/e ids de u p 7 J. Sivtmo las R.K. Basisschool Loven heropent in keuken 30,00 29,95 49,95 59,95 aafd tuinplanten /'PERZISCHE TAPIJTEN? PROTECT Ifllwi f^iïïiWlOl ians EEN BEGRIP in herenschoenen DE ROOIJ TUINCENTRUM ACTIE ZUINIG STOKEN V ERSCENTRUM M. van Boxtel Winkelcentrum «De Hovel23 Goirle. telefoon 342006 Graszoden Ook wij staan op de promotiebeurs (stand 322 t.o. restaurant) BEURSAANBIEDINGEN w 1'0 ril 1989-pagina 2 Donderdag 13 april 1989-pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER Filmhuis ilstraat 52 3/423224 tilburg Foto: Van Aarle 5 Ruim 1.000 soorten ctie Cinecitta NU NU Zand) NU leur FILMS Grote partij haagkoniferen tegen groothandelsprijzen n a dagen nokeurcertificaat as nieuwing ijsopgaaf: Als enige in de regio: uitsluitend scharrelvlees(waren) van alle slachtdieren RONDOM HART VAN BRABANT Iedere zaterda hal in de Radi Velocitas een aanvang telkens om rs in de traat 256 18 23 28 32 37 41 46 51 55 60 64 69 80 92 103 115 126 138 569 711 853 995 1137 1279 1422 1564 1706 1848 1990 2132 2488 2843 3199 3554 3909 4265 van Woody radiosterren eld met frag- n babbelziek 800 1000 1200 1400 1600 1800 2000 2200 2400 2600 2800 3000 3500 4000 4500 5000 5500 6000 en een totaal streefverbruik sinds 9 oktober 1988 Burg.v.d.Mortelplein 46 Tel.013-637090 Nimmer zag u zoveel moois bij elkaar ©Al jaren het meest vertrouwde adres voor Tilburg en omstreken Ook voor reparaties reiniging Gegarandeerd goedkoper DE ZEEUW TAPIJTEN korvelseweg 259-261 - TILBURG - tel. 013-424754 Tele-communicatie Telefoons, Fax- en doorkiesapparatuur mode jvel zijn tot 1 Inl. t STOKHASSELTLAAN 39TILBURGNOORO I leverbaar Op d viteit haar Kasteelhi in Tilbur is welke ENERGIEBEDRIJVEN MIDDEN-WEST-BRABANT in samenwerking met de Tilburgse Koerier De Koerier Tabel voor de week van 3 april ’89 t/m 9 april ’89 Piusstraat 26, Tilburg Bernardusplein 20, Tilt Oranjeplein 29, Loon op Kerkstraat 30, Oisterwijk Bijeen jaarverbruik rbereidinf het voortges putergebruil motie ’89 wenberg Meteen; tijds keukendesif nommeerde ATAG verte verrast c^’;" tiemogelijkl. te welkom. wordt bepaald aan streefverbruik afgelopen week van: varken-kip-lam- rund-kalf-paard uur ii en van de filmgesch stimulans van het eierverbruik. Het werkelijke streefverbruik i de hand van de gemiddelde en enkele andere gegevens. 1 van Vogel- □mmel- j ïrings, dag 22 april open bent uur tot 17.00 uur. Jamiê ln nel Kaa' 'nam «Tilburgers longa Op dinsdag 18 april wordt er in de Longakantine aan de Spoordijk in Til burg een bingo georganiseerd, aan vang: 20.00 u. Iedereen is welkom. met elkaar, weer uit elkaar i de konsekwen- /ragen zal maal gene- i Dijk op woens- i lezing geven bij Enschotsestraat aanvang is om uur; voor meer informatie: tel. Erkend natuurslagerij Scharrelvleesspecialist voor: dier - mens - milieu Exclusieve herenmerkschoenen, o.a.: van Bommel Van Lier Sioux Mephisto Reli en Rockport SCHOENMODE Basemans kijk op mode Winkelcentrum De Hovel 5-7 GOIRLE Tel. 341237 Vrijdag koopavond tot 21.00 uur Hannah and her sisters Een romantische bitterzoete komedie van Woody Allen die zich afspeelt in het milieu van de gegoede burgerij in Manhattan, het centrum van New York. Allen speelt een producent van komische T.V.