weer een stapje verder Key Stop autoalarm Ford Fiesta Urba, NS! Porsche totaal '89 Blaupunkt met anti-diefstalradio N ER I i Peugeot boven verwachting I BS PAASBEST NIEUWS van DENISSEN f t 1 DE AUTOMAAT - Donderdag 23 maart 1989 - pagina 13 als Handen-gel 7.00 uur naar onze k kans op IILPRIJZEN bui houdt ot 28 maart jm is het or die tijd >ij ons te ?r het tussen een w huidige ;n bijzonder anciering Begin februari zijn achttien auto-alarm- systernen door TNO/ TBBS goedgekeurd. Naast deze goedkeu ring is het vooral van belang dat een auto- beveiligingssysteem vakkundig wordt inge bouwd, wil het goed en adequaat functio neren. In samenwer king met de RAI en BOVAG is daarom een erkenningsregeling voor inbouwstations opgesteld. >dukt van de goede ikantie l fl. 5.000,- l en de >pel-dealers ind geven - weg. Voor eldige unt tot één jswinnaars en nieuwe br. of fiets. Viez« ten dan wore Handen-gel on wagon GT tionwagon >t tegen loeien. Nissan Maxima 3.0 V6 inj. v.a. 54.852,32 excl. BTW Burg. Jansenstraat 52-56 - Tilburg - 013/683911 Vanaf heden in onze showroom GARAGE DENISSEN BVi Het Autotron in Rosmalen heeft het er maar druk mee. De laatste da gen zijn er vele Porsches bij het museum afgeleverd, zodat 25 maart aanstaande definitief de tentoonstelling Porsche Totaal '89 van start kan gaan. Vorige week arriveerde een aantal grote vrachtwagens uit Zuffenhausen. In die plaats staat namelijk het Porsche-museum, wat nu haast helemaal leeg moet zijn. Alle auto's worden op de bovenverdie ping van het Autotron geplaatst. Nog nooit is een dergelijk aantal unieke Porsches bij elkaar ge bracht, zelfs niet in het eigen Por- Sensoren De auto is tot in de details voor het stadsverkeer gemaakt. In de bum pers zijn elektronische sensoren opgenomen om exact te kunnen parkeren. Daarnaast heeft de auto een van temperatuurregeling voorziene opbergruimte voor le vensmiddelen, een kluisje en een extra veilig portierslot en alarm systeem met infrarood afstandsbe diening. Een paar drupjes uit de handza me tube op de vingers en deze uit wrijven over de handen. De rol letjes gel die zo gevormd worden nemen het vuil op. Er zit zelfs een lekker luchtje aan. Dit prod Halfords is voor 3,50 in de accessoirewinkel verkrijgbaar. Kluisje De beveiligingsvoorzieningen be staan uit een alarmsysteem, een cijfercode op de radio en een kluisje. Een reservewiel is bij de Urba overbodig, daar de auto is uitge rust met CTS-wielen, waarvan de banden op hun velgen blijven wanneer ze zijn leeggelopen. Op art 1989 - pagina 12 - DE TILBURGSE KOERIER Bijna alle leveranciers van auto radio's hebben zo hun eigen op lossing om diefstal van de dure it geleverd met radiografi- apparatuur te voorkomen. Nieuw afstandbesturing (PTT-goed- bij Blaupunkt is de Denver SQM 108, een apparaat wat uit twee delen bestaat: de afneembare controle-unit en de zogenaamde black-box. Deze laatste bevat de tuner en versterker en kan op on zichtbare plaatsen worden inge- in het klassemei op een der klass niet Theo Knoop: «De Peugeot deed het op wat kleinigheden na opti maal. Ondanks onze handicap van een vermogen van zo rond de honderdzeventig pk onder de kap tegenover die van onze direkte konkurrenten, die in de meeste gevallen over minstens honderd «paarden» meer beschikten, heb ben we bewezen snel te kunnen zijn. Maar een zesde plaats had den i Nog heel even wachten en dan is het 13 april, de dag waarop de nieuwe Ford Fiesta in heel Europa te koop zal zijn. Ford zit echter niet stil en presenteerde in Geneve een hele speciale uitvoering van zijn nieuweling. Het gaat om de Fiesta Urba, Fords visie op de stadsauto van de jaren negentig. Heel opvallend is dat de auto aan de bestuurderzijde 1 deur heeft en aan de andere kant twee. In het verwarmings- en ventilatiesysteem is een verkeersstankfilter opge nomen. De Fiesta Urba is duidelijk door Ford gemaakt om de mening van het pu bliek te peilen. Key Stop auto-alarm is een van d TNO-goedgekeurde autobeveili- gingssystemen en wordt in Neder land geleverd door T A Engi neering uit Leersum. T A zal als importeur het