De zomer in je hoofd,,. 1 IFF.P rHRV.CT.FR s bij Toyota iy’s ie. Nu ook in de regio Tilburg Ibv '50,- 50, Geen FT M MOEDERS MOOISTE: MICRA ACTION l wegen belasting voor oude auto's J NISSAN CARAGE aufe>te^las Yb^parerenA DE AUTOMAAT - Donderdag 11 mei 1989 - pagina 7 ei 1989 - pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER maart meter Chrysler le- )ron sleurt (Vervolg van pag. 1) 420067 'AARD .6 1986 1987 d Oxford 1984 jelijk- 14255-3944 [NIEUWEN AUTORUITEN de MICRA 1.0 ACTION WE GOED. Half vorig jaar werd het Amerikaanse merk Chrysler opnieuw op de Nederlandse markt geïntroduceerd. De V drie fraaie uit- riedeurs, de multi- sedan. Bekijk 'ony XP de ruimste ?m ook even plaats rzien van alle 7.it, rij dan meteen <ny XP accelereert, te bochten stuurt, wacht u nog al leverbaar vanaf garantie, i-dealerernogeen ny XP krijgt u een idige auto, tershow en bekijk nkje wat die twee- ze tweemiljoenste turlijk niet zomaar n we de Pony XP '.tekent dat er heel en we alvast: atalysator, z'n vijf aandrijving en z’n 6 CL diesel I (38.000 km) 1988 1981 1982 1983 1984 1984 1987 1987 1984 1985 1987 1985 1982 1985 1984 1986 1986 1985 1986 1984 Wie echter een Starlet 1.0 DL of 1.3 XL, een Corolla hatchback 1.3 DENISSEN BV. Reparatie gratis vanaf WA-extra I Zonnedakinbouw: va t 498.- 5 jaar garantie febr. juli mei april jan. nov. aug. jan. april jan. april nov. jan. okt. juni jrdmotor hoogte uu de serie is ijder ge let is een smaak- goe r.amelijl spese styling en langer meer van die een aantal beschaafde s details. Prijzen vanaf f.4( Hart van Brabantlaan 96 L_ Telefoon 013-433000 _l Le Baron De grote concurrent Chrysler le vert wel een erg fraai alternatief tegen een zeer nette prijs, de Le baron Convertible naar keuze met de 2.5 liter turbomotor of de 2.2 turbo met intercooler in de GTC- uitvoering. De enige echte Ferrari die als ca briolet af-fabriek wordt geleverd is de Mondial die sinds kort met Eindelijk lijkt het erop dat de zon nu eens doorbreekt. De afgelopen dagen zijn al niet slecht geweest en we hopen natuurlijk dat het zich voortzet. Autoliefhebbers krijgen bij de eerste zon al meteen de zomer in het hoofd. Kortom de in de winter warm gestalde cabriolet wordt van zijn plaats gehaald. De kap gaat er af en de frisse wind waait door de haren. Tijd voor de niet- ca- briolet-bezitters om eens te kijken wat er op dit moment zoal te koop is. De Micra Action Is voorzien van - zonnedak - sportieve striping - wieidopset - beschermstrips op zijfianken - iichtwaarschuwingszoemer - quartzkiok - 3 jaar Power Train Garantie - 6 jaar Carrosserie Garantie Het lijkt in deze tijd haast onmoge lijk, maar Toyota geeft gratis iets weg aan een aantal mensen die tot en met 31 mei een nieuwe Toyota kopen. Het gaat om een gratis stereoset die inclusief dief- stalslede en montage een waarde van 795,50 vertegenwoordigt. Morgan Mercedes heeft sinds kort weer een van de meest sterke troeven in handen als het gaat om vol-ca- briolets. De nieuwe SL-serie werd op de afgelopen autosalon van Geneve in maart voorgesteld. Vanaf de zomer zal de auto ook in Nederland te koop zijn. De auto wordt geleverd met een 3 liter 6 cylinder van 190 pk, dezelfde mo tor met 24 kleppen van 231 pk en de 326 paardekrachten leverende 32 klepper V8. Rolstoelauto Onovertroffen is de Chrysler Voyager, een auto die de goede eigenschappen van een bestelbus paart