*9 NS Safaripark Beekse Bergen is nu avontuurlijke jungle ilS MMS kerft kef Zonnebril op eigen sterkte 6,95 schouwburg OO brillen st in Is el is TSSX'se Gezellige braderie in de Hasseltstraat Safaripark Beekse Bergen weer geopend Poolse jongeren naar Tilburg Eerste sponsor Natuurmuseum 1 mei-viering Links Akkoord Programma Omroep Brabant *50 EN :N TAPIJTEN VOOR HALVE PRIJZEN 5 Andreasschool spaart kippen voor Mozambique Ben de Graaff <ay Q) lopi/f/ bij 16 QQ Brabants Orkest voor de radio ,r een aan uitkijkpunt Marathonuitzending april 1989-pagina 12 Donderdag 27 april 1989 - pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER aan nt het 18 april 1989 vendit laatsjt 105,2 FM ETHER - 92,4 FM KABEL over lokale TOP tndeuze DE SMAAK VAN DE I agen- verz.- Voor al uw: tuati zal /er plas. heeft men een schitterend uitzicht op het ibbon-eiland. braderie. Al voor het braderie gaat van start iarath< wethouder Tir I opwekken óc i B&W- BESLUITEN uppor pluizen van antalons. inbaar je. TILBURG Bredaseweg 189-191 Tel. 013-356605 Molenstraat 41A GOIRLE Tel. 013/34 90 34 Golrkestraat 16-18 TILBURG Tel. 013/35 25 25 bant) EELDE 55.58.87 r wensen dergelijk vijfeld wordt, es schriftelijk jie onderwijs, onder vermel- lutonome n algeme- edrag per sten- mei-viering van t teken van Mid- iraguaanse i Oord, se- Koor- auto- en cylinder- sleutels op CODE SPRANG-CAPELLE BREDA TILBURG BERGEN OP ZOOM CULEMBORG DEN BOSCH EINDHOVEN enkelvoudig (4-2-2) Schouwburgring 47 Tilburg, tel. 013-366578- Vanaf het terras van «Rest-Oase» Gifc -ondagS jpeh. 1 uur is de Ochtendverrassing Peter van Zunderd en Agnes r r -naken dan het begin van Raad in juni voorstellen perceel aan ide manier leuk. Dongenseweg (3.57.10 ha) aan te kopen ie Surinamers in voor bedrag van 250.000,- ten behoeve stemgeluid van van realisering bestemmingsplan Vossen- - missie eco- iheid. autosleutels reparaties van huisnummers sleutel met geheugen de nieuwe Fordsleutels autosleutels met speciaal profiel voor o a Opel. Mercedes, Lancia. Alfa Romeo en .gaatjessleutels. voor o.a. Lips, Kaba, Dom en Keso daag donderdt tndré en Mi bied dat nog niet eerder was openge steld voor het publiek. Voorheen was het zo dat de bezoekers door tal secties twee maal kwamen, nieuwe aanpak komen zij nie de auto’s van de volgende tegen. Andere voordelen va; we route zijn de verlenging tijdsduur en de stimulatie voor een herhalingsbezoek vanwege de heel an dere sfeer, andere beleving. Het pu bliek kan nu echt op safari gaan en de ‘cennen. Het museum heeft onlangs een am bitieus beleidsplan gepresenteerd. Centraal daarin staat de bouw van een nieuwe afdeling «Mens en milieu». Het dak van het museum zal ingericht worden als een openluchttentoonstel ling over zonne- en windenergie. Op de tweede verdieping zullen verschil lende toepassingen te zien zijn van schone technologie, zoals een warmte pomp, mestbewerking en afvalwater zuivering. Voor de zomer van 1990 moet de nieuwe afdeling klaar zijn. De uitbrei ding gaat ongeveer 1 miljoen gulden kosten, waarvan de helft door spon sors opgebracht moet worden. De bijdrage van Woonfonds Hol land B.V. zal besteed worden aan de realisering van het thema «Wonen en milieu». Het museum is positief ge stemd als het gaat om de werving van sponsors, zeker nu het milieu zo in de belangstelling staat. Het heeft inmid dels enkele veelbelovende contacten lopen. De eerste sponsor voor de uitbrei dingsplannen van het Noordbrabants Natuurmuseum in Tilburg is over de brug. Woonfonds Holland B.V. uit Til burg steunt het project