Mitsubishi Galant GLSi Hatchback Tros>autovraagbaak weer van start Marijke I Ruime keuze actie modellen bij Toyota OP ON IEN: NU )EN IE MOM Een sieraad van drie diamanten A U T O T S T E Alle nieuwe auto's IET ANTIE MERKEN RANTIE: De nieuwe Hyundai Sonata: Het zakelijke verschil. De moderne, representatieve sedan met een standaard uitrusting die elke zakenman zal aanspreken. Ruimte, komfort, technischeperfek- tie, kompleetheid, luxe en veiligheid. Op een niveau dat de konkurrentie alleen kent bij de (dure) top modellen. Zondermeer een verant woorde investering: hoge inruil- waarde, lage kilometerprijs en een aanschafprijs die ongekend is. Er is namelijk al een Sonata vanaf 29.950,-. Xmn CIZETA MORODER Technische I gegevens: TOYOTA SUPRA op Zandvoort rt 1989-pagina 2 DE AUTOMAAT - Donderdag 30 maart 1989 - pagina 3 -I I doel zit- redelijk veel el. 013-364011 /EEK 19.500,- WAT WE DOEN, IX JEN WE GOED ende ij u een 1986 1987 1987 1984 1985 1983 1983 1983 1983 1984 1983 1985 1984 1983 1982 1985 1982 1981 1983 1982 1986 1987 1988 1986 1987 toen in t als ispie- Deze week is het Tros-programma 'Autovraagbaak' weer van start gegaan. Het gaat hier om een educatieve cursus waarbij wordt samengewerkt tussen de Tros, de ANWB, de Bovag en Kluwer. Het gaat om een achtdelige cursus, waarvan iedere week een deel wordt uitgezonden. i Moroder heeft de muziek Olympische spelen in Los 'raag de oeclallst om lotte service dppellng o.k. rijs o.k. EQ ÖD11F UIEN 04241-2247 ienhout 12.950, - 14.950, - 15.950, - 16.950, - 12.950, - 13.950, - 12.950, - 12.950, - 14.950, - 16.950, - 12.950, - 12.950, - 19.950, - 5.950, - 13.950, - >.950,- 1.950, - >.500,- 7.950, - 6.900, - 7.900, - 9.950, - 9.950, - 8.950, - 12.950, - 13.950, - 11.950, - 14.950, - 22.950, - 16.950, - 195, De m uitermate uitstekende AUTO KENNIS b.v. Leharstraat 82, Tilburg telefoon 013-554784 Meerprijs Met het brandstofverbruik schaart de Galant zich in de middenmoot. traditie. 1986 1986 1987 1987 1985 1985 1984 1985 1986 1986 1984 1985 1986 1987 26.' 1985 1987 32.! 1986 2O.£ 1985 22.L~, 1985 18.950,- krijgbaar in de kleur wit met witte bumpers of in metallic zwart met de normale zwarte bumpers. De prijs voor deze auto bedraagt f.24.370,=. Heel aantrekkelijk is 1.6 Hatchback GTS If ions bent u ge- iaar na: meer eer zekerheid. Top Occasion mat 1984*. En 14 dagen. Een ig is. Wij infor- voorwaarden. i luningcentrum 's, terwijl hij in de Cizeta. Voor van deze auto lij de beste experts itobranche om zich nenuit verstelbaar zijn, driepunts- gordels achterin, een make-up- spiegel en een beklede koffer ruimte. De prijs voor de Starlet So- leil is vastgesteld op f.20.620, alleen als sponsor, maar brengt vooral ook zijn grote ervaring als autoliefhebber aan om de kunste naars van het projekt het gevoel voor kwaliteit bij te brengen. Over een prijs zal ik het maar niet hebben. Alle nieuwe auto's dus ook de kleinere auto's die voldoen aan de strenge Amerikaanse uitlaat- gas-eisen, krijgen een verminde ring van de BVB van 1.700,-. Om aan deze eisen te kunnen voldoen, heeft de auto een electronisch ge regelde katalysator nodig. Verder is de Galant voorzien van twee portierbakken, vakken in de rugleuning van de stoelen, een dashboardkastje en een klein vakje onder de radio. Natuurlijk behoren in een dergelijk complete gebruiksmogelijkheden. Op basis van de Corolla 1.3 XL Hatchback is er nu de Black White die ten opzichte van het ba sismodel worden voorzien van luxe stoel- en portierbekleding, een in hoogte verstelbare bestuur dersstoel, een rode accentbies en aërodynamische wielplaten. De auto is zoals de naam al zegt ver- Gemiddeld behaalden we een dorst van 1 liter loodvrij (de auto heeft immers een geregelde 3-weg katalysator) op 10 kilometer. Rustiger rijden levert al snel een verbetering tot 1 op 11 op. De prijzen van de Galant Hatchback starten bij f.30.545,= voor de 1.8 EL. Dit betekent een meerprijs van f.750,ten opzichte van de sedanversie. De door