Het Land van Ooit jouw fantasie wordt werkelijkheid ttriMEMi mm !5, MIIBI HM rs I de zaak met vete OOK EENS DE BRUID AG! MOEDER WAS xlEN Goed geraden De kinderen en echtscheiding Piusoord en Reeds meer dan 32 jaar Burgemeester van de Mortelplein 58 Telefoon 671091 - Tilburg Frühschoppen in zaal Het Hoefke Laserstralen, de oplossing voor huidziekten en kaalheid m» kje auwe ën -- EMEN Wodka, een levendig «watertje» Sg Nicky White bij danscentrum Robben “ieuediee Cellist De Bièvre in de Link i 1989-pagina 12 Woensdag 3 mei 1989 - pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER Een kleedje voor uw kamer? CIALIST 321100 I Foto: G. van Ixmn ik Zie onze etalage, speciaal ontworpen voor haar N1CKV WHITE RfLSKY Behandeling uitsluitend na afspraak Stopt haaruitval Bevordert haargroei Regelt overtollige vetafscheiding. Maak een afspraak voor gratis vooronderzoek groen k veel Honderd jaar slaap Het prachtige kasteel met haar roze Heikestraat 62A (hoek Piusstraat naast kapsalon) 5021 GV Tilburg 013-360023 -ORT :iaalzaak meeste des en Iburg) ostraat la 66236 Enk« uit t 17,90 14,20 9,20 9,90 8,90 8,90 8,90 6,90 6,90 7,90 8,90 4,90 4,50 5,20 7,90 9,90 16,60 4,70 4,90 3,60 eder r afstuderen- d en België, zond 11 mei ilaats met de en de t. De jes en de klei- zijn. dui- -Tel. 425294 432292 «Professionele haarhulp voor dames en heren» tgekiend en vlot, publiek dan ook geschrift van ontsmettend in de kin na h :ky White :s Holland van het derde U.M.- latform voor t Nederland i donderdagavc een concert pl De Bièvre en pianist Mare Het Wit iurg, be- s toegan- Zoals whisky van oorsprong verbonden is met het westen, denkt men bij wodka aan het oosten. De bakermat drie landen en Finland. Er is een land waar een kinderhand de koningsscepter zwaait en de volwassene slechts geduld wordt bij de gratie van het kind. Een land dat misschien ook diep weggestoken in jouw hart bestaat, maar zich nu daadwerkelijk plooit in «Het Land van Ooit». Als ook jij dat land wilt leren kennen, pak dan maar mijn hand en laat de verbeelding in je spreken. Het zal je brengen naar een land waar de kracht van de kindergeest de meest fantastische bouwstenen levert voor een groot onvergete lijk avontuur. hun eet- en or hun omge- intemationa- vam eerst goed op og, mede door r, dat wodka Opvallende verschijning Relsky een meer dan 250 jaar bestaand merk, behoort hier tot de alomgevraagde kwaliteiten. Relsky is een opvallende ver schijning, door zijn herkenbare konische fles. Een ideale wodka om aan cocktails en longdrinks van vandaag die weldadige soft- tick te geven. ningen bereikt. Rede oord samen met de i rum hetbouwbedr— -on- gedronken hcvtu pen, zi bouw Er is onlangs een nieuw land ont dekt. Een land dat stamt uit de tijd toen de wereld nog plat was, vol onontdekte aarddelen, geheimzin nig en betoverd. Het luistert naar «Het Land van Ooit». Een wijze hofnar hervond de naam van de groene enclave tussen twee opdoe mende industriegebieden. Door sneden door de negenenvijftigste raasbaan van het buurlandde Maasroute, ligt het als een oase van verbeelding en bezinning in een hectische wereld tussen Dru- nen en Vlijmen. bras en Gravin Rondalia volgen. Maar nu stappen we het bonzend hart Dui zend Stappen in een diepe, geheimzin nige, door groen overwoekerde tunnel, die ons in het rijk van de reuzen Dan, Toen en Ooit moet brengen. Bij iedere stap wordt de spanning in ons groter. Wat ligt er aan het einde van die don kere tunnel En als we het bijna niet meer houden staan we op pleintje «Stijve Nek» en voelen de naam in ons achterhoofd als we de goedmoedige gi- t Dan ontwaren. Dan is één met de jut. Uit zijn hoofd groeit parmantig een boom. Dat jeukt af en toe. dan zijn I er groeistuipen en die kietelen. Daar