RADIO TILBURG START FONDSENWERVINGSAKTIE Perspectiefnota 1990 besproken in de gemeenteraad EXAMEN? Mannenkoor Vredeskerk 40 jaar sterk Wilhelmina park sr AvBOESSCHOTEN EK: De Grootste Luxe in Synagoge C.A.LT. meer dan 60.000 abonnees '96 Schadefonds Geweldsmisdrijven kan het leed verzachten Drogisterij R. de Gier Muziek staat centraal in de bieb E KS 1.795,- OG JAN !0 april 1989 - pagina 4 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 20 april 1989 - pagina 5 Aktiviteitendag OBS Gesworen Hoek til burg terplein 1 Vervolg van blz. 1 al, 20.15 uur Donderdag koopavond. Betalingen v.a. 30,- p. mnd. al, 20.15 uur ters, voo: de overk al, 20.15 uur op Reunie leden en oud-leden op 23 april ELEFOON 013-551171 /KLEIN LEED FotoGeert van Loon uken RONI :n a.s. zullen ities anders X” .17.00 :ialist in sigaren ijnen pizza of gerecht Speciaal voor Uü! Jed I led 2 E R Aanstaande zaterdag landelijke bibliotheekdag lalve nummers van de laat- lit hun vele hits ten gehore n het verhaal van Blanw- tschalig muziektheaterstuk IAM/ GOUDLOKJE N or iedereen vanaf 4 r. Entree 4,00. uur uur uur .15.00 .15.00 .13.00 .15.00 ...1.00 ...15.00 in het in pre- Hoogtepunt Het Mannenkoor Vredeskerk haalt eind 1966 ’’Achter het Nieuws”, de he mden vant die dan e 15 uur L OOK WEL ZIJN al, 20.15 uur AASTRICHT: >0.30 uur >LD: JONGE beslag^.. Rosmolenplein 4/14 5014 ES Tilburg Tel. 013-426702 ruime parkeergelegenheid r decennia tm op pas- dr’ mi< Grootbeeld k.-t.v. Philips - Stereo teletext 11.00 11.00 13.00 13.00 met zoon Maurice en Gem- amma. Mhz 93.9’ 95.8 97.4 92.4* 97.9* 99.6* 100.7* 101.7* 102.9 103.4 903* 91.5 89.7 97.0* 96.2* 98.6* 104.8 105.2 105.8 te manier lolenkop- itivo- adio niet voor ities van -Enschot, "Waanow ay 'd iker »n Beis»! MMT f 25- p.p~ sprak haar afkeuring uit over het feit dat B W verzuimd hadden de Per spectiefnota aan de Emancipatieraad toe te sturen en die raad om een reac tie te vragen. opera’s van -acts. i ander in aanmer- legale constructie ntract af te sluiten wegla geen Bax sign; aandacht mementen. al, 20.15 uur EGEL UND IHR IER SCHNAPS D liederen uit n met theater-a al, 20.15 uur ING ENSEMBLE elpee «Breast and Brow» /KLEIN LEED theatercursus o.l.v. Jet ond het thema «Zielig», i 6,00; CJP: 4,00. Slot-kwis Die slotkwis wordt gespeeld in de honderdste uitzending van het zondag- 30 uur MET van Bach, Beethoven, Cho- y. al, 20.15 uur sfonds op 3 gevallen -egekend. r geleden meende de lokale omr stuk te hebben opgelost door vis jitgever liet nakomen, met als gevolg, d irg wil nu de Tilburgse i benaderen met het ver en te dag twee dag loop van start □den keienstraat is Voor prijs- en servicebewuste kopers Hoefstraat 145 - Tel. 432163 - Tilburg igeslotenen 1 april wa- voor he Vredeskerk uit- adio. Dat is in- :urd. Gebeur een speci koorleden. Een s de mede- coor Vredes- nein is mogelijk! menu’s la carte 6305 veis, na 200 m links sul) lokale omroep heeft dan weliswaar ruim 2‘/z jaar geleden een verkregen, maar niemand heeft ooit aangegeven op welke manier financieel moest bedruipen. Wat wèl vaststond was, dat Radio Til- -■■‘ten uit de pot van de omroepbijdragen, geen subsidie van ge- uvie krijgt en geen inkomsten uit het uitzenden van radiocommer- Beperkt toegankelijk Voor de jubileumuitzending is een beperkt aantal kaarten beschikbaar en die moeten wel tevoren worden be steld. Dat kan tijdens de volgende uit