’"pl .V. Meer dan presentatie aan publiek lp* 35 jaar Traditie OPEN-DAG AANBIEDINGEN ast— h'- Gevarieerd aanbod van speciaalzaken npje k Marktkramen 19.95 79.- 79.- 59.- srend VOORJAARSKIEKJES BIJ UW BEELDSPECIALIST ■FOTOJANS 5955 Open dag ongedwongen en feestelijk I RIJSWIJK 4OENEN I KM» op69,- 8,95 UR 29.95 fc^***g DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 20 april 1989 - pagina 21 Winkelcentrum Den Besterd groeit gestaag ik per week per maand Foto Geert van Loon j" per maand Boulevard j" per maand j" per maand nngbed Koning per week jaar. buite Foto Geert van Loon Tafelkleden vanaf Badmatten 5-delig badset Normaal 359,- Badjassen slechts 259j" Grand foulards v.a. plein 14 KOM VRIJBLIJVEND KIJKEN Besterdplein 29, Tilburg. 013-437008 1350017 p.m. iO- 42624 il een drul ïdag. chtinj Besterdring 16 Wagnerplein 46 viert de open dag met het uitpakken van een EXTRA VOORDELIGE ZENDING UIT ITALIË Videoband Polaroid VHS (made by JVC) 430653 552244 per maand Borgsom vereist Z” z' Deze week Het Besterdpk van een markti kiosk te zien, i 195 min. '/a jar omruilgarantie ng hiernaast toont ten zich bekneld hoe Durea dat in vay-lijn heeft opge- Besierd tot tevredenheid. )r het feit, dat in de nabije vuvivu uv Znkel centrum Besterd naar het meest vens Duitstalige deel van België. Elders in deze Koerier kunt u het één en ander lezen over deze streek, waar Walen en Vlamingen voor eens dezelfde taal spreken. is één van de teenschappe- ren. Maar t een heel s teenruimte en e voetsteun: een imbinatie voor veel not. eniging centr vertelt brede igen: rogal nog ■mijn /en publieksgerichte ac manieren om aan c lijk belang tegemoet te kome de belangenbehartiging reikt stuk verder. lende vorm van het olgt precies de lijn inding van de voet, ed perfektioneert uele ondersteuning wordt na een korte nog beter. way-schoen zit als alléén deze week ictie dit geme te ko kwaliteit. Eerste- een unieke zich op op H Jieheefthet Die brengt het !66 pril 1989-pagina20 I Ricoh FF-9 als beste getest in consumenten gids. Volautoma-1 tisch. In zwart, n rood en wit. i i Direct-klaar L camera met L elektronenflitser. I Normaal 139,- TKELEN sginnen weer te beantwoorden kij- wclstellingen van no. In het alge- dat de ver te belangen van irtigt. Een Het winkelcentrum valt op verschil lende fronten in de smaak. ”We mogen stellen dat het Winkel centrum Besterd in trek is bij zowel de klanten als de ondernemers. Enerzijds zien we dat de grondprijzen aantrekke lijk zijn voor een nieuwe vestiging. An- derszijds geeft het aan, dat we het nog niet zo slecht doen als winkeliers van Winkelcentrum Besterd”, aldus Ter- loo. maand nde ge in Omdat het winkelcentrum inmid dels is uitgegroeid tot een keten van kwaliteitswinkels wordt het voor de bezoeker ongetwijfeld een drukke en informatieve oriëntatiedag. Een dag zonder verdere verplichtingen, maar ook een dag met grote mogelijkheden. ABY-ARTIKELEN 435344 rdag koopavond Zoals gebruikelijk in het voor- en najaar hebben de winkeliers van de Besterd weer het nodige voor u in petto. Overmorgen vindt in het winkelcentrum Besterd een Open Dag plaats. Op 6 mei a.s. wordt gestart met een vier weken durende ac tie, in het kader waarvan maar liefst 40 schitterende Besterdreizen zijn te winnen. De komst van een aantal nieuwe speciaalzaken in de afgelopen jaren, stemt de winkeliers van de Besterd tot tevredenheid. Die tevredenheid geldt wellicht in nog sterkere mate voor het feit, dat in de nabije toekomst weer een aantal nieuwe za ken verwelkomd zal kunnen worden in het winkelcentrum. >lein is ontstaan aan het einde van de