EN r O Schouwburg Tilburg presenteert programma 89/90 sharp noviteitenshow Joosen. Beter. Niet duurder. Wilhelmina park SHOP AvBOESSCHOTEN iessB I ESTEN 2000 ‘Ctro 't Gutske Handenarbeid-speciaalzaak heropent 199,- 498,- CURSUSSEN/OPLEIDINGEN Drogisterij R. de Gier videocamera VIDEO-CAMERA KOPEN NU OF NOOIT «EB Vierde kasteelfeest in Udenhout ei 1989- pagina 4 Donderdag 25 mei 1989 - pagina 5 DE TILBURGSE KOERIER CE 2000 Vervolg van blz. 1 O stuks urg (zijstr. Goirkestr) St Wc open dag op dinsdag 30 mei Het taal ii R( t in sigaren behc Scl a Speciaal voor Uü! i vlc 650vhs-c systeem de 125cc motor van Nederlands kampioen Hans Spaan is tijdens de show bij ons te zien. Portable kleuren-TV vanaf HOMEOPATHISCHE MIDDELEN OP KOOPAVOND GEOPEND hebben; of over B&W- BESLUITEN VOEDINGS SUPPLEMENTEN HALT-bi yemeent -rgroep ■voordig Rosmolenplein 4/14 5014 ES Tilburg Tel. 013-426702 ruime parkeergelegenheid^ Dr. A. Vogel VSM Pflüger Bonusan Naphyto Bloem Steigerwald 1.995,- of 65,- p.mnd. Illbl een v ’t O 203 Tel. 436401 ticks, sau- p.p. 5.850, 1.550, 1.595, 4.600, 2.200, 2.495, 4.250, 2.995, 995, 2.800, 1.995, 3.595, 2.750, 3.550, 2.400, sing. U zult in 1972 1 garage, in de loop der je ssen handenarbeidzaak vertrouwen van Ie afname 10 liter ‘worging mogeiijk SERVICE in Each sxclusieve (japonnen is i fijne fotozaak Besloter continu* buitentekenen realist Ger Stallenberg dit jaar weer een cursus bui- i. De cursus is vooral be- r tekenaars en schilders met van 60.000 igustus voor i vallen. Gelijk aan J.V.C. GR-A30 TECHNISCH BUREAU JOOSEN BV AUDIO VIDEO Beneluxlaan 61,5042 WK Tilburg. Telefoon 013-670537 674558 autofocus, 9 lux lichtgevoeligheid 8 x motorzoom, volautomatisch incl. koffer en accessoires van 2.998,- al weer de vierde dat het kasteel en de in het teken zullen .mJ is ook t zoals die in ere te maal met iviteiten als een en een cabaret 2r is natuurlijk t het kasteelfeest de moeite waard het evenement ij georganiseerd. winnaar ’s i 19.00 u. met omhoog mag lalbaarheid te toetsen, publieksvoorlichting te In commissie algemene be ll Nord-Mende allernieuwste video-film camera mee.tcompw*« eedte delen va richte Berkel-E rc/'h!| waterreir projectieve meetl den bij de Vrije wiskundekennis lood. De eerst 20.15 uur aan Tilburg. Inlichtingen Th. Cornelissen, tel. 04242- 16921. sluiten, waarin bepaling opgenomen dat contract aangepast wordt na ingrijpende wijziging geldstromen (rijksgelden). Op 25 mei in commissie economische zaken en werkgelegenheid. stichting WIJ Jaarverslag Stichting WIJ voor kennisge ving aangenomen. Tevens ingestemd met bij aankoop videocamera gratis videocursus het allernieuwste op audio en videogebied het superplatte led tv-toestel de videorecorder met sprekende afst. bediening super grootbeeld ktv exclusieve hifi systemen portable ktv’s voor opruimprijzen Hl Joosens eigen technische dienst, voor een optimale service o.a. Ultravit Lanes Essential Organics Omnivit Spirulina Biostrath Zweeds kruidenelixir Bional A. Vogel vitaal-serie Donderdags op afspraak Is Kor Koetje, Irlscoplst, aanwezig. NU: 2 498 of 1OO,- p./l Baas Poelier Wildhandel Hettema Specialist i en wijnen Galerie Artlki expositi grafiek i Alt Wlen Petit Restaurant Kaffee Lambiek Bier v.d. maand 3 Hoefijzers Klassiek Slagerij Segers Eigen worstmakerij en -rokerij Bruidshuis Annet var Voor ex bruidsjt (hmldlln Plus Gewoon een G laudanums Hengelsport De