zending van «Radio Tilburg op z’n Zondags» op a.s. zondag tussen 12.00 en 14.00 uur. Die kaarten (max. 2 stuks per persoon) moeten dan per soonlijk afgehaald worden aan de stu dio van Radio Tilburg, op het Carré 34 (Jan van Beverwijkstraat 2) in Tilburg. Wie het eerst komt, het eerst maalt. (AM) (FM Omr. Brab.) Hou het hoofd koel door op tijd de zenuwen te sterken. Indien men op tijd begint met het innemen van een natuurlijk kalmeringsmiddel voorkomt men vrij spel voor de zenuwen, terwijl men niet suf wordt. Vraag een gezond advies, ook tijdens de koopavond. 0 uur KWIEBUS: DE JE m kleinzoon Soemi op zoek zich achter een geheimzin- schuil houdt. Een voorstel- rerwijzingen voor kinderen 1)66 Elly van Luyk sprak namens D66 haar instemming uit over het strategisch be- college in 1990 voor ogen ~j stelde dat de mens in de iren centraal moest staan J aandacht moet zijn voor ies als wonen, werken en recreë- vondt dat Tilburg geen com- id moest proberen te zijn maar lementaire waarin de eigen i de stad het moet doen. Zij .^stemming leid dat het staat. Ook zij komende jare waarbij er functies ren. Zij plete stat een cotnple kracht van Pzij naam en i (in een envelop) aan burg). ilige financiële bij lat aan omdat in is, dat de luister- Een recent onder- luisterdichtheidscijfer dat is beslist een zeer ergiebedrijf ziet hiermee bevestigd, dat de C.A.I. in Tilburg in korte tijd ccepteerd instituut is geworden. 1 ng van vrijwel alle Tilburgse woningen kwam immers tot stand zonder it, antenneverbod of enig ander drukmiddel en berust op kwaliteit en se radiomagazine «Radio Tilburg z’n Zondags» en wel op 7 mei a.s. Dat «jubileumprogramma» zal niet wee, maar vijf uur duren en recht- treeks worden uitgezonden vanuit de ;r van Zaal Zestien, die dan enkele tevoren voor het publiek ge ld is. De Tilburgse zendmachtiging i die omroep zich linancie burg niet kan putte meente of provincie cials mag verkrijgen. Ongeveer een jaar geleden meende de lokale omroep via een I, het financiële vraagstuk te hebben opgelost door via via een cont met Infokab. Deze uitgever van kabelkrant ging na korte tijd failliet en kon de fi nanciële afspraken niet nakomen, met als gevolg, dat Radio Tilburg buiten haar schuld in de rode cijfers raakte. Inmiddels is met een andere kabeluitgever een overeenkomst aangegaan, maar de gevolgen van het faillissement van Infokab blij ven «nawerken». Luisteraars van Radio Tilburg wordt gevraagd om een bedragje naar eigen inzicht over te maken op giro nummer 393131 en op de ruimte, be stemd voor mededelingen, het eigen te lefoonnummer te vermelden. Wie dat doet, maakt kans om op dat nummer gebeld te worden in één van de uitzendingen van Radio Tilburg en ABT Namens de Algemene Bejaardenpartij Tilburg pleitte Tessie van Doom voor een minder druk bebouwd centrum en voor het behoud van de pastorie van het Heike. Zij vroeg om een overzicht van leegstaande kantoren en vroeg zich af wat er met de Kromhoutkazer- ne gaat gebeuren. Ook vroeg zij aan dacht naast de problematiek van Schenkers, voor het hondepoeppro- bleem, de overlast van graffiti en van dalisme. Ook vond zij dat in het oude renbeleid meer lijn gebracht moest worden. SP De volgende spreker was Tiny Kox na mens de SP. Kox hekelde de afwezig heid van de fractievoorzitters van het CDA en de PvdA op het moment dat hij aan het woord kwam. De beide he ren werden