3cS Ford Fie Record Transporter Syncro KIJKEERST BUFORD 10 F DE. voor de tweede keer feest Rogam vaardig (on) recht- Veiligheidsprijs voor Espace HH 'ONEN k' E. V lit o.a. ^ff Bijlage: DeTilburgse Koerier Deze week in de Automaat 13 april 1989-pagina30 Oplage90.560 ex. Donderdag 13 april 1989 ar tot maat 44? 1&S Mode bin- Past u bijvoor- is aan: blouse t/m maat 52 een sportieve maat 50 voor de combinatie 50 maat n Tony Vos 'rt met strepen r°o zwart voor >f marine rok Of met de maat 52 voor <s met stof- pag. 9 pag. 3 pag. 5 Arno Meijers NETZO VOORDELIG. WEL ZO BETROUWBAAR. PRIJZEN INCLUSIEF MONTAGE EN BTW. [OBAM Tilburg BV] Autotest: Nissan 200 SX Klassieker: Citroën Traction Avant Politie: Voorkom diefstal uit uw auto Jaargang 1 Nummer 15 ivertenties: uur (je in kobalt t/m maat 52 i Bel dan op. Of beter nog, kom langs. Bij ons bent u met uw Ford altijd welkom. ^Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.15-17.00 uur, ij Vzaterdag van 10.00-13 tg van 0L.i*z- ww 1300 uur. oorter Syncro. Jens een een Caravelle 2 pk ie band, die de Vorig jaar kreeg Renault de zelfde prijs voor de 21 2 liter Turbo. St. Tropez - Het is rond Ford de laatste tijd behoorlijk rustig geweest. Na de introductie van de Scorpio en de face-lift van de Sierra heeft het merk ons op een nieuwe motor of versnellingsbak na eigenlijk geen nieuwe mo dellen meer voorgeschoteld. Dat gaat vanaf nu stevig veranderen. Dealers en klanten zullen erg blij zijn de to taal nieuwe Fiesta, een auto die zijn reeds dertien jaar oude voorganger vervangt. We reden hem vorige week onder de Zuidfranse zon. De Volkswagen i naast Duitsland r Noord-Amerika, Scan, landen als Oostenrijk Zwitserland. Reparatie levenslang gegarandeerd 279.- UEEL LINNEN ETERSCHOENTJE ?T. Maten 56-41. Escort II, Taunus, Capri, Granada 89.- tro en de Fiat Tipo achter zich. De Espace behaalde de prijs na een programma van inten sieve proeven en uitgebreide beoordelingen. Naast actieve veiligheidsaspecten (weglig- ging, bochtgedrag, remmen, aandrijfsysteem) werden ook passieve eigenschappen be keken. Hierbij werden de kwaliteit en diverse onderde len in het interieur beoor deeld. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en ad; dinsdag 22.00 v Volkswagen Transpc Half maart rolde tijde werkonderbreking e, bus GL met een 112 injectiemotor van de uana, aie ae produktie-teller op dit magische aantal wist te zetten. De Syncro-techniek bestaat uit een aandrijfunit met geïntegreerde visco-koppeling die zorgt voor een verdeling van de aandrijf kracht over voor- en achterwielen. Zoals bekend kan het Syncro- systeem ook in bijvoorbeeld de Golf en Jetta worden besteld. De produktie van de Transporter bij Steyr-Daimler-Puch AG in Graz startte eind 1984, terwijl de auto zelf begin 1985 op de markt kwam. Later werd het programma uitgebreid met een speciale têrrein-uitvoering met grotere wielen en zodoende een hogere De nieuwe Ford Fiesta is een leu ke, vlot ogende kleine jongen met duidelijk wat stijlkenmerken van de Toyota Starlet en Peugeot 205. Omdat de Sierra bij zijn introduc tie vooral in Engeland niet goed aansloeg, werd bij het ontwerpen van de Fiesta voor een iets meer conservatieve koets gekozen. De auto is echter van bumper tot bumper nieuw. NIEUWE RADIATEUR FiestLExcl 3 L antes Mea;pr p 38 De Association Francaise de la Presse de l'Automobile heeft voor het tweede achter eenvolgende ja&r de veilig heidsprijs toegekend aan Re nault, deze keer voor de Espa ce Quadra. De in 1969 in het leven geroe pen prijs werd dit jaar voor de twintigste keer uitgereikt. Hij wordt toegekend aan een nieuwe personenauto die over de beste veiligheidseigen- schappen beschikt. De Re nault Espace Quadra Het hier bij de BMW 525i, de Opel Vectra, de Audi Coupe Quat- Vijfdeurs Heel aardig is dat er voortaan een keuze kan worden gemaakt uit een drie- of vijfdeurs