Roods Haan Restaurant formering saldi-reserves Ingestemd met navolgende uitgangspur ten voor normering saldi-reserves en op zet financiële risico-analyse, te weten: normering saldi-reserve op niveau van 10 miljoen; instellen van brandbreedt- ten bedrage van 2 miljoen ten opzicl.. van genormeerde saldi-reserve; verschil in opzet risico-analyse per beleids- en be heersinstrument, waarbij vervolgens een onderscheid wordt gemaakt tussen ex- ploitatierisico’s en balansrisico’s in de sfeer van de vaste activa. In commissie fi nanciën, personeel, organisatie en infor matie 29 mei. Schoolbestuur Oude Hilvarenbeekseweg Overeenkomstig verzoek schoolbestuur Oude Hilvarenbeekseweg raad 26 juni voorstellen krediet te voteren van 141.000,- voor verbouwing school. Be drag na akkoord door commissie onder wijs, sport en gezondheidszorg (5 juni) vooruitlopend op raadsbesluit beschik baar stellen. Stichting Theresia Vooruit Raad bij eerstvolgende wijziging subsi- dieverzamellijst voorstellen verzoek Stichting Theresia Vooruit om vergoe ding reiskosten woon-werkverkeer voor 1987 en 1988 voor project kinderboerde rij Maria Goretti at te wijzen, aangezien deze kosten binnen normale exploitatie De handenarbeid-speciaalzaak ’t Gutske in de Waterhoefstraat 10 in Tilburg is zo langzamerhand een begrip geworden op het gebied van handenar beid, niet alleen in Tilburg maar ook in de verre omgeving. Om bij de tijd te u,:;ven heeft in ’t Gutske onlangs een ingrijpende verbouwing plaatsgevonden die zowel het interieur als het exterieur van de zaak aanzienlijk veranderd heeft. Van buiten is dat vooral te zien aan de vernieuwde gevel. Van binnen is er vele met spiegels gewerkt en is men er in geslaagd de enorme sortering han- denarbeidmaterialen overzichtelijk op te stellen. En wat die materialen be treft: ook daarover heeft ’t Gutske een heleboel nieuwe dingen te melden zo als bijvoorbeeld het zelf snijden van De Tilburgse geeft ook dit jt tentekenen. doeld voor enige ervaring. De begeleiding is afge stemd op ieders persoonlijke inzichten, technieken en vaardigheden. De cursus wordt gegeven op maandag van 9.30 tot 16.30 uur, van maandag 29 mei a.s. t/m 26 juni. Opgeven schriftelijk: Ger Stallenberg, Klaver- straat 56 of telefonisch (ook voor in lichtingen) 433019 op zaterdag van 10.00 tot 19.00 uur. Voor prijs- en servicebewuste kopers Hoefstraat 145 - Tel. 432163 - Tilburg Donderdag koopavond. Betalingen v.a. 30,- p. mnd. ’mijn ving aangejiomemTTevens ingestemd met nen aan Tilburgse Woningbouwvereeni pro- ten van tijdelijke voorziening Jeugdwerk verLteringsphn *22 woningen 7 Berkdijl Sg. Ik Garan tieplan voor plaatsing van tachtig tot een bedrag van 264.000,-; de Stick - jongeren. Verkopen Ingestemd met verkoop van perceel (78 m2) aan St. Josephstraat voor bouw tand artspraktijkruimte; perceel met atelier- ruimte/ pakhuis aan van Sonstraat 38 ten behoeve van werkplaats/opslagruimte; perceel met woonhuis aan Kwaadeind- straat 33 en perceel met woonhuis aan van Vollenhovenstraat 315. In commissie economische zaken en werkgelegenheid op 5 juni (verkoop perceel St. Joseph straat op 25 mei) en op 12 juni in raad. Stuurgroep HALT-bureau Besloten gemeentebestuur in op te rich ten Stuurgroep HALT-bureau te laten vertegenwoordigen door portefeuillehou der sociale en culturele zaken; tevens ak koord gegaan met deelname van ambte- coördinator in stuurgroep. Leer-ZWerkplaatsen