ons geteste GLSi heeft een prijskaartje wat f.41.445,= vermeldt, wat een meerprijs van f.800, betekent. Zalig Een ander aardigheidje is het bakje tussen de voorstoelen. Dat bestaat namelijk uit twee delen, een houdertje voor twee bekertjes en een opbergvak eronder. Drie rode diamanten sieren ieder produkt van Mitsubishi. De gestaalde perfectie die sinds een jaar een duidelijk eigen gezicht in zijn autoprogramma gebracht heeft. Begin 1988 introduceerde het merk de totaal nieuwe Galant, een aantrekkelijke sedan in het segment van de hoge middenklasse. In de loop van vorig jaar volgden ook de nieuwe Colt en Lancer die duidelijk dezelfde familie-trekken vertonen. De laatste nieuweling van Mitsubishi is de Galant Hatchback, die we reden als 2 liter GLSi. Weelde Het interieur ademt een enorme weelde uit. De stoelen zitten uitstekend en zijn in alle mogelijke richtingen verstelbaar. Daarnaast is ook de stuurkolom in hoogte te veranderen, zodat iedereen zijn ideale zitpositie kan vinden. De bekleding met een dikke veloursstof voelt prettig aan. Ook achterpassagiers beschikken over" een berg ruimte. Net als bij de sedan blijft de daklijn behoorlijk hoog, zodat hoofdruimte zeer royaal aanwezig is, terwijl ook lange onderdanen netjes weggestopt kunnen worden. Heel aardig zijn de wegklapbare hoofdsteunen. De achterbank vanrde GLSi is in twee ongelijke delen neerklapbaar en geeft zo de mogelijkheid tot een enorme bagageruimte. De vloer van de kofferruimte loopt vreemd genoeg een beetje omhoog. Slim gevonden is het bagagenetje wat op de vloer is bevestigd. Vooral losliggende spullen worden er mee op de plaats gehouden. Zoals het een moderne auto betaamd, gaat de achterklep tot aan de bumper toe open. Het dashboard van de Galant is zeer overzichtelijk door de grote toerenteller en kilometerteller. Alle bedieningen zijn zalig dicht rond de bestuurder gegroepeerd, zodat je nooit en te nimmer met je rug los van de leuning hoeft te komen. Zandvoort lijkt een goede racetoe- komst tegemoet te bestaan van het circuit is defini tief. De races in groep N worden gegarandeerd spaiu,o„J. Z» het eerst in jarenis er een startveld Het bedrag van 1.700,- komt on- met vele topauto's, die alle aan el- geveer overeen met kosten van kaar zijn gewaagd. De Toyota Su- zo'n geregelde katalysator. Vol- pra van Frans Amsing is een van doet een auto aan de Amerikaan- die smaakmakers. De coureur se eisen, dan staat er een U in de wordt gesponsord door AM Auto- code van het kentekenbewijs. Een mobielMangement, Okifax, Tor- kijkje in het kentekenbewijs vertelt mos-remblokken Pennzoil, Dunlop ons dus direct of we met de en Osia Car Stereo. schoonste auto te maken hebben. Het duurste model is de 2.0 GTi/ X-16V met ABS en een elektronisch geregeld veersysteem voor f.59.4£ Mitsubishi Galant is eer comfortabele auto met t prestaties en in de GLS-uitvoering een bijzonder luxueuze uitmonstering. De Hatchback carrosserie maakt de auto nog wat fraaier en verhoogt tegelijkertijd de Vervolg van pag. 1 iek stapsgewijs wordt ver- Claudio Zampolli stamt uit de dijkt en waarin werkzaamhe- spotautostad Modena en kan te rugkijken op een 32-jarige erva ring met de bouw, verkoop en ont wikkeling van exclusieve auto's. In 1972 stichtte hij in Los Angeles een verkoop- en tuningcentrum voor snelle auto's 1985 begon aan de ontwikkeling i verzamelde hij d uit de hele autuu heen. Giorgio voor de i Angeles en Seoul en voor veel be kende films gecomponeerd. Als ondernemer en automobilist werd hij direct door het projekt aange- Heel aantrekkelijk is de Corolla 1.6 Hatchback GTS 16, met als ba sis de 1.6 XL. Deze auto krijgt i extra twee verstelbare buitensr._ gels, bumpers in de carrosse- riekleur, de rode accentbies, zwarte raamomlij sting, een ach terspoiler, wielplaten, skirts, de stoelen en bekleding uit de Corol la GT- i, een toerenteller en hoog te- en lendensteunverstelling op de bestuurdersstoel. Deze specia le Corolla is verkrijgbaar in drie