met het rijcomfort van een personenauto. Binnenin is plaats voor maar liefst zeven personen. De Voyager is er met de 2.5 liter motor en een 3 liter 6 cylinder met een automatische versnellings bak. Vooral deze Voyager blijkt binnen een jaar na introductie erg goed aan te slaan, zowel bij de zakelijke rijder, als bij ouders van grote gezinnen. En natuurlijk voor taxi-bedrijven, het eerste exem plaar rijdt inmiddels door Tilburg rond. Op de openingsshow van Chrys- van 18.745,- W AR nu voor 1 O (Uw voordeel: 1.000,-) Burg. Jansenstraat 52-56, Tilburg - 013/683911 Speelgoed Meteen een hele exclusieve ca- brio is de Aston Martin V8 Volan te, een auto echter die binnenkort zijn laatste adem zal uitblazen. De nieuwe Virage gaat de V8 ver vangen. Aan het einde van dit jaar zal er op basis van de nieu weling ook een versie met linnen 1B uo. “ie,®J,nas ™ei kap verschijnen. Een andere dure een?e‘8 T/rx i/8 g® Engelse top-auto is de Benüey verfdqnDne 3'4 .llter kr°ch?ron Continental en de Rolls Royce met 30,° Pk a’n den ln 6'3 Comiche, peperduur speelgoed seconden naar de 100 km/u. voor de rijken er aarde. De auto's J1 weer heel wat jaren terug intr hebben een 6,75 liter V8 die vrij- duceerde Ford zijn cabno-versie ».l g.rul.loos zii„ werk do.t, Een van de populairste cabriolets van dit moment is de BMW 3-serie die in gestripte uitvoering als 320 en 325 leverbaar is. Beide hebben een 6 cylinder katalysatormotor en leveren hiermee zeer behoor lijk prestaties. Echt goedkoop kan een BMW nooit genoemd worden, wat ook voor dit tweetal geldt. Daarnaast is er de BMW Z1 die eigenlijk in de categorie roadster valt, maar in de meeste gevallen ook helemaal open gereden wordt. Een van de fraaiste cabrio's is zonder twijfel de Cadillac Allante, een auto die in Europa door Pinin- farina werd ontworpen. Overi gens worden de carrosserien van dit model nog steeds in Italië ge maakt, waarna ze per vliegtuig naar de Verenigde Staten gaan en daar worden afgebouwd. He laas zien we de Allante nauwe lijks op de Europese wegen, daar de auto omgerekend in onze valu ta peperduur is. Een ander duur speeltje uit de GM-stal is de Cor- Een van de oudste cabrio's die op dit moment nog in produktie zijn is zonder twijfel de Morgan. De auto kan worden geleverd als twee- of vierzitter met een 1.6 liter motor van Ford, een 2 liter 16-klepper en een V8, beide laatste motoren van Rover. Het aardige aan een Mor gan is dat het model door de jaren heen eigenlijk nauwelijks veran derd is. In een van de volgende nummers komende alle cabriolets vanaf de MVS Venturi aan bod. gunstige dollarkoers en de wil van het merk om nu defi- eeï aantal spoi nitief in Europa voet aan de grond te krijgen, hebben tot centen, zoals de honing deze operatie geleid. Samen met de introductie van het aen en het kofferrekje ach merk, werd gestart met de opbouw van een dealemet, ‘erwijl Aderen bekleding de Standaardspecificaties wat in de komende jaren moet uitgroeien tot veertig hoort. Prijzen vanal f 55 og stuks. In Breda en Eindhoven zijn al wat langer dealers aangesteld. Inmiddels is dat voor de regio Tilburg ook het geval: Chrysler Loon op Zand. XL of een Carina 1.6 XL sedan of liftback besluit te kopen krijgt de ze hifi-installatie gratis. Ook kopers van een Celica lift back 1.6 ST en een Camry 2 liter krijgen deze radio, maar worden ook nog eens verwend met gratis