met 25.000,-. Na de middageditie van 12 uur en de Til- burgse Top-Twaalf volgt om 14 uur het jon gerenprogramma Boemerang. Daarin o.a. een reportage over het Land van Ooit. Zaterdagmiddag is ’t van 15-17 uur tijd voor Muziek op Verzoek. Hierin flitsen van de viering van Koninginnedag in Tilburg, mmer Dit laatste geldt ook voor de éénmalig ver- giro- lengde avondeditie. De opening van het ingrijpend vernieuwde Safaripark Beekse Bergen is op vrijdag 21 april 1989 op officiële wijze verricht door Mr. Pieter van Vollenhoven. Het spreekt voor zich dat de mede werkers van Beekse Bergen zich zeer vereerd voelen met het feit dat juist hij de feestelijke hande ling heeft willen verrichten. Dat bracht de directie van Beekse Bergen op het idee een beest ter beschikking te stellen waaraan en waarmee met name kinderen veel plezier kunnen be leven. Pieter van Vollenhoven heeft na een nachtje slapen zijn keuze laten vallen op een ezeltje. heer van ezeltje dar :ns het taart waar PopKast, met Duck. Van 21 tot 23 uur maakt Radio Tilburg i muzikale rondreis in Wereldmuziek. an 23 uur tot 1 uur in de ochtend Pri me-Time Jazz, met jazz in Tilburg. Zaterdagnacht tussen 1 en 4 uur laten de vrijwilligers van Radio Tilburg voor één keer hun eigen muzikale keus horen in de «Smaak van de Makers». Van 4 tot 6 uur is het Nacht in Tilburg: een luisterspel vol onverwachte gebeurtenis sen met spannende muziek, gevolgd door een speciale Blue Beat en Reaggae-show. Om 7 uur is ’t tijd voor filmmuziek, afge wisseld met gedichten. In het weekend van 29 en 30 april pakt Radio Tilburg uit met een maratonuitzending van 36 uur. Anderhalve dag lang zetten de programmamakers hun beste beentje voor in het kader van de financiële reddingsactie voor Radio Tilburg. Dat betekent een weekend met niet alleen de vaste programma’s, maar ook nieuwe en één malige uitzendingen. Bovendien hebben een aantal programma’s die normaal op weekdagen uitgezonden wordt een plaatsje gekregen in dit speciale weekend. Eén programma is wat ver schoven: het populaire «Muziek op verzoek» wordt niet tussen vier en zes, maar tussen drie en vijf uur uitgezonden op zaterdagmiddag. Tijdens de uitzendingen overdag kunnen de luisteraars van Radio Tilburg meespelen in de actiekwis. Daartoe kunnen zij nog bij- l safaripark kreeg ook een nieuw dragen storten op gironr. 393131 t.n.v. de icomplex voor dieren die tijdens Stichting Lokale Omroep Tilburg. enge, winterse dagen liever binnen Ge,!d, af8fven op het studio-adres, Carré teter met kraamkamers voor gnoes, van de Iuisteraar vermeld worden -ebJaS’ struisv°gels’ antilopen en wa- overschrijving of enveloppe. tartje terbokken. Mnzikalp rnndrpk .XXta*”"* Media-specialisten o. b -iw Zaterdagmorgen om 9 uur start presenta- cultuurprogramma «Een Uur Cultuur», trice Manou Haak de marathon met De Af- Daarna om 20 uur een speciale editie van trap, waarin wethouder Timmermans de PopKast, met Toni Valen en What the Tilburgers zal opwekken de lokale omroep te steunen. Om 10 uur volgt Kindercocktail. In het een m achtergrondprogramma Tilburg BV discus- Var siëren de media-specialisten van de grote gemeenteraadsfracties over de vraag of de overheid de lokale omroep financieel moet steunen. In het programma «Muziek bene den de Moerdijk» van Omroep Bra bant is zaterdag 29 april vanaf 11.15 uur Felix Walroud uit Breda te gast. De omroep besteedt zondag 30 april vanaf 11.20 uur uitvoerig aandacht aan de viering van Koninginnedag in diverse delen van de provincie. compleet ^F «Jf voor bedrag van 250. 