-shows, die niet alleen moeilijkheden krijgt met zijn opdrachtgevers, maar ook nog eens vreest aan een hersentumor te lij den. Het helpt nauwelijks als na uitgebreide onderzoeken blijkt dat er niets aan de hand is. Pas als hij een film van The Marx Bro thers ziet, krijgt hij weer moed om te leven. Hij zoekt opnieuw contact met de familie van zijn ex-vrouw Hannah (Mia Farrow). Zij is getrouwd met een zakenman die ech ter ook wel oog heeft voor haar zuster Lee, die haar leven deelt met een zwartgallige kunstenaar. Tenslotte is er nog het warrige zusje April en de in de ellende zwemmende Holly. Iburg i Zand Kinde" organisi melmar 17 uur in lebrordf' Hebt u thuis nog br teerbare spullen? Zate vanaf 9 uur uw spul Loven en Besterd 16.00 uur kunt u uw s[ geven bij het parochiehuis. de torenhoek De verzamelaarsvereniging «De To renhoek» in Berkel-Enschot organi seert op zondag 16 april van 10.00 u. tot 16.00 u. haar maandelijkse ruil beurs voor postzegels, munten, an sichtkaarten, stickers, etc. in zaal «Het Raadhuis», Raadhuisstraat 54 te Ber- kel-Enscnot. Inlichtingen 01612-6507. In het kader van s de Den wat zoeken ze daar mende dinsdagavonc Berk aan bod. kken bij het en heeft z.a,erdag a.s., I tot 17 uur, Tilburg, zal .uudijs uit Groot beelden volgens :édé. Verder kan een kraam be- irkt van zondag Als het om exclusieve modeschoenen gaat, eerst naar BASEMANS in winkelcentrum De Hovel te Goirle, de zaak met de betere merkschoenen HET Nergens voordeliger Nergens beter a., uv wekelijkse Reine- Iburg, hebben sa ters deze week ge- verp «inbraak- tegenwoordiger ’’"'burg is hier een video- Tampopo La grande bouffe op zijn Japans, maar gezuiverd van braaksel en ekscrementen. Rondom de bereiding van een noedelge- recht, een gerenommeerde Japanse speciali teit, wordt een sociale satire opgebouwd, waarin diverse verhaallijnen samensmelten in het verhaal van de weduwe Tampopo. In een buitenwijk van Tokio heeft ze een der- de-rangs-eettent waar de soep op tafel komt in de vorm van een flauw watersoepje. Tot Goro, een vrachtwagenchauffeur, op een dag aan tafel plaatsneemt en de bazin ver telt wat hij van haar nep-keuken vindt: Hij zal haar vakkundig inwijden in het noedel- soep-ritueel. Juzo Itami’s soepfilm had aan smaak gewonnen als de kookduur met zo wat een half uur ingekort was. Maar de film bevat een van de meest sexy sequenties uit de hele filmgeschiedenis: een unieke recla- buurthuis de nachtegaal Zondag 16 april is het een drukte van belang in buurthuis de Nachtegaal, Oude Kapelstraat 25 in Tilburg. Op die dag wordt namelijk van 10.00 u. tot 16.30 u. een rommelmarkt gehou den, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het kinderkamp en het kin dervakantiewerk van de Nachtegaal. U kunt nog een kraam huren als u het een en ander zelf wilt verkopen. Bo vendien kan men nog spulletjes ge bruiken. Inl. tel. 355635. rikken Iedere dinsdagavond vanaf 20.00 u. kan er in wijkcentrum De IJpelaer, Corellistraat 10 in Tilburg gerikt wor den. Iedereen is welkom. de duiventil Op woensdagmiddag 19 april van 14.00 u. tot 16.00 u. wordt er in de Duiventil in buurthuis de Schans 123 in Tilburg-Noord weer iets leuks geor ganiseerd voor kinderen van 5 tot 12 jaar. Er zal «ge-mens-erger-je-niet» ge speeld worden met levende pionnen. Inl.: tel. 564456. «exposant» expositie bepaalde voorop- Op zondag 16 april organiseert «Expo rt. sant» een grote hobby- en demonstra- itiedag in wijkcentrum ’t Zand, Bene- luxlaan 74 in Tilburg en wel van 11.00 u. tot 17.00 u. Een twintigtal hobbyis ten zullen hun vaardigheden en kwali teiten tonen en natuurlijk de produk- tien die zij gemaakt hebben. Iedereen is van harte welkom. Ook de samenstelling en inrichting van de keuken is in toenemende mate aan trends onderhevig. Stond voor heen altijd de functionaliteit voorop, tegenwoordig vormen mode en kleur medebepalende factoren in de keuken- vormgeving. Bij Kouwenberg Keukens Suppéstraat in