lichtmetalen velgen en bijbeho rende banden. De Celica wordt bovendien voorzien van een gratis achterspoiler. vette Convertible. De Corvette is eigenlijk de enige echte sportwa gen van over zee en is zodoende zonder dak zeer begerenswaar- dig. Limited Maar met de Chrysler produkten alleen zijn we er nog niet. Alle Chrysler- dealers in Nederland le veren ook de Dodge Mini-Ram- Van en de Jeep-modellen. De Mi- ni-Ram-Van is eigenlijk een be- stelversie op basis van de Voya ger met volledig gesloten achter kant (f.25.995,= excl. BTW). Het Jeep programma bestaat uit de Wrangler, die af stamt van de enige echte oer-jeep en natuurlijk de comfortabele Cherokee. Deze auto is met de 2.1 liter turbodiesel- motor een economisch uiterst ren dabele krachtpatser, terwijl de 4 liter in de Limited uitvoering de Range Rover naar de kroon steekt. Chrysler Loon op Zand heeft zo doende een enorm aanbod in zijn showroom. Tijdens de openings show die wordt gehouden van 12 tot en met 20 mei kunnen alle mo dellen worden bewonderd en kan er worden proefgereden met de GTS, de Voyager, Le Baron Ca briolet, GS Turbo 2 en de Jeep Cherokee. De showroom is gevestigd aan Hoogt 12 in Loon op Zand, tele foon 04166-3993. achterwielen kan zakken, om de toegang gemakkelijk te maken. De Voyager biedt ook bij deze ombouw een zee aan gebruiksmo gelijkheden. De auto biedt name lijk buiten de rolstoel nog plaats aan vijf personen, terwijl een ge handicapte ook makkelijk vanuit zijn rolstoel zelf achter het stuur kan kruipen. De Voyager is er vanaff.42.495 Overigens hoeft niemand over de kwaliteit van Chrysler in te zitten. De carrosserien zijn gemaakt van dubbelzijdig gegalvaniseerd plaatstaal, waarop de fabriek een garantie geeft van 7 jaar tegen doorroesten van binnenuit. De normale garantie duurt maar liefst 3 jaar of 110.000 kilometer. Chrysler is direct goed aangesla gen, wat voornamelijk te danken isaandeEurop techniek. Niet k lange gevaartes met slurpende acht cylinder motoren, maar be schaafd uitziende compacte auto's met voorwielaandrijving en Elegant Voor wie een he combineren met ele< riei Cal echte Ai hier de bleven. kleine pe en dellen zijn meer op sportiviteit ge bouwd. Ook hier staat dat voor de 2.2 liter turbo- intercooler van 177 artieve ac- zoals de honingraad vel- het kofferrekje achterop, j ook tot js be hoort. Prijzen vanaf f.55.095,=. Over de sportieve noot in de Chrysler-familie hebt u kort gele den uitgebreid in de Automaat kunnen lezen. Het is de GS Turbo 2 die ook is voorzien van de 177 pk motor. Het is een uiterst betaalba re sportauto met bijzonder goede prestaties en een hoogstaand comfortniveau. terug intro- ario-versie op basis van de Escort. Heel aan trekkelijk is de snelle XR3i voor zien van een elektrisch te openen en sluiten kap. De motor levert een vermogen van 105 pk, wat ruim voldoende is voor deze 'midden klasser'. Een plaatje van een auto is de Ja guar XJ-S VI2 Convertible, de eni ge echte fabrieks-cabrio van het Engelse merk met het roofdier. Al hoewel de gewone XJ-s al sinds 1975 op de markt is, dateert de ca briolet van vorig jaar. Dit zou met de komst van de houderschapsbelasting grote offers gaan vergen. De FEHAC heeft het Ministe rie van Financiën kunnen aantonen dat de belasting van het nieuwe systeem te hoog is en dat de klassieke auto’s gezien hun cultuurhis torische waarde in aanmer ken zouden