inderhaast opgetrommeld, zij gaven een interview. Kox noemde de nota een goede zaak maar was het niet eens met de inhoud. Hij vond de nota niet geschreven voor de Tilbur- gers en betoogde dat het college meer naar de bewoners moet luisteren. Ver der vroeg hij aandacht voor een schone stad, voor het oppakken van werk dat blijft liggen, voor een materieel leefba re stad die gezellig, vriendelijk en so cialer kan. IFF anti-stankkontrakten voorleggen, Schenkers verplaatsen, de hinderwetcontrole aanscherpen, de stortplaats beter beschermen, borst kankeronderzoek beginnen dat wa ren ondermeer zaken waar hij aan dacht voor vroeg. maar verhoogd worden. Bax vond dat de Perspectiefnota een te optimistisch beeld van de toekomst schetst, o.a. door het weglaten van de gevolgen als Tilburg geen Stedelijk Knooppunt wordt. Bax signaleerde in de nota te weinig aandacht voor sportaktiviteiten en -ever 335 verzoeken De materiële schade zoals ziektekos ten, kosten van huishoudelijke hulp, vervoerskosten, maar ook de eventuele immateriële schade zoals het verdriet, de pijn en het verlies van levensvreug de komen voor een uitkering in aan merking. Het Schadefonds Gewelds- 8e' misdrijven vergoedt alleen de schade _°P" die door het letsel is veroorzaakt en niet de schade door diefstal. Ook mensen die de schade zonder bezwaar zelf kunnen dragen, hetgeen afhankelijk is van hun inkomen en ver mogen, komen niet voor een uitkering in aanmerking. In 1987 heeft het Schadefo. 335 verzoeken beslist. In 283 g (85 is een uitkering toej waarvan 23 voorlopig. Op zondag 23 april houdt de openbare basisschool Gesworen Hoek een aktivi teitendag in plaats van de traditionele rommelmarkt en fancy fair. Het doel van de dag is om op een leuke geld in te zamelen voor het scht pel OBS Gesworen Hoek en de Kit nischool in Tanzania. De OBS Gesworen Hoek onderhoudt sinds anderhalf jaar kontakten met de school in Tanzania. Beide scholen heb ben enkele wensen waar de overheid geen geld voor over heeft. Door mid del van de aktiviteitendag wil men nu geld bijeen krijgen om de wenser realiseren. De opbrengst van de wordt eerlijk verdeeld door de t scholen. Voorafgaand aan de wordt op school een project gehouden waarbij zaken als voeding, sport, kle ding, etc. in Tilburg en Ta elkaar vergeleker Hulp bij aanvragen Binnen zes maanden na de dag waarop het misdrijf is gepleegd moet men een verzoek tot uitkering indienen bij het Schadefonds. Hierbij kan men hulp vragen van het Bureau Slachtof ferhulp Tilburg-Goirle e.o. Het Bureau Slachtofferhulp Tilburg- Goirle e.o. is opgericht om slachtoffers van misdrijven en verkeersongevallen te helpen, zowel op practisch, emotio neel als juridisch gebied. De medewer kers van het Bureau kunnen u helpen bij het invullen van de formulieren van het Schadefonds Geweldsmisdrijven. Het adres van Bureau Slachtoffer hulp Tilburg-Goirle e.o. is Bisschop Zwijsenstraat 14a, 5038 VB Tilburg, telefoon 013-35.99.80. Het Bureau is geopend van 8.30 tot 18.00 uur. Slachtoffer zijn van een misdrijf is of letsel dat langer dan zes weken heeft een ingrijpende ervaring. Naast allerlei geduurd, practische en emotionele problemen levert een misdrijf ook vaak schade op. Het Schadefonds Geweldsmisdrijven in Den Haag is opgericht om slachtof fers die het zwaarst getroffen zijn een geldelijke uitkering te geven. Voor wie Alleen mensen die in Nederland