Nissan Micra Action Rijden met de Peugeot 405 X4 Alfa 164 van Savali )W Actie model: Er zit in 4x4 3ëAd 2de PAASDAG GEOPEND! Automobielbedrijf ZUIDOOST Nissan het best verkochte Japanse automerk in Nederland maakte dit jaar wederom een fantastische start ■op on 16.000,- PAASSHOW-AANBIEDINGEN irt 1989-pagina 10 DE AUTOMAAT - Donderdag 23 maart 1989 - pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER goed gebruik worden Permanent loch de “25%vande iurg grootse 1-423030 Ook nog enkele “1500”-modellen een chequte zit (at-importeur) van te wensen. i comfort vol- Hoevenseweg 92d Tilburg, tel. 013-321405 De erl NU SPECIALE PAAS-PRIJS Incl. Blaupunkt radlo-cass. t.w.v. 500,- de i zo'i De van Officieel dealer voor Tilburg en omstreken 15.995,- 399,- I 335,- 16.729- b prestaties van de Micra mogen best zijn: topsnelheid 145 km en 3.3 liter V6 van 224 pk of een 3.5 li ter V6 van 240 pk. De topsnelhe den komen zo boven de 250 km/u en de acceleratie van 0-100 ge schiedt in 7 seconden. Wie dit al lemaal aan zijn Alfa 164 wil toe voegen is vervolgens nog eens 9.000,- tot 10.500,- kwijt. Seat Ibiza 1.2 L, wit afleveringskosten anti-roest behandeling normale prijs Wij hebben voor u nog enkele 88-modellen met zéér Sardinië - Het mag haast als een goed gebruik worden beschouwd, dat nieuwe auto's met vierwielaandrijving worden geintroduceerd op besneeuwde of beijzelde wegen. Peugeot beredeneerde echter anders. Zelfs in de noordelijke landen van Europa rijden auto's in meer dan de helft van het jaar op droge wegen. Vandaar dat dit Franse merk vindt, dat hun auto's zich in de eerste plaats moeten bewijzen op droge ondergrond. We kregen ruimschoots de gelegenheid kennis te ma ken met drie nieuwe uitvoeringen uit de 405-reeks. Het gaat hierbij om versies met permanente vierwielaan drijving. De auto's krijgen de toevoeging X4 wat niet als 'maal vier' wordt uitgesproken maar wel als 'iks vier'. Peugeot heeft op het gebied van vierwielaandrijving natuurlijk de laatste jaren veel ervaring opgedaan in de rallysport. Denk maar eens aan verschillende uitvoerin gen van de 205 en 405 Turbo 16 in Paris-Dakar en op de Pikes Peak. Je kunt er niet omheen: zó extra is de Ibiza Extra. X Nieuw overzichtelijk dashboard X Comfortabele stoelen X Motor System Porsche X Vormgeving Giugiaro X Veiligheid Karmann X Prijs vanaf f. 15.995,- SEAT IBIZA 0RA 17.795,- 399,- I 335,- 18.529- SPECIALE PAAS-PRIJS 18.000,- Nu Incl. Blaupunkt radlo-cass. t.w.v. 500,- Voor wie de «gewone» Alfa 164 nog niet voldoende is kan bij Sa- vati terecht om zijn auto zowel uiterlijk als innerlijk een oppepper te geven. Savali is een dochteron derneming van een van de grote re Alfa-dealers in ons land. Het bedrijf levert een basisset van 4 spoilers: een frontspoiler, tree planken en een endskirt. Het tota le pakket kost f 1900,-. aast kan er nog een kof- ferklepvleugel worden besteld voor f 560,-. Alle delen zijn ge maakt uit een hoogwaardige lyester en sluiten uitstekend o carrosserie aan. Uiteraard zij le vermelde prijzen exclusief het spuiten en monteren. Maar Savali doet nog meer. Met behulp van verlangingsveren kan de wagenhoogte met 35 mm afne men. Daarnaast heeft het bedrijf een speciaal sportonderstel in voorbereiding. Brede banden horen er natuurlijk ook bij. Als u na de hier voor be schreven operatie nog geld over Een traktatie was de rit van 60 ki lometer met de MI 16 X4, een fan tastische auto. Rijdend in deze auto voel je de ervaring die Peu geot in de autosport heeft opge daan. De prestaties zijn aanmer kelijk hoger dan bij de GR en SR. Wat uitrusting betreft komen de auto's volledig met hun «normale» broertjes overeen. Een bergpas met alleen haarspel- bochten, dat was het speelterrein waarop we werden los gelaten. Ongewoon hard kan de MI 16 X4 in een bocht worden gegooid. Zelfs als je denkt