r van ingediende exploitatiebe groting 1989 en offerte programma 1989 besloten aan raad (12 juni) voc- Stichting Leer-/Werkplaatsen In die duidelijke lijn past ook de ge dachtengang dat een schouwburg er in de eerste plaats is voor theater en niet voor feesten. Dat houdt in dat er in het nieuwe seizoen minder feesten plaats zullen vinden in de schouwburg. annie van dierenschool Op dinsdagavond 30 mei a.s. is er tussen 19.00 en 21.00 uur op de Annie van Dieren school aan het Wilhelminapark 55 te Til burg een informatieavond voor vrouwen vanaf 25 jaar die (weer) aan het werk willen. Er wordt informatie gegeven over de oplei dingen eerste verkoopmedewerkster detail handel en financieel-administratief mede werkster. Eveneens op 30 mei vindt vanaf 19 uur een voorlichtingsbijeenkomst plaats voor be langstellenden voor de 2-jarige opleiding Medisch Receptioniste voor Mediterrane vrouwen. Deze opleiding is bestemd voor werkloze Mediterrane vrouwen van 18 jaar en ouder die in de provincie Noord-Brabant wonen. Voor meer informatie 013-362695. studiozaal De Studiozaal zal in het nieuwe sei zoen een duidelijk eigen karakter krij gen. De ingang wordt weer geopend en dat betekent dat men daar ook toe gangsbewijzen kan kopen. Ook zal er in de pauzes van voorstellingen daar een buffet geopend zijn. In de Studio zaal zullen vooral nieuwe produkties vertoond worden. De Studiozaal is nog niet vol geprogrammeerd. Dat is vol gens Van Gelderen bewust niet gedaan om nieuwe produkties op te kunnen nemen. ”In de loop van het seizoen krijgen we de programmering van die zaal wel rond,” aldus Van Gelderen. Voeren rechtsgeding Raad 12 juni voorstellen besluiten colle ge. met betrekking tot het voeren van rechtsgeding teneinde ontruiming van winkelpand Heuvelstraat 130 te vorde ren, te bekrachtigen. Gemeentegarantie SVW Verenigde Woningcorporaties SVW meentegarantie verleend voor eén van 2.549.095,78 in verband met nanciering complex Tilburg Noord. Paulissen Op grond van eerder raadsbesluit beslo ten verweer te voeren nu Aannemings- maatschappij Paulissen B.V. in hoger be roep gaat tegen eerdere uitspraak arron dissementsrechtbank inzake «gat van Paulissen». Arob-bezwaarschriften Arob-bezwaarschrift tegen afwijzing verz oek om bijdrage verhuis- en herinrich- tingskosten op grond van verordening be vordering zelfstandig wonen ouderen on gegrond verklaard evenals het arob-be- tuató dS hond"^^ Bijzonder Neutraal Onderwijs Tilburg West o --o-r.^- arob-bezwaar Wijkraad binnenstad tegen Verzoek Stichting voor Bijzonder Neu- besloten aan raad (12 juni) voor te stellen vaststelling definitieve subsidie 1985 ge- Stichting Leer-/Werkplaatsen voor 1989 deeltelijk gegrond verklaard en definitie- een contractsubsidie van 457.068,- toe Ve subsidie na verhoging met 738,44 de- te kennen. Met stichting onder enkele finitief vastgesteld op 79.463,13. voorwaarden contract voor twee jaar af- inventarisatie mogelijke bodemverontreini- sluiten, waarin bepaling opgenomen dat gjng a. j- Overeenkomstig verzoek g staten aan alle gemeenten Noörd-Bra- bant lijst van terreinen met mogelijke bo demverontreiniging aangemeld. Grootonderhoud- en verbeteringsplannen Besloten financiële medewerking -Tilbu- verbeteringsplan 22 woningen Berkdijk tot een bedrag van 264.000,-; de Stich ting Verenigde Woningcorporaties ten behoeve van grootonderhoud- en verbete ringsplan 96 woningen