Tilburg kunt de voorbéeWen van eigentijd irese design aantreffen. Hier 5043 ?oed materiaal en i litatieve funktionaliteit en mode toch -manjer met ej_ runnen zijn. Met name de kwaliteitsmerken Rational en ATAG bieden deze mogelijkheden in jong nederland loven besterd Op zaterdag 15 april aanstaande houdt Jong Nederland Loven-Besterd van 14.00 u. tot 17.00 u. een open dag in haar clubgebouw in de Koestraat 164 in Tilburg (achter het wijkcentrum). Alle leeftijdsgroepen (van 4 tot 23 jaar) demonstreren wat zij op de weke lijkse groepbijeenkomsten doen en be langstellenden kunnen aktief meedoen. Natuurlijk zijn er verschillende infor matiestands aanwezig. Inl. bij Peter Verschuuren, Nijverstraat 151 in Til burg, tel. 433172. verzamelaarsbeurs Voor het ruilen van postzegels en munten en verder wat er zoal wordt verzameld, kan men terecht op de ruil beurs, die gehouden wordt op zaterdag 15 april van 14.00-17.00 uur, in de zaal van het parochiehuis, Kwaadeind- straat 127, Tilburg. Deze beurs wordt georganiseerd door de Verzamelaars Vereniging Tilburg. kasteelhoeve Op donderdag 20 april houdt de Acti viteiten Commissie Ouderen Hasselt maandelijks rikconcours :elhoeve aan de Hasseltsti burg, aan vang 14.00 u. Iedereen com. de beursdagen Tilburg pro- (14 t/m 18 april) heeft Kou- ook een stand gereserveerd, aantal voorbeelden van eigen- i.J.jign, waarbij de gere- merken Rational en tegenwoordigd zijn, zult U opkijken van diverse kombina- elijkheden. U bent hier van har- Effi Briest De 17-jarige Effi Briest wordt uitgehuwe lijkt aan de twintig jaar oudere baron Geert von Instetten. Ze voelt zich eenzaam en on gelukkig. De nieuwe districtscommandant majoor Crampas biedt haar uiteindelijk de nodige afwisseling, maar al spoedig raakt ze verward. Hun verhouding wordt beëindigd met de verhuizing van de Instettens naar Berlijn. Daar ontdekt haar man na zes jaar haar verhouding met Crampas. Hij daagt de majoor uit en doodt hem. Hij verstoot Effi en voedt hun dochter in haat tegen de moe der op. Haar levenswil en -kracht worden zo gebroken en na een jaar sterft ze. Onze cirkelfoto werd deze week gemaakt op zaterdag 8 april tijdens de braderie op 't Palet-plein. De omcirkelde persoon kan op ons kantoor de volgende prijzen komen afhalen10,- van de Tilburgse Koerier; 1 gratis servicebeurt door Habotex-naaimachines, Korvelseweg 114; 1 doos antiekwas t.w.v. 7,50 van het Nieuwland Antiek, Nieuwlandstraat 34; een ijstaart voor 12 personen van Diepvriescentrum Ad Berte Ringbaan Oost 16; 1 waardebon haarverzorging t.w.v. 7,50 van kapsalon «Mariandel», Gemullenhoekweg 9b, Oisterwijk; 1 waardebon 10,- van Restaria Lucullus, Wandelboslaan 38, of De Hap. Koestraat 103; waardebon voor het slijpen van een handzaag van Gereedsch en Profielslijper GPS, Floresstraat 3;1 jaarabonn ement van de Openbare Bibliotheek. Koningsplein 1; een waardebon voor 4 broodjes Jar van Broodje Jantje, NS-plein; een pentekening van VVV Tilburg, Stadhuisplein 128; een waardebon van 10,- van Monello Mode, Piussti 44; 1 waardebon voor vlees of vleeswaren t.w.v. 10.