000,- ten L rme stemgeluid van van realisering bestemmingsplan 1 Tilburg op z’n zon- berg. Vóóraf op 5 juni in commis- Leo de Jong, die af- nomische zaken en werkgelegenhci ns het feest van Wil- velstraat ten restauratie/renova tie gevel en luifel pand Heuvelstraat 126 voor bedrag van 135.700,- als subsidia bel aan te merken; Eigenaar onder voor waarden voorlopige bijdrage toekennen van 54.200,- en hiervan een voorschot (80 verlenen na ontvangst schriftelijke akkoordverklaring met voorwar-J— T'“~ finitieve toekenning a overleggen afrekeningen ent7T__ wijzen. Proefneming bijzondere transporten In kader van proefneming (Noord-Bra- it) centrale ontheffing bijzondere isporten besloten bevoegdheid van lege over te dragen aan directeur ksdienst voor Wegverkeer, m.u.v. be- singen met betrekking tot voertuigen hoger dan 4.00 meter en/of breder dan 3.20 meter en/of langer 22.00 meter en/ of wieldruk van meer dan 5.000 kg, tenzij vooraf schriftelijke toestemming hoofd- conunissaris van politie is verkregen. Kano Club Tilburg Besloten Kano Club Tilburg startsubsidie voor 1989 te verstrekken van ƒ3.500,- onder voorwaarde dat loods oude ge- meentewerf ook daadwerkelijk gehuurd wordt. In principe toegezegd dat ook in 1990 zelfde subsidie mogelijk is. Na 1990 in elk geval geen subsidie meer; club dient dan geheel selfsupporting te zijn. In verband met geboden snelheid commissie onderwijs, sport en gezondheidszorg schriftelijk horen. het safaripark - de ligt halverwege de au het park heeft een o J ''*t ondergaan. Ge bleven zijn de spectaculaire roofvogel- demonstraties. Nieuw is het reservaat van tachtig rhesusapen die een territo rium van twee hectare tot hun beschik king hebben gekregen. Een natuurlijke omgeving, ideaal om zich in hartje Azië te wanen. Dat geldt ook voor safarigangers. Zij kunnen in de brede, Zondagmorgen Zenderlingen: onder die titel zendt Radio Tilburg een documentaire uit over andere manieren van radio maken in onze stad; im pressies van het werk van collega’s van de huisomroep van Piusoord, Radio Denis, en van Radio Edelweiss, een van de laatste Til- burgse piraten. Van 9 tot 11 te beluisteren. I van der Straaten ma de zondag op een verrassende Na een uur Shabono voor de Tilburg volgt het warme Paul Meijer in Radio Tilbi dags. Daarin te gast is L gelopen weekend tijdens het feest van Wil lem II op zijn eigen manier geld heeft inge- Restauratie pand Heuvc zameld voor Radio Tilburg. Besloten extra kostei De nieuwe, zeven kilometer lange route maakt het mogelijk voortaan een hele dag in een gebied van meer dan honderd hectare op safari te gaan. En dan nog de kans te lopen niet alles ge zien te hebben. Geen enkel probleem overigens, want Beekse Bergen is na de ingrijpende opknapbeurt weer het hele jaar door open. De filosofie achter de nieuwe aan pak is de bezoekers te laten genieten van dieren in hun natuurlijke omge ving. Om dat te bereiken zijn alle sto rende elementen in het golvende land- schap opgeruimd. Hoge, storende hek ken zijn vervangen door natuurlijke waterpartijen. De nieuwe route is aan gelegd door wisselende landschappen en gaat onder meer door een natuurge- op een ezeltje. Aan de heer van Vollenhoven werd het ezeltje dan ook aange boden tijdens het aansnijden van een grootse taart waarmee het ge moderniseerde Safaripark op pas sende wijze voor geopend werd verklaard. Aan welk goed doel hij het ezeltje zal gaan schenken, wist Pieter van Vollenhoven nog niet maar we kunnen er zeker van zijn dat de ezel een liefdevolle bestem ming zal krijgen. rele