Kapelmeesterlaan grootonderhoud 96 woningen Ruben ste instraat tot een bedrag van respectievelijk ƒ384.000,- en 1.133.914,-. Sloop pand Goirkestraat Overeenkomstig verzoek en op grond van Monumentenverordening besloten onder voorwaarden toestemming te verlenen tot het slopen van pand Goirkestraat 176. Verdeling budget anti-apartheid Aan raad (21 augustus) voorstellen bud get anti-apartheid 23.970,-) als volgt te verdelen: 3.970,- besteding door ge meente; 7.500,- ten behoeve van be wustwordingsactiviteiten Zuidelijk Af ka Platform; 7.500,- steun voor het KAWA-project (ANA-project Tanza- Verzoek Stichting voor Bijzonder Neu traal Onderwijs te Tilburg West om tijde lijke voorziening huisvesting achttiende groep gehonoreerd door extra lokaal in gebouw aan prof. Verbemelaan 5 en mid delen voor aansc^af van meubilair en leermiddelen beschikbaar te stellen. Noord^ra6 Raad 26 juni voorstellen overeenkomstig Verhuizingen verzoek stichting de Burcht (voortgezet In kader verhuizing gemeer - speciaal onderwijs/ZMOK) dat gevraagd sten besloten dat afdeling nlannen aanvullend meubilair en leermiddelen zaken van dienst algemene Jng te verle- noodzakelijk zijn. Op 5 juni in commissie verplaatst naar pand Stadhi -■-ouwvereeni- onderwijs, sport en gezondheidszorg. Aankoop Aan raad (12 juni) voorstellen in te stem men met verkoop landbouwbedrijf, om vattende percelen met boerderij, stallen en erf in kader aanleg Noord-Oosttan- gent. In commissie economische zaken en werkgelegenheid 25 mei. Procedure Rielseweg Besloten tegen bewoners Rielseweg pro cedure tot huurbeëindiging aan te span nen bij kantonrechter (dagvaardingen zijn inmiddels uitgegaan); raad (12 juni) hiertoe alsnog formeel laten besluiten; onder voorbehoud van alle rechten op korte termijn een gesprek beleggen met advokaat gemeente/publieke werken en advokaten tegenpartij in eerste instantie om te komen tot een inventarisatie van Mw- wensen van de bewoners inzake eventuele uidelijk Afri- minnelijke oplossing. voor het DA- Normering saldi-reserves KAWA-project (ANA-project Tanza nia); voor het restant van 5.000,- wordt portefeuillehouder gemandateerd concre te verzoeken na toetsing te honoreren. Voorts solidariteitscomité Angola-Til- burg berichten dat structurele subsidie ring niet mogelijk is maar dat wel gebruik gemaakt kan worden van budget inciden tele activiteiten mondiale bewustwording en in beperkte mate van anti-apartheids- gelden; aan Zuidelijk Afrika Platform subsidie van 20.000,- toekennen. Op 5 juni in commissie onderwijs, sport en ge zondheidszorg. Stichting voor Volwasseneneducatie Tilburg Raad (21 augustus) voorstellen akkoord te gaan met overeenkomst tussen Ver ging Woortblind en Stichting Volwasse- uieiiieu uau oeiaaio. iviei net Ka: projectieve feest, zoals dat zondag 28 mei meetkunde J Binnenkort begint er een inleidende cursus projectieve meetkunde van 5 dinsdAgavon- Het is inmiddels .1, bijeentomsi «p m het Wilhelminapark 54, in staan van de feesten. Het doel 1 dit maal om de tuinfeesten vroeger zo gewoon waren, herstellen. Dat gebeurt dit tal van interessante activ nostalgisch wagenspel e voor de kinderen. Er meer, veel meer, wat h ook dit keer alleszins zal maken. Tijdens wordt er een loteri, c waarvan de gelukkige avonds tussen 18.00 en een heuse luchtballon voor een fantastische vaart. Het kasteelfeest wordt mede-georga- niseerd door de Stichting Vrienden