het slachtoffer zijn geworden van een weldsmisdrijf dat door een zettelijk is gepleegd komen i king voor een uitkering uit het fonds. Er moet sprake zijn van zwaar licha melijk en/of geestelijk letsel. Daar naast moet het letsel schade hebben veroorzaakt die niet op een andere ma nier wordt vergoed. Schades die het gevolg zijn van mis drijven waarbij geweld tegen personen is gebruikt, komen dus in aanmerking voor een uitkering. Voorbeelden zijn zware mishandeling, diefstal met ge weldpleging, misdrijven tegen het le ven, verkrachting en vrijheidsberoving. Het misdrijf moet zwaar lichamelijk en/of geestelijk letsel hebben veroor zaakt. Hierbij spelen de aard, duur en gevolgen van het letsel een rol. Met letsel bedoelt men: blijvende gevolgen Samenzang Harrie van Baest wordt de eerste voorzitter. Het koor komt onder lei ding van dirigent Piet de Cock. Laatst genoemde behaalt in juli 1953 zijn di ploma als dirigent aan de kerkmuzika- le afdeling van het Brabants Conserva- Stereotoren met losse CD Philips en boxen 995,- (Kwiskandidaten worden getrokken uit de overschrijvingsformulieren, die op dat moment bij Radio Tilburg zijn ont vangen. Wie snel een bedrag overmaakt, doet dus aan alle selecties mee en maakt dus de meeste kansen. Mensen, die niets kunnen of willen r sen, kunnen zich overigens ook als tentiële kwiskandidaat opgeven moeten dan een briefje met adres en telefoonnummer sturen voldoende gefrankeerde env, postbus 555, 5000 MB in Tilbi In de periode van 1 januari tot 1 april van dit jaar heeft het aantal aan£ op de Centrale Antenne Inrichting Tilburg de 60.000 overschreden. Per ren er 60.270 abonnees op de C.A.LT. De stijging vindt zijn oorzaak in de voortschrijdende nieuwbouw en in de aanslui ting van enkele, nog niet eerder aangesloten, complexen met meerdere aansluitin gen. Het enery-*- een geaccepte De aansluiting aansluitplicht, Prijs. «Jagen op Zondagmorgen» heet de nieuwe produktie van De Grootste Luxe na de kleurenteevee. Deze voor stelling naar het laatste boek van Louis Paul Boon zal eind april i Zuidelijk Theater in Eindhoven ir rnière gaan. Herman Brand, geregisseerd door Ricardo Anemaet, speelt een geplaagd en levensvreemd man die worstelt met zijn heftige sexuele obsessies. Een mis lukkend, eenzaam leven aan de zelf- w kant van het stadsrumoer. Schandelijk lacht en geld pornografisch volgens Boon; breek- ctieplan, voor baar en vooral waar, volgens de ma kers. Een «try-out» van deze produk tie wordt gegeven op zaterdag 22 april om 21.00 uur in theater «De Synago ge», Willem Il-straat 20 in Tilburg. Live artisten en lokaal talent Behalve dat tijdens die uitzending de laatste kwisronden worden ver speeld met als inzet schitterende prij zen als een cd-speler, een stereo-instal latie en een portable kleurenteevee, zal ook de muziek veel aandacht krijgen. De volgende artisten hebben name lijk inmiddels belangeloos hun mede werking toegezegd: De Vrolijke Vage bonden, Cal Stevens, Jessica Wood, Colinda, Jo Hogendoom, e.a. Bovendien wordt 6 nieuwe talenten uit de regio in het jubileum-zondags- programma de gelegenheid geboden om zich voor de radio te presenteren. De winnaar of winnares van deze mu zikale wedstrijd wordt verblijd met een replica van een van de eerste micro foons, waarin heel vernuftig een FM- radio is ingebouwd. 