TOYOTA SUPRA ras? gooit met cylinders GEINRIT BIJ ST. CHRISTOFFEL op Zandvoort Flitsen Kennis ;gts Oplage: 90.240 ex. 0.-1009.- 1.-1078.- 8.-1148.- 0.-1217.- o.a. Bijlage: DeTilburgseKoerier Deze week in de Automaat AG AUTOSCHADE? BEL013-350045 DA5 N HELE ZORG MINDER >eken SPECIALIST Donderdag 30 maart 1989 AUTO KENNIS, auto TONY VOS LTTVAL250CM CM Lees verder op pag. 3. 1988 goed jaar Renault Daihatsu 4x4 pag. 5 pag. 7 )0 uur. Pag. 3 ischermen B VAKLUI STAAN VOOR U KI VAN 8J)O TOT 1830 UUR! Jaargang 1 Nummer 13 jan Kennis Direkteur A UTO KENNIS B. V. zijsteunen zijn er :en vrije doorloop. iDecor, het adres :it nog voordelig is. i BMW voorsprong veiligheidsgordels den. bevelen, tfFORT speciaalzaak Tel. 321100 Autotest: Mitsubishi Galant GLSi Hatchback wringen, -appara- stemen sn advertenties: 22.00 uur bij zo'n te noe- is uit- elk 60 iaart 1989 -pagina 18 Er kan worden gestart vanaf 13.00 uur, terwijl de uitslag tussen 16.30 en 17.00 uur bekend zal worden gemaakt. Informatie en voorin schrijving bij Dhr. K. Westland, Montfortanenlaan 94, Tilburg, te lefoon: 013-675205. gegoten stalen car- ïrie erop. De vier wielen zijn Voor wie denkt dat 12 cylinders in een auto de top is en dat een willekeurige GTI hard kan rijden, komt bedro gen uit, als hij oog in oog staat met de Cizeta Moroder, een nieuwe Italiaanse superwagen, die de prestaties van vele bekende sportauto's moet doen vervagen. Wie opkijkt van een Lamborghine Countach, zal ook zeker zijn hoofd omdraaien als een Cizeta hem met donde rende vaart voorbij knalt. Kortom: weer zo'n Italiaanse jongensdroom die voor slechts weinige werkelijkheid zal worden. Het komend raceseizoen op Circuit Park Zandvoort, wordt in de groep N (de standaardklasse) interessanter dan ooit. Niet alleen komt een tiental nieuwe, technisch hoogwaardige en imposante auto's aan de start, dank zij de introductie van een handicap-systeem is het aan tal kanshebbers op een overwinning zeer groot. geacht het aantal inzittendei Voor inschrijven is aan te Lc daar er slechts 50 rellyschilden beschikbaar zijn. Start en finish is in Hotel Cafe Restaurant de Postelse Hoeve, Dr. Deelenlaan 10 te Tilburg. De inschrijving op de dag zelf is open vanaf 12.30 uur. cursussen volgt, staat tegen de prijz richten ook. Ook voor A.P.K.-kei inbouwen van L.P.G.-c tuur en auto alarmsyst kunt u bij ons terecht. HYUNDAI, een merk met wel een moeilijke naam wat ik nu nog steeds moet ervaren, maar wel een auto die met de meeste moderne en techni sche snufjes is uitgerust en duizenden gulden goedkoper zijn dan de gelijkwaardige Japanse en Europese merken in zijn klasse. Dat ze betrouwbaar zijn blijkt wel uit de garantie die wij ge ven nl. 2 jaar volledige fa brieksgarantie of 100.000 km en 6 jaar op de carosserie ter wijl de grote onderhouds beurten om de 20.000 km uit gevoerd moeten worden. Alle auto's die we verkopen zijn voorzien van een katalysator en gebruiken dus loodvrije benzine. Onze populaire Pony XP-modellen en de aller nieuwste SONATA waarvan de introduktie op de RAI jl. heeft plaats gevonden, beho ren tot het modellen program ma en kunt u bij ons in de showroom bewonderen. Voor diegenen die de we< nog niet naar ons bedi Leharstraat 82 gevona, heeft, nodig ik uit om ren dat onze slogan toepassing is. «Wat doen we goed». De Tilburgse Automobiel Club 'St. Christoffel' organi seert op zaterdag 1 april de Geinrit, een gezelligheidsrit voor het gehele gezin. Er zal gereden worden volgens het zogenaamde bolletjes-pijltjessysteem. De rit is zo gemaakt dat zowel beginners als gevorderden er veel genoegen aan zullen beleven en de rit tot een goed eind zullen brengen. Tijdens