van Kasteel «De Strijdhoef» en de bal lonvaart wordt gesponsord door Jan Bertens Udenhout B.V. en Hoppen brouwers Audio en Video. schoonheids specialiste Het beroep van schoonheidsspecialiste is een zeer verantwoordelijk beroep. De schoonheidspecialiste (er zijn overigens ook mannelijke schoonheidspecialisten) moet er voor zorgen dat de huid van de klient(e) in de beste conditie blijft. Bovendien is een goed verzorgd uiterïijk het beste visitie- kaartje van de schoonheidsspecialiste. Daarnaast vervult de schoonheidsspecialiste een belangrijke rol in het versterken van het zelfvertrouwen en de persoonlijkheid van de klient(e). De kennis en de praktische vaar digheden die daar allemaal voor nodig zijn, worden onderwezen op het bekende Vakos Opleidingsinstituut Esthetica in Breda. Es thetica organiseert ook regelmatig bijscho- lingscurssusen voor gedipolomeerden. Wilt u meer weten over dit bijzondere oplei dingsinstituut en over de vele mogelijkhe den die het te bieden heeft, bezoek dan de open informatie-dag van de Vakos-school Esthética op 3 juni aanstaande. Het adres luidt: Delpratsingel 28 in Breda (op 2 minu ten loopafstand van het station). Inl. tel. 076-146466. StXi&ue VHS-C systeem Haarscherpe opname 400 lijnen Direct afspeelbaar Vliegende wiskop voorlassen Full-autofocus tot macro 6 x motorzoom Datum-tijd generator p.p. Maandelijks magazine Nieuw het komende seizoen is het maand-magazine van de Tilburgse £en schouwburg dat zowat bij iedereen in het de brievenbus zal vallen. Dit magazine gaat de Kultuurkrant vervangen. Naast het maand-magazine waar ove rigens nog geen naam voor gevonden is, zal er een soort algemene uitkrant in Tilburg uitgebracht worden waarin voorstellingen en aktiviteiten van zo veel mogelijk culturele instellingen zijn opgenomen. Volgens Van Gelderen is deze krant niet dubbel-op maar z*' versterkend werken naast het maanc magazine. Het nieuwe schouwburg maand-magazine wordt verspreid in een oplage van 60.000 exemplaren en zal eind augustus voor het eerst in de brievenbust Jkel itie: Paul Bogaert, en schilderkunst Gezelliger Wat het café betreft: daar zal ook wat aan veranderd worden. Van Gelderen: ”We willen de schouwburg weer toegankelijker en gezelliger ma ken. Daar hoort een gezellig café bij blijve waar men wat napraat en waar men ingrij zelfs nog kan genieten van een luchtig optreden. Je moet dan vooral aan mu ziek denken.” Het café zal uitgebreid worden. Dat kan omdat de tentoon stellingsruimte uit de schouwburg ver dwijnt. Boven bij de garderobe zal er nog wel expositieruimte overblijven maar die zal alleen gebruikt worden voor tentoonstellingen die een duide lijke band met de schouwburg over toneel bijvoorbeeld dus cabaret. Duidelijke lijn Al met al is Van Gelderen er een voorstander van een duidelijke lijn uit rV - te zetten voor het komende seizoen. stichting°Leer-/W« belangrijk onderdeel van die lijn is °P basis var- - terugwinnen van het vertrouwen van het publiek, o.a. door de schouw- burg gezelliger te maken en door goede produkties aan te trekken. Daarbij zal het vernieuwende niet uit het oog wor den verloren maar een duidelijke plaats in de Studiozaal krijgen. Van Gelderen is er ook een voorstander van dat er in Tilburg door de diverse - podia geregeld overlegd wordt over zal programmering en bepaalde vormen van samenwerking. ”Ik ben nog niet zolang in Tilburg maar één van r