Een nieuwe dimensie in luxe en prestaties ..v. o ZUID-OOST i S®»6 Lood- toevoeging Automobiel museum Uw SAAB-dealer 2 Uitbreiding Nationaal De nieuwe Subaru heet: Legacy ÏhovaeJ V.O- Renault 5 Tiga l DE AUTOMAAT - Donderdag 9 maart 1989 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER aart 1989-pagina 8 V a Aandrijving, prestaties 1983 Hoogstaand rij-comfort i ,49) 6-1986 >n 013-321405 ,1989 10 000.- Contact met de wereld V ooruitstr e vende informatie Junior- maart 1987 ï'S 5 ben- seds ^3030 Een luxueuze vierpersoons concept coupe, die de visie van Cadillac op het gebied van prestaties, comfort, rijgenot en stijl weergeeft... Hoevenseweg 92d Tilburg J Telefoon 013-321405 7-1984 •1987/6-1987 snschap- jmaakt nstruc- v een gin< ,eid. teer jrtier ieve Iedere drieduizend kilometer dient het mengseltje aan de bezine te worden toegevoegd. Als toegevc strevende t kenninc ning... 1 telelonei de weg 1 het stuurwiel. De veiligheid is ook berekend op rustige toertochten. De Solitaire is uitgerust met een Airbag-systeem voor alle inzittenden. De Airbags zijn gemonteerd in het stuur, het instrumentenpaneel en in de rugleuningen van de voorstoelen. Cadillac, als Amerikaanse con structeur van luxueuze automobie len, zal in de toekomst blijven doorgaan met rijdende laborato ria als de Solitaire om nu en in de toekomst technieken uit te probe ren om een onovertroffen rijgenot voor zijn klanten te bereiken. oeco*10"1 Ongelimiteerde horizons 1986 .1983 1984 1985 1984 1986 - 1984 1988 -• 1287 1987 1987 Ten opzichte van de basisver sie wordt de Tiga voorzien van een zonnedak, zonwe- De Solitaire is uitgerust met een navigatie-systeem met een eigen vloeibaar kristallen kleuren scherm. De gegeven informatie laat de bestuurder de goede weg kiezen in een onbekende stad, op snelwegen en op landweggetjes. Nadat een bestemming wordt in- getoest, verschijnt een complete kaart van de omgeving met de kortste route oplichtend. Ook geeft het systeem de afstand aan en de weggesteldheid. De naam Cadillac betekende altijd al de top op het ge bied van goed ontworpen comfort, rijgemak en optima le luxe. Nu trekt Cadillac zich op tot de top van uiterma te snelle auto's met zijn laatste concept car... Solitaire, een gestroomlijnde en gedurfde sportcoupe. De Solitaire combineert stijl en functionaliteit in een rij dend prototype waarmee de limieten van Cadillac's ontwerp, handelbaarheid en kracht zullen worden ge test. De Solitaire is een vierpersoons auto waarin veel inno vatieve onderdelen zijn verwerkt met name aan chassis en aandrijving, welke in een niet te ver weg liggende toekomst ook in de produktiemodellen van Cadillac te vinden zullen zijn. Het voorkomt rechtstreeks me- taal-op-metaal contact en zo doende overmatige slijtage van kleppen en klepzittingen. Het middel van Bardahl is goedgekeurd door het Envi ronmental Protection Agency, het bureau voor milieube scherming in Amerika. kunnen ondersteunen. De ver warmde voor- en achterstoelen - met massage - geven een warm, verzachtend en orthopedisch com fort. 4-1984 :::::::::'4-ï986 2-1985 Binnenkort zal in Raams- donksveer, waar het Natio naal Automobielmuseum is gevestigd, worden gestart met een forse uitbreiding. De heer E. Louwman, de stuwen de kracht achter het museum, heeft de geruchten bevestigd dat het museum met een nieu we vleugel zal worden uitge breid. Vermoedelijk dit na jaar al zal het vergrootte mu seum voor het publiek te be zichtigen zijn. In 1981 verhuis de de collectie van Leid- schendam maar Raams- donksveer. Het museum staat naast het gebouw van de Toyota-importeur met de be kende grote goudkleurige koepel. Vele tienduizenden bezoekers komen ieder jaar kijken naar de unieke verza meling oude auto's. Door de uitbreiding wordt het moge lijk de auto's en andere ver voermiddelen nog beter tot hun recht te laten komen en ook die auto's te laten zien waarvoor nu de