clubs presenteren zich. Enkele standwerkers maken het geheel com pleet. Het evenement biedt plaats aan ondernemers, verenigingen en bedrij ven uit Tilburg en omstreken. De winkeliers hebben de organisatie in handen gegeven van het Tilburgse Evemenenten Bureau E.B.N. Voor in lichtingen kan men contact opnemen na 18.00 uur met nummer 013-420812. De braderie telt ruim 125 deelnemers. De TROS-radio zal op dinsdag 2 mei om 11.00 uur via Radio 4 in het programma «TROS Concertzaal», een opname uitzenden van Het Brabants Orkest onder leiding van Norman Del Mar, die gemaakt werd tijdens het concert op donderdag 20 april 1989 in Casino Den Bosch. U kunt luisteren naarBruckner - Symfonie no. 8. gaan moet worden. De actie wordt vandaag donderdag 27 april afgesloten. André en Mieke van Oort komen de kinderen dan ver tellen over de landbouw in Maputo en het maken van speelgoed door Mo- zambiquaanse kinderen. De heer Ha run zal aanwezig zijn om de «kippen» in ontvangst te nemen. Deelakkoord VNG en ministerie Binnenlandse Zaken Ingestemd met concept-deelakkoord tus sen VNG en ministerie Binnenlandse Za ken. Tevens aan VNG in overweging ge ven om met betrekking tot rapport com missie Montijn (problematiek vier grote steden) initiatief te nemen voor follow-up aanpak problemen middelgrote steden. Gemeentevoertuigen op gas Besloten voor gemeentevoertuigen ge bruik van LPG in te voeren, zo mogelijk in combinatie met katalysator. Gebruik LPG geleidelijk invoeren: geen bestaande voertuigen ombouwen, bij vervanging voertuig steeds bezien of gebruik LPG nog relevant is en bij vervanging geen oude LPG-installaties in nieuwe voertui gen inbouwen. Op 28 april in commissie openbare orde en veiligheid als medede ling. Hierbij aandacht besteden aan proefproject (Rijden op aardgas» en ver minderde milieubelasting door rijden op benzine met katalysator. Arob-bezwaarschriften Arob-bezwaar tegen vervallen verklaren van marktstandplaats ongegrond ver klaard; betrokkenen tot 1 juni in gelegen heid stellen hun exploitatie af te bouwen. Arob-bezwaar tegen beschikking vóór 1 maart manege te beëindigen ongegrond verklaard; oorspronkelijke beschikking handhaven met dien verstande dat oor spronkelijk gestelde termijn wordt ver lengd tot 1 mei 1989. Tevens omwonen den informeren. Arob-bezwaar tegen af wijzing verzoek eenmalige uitkering 1985 ongegrond verklaard. Stichting Onderwijs-Arbeid Midden-Brabant (STOAM) Op grond van voorgelegde jaarrekening 1988 definitieve exploitatie-subsidie STOAM vastgesteld op 27.682,-. Terug te vorderen verschil ad 4.068,- verreke nen met subsidie 1989. Van niet-bestede deel subsidie 1988 30.000,- aanwenden ter dekking van nieuwe contractsubsidie 1989 ten behoeve van STOAM ad ƒ60.000,-. Aankoop perceel Raad in juni Op zaterdag 29 april. Koninginnedagviering, is de Hasseltstraat in Tilburg, van woon- en winkelstraat omgetoverd in een grote gezellige 16de jaar spelen de winkeliers in op de oranjefeesten. De I om 10.00 u. en duurt tot 17.00 u. Een bezoek aan deze braderie is een feest voor jong en oud, alsook voor het gehele gezin. Voor de kinderen zijn er attracties zoals pony-rijden, de kinder boerderij, touwtje trekken, suikerspin, ballonnen en ijsjes, tot en met een pig- gy-train en mini-cars. Ruim aanbod is er in kleding voor dames-, heren-, kinder- en babymode. Ook amateuristische en professionele kunstenaarsprodukten zijn er te vin den en verder gereedschap, bonnette rie, sieraden, L.P.’s, C.D.’s, etcetera. Maar gezelligheid staat centraal, met muziek tijdens de