Volkswagen TARO OPEL CALIBRA om p doet Manta definitief vergeten JK 4 -W men Wouters in vijf varianten Gezag ETTE i fcil# L Oplage: 90.710 ex. Gastrubriek Bestaat Bedford nog nieuwe Renault Trdfic o.a. pag. 9 pag. 7 Bijlage: De Tilburgse Koerier Mm I Deze week in de Automaat Isuzu Amigo pag. 3 Autotest: Nissan Patrol GR Wagon Circuitpark Zandvoort bloeit weer op Szu'al1' 1 SL «ERS Met de Knunckle Buffer houd je iedereen voor de gek nei 1989 - pagina 20 D©^]ïï]G©[]S]aaG Donderdag 25 mei 1989 rijs Motoren Tony Vos weer naar euke korting nmakerij js gesloten ■W1 igü! lang J lang Jaargang 1 Nummer 21 voor zette om het ver goede banen te lei- levensechte wat boord- ?kozen v of een staat een rwaar x180 cm 59.00 Varitex Varodem Glatt-Elast 'kenfondsen leveren zoals: gesorteerd zijn in ip? stelregel in ons be- de service hoog in geschreven staat iteit voor kwanti- ve c eerste officiële foto vrijgegeven van een nieuwe auto die zal luisteren naar de naam: Calibra. rgola...? Maak hem Doe Het Zelf Markt Tilburg - Tel. 426245 >urg - Tel 639083 Gelukkig was er snel hulp ter plaatste in de vorm van een motoragent die zijn beste beentje keer in den. redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur In het begin van dit jaar werden krachtbron, n door Toyota en Volkswagen nieu- keuze als 4x2 we piek- upmodellen geïntrodu ceerd. Zowel de Toyota Hi-1___ _1_ de Volkswagen Taro worden in Hannover gemaakt en zijn op de tails na volledig identiek. In Duits land worden overigens alleen de tweewielaangedreven versies van beide auto's gemaakt, terwijl Ja pan de vierwielaandrijvers voor zijn rekening neemt. De Hi-lux is al enige tijd in ons land te koop, terwijl de Taro nu bij de Volkswagen-dealers in pre mière gaat. Er kan worden gekozen uit de 1.8 liter benzinemotor of een 2.4 liter diesel. De benzine-versie wordt alleen met tweewielaandrijving geleverd, terwijl de diesel zowel als 4x2 als 4x4 te leveren is. Daar naast is er ook een dubbele cabi ne leverbaar alleen met de dies eigrn wens een pergola kunt En. goedkoper dan u denkt! Loop eens binnen. 14.95p./»t 10.40p.t 3.95 P./.L 4.50 p./* De Taro pick-up is bovendien bij zonder geschikt voor een speciale opbouw. Hierbij kan gedacht wor den aan een kunststof huif, een opbouw voor het vervoer van glas en een kleine koelwagen, terwijl ook in de recreatieve sector de Taro veel mogelijkheden biedt. De Taro 4x2 1.8 benzine met enke le cabine is er al vanaf f.18.995,- exclusief BTW. Het gamma loopt door tot en met de 4x4 2.4 liter die- sel met dubbele cabine voor ssel- 1.31.895, Iedereen die in het bezit is van een rijbewijs zal zich in zijn theorieboek de kleine te keningetjes herinneren van politie-agenten die met hun armen en handen aanwijzin gen geven. Het gebeurt niet vaak dat je het ook in de praktijk tegen komt. De enige beweging die politie-agenten doorgaans maken is "Halt, controle" of een draaiende beweging waarmee ze willen aangeven dat je door moet rijden. Hoe vaak gebeurt het niet dat de techniek ons in de steek laat. Nu doel ik hierbij niet op het feit dat in hartje winter onze trouwe vierwieler niet wil starten, of erger nog dat hij het tijdens een rit op geeft. Nee, in dit geval gaat het om de elektronica die er op een kruispunt in Den Haag van de week voor zorgde dat de stoplichten buiten werking waren. Nu is Den Haag mét stoplichten al een complete ramp, laat staan als die dingen het hele maal niet meer doen. Voorspellingen over nieuwe modellen in auto-land ko- geruchten over een^volledig nieu- men meestal wel uit. Zo ook bij Opel, een merk wat vol- “J gens de spoinage-fotografen al langere tijd een nieuw coupé-model in voorbereiding zou hebben. De definitie- mogen verwachten. onthulling is nabij. Deze week heeft de fabriek de De nieuwe Opel Calibra zit vol x- met leuke en aardige details zoals bijvoorbeeld de ruitesproeier voor de achterklep, die in de radio-an- tenne is verwerkt. Leuk was het overigens vorige week in Engeland te zien dat Opel de naam van de nieuwe coupé heeft uitgeprobeerd op de Asco na, die daar als Vauxhall Cava lier werd verkocht. Op de deuren van een speciale, sportieve uit voering prijkte reeds de naam 'Calibra'. Opel deed dat overi- tCor- sa werd immers de naam voor de kleinste telg uitgeprobeerd. De nieuwe Opel Calibra zal aan het einde van dit jaar leverbaar worden. Uitgerekend