1. Radio 1( 2. Radio 1 (1 3. Radio 2 4. Radio 3 5. Radio 4 6. Radio 5 (AM) 7. Tweede Kamerlijn 8. Radio Tilburg 9. BRT 1 10. BRT 2 11. BRT 3 12. RTBF 1 13. RTBF 2 14. RTBF 3 15. WDR 1 16. WDR2 17. WDR 3 18. WDR 4 19. RTL 4 20. Sky Radio 21. Cable one 22. Radio 10 23. BBC WS 24. AFN 25. BFBS 26. TV Ne J 27. TV Ned 28. TV Ned Aan het eind van 1948 werd in de aula van de ’’Rooi Pannen” een nood kerk ingericht door bouwpastoor G. Francois. In die periode werden er nog vier kerkdiensten gehouden op de zon dag. Het is de pastoor die in februari 1949. een oproep doet voor koorleden. Naar aanleiding hiervan melden zich ca. 20 heren tijdens een bijeenkomst in het toenmalige patronaat aan de Ste- dekestraat. De meeste al met de nodi ge koorervaring. In de maand mei daaropvolgend wordt ’t Mannenkoor Vredeskerk officieel opgericht. - TV-g-’ - Tweed, - Radio maart -W.D.R.4 Naar verwachting zal aan het einde van de middag van 18 april a.s. de nieuwe situatie geheel zijn ingevoerd. Nieuwe indeling Vanaf 14 april 1989 zullen mededelin gen over de veranderingen te lezen zijn zoek om een eenmalij irage. Men durft da niddels gebleken i dichtheid groot is. I zoek toonde een luis van 29,7% aan en hoge score! torium. De noodkerk -het huidige pa rochiehuis aan de Kwaadeindstraat- werd op 26 mei 1950 in gebruik geno men. De huidige vredeskerk is op 5 ju ni 1954 opengesteld. De ontwikkeling van de vredesparo chie is van groot belang geweest voor het mannenkoor. En niet alleen voor het mannenkoor. Aan het eind van de vijftiger jaren wordt er in de Vredespa rochie een jongenskoor opgericht en krijgt de parochie ook een dameskoor. Samenzang van dames en heren was in die periode niet toegestaan. Pas bij het koperen jubileum van het mannenkoor -in november 1962- zongen de dames voor het eerst samen met hun manne lijke collega’s. Marathonprogramma Deze kwissen komen voor in ieder programma van Radio Tilburg in de periode vanaf 22 april a.s. tot en met 6 mei 1989. In het weekend van 29 en 30 april zal Radio Tilburg trouwens het klokje rond te beluisteren zijn want Radio Tilburg zendt dan een soort ma rathonprogramma uit waarin o.a. ook die programma’s, die normaliter niet in het weekend worden uitgezonden, nu wel op zaterdag op zondag de lucht of de kabel opgaan. De lokale omroep verzorgde eerder zo’n continu radioprogramma bij het ingebruiknemen van de zender (in ok tober van het vorig jaar). Het college van B W reageerde in zeer algemene termen op de beschou wingen van de politieke partijen en zegde toe in een later stadium meer concrete vragen te beantwoorden. Wijzigingen Op dinsdag 18 april a.s. zal de radio in Tilburg via de kabel moeilijk of niet te beluisteren zijn. Dat geldt ook voor de gemeentelijke antenne installat Alphen en Riel, Berkel-Enscnoi, Moergestel en Udenhout, die vanuit Tilburg het signaal betrekken. Eén en ander houdt verband met forse uitbreiding van het aantal aangeboden radio-signalen van 21 tot 28. Van deze gelegenheid maakt het Ener giebedrijf Tilburg gebruik om alle weergegeven kanalen opnieuw in te de len. Na dinsdag 18 april daarom haast alle frekwent zijn als voor die datum. De nieuw aangeboden signalen zijn - R.T.L. 4 (via sateliet) - Sky Radio (via sateliet) - Cable One (via sateliet) - Radio Ten (via sateliet) -geluid Nederland 3 eede Kamerlijn U.O 1 (AM signaal) al vanaf begin Bruidshuis Annet van Esch Voor exclusieve bruidsjaponnen Schmidlin Plus Gewoon een