gehele braderie zoals de straatparade door het Harmo nie Orkest Tilburg. Diverse drink- en eetstekkies maken de braderie tot een aangename tijdspassering. Ook verenigingen en sociaal-cultu- Statutenwijziging SSHT In verband met fusie tussen SSHT en Woningbouwvereniging Samenwerking ingestemd met statutenwijziging SSHT, welke voorziet in overgang van stichting naar vereniging. V oorbereidingsbesluiten Raad op 8 mei voorstellen voorberei- dingsbesluiten te verlengen tot 11 juni 1990 voor de volgende plangebieden: Gasthuisring/Kuiperstraat ten behoeve van woningbouw; van Hogendorp ten behoeve van woningbouw en Bredase weg/Meidoomstraat ter voorkoming van ongewenste ontwikkelingen. Restauratie panden Noordstraat Besloten om, vooruitlopend op definitie ve restauratieplannen, voor panden Noordstraat 115-117 in jaarschijf 1989 Stadsbeheerplan (monumentenbudget) bedrag van 22.000,- te reserveren. Vierjarigen-maatregel Naar aanleiding van capacteitsproblemen openbare basisschool «De Einder» als groeischool, als gevolg van de vierjarigen maatregel (klasgrootte houdt onvoldoen de tred met toegestane formatie-uitbrei- ding) besloten brief te richten aan minis ter Onderwijs en Wetenschappen waarin gepleit wordt voor intrekken vierjarigen maatregel; brief in afschrift naar leden Tweede Kamer en VNG, leden commis sie onderwijs, sport en gezondheidszorg en de Vereniging van Schoolbesturen voor basis- en speciaal onderwijs in Til burg en omgeving. Terugkoppeling uit commissies Naar aanleiding van commissie georgani seerd overleg: voor deelname aan curus «pensioen in zicht» geen vakantieverlof pp te nemen; voorts commissie van toe zicht handhaven voor toezicht op her plaatsingen. Stadsvemieuwingsgelden Voorlopig verslag besteding stadsver- nieuwingsgelden 1988 vastgesteld, even als behoefteraming voorjaren 1989 tot en met 1993 en aanbiedingsbrief. Toezenden aan college gedeputeerde staten en in af schrift aan minister. Ter kennisname commissie ruimtelijke ordening, openba re werken en stadsbeheer op 29 mei. Eigenaar pand Stationsstraat 42 geen ontheffing verlenen van gemeentelijke monumentenverordening voor afbreken pand. Meedelen dat gemeente wel bereid is mee te werken aan plan tot nieuwbouw met behoud van voorgevel en maximaal 24.000,- bij te dragen in restauratiekos- Woonwagencentrum Huibeven In principe ingestemd met locatie in Hui beven voor woónwagencentrum met zes standplaatsen. Inspraak locatiekeuze sa men laten lopen met inspraak over inpas sing in omgeving. Overleg met kandidaat- bewoners cenrum over inrichting. Na af ronding definitief besluit en aanwijzing voorleggen aan raad. Onderzoek wensen CAIT-abonnees Geen onderzoek houden naar CAIT-abonnees, omdat nut kostbaar onderzoek betwijf Beide uitgebrachte offertes voorleggen aan commissie sport en gezondheidszorg i ding van collegestandpunt. Huisvesting Turkse en Marokkaanse Jongeren en Jongerenbeweging Globaal locatie-onderzoek houden naar mogelijkheden nieuwbouw voor Turkse j en Marokkaanse Jongeren en Jongeren iet voorwaarden. De- beweging binnen de Ringbanen, rekening aan de hand van te houdend met mogelijke geluidsoverlast, igen en betalingsbe- Financiële aspecten haalbaarheidsonder zoek uitwerken. Nagaan of geschikt be staand gebouw beschikbaar is of komt. Begroting SMB en Centrale Afvalverwerking Raad (8 mei) voorstellen in te stemmen met ontwerpbegroting 1990 Samenwer kingsverband Midden-Brabant (SMB) en Centrale Afvalverwerking. Tevens om in te stemmen met incidentele verhoging bijdrage per inwoner van 6,72 