K F5; 29r wilhelmina park Stichting Mondiale Bewustwording Tilburg wil opgeheven worden Van bejaardenpension naar geïntegreerde ouderenzorg ^4 w )W Circus Mullens in de stad Banden met het verleden Open dag Scholen- gemeenschap St. Dionysius RG Het circus komt eraan ■RS )O JO Drömof voltooid Verboden FOTOJANS WaSgnedrpleVn46 TeL 552244 - JRG ihop HTEN Boeken» VIDEOPRIMEUR COMBI-VAKMAN 10W KEURIGE KEUKEN sroT3^9obT"bur9 MENSEN HET VERTROUWDE ADRES Kijk en vergelijk - I Gratis kaartjes voor Uitstekende caravans bij Auto v/d Berg het circus :3W 1 A. V. BOESSCHOTEN ZE VIELEN METEEN OP ONZE KEUKEN! O art 1989-pagina 4 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 16 maart 1989 - pagina 5 C Afscheid directeur Van den Broek van St. Josefzorg T.lhu. Niet onberoerd Foto: Geert van Loon Tel. 435944 sen arschenen staan. 113.0 steller UGD K verrassend C VAN TILBURG KEUKENS BV Scl INCL. 2 JAAR VERZEKERING kNDEL politiek ■362033 «tn Speciaal voor Uü! )3 6401 4GEVING 1 E HET ik i met t een viertal idelbaar be de voor- j Boekhandel in Tilburg. vindt om .üerui d kan t.a.v. is niet de uit elijk beleid en eigen tuiven len- elijk ckx: ..raad irdelijk rdeling Ook vestigingen in: Breda - Helmond CVT levert verfijning in keukens. Met opstellingen naar keuze, anders, praktisch en doordacht. CVT, vakwerk in maatwerk. Nu beperkt leverbaar: «JVC GRS-77 De nieuwste SUPER VHS-C Movie met sublieme kwaliteit I enteren U de tn vier uur w, met de natuur, illeen dit maakt eer, de humor, k in vervoering en, niet op een heen», en Vlag in top voor de afscheidnemende directeur Van den Broek. Gruau als i en handig isch uitste- hebben de aing gehouden rstand, gewicht, 'i Berg wil u sshow kennis van de verkoopprijs Jap op de vuurpijl rg u gratis een twee- Lan bij aankoop van (Vervolg van blz. 1) «Het parti voerder vi evenmin kan specifieke acth naar het werking t gestructur «Uiteinde aanspreekl voor de van subsidies.» - audio - video - specialist - Hoge inruil scherpe prijzen - altijd aanbiedingen - eigen technische dienst - - gemakkelijke betaling v.a. 30,- p. mnd. JVC - Philips - Panasonic - Akai - Siemens Blaupunkt - Sharp - Nordmende - Bose vooraf van 1 «Want derland itomaten. L" Morgen wordt in St. Josefzorg van 10-13 uur intern afscheid genomen van de heer Van den Broek. Van 16-18 uur wordt hem een receptie aangeboden. Bij deze gelegenheid kunnen kennis sen, familieleden van bewoners en oud- medewerkers afscheid nemen. Ook oud-medewerkers die niet persoonlijk benaderd konden worden zijn bijzonder welkom. woensdag in het programma ge week, weer een fragment te horen T:>^urg om e~ - In deze echter gaat het niet i Tilburgse geluidsfrag- buitenge** 'ore gebracht die het «doordewi .•-r f-n.jn bezit muziekfrag- i zangkoor, een muziek- andere keer is het 'rede terg gebeurteni ge_ waarmee B W de sloper aan het werk zette, riep destijds vele vragen op. Ook in de gemeenteraad. Het aan deze kwestie gewijde raadsdebat had een tu multueus verloop. PSP-raadslid Wilbert Willems werd zelfs het woord ontnomen nadat de voorzitter, locoburgemeester Piet van Zon, dacht gehoord te hebben een peri Veranderd tei o_ van het stedelijk t stand bestaan. H< speeld niet r en 15 oper een i gebied zal er tijdens de show ook het nodige te zien zijn. I is een bezoek aan Auto v/d zeker de moeite waard. Ook ’aasdag bent u van harte 10.00 u. tot 17.00 u. Komende woensdag is, net als de vori- n van een gemeenteraadsvergadering. Dit keer ..Lt om een plechtige, twone zitting, maar om een ^uwrucweeksev