dat het nu echt mis gaat, blijkt de auto tot grote verbazing zonder kleerscheuren er vanaf gekomen te zijn. De auto stuurt met zijn bekrachtiging lek ker licht, reageert snel op het pe daal - als ie tenminste op toeren wordt gehouden - en plakt aan het asfalt. Peugeot monteert vierwielaangedreven auto's zijn gemaakt. Volledig nieuw is de Pi relli P.4x4 met een asymetrisch loopvlak, waarbij per profiel een ander soort rubber is gebruikt. In Frankrijk is de Peugeot 405 X4 sinds 9 maart in de verkoop als GR en SR. Op de MI 16 zullen ook Bewust is daarom bij Peugeot ge kozen voor permanente aandrij ving van de vier wielen om het juiste evenwicht te kunnen berei ken tussen comfort en optimale aandrijfkracht. In het 405 pro gramma biedt het merk twee op lossingen: een versie met elektro- mechanische sper of een differen tieel met een automatische sper door middel van een visco-koppe- ling. We mogen 4x4-auto's niet meer als een modeverschijnsel betite len. In 1981 maakte dit type auto's slechts 0,2% van de totale Europe se markt uit, een aandeel wat in 1987 steeg tot 1,23%. Het ging in dit geval om 159.400 auto's. De verwachting is echter dan in 1991 maar liefst 470.000 personenauto's met vierwielaandrijving zullen worden verkocht. Peugeot hoopt er volgend jaar zo'n 20.000 te kun nen verkopen. Hiervan zijn er slechts vijfduizend voor Frankrijk zelf bedoeld. Landen als Oosten rijk, Zwitserland en Duitsland zul len het grootste deel voor hun re kening nemen. Nederland is een relatief kleine markt met vorig jaar net iets meer dan vierduizend eenheden. Toch is ook de groei bij ons merkbaar, zodat Peugeot er per jaar zo'n 200 tot 250 in ons land denkt te kunnen slijten. heeft, levert Savali een set brede velgen en banden voor 4.400,-. Is de 164 helemaal aangekleed dan behoort ook de techniek nog wat extra gegeven te worden. Daarvoor zijn er twee motoren pakketten beschikbaar zodat de Alfa kan worden voorzien van een Hoogtecorrrectie De voorwielophanging van de 405 X4 is volledig identiek aan die van de tweewielaandrijvers. Nieuw is echter de achterascon structie met vertraagde hydro- elektrische hoogtecorrectie, die de bodemvrijheid constant houdt, on geacht de beladingstoestand. Voor deze oplossing is natuurlijk even in de Citroën-keuken geke ken. Een rekeneenheid blijft bij stilstand en zonder kontakt nog 6 minuten werken. Daarna wordt geen hoogtecorrectie meer uitge voerd. Het duurt 3 seconden, bij het starten van de motor, om de auto tot zijn normale hoogte te brengen. Om onverwachte correc ties tijdens het rijden te voorko men, worden de correcties met een vertraging van 10 seconden uitgevoerd. Om correcties te voor komen tijdens het remmen, wordt de stroomtoevoer naar de reken eenheid in dat geval verbroken. Aan het uiterlijk van de 405 X4 is weinig nieuws te bespeuren. Het enige verschil is dat de MI 16 voorzien is van nieuwe lichtmeta len velgen, die er fraaier uitzien dan bij de tweewielaandrijver. We reden eerst in Italië met de GR, die in de praktijk een vlotte auto blijkt te zijn met een uiter aard bovengemiddelde weglig- ging. Het is duidelijk een auto be- interessante kortingen. Bijvoorbeeld: Seat Ibiza 900 J, rood of wit afleveringskosten anti-roest behandeling normale prijs de Fransen nog even moeten wachten, want die komt vanaf september het gamma versterken. le PaKKe Voor Nederland is de levering pas Daamac voorzien in het derde kwartaal van dit jaar. Zodoende is er over prijzen nog niet veel te zeggen. Wel kunnen we een schatting ma ken aan de hand van de Franse meerprijzen. We zullen daarom moeten rekenen op een prijs rond de f 44.000,- voor de GR X4 tot zo'n 63.000,- voor de MI 16 X4. s acceleratie van 0-100 km/u. is 'n 14,8 seconden. s Micra «Action» is o.a. voorzien _m fraaie aërodynamische wieldoppen, beschermstrips op de zijflanken, 