systeem leveren aan erkende inbouwstations en auto- importeurs. In ons land hebben Alfa Romeo, Fiat en Saab inmid dels het auto-alarm van Key Stop in hun standaard accessoires- Key Stop auto-alarm is een van de pakket opgenomen. Naast deze merken wordt dit systeem in ande re Europese landen onder andere ook al gevoerd door Jaguar, Lan cia, Mercedes en Range Rover. deze manier kan nog maximaal 300 km worden gereden. De auto is geel van kleur. In het interieur zijn geel en grijs netjes op elkaar afgestemd. De Urba is voorzien van de stoelen van de XR 2i, een sportstuurwiel, make-up spiegels, elektrisch bediende voorportierruiten en een inge bouwde afstandsbediening voor de garagedeur. snt in gezeten als een der klassementsproeven een aandrijfas was gebroken, sche-museum. Tot en met 1 oktober kan iedereen genieten van deze unieke verza meling auto's. Bovendien is er op de 1 en 2 april een grote collectie Harley Davidson motorfietsen te zien. Deze aktiviteit hebben we te dtmken aan de Harley Club uit Den Bosch die twintig jaar be staat. Uiteraard zijn op deze twee dagen ook alle Porsches te bekij- iviaar een zesae piaais naa- ken, zodat een bezoek aan het we natuurlijk nooit verwacht»Autotron dubbel interessant is. bouwd. Hierbij kan worden ge dacht aan de kofferbak, het dash boardkastje en de ruimte onder de voorstoelen. stekkers. Naast het verkomen van verkeerde aansluitingen, beperkt dit ook de inbouwduur. Key Stop wordt geleverd met radiografi- gekeurd) in de vorm van een sleu telhanger. Deze hanger kan te vens de centrale vergrendeling van de auto bedienen. De garan tie op het systeem duurt een jaar. Afhankelijk van de uitvoering en het automerk kost het complete Key Stop alarmsysteem inclusief kabelset met gemonteerde stek kers van 1195 tot 1325 gulden ex- Gel voor in je haar is inmiddels zeer bekend. Gel voor de handen duidelijk minder. Het is echter een uitkomst voor wie ooit een onver wachte reparatie aan de kant van de weg moet uitvoeren aan auto sze, vette handen moe iden schoongemaakt. 1 is hierbij de uitkomst. De eerste wedstrijd voor het Ne derlands Internationaal Rally- kampioenschap eindigde voor het Peugeot Talbot Sport Team boven verwachting. Voor aanvang van de BP-Holland Rally hoopten rij der Theo Knoop en navigator Paul Boesten in het sterke startveld bij de eerste tien te komen. Het werd uiteindelijk na de zeventien te ver rijden klassementsproeven een niet verwachte zesde plaats, een klassering, waar Peugeot zich na afloop uiterst verheugd over toon de. Er had zelfs een vierde plaats clusief BTW. Een van de bijzonderheden van Key Stop is dat in het alarm een zogenaamd pre-alarm is inge bouwd. Hierdoor wordt voorko men dat bij elke (korte) stoot de auto het alarm begint te 1 In tegenstelling tot andere merken wordt dit systeem geleverd met een kabelboom met gemonteerde De controle-unit is op een zoge naamde zwanehals geplaatst die in de ideale positie ten opzichte van de bestuurder geplaatst kan worden. In het geheugen van de Denver kunnen 25 voorkeuzezen- ders worden vastgelegd. Het toe stel heeft een vermogen van 4 x 25 Watt. Op de black-box kunnen verder een cassetterecorder en CD-spe- ler worden aangesloten. De ad viesprijs van de Denver SQM 108 is 799,-. Als basis voor de Urba diende de Fiesta 1.1 met de continue varia bele transmissie van Van Door- ne's. Deze versnellingsbak wordt met druktoetsen bediend. Verder heeft de Urba een antiblokkeer- remsysteem en een stuurinrichting met variabele overbrengingsver- houdingen om het parkeren te vergemakkelijken. De specifieke verdeling van de portieren bevor derd de veiligheid in het stadver- keer. Passagiers kunnen immers alleen aan de trottoir-zijde uitstap pen. Het kinderslot op het achter- portier kan gedurende 1 minuut door de bestuurder worden ont grendeld op de middenconsole. Om het comfort in de Urba te ver hogen zijn zowel de veiligheids gordels als de voorstoelen in hoogte te verstellen. Bovendien is in een handsfree autotelefoon voorzien. srOp

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 45