kleuren: wit, rood en zwart. De prijs is vastgesteld op f.27.620,= Alle genoemde prijzen zijn rij klaar, dus inclusief afleverings- kosten en een volle tank, vloer matten en een set reservelampjes. De Mitsubishi Galant, is ze ker galant in het rijden, zo lekker licht schakelt en stuurt deze Hatchback. Horsepo wer heelt hij ook genoeg, wantje bent er zo een eind mee weg. Dat het een heuse Japanner is, merk je bijvoor beeld aan de ruiten die per deur alzonderlijk te bedienen zijn, maar daarnaast nog eens centraal door de be stuurder te regelen. Zou wat zijn als je het warm had en je had ruzie met de bestuurder! Van binnen is de auto ruim genoeg voor vier personen en de zit is lekker comforta bel. Het dashboard lijkt wel van een vliegtuig, zo com pleet is het. Het kwam mij persoonlijk echter wat onrus tig over. Naast de bestuurdersstoel zit ten de hendels voor de stoel- verstelling dicht op elkaar, zodat je plotseling in de lig- stand komt en dat kan heel komisch zijn. Gelukkig is dat binnen een handomdraai ook zo weer recht gezet. Wat je veel bij Japanse auto's ziet, is dat ook de kollerbak en de benzinedop van binnenuit uit met een hendeltje open gaan, een heel gehendel dus! Door zijn vormgeving is deze galante Japanner een leuke gezins- en vertegenwoordi- gersauto. Dat de kollerbak een allopende bodem heeft, is niet altijd bevorderlijk voor de boodschappen. De Galant biedt redelijk veel voor zijn geld. Rijimpressie: je zou de Galant er van kunnen be schuldigen dat hij wat Duitse degelijkheid of wat Franse slag mist, rijden doet hij in ieder geval zalig. De bedie ningen gaan soepel en de stuurbekrachtiging is een ge not. De kreet 'Mitsubishi, de sta len perfectiezou ik zelf graag willen veranderen in 'Moetsibutsie, je bent er zo mee foetsie! Verrast Blij verrast was ik dan ook, toen op de autosalon van Parijs in september de nieuwe Mitsubishi Galant Hatchback werd onthuld. Deze auto is tot en met de achterportieren gelijk aan de sedan, terwijl we achter een vijfde deur vinden, in plaats van de conventionele kofferklep. Door de constructie van de achterklep en de vormgeving van de twee extra achterruitjes doet de Galant op dit punt denken aan de Saab 9000. Opvallend is in ieder geval dat door het toevoegen van deze extra deur de Galant er aanmerkelijk knapper uit is komen te zien (en dat al weer naar mijn smaak). In totaal kan de klant nu maar liefst uit 39 verschillende uitvoeringen van de Galant kiezen. Uiteraard zijn in de Hatchback ook weer alle bekende motoren te vinden zoals de 1.8 en 2.0 benzine, de sportieve 2.0 liter 16V en de betrouwbare 1.8 liter turbodiesel. Om aan het enorme aanbod uitvoeringen te komen, zijn de verschillende krachtbronnen te combineren met uiteenlopende uitrustingsniveaus. De door ons gereden GLSi is voorzien van een uiterst complete uitrusting. Aan de buitenkant zien we originele lichtmetalen spaakwielen, bumpers in de carrosseriekleur, een achterruitwisser en zcnwérend glas. De portieren cnier centraal geopend en g.-s’oten. We hebben daarom allereerst de gehele auto uit elkaar genomen, de carrosse rie doorgelast, het onderstel ge modificeerd, een stevige rolkooi gemonteerd en natuurlijk ook de zescylindermotor met 24 kleppen voorzien van meer pk's. De Supra is nu in staat om voorin het veld mee te rijden, al is het gewicht nog aan de hoge kant. De Toyota weegt zo'n 200 kg meer dan de overige wagens. Ik verwacht dat de rijders in de kopgroep het el kaar zo lastig gaan maken, dat ik als 'outsider' de kans maak op een overwinning. Bovendien krijgt, op grond van het nieuwe reglement, de winnaar van een wedstrijd in de volgende race de i- I Merk en type: Mitsubishi Galant 2.0 GLSi Hatchback I Aantal Cylinders: 4 Cylinder- I inhoud: 1997 cc Boring x slag: 85 x 88 mm Vermogen: 109 pk (80 kW) bij 5500 tr/min I Koppel 159 Nm bij 4500 tr/ I min Afmetingen: lengte 4,54 I meter, breedte 1,70 meter Gewicht: 1215 kh Prestaties: I topsnelheid 188 km/u accele- I ratié 