eerste bezigheden zal bestaan uit pr beren op te starten van zo’n overleg, weet dat er bij sommige instellingen veel oud zeer zit en dat het niet makke lijk zal zijn. Maar ik heb er alle ver trouwen in dat we daar wel uit zulen komen.” emeentelijke dien- economische e zaken wordt verplaatst naar pand Stadhuisplein 360; het daar gevestigde Bureau Budgetadvise- ring in afwachting van vestiging in het te realiseren tweede stadskantoor wordt verplaatst naar pand Schoolstraat •(pu blieke weken). Kunsnoepassingen Schouwburgpromenade In kader 1%-regeling (kunsttoepassing) bouw parkeergarage Louis Bouwmeester- plein en schenking Nationale Nederlan den budget 70.000,-) beschikbaar voor aankoop drie figuratieve beelden te plaat sen aan met transparante lichtbogen overspannen passage Schouwburgprome nade. Conform adviescommissie voor de beeldende kunst besloten tot aankoop van: keramische sofa van kunstenares D. Dolz uit Rotterdam; hartvorm staand in brons van kunstenaar P.v.d. Berk uit 01- land en «lopende man in brons» van kunstenaar P. Erftemeijer uit Amster- Gemeenschappelijke regeling De Dommel m- Ingestemd met concept-raadsvoorstel met betrekking tot aangaan gemeen schappelijke regeling met Waterschap De Dommer inzake het ontvangen en behan- j-'__ van afvaiwater van de gemeenten -Enschot en Udenhout op de afval- waterreinigingsinstallaties. In commissie volkshuisvesting en milieu 5 juni; in raad 26 juni. Fusie woningcorporaties Ingestemd met fusie SSHT en De Samen werking (nieuwe naam Bouwvereniging De Woonstad) en met nieuwe statuten. Architectonisch-stedebouwkundig adviseur Besloten tot aanstelling extern architecto- nisch-stedebouwkundig adviseur in de persoon van prof. ir. C. Weeber (toezicht houdende - kwaliteitscontrole - en be middelende rol bij ontwikkeling van be langrijke architectonische projecten in Tilburg); nadere afspraken maken onder voorwaarden waaronder prof. Weeber als adviseur zal gaan optreden (wijze van ad visering, rechtshoudingen, frequentie en honorering); resultaten afspraken voor leggen aan college. Jenvergadering L.OTA in Tilburg ui kader verzoek LOTA (Lagere Overhe den tegen Apartheid) om op 17 juni le denvergadering in Tilburg te mogen hou den navolgende besloten: nodige facilitei- ten op zaterdag 17 juni ter beschikking te 'het stellen; hiertoe op korte termijn kosten- begroting op te stellen; burgemeester en wethouder Timmermans zullen beiden itru‘ dagvoorzitterschap bekleden. Subsidies mondiale bewustwording In kader verzoeken subsidies mondiale bewustwording navolgende besloten: Mundo Etnico 1.250,- toegekend voor bijdrage in kosten schoolconcerten; Vre- deswerkwinkel 356,60 toegekend voor kosten NADM (North Atlantic Defense Movement)-activiteiten en gevraagde subsidie ad 320,80 niet toegekend daar deze kosten betrekking hebben op een verklaring die een ondersteuning is van activiteiten die met recht kunnen worden beschouwd als een aantasting van de rechtstaat; subsidieverzoek Medisch Ko- mitee El-Salvador (ƒ3.000,-) afgewezen wegens lage prioriteit; Kinderwereldwin- kel 1.500,- toegekend als bijdrage in kosten activiteiten voorjaar 1989; het COS subsidie toegekend van 6.000,- als bijdrage in kosten Derde Wereldfestival onder toevoeging dat college van B W bereid is garantie-subsidie te verstrekken van maximaal 10.000,- aangezien grote waarde wordt gehecht aan het organise ren van het Derde