n I rr 5 Wo- Gemeentepagina t AM Veel aandacht voor Europese verkiezingen in komende weken lilburg lilburg :ers las Bond Alles over sport- en recreatiecomplex Tivoli te zien in informatiecentrum Gemeente Bestemmingsplannen inzameling Raads besluiten Verordening winkelsluiting goedgekeurd Gemeentelijke telefoonnummers Commissievergaderingen Hinderwet in 1 Mededeling huisvuil- Gemeente begint met aanleg rotonde Gemeentelijk informatiecentrum zaterdag 13 mei ians IJ i I GS akkoord met onteigening fabriekscomplex Lambert de Wijsstraat Voorbereidingsbesluit «De Katsbogten» ligt ter inzage •nei 1989 - pagina 6 Donderdag 11 mei 1989 - pagina 7 Samenstelling afdeling Bestuurssecretarlaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 issen in burg >n of Ter inzage en bouw- Zitproef ire fi- OPENINGSTIJDEN STADHUISBALIES 2D van i uur. ig Aanvragen en ontwerpvergunningen ERIEUR lRBORG iur lilburgj ma t/m wo 8.30 -16.00 uur donderdag 8.30 -19.00 uur (belastingen tot 16.00 uur) vrijdag 8.30 -12.30 uur 5 dagen mokeurcertificaat las rnieuwing ijsopgaaf: Mini-containers vroeg buiten zetten i ver meer :h- itsie- jaan tel- uvel 428770 428551 6737 428F 35<b I 64191 06-11 Broekhovenseweg 56 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten c.q. in werking hebben van een broodjeszaak dhr. van Berkel. ienwer Hirgt i ondt raat 357a 50-40680 FTOH-iiibirnïi uur fzaal). Timmer- n tot 12 juni 1989 worden ii >cht persoonlijke gegevens Deze verordening treedt In werking op de derde dag na afkondiging. Tilburg, 18 mei 1989 De burgemeester, Mr. G.Ph. Brokx. De secretaris, Drs. F. Meeder. jehorende stuk- ige in het rmatiecentrum. ingsbesluit lied Wester- een samen- jsovereenkomst aangegs renovatie van het winkel vindt^ ïn ingediend. In een ns niet bekend te Div. bestemmings planprocedures De inzameling van huisvuil zal in verband met tweede Pinksterdag niet plaatsvinden op maandag 15 mei maar op Deze wijsheid hebben wij uit de fol der over de Europese verkiezingen, waarin nog veel meer wetenswaar- dig staat. De folder is ve in het gemeentelijk infor trum. Houtsestraat 107 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een rundveehouderij van H.C.J. Bastiaansen. allery vii .en, aller e eiken 8 Omleiding Het oost-west verkeer over de Ba den Powelllaan wordt in twee riet tingen omgeleid via de Lage Wits baan. Het noord-zuid verkeer wordt omgeleid via de Statenlaan-Lage Witsiebaan (en omgekeerd). het project gemoeid zijn worden geraamd op ca. 40 miljoen dit is exclusief de afzonderlijk geplande commerciële functies als hotel, kantoren, appartementen en wonin gen. Op basis van de tot nu toe ge voerde bepsrekingen zal in de ko mende maanden door beide part- In het gemeentelijk Informatiecen trum is een tentoonstelling inge richt over de plannen van de ge meente Tilburg en Thialf BV om sa men een sport- en recreatiecom plex in het Tivollgebied te realise ren. - de TILBURGSE koerier Gedeputeerde Staten met het plan van de g« het fabriekscomplex a bert de Wijsstr Het gaat om I de Wijsstraat 121,123 en 123-a. Dec gaat nu met de procedt gening beginnen. Dit g< gens artikel 77, geningswet. De; dermeer voor dat het ont plan met alle bijbehorenc vens gedurende één maand zage moet liggen Dit get vrijdag 12 mei tot en met ■Commissie onderwijs, sport en gezondheidszorg Op vrijdag 12 mei a.s. om 14.00 in het stadhuis (nieuwe raadz Voorzitterwethouder J.G. Ti mans Secretaris G. Hensing, tel. 363000, tst. 24 Op de agenda o a.: - Het sluiten v eenkomst met het aangaar te samenwerking van een multifunc plex. Leden van de commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en stadsbeheer zijn voor deze verga dering uitgenodigd. 