naar ƒ7,42 (ƒ110.000,- extra in begroting 1990). Raad eveneens voorstellen in te stemmen met doorberekening au kostenstijgingen ten gevolge van ne loon- en prijsstijgingen in bec o inwoner, onder voorwaarde dat kost verlagingen ook worden doorberekend; tot slot voorstellen standpunt in te nemen dat fonds Wet Voorzieningen Gezondheidszorg ten onrechte wordt ge bruikt als dekking voor kosten verbonden aan opstellen uitwerkingsplannen Wet Ziekenhuisvoorzieningen en Wet Bejaar denoorden. In commissie algemene be leidszaken op 28 april. Plannen Kabinet Arob-rechtspraak Naar aanleiding van plannen Kabinet in voering Arob-rechtspraak in twee instan ties (eerste fase toevoeging aan rechtban ken waar thans Raden van Beroep zijn gevestigd; tweede fase toevoeging aan overige rechtbanken) brief Burgemeester Breda ondersteund tweede fase direct uit te voeren. Tevens aan brief toevoegen dat indien plannen Kabinet voor afschaffing kantongerechten doorgang vinden, er uit gaande van gedachte rechtsbescherming zo dicht mogelijk bij burger, belang ge hecht wordt aan handhaven kantonge- rechtgebouwen als dependance van recht- Ophefling Coördinatiecommissie Besloten Coördinatiecommissie (t.b.v. ge meentelijke gebouwen) op te heffen en taken van commissie door publieke wer ken laten voortzetten. Automatisering Ingestemd met opzetten eenvoudige net werkverbinding tussen tekstverwerkings systemen bestuursdienst, dienst algemene zaken, milieudienst en welzijnsdienst. In commissie financiën, personeel, organisa tie en informatie op 29 mei. Dankzij een investering van elf miljoen in 2 jaar tijd biedt Europa’s mooiste open dierentuin. Safaripark Beekse Bergen, volop leuke en spannende elementen voor een lekker dagje «safari». De extra’s voor dit jaar: een nieuw natuurgebied, de «Europa-afdeling»; een apenland met bezoektunnel; twee primateneilanden; een groot stallencomplex; een Baileybrug over de watersafari; een restaurant bij de wandelsafari en een tweede safariboot. Onder het motto «Een kip uit je knip» sparen de kinderen van de An- dreasschool, gelegen aan de Lanciers- straat 13a te Tilburg, voor een aantal kippen voor de Escola de l’Hanguene in Maputo, Mozambique. Sedert drie jaar heeft de Andreas school een scholenband met de school in Mozambique. In de Hemelvaartsvakantie van 28 april tot en met 5 mei zal een groep Poolse jongeren onze regio bezoeken. De reis is onderdeel van een uitwisse lingsprogramma met leerlingen van het St.-Ódulphuslyceum te Tilburg. Vlak voor de zomervakantie zal de Odul-' phus-jeugd een tegenbezoek brengen aan Polen. Zo worden er over en weer brieven gewisseld. Het contact is tot op heden gelopen via André en Mieke van Oort uit Oirschot, die als onderwijskrachten in Maputo werkzaam waren. Onlangs H zijn zij definitief naar Nederland te ruggekeerd. Hun taak van contactper- soon zal overgenomen worden door de Mozambiquaanse dierenarts Moham med Harun. Deze is momenteel in Ne- derland voor een studie t.b.v. de vee- verbetering in Mozambique. In dit kader zal hij bij de Escola de l’Hanguene een soort kinderboerderij I gaan opzetten. Cadeautje De Andreasschool heeft het idee op gevat om de heer Harun een cadeautje mee te geven voor de kinderboerderij die hij gaat opzetten. Daartoe heeft men een spaaractie georganiseerd. Kinderen kunnen kippen bijeenspa- ren. Voor het bedrag van ƒ2,50 kan men een kip voor Mozambique kopen. I De actie bleek na enkele dagen al een groot succes te gaan worden. In twee dagen tijd spaarden de kinderen al 150 kippen bij elkaar. Kinderen