o Groot landeli jk congres over sport JAZZ MEETING TILBURG w e. c I «Togo® Schouwburg Tilburg presenteert programma 89/90 iy’s OPEN DAGEN nr. 21 Oplage90.710 ex. ^ebcj Zondag 10e Vrijmarkt Tilburg Centrum 5 halen, 4 betalen! I VEGÖED 1 :t OP 26 27 MEI A.S. DEBABYBOETIEK «Natuurlijk!» <D T-SHIRTS «59?» SAVE c SMILE Sport in het jaar 2000” Van Lieshout J fff i 1989-pagina 12 s@ Koerier sier id Never walk alone in- Piusstraat 96 - Tilburg - Tel 013-363369 11a PALEIS, [om. nodigt U uit 51 WESTERMARKT 36A Tel. 013-680811 VEEKENDRECLAME ij Telafoonstraat 34 kurkcentrum Big Dogs Liberto Jacobs Schoenen p drie fraaie uit- iedeurs, de multi- sedan. Bekijk my XP de ruimste m ook even plaats zien van alle it, rij dan meteen ny XP accelereert, te bochten stuurt, wacht u nog il leverbaar vanaf garantie, -dealer er nog een ny XP krijgt u een dige auto, 'ershow en bekijk nkje wat die twee- ze tweemiljoenste •urlijk niet zomaar n we de Pony XP tekent dat er heel en we alvast: atalysator, z’n vijf landrijving en z’n t LEUKE BIJVERDIENSTEN het j tiati< slecht stuk dat slee! Interesse? Inl. tel. 04255-1762 na 18.00 uur. MEETING TILBURG 15-16-17-18 JUNI 1989 (nieuw) (1985) (1986) (1984) (1985) k tilburg. jules vernewe Vrijdag en zaterdag ANANASBEIGNETS krant will «De Berl brengen De BLOEM’S THERAPEUT DE HEER HOFFMANS HOUDT MET GRATIS 1ste consult (Normaal 1ste consult 55,-) Daarna vanaf 2 juni iedere vrijdag consult Uw volledige natuurvoedingswinkel optre- ïr”. En m die op zich ten en enige het Seniorenwijzer. Uit-agenda Pastor Remmers, 25 jaar priester Politieberichten Parochienieuws Sport Zie bijlage pag. 13 pag.15 pag.17 pag. 19 Groot in de kleine baby-maatjes Koestraat 109, Tilburg Donderdag 25 mei 1989 $3e jaargang nr. 1613 «p lande- het kan het nieu- van kracht voor reper- Volgens de heer Van het niet slecht met het neel. ”We zitten weer met het aanbod én-de 1 len. Wat nog lang goede we; neemt twt 0015 5-2450 redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14 - 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 sluitlngstermljn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur TILBURG Goirkestraat 16-18 Tel. 35.25.25 GOIRLE Molenstraat 41 a Tel. 34.90.34 Alles voor uw tuin Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer El Charro Chevignon transportwielen Elegant en gemakkelijk Schoenhandel TROMMELS Hasseltstraat 174 - Tel. 013-432126 !S 3CMFKC33 1 Pneumatiek II ^JËSBGOÜDOOC!] veg 14 - tel. 013-321316 Paradox en Noorderligt ha ken enthousiast in op de 16de Jazz Meeting Tilburg. In Para dox treedt donderdagavond het Piet Noordijk Kwartet op. Vrij dagavond is er een workshop- presentatie onder leiding van Jan Wirken. In Noorderligt vindt donderdagavond een con cert plaats van Boogie Boy en The Woogies. verschijnt In geheel Tilburg, Golrle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwljk, Moergestel en Hilvarenbeek «De Tilburgse Koerier» zoekt enkele jongelui vanaf 15 jaar, die voor ons één keer per week de villen bezorgen. Omgeving jrkdijk» en Moergestel. Wij m de kranten bij U thuis. van een slecht stuk hetzelfde toneelge zelschap dat slechte stuk vervangt door een beter stuk en dat dan op de planken brengt. Daar wordt op J lijk niveau over gepraat en he best zijn dat met ingang van 1 we seizoen die regeling wordt. Dit geldt met name toire-gezelschappen.” Zondag a.s. wordt voor de 10e keer de Tilburgse Vrijmarkt gehouden. Ter ere van dit tienjarig jubileum is