1989. Tijdens dit termijn kunnen be langhebbenden schriftelijk bezwa ren indienen bij burgemeester en wethouders, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. U kunt het plan inzien bij Publieke Werken, Vincentiusstraat 102 (be- zoekersingang), openingstijden iedere werkdag van 9.00 uur tot 12.30 uur. Het plan is ook in te zien bij het gemeentelijk Informatiecen trum, Stadhuisplein 132, openings tijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Abonnement als kortingskaart Het abonnement is ook te gebruiken bij rr1"- als kortingkaart voor de overdekte zwemt Een kaartje kost dan maar 1,75 in plaats van openstellingsperiode van het buitenbad van 8 Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de ver ordening op grond van artikel 9, tweede lid van de Winkelsluitings wet 1976 (Verordening op grond van piaatselijke omstandigheden) zoals die door de gemeenteraad in zijn vergadering van 13 februari 1989 is vastgesteld, door de Staats secretaris van Economische Zaken is goedgekeurd bij besluit van 26 april 1989 onder nr. DMO/DCM/ AM/89022645. Film-/diavoorstelling Diaserie milieu Video Terwijl jij op school zit ;.u.ngskre- cheiden in- fruit- en >ees Parle- eenvoudig als stem- t Nederlandse Parle- verschil met Neder- L.ngen is dat de Euro- 'gen in totaal vier da- jren. De eerste stem- jebracht in de och- rdag 15 juni en de igavond 18 juni (tot Om te voorko- ling in het ene in andere landen lagen ni be- 428811 428811 429070 428811 429500 553987 420723 428611 429100 429100 551986 363000 32991 363000 3292Ll Nederlands Textielmuseum 3674’ Buro Budgetadvisering 429120 Publieke Werken 428711 Informatiepunt stadsbeheer 428610 Buro Huursubsidie Parkeerbureau Centrale Begraafplaats Politie Brandweer Sociale Werkvoorziening Alarmnummer van een intentie-over- et Thialf BV gericht op m van een publiek-priva- g inzake realisering ictioneel sportcom- Stadhuis Algemene Zaken Gemeentelijk Archief Milieudienst Milieuklachtennummer Waterzuivering Noord Waterzuivering Oost Stadsreiniging Grofvuil Ongediertebestrijdint Afvalbegraafplaats Welzijnsdienst Sociale Dienst Sport en Recreatie iderlook in leder Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvrage cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag o gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Actuele tentoonstellingen Sportcomplex Tivoli Nieuwbouw Faculteit der Kunsten ■■71 Compacte stad Bouwen in Tilburg Informatiecentrum Stadhuisplein 132, 358575 Geopend ma. en za. van 13.00-17.00 uur di. t/mvr. 9.00-17.00 uur ners nader overleg worden ge pleegd om tot een aanvaardbare fi nanciële invulling te komen. De in de achterliggende periode gevoerde gesprekken geven de ge meente Tilburg en Thialf voldoende vertrouwen om dat te kunnen berei ken. - bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen tegen te gaan - realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen passen in het nieuwe bestemmingsplan. De gemeenteraad heeft op 8 mei 1989 besloten een bestemmings plan voor te bereiden voor het terrein «De Katsbogten», om sloten door Rijksweg 58 aan de noordzijde, Turnhoutsebaan aan de oostzijde, de gemeentegrens aan de zuidzijde en de rivier de Oude Ley, respectievelijk het Beis Lijntje aan de westzijde. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van 11 mei 1989. Het voorbereidingsbesluit ligt met de tekeningen met ingang van 11 mei 1989 voor iedereen ter inzage bij de receptie van Publieke Wer ken, Vincentiusstraat 102, bezoe- kersingang, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.30 uur. Het besluit kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen In een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. kunnen op grond van I zeggen dat zij bij de gen. De normale pro- om een hinderwetver- i zijn akkoord jemeente om omplex aan de Lam- traat te onteigenen. i het complex Lambert it 20 en Goirkestraat gemeente dure tot ontei- ^..gebeurt vol- lid 1 van de Ontei- )eze wet schrijft on- iteigenings- ide gege- ;and ter in- jebeurt van ,_t 9 