moeten komen voor een uitzonderingspositie. Het voorstel van de FEHAC tot vrijstelling vanaf een be paalde leeftijd is door de staatssecretaris overgeno men. Het was voor het Ministerie wel een voorwaarde de leef tijdsgrens zo te kiezen dat er niet te veel dagelijks gebruik te voertuigen een vrijstelling zouden krijgen. Daarom is de grens op 20 jaar en ouder ge zet, waarmee de FEHAC zeer tevreden is. Het wetsontwerp is inmiddels voor advies gestuurd naar de Raad van State en zal daarna bij de Tweede Kamer worden ingediend. De invoering van het nieuwe systeem hangt nauw samen met de invoe ring vein de nieuwe kenteken registratie. Daarin wordt im mers een koppeling gemaakt tussen het kenteken en de verplichting tot het betalen van belasting, de W.A.-verze- kering en de A P K. Naar ver wachting zal medio 1992 dit kentekenregistratiesysteem operationeel zijn en kan de houderschapsbelasting wor den uitgevoerd. zuinige 4 cylinders. Zakformaat Het programma begint met de sympatieke Chrysler ES, een auto die er uit ziet als een tweedeurs, maar toch een handige derde deur bezit. Een auto met een spor tief uiterlijk, leverbaar met een 2.5 liter motor met of zonder turbo. Een leuke wagen voor de particu liere autobezitter die onbekom merd wil genieten van het spreek woordelijke Amerikaanse comfort in zakformaat. Prijzen vanaf f.35.995 Het tweede model uit de meer op de zakelijke rijc* richt, de GTS. Het is een volle vijfdeurs auto met veel han dige gebruiksmogelijkheden. De auto heeft standaard de genoem de 2.5 liter injectiemotor, maar kan ook worden voorzien van een snelle 2.2 liter turbokrachtbron. Zowel de ES als GTS kunnen wor den voorzien van een optiepakket met ondermeer cruise-control, air conditioning en een automaat. Een betaalbare sportieve auto is de Chrysler GTS Shelby waarbij de 2.2 liter turbomotor nog eens extra is opgepept door toevoeging van een intercooler. Zodoende worden er 177 pk naar de voor wielen gestuurt. Uiteraard is de Shelby uiterlijk herkenbaar aan sportieve 10.995, loog comfort wil et een uitermate igante en opvallende carrosse- i is er de Le Baron Coupe en labriolet. Het uiterlijk is van een Amerikaan, alhoewel ook afmetingen zeer beperkt Opmerkelijk is ook het s prijsverschil tussen de Cou- Cabriolet. Deze laatste is voorzien van een elektrisch te openen en sluiten kap, zodat bij een opklaring de auto snel ont bloot kan worden, en bij een on verwachte regenbui weer vlot is te sluiten. Ook heel praktisch is de glazen achterruit met verwarming. Ook deze auto's zijn er naar keuze Ier Loon op Zand is bovendien met een 2.5 liter motor met injectie een hele speciale toepassing op of turbo en met een vijfbak of basis van de Voyager te zien. Het automaat. De Le Baron GTC mo- is een roelstoelauto, die door zijn We beginnen het rijtje direct met een klassieker. De Alfa Spider werd in eerste vorm al in 1968 op de markt gebracht met een 1300 motor. Het huidige model heeft echter 2 titer ter beschikking, ge koppeld aan een vijfversnellings- bak. De pure lijnen zijn bewaard gebleven, al vinden liefhebbers de spoilers en skirts van de Qua- drifogtio Verde wat 'over-done'. Het feit blijft dat de Alfa Spider ondanks zijn leeftijd zijn allure nog steeds niet heeft verloren. Voor twee personen is het een aantrekkelijk en sportieve open auto.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 33