keerden K hun spaarpot om, stonden zakgeld af, gingen spontaan karweitje verrichten, maar maakten ook buurtbewoners at- tent en enthousiast voor de actie. De kleuters werd een en ander con- I creter gemaakt door het inrichten van I j een heus kippehok op de speelplaats E, van de school. Dit gebeurde dankzij de bereidwillige medewerking van de kin derboerderij ’t Goirke. Zo werd de kleuters geleerd hoe met kippen omge- Het contact met het Poolse sium uit Warschau, waarvan lingen afkomstig zijn, is g< maatschappijlerrw. burg, die samen met enkele co__ ook de organisatie op zich heeft geno- maaltijd spreekt Govert van men. De Poolse jongeren, een groep cretaris van ’’Midden Amerika van 25 jongens en meisjes in de leeftijd dinatie”, vanaf 20.30 uur over de ac- van 17 jaar, worden ondergebracht bij tuele situatie in Centraal Amerika, gastgezinnen in Tilburg en omgeving. Daarbij zal hij ook het Nederlandse Er is gezorgd voor een aantrekkelijk beleid inzake dit woelige gebied aan de programma om de Polen met een aan- orde stellen. Het Medisch Komitee El tal interessante kanten van ons land Salvador zal o.a. een kliniekje met een kennis te laten maken. Zo is er een ex- rugzakgenerator inrichten en de SSTN cursie naar Amsterdam waar een be- heeft dan evenals Links Akkoord een zoek wordt gebracht aan het Anne informatiestand opgezet. De viering Frankhuis en gaat de groep een kijkje die voor iedereen gratis toegankelijk is nemen bij de Deltawerken. Op het vindt -uiteraard op 1 mei- plaats in programma staat ook een typisch Ne- Kafee d’n Egelantier, Boomstraat 39 derlandse fietstocht door het fraaie vin Tilburg. Vanaf 21.30 uur is het Brabantse landschap met onderwerp ’’swingen” geblazen met de Suri- pannekoeken-eten. Het bezoek wordt naams-Antilhaanse feestband ”More- afgesloten op vrijdag 5 mei met een no”. Voor meer informatie: Pieter van v v-Aerssen, tel. 013-367603. doorzichtige tunnel op ooghoogte ge nieten van deze bewoners van de Azia tische jungle. Met de komst van apen land is de wandelsafari heel wat avon tuurlijker geworden. Over verbeterde paden kan er een voettocht gemaakt worden langs twee gloednieuwe eilan den, identiek aan elkaar. En toch ook weer niet, want het oerwoud aan palen op het ene eiland is een miniatuur- weergave van het andere. Withandgib- bons bewonen het niet-bereikbare eiland. Deze acrobaten van het Zuid- oostaziatische oerwoud slingeren aan hun enorm lange armen van hoog naar laag. Op het eiland mogen kinderen - zij het wat minder hoog - op dezelfde manier uit hun bol gaan en dus letter lijk naapen. Een speelse brug vormt de verbinding tussen dit eiland en de vas te wal. Hun ouders kunnen op oogaf- stand een terrasje pikken. Het nieuwe restaurant heeft 250 zitplaatsen met een terras boven het water. Zij kunnen met één van de safariboten hun tocht over het water voortzetten. De «Li vingstone», die vorig jaar 150.000 be zoekers vervoerde, heeft gezelschap ge kregen van een tweede safariboot, de «Stanley». Op één van deze twee bo ten kunnen zij de rivier afzakken. i. Door de Het mooiste uitkijkpunt van het he- e *1 bezoekers lange en acht meter hoge Baileybrug. Radio Tilburg op 29 en 30 april jrdelen van de meu- Vanaf deze brug hebben de safarigan- 1 zijn de verlenging van de gers een schitterend uitzicht op de en de stimulatie voor een vlakte met neushoorns en antilopen, sbezoek vanwege de heel an- op een bosgebied met edelherten en andere beleving. Het pu- Europese schapen en op andere delen nu echt op safari gaan en de van het immens