Wereldfestival; tevens wordt mogelijkheid onderzocht om voor noemde activiteit structureel te subsidië ren; subsidieverzoek Leergang Ontwikke lingssamenwerking van 500,- afgewezen wegens lage prioriteit; Wereldwinkel sub sidie toegekend van 256,70 ter dekking kosten folder «Zuivere koffie»; Stichting Kunst Derde Wereld subsidie van ƒ1.000,- toegekend als bijdrage in aan loopkosten stichting; Mundo Etnico 1.000,- toegekend in bijdrage kosten aanmaak muziekcassettes over Zuid-Afri- ka; TAM TAM 1.926,- toegekend in kosten activiteitenkalender. Scholing langdurig werklozen Aan raad (12 juni) voorstellen over te gaan tot vaststelling plan van inzet voor scholing langdurig werklozen ingediend door Stichting Volwasseneneducatie Til burg. Verder besloten bestuurlijk overleg te doen plaatsvinden met portefeuille houders regio gemeenten. In commissie onderwijs, sport en gezondheidszorg 5 ju ni eventueel met uitnodiging leden com missie sociale en culturele zaken. Huisvesting scholen Besloten schoolgebouw Vogelenzang 5 in principe te bestemmen voor huisvesting ZMOK/VSO De Burcht en openbare ba sisschool De Leyevoorde in principe te huisvesten in schoolgebouw Don Sarto- straat 6; aan raad (26 juni) voorstellen te besluiten tot het indienen van een ver zoek om bekostiging ten behoeve van voornoemde openbare school (in com missie onderwijs, sport en gezondheids zorg 5 juni); overleg met ministerie on derwijs starten. schilderijtjes in drie dimensies. Nieuw zijn ook de bouwplaten op schaal van o.a. de Eiffeltoren, het stadhuis van Brussel, de Notre Dame, etc. Op pop- pengebied presenteert ’t Gutske even eens een aantal nieuwe ontwikkelin gen. Welke? Dat kunt u zelf het beste gaan bekijken op de open dag aan staande dinsdag 30 mei. Vanaf 9.00u bent u dan van harte welkom in T Gutske in de Waterhoefstraat 10 in jurg. Voor de kinderen is er die dag verrassing. U zult dan zelf zien dat ’t Gutske, in 1972 begonnen in een verbouwde garage, in de loop der jaren een volwassen handenarbeidzaak ge worden is die het vertrouwen van de klanten meer dan waard is. Het Gutske is altijd gesloten op maandag morgen en woensdagmiddag. m? Zondag 28 mei 1989 De geschiedenis van de Koninklijke Harmonie «Moed, Volha rding, Caeci- In lia», kortweg M.V.C., is nauw verbon den met de historie van Kasteel «De Strijdhoef» in Udenhout. De harmonie werd in 1842 immers mede-opgericht door de toenmalige bewoner van L_. kasteel, Guillaume Théophile Lemire, die ook een deel van de muziekinstru menten had betaald. Met het kasteel- -i aan staande zal worden gehouden, worden de aloude banden weer eens verstevigd. neneducatie Tilburg voor het verzorgen van cursussen aan woordblinde volwass- nen en aan stichting voor deze activiteit subsidie van maximaal 7.200,- beschik baar te stellen. Op 5 juni in commissie onderwijs, sport en gezondheidszorg. Bedrijfsgezondheidszorg onderwijspersoneel JVW ee- 'n verband met beëindiging door rijk be- n bedrag kostigde experiment bedrijfsgezondheids- jet herfi- zor8 onderwijspersoneel per 1 augustus rd en om periode tot landelijke invoering te overbruggen, voor openbaar basisonder- - - wijs in principe besloten gebruik te ma ken van aanbod GGD bedrijfsgezond heidszorg onderwijspersoneel voort te zetten voor een bedrag van 100,- per personeelslid; medezeggenschapsraden openbare basisscholen in gelegenheid stellen advies uit te brengen. Verzoeken