vergadering. In 1975 nam de raad het zeer omstreden besluit om de historisch zeer waardevolle tex tielfabriek van Pieter van Dooren te slo- 'n pen (voor de nieuwbouw van het Elisa- -- bethziekenhuis). De hele manier waarop het besluit tot stand kwam, en de snel- De textielfabriek Pieter van Dooren. Gezicht op de smederij. (foto gemeentearchief Tilburg) ders goed te in vullende oplei- irt Scholengemeen- zaterdag 18 uur een open mden zijn van Ringl 156 A, Tilburg 5944 j Ak Vrije School Ti I burg W OPENDAG zaterdag 18 maart 1989 Wilhelminapark 54 5041 ED Tilburg-013/431963 irticulier initiatief i van het gemeentelijk belc de gemeente haar ctiviteiten doorscht particulier initiatief. Samen- tussen beide dient duidelijk ireerd te worden.» Hendrickx: lelijk blijft de gemeenterad :kbaar en verantwoorde'"' vaststelling en de verc ting zorg voort Niet overhaast handelen Denis Hendrickx, Stichting Mondiale Tilburg, is van mening gekozen moet worden doet aan de feitelijke ontwikkelingen in Tilburg. «Daar moet je nu geen strak omlijnd organisatiemodel op los laten om enkel de beheersbaarheid te dienen. De werkgroepen moeten el kaar vinden en in de toekomst is een mondiale werkplaats best mogelijk, maar wel op termijn, niet nu. Nu moet er gefaseerd worden. Overhaast hande len leidt tot problemen, dat hebben we en met hem de Bewustwording Auto v/d Berg aan de Korvelseweg 213 in Tilburg, sinds jaren een begrip op het dat er een vorm gebied van gebruikte auto's, heeft sinds kort het dealerschap verkregen van i die meer recht Gruau-caravans en Eccles caravans. Auto v/d Berg heeft voor deze twee merken gekozen omdat ze beide kunnen voldoen aan de strengste kwaliteits- en comfortei- sen. Ook de gunstige prijsstelling van beide merken heeft zwaar gewogen bij de keuze van Auto v/d Berg. Baas Poelier/Wildhandel Hettema Specialist in sigaren en wijnen Alt Wien Petit Restaurant Kaffee Lambiek Vr. 17 maart: «The Heap» Bruldshuls Annet van Esch Voor exclusieve bruidsjaponnen Slagerij Segers Eigen worstmakerij en -rokerij thmldlin Plus Gewoon een fijne fotozaak Glaudemans Hengelsport De Roode Haan Restaurant B W. Hoe dat advies zal luiden, is, tus- nog niet bekend en dat heeft alles te i be- maken met de verdeeldheid binnen die Adviesraad: men is er nog niet uit. Toch zal er een advies moeten komen dat vervolgens voorgelegd zal worden aan het college. Het college neemt dan een besluit dat daarna voorgelegd zal worden aan de gemeenteraad, want die van heeft uiteindelijk het laatste woord. schuldigde. De geluidsband zou anders uitwijzen, en zal dat ook in «Banden met het verleden» nog eens doen. Daar na volgt een gesprek met ex-gemeente- raadslid Wilbert Willems. volledige huursom va, afgetrokken. Als kb’ biedt Auto v/d Berg i persoons shelter aan een caravan. nd door een inequin met de 'oor ieder De caravans van zowel Eccles zijn bijzonder fraai ingericht en zitten technis in elkaar. Uiteraard 1 ippes terdege rekening met zaken als luchtweerstai wegligging, etc. Auto v/d tijdens een grandioze Paass laten maken met deze twee merken. In de showroom die maar liefst 2000 m2 bedraagt, aan de Korvelseweg staan de beide merken in vele model len op u te wachten. Tijdens die show kunt u zich dan meteen laten informe ren over de mogelijkheid tot het huren van een caravan. Men zal u dan ook wijzen op de mo gelijkheid de gehuurde caravan na het verstrijken van de huurperiode te ko pen. Als u daartoe besluit, wordt de Dat is de naam van de radiorubriek die iedere «Avondeditie» van Radio Tilbur 