- van Slagerij Arno de Kort, Sumatrastraat 21; 1 waardebon voor 't Bistro-weekmenu voor 1 persoon l.w.v. 16,- van 't Oude Molentje. Rosmolenplein 61. In de cirkelfoto van vorige week stond de heer Sterrenburg. Jacob Roggeveen 6 uit Tilburg. computers bij scryption Tot 8 mei a.s. is bij Scryption, Spoor- laan 434a in Tilburg, een aantal com puters voor het voortgezet onderwijs te zien én te gebruiken. De Computers zijn beschikbaar gesteld door NIVO (Nieuwe Informatietechnologie Voort gezet Onderwijs) een samenwerkings verband tussen overheid,, bedrijfsleven en onderwijsorganisaties. Evenals NIVO wil ’t museum voor schrift- en kantoortechniek met dit project een bijdrage leveren aan de voorbereiding van schoolverlaters uit szet onderwijs op het com- ik in bedrijf en beroep. mannenkoor «la renaissance» Op zondag 16 april om 11.30 uur wordt in de zaal van café Jan v.d. Bre- kel aan de Hoefstraat 166 in Tilburg weer de jaarlijkse tweedehands spul- lenmarkt van het Tilburgs Mannen koor «La Renaissance» gehouden. Dit jaar is de opbrengst ten bate van de viering van het 4de lustrum van het koor. Het aanbod van spullen is groot volgens de organisatoren. teuten en marskramers Over Teuten en Marskramers uit Westfalen en de Kempen spreekt aan staande vrijdag 14 april drs. Willy Knippenberg voor de kring Actum Til- liburgis in Boulevard Café aan de Noordstraat 51 in Tilburg, aanvang: 20.00 u. Knippenberg zal zijn lezing met dia’s toelichten. loven-besterd iervakantiewerk Loven-Besterd niseert een groots opgezette rom- <.arkt op zondag 16 april van 11- Parochiehuis Loven, St.-Wil- ■dplein 5 in Tilburg. u thuis nog bruikbare en han- terdag a.s. worden illen in de wijken opgehaald. Tot spulletjes ook af- ’t kievitslaer De organisatoren van de weke thema-ochtend in ’t Kievitslaer, I vaarstraat 55 in Tilburg, hebb" men met de bezoekster kozen voor het onderwer" preventie». Een verten van de gemeentepolitie Tilbt voor uitgenodigd en er zal e film worden vertoond. Alle vrouwen welkom die ochtend van 9.00 u. 11.15 u. Kinderopvang is aanwezig, tel. 701084. nieuws voor alleenstaanden In de wijk ’t Zand wordt een goed ini tiatief genomen. Voor alleenstaanden waaronder weduwen en weduwnaars, die behoefte aan contact hebben, wordt binnenkort een bijeenkomst ge organiseerd, waarop samen bekeken wordt wat er gezamenlijk te organise ren valt. Inlichtingen bij Konings, tel. 680816. oranjemert Op zondag 30 april organiseert voet balvereniging Velcitas een zogeheten Oranjemert ofwel een rommelmarkt. De markt wordt gehouden in de bin- gohal in de Radiostraat 7 in Tilburg. Deelnemers en zij die spullen beschik baar willen stellen voor deze markt, kunnen contact opnemen met W. [USJ Roestenburg, tel. 424582. natuurvrienden Kazoo-harmonie «De Natuurvrien den» organiseert op 16 april a.s. van 11.00 tot 16.00 uur een vrijmarkt in Buurthuis St. Anna, Capucijnenstraat 78 in Tilburg. Inlichtingen: 013- 357914. solidariteitswerkplaats lov< Het jongerenpastoraat van parochie ’t Zand houdt een grote ophaalactie van tweedehands artikelen op 22 april a.s. De spullen zijn bestemd voor de soli dariteitswerkplaats voor langdurig werkloze jongeren. Deze werkplaats wordt op 30 april a.s. officieel ge opend. Wie spullen beschikbaar wil stellen, kan contact opnemen met de werkplaats: Le Bourgetstraat 27a, Til burg, tel. 013-676420. Het gaat vooral om fietsen, gereedschappen, hang- en sluitwerk en fournituren. veiocitas Steeds meer lag wordt er in de bingo- iiostraat 7 in Tilburg door IklCUF bingo georganiseerd, 120.00 u. afasie Op 18 april a.s. organiseert de Tilburg se Afasie Soos haar maandelijkse bij eenkomst voor mensen met afasie. De soos-middag wordt gehouden in het Fraterhuis aan de Gasthuisring en duurt van 2 tot 4 uur. Wilt U meer we ten over onze aktiviteiten, dan kunt U bellen met mevrouw Faes, logopediste van het St. Elisabeth-ziekenhuis, tele foon 013/392891. U kunt ook schrij ven naar het kontakt-adres: Tilbur Afasie Soos, p/a Borculolaan 94, 5G-»_> ZV Tilburg. van deze bijeenkomsten is vier maanden. Belangstel- gedurende vier maan- ten