fijne fotozaak Glaudemans Hengelsport De Roede Haan Restaurant Baas Poelier Wildhandel Hettema Specialist in sigaren en wijnen Alt Wien Petit Restaurant Kaffee Lambiek Bier v.d. maand Oud Hoegaarden Slagerij Segers Eigen worstmakerij en -rokerij Meer aandacht voor de wijken en buurten in Tilburg zonder meer geld, lijkt het LA een drogredenering. Greve wees op meer tegenstrijdigheden in de nota, bijvoorbeeld inzake het pleidooi in de nota voor meer aandacht voor de verblijfswaarde in het centrum naast de plannen die er nu liggen m.b.t. dat centrum. Greve gaf meer belangente genstellingen aan die nopen tot het maken van een keuze waartoe hij het college uitdaagde. Om er geen misver stand over te laten bestaan benadrukte hij dat het Links Akkoord blijft kiezen voor de mensen met de minste macht. Het Bureau Slachtofferhulp Tilburg-Goirle e.o. geeft hulp aan mensen die het slachtoffer zijn geworden van een misdrijf of verkeersongeval. Deze hulp kan bestaan uit emotionele begeleiding maar ook uit practische hulp. Bijvoorbeeld hulp bij het invullen van formulieren en het schrijven van brieven. In onderstaand artikel wordt informatie gegeven over het Schadefonds Geweldsmisdrijven. Bu reau Slachtofferhulp Tilburg-Goirle kan IJ informatie en advies geven, wanneer u denkt voor een uitkering van dit Schadefonds in aanmerking te komen. Het gevolg is dat Radio Tilburg geen geld heeft voor aanschaf van nieuwe apparatuur en zelfs niet voor het onderhoud van de ingebruikzijnde apparatuur. Lokatie-uitzendingen kan de lokale Tilburgse radio amper ver zorgen, omdat men de daarvoor beno digde spullen moet huren en niet zelf kan aanschaffen. Door een tekort aan equipment moeten interessante onder werpen soms blijven liggen, wat de ca. 60 vrijwillige medewerkers (die kosten niets!) zwaar op de maag ligt. Steun Radio Tilbur bevolking gaan Spowel en PMB Tenslotte kwamen nog aan het woord de heren Van de Gevel van de Partij Midden Brabant en Bax van de partij Sport en Welzijn. Van de Gevel pleitte o.a. voor de herinvoering van de Inves- terings Premie Regeling voor de regio Tilburg, voor meer aanda 1 ‘,J voor het Economisch Aktieplan, een breder milieubeleid, een beter openbaar vervoer met name voor ouderen en voor een stopzetting van het beleid waarbij belastingen steeds kende actualiteitenrubriek van de VA RA, met het dan nieuwe verschijnsel jazz-mis In 1976 werd voor het eerst een viering vanuit de Vr: gezonden via de KRO-radi middels al zes keer gebet nissen, die natuurlijk plaats innemen bij de bijzonder hoogtepunt was werking van het Mannenko kerk aan een tv- uitzending op 2 april j.l. Maar wat heet hoogtepunt in de wetenschap, dat het Mannenkoor Vre deskerk nog iedere week te horen is in een Latijnse Hoogmis. Op 16 maart 1987 kwam de grond legger van het koor, pastoor Francois, te overlijden. Kapelaan Bijl, pastor van Helvoort en de tegenwoordige pastor van Hulten hebben zijn werk echter voortgezet en de traditi stand gehouden. Ook zij hebben het koor alle steun en vrijheid gegeven. Het Mannenkoor Vredeskerk telt mo- r menteel 31 leden. De leiding is nog u. optreder steeds in handen van Piet de Cock, van 13.30 u Het 40-jarig bestaan van het koor be tekent tevens zijn 40-jarig jubileum. Daarom geldt voor koor en dirigent 40 jaar actief en 40 jaar sterk. Aanstaande zaterdag 22 april wordt de Landelijke Bibliotheekdag gehouden