Eclipse I Droommotor 89 KIJK EERST BUFORD JD Bravo in Expohal Bijou, Citroen AX <g&2, Oppermans 183.- 369: Oplage90.560 ex. - met exclusief tintje Bijlage: De TilburgseKoerier [OBAM Tilburg BV] Japans- Amerikaans samenwerkings- produkt Deze week in de Automaat o.a. Donderdag 20 april 1989 MITSUBISHI (Lees verder pagina 5) jft Tony Vos De viertaktmotor Truck Tour Tilburg pag. 5 pag. 3 pag. 11 NETZO VOORDELIG. WEL ZO BETROUWBAAR. PRIJZEN INCLUSIEF MONTAGE EN BTW. Renault in autosport pag. 9 Autotest: Ford Fiësta 1.4 CLX Hoe en waarom bij invoer klassieke auto's Jaargang 1 Nummer 16 onze een ver- zodat de AX aangebo- >rijsje voor >lage leve- i op dit mo- ruto is ge- de AX 11 RE waarvan cc motor van 55 pk Orgineie Fora onderdelen Door^d^getraind personeel staat voor u klaar Bel dan oc Ot beter noa, kom lanps B| ons bent u met at^dwStom I april 1989-pagina 281 R. Oppermans Directeur Auto Oppermans Als we de letters DSM zien staan, denken we meteen aan het grote chemische concern wat zijn wortels in de oude mijnstreek van Zuid Limburg heeft. Toch staan de ze letters in Amerika voor Diamond-Star Motors. De diamanten zijn van Mitsubishi en de ster van Chrysler. Het gaat hier om een nieuw samenwerkingsverband tussen beide bedrijven. In Bloomington-Normal in de staat Illinois werd op 10 november 1988 een spiksplin ternieuw fabrieksgebouw geopend, waarvan de aande len gelijk verdeeld zijn over de twee firma's. Uiteraard waren bij de opening Lee lacocca van Chrysler en Toyoo Tate, de president van Mitsubishi aanwezig. De Automaat is eei De Tilburgse Koer: D.A.T.O. en versch Tilburg, Goirle, Ri« Zand, Udenhout, E Oisterwijk, Moer Hilvarenbeek merken komen denken van de pro- Yamaha 500 Ook in het interieur wordt de AX Bijou warmer aangekleed door zwarte velours bekleding, een sportstuur, gordels achterin en een radio-uitrusting. Citroen vraagt voor al deze extra een be scheiden meerprijs, zod. Bijou al voor 1.17.900,= den wordt, een prima pï een leuke auto. rtomaat is een uitgave van srieri.s.m. chijnt in geheel ïiel, Loon op Berkel Enschot, jrgestel en Taunus - Granada Escort 1300 C.V.H E Long-live type exd voorpijp Taunus-CapneO.HC. excl druklager In een gelimiteerde opL. ren de Citroen-dealers ment de AX Bijou. De ai baseerd op hij de 1124 c krijgt. De uitrusting is echter veel completer met zwarte vernislak, zwarte bumpers, elegante Bijou striping en een rechter buitenspie gel. De contacten tussen Mitsubishi en Chrysler dateren al van 1970. Al heel wat modellen van Mitsubishi zijn door de jaren heen door Chrysler op de Noordameri- kaanse markt verkocht. Het was daarom logisch dat Mitsubishi bij een nieuwe benadering van de Amerikaanse markt een voorkeur had voor hernieuwde samenwer king met Chrysler. Plymouth In oktober 1985 startte de bouw van een complex met een opper vlakte van 190.000 m2. Bijna drie duizend mensen zullen er als de produktie in volle gang is werken en zullen voor een jaarproduktie van 240.000 auto's zorgen. Het eerste produkt van de Dia- mont-Star fabriek is overigens al Spoorlaan 175,Tilburg, Tel. 013-350045 Filiaal- OBAM Dongen. Steenstraat 7a, Dongen,Tel. 01623-16571 Openingstijden maandag t/m vrijdag van 0815-17 00 uur; zaterdag van 10.00-13.00 uur. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-aideling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur een feit. Onder de naam Mitsubi shi Eclipse en Plymouth Laser werd in december op de Ameri kaanse markt een volledig nieuwe sportcoupe voorgesteld. Voor het ontwerp werd de MSI Design Stu dio in Cypress in de arm geno men. Dit bedrijf werkt al vanaf 1982 voor Mitsubishi en leverde onder andere het ontwerp voor de huidige Colt, Lancer en Galant. Voor de nieuwe coupe moesten de ontwerpers een auto speciaal voor de Noordamerikaanse markt uitdenken. Het werd een klassieke 'Californian roadster' een open auto met een lage neuspartij, ho ge achterkant en een stevige mid- densectie compleet met de nodige Mitsubishi stijl-kenmerken. In december 1985 startte ons bedrijf aan de Mas- cagnistraat met het Japan se merk Mazda. Op dat moment moesten we onze klanten voor reparaties nog naar de Offenbach- straat sturen, maar geluk kig is in die situatie sinds kort definitief verandering gekomen. Naast showroom is onlangs complete werkplaats rezen, zodat we de onder- houds- en reparatieafde- ling nu naast de deur heb ben. In onze showroom vindt u een uitgebreide vertegen woordiging van alle mo dellen die het merk Mazda te bieden heeft. Vooral de 626 en 323 zijn natuurlijk zeer bekend en werden onlangs nog door een vooraanstaand Duits auto blad bekroond. Maar liefst 50.000 lezers testten hun auto gedurende een jaar. De