1.5 XLi Engeland wint Camel Trophy SKODA FAVORIT PEUGEOT MS BX den. SEAT Mi 3 Sf de tilburgse koerier 1 AUTO IE goed ontvangen Renault 19 Sedan Subaru lusty 1.2 nu leverbaar pril ur SEAT ORANJE-SHOW 0 Automobielbedrijf ZUIDOOST klimt naar tweede plaats 1 □nl DE AUTOMAAT - Donderdag 27 april 1989 - pagina 9 april 1989-pagina 8 SEAT IBIZA 3-560000 iele fauteuils. idiocassette- een proefrit Officieel dealer voor Tilburg en omstreken 23.425,- >m snel. Want echt maar isen gemaakt. (vervolg van blz. 1 e en Metal Nu bij ons de nieuwe Malaga 1.5 XL Beperkt leverbaar veersysteem, iden horizon- Vitara de 386 987 986 35.900,- 'erbaar met grijs 7500 km hoef de garage. 10.000 aam de rode Ibi Een merk van het VW-concern Officieel sub-dealer voor Tilburg en omstreken DONDERDAG - VRIJDAG - ZATERDAG Leharstraat 19, Tilburg Tel. 013-553678 s uitgerust met brede MXL >eze zijn als extra leverbaar Half december ging ik naar Spanje om in de omgeving van Madrid en Toledo te rijden met de nieuwe Seat Ibi za. Groot was dan ook de verbazing toen de auto op het eerste gezicht helemaal niets veranderd was. Dat bleek echter alleen uiterlijke schijn. Op maar liefst 1200 pun ten hadden de ingenieurs bij Seat hun populairste auto onder handen genomen. Op een persconferentie werd aangekondigd dat er in de eerste helft van dit jaar ver sies met injectie en een geregelde katalysator zouden verschijnen. Tot nog toe waren de 1.5 liter System Porsche motoren al voorzien van een katalysator, echter een van het eenvoudige soort. Seat levert vanaf deze maand voort aan de 1.5-versie met een LU-Jetronic injectiesysteem en een geregelde driewegkatalysator met lambdason- de. De auto voldoet zodoende aan de strengste US-83- norm. hebben redelijk wat ruimte, zeker als we bedenken dat de Ibiza maar 3,64 meter lang is. De wegligging is dik in orde. Met het meeste gemak is de Ibiza snel een bocht door te krijgen, zonder dat dit gepiep van de banden tot gevolg heeft. Een prima autootje waarmee ik heel wat plezierige kilometers hoop te maken. Wat het onderhoud betreft is het aardig te vermelden van de Sys tem Porsche Motoren geen 1000 km-beurt meer kennen. Pas bij ef je weer terug naar Als de kilometerteller iwijst kom ik weer met )iza terug om de balans over de eerste gebruiksperiode op te maken. den meer betaald moet worden. Daarnaast zijn er drie versies met ECVT, ook hier weer de 3-deurs S voor f.22.995,- en de 5-deurs GL voor f.23.995, Meest aardi ge versie is echter de 5- deurs GL met ECVT en vierwielaandrijving. De ze auto kost f.25.995,- en zit daarmee op het zelfde niveau als de Daihatsu Charade met vierwielaandrijving Overigens is er al een Subaru Justy vanaf f.16.495,= want dat be drag moet worden be taald voor de 1 liter 3- deurs DL. Op 15 april eindigde het Neder landse team als zevende tijdens de finale van de Camel Trophy in het Braziliaanse Amazonegebied. De dag daarvoor stonden Gerard Blankestijn en Raoul Jacobs nog op de derde plaats. De aanval op de uiteindelijke overwinning liep echter vast een de modder. "Maar," vertelt Jacobs, "denk maar niet dat we erom treuren. Succes in de Camel Trophy is een relatief begrip. Wat we blijvend zullen herinneren, zijn die unieke ervaringen in dit fantastische ge bied. De omstandigheden in de jungle waren erbarmelijk slecht, maar we hebben ons er toch door heen gesleept. Een grotere over winning kun je niet behalen." Gedurende de hele rit behielden Jacobs en Blankestijn goede uit zichten op de uiteindelijke zege. Van de 14 equipes werd Enge land de winnaar. Als meest spor tieve en hulpzame ploeg kregen de Belgen de Team Spirit Award. Ten koste van hun eigen resulta ten waren ze iedere keer weer be reid hun vastzittende collega's te helpen. Vlak voor de Rai auto tentoonstelling werd de Subaru Justy in een ge- facelifte versie voorge steld. Nieuw in het pro gramma zijn een aantal versies met de 1.2 motor. Hierbij gaat het met na me om de 1.2 ECVT en dezelfde auto met vier wielaandrijving. Aan vankelijk werd aange kondigd dat de 1.2 pas in mei leverbaar zou worden. De Subaru- dealers in Nederland kunnen ze echter nu al leveren. De 1.2 S drie- deurs kost f. 19.995,- ter wijl voor de vijfdeurs GL precies duizend gul- De introductie van deze auto is gepland eind augustus, waarna de auto direct lever baar zal worden. De 21 krijgt een gewijzigd front wat een kruising wordt tussen die van de huidige 21 Turbo en de vernieuwde 25. Sportiever valt in dit Stadium nog niet al te Het aardige bij Seat is dat on- Vee\,e Zeggen' mag °Ver ee? j y 1 eerste consumptie van ongeveer 1 danks het toevoegen van een ge- op 13 