18.30 uur wordt uitgezonden. In rubriek worden V" J menten ten gehore gebrac. Gemeente-A rchief Tilburg heeft. De ene keer zijn het n menten van een groep, etc., de andere keer is het (een deel van) een toespraak of rede ter gele genheid van een speciale gebeurtenis. Steeds wordt in iedere aflevering g- tracht een band met het heden te leggen. De produktie is in handen van Radio Tilburg en het Gemeentearchief Tilburg. Mocht men nog over geluidsmateriaal beschikken, neem dan eens kontakt op met het Gemeente A rchief Tilburg, t.a. v. Paul van de Sande, postbus 90155-5000 LH Tilburg, teL 429070 (tijdens de och- Willems hem van partijdigheid be tenduren). -• I Bij inlevering van deze bon aan de I kassa van circus Mullens op het j Evenmententerrein het Laar ont- 1 vangt u bij aankoop van één vol- wassenenkaartje gratis één vol- wassenenkaartje of één gratis kin- I derkaartje. Bij aankoop van één I kinderkaartje ontvangt u bij inle- I vering van deze bon gratis één I kinderkaartje. Voor ieder kaartje dat u koopt, geldt deze aanbieding I I met inachtneming van het boven- I I staande. Dustwee gekochte vol- I I wassenenkaartjes geven recht op I I twee gratis volwassenenkaartjes of twee kinderkaartjes, twee gekoch- te kinderkaartjes geven recht op twee gratis kinderkaartjes. Drie I gekochte kaartjes, etc. Deze aan- I bieding geldt enkel en alleen voor j I de voorstellingen van donderdag I 23 maart, aanvang 20.00 u. en vrij- I dag 24 maart, aanvang 20.00 u. De balans opmakend over de laatste 15 jaar kijkt de heer Van den Broek met veel tevredenheid terug op St. Jo sefzorg en op zijn werk. «We hebben leuke en minder leuke perioden ge kend. Dat is overal zo, omdat het leven nu eenmaal bestaat uit «ups» en «downs». De minder leuke perioden vallen echter volledig in het niet bij al le prettige dingen. Het zal me daarom niet onberoerd laten als hier vrijdag voor de laatste keer de deuren achter mij dicht gaan. Daarna zal St. Josef zorg mij niet meer zien. Ik vind het niet goed voor een organisatie, als een oud-directeur op bezoek komt. Het is ook niet juist in de richting van mijn opvolger», aldus Van den Broek, die duidelijk is over zijn activiteiten tot aan september 1990. Hij vertelt: «Als direkteur zit je tot op zekere hoogte op een éénmanspost. In die positie heb ik enorme steun gehad aan het thuis front. Mijn vrouw en kinderefi hebben me 15 jaar lang weinig gezien. Het ko mend jaar wil ik weer ontdekken wat het is om echtgenoot en vader te zijn». Als groot liefhebber van reizen zal de heer Van den Broek regelmatig met Gebruikte auto’s Naast caravans blijft Auto v/d Berg gespecialiseerd in gebruikte auto’s, met name stationcars en automaten. Uiteraard kunt u zich tijdens c show daar ook uitvoerig over in formeren. Op dat overigens Al met al Berg zeer op tweede Pa welkom van 1( (Vervolg van blz. 1) seurs zijn volgens Boogaard veel ge- Volgens perschef H. Boogaard van vraagde vaklui. Dit jaar dus geen taal- circus Mullens zijn veel besprekingen problemen bij circus Mullens voor het -f gegaan aan de samenstelling publiek. En de kwaliteit zal buiten kijf het programma. Boogaardstaan, t weet wel dat er heel veel Ne- a mdse artiesten zijn die al jaren- w een goed belegde boterham ver- Nog even ,de voorstelhngsdata voor ienen overal ter wereld. Regelmatig u °P een rijtje. De première vormen juist zij de hoogtepunten in de plaats op donderdag 23 maart circusvoorstellingen. Neem bijvoor- 20.00 u. Dan is er een voorstelling op beeld de gebroeders Peters die al