vorige eeuw. De foto geeft een beeld ;tdag op het Besterdplein in het jaar 1952. Rechts is de uit 1895 daterende die in 1955 werd afgebroken. (Bron «Tilburg in Beeld 1945-1980» van Ronald Peeters, 1982). De winkeliers hebben voor deze gele genheid namelijk extra interessante aanbiedingen. Natuurlijk kan nu de vraag naar boven komen, of zo’n ont vangst niet op alle winkeldagen moge lijk is. Het antwoord is kort maar krachtig: "Nee”. Het is eenvoudigweg niet haalbaar om je als winkelier dage lijks op dergelijke wijze te presenteren. En dat zegt op zich genoeg over de ontvangst die de bezoekers van de Open Dag te wachten staat. Onge dwongen en feestelijk. Om niet te mis sen dus. De komende weken en in de rr juni staan enkele belangwekkenc beurtenissen op het programma Winkelcentrum Besterd. Aanstaande zaterdag wordt een Open Dag georga- De kennismaking van het winkelend publiek met winkeliersverenigingen zoals die van Winkelcentrum Besterd beperkt zich doorgaans tot een aantal dagen en perioden in het jaar. Activi teiten die zo’n vereniging buiten deze perioden ontplooit, lopen niet of nau welijks in het oog. Waar houdt de ver eniging Winkelcentrum Besterd zich zoal mee bezig Om deze vraag te beant. ken we even naar de doels* de winkeliersvereniging. I meen kunnen we zeggen, eniging de gezamelijke b< de aangesloten leden behar Het succes van het winkelcentrum bij de klant heeft natuurlijk ook zijn redenen. Voorzitter Terloo licht toe, dat de aantrekkingskracht van de win kels op de Besterd voor een belangrijk deel gelegen is in de goede kwaliteit en service waarop de klant mag rekenen. ’’Hier is de klant nog koning”, zegt de voorzitter: ”We doen er alles aan om iedereen naar behoren te informeren. Hier krijgt de klant de rust en aan dacht die hij of zij verdient. Het pu bliek heeft te maken met degelijke za kenmensen”. Er is nog een aantal an dere factoren dat een rol speelt bij de aantrekkingskracht van Winkelcen- De heer G. Terloo is al 22 jaar voor zitter van de winkeliersverer Winkelcentrum Besterd. Hij v over de meest recente ontwikkelingen: ”De laatste tijd hebben we er nogal wat zaken bijgekregen. Deze week no° zelfs. En op betrekkelijk korte termijn zullen we weer een aantal bedrijven kunnen verwelkomen. Samengevat gaat het om de Centrale Volksbank, ’t Kruidvat, een nieuw filiaal van Blok ker, De Sleutelspecialist en Discovery, een speciaalzaak voor compact disks. En het Winkelcentrum Besterd kan nog steeds plaats bieden aan nieuwe winkelbedrijven”. trum Besterd. Terloo nogmaals: ”Het trum is ruim opgezet met o.a. een ,„^de straat zonder knelpunten en met een behoorlijke parkeeraccomodatie. We willen het uiterlijk van de straten en het plein in de toekomst overigens verder verfraaien. Het opsieren van het winkelcentrum is op dit moment één van onze grootste wensen”. De woensdagse markt op het Bes terdplein kent een rijke traditie en wordt doorgaans uitstekend bezocht. Voorzover bekend vormt het Besterd plein inmiddels de oudste marktloka- tie in de stad. Veel Tilburgers zullen zich ongetwijfeld de tijd herinneren, dat de marktkramen ook nog aan bei de zijden van de Besterdring waren te vinden. Het onderwerp markt houdt de gemoederen van de Besterdwinke- liers overigens nogal bezig. Het gaat dan niet zozeer om de markt zelf als wel om ’t feit, dat de marktkramen reeds op dinsdag op ’t plein worden geplaatst. Dit betekent dat ’t plein een groot deel van de dinsdag niet door klanten of potentiële klanten gebruikt kan worden als parkeerruimte. Aan deze problematiek wil de win keliersvereniging zo snel mogelijk een