en natuurlijk ook in Tilburg. In de Til burgse bibliotheek draait het die dag helemaal op muziek. De gehele dag zijn er optredens in de centrale bieb aan het Koningsplein in Tilburg. Die optredens worden verzorgd door leerlingen van de Tilburgse Dans- en Muziekschool. Op deze bijzondere dag is er ook te ge nieten van danstheater en kan men uit gebreid geïnformeerd worden over muziek. Een belangrijke gebeurtenis deze dag is ook dat de Tilburgse bieb officieel het dokumentatiecentrum voor Brabantse Componisten in ge bruik neemt met een kleine openings plechtigheid. Bij deze ceremoniële ope- irte- ning is een delegatie van de Kiwanis siale Club Tilburg aanwezig aangezien deze serviceclub de gelden voor het docu mentatiecentrum heeft ingezameld. De collectie van het documentatiecentrum voor Brabantse Componisten bestaat momenteel uit 300 partituren. Uitbrei ding tot 600 muziekwerken ligt in het verschiet. Op deze dag worden mu ziekvideo’s en muziekcassettes op de bieb uitgeleend onder het motto «Twee halen, één betalen». Het feestprogramma Op de bieb begint om 11.00 u. en duurt tot 16.00 u. In vogelvlucht ziet het programma er als tie in volgt uit. Van 11.00 u. tot 12.00 u. optredens van gitaarensembles van 12.15 u. tot 13.00 u. uitvoeringen door pianoleerlingen van 13.00 u. tot 13.45 ’en van saxofoonensemble .«u «j.jv u. tot 14.15 u. een dansthea- terstuk van Wilna Touwen van 13.45 u. tot 15.00 u. uitvoeringen door pia noleerlingen van 15.00 u. tot 15.30 u. moderne gitaar en van 15.30 u. tot 16.00 u. een optreden van een meiden popgroep. op de informatiepagina’s die 24 uur per dag via niet in gebruik zijnde TV- kanalen worden uitgezonden. De nieu we kanaalindeling is als volgt Het Mannenkoor van de Vredeskerk viert zijn 40-jarig bestaan. Vier met veel hoogtepunten en het is dan ook geen verrassing, dat het jubileur sende wijze gevierd zal worden. Op 23 april a.s. vindt in het kader van de feestelijkheden een reunie plaats. Om 11.30 uur wordt begonnen met een viering in de Vredeskerk, waarbij leden en oud- leden van het koor hun gezangen ten gehore zullen brengen. De feestelijke bijeen komst wordt daarna voortgezet in het parochiehuis aan de Kwaadeindstraat. om mee te mogen doen aan een (heel eenvoudige) kwis. Weet men één ac- tualiteitsvraag over Tilburg te beant woorden, dan heeft men een cd of el- twe<* pee gewonnen. Men kan ook van die strw plaat of cd afzien en een kansje wagen foyer op één van de hoofdprijzen in de dagen SLOTKWIS opend wordt afgesloten met op dinsdag 25 april met een zelfgemaakte tentoon stelling en een optreden van Pieleke Poep. Het programma van de aktivitei tendag van zondag 23 april luidt als volgt. Van 13.30 u. tot 18.00 u. kan men in het hoofdgebouw in de Bem- melstraat terecht voor de tentoonstel ling Tilburg-Tanzania. Ook worden daar om 14.30 u., 15.30 u. en 16.30 u. bingo’s gehouden en video’s voor kin deren gedraaid. In de dependance Gierkerkstraat kan men tussen 14.00 u. en 16.00 u. ook een tentoonstelling bezichtigen, men kan er zelfgemaakte produkten kopen en om 14.30 u. en om 15.30 u. gaat er daar een sponsor- -*~rt. jn dependance Breu- is er tussen 15.00 u. en 17.00 u. eveneens een tentoonstelling Iburg en Tanzania met te bezichtigen over Tilburg en Tanza- sn worden. Dit projekt nia en er zijn kinderspelen daar.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 5