enke- vnjdag 24 maart, ook om 20.00 u. Ver jaren met hun draaiend radnummer der kunt u voorstellingen bijwonen op irore maken in het grootste circus ter zaterdag 25 maart om 15.00 u. en om wereld «Bamum Bailey» in Ameri- 2000 u-; °P Paaszondag 26 maart om ka». Ook de paarden- en roofdierdres- l4-^ u- en om 17-00 u. en op tweede Paasdag 27 maart om 14.00 u. en 17.00 u. Veel plezier bij circus Mullens Lees verder We zijn er nog nietCircus Mullens heeft samen met de Tilburgse Koerier een bijzonder voordelig aanbod voor u. Voor de voorstellingen op donder dag 23 maart en vrijdag 24 maart die telkens om 20.00 u. beginnen, krijgt u bij aankoop van een kaartje een twee de kaartje kado, gratis en voor niets. U moet dan wel de onderstaande bon uitknippen en inleveren bij de kassa van het circus op het Laar. Toegangsbewijzen zijn in verkoop verkrijgbaar bij Pillot, Heuvel 32 in Tilbur: Morgen neemt de heer A. van den Broek afscheid als directeur van Verzor gingstehuis «St. Josefzorg», een functie die hij de afgelopen 15 jaar heeft bekleed. In een periode van 15 jaar is er nogal wat veranderd in de zorg voor ouderen, ten goede. Daarover laat de scheidende directeur - tevens voorzitter directieberaad van Tilburgse verzorgingstehuizen - geen misver- bestaan. Hoewel de heer Van den Broek een vooraanstaande rol heeft ge- 1 bij de ontwikkeling en verbetering van de stedelijke ouderenzorg laat hij na om te vermelden, dat deze rol onmogelijk zou zijn geweest zonder de inzet deskundigheid van zijn staf en medewerkers. St. Josephzorg wist de afgelopen jaar te «scoren» en is nu een moderne instelling voor ouderenzorg met een en karakter. Een terugblik op een «revolutionaire periode aan de vooravond van <i definitief afscheid. de caravan op pad gaan. Vooral naar Frankrijk. Daarnaast zal hij vaak in en op het Brabantse land zijn te vinden en kan men hem tegenkomen als voor zitter van het schoolbestuur van een drietal Tilburgse basisscholen. nu gezien en dat is de les die we alle maal hieruit kunnen leren. In die f" sentijd kan de gemeente haar eigen bv- leid t.a.v. mondiale bewustwording uitstippelen en gestalte geven.» Laatste woord De Adviesraad Mondiale Bewust wording zal binnenkort een advies uit brengen aan het Tilburgse college Foto: Geert van Loon In de periode 1974-1982 heeft direc teur Van den Broek (60) kans gezien om van St. Josefzorg een moderne voorziening binnen de ouderenzorg te maken. In deze tijdspanne werd o.a. een nieuwbouwcomplex gerealiseerd, officieel geopend op 78 oktober 1980. Van den Broek: «In deze acht jaar heb mij voornamelijk bezig gehouden ;t het opzetten van de organisatie en het ontwikkelen van ideeën rond de nieuwbouw. Vanaf 1982 ben ik mezelf in toenemende mate buiten de muren van het verzorgingstehuis gaan bewe gen en oriënteren. Dit was alleen maar mogelijk dankzij een uitstekende staf en deskundige medewerkers en de steun en loyaliteit van mijn bestuur». Geen gesticht De heer Van den Broek, elfde telg uit een Helmonds gezin met 12 kinde ren, vindt het jammer dat sommige ouderen nog steeds een negatief beeld hebben van een verzorgingstehuis. Een verzorgingstehuis is echter géén ge sticht, zoals we die in het verleden ken den. Het moderne verzorgingstehuis draagt een open karakter en vervult ook een belangrijke functie voor oude ren in de wijk. In het geval van St. Josefzorg gaat het om een verzorgingstehuis en een verpleegtehuis inclusief aanleunwonin gen. Een instituut dat ook openstaat voor ouderen, die er niet permanent wonen. Wat