FE! steekt duidelijk boven de middelmaat uit Volkswagen DATO-dealers op de bres voor schoner milieu JETTA PACIFIC ?eft tje. WIJK R' —E~" Gemiddeld 2,9 inwoners per auto De nieuwe Hyundai Sonata: Het zakelijke verschil. De moderne, representatieve sedan met een standaard uitrusting die elke zakenman zal aanspreken. Ruimte, komfort, technische perfek- tie, kompleetheid, luxe en veiligheid. Op een niveau dat de konkurrentie alleen kent bij de (dure) top modellen. Zondermeer een verant woorde investering: hoge inruil- waarde, lage kilometerprijs en een aanschafprijs die ongekend is. Er is namelijk Sonata vc 29.950.-. Dertig jaar Mini's in Autotron □ril 1989-pagina 10 DE AUTOMAAT - Donderdag 27 april 1989 - pagina 11 DETILBURGSE KOERIER inciering !1 "j Ennnnm WAT WE DOEN DOEN WE GOED ige” Corsa’s, •mega’s. lljaar nemen /raag in onze den. restbedrag deren tegen nei be< De Tilburgse auto-dealerbedrijven verenigd in de DA TO gaan vanaf 1 mei aanstaande nog meer aandacht besteden aan het schoonhouden van het milieu, dan voorheen al het geval was. Immers bij het repareren en onderhouden van automobielen komen milieu-onvrien- delijke afvalstoffen vrij zoals bijvoorbeeld afgewerkte olie, rem- en koelvloeistoffen, accu's en accuzuur. •de. tetrouwbaar- nende jaren □nderhouds- rde, als u ’m inruilt! <ke laadvloer, ’n de vele stan- rijtje wil zetten, 1 in onze show kat voor u klaar ide prijs van !n vanzelfspre- 2 jaar garantie garantie tegen an binnenuit AUTO KENNIS b.v. Leharstraat 82, Tilburg telefoon 013-554784 -avorit Is verkrijgbaar bij: 34167-74040. )13-363924. 'O- derland (033) 75 33 44 tbus 850, 3 AW Amersfoort. Tipo De Dedra is e« vierdeurs sed< trekken duidel Met z: hij in Prijs 16.950 17.250 18.950 27.950 it op de daarvoor i bedrag bedraagt itta in de showroom staar is gebaseerd op de vier nakket extra's. St ,oare bestuurdersstoel atelier, radio-voorbere maar i op te st stel- tge n zal Een toegangskaartje kost f.11,50. Kinderen tot twaalf jaar en senio ren betalen slechts f.9,75, terwijl babies en peuters gratis naar bin nen mogen. Bezoekers die zelf met een Mini komen krijgen een kor ting en mogen hun wagen gratis parkeren op een speciaal gere serveerd terrein. Het Autotron is dagelijks geopend van tien tot vijf uur. De generatie van de Fiat Tipo begint zich nu langzaam uit te breiden. Terwijl de vervanger van de Regata bij Fiat nog even op zich laat wachten, is de eerste Lancia telg met als basis de huidige «Auto van het jaar» in middels verschenen. We zullen er in Nederland echter nog even tot na de zomer op moeten wachten, maar het resultaat mag er zeer zeker zijn. In ons land moeten gemiddeld 2,9 inwoners het met een auto doen. Als we dan vervolgens zien dat er 14,661 miljoen medelanders zijn, dan komt dat neer op zo'n 5 mil joen auto's. Kijken we naar de be drijfsauto's dan moeten daar 29 personen met een auto doen, wat neer komt op ruim 500.000 bestel en vrachtwagens. Dit betekent een hoge auto dichtheid in ons landje. De Verenigde Staten scoren hier uiteraard het hoogst met 1,7 inwo- »rs per auto en 6 inwoners per sdrijfsauto. Verder vinden we en Renault 19 Chamade, maar door zijn uitvoering, imago en mo toren moet hij prijstechnisch waar schijnlijk een trapje hoger gezocht worden. Lancia biedt de keuze uit 4 moto ren, starten bij de 1.6 die we ook in de Tipo vinden. Ook de 1929 cc turbodiesel krijgt hij van zijn Fiat- broertje. De overige twee benzine motoren vinden we niet in de Tipo, een 1.8 liter en de 2 liter, welke laatste ook in de Thema te vinden is. Deze laatste twee worden voor zien van multi-point injectie en een geregelde driewegkatalysa tor. De 1.6 moet het met single- niet merk-gebonden autobedrij ven (Gilde van Autovaklui) leefde dezelfde gedacht, waardoor het mogelijk was om met Van Ganzenwinkel Chemie een geza- melijk contract af te sluiten voor verwerking van chemische afval stoffen. De voordelen van dit ge- zamelijk contract voor de consu- De nieuwe Lancia Dedra is een slag kleiner dan de Thema, heet het gat boven de Prisma vullen. Toch mogen we gerust len dat dit model