eind maken en zal daartoe gepaste stappen ondernemen. De ondernemers van ’’Winkelcen trum Besterd” organiseren aanstaande zaterdag hun jaarlijkse Open Dag. Traditiegetrouw kunnen bezoekers op deze dag vrijblijvend en uitgebreid kennismaken met de vele speciaalza ken van het winkelcentrum en datgene wat zij te bieden hebben. De winke liers zullen komende zaterdag klaar staan om bij de ontvangst van het pu bliek net dat surplus aan service te bie den, die zo’n Open Dag een extra di mensie geeft. Zij hebben voor deze ge legenheid kramen voor hun winkels geïnstalleerd. De open dag wordt ver der luister bijgezet door ’’live” straat muziek. de gemeente. En al lang voordat op de 3e zaterdag in juli ’t startsein wordt ge geven voor de Tilburgse kermis is de winkeliersvereniging druk in de weer om voor haar belangen op te komen. Bijvoorbeeld door te pleiten voor een kermisopstelling op het Besterdplein, die zo min mogelijk ten koste gaat van de omliggende winkelbedrijven. Wat de activiteiten van de winkeliers vereniging Winkelcentrum Besterd be treft mag de conclusie duidelijk zijn de voor- en najaarsacties vormen slechts het topje van de spreekwoorde lijke ijsberg. Maar wel een topje dat voor het publiek erg aanlokkelijk is. niseerd. Op 6 mei start een actie die een maand zal duren en waarin 40 mooie reizen naar het Duitstalige deel van België -in de buurt van Eupen en Malmédy- zijn te winnen. De klant krijgt bij aankoop van zijn goederen waardepunten van de deelnemende winkeliers, waarmee hij of zij kan mee dingen naar één van de driedaagse rei zen. Elke 100 waardepunten maken de betrokkene tot deelnemer en kansheb ber. Wie 200 punten of nog meer heeft ingeleverd heeft natuurlijk een grotere winstkans. Elke actieweek zijn tien rei zen te winnen. De uitslag van de weke lijkse trekking zal in en vlak na de ac- tieperiode o.a. vermeld worden in De Tilburgse Koerier. Ergens in de maand juni zal de Bes terdring naar verwachting worden om getoverd in een gezellige winkelboule- vard. De winkeliersvereniging zal hier over nog onderhandelen met de ge meente Tilburg. Een definitief pro gramma kan daarom nog niet worden gegeven. Overleg Wat te denken van kwesties die te maken hebben met de toegankelijk heid en het ’uiterlijk’ Van het winkel centrum. In dit verband kan o.a. wor den gedacht aan de zorg voor voldoen de en gunstig gelegen parkeervoorzie ningen. Daartoe dienen vertegenwoor digers van de vereniging onder meer overleg te voeren met ambtenaren van De winkeliersvereniging ’’Win kelcentrum Besterd” bestaat in 1989 vijfendertig jaar. Ontstaan vanuit een ontspanningsvereni ging werkt de vereniging inmid dels uitsluitend aan het belang van het winkelcentrum. Het cen trum bestaat grofweg uit winkel bedrijven aan de Besterdring, het Besterdplein en een aantal omlig gende straten. Dankzij de komst van veel nieuwe speciaalzaken heeft de vereniging z’n ledental uit zien groeien tot ca. zestig. En alles lijkt erop te wijzen, dat de winkeliersvereniging met dit aan tal nog niet aan z’n plafond zit. Na zo’n tien jaar zijn de Bester dreizen haast een traditie gewor den. Samenvoeging van de woor den ’Besterd’ en ’reizen’ vormt voor veel Tilburgers inmiddels dan ook een bekende klank. Als we de jaarlijkse Besterdreizen de revue laten passeren komen we bestemmingen tegen als Londen, Parijs, Brugge, Vianden, Colmar, Bouillon en zelfs Zweden. Dit jaar, eind juni om precies te zijn, voeren de winkeliers van Winkel- 1 de prijswinnaars oostelijke en te- deel van België. verier kunt u het

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 21