juni Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghèb- benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Op woensdag 17 mei start de ge meente met de aanleg van een ro tonde op het kruispunt Taxandrië- baan Baden Powelllaan. In ver band hiermee zal het kruispunt 5 tot 6 weken (afhankelijk van het weer) voor het gemotoriseerd verkeer zijn afgesloten. De (brom)fietsers kun nen wel doorgaan. Hiervoor wor den speciale maatregelen getrof fen. De aanleg van de rotonde zal naar verwachting het aantal ver keersongevallen tot een minimum beperken. Op eenzelfde rotonde in de wijk ’t Zand is in het jaar na de aanleg geen ongeluk meer ge beurd. Het verkeer op de rotonde heeft voorrang op het verkeer dat de rotonde nadert. Door een «voorbereidingsbesluit» te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een be stemmingsplan wordt gemaakt. Een voorbereidingsbesluit heeft tot doel Deze verordening, alsmede het goedkeuringsbesluit liggen met in gang van 18 mei 1989 gedurende drie maanden voor eenieder ter in zage op het Gemeentelijk Informa tiecentrum. Openingstijden buitenbad Zwembad Friezenlaan is op maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 18.30 uur geopend en op zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. minder goed weer. Dan geldt dit ibaden Drieburcht, Oost en West. 3,25 (alleen tijdens de mei tot 28 augustus). Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Bouwen in Tilbyrg Premiekoopwoningen Rechten en plichten van huurders en verhuurders Huuraanpassingen Aangepast sporten Tilburg Onderhoud afwachten of afdwingen 6,-) Woonruimte zoeken Speel geen verstoppertje (schadelijke stoffen niet in het riool) Besluiten met bijbe ken liggen ter inzac Gemeentelijk Inforr De gemeenteraad heeft in zijn gadering van 8 mei jl. onder mi het volgende besloten - Akkoord met gronduitgifte aan Kwantum. - Er wordt medewerking verleend aan uitbreiding van huisvesting school «De Brug» voor twee groe pen leerlingen. - Kredieten voor het aanbrengen van beveiligingsapparatuur in schoolgebouwen voor basisonder wijs en (voortgezet) speciaal on derwijs worden beschikbaar ge steld. - Ingestemd met een voorstel voor was-/kleedaccommodatie annex verblijfspavlljoen amateurs Willem II. - Het budget Vrijwillig Jeugd- en Jongerenwerk 1988 is verdeeld. - Er zijn voorbereidingsbesluiten genomen voor de navolgende ge bieden gronden terreinen Gasthuisring Kuiperstraat, Van Hogendorpstraat, Bredaseweg Meidoornstraat, Boomstraat Laagstraat, Brahmsstraat. Van Breestraat, «Centrum Zuid», Don- genseweg, Gesworenhoekseweg, Hazennest, Ingenhovenlaan, Pucci- nistraat, woningbouwlokatie Cas par Houbenstraat e.o, bedrijven terrein «De Katsbogten», plange bied Reeshof II, terrein Zwartven- seweg voor vestiging naturisten camping. - Ingestemd met voorbereidings- krediet haalbaarheidsstudie en ma ken van voorlopig ontwerp voor het kunstcluster. - Akkoord met aankoop van grond van en verkoop van grond aan Sli- gro BV. - Er is een voorbereiding genomen voor het gebit markt e.o. en er wordt ee werkingst voor de re centrum Westermarkt. - Akkoord met voorbereiding diet in verband met geset zameling van groente-, fri tuinafval en intensivering van ge scheiden inzameling klein che misch afval. Het complex, dat in de binnenstad op een steenworp afstand van de hoofdwinkelstraat komt, voorziet in ijs- en evenementenhallen, zwem- accommodaties met een wedstrijd- bassin, een golfslagbad, waterat- tracties, instructie- en peuterbaden. Verder zijn gepland sauna, fitness, squash, horeca en businessclub, winkels, een hotel, appartementen, woningen en kantoren. Basis van de samenwerking tussen de gemeente Tilburg en Thialf BV vormt een nog te ondertekenen in- tentie-overeenkomst. Aan deze in- tentie-overeenkomst dient nog goedkeuring verleend te worden door de Tilburgse gemeenteraad. Behandeling in de gemeenteraad vindt plaats op 12 junide raads commissies onderwijs, sport en