haar eindpunt aangekomen moet hij om lachen, want ze maken 6 weg via de Roland Graaf d’Oultremontlaan naar het kasteel. Maar onze aandacht wordt vooralsnog getrokken door een peleton krijgshafti ge Napoleontische soldaten, die water- te» dagen, slikkend en spuwend ten strijde trek- zÜn benen ken. Ze dreigen ten onder te gaan, maar komen tenslotte toch weer boven. We staan voor een mistroostige en bouwvallige kasteelmuur en de zware toegangspoort schrikt ons eerder af, dan dat er enige vorm van uitnodiging van uit gaat. Maar nieuwsgierig als we zijn, vermannen we ons en met een door merg en been glijdend geknars opent zich het imposante massief. Nee maar, wat een totaal andere wereld ont vouwt zich hier voor onze verbaasde ogen We zijn in de grote Koningssael en worden hartelijk verwelkomd door een voornaam uitziend heerschap, die de naam van Gouverneur draagt. We doen moeite hem te verstaan, maar de wetten en plichten die hij plechtstatig proclameert gaan deels verloren in de gezellig gonzende menigte. Enthousias te jongelingen die elkaar lange tijd niet zagen, hebben ook hun ouderen meege nomen. Die lijken zich nog ietwat on wennig te gedragen. Het is voor hen ook allemaal al zo vreselijk lang gele den een reis naar het thuisland van de kinderziel, dat is ook niks at van het produkt wordt door geclaimd Sowjet Unie, Polen op ons kantoor de volgende prijzen komen afhalen veg 114; 1 doos antiekwas t.w.v. 7,50 van hét i Ad Bertens. Ringbaan Oost 16; 1 waardebon I waardebon van 10.- van Restaria Lucullus. van Gereedschap- en Profielslijper GPS, Flores- voor 4 broodjes Jantje van Broodje Jantje, NS- i Monello Mode, Piusstraat 44; 1 waardebon voor -weekmenu voor 1 persoon t.w.v. 16,- 18. Op 27 april stond Chantal Raad voor de kinderbescherming De ouders spreken met elkaar een regeling af waardoor de toeziend voogd contact met het kind kan hou den. Als de ouders het niet eens wor den over zo’n bezoekregeling kunnen zij de rechter vragen de regeling vast te stellen. De rechter vraagt dan meestal ad vies bij de Raad voor de Kinderbe- Ontsmettend Poolse wodka doet geenszins onder voor de Russische versie. De Polen maken zelfs aan spraak op de herkomst van het woord. In een Pools geschrift van 1534 wordt wodka aanbevolen als ontsmettend en ideaal voor het afwassen van de kin na het scheren. Pas Tijdens de braderie op de Korvelse- weg afgelopen zaterdag hing er een enorm tapijt buiten bij Oosterse tapij tenzaak ”De Zeeuw”. Aan passanten de opdracht om de afmetingen te ra den van dit tapijt. En dat er goed gera den werd! Mevrouw van Rooij uit Ber- kel-Enschot en de heren Damen en Schoenmakers uit Tilburg hadden prijs. Zij wonnen alle drie een Boegara kussen. Voor de geïinteresseerden: de afmeteimngen bedroegen 6.37m bij 3.45m. een kanjer van een tapijt dus. seren we, evenals de kleurrijke rozen tuin Belle Rose. Straks zullen we zeker vol spanning genieten van Alfred Jodo- cus Kwak, die in het hemelse Barok- theatertje zijn verhaal zingt en vertelt. En in het poppentheater Oram Doram Doridam zullen we vol ontzettir J trieste geschiedenis van Graaf V» ««v- misschien moet hij daarom ook wel lan ger sterven Het stemt ons droevig, maar op de Aardwortel die alle levens aderen van zijn groene vrienden van binnen en van buiten kent, spreekt scheutig van nieuw leven, lieven is er ook in de hakkar, de speelweide voor edele viervoeters. Gigantische paarden paraderen er tus sen vrolijk rondhuppelende pony’s. Soms, zo horen we. zijn er grote ruiter- festijnen waarin nobele ridders strijden om schone jonkvrouwen of kun je ge- gant nieten van fascinerende toernooien met natui polospelers te paard. Dat moet een prachtig gezicht zijn. Inmiddels is Wie- lewoud op 1 en leidt de stijl- Eén keer w man Robben iets speciaals en dit keer ■*-*■*» zijn alten jaar 1988 zat Nicky White vmd,tne,n°P finale van de Miss Holland Erkens. Geert De Bièvre zal op deze avond de Link-publieksprijs in ontvangst nemen op grond van zijn spel tijdens het vorig jaar gehouden U.M.