van politieke, cultu- tomische aspecten De leden van de Weekendgroi alleenstaanden van 25 tot en jaar heeft de volgend; het programma staar spelletjesavond; 22 Waalwijk; 30 april: rondvaart in de Bies trimmen; 5 mei: ’s av en na-borrelen; 7 mei: stormvloedkering; 13 fietsdag; 14 mei: muzit» Hilvarenbeek. Meer inli tel. 358642. Behalve het bekijken van het school gebouw kan men ook deelnemen aan aktiviteiten en op gezette tijden zijn er demonstraties door de leerlingen. tilburgers de derde wereld rond de lezingencyclus ;rde Wereld rond, r nou?», komt ko- -o-id Christianne van de Berk aan bod. Christianne is be trokken bij het Tilburgse Tanzania Komitee en heeft vandaar uit een reis gemaakt naar Tanzania. Christianne zal onder meer vertellen over haar motivatie om deze reis te O!>an maken, haar eigen ervaringen in Tanzania en over haar terugkeer in Tilburg. De avond begint om 2(1.00 uur en >uui uti ou-iuuuu vindt plaats op de Vuurdoop, Bisschop Elly». Inlichtingen Zwijsenstr. 17 in Tilburg. Inl. tel. 013- 'en via tel. 426113/ 421982. en natuurlijk hebben wij enkele speciale ^Denim jack in de pasteltinten bleu, roze, wit, mint ^Blazer in de kleuren marine en wit WBIoembr oeken in diverse zomerse dessins NU in 5 verschillende kleuren markt voor br. rullens Op zaterdag 29 april wordt er op de speelplaats van basisschool de Hasselt, Hasseltstraat 108 in Tilburg, van 10.00 u. tot 16.00 u. een rommelmarkt ge houden voor Broeder Rullens. De or ganisatoren kunnen nog kleine spullen gebruiken, bovendien kan men nog kramen huren. Inl. tel. 560247. v.v. witroka Aanstaande zaterdag 15 april 10.00 u. tot 16.00 u. organiseert V vereniging Witroka een leuke roti markt in de zaal van café Bier Goirkestraat 50 in Tilburg. U daar van harte welkom. Radio Days In deze meest recente film Allen worden anekdotes over van weleer door elkaar gehusseld met frag menten uit het leven van een babbelziek joods gezin, waarin de radio een grote rol Deuntjes uit de jaren dertig en veertig knappen hier het werk op dat in moderne trendgevoelige films aan de disco-beat wordt overgelaten. Radio Days lijkt daar door wat op een clip voor 50-plussers. vrouwenraad tilburg De Vrouwenraad Tilburg orgar op dinsdag 18 april van 14.00 16.00 u. een themamiddag, rive, lid van het Europees zal een lezir «De vrouw schap», om vragen plaats in Dussenpad 1-3 in Til Alle vrouwen uit T’” Zijn van harte welke ned. ver. slechthorenden De Nederlandse vereniging voor slechthorenden Afdeling Tilburg en Omstreken komt bijeen op donderdag 20 april a.s. om 20.00 uur in ’t Rode Kruisgebouw, Leonard van Vechel- straat 2 in Tilburg. Op deze avond zal Mw. Lit van de Commissie-reizen NWS een lezing geven over «de Slechthorende op reis», met daarbij ’n diapresentatie. Iedereen is van harte welkom. Zowel leden als niet-leden zijn welkom. In formatie: 013-332374 (na 18.00 uur). zondagschrijfsters Omdat de zondag van oudsher be doeld is om tijd voor jezelf te nemen en je te bezinnen, organiseert de Vuur doop op zondag 23 april een schrijf- workshop voor vrouwen, waarin vrou wen over één bepaald aspect van hun leven kunnen schrijven. Tijdens de workshop is er ruimte om voor te lezen wat je geschreven hebt, maar dit is nooit verplicht. Schrijven doe je aller eerst voor jezelf. Een bep J- leiding is niet verplicht. De schrijfworkshop duurt van 10.00 u. - 16.30 u. Informatie en aanmelding (vóór 18 april): 013-421982. intermediate Intermediate presenteert in de periode februari/juni iedere donderdagavond vanaf 17.00 uur lezingen, spreekbeur ten, muziek en voordrachten in de