de rit worden vragen ge- i weer langer wor- n zich steeds meer rdt het tijd om aan jk terras te gaan lers, straks wilt u al van dat terras ng dan nu iets uw hoofd: knik- ig van Degalux. is voorzien van een itruktie (de stalen mm 0 maakt door- jgelijk) en rot- en Dralondoek. In :uze uit 60 kleuren n verkrijgbaar in 'allen”, tot 3 meter Van een collega autojouma- list hoorde ik laatst een ver haal, wat mij volledig ontmoe digde. Wat is de Nederlandse overheid toch auto-onvriende- lijk. Een van jaarlijks verschij nende autoboeken in ons land, heeft in de uitgave van 1989 een kleurenbijlage over klassieke auto's en oldtimers opgenomen. Het maken van dit katern heeft natuurlijk de nodige organisatie-uurtjes ge kost. Maar liefst 31 auto's wor den met een kleurenfoto ge toond. In het bijschrift staan enkele gegevens en het adres van de merkenclub. Eenen dertig auto's bij elkaar krij gen, betekent een haast even groot aantal clubs benaderen en eenendertig fotosessies or ganiseren. Een van de auto's werd bij een dealer gehaald. Het exemplaar pronkte al jaren lang voor het raam in de showroom. Een klassieke is immers een grote publieks trekker, zeker als ie in een smetteloze staat verkeert. Het was echter al enige tijd geleden dat de auto gereden had. Liefdevol werd het mo biel door zijn eigenaar voor een korte tijd aan de fotoploeg afgestaan. De garagehouder voorzag zijn auto van groene garage-kentekens, omdat er geen belasting was betaald. Op een schilderachtige plek aangekomen, werden deze kentekenplaten verwijderd, ze zijn immers geen gezicht op een mooie kleurenfoto. Op dit moment hadden een aantal overijverige ambtena ren gewacht. De auto had im mers zo lang stil gestaan in de garage, dat hier een grote buit was binnen te halen. De auto werd niet alleen door de fotograaf van het boek op de gevoelige plaat gezet, maar ook een berucht blauw autootje had vooral belang stelling voor het ontblote 'nor male' kenteken. En in een 'flits'had de bereidwillige eigenaar van de prachtige oude auto een aanslag aan zijn broek van achterstallige wegenbelasting en natuurlijk de verdubbeling als boete, van maar liefst vijftienhon derd gulden. Er is inmiddels beroep aangetekend, maar regels schijnen zelfs in zo 'n uiterzonderlijk geval regels te zijn... AUTO KENNIS een naam die vanaf 1975 een bekende klank vormt in Tilburg betref fende reparaties en occa sions, en sinds 1980 het Kore aanse merk HYUNDAI voor Tilburg en omgeving verte genwoordigt. HYUNDAI een groeiend merk, met een groeiende dealer die een ideale kombinatie vor men om succes te behalen. Onze persoonlijke benade ring en begeleiding van de klant is voor mij de belang rijkste schakel in mijn bedrijf. Bij een bezoek aan de Fa briek in 1984 in Korea stond ik verbaasd over de toekomst plannen die de HYUNDAI MOTOR COMPAGNYhad betreffende de diverse nieu we modellen die voor de Europese markt bestemd wa ren. Met deze wetenschap bleek het voor mij duidelijk, dat we onze bedrijfsruimte moesten uitbreiden met een showroom. Veel nieuwe auto's verkopen betekent ook een ruimer aanbod aan occa sions. Daarom openden we een jaar geleden een occa sion center in de Offenbach- straat/ hoek Lannerstraat dat ook via ons huidige bedrijf goed bereikbaar is. Onze betrouwbare occasions waar we een goede naam in hebben, leveren we af met een Bovag-garantiebewijs, een 10.000 km beurt en A.P.K. keuring en V. V.N. rapport. Te vens kan ik U mijn gebruikte occasions aanbieden met 1 jaar AZ-garantie. Daar onze werkplaats is uitgerust met de meest moderne apparatuur, en hei personeel regelmatig 'jt, zijn wij in erg konkurreren- jzen onderhoud te ver- i voor