de markt groter en uitbundiger op gezet dan voorheen. De markt vindt van 10-17 uur plaats in de hele Til burgse binnenstad; grofweg het gebied tussen de Heuvelstraat, Heuvel, Piusplein, Schouwburgring en Oude Markt. Dit jaar staat het thema straat-theater centraal. Verschillende amateur- en professionele theater groepen zullen het publiek -jong en oud- ongetwijfeld amuseren. Wat dit betreft heeft de organiserende Stichting Kruikenmarkt Tilburg nogal wat verrassingen in petto. Laten we niettemin een tipje van de sluier op lichten. Voor de kinderen staat achter het Paleis Raadhuis ter hoogte van de Streek VW Hart van Brabant een speciale "kinder- theaterboe- mel”, in feite een wonderbaarlijk bouwsel dat uit verschillende verdie pingen bestaat. Verder is bij de fontein ter hoogte van het Paleis- Raad huis een buikdanseres te zien, toont komiek en voetbaljongleur Eric Borgman de nodige sterke staaltjes met de bal(len) en is er o.a. ’n den van een Gamalan-orkest en de theatergroep "Slagerij De Beer voor we het vergeten: er zijn natuurlijk talloze marktkramen die o] een bezoek aan de vrijmarkt meer dan waard zijn. LEES VERDER IN DIT NUMMER Rondom Hart van Brabantpag. 3 Derde wereldfestival. pag. 3 B W-besluitenpag. 5 Gemeentenieuwspag. 7 Kuituur/ Amusementpag. 9/13 pag 1 1 pag. 13 En dan de Willem II-supporters. Zij hebben zich van hun beste zij de laten zien en hebben trouw het Gemeentelijk Sportpark bezocht bij de thuiswedstrijden van hun club. Ook nu het beduidend min der ging dan in het succesvolle sei zoen ’87- ’88. Wat dat betreft kun nen we de opvatting van Piet de Visser onderschrijven: klasse-be houd is op zich een passende belo ning voor de trouw van deze fans. Engelse supporters hebben in een aantal opzichten een slechte repu tatie. Waar zij echter ook om be kend staan is de trouw aan hun club. Door dik en door dun. Hoe wel zelden of nooit te horen op de Nederlandse tribunes is het lijflied van de Engelse supporters volledig van toepassing op het Tilburgse publiek: ’’You’ll never walk alo ne”. Want inderdaad: de Willem Il’ers hebben hun bijzonder lastig karwei niet alleen hoeven klaren. Zo’n 12 tot 14.000 supportershan- den (met daarboven soms wat mopperende supportershoofden) bleven de tricolores voortdurend een belangrijke duw in de rug ge ven op hun moeilijke tocht over de vaderlandse voetbalvelden. Een seizoen is ten einde. In spor tief opzicht mag het seizoen ’88- ’89 snel worden vergeten. Waar het echter gaat om supporter- strouw mogen we misschien Wil lem U’s grote roerganger citeren: ”Een seizoen om in te lijsten”. Het heeft bloed, zweet, trant hier en daar waarschijnlijk slapeloze nachten gekost, maar i is volbracht. Willem II vertoeft ook het komende seizoen in de ere divisie van het Nederlands betaald voetbal. En terecht Er zijn maar weinig clubs in het betaald voetbal die in degradatie nood de rust weten te bewaren. Willem II is er daar één van. Dat maakt de vereniging tot een vol wassen voetbalorganisatie die als geen ander een plaats verdient in Neerlands hoogste voetbalafdeling. Géén bestuurscrisis. Géén dreigen de taal via de media aan het adres van de technische staf. En daarbij komt dat de Tilburgers ondanks hun penibele positie op de ranglijst tot het eind toe zijn blijven voet ballen. Menige degradatiekandi daat weet niet anders dan met de botte bijl te keer te gaan. Met vaak -maar helaas niet altijd- de nodige gekleurde prenten als ge volg. Het moet