dit laatste betreft was St. Josefzorg een voorlöper. «Reeds in 1975 zijn we - als aanvulling op de zorg voor onze bewoners - gestart met de zorg voor mensen van buiten het huis», vertelt directeur Van den Broek: «Dit heeft zich o.a. gemanifes teerd in de vorm van maaltijdvoorzie- ningen, dagverzorging en tijdelijke op names. In het laatste geval kan bij voorbeeld gedacht worden aan mensen in een crisissituatie». In deze hele ontwikkeling in de rich- van een geïntegreerde ouderen- heeft de scheidende directeur een raanstaande rol gespeeld. In be scheidenheid wijst hij echter op de bij drage van anderen, zoals de Tilburgse Kruisvereniging. Over zijn functie zegt hij onder meer: «Je moet in dit werk heel veel van mensen houden. Zonder dit kun je niet aanvoelen wat de men van dag tot dag bezighoudt. Ik heb geleerd dat je veel voor hen gaat bete kenen en ik ben dankbaar dat ik die rol heb mogen vervullen». Vitaliteit aanspreken In zijn visie op de toel ouderenzorg hecht de heer 5 Broek grote waarde aan een goede sa menwerking tussen de instanties, die betrokken zijn bij de ouderenzorg. Een zorg die zo optimaal mogelijk wordt geïntegreerd in de samenleving. Het persoonlijk welzijn van het individu dient daarbij centraal te staan. Hier over heeft de directeur een uitgespro ken mening. Enthousiast vertelt hij: «Verzor"”10 is geen doel op zich, maar moet geric_ zijn op de mogelijkheden die ieder in zich heeft, hoe gering dan ook. Ik ben ervan overtuigd dat ieder mens op elk moment in zijn leven de potentie heeft, om zich verder te ontplooien. Het is belangrijk dat we de mensen middelen verschaffen tot die ontplooing. Daar om moeten we de vitaliteit van oude- wt,6 ren aanspreken en hun zelfredzaam- harte welkom op heid bevorderen. Hen niet opzadelen oost 240 in Tilbur met een vorm van aangeleerde hulpe loosheid. Het zelfstandig leven en wo nen heeft in die visie vanzelfsprekend hoge prioriteit». Ondanks de onvermijdelijke vergrij zing is Van den Broek niet pessimis tisch over de toekomstige ouderenzorg. Het is niet noodzakelijk zo, dat veel meer verzorgingstehuizen gebouwd moeten worden. Via met name een goede thuiszorg en goede faciliteiten voor zelfstandig wonenden in open tehuizen kan een moderne en doelmatige ouderenzorg worden ontwikkeld. Kom hem bewonderen en vraag naar onze speciale aankc voord bij uw videofilm-vakman Aanstaande woensdag 22 maart viert de Tilburgse Woningbouwvereniging de Samenwerking feest. De reden daarvan is gelegen in het fèrt dat het stadsvernieuwingsprojekt Drömof na bij het Nederlands Textielmuseum vol tooid is. Verder wordt er woensdag stil gestaan bij de herstrukturering van de woningbouwvereniging die in een af rondende fase is terecht gekomen. Ter gelegenheid daarvan zullen aanstaande woensdag een aantal sprekers het woord voeren voor genodigden in de foyer van de Tilburgse Dans- en Mu ziekschool aan het Kapelaan Poell- plein 3, gelegen nabij de Gasthuisring. Die middag zal er verder een gedenk steen onthuld worden die is aange bracht in de gevel van het blok wonin gen aan de Bisschop Bekkerslaan. Ook zal woensdagmiddag de officiële ope ning plaatsvinden van bet dierenver blijf van de kinderboerderij in de pas- torietuin aan het Zustersstraatje. Dat gebeurt om 16.00 u. Aansluitend is er een receptie in de feesttent voor bewo ners en genodigden. VOOR PRIJS- EN SERVICEBEWUSTE KOPERS Hoefstraat 145 - Tilburg S 432163-421271 Alle koopavonden geopend roepsonderwijs, waaronder de oplei- kerKl^ ding Civiele en Consumptief