'n mistachterlicht en een fraai zonnedak. Tevens is er een sportieve striping aangebracht. In het interieur is een quartzklok geplaatst en een «lichtzoemer» waarschuwt de bestuurder wanneer men vergeet de verlichting uit te schakelen. Dit accessoirespakket ter waarde van ruim f 1.500,- wordt nu tijdelijk aangeboden voor slechts 500,-, een consumentenvoordeel dus van f 1.000,-. De prijs van de Micra «Action» is vastgesteld op f 17.750,-. Daarmee koopt men een vlotgelijnde, leuk uitgevoerde zeer zuinige auto, die in de praktijk heeft bewezen van zeer goed kwaliteit te zijn. Nissan geeft op de Micra dan ook maar liefst 3 jaar lak-gerantie, 6 jaar carrosserie-garantie en maar liefst 3 jaar technische garantie. De Micra «Action» is te zien in de showroom van Garage Denissen b.v. aan de Burg. Jansenstraat 52 te Tilburg (zuid). doeld voor doctoren, dierenartsen en vertegenwoordigers die onder alle omstandigheden van hun auto op aan moeten kunnen, zon der te veel sportiviteit t De auto's hebben him i ledig behouden. Kleerscheuren Peugeot 605 Tijdens een persconferentie werd ons verteld dat een 405 Break met vierwielaandrijving wel tot de mo gelijkheden behoort, maar dat met levering nog even wordt ge wacht. Een diesel waarbij alle wielen worden aangedreven, komt nog wat later op de markt. Het produktieplafond van de 405 is ongeveer bereikt, dus moet het merk oppassen met het uitbreiden gekomen te zijn. De auto van het programma. met zijn bekrachtiging lek- Op de vraag of we in de toekomst :ht, reageert snel op het pe- nog een 405 coupe of cabriolet Is ie tenminste op toeren mogen verwachten werd nadruk- shouden - en plakt aan het kelijk «non» geantwoord. Een der- eugeot monteert Michelin gelijk projekt zou volgens de banden die speciaal voor hoofd van de Franse PR-afdeling langedreven auto's zijn nooit hebben bestaan. Wel kon hij i. Volledig nieuw is de Pi- ons meedelen dat de nieuwe grote 605 aan het einde van augustus en het begin van september zal worden voorgesteld. Vanwege een embargodatum zal ik hierop in het eerste nummer na 5 septem ber terugkomen. In de eerste maanden van dit jaar lanceerde deze auto-gigant vele nieuwe modellen in bijna alle segmenten van de automarkt. De zuinige compacte Micra onderging onlangs een belangrijke vernieuwing. Op basis van deze nieuwe Micra ontwikkelde de Tilburgse Nissan-dealer Garage Denissen de Micra «Action». Als basis dient de Micra L die voorzien is van een superzuinige 50 din/pk aluminium-motor. olie hebben we de werking van het sperdifferentieel kunnen con troleren. Met een tweewielaange- dreven auto kom je niet omhoog als de voorwielen op een gladde ondergrond staan. De vierwie- laandrijver lacht echter om dit soort kunstjes en kruipt zonder problemen verder. Peugeot brengt ook een vierwie laangedreven versie op basis van de sportieve MI 16 met zijn 16- kleppen 1905 cc motor van 148 pk. Bij deze auto is de transferbak voorzien van een viscosekoppe- ling. Bovendien is het achterdiffe- rentieel voorzien van Torque Sen sing (Torsen) waardoor zonder in grijpen van de bestuurder de sperren automatisch in- en uitge schakeld worden. Sperren De basisversie van de vierwie laangedreven Peugeot 405 is de GR met een 110 pk leverende 1.9 liter motor. Daar boven zit de lu- xeuzere SR, die technisch volledig gelijk is. Het sperren bij deze auto's van het midden- en achter- differentieel gebeurt electro-me- chanisch. Met sperdifferentielen is makkelijker te rijden op sneeuw, ijs of slechte bospaden. Bij de GR en SR zit er op de middenconsole een knopje waarmee de sper kan worden ingeschakeld. Is een be paalde hindernis onverwonnen, dan schakelt het systeem zich bo ven de 25 km/u automatisch uit. Op een testparcours waarvan een deel overgoten was met water en

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 43