Theaterkelder van de Schouwburg te Tilburg. Het thema Europa in lenden kunnen den kennis neme rele, sociale en econc van Europa 1992. msx gebruikersgroep Op zondag 16 april a.s. verzorgt de MSX Gebruikersgroep Tilburg van 13.30 tot 17.00 uur een open-dag in ca- fé-restaurant «Boerke Mutsaers», Vij- verlaan 2, Tilburg. Er zal dan een aan tal mogelijkheden van deze computers getoond worden, terwijl ook gelegen heid bestaat voor ’t stellen van vragen. Iedereen is van harte welkom. Dear America - Letters home from Vietnam Dear America is een aangrijpende film die zich concentreert op het verloop in de sfeer onder de soldaten in Vietnam. Aan het begin van de oorlog schrijven ze enthousias te brieven. Ook al spreken ze van ondraag lijke angst en verbijsterende belevenissen, ze denken nog te weten waar ze het allemaal voor doen. Met het verstrijken van de tijd verschuift het optimisme naar twijfel, om tenslotte uit te monden in regelrechte wan hoop. Intussen wordt duidelijk waarom de ze brieven zo’n kracht bezitten. Ze vormden het enige contact met de normale wereld dat deze jongens nog restte. astma Op maandag 17 april vanaf 19.30 u. verzorgt de Afdeling Tilburg streken van het Nederlands Fonds, in samenwerking met dt vereniging, een voorlichtingsavonc het nieuwe gebouw van de Kruisvere niging aan de Lage Witsiebaan 2a in Tilburg. Een van de onderwerpen zal zijn het geestelijk en lichamelijk welzijn van CARA-patiënten door middel van (aangepast) sporten en zwemmen. Na de pauze kan men vragen stellen. Inl. tel. 013-681014 of 421901. iniseert I u. tot o. Jessica La- het Europees Parlement, :zing houden over het thema iw in de Europese gemeen- Na de pauze is er gelegenheid i te stellen. De middag vindt de Blaakboerderij aan het Tilburg. Tilburg en omgeving kom. Dat willen ze weten ook en daarom vindt vandaag, donderdag 13 april om 15.00 uur, een feestelijke heropening plaats, gevolgd door een feestdag voor de schooljeugd op 14 april. Voor alle belangstellenden houdt de school een later «open huis», dat naar goed «.ovens gebruik wel het karakter van een reünie zal dragen. Vooral oud-leer- lingen en leraren, ouders, buurtgeno ten en zij die de school wat nader wil len leren kennen zijn van harte wel kom op zaterdag 15 april tussen 11.00 en 15.00 uur. Door een ingrijpende verbouwing heeft de R.K. Basisschool Loven een echte facelift ondergaan. Het gebouw ziet er weer picco bello uit en de nieu we gedeelten voor de kleuters zijn een voor het oog. Leerlingen, ouders, bestuur en onderwijzend team zijn er dan ook heel gelukkig mee. MacBeth MacBeth, generaal in het leger van Dun- can, koning van Schotland, keert zegevie- 'Yp- rend terug van het slagveld. Drie heksen voorspellen hem ondermeer dat hij eens ko- ning van Schotland zal worden. Lady Mac Beth wakkert de eerzucht van haar echtge noot aan. Via verraad, geweld en moord be reikt MacBeth tenslotte de troon. Zijn mee dogenloze regiem leidt tot weerstand bij veel onderdanen. En als het bos van Virnam ^soldaten gecamoufleerd als struiken en bo- men) zijn burcht nadert, komt ook de laat ste voorspelling uit: MacBeth wordt in een duel neergestoken door de wettige troonpre tendent van Schotland. Polanski is erin ge slaagd op fascinerende wijze de Shakespea- retragedie te herscheppen over een Schotse edelman, die verzot is op macht en wordt opgezweept door zijn krankzinnige vrouw. Aanstaande 2de handsrr Coppele, Oisterwr1 gaan om weer koof er is maar een aarde Op maandag 17 april is er om 20.00 u. in de ontmoetingsruimte van de Fran- siscanen, Hendrik de Keyserstraat 