dit jaar zijn wij, de gebroeders Theo en Piet Wouters, 25 jaar hand in hand met het merk Alfa Ro meo. We werken met een klein, maar hoog gekwalificeerd team, dat reeds een tiental jaren samen werkt. De septer over het technische team zwaait Theo Wouters en de commerciële aktiviteiten vallen onder verantwoording van Piet Wouters. Door de enorme verkoopsuccessen van het merk Alfa Romeo en met name de types Alfa 33, Alfa 75 en Alfa 164 stijgen de verkopen in 1989 boven het magische getal van 200. Door deze enorme verkopen hebben wij ook een mooie range van jonge gebruikte automobielen van diverse merken en types, volledig ge keurd en met een vol jaar ga rantie. Als je Alfa 'doet' moet je be reid zijn om 6 dagen per week open te zijn en 6 dagen per week service te verlenen. Het hoge eisen stellend Alfa- publiek verlangt dat nou eenmaal. Anders hoefje niet aan een merk als Alfa te be ginnen. Een vaste st drijf is dat g<= het vaandel c en dat kwalit teit gaat. In onze showroom st gezellige koffie-bar vandaan ieder de diverse nieuwe types Alfa Romeo kan bewonderen en natuur lijk tegelijkertijd een kopje koffie kan drinken. Veel van onze vaste klanten zijn hier regelmatig te vinden, waar om? Verkoop niet de biefstuk, maar het gezellige gespetter in de pan, zeg ik altijd, en dat verklaart misschien wel het sfeervolle toeven aan de klantenbar. Tót ziens in ons bedrijf. Theo en Piet Wouters een groot jrtiment bronzen, sing en fumé hang-, id- en tafellampen ens zijn alle kappen verkrijgbaar' slampen met en ter halogeen en stafels in messing en is zijn er exclusieve igels De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hil varenbeek Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en we kleine zeseylinder zo aanne melijk, dat we een dergelijke krachtbron misschien wat later Een pijnlijk gezicht en voor de heer in kwestie ook een bijzonder pijnlijk gevoel. Tpch is het maar schijn. De vier vingers op de auto- deur heten de "Knuckle Buffer" en zijn in eerste plaats bedoeld als portierbeschermer. Ze zijn uitge voerd in de vorm van vingers, zodat er ook nodige humor in het verkeer wordt gebracht. De Knuckle Buffer is een van de "styled by Carlini" produkten die op dit moment in Nederland lever baar zijn. De Carlini-lijn omvat ondermeer striping- sets, stickers en grappige accessoires. De im porteur van het smeermiddel Slick 50 brengt de Carlini produkten op de markt via de betere automate rialenwinkels. De Knuckle Buffer is gemaakt uit polyurethaan en heeft een adviesprijs van f. 16,95. maar ook -.^2 en 4x4. De Volkswagen Taro-rijder kan -lux als uiteraard op dezelfde service re kenen als een eigenaar van een ander model van dit merk. De Ta ro kan in tien verschillende kleu ren worden besteld, 7 normale en 3 metallic. reec deed dat - Volgens het officiële fabriekscom- gens al eerder. Op de Kadett munique zal de Calibra worden -1 1-J- voorzien van 4 cylinder motoren. Het zal hier dan waarschijnlijk gaan om de 2 liter injectie en de 2 liter zestienklepper. Toch zijn de De agent in Den Haag echter deed het zo exact volgens de boekjes, dat het er bijna ver makelijk uitzag. Hij bleef midden op de kruising staan en draaide alleen om z'n as. Iedere beweging van de goede man ging vooraf door een schel fluitsignaal. Waar de gemiddelde agent in dit soort situaties nog al eens een extra auto langs zich heen ziet scheren, ondanks het stopteken, dwong deze in een spierwitte jas getooide ordehandhaver, zoveel ge zag af dat niemand het in zijn hoofd haalde op het laatste nippertje nog door te rijden... lijkt haast bij iedere nieuwe auto nodig om hem te vergelijken met bestaande produkten. Zelf zie ik kleine gelijkenissen met de Audi Coupé, Mazda 626 Coupé en de Rover 800 sedan. Nadat het nieuwe model op de IAA in Frankfurt (14 tot 24 septem ber) zal zijn onthuld, luidt het com plete Opel-rijtje Corsa, Kadett, Vectra, Calibra, Omega en Sena tor. De nieuwe Calibra grijpt voor een deel terug op de techniek van de nieuwe Vectra. Toch motjen we de nieuweling niet als een Vectra Coupé zien, maar duidelijk als een geheel nieuw concept. In de Calibra zet Opel duidelijk de in geslagen weg van stylistisch zeer moderne koetswerken voort. Het i scherm gemaakt uit ge- van 1 X 10 cm Groen ge zwel horizontaal als verti-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 21