Warme zomer toch koel in Bluebird van Denissen Zandvoort bloeit met Montego op circuit Circuitpark weer op Post en de Raadt Uniek evenement Engelse Ford club Amerikaanse Reus ens ,1 trekt door Europa Kii I denkt g, sla je di over. N *4^ te Deelbare achterbank voor BMW 5-serie 27.950 “VS- I ■HMHHMMHMMIM MMBMMBI Ml w Int DE AUTOMAAT - Donderdag 25 mei 1989 - pagina 9 DETILBURGSE KOERIER mei 1989-pagina 8 Licentie gr .41 1987 en VIP-box RANTIE 351035 jom van de ketel en een groot ver- tar om uitgevoerd te gaan worden. gekeurde auto’s. naandenBovag- rust 2 weken of en weer een succes. Vele autoliefhebbers verkozen dagje langs het asfalt boven lekker bruinen op het iniet punt OKÉ. van tussen ?mber >ud). Denissen Jluebird uit I Mi?»!! 1 013-434655 17.950 24.950 10.950 26.750 16.450 11.950 18.450 19.950 16.450 Prijs 13.950 19.450 ke b.v. 13/682001 d - Reparatie bijna 20 meter is een indrukwek kende verschijning. het pro- Neder- 9.950 18.9501 inge 3 techni- kunnen 1985 SSÏ;1986 1985 1984 1983 1983 1981 1982 1982 1984 1982 1984 1980 1981 1980 1981 1983 1980 1984 1985 1983 1982 AUTO’S VAGEN I 9ai teit< Het hoofdkantoor van Allison voor Europa, Afrika en het Midden oosten is gevestigd in het pand van General Motors Nederland in Rotterdam. Vandaar dat het con- vooi ook Nederland zal aandoen. Op 6 juni is het geheel op het cir cuit van Zandvoort te aanschou wen. KEN I irt' 28.500,- l 27 500.- I ï'o». I stallatie. 1'88 43.950,- ’“'•""SS. I idt is 1979) jgen- Zand- is eén Jonge mensen "De Formule 1 kost alleen maar geld, maar het zorgt wel dat je in ternationaal bekendheid krijgt", aldus Jan Hoek, voormalig cou reur en nu de penningmeester van de NAV. "Er is geld nodig om jonge men- aken waar den onder- bij zonnig benauwd zijn in de burgse Nissan Dealer eale oplossing voor dit De Nissan Bluebird ing. >er van 'n Niss 1 liter benzine JWE AUTO'S NTIE Naast auto's houden bepaalde onderdelen van het General Mo tors concern zich bezig met ande re produkten. Zo vervaardigt de Allison Transmission Division een grote range automatische trans missie speciaal voor vrachtwa gens en bussen. Om deze rai vergezeld van de nodige sche uitleg in Europa te ki tonen is een Europese toer geor ganiseerd. Een karavaan be- steld op de NAV-pagina's in Auto Sport. Zodoende blijven de sponsornamen niet alleen onzicht baar in de VIP-box. autosport en oude auto's. Vanaf tien uur 's morgens worden er de monstraties gegeven met Fords Escort en Cortina. Tevens mag iedereen in het publiek een stem uitbrengen op de mooiste klassie ker. De Engelse Ford Club Neder land heeft een compleet program ma inclusief lunch, wedstrijden, parade en spannende slotrace en natuurlijk de prijsuitreiking. De entreeprijs is bijzonder laag ge houden, slechts f.3,50 per persoon. Verdere informatie is te verkrijgen onder telefoonnummer 085-253531. 81 5.500,- 2.950,- 4.950,- 3.950,- 1.950,- 2.750,- 2.950,- 6.500,- staande uit 8 voertuigen verzor gen de presentatie voor bestaan de en toekomstige gebruikers van de Allison automatische transmis sies. Een Volvo F6 en een Ken- worth W900 line haul trekker her bergen een tentoonstelling van Al lison produkten. Andere voertui gen met Allison transmissie zijn beschikbaar voor demonstraties en testritten. Vooral de Kenworth combinatie, met een lengte van luxueus is uitgerust. Mede door de krachtige stille motoren en de rondom onafhan kelijke wielophanging is de Blue bird een uiterst comfortabele auto die ook zeer geschikt als ideale zakenauto wordt ervaren mede door zijn hoge betrouwbaarheids graad en representatieve vormge ving. Een niet onaanzienlijk deel van de potentiële Bluebird kopers rijdt dan ook veel kilometers en zal de ideale klimaatregeling in hun auto zeer hoog waarderen. De Nissan Bluebird is te verkrij gen in diverse varianten 4 deurs sedan/5 deurs hatchback en sta tionwagon met benzine of diesel motoren. De Bluebird met 1.6 motor is