op de lang0 duur de vervanger hiervan zu zijn. "Een schoon milieu is een nood zaak voor een gezonde toekomst" zo benadrukt DATO voorzitter Fons Denissen. "Vandaar dat al onze leden het er unaniem over eens zijn dat milieuvriendelijke verwerking van chemische afval stoffen een noodzaak is en zal blij ven. Ook bij de vereniging van sen fraai gelijnde lan, die zijn familie alijk tentoonspreid, zijn lengte van 4,34 meter valt n de klasse van de Vectra, 405 een hoge bestelauto-dichtheid in landen als Canada, Nieuw Zee land, Australië en Japan. Er zijn natuurlijk ook landen met een uitermate lage autodichtheid. Vaak wordt dan aan de Sowjet- Unie gedacht, maar daar valt het nog wel mee met 1 auto op 21,2 in woners. Er zijn vier landen die zelfs hoven de 40 inwoners/auto uitkomen: Turkije met 42,7 en Co lombia met 48,5 terwijl het in Ma rokko en Peru nog slechter gesteld is met respectievelijk 50,5 en 52,3 inwoners per aüto. Alle Volkswagen-dealers in Nederland hebben nu een aantrekkelijk nieuw actiemodel op basis van de Jetta in de showroom staan, luiste rend naar de naam Pacific. De auto is gebaseerd op de vierdeurs Jetta CL en uitgebreid met een behoorlijk pakket extra's. Standaard zijn de speciale bekleding, in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, centrale vergrendeling, een sportstuur, toerenteller, radio-voorbereiding, zwarte antenne, wielkast- en dorpelverbreders en 185/60 14 banden. De meer prijs voor het Pacific-pakket bedraagt i. 1.395,= inclusief de metallic lak. Hierbij is te kiezen uit vier kleuren. Bovendien kan er worden geko zen voor een 55 of 90 pk benzinemotor en de 54 en 70 pk leverende die sel en turbodiesel. point inspuiting doen. Via de vijf- versnellingsbak worden topsnel heden bereikt van 180 (1.6 en tur bodiesel) tot 200 km/u voor de 2 li ter. Gedistingeerd Net als bij de Tipo is de slimme in deling van het interieur een grote verdienste. Zo hebben ook de ach- terpassagiers de beschikking over een zee aan ruimte. Dé Dedra wordt standaard uitgerust met en reeks analoge klokken, terwijl de meest complete uitvoering zijn in formatie op digitale wijze aan zijn bestuurder doorgeeft. De Dedra is een bijzonder gedis tingeerde auto met een niet bijster opvallende, maar fraai gelijnde carrosserie. De elegance slaat ook in de hoge middelklasse vol ledig toe. Prijzen zijn in dit sta dium nog niet bekend, maar zul len naar alle waarschijnlijk toch pas boven de dertigduizend gul den beginnen. De Dedra moet de positie van Lancia aanmerkelijk versterken. Later zal een vijfdeurs versie ver schijnen ter vervanging van de huidige Delta. In het Pinksterweekend staat het Autotron in Rosmalen in het teken van "Dertig jaar Mini's". Dat bete kent dat op 13, 14 en 15 mei een belangrijk deel van de Spijkerhal in het museum is gevuld met mini maal zo'n vijftig auto's van dit ty pe in allerhande verschijningsvor men. Het belooft een compleet overzicht te worden van alle uit voeringen zoals ondermeer de Mi ni's I, II en III, de Mini's 850 en ment zijn duidelijk. Kort gezegd betekent het milieuvriendelijke verwerking van chemisch afval door meer dan vijftig autobedrij ven in de regio Tilburg tegen zo laag mogelijke kosten. Per kleine of grote onderhoudsbeurt wordt door de autobedrijven dan ook slechts f.3, exclusief BTW voor milieu-toeslag berekend." Op dit moment maakt de vervui ling door de auto veroorzaakt zo'n 8% van de totale milieuverontrei niging uit. Door de verkoop van auto's met 'schone' motoren en de milieuvriendelijke verwerking van het garage-afval, zijn de DATO- dealers ervan overtuigd een posi tieve bijdrage aan ons milieu te kunnen leveren. 1000, de Clubman, Van, Pick-up en Cabriolet. Maar ook de Mini- brandweerwagen, Biota en Race Mini zijn natuurlijk van de partij. Ook enkele zeer recente Mini's maken deel uit van de show, ter wijl met videobeelden de produk- tie van de Mini wordt verduide lijkt. De tentoonstelling is een gezame- lijk projekt van de Mini Seven Club Nederland en het Autotron. [M 6204 I ""7 Autotron I I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 39