el ijk bezwaren te- iienen. De bezwa- A.J. ar drs. Wielingen 10. het bouwen van een woonhuis aan de Wielingen op kavel KN-5 (B-89-0731) Vergunningen Ringbaan Zuid 500 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een kazerne van de Kon. Landmacht (Konlng Willem ll-kazerne). Reuselpad Burgemeester en voor een paarder ailing evalus andicaptent dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. jatie/voortzet- ibeleid. )or een erwijk. ilpende hand; handige liddelen voor ouderen ...ngs-en bouw- -9S sngetallen intse gemeenten Commissie Sociale en Culturele Zaken en Werkgelegenheid Op maandag 29 mei a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (nieuwe raad zaal) Voorzitterwett Drijkstra (sociaf der drs. J.A.J. Krosse Secretaris G. 363000 tst. 24. Reeshofweg 8. het veranderen en vergroten van de woning aan de Reeshofweg 22 (B-88-1627); 4. het veranderen van de wonine het bouwen van een garage aar Hart van Brabantlaan 121 (B-89-0725) Op de agenda o.a.: - Evaluatierapport 1988 project groep herschikkingen - Marap 1989-I Dienst Algemene Zaken - Mantelcontract r -.\vdtiem.b.t. vor thouderdrs. W.Jj ile zaken); wethoi se (cultuur). Hensing, telefoon Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw- Lennondreef 6. het bouwen van een woning aan de Lennondreef op Kavel A-33 (B-89-0694) Het< ter inzt ceptie centius 9.00 tot 12.30 uur. Het men ook inzien in het Informatiecentrum (Stac 132): maandag en zater 13.00 tot 17.00 uur en di en met vrijdag van 9.00 tot uur. inservice! I de beste l IJ Grevelingen 3. het bouwen van een woning met garage aan de Grevelingen op ka vel KL-1 (B-89-0824) Grevelingen 1het bouwen van een woning garage aan de Grevelingen op ka vel KG-25 (B-89-0702) Voorzitterwethouder drs. J.A.< Krosse (financiën); wethouder v Dijkstra (personeel), aris mw. C. van der Weij- lefoon 429182 veren. Als je tussen 10.00 uur en 17.00 uur papier, karton, oude kleren, plastic, blik, witglas of gekleurd glas bij het kringloopparkje Inlevert, mag je gratis springen op een groot luchtkussen. In de grote «Springbol» is iedereen wel kom. Vergeet niet om wat afval mee te brengen. Van 26 mei tot 26 juni 1989 ligt het ontwerp van het bestemmingsplan «Bedrijventerrein Ringbaan Zuid» voor iedereen ter inzage. Het be stemmingsplan omvat het gebied omsloten door de Jan van Rijze- wijkstraat, de Fatimastraat, de Hoe- venseweg en de Ringbaan Zuid. T-shirtv.a. Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer en Commissie Onderwijs, Sport en Gezondheidszorg Op vrijdag 26 mei a.s. om 15.00 uur in het stadhuis (Nieuwe raadszaal). Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. Van Eijkeren (ROS); wethouder J.G. Timmermans (OSG). Secretaris P. van Bragt (ROS), te lefoon 428561G. Hensing (OSG), telefoon 363000 tst. 24. Op de agenda o.a.: - Multifunctioneel sportcomplex. Commissie Financiën, Personeel, Organisatie en Informatie Op maandag 29 mei a.s. om 09.30 uur In het stadhuis (oude raads zaal). Burgemeester en Wethouders be reiden een ontwerp-bestemmings- plan voor, dat door de gemeente raad wordt vastgesteld. Voor die vaststelling wordt het ontwerpplan ter inzage gelegd en kunnen daar tegen schriftelijk bezwaren worden ingediend. In een speciale commis sie kan men tijdig ingediende be zwaren toelichten. De bezwaren worden meegenomen bij de ver dere besluitvorming door de ge meenteraad. moeten staan: 9 juni. Tot en met die datum (vrijdag 9 juni tot 12.30 uur) kunt u aan de balie van het ge meentehuis terecht voor een stem pel en handtekening die u in staat stellen overal in Nederland te stem men. Het gaat immers om Europese verkiezingen, dus de lijsten zijn overal hetzelfde. Brengt u wel de oproepingskaart mee naar het ge meentehuis ger des Heils kan op ondersteuning van de gemeente rekenen. De stichting «Geef Max de Zak» brengt de kleding via de handel op nieuw in de roulatie. De kleding wordt opnieuw gebruikt, dus het vriendelijke verzoek is om geen «lorren en todden» mee te geven. Het doel van de stichting is natuur lijk ook de moeite waard. Met het geld dat de kleding opbrengt kun nen rheumareizen worden georga niseerd, onder andere naar Bed Gastein, die de lijders aan deze ziekte verlichting geven. scentrum Misplein 132, 358575 Geopend ma. en za. van 13.00-17.00 uur di. t/m vr. 9.00-17.00 uur junning aangevraagd voor het oprichten en in wer- -inrichting door de stichting Sokrates. i 1989 tot en met 25 juni 1989 ter inzage bij (Stadhuisplein 130): elke werkdag van 9.00 n op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan .eg krijgen over de aanvragen. bezwaren kunnen tot 26 juni 1989 worden ingediend. In een kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te .Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. sn wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend anpenslon annex fokkerij aan A.J.M. van den Berg. De vergunningen liggen van 26 mei 1989 tot en met 25 juni 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 26 juni 1989 beroep worden ingesteld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft ge maakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij ge noemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 26 juni 1989 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld, is de vergun ning geldig vanaf 26 juni 1989. Op de agenda o.a.: - Verzoek ruimte/middelen ten hoeve van oprichten van een filr museum - Voorstel tot het verlenen van een subsidie van max. 25.000,- een te organiseren Culturele markt - Evaluatie Buffetvoorziening - Regeling subjectsubsidies - Afkoop hypotheek Moluks tref centrum - Aanpassen subsidiecontracten 1989 ten behoeve van peuterspeel zalen - Vaststell ting gehar - Mantelcontract met DSW - Notitie m.b.t. vordering stichting Studiebelangen (n.a.v. marap 1988- - Wijziging van de Verordening Reinigingsheffingen 1987 - Garantieverlening St. R.K. Gasthuis Hart van Brabantlaan Actuele tentoonstellingen Sportcomplex Tivoli Nieuwbouw Faculteit der Kunsten Compacte Bouwen in doende geïnformeerd kunnen wor den. Dit vanuit de overweging dat de gemeente een emancipatiebe leid voert, waarbij de nadruk ligt op het verbeteren van de positie van vrouwen en meisjes op de arbeids markt. De gemeente vindt het be langrijk dat de meisjes goed wor den geïnformeerd over hun toe komstperspectieven, zodat keuze van een vakkenpakke roepsopleiding werkgelegenheids- perspectieven mee kunnen laten wegen. Ook de buitenlandse meisjes krij gen een (vertaalde) brief. Zij kun nen voor informatie ook terecht bij het Centrum Buitenlandse Vrouwen (Wilhelminapark 36, telefoon 359043). Vrijdag 26 mei wordt het eer ste kringloopparkje in Tilburg voorgesteld. Een grote Happe ning zal om 10.00 uur op het voorplein van het stadhuis be ginnen. Ook jullie kunnen er aan meedoen. Er worden 7 verschillende afvalcontainers huid waarna iedereen zijn il in de «Bollen» kan inle- Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Film-/diavoorstelling Tilburg). Indien men nu een be- Diaserie milieu zwaar indient kan men ook later te- Video Terwijl jij op school gen het vastgestelde bestemmings- zjf plan een bezwaar indienen bij Gedeputeerde Staten van de Pr vincie Noord-Brabant. Tot 15 juni 1989 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon 429523). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunning bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. Van 26 mei tot 26 juni 1989 liggen voor iedereen ter inzage de verzoe ken om vergunningen voor het ont- gronden van een perceel ten noord-oosten van de Duijnbergse- weg en een perceel ten zuid-oosten van de Reeshofweg/spoorlijn Til- burg-Breda. Van 26 mei tot 26 juni 1989 kan iedereen schriftelijk bezwaren in dienen tegen de voorgenomen ont grondingen. De bezwaren moeten worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, Postbus 90151, 5200 MC s-Hertogenbosch. De verzoeken liggen ter inzage bij de receptie van Publieke Werken, Vincentiusstraat 102, bezoekersin- gang: elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur. Men kan de verzoeken ook inzien in het Gemeentelijk In formatiecentrum (Stadhuisplein 132): maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot plannen liggen van 26 mei 1989 tot 9 juni 1989 ter inzage bij de Milieu dienst en het Gemeentelijk Informa tiecentrum. De Milieudienst vindt men op de 4de etage van het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningsverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins- met vrijdag van 9.00 tot 17.00 De verzoeken liggen eveneens rage in het Provinciehuis, Bra- lan 1 te 's-Hertogenbosch. macht te stemmen is: de voorkant invullen als gevraagd en dan de kaart meegeven aan iemand die te gelijkertijd in hetzelfde stembureau stemt. Denkt u erom dat iedere kie zer voor niet méér dan twee andere kan stemmen. Er zijn minder beper kingen als u - dat kan tot 1 juni - een schriftelijke aanvraag indient om iemand te machtigen die niet in hetzelfde stemdistrict woont. Dan vervalt ook de beperking dat die te gelijkertijd zijn stem moet uitbren gen. ontwerp-bestemmingsplan ligt rage bij Publieke Werken, re- j (publieksingang aan de Vin- jsstraat) elke werkdag van - et plan kan ..ardag «an Stadhu1Spl< - dinsdag tot 17.00 Wie van plan is ergens anders dan in het eigen stembureau in Tilburg te gaan stemmen voor de Europese verkiezingen op 15 juni, moet zich niet laten ontmoedigen door de uiterste datum voor omzetting van de oproepingskaart. Op de achter kant van de oproepingskaart, die een dezer dagen in de Tilburgse brievenbussen valt, staat namelijk dat die omzetting maar tot 3 mei mogelijk is. Dat is fout en de ge meente biedt u voor deze fout haar welgemeende excuses aan. Er had Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij- gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Aanvraag St. Josephstraat 38 Er is een hinderwetvergi king hebben van een horeca-i De aanvragen liggen van 26 mei de Milieudienst in het Stadhuis (S tot 12.00 uur en bovendien op dir hier ook uitleg krijgen over m« Schriftelijke bezwaren kunnen tot 26 aparte brief I maken. (Tijdens een openbare zitting op 14 juni 1989 om 10.00 uur bij de Milieu dienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra ger). Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgen wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar teur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa- ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Sup. de Beerstraat 40a Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een metaalverwerkend bedrijf door J.J.A. Brekelmans. Albionstraat 39 Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd v< inrichting omvattende vergunning voor de fabr door Overdijk. Onder de aanhef «Beste jongeda me» wendde burgemeester Brokx van Tilburg zich deze week tot alle meisjes die In 1989 15,16 en 17 jaar worden. De reden om deze brief te schrijven is de verandering die zich vanaf 1 januari 1990 voor achttienjarige meisjes aandient. Zij zijn dan meerderjarig, maar vanaf de genoemde datum ook «finan cieel zelfstandig». In de brief wordt uitgelegd dat het tot nu toe zo is, dat als een meisje zonder baan gaat samenwonen o trouwen en de partner wordt werk loos, langdurig ziek of arbeidson geschikt, er een extra uitkering komt in de vorm van een gezlnstoe- slag. Die is bedoeld om er samen van te leven. Maar vanaf januari 1990 vervalt die toeslag. I kent voor de meisjes dat zij dan ook financieel voor zichzelf moeten zorgen. Daarom is het voor zaak zich terdege i beroep zij willen er ding daarvoor nodic Informatie over der digheden kunnen de me school krijgen en verde stichting Jeugd- e Tilburg (Willem ll-stre 351595) en bij de ink van het Jongeren Advies (Willem ll-straat 45, telefoon 435977). De gemeente heeft de scholen o ïnformeerd over de «1990-maatr gel», zodat ook daar de meisjes >r de meisjes nu af te vragen welk in wat voor oplei- lig is. nieuwe omstan- meisjes op Ier bij de en Jongerenwerk traat 45, telefoon iformatiewinkel js Centrum De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 26 mei 1989 tot en met 25 juni 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuis plein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 26 juni 1989 worden inge aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens nis maken. Volkerak 9. het bouwen van een woning aan het Volkerak op kavel KR-10 (B-89-0726) Ook dit jaar zamelt de stichting «Geef Max de Zak» op 26, 29 en 30 mei kleding er. schoeisel in. In een deel van de stad zijn de bekende zakken al verspreid. Vorig jaar was de inzameling een succes. De stichting haalde in 1988 15 ton op. De gemeente onder steunt de actie, omdat die een vorm van gescheiden inzameling van af val is. Gescheiden inzameling bete kent dat grondstoffen opnieuw ge bruikt worden en dat helpt onze af valberg een beetje kleiner te ma ken. Ook de inzameling van het Le- Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Bouwen in Tilburg Huuraanpassingen Aangepast sporten Tilburg Onderhoud afwachten of afdwingen 6,-) Speel geen verstoppertje (schadelijke stoffen niet in het riool) Tjlburg in organisatie Tilburg in sturing Parkeerontheffingen aan vraag formulieren voor inva liden. De hel( hulpmi 5,-) Centraal Economisch Plan Economisch beeld. Vanaf nu tot 28 augustus is het openluchtbad aan de Friezenlaan ge opend voor de zwem- en zonllefhebber. Een abonnement voor een sei- zoenlang zwemplezier kunt u nu nog goedkoop aanschaffen. Want tot 29 mei kost een zwemabonnement slechts 25,-. En bij het tegelijk aanko pen van meer dan twee abonnementen door één gezin kost elk volgend abonnement maar 10,-. Na 29 mei zijn de prijzen 35,-en 15,-. De voordelige abonnementen zijn te koop bij de zwembaden Friezenlaan, Drieburcht, Oost en West (wèl een pasfoto meenemen). Abonnement als kortingskaart Het abonnement is ook te gebruiken bij minder goed weer. Dan geldt het als kortingskaart voor de overdekte zwembaden Drieburcht, Oost en West. Een kaartje kost dan maar 1,75 in plaats van 3,25 (alleen tijdens de openatellingsperiode van het buitenbad van 8 mei tot 28 augustus. Openingstijden buitenbad >n 45 Zwembad Friezenlaan is op maandag tot en met vrijdag van 10.00 u. tot 39-0729)18.30 u. geopend en op zaterdag en zondag van 10.00 u. tot 18.00 u. sn vergro Ie Van O< aan >antalon

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 7