ontevreden zijnyHet regelde katalysator de 1,5-versies prijskaartje is zondermeer een Officieel dealer voor Tilburg en omstreken voo aan wa spo ever zijn ge van de meest interessante kanten I worden. Het maximale vermogen Hoevenseweg 92d, Tilburg, tel. 013-321405 steeg naar 90 Pk wat bij 6ooo tr/ van deze leuke auto min wordt bereikt. Ook het koppel Kwaliteiten Maar natuurlijk heeft de Seat heel veel andere goede kwaliteiten. Vooral het dashboard is in ver nieuwde vorm erg overzichtelijk geworden. Gelukkig hebben de vreemde bedieningshendels rond en onder het stuur plaatsgemaakt voor 'normale' stengels. De nieu we stoelen zitten goed en geven voldoende steun aan lenden en benen. Ook de achterpassagiers Kampioenschap, tevens opnieuw tellend voor het Europese kam pioenschap, is de eind mei in Duitsland te verrijden Hessen Ral ly. Theo Knoop die met 194 punten achter lijstaanvoerder Erwin Doc tor met de Ford Sierra staat, zal alles op alles zetten om minimaal zijn tweede plaats stevig in han den te houden. Onderhoudskosten Vorige week ging ik naar impor teur Pon Car in Heemstede om een Ibiza XLi 3- deurs op te halen. Op zich geen aangelegenheid die apart vermeld moet worden. Ech ter deze testauto, de XG-03-VN, zal ongeveer tot het eind van dit jaar onder mijn hoede blijven. De bedoeling'is er zo'n 20.000 tot 25.000 kilometers mee te rijden, waarbij natuurlijk extra gelet zal gaan worden op onderhoudskos ten, mankementen, brandstofver bruik, kortom alles waar je als al ledaagse automobilist mee te ma ken krijgt. Als het goed is moeten in deze lange duur test de verbe terde kwaliteiten van de Ibiza aan het licht komen. De eerste paar honderd kilome ters zitten er inmiddels op. In zo'n korte tijd voel ik me al helemaal in het autootje thuis. De XL is bij de 1.5-motor de basisuitvoering maar beschikt al over een toerenteller, leuke bekleding, hoofdsteunen, getint glas, volledig beklede en verlichte bagageruimte en een di gitaal klokje. Er moet natuurlijk in het begin een beetje rustig met het autootje gereden worden, maar zelfs nu al is het een pittig ding. Ook over het brandstofverbruik Op de in febuari gehouden Auto- Rai in Amsterdam beleefde de nieuwe Skoda Favorit zijn West- europese premiere. De internatio nale autobladen, waaronder «Auto-Bild», de «Auto-Krant» en «Auto-Plus» beoordeelden de Fa vorit als een volwaardige vierper- soons middenklasser, die gelijke tred houdt met zijn Europese con currenten. Na de succesvolle in troductie ontstond al snel een si tuatie waarin de vraag naar de Favorit de produktie van de Sko- da-fabriek overtrof. Naar het zich laat aanzien zal die situatie nog wel enige tijd voortduren. Skoda hecht echter veel waarde aan de exportmarkten, waaronder ook ons land. De Nederlandse importeur is daarom bijzonder blij de komende maanden over een aanzienlijk grotere voorraad Favorits te kun nen beschikken dan volgens de oorspronkelijke planning het ge val was. De auto kan zodoende in veel gevallen sneller worden uit geleverd. Hierdoor kan de Skoda Favorit snel een vertrouwde ver schijning op onze wegen worden. Van de Chamade die in “Frankrijk half mei in première zal gaan, zijn de prijzen nog niet bekend, zodat een schat ting van de Nederlandse be dragen voorlopig nog niet mogelijk is. steeg en wel naar 120 Nm bij 4600 tr/min. Om de auto een nog wat sportiever karakter mee te geven beschikken alle versies met deze motor over de versnellingsbak uit de Ibiza SXi met een kortere eind- overbrenging. Voor een kleine auto zijn de prestaties dan ook uit stekend: een top van 175 km/u en een acceleratie van 0 tot 100 in 12,2 seconden. Van deze nieuwe Seat Ibiza 1.5 i zijn in totaal vijf verschillende ver sies voorzien. Het basismodel is de 1.5 XLi 3-deurs voor de uiterst concurrerende prijs van f.19.995,=. Voor achthonderd gul den meer is er ook een vijfdeurs uitvoering. Zeer luxueus is de GLXi die met drie deuren f.22.995,= kost. Ook hier geldt de zelfde meerprijs voor twee deuren extra. Het topmodel was al de sportieve SXi met een 1.5 liter in- jectiemotor van 100 pk. De schone US'83- versie van deze auto komt in juni op de markt voor f.26.995,= gator Paul Boesten geklommen naar de tweede plaats. Dit ge beurde tijdens de Holland-Hellen- doorn rally. In de bekende dwar se rijstijl reed de uit het Gelderse Beuningen afkomstige Theo Knoop de Peugeot 309 GTI naar een vierde plaats in de klasse. Maar liefst honderdduizend toe schouwers wisten het geboden 5^^' -A spektakel zeer te waarderen. De volgende wedstrijd voor het Ne- LsP:^'' ■M i ;W. 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 37