<1 N MITSUBISHI 20 7/7/ Belangrijk van klein tot groot lopen ze Spijkers zonder lood Minica, MEI motoropstapdag evenementen terrein 't Laar r ''-'ï ZUID-OOST Oplage: 90.710 ex. o.a. Bijlage: DeTilburgseKoerier Uw SAAB-dealer Deze week in de Automaat AUTOSCHADE? BEL013-350045 DA5 N HELE ZORG MINDER. ““SS niet voor ons weggelegd p I mei 1989-pagina 18 Lees verder op pag. 7 TONY VOS Lees verder op pag. 11 100 AK Tilburg 20 Pag.3 Pag.7 >n 013-321405 Donderdag 18 mei 1989 Autotest: Chevrolet Corsica De zomer in je hoofd deel 2 Jaargang 1 Nummer 20 Ervaring Bij de ANWB-informatiewagen moet iedere deelnemer zich in- ervoor dat de de koolwa- ED GERBRANDA EIGENAAR SPIJKERS BV i advertenties: .00 uur een professioneel team wat de (on)ervaren motoropstappers be geleidt. Voor de zesde keer worden dit jaar de Motoropstapdagen georganiseerd door de Rai en de ANWB. Iedereen van zestien jaar en ouder kan tijdens deze dagen motorrijden zonder rijbewijs. Dit gebeurt op een speciaal circuit op een afgesloten terrein. De he le caravaan zal op 20 mei Tilburg aan doen. Liefhebbers kunnen op het evenemen tenterrein 't Laar kennis maken met «motorrijden». Wij hopen u een beetje nieuwsgierig te hebben ge maakt naar ons bedrijl. Misschien mogen wij u bin nenkort begroeten. Vlak voor de Rai tijdens de introductie van de Croma D i.d. werd door Fiat Auto Nederland aangekondigd dat jectiesysteem vanaf dat moment alle benzine-auto's van het merk met A uitzondering van de Uno 60, zouden worden voorzien van! - met lambdasonde. Het betrof hier met name de Panda, de Uno 45 en de Tipo 1.4, daar de Croma, Tipo 1.6 en Uno 75 al met dergelijke voorzieningen werden uitge rust. Vooral de Panda en Uno met de 1 liter FIRE-motor zijn door de katalysator en injectie uniek in hun klasse. Tijdens de motoropstapdag kan er worden gereden met lichte ge schakelde motorfiesten, maar ook met volledig automatische scoot ers die met één hand bediend kunnen worden. Het rijdend mate rieel wordt door de Rai geleverd, terwijl de ANWB zorgdraagt voor Autobedrijf Hoevenseweg 92d Tilburg Telefoon 013-321405 Spijkers BV is een makke lijk te bereiken garage aan de Dorpsstraat 47 in Goirle. We zijn al veertien jaar Peugeot- Talbot-dealer. We werken met een klein enthousiast team, dat weet dat je kwaliteit moet leve ren om tevreden klanten te krijgen. Service staat daar om ook hoog in ons vaan del. En service betekent bij ons altijd voor de klant de goede oplossing hebben. De kwaliteit van het merk Peugeot is al lang bewezen. Peugeot staat nu als num mer vier op de verkoop- ranglijst. Als vervolg op de succesnummers van de 205, 309 en 405, komt er in het najaar de veelbelovende nieuwe 605. Door de goede verkopen van Peugeot hebben we een mooie sortering ge bruikte auto's. En ook daar staat kwaliteit als nummer 1 genoteerd. De vaste regels bij ons hier voor zijn: geen auto's waar van de afkomst niet bekend is, geen schade-auto's en geen auto gaat de deur uit zonder een complete grote beurt. Dus zekerheid voor alles. Ook het milieu heeft onze grote aandacht. Peugeot heeft al jaren auto's met schone motoren. En in ons bedrijf zorgen wij er al drie jaar voor, in nauwe samen werking met de gemeente Goirle, dat al het chemisch afval volgens de juiste re gels wordt afgevoerd en verwerkt. De auto is er met drie of vijf deu ren en het speciale shopping-mo del met aan de bestuurderszijde één deur en aan de trottoirkant twee deuren. schrijven, waarbij nummers wor den uitgedeeld. Een eerlijke deel name op volgorde van inschrij ving wordt zodoende gegaran deerd. Ervaring is totaal niet belangrijk. Vooraf wordt een uitgebreide in structie gegeven en worden de eerste pogingen op een lichte mo torfiets ondernomen. Slechts een gering percentage van de in to taal 12.000 opstappers van vorig jaar had ervaring. Naast het rijden met de motorfiet sen en scooters worden er onafge broken films gedraaid over veilig heid, motortoerisme, motorsport e.d. Bij de ANWB- informatiebus wordt technische informatie gege ven over het motorrijden, wegen belasting, verzekering, kleding, helmen en schoeisel. Als speciale attraktie zijn er voor de kleintjes tot 10 jaar een aantal speciale PW50 mini-automaatjes van Yamaha Nederland, waar ze op een veilige