schoolbesturen Raad 12 augustus voorstellen verzoeken van diverse schoolbesturen van bijzonde re scholen voor speciaal onderwijs om be kostiging van voorzieningen te honore- Tilburgse Kruisvereniging Besloten project voetverzorging Tilburgse Kruisvereniging tijdelijk financieel te on dersteunen. Hiervoor aan raad voorstel len (12 juni) aan Tilburgse Kruisvereni ging bedrag van 13.000,- beschikbaar te stellen. Vóór 1 december 1989 bepalen welke bijdrage in 1990 voor voortzetting project noodzakelijk is. Op 29 mei in commissie sociale en culturele zaken. Procedureverordening aanvragen/bezwaar schriften Wet IOAW/IOAZ Overeenkomstig verzoek gedeputeerde staten raad 21 augustus voorstellen pro cedureverordening aanvragen en be zwaarschriften op grond van wet IOAW en IOAZ (sociale verzekeringswetten) aan te passen voor wat betreft de termij nen waarbinnen bezwaarschrift kan wor den ingediend tegen uitblijven beslissing om aanvraag uitkering. Op 19 juni in commissie sociale en culturele. tOA-regeling Besloten restant voordeel ROA 1987/ 1988 ad 76.000,- te reserveren op balans 1988 ten behoeve van te verwachten kos- ten/extra uitgaven 1989 met dien ver stande dat ook de ambtelijke tijd ten las te van dit bedrag kan worden gebracht. Voorts besloten tot uitbreiding formatie plaats Stichting Vluchtelingenwerk met 24 uur in plaats van voorgestelde 20 uur. In commissie sociale en culturele zaken 29 mei. Gehandicaptenbeleid en aanpak gehandicaptenbeleid te inueren op wijze zoals deze thans n is gegeven; in principe besloten voortzetting beleid te concretiseren op basis aantal voornemens (continueren toegankelijk maken openbare gebouwen; experimenten met gesproken gemeentelij ke informatie op cassettes; in overleg met woningbouwcorporaties aanpasbaar bou wen bevorderen; nieuwe voorstellen op gebied vervoer en arbeid); in kader be grotingsvoorbereiding 1990 (nieuw be leid) nader voorstel over inzet 100.000,- ten behoeve van toegankelijkheid open bare gebouwen. In commissie sociale en culturele zaken 29 mei. Indicatiecommissie Besluiten genomen rond instelling «bre de» indicatiecommissie bejaardenoorden en verpleegtehuizen en financiering daar van; aan raad (12 juni) daartoe voorstel len doen. In commissie sociale en culture le zaken 29 mei. Auto-inbraken In kader vervolgaanpak project diefstal len vanaf en uit auto’s navolgende beslo ten: publieke werken verzoeken in geval belangrijke infra-structurele aanpassin gen/realisering belangrijke bouwwerken vooraf overleg te plegen met gemeentepo litie; mogelijkheid tot uitbreiding setni- formele controle (al dan niet gekoppeld aan wijze van betaling) op parkeerterrei nen met name in centrum van stad nader te bezien; als beheerder gemeentelijke parkeerterreinen te toetsen op aanwezig heid van schuihnogelijkheden, kwaliteit van verlichting en mogelijkheden van in formele controle en ter zake voor zover nodig ter verbetering voorstellen te doen; samen met politie overleg te plegen met eigenaars/beheerders van grote parkeer terreinen bij diverse instellingen; nadere voorstellen te doen naar aanleiding van door politie opgestelde advies met be trekking tot parkeergarage Louis Bouw- meesterplein; inzendingen van burgers in kader gehouden prijsvraag op praktische en financiële haalbaarheid te toetsen. Verder besloten f continueren. In leidszaken 24 n

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 5