de ware voetballief hebber in maar ook buiten Tilburg deugd doen, dat Willem II zich op een ’’cleane” manier heeft weten te handhaven. Ook de spelers, waarvan sommi gen zich zelfs herhaaldelijk gebles seerd op de tribune moesten verbij ten, verdienen een pluim. Alles zat dit seizoen tegen. Als je het dan uiteindelijk toch redt, werkt dat bevrijdend. Méér pech en tegen slag als dit seizoen is ondenkbaar. Het kan dus -als er zich geen in grijpende wijzigingen voordoen alleen maar beter. Dat is veelbelo vend voor de volgende competitie. Piet Noordijk/Misha Mengel berg Kwartet. Een hoogtepunt in zijn carrière vindt Piet nog steeds het optreden met deze groep op het Newport Jazz Festival in de V.S. in 1966. Be zetting: .Piet Noordijk (altsax), Rob Madna (piano), Harry Emmery (bas) en Eric Ineke (slagwerk). Boogie Boy The Woogies Paul Ambach, alias Boogje Boy, wordt in 1948 geboren in een muzikale familie. Hij volgt klassieke pianolessen, maar de stijl van Ray Charles boeit hem meer dan de tips van zijn le raar. Op 17-jarige leeftijd verte genwoordigt de Antwerpenaar België op het Zürich Jazz Festi val. Daarna stapelen de wapen feiten zich op. Boogie Boy be geleidt John Lee Hooker tij dens een Europese toemee, doet een televisie-optreden met Lionel Hampton en verzorgt met zijn toenmalige groep Am bach Circus voor programma’s bij Fats Domino, Robert Pal mer en Janis Ian. Behalve optreden met beken de namen haalt Paul Ambach als promotor de top-artiesten naar Europa. Hij organiseert concerten voor David Bowie, Bruce Springsteen, The Rolling Stones, James Brown, Tina Tu ner en in augustus 1988 in Werchter Michael Jackson. De laatste jaren is Paul Am bach zijn groep, Boogie Boy The Woogies, een zeer veel ge vraagde internationale act. Be halve in elke Belgische paro chiezaal speelt hij op grote blues- en jazzfestivals in Mon treux, Antibes, Guadelope, de Nederlandse Antillen en Mexi co met zijn dampende blues, rhythm blues en jazz. Voor de derde keer staat hij dit jaar op het North Sea Festival. Dat Tilburg de rol van gastheer voor dit congres zeer serieus neemt, blijkt o.a. uit het feit dat een zestal hostessen beide dagen een representatieve taak zullen vervullen. Op de foto ziet u v.l.n.r. op de voorste rij: mevrouw B. La- mon, mevrouw K. de Brouwer en mevrouw S. Croes. Op de achter ste rij v.l.n.r.: mevrouw A. Thijs, mevrouw J. Jongen en mevrouw A. Jongen. De hostessen werden voor deze gelegenheid in de kleren gestoken door modehuis Gimbrè- re uit Tilburg. Foto: Geert van Loon Ook uw adres voor geboorte-, doop- en bruidsuikers Uw warme bakker Reeds meer dan 100 jaar Hoefstraat 151 Oerlesestraat 211 Gelderen gaat Nederlandse to- weer in de lift, zowel ;n-de bezoekersaantal- dat laatste betreft zijn we er y niet maar we zitten op de weg want het aantal bezoekers toe.” Een probleem met de pro grammering is volgens Van Gelderen dat je een aantal nieuwe produkties niet van te voren kunt zien. ”En een- Dieinleic van de Kath. de heer F. Schreve, voorzitter van u« Nederlandse Sportfederatie; de heer J. Wagenaar, directeur van Thialf Heere- veen en de heer R. ter Weijden, sport journalist en -publicist. Vanreusel zal het ondermeer hebben over de toenemende ongelijkheid in de bestedingsmogelijkheden van i j, als het gaat om dj factoren tijd en geld inzake sportbeoefening. Volgens hem is daarom de rol van de lokale over heid nog lang niet uitgespeeld. Die rol zou weleens een hoofdrol kunnen