0-100 in 11 sec. Brand- stof verbruik (ECE-norm): bij 90 km/u 6,3 liter/100 km bij 120 km/u 8,1 liter/100 km j Prijs: f.41.445 Bij de Toyota-dealer Autonova is om het voorjaar te vieren een aan tal aantrekkelijke actiemodellen gearriveerd. Het eerste model is de Starlet 1.3 XL Soleil voorzien van een vijfversnellingsbak en een geregelde drie- wegkatalysa- tor. Deze auto wordt verder voor zien van wielplaten, een rode- ac centbies in de bumpers en flank- beschermers, exclusieve bekle ding, een klokje, uitstelbare zijrui ten achter, een van binnenuit te openen benzine- en achterklep, twee buitenspiegels die van bin- Vervolg van pag. 1 verplichting opgelegd om extra gewicht mee te voeren. Dit ver hoogt de spanning voor het pu bliek en geeft hij meer kans op succes", aldus Amsing. detilburgse koerier auto twee elektrisch van binnenuit te verstellen en verwarmde buitenspiegels, vier elektrisch bediende portierruiten en van binnenuit te openen benzine- en bagageklep tot de standaard uitrusting. Werkelijk zalig is de stuurbekrachtiging die onder alle omstandigheden het rijden met de Galant tot een gemakkelijke en ontspannende bezigheid maakt. Het uitzicht rondom is zeer behoorlijk. Fijn is de overzichtelijke rechte neus. Helaas zijn de achterstijlen wat aan de brede kant. De 2 liter motor uit onze testauto levert een vermogen van 109 pk, waarmee de 1215 kg wegende auto zeer vlot uit de voeten kan. Een topsnelheid van 188 km/u is heel netjes, terwijl ook de acceleratie van 0 tot 100 in 11 seconden een keurige waarde is. Veel belangrijker is echter het plezierige weggedrag van de Galant. Het comfort voor de inzittenden staat op een bijzonder hoog peil. Dit is deels te danken aan de stoelen, de fijne besturing en het lage geluidsniveau, maar ook zeker aan de prettige veer- en schokbrekerafstelling. De Galant Hatchback is hierdoor een ideale zaken- en gezinsauto. Wie zich nog de eerste kennismaking met de huidige Galant kan herinneren, zal weten dat ik nooit zo erg te spreken ben geweest over de vormgeving van de achterkant van deze auto. Door alle andere eigenschappen echter, ben ik heel tevreden over de auto. Bij de komst van de Lancer heeft Mitsubishi laten zien hoe het beter kan. Maar zoals zo vaak, is dit puur een kwestie van smaak. Hoe vaak komt het niet voor dat een defect en eenvoudig op te los sen oorzaak heeft. In veel geval len kan zo'n defect door de be stuurder zelf makkelijk verholpen worden, als hem of haar echter de basiskennis niet zou ontbreken. In de Tros-cursus wordt op gebrijpe- lijke wijze de elementaire techniek van de auto aan de orde gesteld. Bij het programma behoort een begeleidend boek, de Autovraag baak, waarin de behandelde technie duidelijkt <=xi nuuim «wixxuuxxmc- den worden beschreven die de sleutelaar zelf kan doen. De presentatie van de cursus is weer in handen van Marlot Bloemhard. Zij schaarde zich tot voor kort onder het overgrote deel van de automobilisten die weinig van de technische kant van de auto afweten. Zelf zegt zij: "Pas nu besef ik dat ik me te vaak onnodig zorgen maakte." De educatieve Tros auto-cursus leidt niet op tot monteur, maar geeft iedereen inzicht in de tech niek en levert degene die zelf on derhoud wil gaan verrichten een belangrijk stuk gereedschap. airect aoor nel projext aange- Het cursusboek toont aan de hand trokken. Hij gebruikt de auto niet van vele foto's waar de diverse onderdelen kunnen worden ge vonden en hoe de werkzaamhe den verricht dienen te worden. De uitzendingen duren twintig mi nuten en zijn iedere dinsdag tot en met 16 mei om 18.30 uur op Neder land 2. Het cursusboek, wat ook na de uitzendingen uitstekend bruikbaar blijft, is voor f. 49,50 te koop in boekhandel, warenhuis en autoshop. gaan. Het voort- ircuit is >Nv innend. En voor er een I’S, d igd. De Toyota sing is een van De coureur sponsord door AM Auto- mgement, Okifax, Tor- ilokken Pennzoil, Dunlop

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 21