grote safaripark waar- geheimen van de jungle leren kennen. in meer dan honderd verschillende U onrlokofori diersoorten leven in de vrije natuur. W anueisaiari Vanaf die brug kunnen zij met eigen Het hart van het safaripark - de ogen ^n hoe deze dieren met elkaar wandelsafari - ligt halverwege de Optrekken, spelen, vrijen en soms tocht. Dit deel van het park heeft een vechten belangrijke facelift ondergaan Ge- Het safaripark kreeg ook een nieuw stallencomplex voor dieren die tijdens strenge, winterse dagen liever binne vertoeven. Een behuizing van 41 bij meter met kraamkamers voor gnoes, zebra’s, struisvogels, antilopen en wa- RADIO TILBURG Programma-overzlcht van vrijdag 28-4 t/m donderdag 4-5 -vrijdag: - 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, verz. platen. 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agen da. interviews, lokaal nieuws thea- terrubrlek tol tol tol, verzoekplaten 19.00-20.00 uur, Countrytrack 00.00-02.00 uur, kruiken onder de wol; nachtprogramma met het vrij- dagnachtraadsel. -zaterdag:- 09.00 uur, de aftrap. 10.00 uur, kindercocktail. 11.00 uur, BV-speclal radio. 12.00 uur, aktir 13.00 uur, cio iluui TWAALF». 14.00 uur, boemerang, jongeren programma. 15.00 uur, muziek op verzoek met flit sen van koninginnedag. 17.00 uur. Aktie-avondeditie. 19.00 uur, cultuur-uur. 20.00 uur, popkast. 21.00 uur, wereldmuziekprogramma. 23.00 uur, prime-time jazz uit Tilburg. -zondag: 01.00 uur. MAKERS. 04.00 uur, Het is nacht in Tilburg. 06.00 uur, Blue Beat Reggea-show 07.00 uur, filmmuziek en gedichten. 08.00 uur, RADIO TILBURG, docu mentaire. 09.00 uur. de ochtendverrassing. 11.00 uur, Shabono-speciaal. 12.00 uur. RADIO TILBURG OP Z'N ZONDAGS. 14.00 uur, hallo is daar iemand, docu mentaire over luisteraars. 15.00 uur, countrytrack. 16.00 uur. TILBURG SPORTIEF. 19.00 uur, Kachu. 20.00 uur, afsluiting. -maandag: - 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws. SENIO RENRUBRIEK, verz.-platen 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, ver zoekplaten. -dinsdag: - 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws GEV. en VERLOREN VOORWERPEN en HUISDIEREN, verz -platen 18.00-19.00 uur, actualiteiten, da, interviews, lokaal nieuws, platen plantenvaria. -woensdag: - 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, verz.- platen. «VACATUREBANK». 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, verz.- platen. 19.00-20.00, «Sjabono», radiopro gramma voor Surinamers in Tilburg. -donderdag: - 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, verz.- platen en boekenrubriek Boekdelen. 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, verz.- 19.00-20.00 uur. POPKAST, regionaal programma met originele opnamen Voor verzoekplaten en berichten tel. 013/436017 (redaktie). RADIO TILBURG POSTBUS 555, 5000 MB TILBURG gymna- nstig~4jn.1T gëlegï door Dit jaar staat de 1 i ippijleer-docent Cor Luyster- Links Akkoord in het samen met enkele collega’s den- Amerika. Na een Nicar organisatie op zich heeft geno- -'*"J- )e Poolse jongeren, een groep Dngens en meisjes in de leeftijd rrurg en omgeving, voor een aantrekkelijk de Polen met een aan- ons land er een ex- lam waar een be- lavnt aan het Anne it de groep een kijkje nemen bij de Deltawerken. Op het r.rr.oramma staat ook een typisch Ne- uwiandse fietstocht door het fraaie Brabantse landschap met onderwerp nannekoeken-eten. Het bezoek wordt —o Jten op vrijdag 5 mei met een barbecue en een groot feest op school.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 13