zijn, zo meent Vanreusel. Schreve zal tijdens het congres in gaan op de diverse maatschappelijke iders zijn: prof. B. Vanreusel ontwikkelingen en konkluderen dat de ith. Universiteit van Leuven: sportvereniging in de toekomst zal reve, voorzitter van de blijven bestaan en dat de rol van de lo- >ortfederatie; de heer J. kale overheid zeer belangrijk blijft, - ook in de toekomst. De heer Wagenaar zal het hebben over de commercie in de sport en stel len dat topsport maar ook de recreatie ve sportbeoefening en de verenigings- burgers sport zonder steun van het bedrijfsle- l en geld ven hedentendage en zeker in de toe komst niet mogelijk zijn. Sponsoring zal in het jaar 2000 de meest normale zaak van de wereld zijn, zo zal Wage naar zijn gehoor voorhouden. De heer R. ter Weijden zal het heb ben over de volgende en sturende rol van de media, nu en in de toekomst. Afgelopen donderdagmiddag heeft de Schouwburg Tilburg het programma en de plannen voor het seizoen 1989/1990 gepresenteerd. Nieuw is ondermeer het jasje waarin het programma gestoken is. In een seizoensoverzicht op magazineformaat worden in chronologische volgorde de diverse programma-onderdelen vermeld op gebied van theater, muziek, dans en film. Dit magazine is een gezamenlijk ini- tief van de Zeeuwse en Brabantse schouwburgen met voor elke schouwburg uiteraard een eigen invulling. In het seizoensoverzicht worden zo’n 210 voorstel lingen aangekondigd. Volgens de heer N. van Gelderen, de nieuwe directeur van de Tilburgse schouwburg, geeft het programma een redelijke dwarsdoorsnede van het landelijk aanbod. Van Gelderen: ”De grote zaal is nu bijna helemaal vol gepro grammeerd. Dat geldt niet voor de Studiozaal, daar kunnen we nog voor bijboe ken.’’ In het nieuwe seizoen zal er ook alles aan gedaan worden het café gezelliger te maken en wordt de Studiozaal meer een aparte zaal met weer een eigen ingang. Piet Noordijk Kwartet Tijdens het North Sea Festi val 1987 kreeg Piet Noordijk de «Bird-prijs» 1987 uitgereikt: een beeldje vernoemd naar zijn grote voorbeeld Charlie Parker. Het juryrapport noemde hem «een altsaxofonist en clarinet tist zonder weerga in de Neder landse jazz van na de tweede wereldoorlog. Een allround musicus, die schitterend even wicht heeft weten te vinden tussen «orde» en «loos gaan». Piet Noordijk begon op zijn 12de met clarinet spelen en stu deerde af aan het Rotterdams Conservatorium. Intussen was hij ook saxofoon gaan spelen. Hij kreeg in 1965 de Wessel Heken Prijs en speelde in die jaren ook in het legendarische Een scene uit het toneelstuk "La Strada” met Helmert Woudenberg. Joost Prin sen en Heddy Lester. Dit stuk komt in de schouwburg op dinsdag 13 februari 1990 in de grote zaal. (foto: Kors van Bennekom) Vandaag, donderdag 25 mei en morgen, 26 mei wordt er in de Beekse Bergen door de Landelijke Contactraad in samen werking met de gemeente Tilburg een groot landelijk congres gehouden dat gaat over sport in het jaar 2000. De Landelijke Contactraad is de landelijke stichting voor gemeentelijke bemoeiingen met lichamelijke opvoeding, sport en recreatie. Op het congres zal aandacht geschonken worden aan diverse ontwikkelingen in de sport en de blik zal vooral gericht zijn op het magische jaartal 2000. Vier inleiders zullen naar verwachting voor zo’n 300 overheidsbestuurders en -adviseurs hun visie ge ven op specifieke ontwikkelingen. geval T-n VI

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 1