-Projekt. Behalve in Tilburg hebben deze jonge musici ook in eigen land van zich doen spreken. De Bièvre is zo laureaat van het Lemmensinstituut en Erkens is laureaat van B.R.T.-Tenuto. Dit gelegenheidsduo zal zich in de aula van «Zouavenlaan 77» in Tilburg pre senteren met een programma met wer ken van Schumann en Caplet. Reservering is mogelijk via het secreta riaat 013-354881. Uuderverhoor Wanneer bij het scheidingsvonnis niet reeds één van de ouders tot voogd is benoemd, zullen zij na de scheidi worden opgeroepen voor een special zitting van de rechtspraak. De Raad voor de Kinderbescherming wordt voor die zitting ook altijd geroepen, om voor advies gehoord te worden. Meer informatie over de financiële gevolgen van echtscheiding is te vin den in een uitgave van de Stichting voor Juridische Adviezen (ISSN :0921). In het boekje is ook een compleet echtscheidingsconvenant op genomen, zodat u voordat u bij een advocaat komt zelf al kunt bepalen wat u geregeld wilt hebben. De uitgave bestelt u door 15,90 over te maken op giro 47 49 072 (of bankrek. nr. 56 63 67 041) ten name van Stichting voor Juridische Advie zen, Lammenschansweg 54, 2313 DN te Leiden, onder vermelding van «Echtscheiding», bestelnr. 3 en naam van dit blad. Binnen tien dagen na ontvangst van uw bijdrage wordt de uitgave aan u toegezonden. Info tel. 01728-9449. Week werd de circelfoto gemaakt op de Leyparkweg. De omcirkelde persoon kan op ons van de Tilburgse Koerier; 1 gratis servicebeurt door Habotex-naaimachines, Korvelsewe Nieuwland Antiek. Nieuwlandstraat 34; een ijstaart voor 12 personen van Diepvriescentrum haarverzorging t.w.v. ƒ7,50 van kapsalon «Mariandel». Gemullenhoekweg 9b, Oisterwijk; 1 Wandelboslaan 38, of De Hap, Koestraat 103; waardebon voor het slijpen van een handzaag van Gereedsct straat 3;1 jaarabonnement van de Openbare Bibliotheek, Koningsplein 1; een waardebon voor 4 broodjes plein; een pentekening van VW Tilburg. Stadhuisplein 128; een waardebon van 10.- van Monello Mode, vlees of vleeswaren t.w.v. 10.- van Slagerij Arno de Kort, Sumatrastraat 21; 1 waardebon voor ’t Bistro-v van 't Oude Molentje. Rosmolenplein 61 en een coupe Granucci van Ijssalon Granucci. Jul. v. Stolbergstraat van Lieshout, De Beerenbrouckstraat 20 in Tilburg op de foto. De kunst van wodka maken zit in de zachtheid en zuiver heid van smaak. Als basis voor distillatie worden graan, rogge, mais of aardappel zetmeel aangewend. Meervoudige distilla tie en rectificatie ge volgd door filtering over houtskool geven zelfs de meest hoog- gradige typen een milde smaak. Uit de rijke Russi sche literatuur werd ontleend, dat wodka zegenrijk kan werken bij moeilijke levens- VODKA O problemen, maar ook I f verwoestend bij la rf biele figuren. Deze wijsheid gold toen voor wodka’s die liefst 90 alco hol bevatten. Naar traditie drinken de Russen hun wodka ijs koud waarvoor zij zowel fles als glazen in de koelkast bewaren. Een ijskoude borrel wak kert het vuur aan en doet de kou verdrijven. Vermoeid door de zware strijd, kunnen velen de verleidelijk geurende reuzen ijsjes van Zinin niet weerstaan en doen zich tegoed aan de gigantische lekker- nijen. We trekken verder Reuzenland 1 in en Lekker Zoet brengt ons tot bij een waanzinnig hoge gedekte tafel. Van verre zien we reeds een grote blauwe theepot de horizonlijn verstoren. Die moet echt buitenmaats zijn. Kinderen lopen er verbaasd in en komen er schuddebuikend van het lachen uit. Bij kele