74 in Tilburg, een avond over «kritisch consumeren met het oog op milieu en derde wereld». Kunnen we door kritisch consumeren een bijdrage leveren aan een anders omgaan met de aarde? Louis van Erk van de Kleine Aarde uit Boxtel zal een inleiding houden. De avond is georganiseerd door men sen uit de vredesbeweging, Wereldwin kel, uit het pastoraat en van de Vuur doop. Het is een avond met bezinning en gesprek, die goed aansluit bij de be zinning van het Conciliaire Proces op Vrede, Gerechtigheid en Heelheid van de schepping. I 013/550880 Loon op Zond de coppele Je zondag 16 april is er een usmarkt in wijkgebouw De Willem de Zwijgerlaan 61 in rijk. De deuren van de zaal im 10.00 uur open en sluiten sr om 15.00 uur. Er is van alles te >p, wat nog in goede staat is. kruikenmarkt Op de Kruikenmarkt van zater zoals gebruikelijk van 10 aan de Oude Markt in aanwezig zijn Thea Koud’’ voirt. Zij vervaardigt 1 een speciaal giet-procé men van 12 tot 16 uur spreken voor de vrijmar 28 mei a.s. dansfestijn in pas buiten Aanstaande zaterdag 15 april is er in Pas Buiten aan de Schouwburgring 8aai 200 in Tilburg weer een grandioos Jan dansfestijn voor paren en alleenstan den van 30 jaar en ouder. De muziek wordt verzorgd door het all-round showorkest «Ron I overtoegangsbewijzen u, 369375. lezing textielmuseum Zondag 16 april om 14.00 u. zal er in het Nederlands Textielmuseum aan de Goirkestraat 96 in Tilburg een lezing gehouden worden door Maarten Vro lijk over zijn eigen werk. Deze «derde zondag van de maand» lezing sluit aan bij de kleine expositie onder de titel «Signalement: Maarten Vrolijk», die tot en met 2 mei 1989 getoond wordt. Maarten Vrolijk (23) studeert aan de Akademie voor Industriële Vormge ving in Eindhoven. Hij heeft echter al verschillende opdrachten en exposities op zijn naam staan, onder andere bij Rob Eckhardt en de Bijenkorf in Am sterdam. aktiviteitencentrum Het «Aktiviteitencentrum voor licha melijk gehandicapten» houdt op zater- Jag 22 april open middag van 13.00 Er worden diverse aktiviteiten gedemonstreerd. U bent dan van harte welkom aan de Kar- mijnstraat 5 in Tilburg. heksen- en kattendansen Op dinsdag 18 april om 20.00 u. orga niseert de Ver. van Vrienden van het Noordbrabants Natuurmuseum een le zing die aansluit bij de tentoonstelling «De dood voorbij», de wisseltentoon stelling die nu in het Noordbrabants Natuurmuseum te zien is. Willem Beeks gaat in de lezing «Heksendan sen en kattendansen rond de grafheu vels» in op begrafenisgebruiken uit de vroege en midden-bronstijd in Noord- Brabant. Uit deze periode stemmen de grafheuvels die te vinden zijn op de Regte Heide ten zuiden van Goirle. Ook daarover zal Beeks wat meer ver tellen. De lezing vindt plaats in de filmzaal van het Noordbrabants Na tuurmuseum, Spoorlaan 434, Tilburg. echt-scheiden Waarom trouwen mensen wat is de reden dat zij i willen gaan, en wat zijn ties daarvan? Over deze vr psychotherapeut en paranorm; zer Pieter Wouter van dagavond 19 april een centrum de Stroom, 250 te Tilburg. De 20.00 uur; voer 421720. en om- 5 Astma ie Kruis- id in ingsai ie Kri in de Von w U treffen- igentijds keuken- sr ziet U hoe met aktuele trends kwa- iliteit w latent litatieve funl op een geraffineeri weekendgroep kaar in belans kunt van de Weekendgroep voor Icwaliteits ien van 25 tot en met 40 *TAG bieden ide aktiviteiten op hoge mate. ■an. Op 16 apnf apnl: stadsfeest 1: wandeling en «esbosch; 4 mei: avonds vuurwerk ■ei: bezoek aan de mei: landelijke 'iekoptredens in lichtingen via 7 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 3