ge zondheidszorg en ruimtelijke orde ning, openbare werken en stadsbe heer buigen zich op 12 mei over de plannen. Indien de gemeenteraad met de intentie-overeenkomst in stemt zullen in de daaropvolgende negen maanden de uitgangspunten nader worden uitgewerkt. Die pe riode zal worden afgesloten met het ondertekenen van een ontwikke lingscontract en de intentieverkla ring voor de exploitatie van het complex. Verwacht wordt, dat bij goedkeuring van de plannen door de gemeenteraad, realisering pas op zijn vroegst in 1992 zal plaats vinden. De investeringen die met het sport- en recreatiegedeelte van Kiezers in heel Europa gaan op donderdag 15 juni naar de stembus om de leden van het Europese Par lement aan te wijzen. Partijen in de landen van de Europese Gemeenschap hebben inmiddels kandidaten gesteld. Die lijsten wor den evenals bij verkiezingen voor de Tweede Kamer centraal inge diend en naar de gemeenten (die organiseren de verkiezingen) ge stuurd. De gemeenten produceren dan al het papierwerk dat voor de verkiezingen nodig is. Dat voorbe reidende werk is nu in volle gang. Wat er zoal komt kijken om de ver kiezing voor het Europees Parle ment in Tilburg te organiseren is in de komende weken op de gemeen tepagina te vinden. Er is iets te ver wachten over de indeling van de stemdistricten, het gebruik van de stemmachines, stemmen bij vol macht of in een ander stembureau en de betekenis van de verkiezing. Binnen enkele weken kunnen de Tilburgers een oproepingskaart verwachten. Die is nodig om aan de stemming te kunnen deelnemen. Waar stemmen we dan voor en op Om in de «stemming» te komen al vast wat algemene informatie. Het Europese Parlement is een unieke instelling. Het is de enige volksvertegenwoordiging ter wereld die via rechtstreekse verkiezingen Zwembad Friezenlaan open Vanaf nu tot 28 augustus is het openluchtbad aan de Friezenlaan weer ge opend voor de zwem- en zonliefhebber. Een abonnement voor een seizoen lang zwemplezier kunt u nu nog goed koop aanschaffen. Want tot 29 mei kost een zwemabonnement slechts 25,-. En bij het tegelijk aankopen van meer dan twee abonnementen door één gezin kost elk volgend abonnement maar 10,-. Na 29 mei zijn de prijzen 35,- en 15,-. De voordelige abonnementen zijn te koop bij de zwembaden Friezenlaan, Drieburcht, Oost en West (wél een pasfoto meenemen). De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 12 mei 1989 tot en met 11 juni 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuis plein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen aparte brief kar. worden verzot maken. Tot 4 juni 1989 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon 429523). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en onwerp- vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunning bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. in verschillende landen wordt sa mengesteld. De verkiezingen wor den om de vijf jaar gehouden en we zijn nu aan de derde keer toe. In to taal zijn er 518 afgevaardigden. Een groot land als Frankrijk heeft er 81, het kleinste land Luxemburg heeft er zes. Nederland heeft 25 afge vaardigden. Voor ieder land doen er politieke partijen mee die in de nationale parlementen zitten. Maar ook partijen die niet in de Tweede Kamer zitten kunnen meedoen. Bin nen het Europese Parlement wer ken de Nederlandse afgevaardig den samen met «verwante» afge vaardigden uit andere landen en vormen dan een fractie. Het Parle ment komt maandelijks bijeen in Straatsburg en Brussel. Stemmen voor het Europt ment is net zo eenvoudig men voor het ment. Het enige landse verkiezinc pese verkiezinge gen zullen dure; men worden uitgt tend van dondert laatste op zondagav. 22.00 uur in Italië), men dat de stemmi land de stemming beïnvloedt, worden de uitsla pas vanaf zondagavond 18 juni kendgemaakt.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 7