welk merk dan K 'S%>. Frans Amsing, de geroutineerde coureur die in het afgelopen race- jaar tweede in z'n klasse werd met een Mitsubishi Starion, neem dit seizoen deel in een Toytoa Supra met een 3 liter injectiemotor. Hij is realistisch wat betreft het in schatten van zijn kansen op een overwinning vroeg in het seizoen: "M'n tegenstanders rijden in auto's (BMW M3, Ford Cosworth, Mazda RX-7) die specifiek zijn ge construeerd voor sportdoeleinden. De Toyota is in de eerste plaats bedoeld om comfortabel lange af standen af te leggen. opgehangen en be- steld en zullen enige opdrachten moeten worden uitge- schroefveren en te- voerd. Kortom het hele gezin en alle passagiers in de auto worden beziggehouden. Maar let wel op, de gein- komt om het hoekje kijken. Op zaterdag 1 april wordt ook de Trainingsrit, meetellend voor het kampioenschap van Zuid Neder land, verreden. De deelnemers van deze rit moeten door middel van stafkaarten hun eigen route zelf intekenen. Gevorderden en beginners rijden respectievelijk volgens het systeem grensbena- dering en ingetekende lijnen. Ral- lyschilden zijn dit jaar ter beschik king gesteld door Nissan dealer Denissen. Iedereen kan aan bo vengenoemde ritten deelnemen. Het inschrijfgeld voor de geinrit Lees verder op pag. 3. bedraagt f.10,- per equipe, on- Leo Marcelis: ZGAN is voor ons niet w» goed genoeg. I Dat onze vakmensen uw auto in geval van schade perfekt herstellen, vinden wij de normaalste zaak van de wereld. //W Opmerkelijk is wel onze service, snelheid en de z uitstekende kontakten met alle verzekeringsmaatschap- pijen. Bovendien hebben wij altijd een vervangende auto ter beschikking. q au Spoorlaan 175, Tilburg, UPAIW Tel. 015-350045. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riei, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en dinsdag 22J drijf in de iden n te erva- altijd van we doen De Cizeta Moroder heeft op de Auto Show van Los Angeles in ja nuari dit jaar zijn debuut beleefd. Afgezien van zijn uiterlijk, trekt eigenlijk de motor in dit monster de meeste aandacht. Waar 6, 8 of 12 cylinders voor de gemiddelde autokoper een droom zullen blij ven, gooit Cizeta een krachtbron in de strijd die zijn inhoud van 6 li ter verdeeld over maar liefst 16 cylinders die in V- vorm achter de bestuurder zijn opgesteld. Maar daar blijft het natuurlijk niet bij. Iedere cylinder heeft twee in- en uitlaatkleppen, zodat we hier te maken hebben met een 64-klep- per. Wie biedt er meer? Stenen De motor heeft een exacte inhoud van 5995 cc en levert een vermo gen van 560 pk. Alles gaat bij de ze krachtbron in het groot, wat te denken van de inhoud van het oliecarter: 18 liter. Waar echter zesversnellingsbakken de grote mode lijken te worden bij super snelle bollides, heeft de Moroder nog 'gewoon' een vijfbak, die hem tot een maximum snelheid van 328 km/u weet te sleuren. De Cizeta Moroder trekt werkelijk de stenen uit de straat als hij in 4,5 seconden vanuit stilstand de 100 km/u weet te bereiken. De auto bestaat uit een chassis met een lichtmet rosserie erop. 7 onafhankelijk schikken over leskoop schokbrekers. Het brandstofverbruik is 1 auto niet bepaald zuinig men. Vandaar dat de auto gerust met twee tanks van liter. De verbruiken tot 120 km/u vallen best mee, terwijl in de stad al 1 liter per 5 kilometer nodig is. De Cizeta is 4,44 meter lang. De auto is enorm breed: 2,06 meter en natuurlijk enorm laag: 1.15 meter. Claudio Zampolli en Giorgio Mo roder hebben deze superauto ont worpen en ontwikkeld. Dankzij hun enthousiasme en jarenlange ervaring creerden zij de V16. Lern

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 19