te koop vanaf 25.795,- terwijl voor een 2.0 LX 29.515,- betaald dient te worden. De Bluebird airconditioning-ac- tie loopt tot eind juni 1989. De me dewerkers van Garage Denissen zullen U gaarne nader informeren over de kwaliteiten van de Blue bird. Garage Denissen is gevestigd aan de Burg. Jansenstraat 52-56 te Tilburg (west). in de autosport en was onder an dere in 1984 Nederland Kampioen in de Austin Metro Cup. Zijn teamgenoot Joris de Raa< 34 jaar en vanaf 1975 (t/m 1979) als rallycrosser aktief. Tec woordig is hij veel meer op Z voort te vinden. De Raadt is echte voorwielaandrijver-specia- list. De komende races waarbij de Montego aan start zal komen wor den verreden in Luxemburg (28 mei), 18 juni, 20 augustus en 17 september op Zandvoort en op 24 september in Assen (onder voor- behou Zoals U de laatste wek schijnlijk meerdere male vonden hebt kan het l weer knap auto. De Tilbi’"« biedt een idee probleem met airconditionii Ieder koper van 'n Nissan Blue bird met 2.0 liter benzine of diesel motor kan vanaf heden zijn nieu we auto uit laten rusten met een origineel Nissan airconditioning systeem tegen een sterk geredu ceerde prijs van slechts f 1.970,- incl. B.T.W. en montage (normale waarde f 4.080,-). De Nissan airconditioning wordt geïntegreerd in het verwarmings- en ventilatie systeem van de Blue bird waardoor niet alleen heerlij ke koele lucht op warme dagen voor de nodige verfrissing in de auto zorgt, maar ook gedroogde warme lucht tijdens vochtige pe rioden binnen de auto gebracht kan worden. Hierdoor zal het aanslaan van de autoruiten tot een minimum te ruggebracht worden, koos met name de BI voor deze actie omdat deze com fortabele middenklasser al zeer Het Zandvoortse circuit is niet los te denken van de NAV, de Neder landse Autorensport vereniging. Dit tweetal vormt al jaren een twee-eenheid die keer op keer weer goed is voor het nodige autosportspektakel. sen op te leiden en te begeleiden om nationaal en internationaal weer mee te draaien. We zijn er nu als NAV helemaal klaar voor. Sinds januari hebben we een eigen secretariaat, van waaruit de belangen van de leden en sponsors voor 100% worden be hartigd". Geïnteresseerden kunnen zich als lid opgeven bij de NAV, Postbus 30, 2380 AA Zoeterwoude. Naast nieuwe leden is de NAV op zoek naar nieuwe sponsors. De vereniging heeft gemeend dit met een goed te moeten aanpakken en kwam zodoende terecht bij Ria van Elleswijk, die voor verschil lende opdrachtgevers bedrijfspre sentaties verzorgd. Ria: "Ik zoek voor de NAV naar bedrijven die een financi le k drage willen leveren om het oplei den van jong Nederlands talent te kunnen realiseren. In ruil voor hun bijdrage biedt de NAV tal van fa ciliteiten voor haar sponsors. Zo is de speciale VIP-room van de NAV onlangs gereed gekomen. Alle sponsors kunnen met hun relaties vanuit deze box genieten van een exclusief uitzicht tijdens de races onder het genot van een hapje en drankje. Mensen uit verschillende bedrijfstakken kunnen elkaar hier ontmoeten. Ik wil me zeker niet al leen op de autobranche richten. Ik denk met name ook aan mode, verzekeringsmaatschappijen banken." Zowel aankomende NAV-leden als sponsors zijn mensen en be drijven die de autoracerij een warm hart toedragen. Alle infor matie over de sponsoring van de NAV kan worden verkregen bij Van Elleswijk Bedrijfspresenta ties, Seinpoststraat 6, 2586 GZ 's- Gravenhage, telefoon 070-543500. Tijdens de Pinksterraces op Zand voort was het Austin Rover Dea lerteam weer present met de MG Montego Turbo. In de groep N worden in totaal acht races verre den. Als hoofdsponsor treedt dit jaar Dunlop Nederland op. Daar naast zijn ook de namen van Agip, Trim-Line 3M, Turbo's Hoet en Ferodo op de auto te vinden. De auto werd getuned door Austin Rover dealer Alex Post in Zaan dam. De rijders zijn geen onbekenden in de Austin Rover-stal. De 32-jari- ge Erik Post is als sinds 