carrosserie. Het motorenaanbod is nu al ruim, maar zal in de toekomst nog wor den uitgebreid. Het basismodel beschikt over een 1.1 liter met in jectie en geregelde driewegkata lysator, zodat ook deze minst krachtige versie al aan de US'83- norm voldoet. Het motortje levert 50 pk en is standaard gekoppeld aan een vijfversnellingsbak. De 1.1 motor is te combineren met een C of CL uitrusting. De tweede krachtbron is de 1.4 ook met injec- De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zarfd, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek tie en katalysator en een vermo gen van 71 pk. Ook deze motor wordt geleverd als CL, maar bo vendien als luxueuse CLX en sportieve S. In andere landen kent Ford nog steeds de Fiesta Ghia, er is echter in Nederland voor een CLX gekozen met een uitgebreide specificatie. Zo behoren een kan- teldak, centrale vergrendeling, elektrische voorportierruiten en een verwarmde voorruit tot de standaarduitrusting. Overigens valt het op dat, afgezien van de S, de 1.4 motor alleen in vijfdeursuit- voeringen te koop is. Er werd ons echter door Ford beloofd dat daar zeer binnenkort nog verandering in zal komen. Verder zijn in het programma twee versies met een 'vuile' motor opgenomen. Het zijn de 1.1 CL en 1.4 CLX met de Continu Variabele Transmissie van Van Doorne's. Door het grote aantal verschillen- de eisen op het gebied van milieu in de verschillende Europese lan den is het voor Ford nauwelijks rendabel om deze uitvoeringen 'schoon', aan te bieden. 'n Perfect Mitsubishi-team, met deze slogan zijn we nog maar twee maanden geleden gestart in onze nieuwe Mitsubishi- showroom aan de Ringbaan- Oosi in Tilburg. Rogam Tilburg B. V. blijkt in die korte tijd al flink aan bekendheid te heb ben gewonnen, want wij mogen nu al tevreden terugkijken op deze aanloopperiode, met de introductieshow begin februari en een zeer druk bezochte Bon sai Show met de paasdagen. Maar uw Mitsubishi-specialist kijkt liever vooruit, want Rogam Tilburg heeft u een hoop te bie den. Wat te denken bijvoorbeeld van de Mitubishi-personenwa- genlijn in alle varian ten van de sportieve glamoureuze Starion naar een onlangs met de hatch back gecomplementeerde Galant-reeks, die in een groot aantal uitvoeringen bij ons in de showroom te zien is. Dan de inmiddels geheel eigen gelijn de Lancer die met de eind vo rig jaar geïntroduceerde mo dellen een nieuwe markt voor ziet. Daartussen niet te vergeten de Lancer Wagon en Space Wagon, die als best verkochte in hun soort staan genoteerd. Tot op de dag van vandaag sluiten we ons personenwagen gamma af met de Mitsubishi- bestseller, de nieuwe Colt met 3 motortypen en 6 uitvoeringen. Dan het wat krachtigere pro gramma de terreinwagen Reus «de Pajero», een terreinwagen waarvan Rogam Tilburg een verbeterde uitvoering verwacht in de maand mei. Dan wordt namelijk de huidige 2,5 liter tur bo voorzien van een intercoo ler. Verder worden het interieur en de te leveren kleuren aan gepast. De Mitsubishi-lijn wordt compleet door de L-30 bestel wagen, een transporter die met kop en schouders boven zijn concurrenten uitsteekt. Temeer door de formidabele service van Rogam Tilburg, omdat er mensen werken die weten dat een bedrijfswagen moet rijden om geld te verdienen en niet in een garage staat te wachten wanneer is 't mijn beurt. Mitsubishi maakt promoten van het produkt voor Rogam wel erg gemakkelijk door het recent geïntroduceerde 3 jaar Multi Garantie Plan. Want ik ben van mening dat je als dealer niet 100, maar 200% achter het te verkopen produkt moet staan. Een garantie van 3 jaar of 100.000 km moet voor iedereen, toch een teken zijn dat het niet stuk kan met Mitsubishi. Overigens een gegeven wat al jaren wordt bevestigd door de diverse consumenten-organisa- ties, die keer op keer Mitsubishi hoog plaatsen op de ranglijst voor probleemloze automobie