1 FORD FIESTA AGADES JEEP WRANGLER OBAM terrein- voor de toekomst? I Jerrycan mini vanaf 13 april Commercial IB Bijlage: DeTilburgseKoerier Deze week in de Automaat o.a. ■Mm >ril 1989-pagina 20 Oplage90.560 ex. Donderdag 6 april 1989 TONY VOS Pag. 5 Rij-Impressie Jaguar 3.6 Sovereign Autotest: Chrysler GS Turbo 2 Suzuki Alto: de voordeligste Pag. 3 Mitsubishi Lancer Wagon 4 WD Zagato Stelvio Pag. 9 Jaargang 1 Nummer 14 stadium van prototy- 'i een aantal ontwer- vering. uiteraai pen te noemen die werkelijk zijn geproduceerd. Denk maar eens aan de Renault 25 Limous Maar ook bij de Peugeot ie en advertenties: tg 22.00 uur isine. 1205 Tur- Alhoewel de meeste studies van Heuliez gedoemd lijken te zijn tot pe, zijn er toch Waar in Italië namen als Pininfarina, Bertone en Zagato bij de ontwerpers top 10 bovenaan staan, mag in Frank rijk Heuliez als de meest bekende auto- vormgever worden genoemd. De Groupe Henri Heuliez houdt zich met veel verschillende aspecten van vervoermiddelen bezig. Zo heeft het bedrijf een behoorlijk produktie aan autobussen. Maar ze zijn ook actief op het vlak van mi litaire voertuigen, schuifdaken (Webasto) en zoals ge zegd het ontwerpen en soms produceren van personen auto's. De enige echte Jeep is nog steeds de Wrangler. Deze aantrekkelijk terreinauto is er voortaan ook in een be- steluitvoering op grijs kenteken, wat een prijsvoordeel oplevert van ruim tienduizend gulden ten opzichte van de auto's met zijruiten. Natuurlijk is ook de achterbank komen te vervallen. Vooral voor twee personen die er met een flinke hoe veelheid bagage avontuurlijk op pad willen is de auto uitermate geschikt. De prijzen starten bij f.33.795,= voor de softtop en lopen door tot f.39.995,= voor de luxueuze Laredo Hardtop. De Jeep Wrangler is de recht streekse afstammeling van de oer- Jeep die in en na de Tweede We reldoorlog zo'n imponerende rol speelde. Maar dan uiteraard wel geheel aangepast aan de eisen die in 1989 en de komende jaren aan een auto worden gesteld. bo 16 en de Renault 5 Turbo had Heuliez een flinke vinger in de pap. Op dit moment bestaat de werkelijke produktie bij het Fran se bedrijf voornamelijk uit een aantal verschillende versies op basis van de Citroen BX Break. Heel aardig is hierbij de BX Eva sion Break, een uiterst luxueuze auto met lederen bekleding en met notenhout accenten. Deze auto is onlangs ook met vierwiel- aandrijving leverbaar geworden. j. Stuurbekrachtiging is ard standaard, evenals de uitstekende stoelen, een compleet dashboard en de brede 215/75 R15 banden. De topsnelheid van het gevaarte bedraagt 145 km/u bij een brandstofverbruik z: 1 10 bij 90 km/u constant. De Wr ZZ i Softtop, Hardtop, Sahara Softtop en Laredo Hardtop, waarbij de laatste twee wat ruimer in de ex tra's zitten. De zijruiten en de ach- terpanelen bij de Softtop zijn zoals wettelijk voorgeschreven is, ge blindeerd. Transferbak Het nieuwste ontwerp wat Heuliez toonde, is de Peugeot 4x4 Agades. Het gaat hierbij om een kort, breed en hoog autootje met enor me wielen en natuurlijk aandrij ving op alle vier de rubbers. Voor al de neus doet duidelijk aan een Peugeot denken met de typische grille in de carrosseriekleur en de aflopende koplampen. De auto is 1,66 meter breed en slechts 3,20 meter lang. Ook aan de achter kant zien we duidelijke Peugeot- kenmerken door de ribbels tussen de 205- achtige achterlichten. De auto wordt aangedreven door een 1905 cc Peugeotmotor met een vermogen van 105 pk. Via een vijf- versnellingsbak en een transfer bak worden de vier wielen van deze pk's voorzien. Verder heeft het autootje een electro-mechani- sche blokkering van het differen tieel. Door zijn bescheiden afmetingen is de Agades zeer handelbaar, wat te denken van een draaicirkel van slechts 8 meter. De Peugeot 4x4 Agades van Heu liez kunnen we misschien een beetje vergelijken met de Golf een brandstofverbruik van 1 op Montana van Volkswagen. Het zijn beide auto's met een behoor- rangier Commercial is er als lijk alledaagse carroserie, maar door hun aandrijving en hoge po ten volledig berekend op het ruige terreinwerk. Al vraag ik me af of de stemmige aankleding van het interieur van de Agades met veel leer, na een aantal inzegeningen met modder fraai zal blijven. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805' Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie er dinsdag 22 Stoer van uiterlijk en ontzagwek kend stevig gebouwd. Aangedre ven door een krachtige viercylin- der van 103 pk met geregelde ka talysator, vijfversnellingsbak, in- schakelbare vierwielaandrijving en een stevige en comfortabele Franz Josef Strauss is nog maar net van de aardbo dem verdwenen of Beieren is weer opnieuw in de publi citeit. Deze keer met een po litiewet. Als je als nietswe- tende toerist in deze Duitse deelstaat in de buurt komt van een demonstratie en je hebt een gevulde jerrycan met benzine in de kofferbak, dan heeft de politie de vrij heid je inclusief de mede passagiers zonder recht op verweer voor maximaal twee weken achter slot en grendel te zetten. Immers, je zou met deze benzine een molotovcoktaü kunnen ma ken. Maar ook zaken als een motorhelm met vizier, een fietsketting of krik kun nen al aanleiding zijn tot een aantal dagen of weken cel. Gebrek aan bewijs gaat dan niet meer op, die regel wordt gewoon even buiten werking gesteld. Volgens de Beierse minister van Binnen landse zaken is deze nieuwe politiewet ingesteld om drei gende harde betogingen van neo-nazi's in verband met de naderende honderd ste geboortedag van Adolf Hitler in de kiem te kunnen smoren. Critici echter me nen dat de nieuwe wet meer te maken heeft met demon straties tegen de nucleaire opwerkingsfabriek in Wac kersdorf. Zeker in Beieren waar de ultra-rechtse neo nazi's redelijk ongestoord hun werk kunnen gaan, is een dergelijke politiewet niet bedoeld om deze activi teiten nu ineens te stoppen. De vraag is natuurlijk of we nu bang moeten worden met ons extra tankje benzine achterin de auto. Ik vind van niet, al is het natuurlijk toch iets waar je aan moet denken, op moment dat je heel toevallig in de buurt van een demonstratie komt. Je kunt dan maar beter rechtsomkeer maken. Vol gens politieke tegenstan ders van het huidige bewind in Beieren zou zelfs een sjaal voldoende zijn als be wijsmateriaal. Immers je kunt deze als vermomming gebruiken... Als je bedenkt dat het volgend jaar al weer bijna 10 jaar ge leden is dat Obam Tilburg opende, dan ben ik best trots op wat we in die tijd hebben bereikt. Obam is een bedrijf van men sen. Wij zijn er van overtuigd dat alleen een hechte en per soonlijke binding met de klant tot een goed produkt kan lei- dqn. Dit laten wij ook zien in onze advertenties en folders. Als het even kan noemen we de diverse medewerkers ge woon bij naam en zetten we er ook nog eens een pasfoto bij. Omdat het publiek dan weet wie er aan de auto ligt te sleu telen tijdens een onderhouds beurt, of wie er het meeste kan vertellen over huur, lease en financieringen, wie de specia list is in occassions, wie onze chef werkplaats is, wie men kan verwachten bij de tank stations, wie de schadespecia list is en ga zo maar door. Dat wij in ons bedrijf het voor deel hebben van een fantas tisch produkt is mooi meege nomen. Want je mag gerust stellen dat elk Ford-model een verkoopsucces garandeert. Let maar eens op wat straks de nieuwe Fiesta gaat doen. Tijdens de showdagen op 13, 14 en 15 april gaan wij het nieuwe model introduceren in Tilburg en Dongen. De ver wachtingen zijn hoog gespan nen. En terecht, want zowel op het gebied van vormgeving, comfort, veiligheid, techniek, uitrustingsniveau als ook op het gebied van verbruik en milieu-eisen gooit de Fiesta hoge ogen. En toch is het vandaag de dag eigenlijk een normale zaak dat je produkt van topkwaliteit is. Waar het om gaat is vooral dat stukje service, de aan dacht en het vertrouwen. Want een auto nieuw of ge bruikt is een kostbare aan schaf en dan is het prettig om te weten dat er een prima or ganisatie klaar staat. Over service gesproken, Obam kent al sinds jaar en dag een 24 uurs service voor alle vaste re laties. In de toekomst zullen wij in grijpende veranderingen aan- bengen. Zo zal in september dit jaar het huidige Shell tank station worden verbouwd tot een hyper-modem ingericht volledig geautomatiseerd tankstation, terwijl de huidige Al showroom, die nu verscho len ligt achter in het pand, wordt omgetoverd tot een stijl volle presentatie aan de Spoorlaan. Met dit nieuwe tankstation wordt de service bij het tan ken en vooral het gemak en comfort sterk uitgebreid en de nieuwe Al showroom onder streept het 25-jarig jubileum van de bekende Al kwaliteits- occasions. 25 jaar Al betekent 25 jaar ervaring in de verkoop van gebruikte wagens in Al conditie. Vanzelfsprekend ont vangen de Al kopers in deze jubileum-tijd een passend ca deau! Samen vattend mag het duide lijk zijn dat Obam een opmer kelijk autobedrijf is met volop plannen voor de nabije toe komst. Een bedrijf ook wat al les op alles zet om recht te doen aan de slogan: 'n Ford van Obam, da's vertrouwd! MartPRINSSEN Directeur Obam Tilburg en Dongen Op 13 april is het feest bij alle Ford-dealers in Europa. Op die dag wordt de nieuwe Fiesta officieel leverbaar. De nieuwe klein ste telg van het Duitse/Amerikaanse merk zal de komende jaren hoge ogen gaan gooien. Als u dit leest ben ik in'Frankrijk om uit gebreid met de nieuweling kennis te maken. Volgende week, precies op de officiële introductiedag leest u alles over de nieu we kleine Ford in de Automaat. f 1 I L

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 21