1976 actief De VIP-box van de NAV is inder daad van alle gemakken voor zien, zo mocht ik tijdens de Pink sterraces concluderen. Opvallend is bij binnenkomst de linker wand. In het midden hangt een bord van de NAV, waarop het bestuur de sponsors dank zegt. Rondom zijn inmiddels al de logo's en namen van verschillende bedrijven ver schenen die de autosport een warm hart toedragen. Naast gra tis toegangsbewijzen voor de be langrijke evenementen en entree tot de VIP-room behoort een schildje op de sponsor-wand tot Speciaal voor wie veel goe deren in een auto wil vervoe ren, maar toch de voorkeur geeft aan een sedan-model, brengt BMW nu een in delen neerklapbare achterbank voor zijn 5-serie. Hierdoor kan de kofferruimte aanmerkelijk worden vergroot. De bank kan worden neergeklapt in een verhouding 1/3 2/3, waardoor een of twee men sen nog op de achterbank kunnen plaatsnemen, on danks de vergroting van de bagageruimte. Wordt ook nog eens de bijrijdersstoel in de slaapstand gezet, dan kunnen voorwerpen met een maximale lengte van 3,30 me ter in de BMW 5 worden ver voerd. De neergeklapte rugleuning vormt een vlakke vloer met de koffer. De hele achterbank kan bovendien volledig wor den verwijderd. Deze voorzie ning is op de 5-serie alleen af-fabriek leverbaar, omdat het ontbreken van de schei dingswand tussen achter bank en kofferruimte enkele aanpassingen aan de carros serie noodzakelijk maken. Zo zijn de wielkuipen van extra isolatiemateriaal voorzien en is de carrosserie met een zij delingse steun en een dwars- versterking uitgerust. De deelbaar neerklapbare achterbank wordt in de BMW 5-serie geleverd voor de prijs van f.1.767,». Op 4 juni aanstaande organiseert de Engelse Ford Club Nederland voor de derde maal in haar be staan een Autosportdag op het terrein van de voormalige Ford fabrieken aan de Hemweg in Am sterdam. Vorige jaren namen on geveer 60 Engelse Fords deel aan dit festijn, variërend van Escort Mexico, Cortina Lotus tot Prefect 100E. Dit gebeurde echter uitslui tend voor eigen publiek. Met in gang van dit jaar staan de poor ten wagenwijd open voor ieder een die interesse heeft voor de De NAV, die tot doel heeft moten van autosport in land, bestaat al vanaf 1953 en or ganiseert alle autorensport-aktivi- iciten op Zandvoort, maar ook een aantal buitenlandse evenemen ten. De NAV heeft de organisatie- licentie voor Zandvoort. Aanvan kelijk was de NAV de vereniging voor de coureurs, terwijl nu alle auto-enthousiastelingen lid kun nen worden. Wat heb je aan een lidmaat schap. Voor een jaarlijks bedrag van f.90, krijgt je vijftig gulden korting op een jaarkaart voor het circuit, onvang je het blad Auto Sport, mag je op trainingsdagen in de Paddock aanwezig zijn, toe gang tot de NAV-circuitdag en een grandioos feest met de huldi ging van de kampioenen van het op dat moment afgelopen seizoen. De dreiging dat het circuit van Zandvoort definitief dicht zou gaan, heeft de NAV geen goed gedaan. Toch is het ledental weer fors aan het stijgen. Alleen al door veel positieve berichtgeving zijn er in korte tijd 500 leden bij geko men. Nu echter het voortbestaan positief is, wil de NAV weer mee spreken in de autosport, ook op het internationale vlak. De NAV heeft overigens de stoute verwachting dat de Grand Prix Formule 1 over 3 jaar weer op het dan inmiddels totaal nieuwe cir cuit zal worden verreden. de faciliteiten die de NAV biedt. Verder kunnen sponsors tegen ge reduceerd tarief anti-kidnap-cur- sussen en cursussen voertuigbe- heersing volgen. Natuurlijk heb ben de sponsors dezelfde moge lijkheden als de NAV-leden zoals bij- toegang tot het jaarlijkse winter ziel- feest en toezending van het blad Auto Sport. Verder zullen de sponsors genoemd worden in alle publiciteitsuitingen van de NAV. Iedere nieuwe sponsor wordt bo vendien in een kort profiel voorge- ie - 1" s< rtWÏ

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 29