Mazda 626 behaalde hierbij de eerste plaats in zijn klasse, terwijl de 323 in de middenklasse een uit stekende tweede werd. Op basis van een aantal Mazda modellen zijn er op dit moment een drietal aantrekkelijke uitvoerin gen. De klant krijgt bij de Ensign, Finish en Argos voor slechts een geringe meerprijs een stevig pak ket aan extra's. Een speciale rol in het Mazda-programma speelt de E2200, een kei van een bestelwagen waarvoor haast geen enkele ver voerstaak onmogelijk is. Direct vanaf de fabriek is er al keuze uit een groot aantal uitvoeringen. Ons jonge team van drie verkopers zal u over alle details graag meer vertel len als u een bezoek brengt aan onze show room. Onze leus is en blijft: goede uitleg en geen ver haaltjes. Een Mazda-rijder moet ook nog jaren na de aankoop tevreden zijn over zijn auto en onze ser vice. Naast het merk Maz da zijn wij gespecialiseerd in de verkoop van jonge gebruikte auto's die gele verd worden met de Maz da Kroon garantie, zodat u ook met een gebruikte auto van Oppermans goed zit voor jaren. U ziet het dat een bezoek aan ons bedrijf de moeite waard is om eens uitge breid met de Mazda-pro- dukten, de aantrekkelijke gebruikte auto's en onze medewerkers kennis te maken. U bent van harte welkom. Net toen ik dacht dat Neder land alles wat de overheid zegt en doet alleen maar gelaten over zich heen laat komt, werd is aangenaam verrast door een artikel in de laatste uitga ve van Autovisie. Gelukkig blij ken er tussen ons nog mensen te zijn die in het openbaar lelie kritiek durven uiten. Het gaat hier weer om de laatste cam pagnes tegen het overtreden van de maximum snelheid. On der het kopje 'Een ordinaire hetze' vertelt Autovisie-redac- teur Ton Roks van gezagheb bende blad dat ze hebben be sloten advertenties afkomstig van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, van Justitie en van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieube heer voortaan te zullen weige ren. Volgens de redactie kan de gezamelijke campagne van deze ministeries absoluut niet door de beugel. "Ze zijn onge nuanceerd, het is een grove manipulatie van de werkelijk heid. De advertenties zijn on behoorlijk vanwege hun woordkeuze. De automobilist is hierin een naarling, betweter die door een zure milieufreak, zwaaiend met de uitgestoken vinger van de hel-en-verdoe- menis-prediker, knarsetan dend als de gefrustreerde on derwijzer zijn klas alleen nog maar met grote dreigementen tot orde kan roepen. Autovisie is het er ook over eens dat de automobilist de volledige loden last van onze milieuschuld van drie ministe ries op zijn schouders krijgt, terwijl voornamelijk electrici- teitscentrales, chemische fa brieken en mest-sprenkelende veehouders ons milieu ver woesten. De rol die de auto speelt is vele malen kleiner. Hieruit spreekt alleen maar een onmacht van de rijksover heid om op te treden tegen grote industrieën en de vee houderij en de onkunde om een efficient openbaar vervoer op poten te zetten. In de advertenties wordt de in druk gewekt dat hard rijden even erg is als het inslaan van ruiten van een telefooncel en het schandaliseren van ander mans eigendommen, terwijl de overheid tegen oneindig veel zwaardere vergrijpen dan het overschrijden van de maxi mumsnelheid een uiterst lank moedig beleid voert. Tot dusver het citaat uit Autovi sie. Ik ben het helemaal met ze Op 28, 29 en 30 april wordt in de Expohal in Hilversum Droommotor '89 gehouden. Zoals de naam al zegt, kunnen we op dit evenement een groot aantal motorfietsen en hun enthousiaste berijders ver wachten. De organisatie, die wordt ondersteund door het siga rettenmerk Marlboro, is inmiddels zeker van een groot aantal zeer bijzondere motofietsen in diverse categorieën, variërend van de al lernieuwste modellen tot bijzonde re klassiekers en alle soorten wedstrijdmotoren. Een echte 'Droommotor' is en blijf een Harley-Davidson, een merk wat tijdens dit evenement eens ex tra in de schijnwerpers wordt ge zet. Naast de spectaculaire fa- brieksmodellen zullen een origi nele Harley Dirt Track Racer en een unieke wegracer worden ge toond. Natuurlijk ontbreken ook een aantal choppers op Harley- basis niet. Maar ook andere aan bod. Wat te c originele Marlboi cc van de bekende fabrieksracer Freddie Spencer. Maar ook de succesvolle Nederlandse Midway Racing LCR Yamaha is er te zien. Bijzondere racers zijn ook de Bi- mota Superbike, de spectaculaire Ducati 851 racer van Marco Luc- chinelli en de klassieke 50 cc Su zuki twin uit de jaren zestig. Na tuurlijk zijn ook alle bekende na tionale racing-teams vertegen woordigd. (£ees ver(jer pagina 5) F

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 29