techni- etappe sche Diensten (CCD). De leerlingen me[ van deze opleiding worden opgeleid voor een breed werkveld binnen de ca tering, horeca, instellingskeukens en de interne diensten van instellingen en bedrijven. Op het lesprogramma staan diverse vakken, waaronder koken en serveren, huishoudkunde, manage ment en administratie. Een tweede opleiding is de M BO SA, Sociale Arbeid. Deze opleiding kent als studierichtingen: sociale dienstverlening en arbeidszaken/per soneelswerk. Binnen deze opleiding wordt het ac cent gelegd op enerzijds het kennen igbaan van wetten, regels en procedures, an derzijds op het omgaan met mensen. Een afgestudeerde SA-leerling komt o.a. terecht op de afdeling personeels zaken van een instelling of bedrijf. Naast deze twee opleidingen zorgt St. Dionysius nog de opleidin MBO-Agogisch Werk en MBO-M en Kleding. Naast de genoemde opleidingen ver zorgt -G scholengemeenschap de oriën tatie- en schakelopleiding INTAS. Deze één- of tweejarige opleiding is speciaal bedoeld voor leerlingen die te jong zijn, te weinig vooropleiding heb ben of een jaar moeten overbruggen alvorens ze aan hun middelbare be roepsopleiding kunnen beginnen. Niet alleen leerlingen met een LBO- of MAVO-diploma, maar ook steeds meer HAVO-leerlingen kiezen voor een mbo-opleiding. En niet voor niets, want 90% van de gediplomeerde leerlingen vindt binnen enkele maanden een baan of begint aan een opleiding in het hoger be- 3rging roepsonderwijs. De afstemming tussen ericht mbo- en hbo-opleidingen, maar maar J ook tussen beroepsonderwijs en werk veld is prima geregeld. Om leerlingen en oude formeren over de verset dingen, organiseer schap St. Dionysius op maart van 10.00 tot 13.00 dag. Alle belangst harte welkom op het adres: Viertal opleidingen St. Dionysius verzorgt opleidingen in het midc Het Kritisch Informatie Centrum (KRIS) van de Katholieke Universiteit Brabant organiseert een lezing door Mizzi van der Pluym, over «Verboden Boeken». Op dinsdag 21 maart om 12.30 uur in AZ7 in de KUB aan de Hogeschoollaan 225 in Tilburg. De affaire Salman Rushdie heeft de discussie over zin en onzin van het ver bieden van boeken weer hevig doen oplaaien. Waarom worden boeken ver boden, in welke maatschappelijke kon- tekst vindt een «boekverbranding» plaats en zegt dat iets over de mate van beschaving? Hoewel de auteur in het boek geen moreel oordeel velt over het wel of niet moeten verbieden van boeken, stelt zich de vraag (voor de discussie bij voorbeeld) of een boek eigenlijk wel verboden moet worden ook al is het in ernstige mate godlasterlijk, zeden- kwetsend of racistisch. ons vorige huis, in Tilburg”, elt mevrouw Boor, Margriet- I straat 29 Goirle, "hadden we al een keuken van CVT. Die naam is voor ons inmiddels al zo’n 20 jaar een begrip. En het mooie was, toen we naar Goirle gingen, naar dit huis, waren de gegadigden voor ons huis in Tilburg meteen verrukt over' de keuken. Ik durf zelfs te zeggen dat het huis, mede door die perfekte keuken, zo snel is verkocht! Dat was dus even wennen voor ons, toen we hier kwamen, want de keuken die in dit huis stond, vond ik nou niet bepaald denderend. Daar ben ik eigenlijk geen moment content mee geweest. Zodra we op orde L waren, hebben we dan ook een nieuwe keuken bij CVT uitge- S zocht en laten installeren. En daar heb ik nu alweer meer dan een jaar heel veel plezier van. Plus de zekerheid van een flink stuk meerwaarde, voor als we dit huis nog eens zouden verkopen!’ ”ln

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 5