len. Kortom, een Mitsubishi koop je om te rijden en liefst met veel plezier en met zo ge ring mogelijke onverwachte kosten. Kijken we kort terug of ver vooruit, Rogam Tilburg wil be slist meedenken in goed ver voer, want service en een klant vriendelijke behandeling staan bij ons vanzelfsprekend hoog in 't vaandel, 'n Perfect team wat niet alleen moeite doet om klan ten te winnen, maar ook om ze te houden. Samenvattend voor u zeker de moeite om eens een bezoek te brengen aan het showpaleis aan de Ringbaan-Oost 102, waar we graag het een en on derin een persoonlijk gesprek aan u toelichten. Wie de firmanaam Steyr-Daimler- Puch hoort, denkt misschien aan vrachtwagens en bromfietsen. Toch is dit bedrijf met name bekend door de ontwikkeling en produktie van een aantal Voorbumper Boven aan het programma staat op dit moment de 1.6 XR2 i, met een driedeurs carrosserie en 104 pk leverende krachtbron. Deze auto is aan de buitenkant duide lijk te herkennen door de lichtme talen velgen en grote voorbumper met geïntegreerde mistlampen en verstralers. Bovendien zal later in het jaar nog een XR2 turbo ver schijnen. In deze opsomming ontbreekt ech ter nog één motor, die zeer be langrijk is voor een aantal kopers, de diesel. Ook in de nieuwe Fiesta vinden we binnen afzienbare tijd de 1.8 liter dieselmotor van 60 pk, een krachtbron die onlangs in de Escort en Orion werd voorgesteld. De diesel komt er voorlopig als C 3- deurs en CL 5-deurs. Het lijstje officiële fabrieksopties is heel klein. Toch moet één extra hier even genoemd worden. De Ford Fiesta is de eerste auto in zijn klasse die kan worden voor zien van een Anti-blokkeer-sys- teem op de remmen. Het gaat hier om het mechnische systeem wat ^Jeen op de voorwielen werkt, zo als we dat ook in de Escort zien. Voor deze voorziening wordt een meerprijs van f.1.785,= gevraagd. Wegenbelasting is iets wat we heel normaal vinden. Al hoewel we het met tegenzin betalen, is het zeer redelijk dat een autobezitter voor ons goede wegennet betaald. Toch staat het buiten kijf dat de huidige regeling niet echt rechtvaardig is. Iemand die een auto heeft, maar bijna geen kilometers maakt, be taalt even veel als de verte genwoordiger die meer dan 50.000 km per jaar onder zijn wielen door laat glijden. Mis schien is het beter de wegen belasting in de brandstof te verwerken. Dit betekent dat iemand die veel rijdt ook meer belasting betaalt, ter wijl het ook de verkoop van zuinige auto's stimuleert. Het idee is oud en wordt bij mijn weten ook in een aantal lan den toegepast. Minister Smit Kroes heeft on langs aangekondigd dat autorijden tot 1995 zo'n vijftig procent duurder zal gaan worden. Kortom, de grote melkkoe wordt nog eens ex tra leeggezogen. In het kader van een aantal auto-onvrien- delijke maatregelen is het elektronisch tol-heffen ont staan. Iedere automobilist krijgt in de toekomst een ap paraat onder de motorkap wat een signaal uitzendt. Komt hij dan vervolgens op een weg waar tol betaald moet worden, dan wordt het signaal opgevangen en wordt vervolgens zijn reke ning aangeslagen voor het gebruiken van de weg. In een verfijnde vorm van het systeem zal het gebruiken van een tol-weg in de spits duur zijn en in de slappe uren goedkoper. Het lijkt me een rechtvaardig systeem. Het is alleen jammer dat het bovenop de huidige bestaan de belastingen zal komen. Het gaat dus niet om een rechtvaardigere verdeling van de wegenbelasting, maar het is een manier om de kas van de overheid extra te spekken... vierwielaangedreven auto's. Denk bodemvrijheid. maar eens aan de Fiat Panda en De Volkswagen Bus Syncro is Mercedes G-serie die er dagelijks naast Duitsland erg populair in van de band lopen. Van een Noord-Amerika, Scandinavië en derde auto zijn inmiddels 25.000 landen als Oostenrijk en exemplaren geproduceerd, de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 31