minibaan mee mo gen rijden. De Motoropstapdag start op mei om 10.30 uur en stopt met de inschrijvingen om 16.00 uur. hebben een Bosch singlepoint-in- i met elektronische contactpuntloze ontsteking (bij de •ndenng van de Uno bU, zouden worden voorzien ta^ónSeking (JooPS? litè?)’ benzine- inspuiting en een geregelde katalysator Bovendien werden er gewijzigde zuigers gemonteerd in verband met de lagere compressieverhou- ding en een speciale, kleinere vul opening van de brandstoftank. De Tipo 1.4 heeft bovendien een flexi bel gedeelte in de voorste uitlaat pijp, een beschermplaat boven de katalysator en een afzuiginstalla tie voor del De katalysatc Single Point Vorige week reden Panda 1000 i.e. en d< i.e. door de Betuwe. Zot toren uit de Panda, Ur Automatische stabiliteits controle Pag. 11 tater zorgt ervoor dat de stikstofoxiden (NOx), de koolwa- Wie denkt dat het programma van Mitsubishi start bij den (CO) torLTgeneuhaTisJerd’ de Colt, heeh het helemaal mis. In Japan heeft het merk we met de Een keramisch honingraat ele- al sinds jaar en dag de Minica, een auto uit de compac- le Uno turbo ment zorgt voor de ontbinding van te klasse die moet concurreren met de Suzuki Alto, Su- fno* eleT?pó Lees verder op pag. 7 baru Mini- Jumbo en de Daihatsu Cuore. De auto is on langs op de Japanse thuismarkt in een volledig nieuwe gedaante aan het publiek voor gesteld. Het autootje past duidelijk in de totale Mitsubishi-lijn. Het was aanvankelijk nog even schone Fiats op het programma afwachten of Fiat met de levering zijn gebleven. van deze schone auto's door zou blijven gaan. Het lag namelijk aan Minister Nijpels en het c.1 niet goedkeuren van de subsidie op auto's met een katalysator. Gelukkig is het allemaal gelopen zoals gehoopt werd, zodat de Kenmerken van het autootje zijn de fraaie vloeiende lijnen en de enorme ruimte in het interieur on danks zijn bescheiden buitenaf metingen.'De auto kan maar liefst in 27 verschillende varianten en kleuruitvoeringen worden besteld. Afgelopen weekend was ik op het circuit van Zandvoort te vinden. Ondanks mijn niet te stelpen interesse voor alles wat zich voortbeweegt en te gelijkertijd herrie maakt, was dit pas mijn derde bezoek. In ieder geval stelde het over- volle programma niet teleur. Vele soorten auto's streden om de eer in hun eigen klas se. Toch blijft het iedere keer weer leuk om naar de men sen te kijken. Je ziet er aller hande types rondlopen. Eer ste heb je bijvoorbeeld de categorie jonge jongens die bij alles 'Oohroepen wat maar vier wielen heeft. Bij het zien van een Countach of Testarossa verstokt echter geheel hun adem. Niet zel den hebben ze een rugzakje bij voor bijvoorbeeld folders en stickers. Daarnaast is er de categorie van ook voornamelijk heren die het circuit waarschijnlijk wat meer frequenteren. Zij la ten duidelijk merken dat ze zich niet interesseren voor een met spoiler en brede banden opgewaardeerde BMW 3- serie of Golf GTi. Nee, zij imponeren hun vriendjes en familie-leden die ook eens een keertje mee gekomen zijn, met heldhafti ge verhalen over de meest exclusieve raspaarden. Nog een trapje hoger staan de types die in ieder geval doen alsof ze iets te maken hebben met het hele circus. Met een stalen gezicht van 'het doet mij allemaal niets, ik ben hier voor mijn werk' dwingen ze van de achteloze bezoeker toch wat respekt af. In ieder geval stralen ze iets belangrijks uit. De laatste categorie zijn de mensen die echt iets met het hele gebeuren te maken heb ben. Zij zijn nauwelijks te zien of rennen af en toe vlie gensvlug langs je heen. Zij hebben geen tijd om zich als belangrijk voor te doen... Leo Marcelis oververzekeringsperikelen./ Dat onze vakmensen uw auto in geval van schade perfekt j herstellen, vinden wij de normaalste zaak van de wereld, Opmerkelijk is wel onze service, snelheid en de uitstekende kontakten met alle verzekeringsmaatschap- pijen Bovendien hebben wij altijd een vervangende /aHM auto ter beschikking. ABA11 Spoorlaan 175,Tilburg, WH UDfllfl Tel. 013-350045. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 50C Advertenties: Advertentie-aideling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en dinsdag 22.(

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 19