Traan, de vijver die ontstaan is het kortstondige verdriet van één is dat dus Nicky De Robben-dan toegankelijk voor Dan iets over Nicl ul In het najs de nog in de f verkiezing. Niet niks voor een 19-jarige jongeda me, die op de bühne o.a. werkt mei timbales. Haar repertoire met o.a. nummers var Sheila E. is uitgekiend en vlot. Zij za het dansende publiek dan ook snel o] de vloer krijgen. schemung. Een medewerker van de Raad komt meestal naar de ouders om met hen over de bezoekregeling te spreken. Hij stelt een advies op voor de rechter die daarover beslist. Het hoeft niet altijd meer zo te zijn dat na de scheiding één van de ouders voortaan met het gezag over de min derjarige kinderen wordt belast. De rechter neemt daarover een be slissing en laat zich hoofdzakelijk lei den door het belang van de kinderen. Hij houdt rekening met huisvesting, leeftijd, tijd die elk van de ouders vrij heeft om aandacht aan de kinderen te besteden enz. Belangrijk is ook wat de kinderen zelf willen. Vaak hebben kin deren een voorkeur. Kinderen van 12 jaar en ouder worden daarom meestal voor een gesprek met de rechter opge roepen, zodat de rechter de wensen van de kinderen kent. Meestal vindt dat aan het eind van de procedure plaats. Na de echtscheiding wonen de kinderen bij de ouder die tot voogd is benoemd. groen gras. 7e Hemel is dan ook een echte eetboom voor jongwassenen. Bui ten staan de ouderen in de rij en wach ten ongeduldig op hun beurt. Wij mo gen voor. Een engeltje begroet ons har telijk en vraagt of wij een tafel aan het raam willen. Of wij dan ook ouderen hebben meegenomen, die dienen zich dan wel te gedragen en vooral hun mond te houden Eindelijk kunnen we eens eten aan een tafel, zonder onze el lebogen op borsthoogte te moeten leg gen. Zelfs de soeplepel kan zonder breedbek-kikkerachtige mondtoeren soepel dienst doen. We leggen onze naam in frietletters, die daardoor nog lekkerder smaken en genieten voldaan van het blije gezicht. Op drie Peka trekken zware Belgische Knollen fraaie Mallejannen en oude Hoogkarren voort. In Zwanendein dein je vredig voortkabbelend mee tussen de machtige vleugels van de zwanen. De Vietnamese Hangbuikzwijntjrf Shetlanders lijken vanaf hier nog ner, dan ze in werkelijkheid al Over Mocking Bridge vliegen de ven af en aan. Ja, alles is hier vredig en klein zoals in mijn eigen boomhutten- land Het wordt tijd voor het absolute hoog- van de reuzen, verzamelen zich ridders tepunt van onze dag. In het grote ma- voor een steekspel. Hier loopt het Rijk negetheater zal de fantastische Strijd van Dan, Toen en Ooit ten einde en om Het Land van Ooit weldra aanvan- over een smalle brug verlaten wij dit gen. Samen met 1400 anderen zullen grootse land. we het spektakel gadeslaan. Het moet zo mooi zijn, dat zich dat met geen pen EetbOOIri «de 7e Hemel» laat beschrijven. Wie weet verhaal ik er Blije Wei doemt voor ons op. Wat is een volgende maal over. Of misschien hier alles lieflijk en klein. Op één ding toch maar beter niet, want jou fantasie na De boomhut die ik precies zo, al- kan de beelden zelf oproepen. En als je tijd al heb willen bouwen, lijkt hier tot dat doet, dan vind je vanzelf de weg in de kleinste detail gekopieerd uit mijn naar Het Land van Ooit, waar nog zo- fantasie. Op het dak van de 7e Hemel veel meer te zien is en te beleven valt, doen dwerggeitjes zich tegoed aan het Klop er zelf maar eens aan Op het terrein van Piusoord, centrum voor dienstverlening aan geestelijk ge handicapten aan de Bredaseweg, is in februari begonnen met de bouw van drie woningen, elk voor 14 bewoners, als eerste fase in de omvangrijke her structurering van dit centrum. 28 april, is het hoogste (le van de drie wo- ien waarom Pius- Zangeres Nicky White verzorgt op za- °°r<? sam“ medewerkers van terdag 6 mei a.s. bij DanLnïrum het bouwbedrijf het zgn. «pannenbier» Robben aan de Lind 59a twee live-op- gedronken heett. tredens tijdens de wekelijkse dans- en Als volfens PlannlnS bhJft ver1?- Elke zaterdagavond van 19.30 tot Het stervend bos Onze inreis-visa blijken geldig voor één dag en dus besluiten we snel op onder zoek te gaan. Op Vierendeel kiezen we voor Wielewoud. Het rijdende bosmo biel voert ons door «Oeroudwoud». Het gaat niet goed met deze statige ouderlingen want ze blijken stervende. Hun fiere kruinen staan er nochtans heerlijk groen bij. Maar een boom leeft dan ook veel langer dan een mens; Door de echtscheiding of scheiding van tafel en bed houdt de ouderlijke macht op te bestaan. Daarvoor in de plaats moeten een voogd en een toe ziend voogd worden benoemd. In de gevallen wordt de moeder voog- de vader toeziend voogd. Het komt ook voor, dat de vader voor de kinderen blijft zorgen en tot voogd wordt benoemd en de moeder tot toe ziend voogdes. in de zestiende eeuw worden veelvuldig ver ordeningen aangetroffen voor het stoken en uitschenken van wodka. Naast de neutrale distillaten die van granen of aardappelen worden vervaardigd, kent men sinds de zeventiende eeuw ook wodka- typen die met kruiden, bloemen, fruit of vruchtenpitten gestookt worden en daar door een apart aroma meekrijgen. Heden ten dage wordt wodka overal ter we reld gemaakt. Recepten Ten tijde van de Russische revolutie ont vluchtten vele duizenden Russen hun ge- boortèland en streken elders in Europa of de Verenigde Staten neer. Onder hen de eigenaren van Relsky en Smirnoff met me deneming van hun originele wodka-recep- De vluchtelingen brachten h: drinkgewoonten mee die door ving werden overgenomen. De ii le vraag naar wodka kwam ee gang na de tweede wereldoorlog toedoen van het Rode Leger, sterk in de publiciteit bracht. Het smaakneutrale levendige water werd de i ideale component voor mixdranken ten kos- vJlluCrtMlKOrCIl Zlll?dl te van de aromatische gins. Ook in ons land nam het gebruik van wodka het aantal ty- Op donderdag 11 mei a.s. wordt in de 57 de Z.ïm^'S SZH serie Groepscon.;erten 1989 ingevolge Oostbloklanden, zijn bij ons de lagere alco- Subsidieregeling Amateuristische holpercentages van 36 tot 40 het meest Kunstbeoefening en Middagconcert gevraagd. gegeven door Ouderenkoor «Zang Schept Vreugde» Ouderenkoor «Zin gend Zand» Ouderenkoor «Korvel» Ouderenkoor «Andantino» de Til burgse KoraalverenigingHet Herder- koor en De Kasteelzangers. Het concert vindt plaats in L Paardje, Lijnsheike 8 in Tilbt gint om 14.00 uur en is gratis kelijk. Zondag 7 mei a.s. zal Egerlanderkapel «de Stoelenmatters» uit Oirschot een frühschoppen verzorgen in Tilburg. Dit evenement zal plaatsvinden in zaal «het Hoefke» aan de Hoefstraat 181, vanaf 13.30 uur tot 15.30 uur. «De Stoelenmatters» is in 1965 opge richt aanvankelijk als boerenkapel maar in een later stadium werd defini tief overgestapt op de Egerlandermu- ziek. hem nog groter en wijzer. De groene kruin is zijn vriend, hij geeft bescher ming in koude nachten en zonovergo- •"n dagen. Vol ontzag lopen we tussen ti en willen we hem zien dan moeten we eerst in zijn schoenen naai boven klimmen. Hij is in zo’n diepe reuzenslaap, dat we zomaar over zijn buik kunnen lopen. We zullen hem echt .ie. .,.v. niet storen want als reuzen slapen, dan gloed en de aangrenzende theaters pas- *s voor honderd jaren. Enkele Traan Warme Voetjes brengt ons op eigen kracht verder Reuzenland in, waar Ooit zijn reuzenkracht vertoont. Met gemak verslaat hij drie voetbalelftallen. Wint ting de Ooit weer Ach, soms is hij aardig Wilde- voor de mensjes en mogen ze winnen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 13