ruimte ont breekt. rianten: de vierdeurs sedan en de vijfdeurs wagon. Met de Legacy RS Turbo werd on langs een geslaagde poging ge daan het snelheidsrecord over 100.000 km te verbeteren. De gloednieuwe auto had precies 447 uur, 44 minuten en 9,887 seconden nog om deze afstand af te leggen, wat neerkomt op een gemiddelde van ruim 223 km/u. rend glas, speciale stalen vel gen, striping, van binnenuit te verstellen buitenspiegel, spe ciale bekleding, een radio- voorbereiding en een PVC- matje op het dashboardkast je. Er kan uit zes carrosse- riekleuren gekozen worden. De Renault 5 Tiga zal onge veer zeshonderd gulden meer kosten dan de 5 TR. Het hele pakket extra's vertegenwoor digd echter een waarde van 1.100,-. Als extra is nog een in twee delen neerklapbare achterbank leverbaar. kooo^ zoegde luxe, een vooruit- telefoon met stemher- ig en hand-vrije bedie- laten de bestuurder toe te sren terwijl hij zijn ogen op houdt en zijn handen aan Subaru heeft op 1 februari in Ja pan zijn nieuwe «grote» model geïntroduceerd, die luistert naar de naam Legacy. De auto wordt naast de reeds bestaande model len verkocht. In het vooronder zit een viercylinder boxermotor met vier kleppen per zuiger en een in houd van 1.8 of 2.0 liter. De 2 liter is zelfs met turbo leverbaar. De Legacy kent twee carrosserie-va- met garantiebewijs )0 km-beurt PK-keuring ngsst^?n jwroom eopend nat 10 uur Het tanken van loodvrije zine is heel normaal. Stee meer auto's worden met een katalysator uitgerust, terwijl ook wat oudere exemplaren geen schadelijke gevolgen van deze brandstof ondervin den. Toch blijft er een aantal auto's wat altijd op loodhou dende brandstof gestookt zal moeten worden. In het geval dat straks loodhoudende ben zine niet meer verkrijgbaar zal zijn (dit kan nog tientallen jaren duren) brengt Bardahl een loodtoevoeging op de markt: Insted O' Lead. In de loop van deze maand zullen de Nederlandse Re- nault-dealers de beschikking krijgen over een nieuwe spe ciale uitgave van de Super- vijf, die de naam Tiga zal dragen. De auto is gebaseerd op de 5 TR met een 60 pk le verende 1.4 liter motor. De auto zal alleen in een 3- deursversie beschikbaar ko men. De uitstekende motoreiger pen van de Solitaire zijn gei voor een optimaal comfort en uit stekende prestaties. Zonder sleutel kan met infra-rood techniek de deuren geopend, gesloten en op slot gedaan worden. Ook motor kap en kofferklep zijn hierin opge nomen. De Solitaire heeft de langste por tieren in de geschiedenis van GM. Deze deuren zijn van een unieke constructie. Ze zijn opgehangen aan scharnieren die in twee delen werken. Bij het openen gaat de deur meteen iets naar voren. Ook in de smalste straatjes kan er ge makkelijk in de auto worden plaatsgenomen. Vis 45.000 - Vooruitstrevende veiligheid Bij Autobahn-snelheden van ruim 300 km/u is de mogelijkheid om ver vooruit te kunnen kijken - en te worden gezien door andere auto mobilisten vanaf een grote af stand - zeer belangrijk. De Solitai re is uitgerust met een geavan ceerd, achterlichtsysteem wat ge bruik maakt van een flexibele, lichtgevoelige reflectiefilm in plaats van plastic reflectors. Er is slechts een vierde van de normale hoeveelheid lampjes nodig om toch een uniforme verlichting te geven. Het systeem is aan te pas sen aan iedere vormgeving en is makkelijk in een hoek te verwer ken om ook aan de zijkant de zichtbaarheid te vergroten. De Solitaire heeft geen buiten- en binnenspiegels maar drie minia tuur videocamera's gemonteerd in de achterkant om een baar zich te geven op op platte LCD kleurenschermen op het instrumentenpaneel. De motor van de Solitaire werd door Cadillac in samenwerking met Lotus ontwikkeld. Het is een 48 klepper met dubbele bovenlig gende nokkenassen (DOHC) met twaalf cylinders in V-vorm. De krachtbron heeft een inhoud van 6.6 liter, brandstofinjectie en ont- wikkelt’430 pk, terwijl het brand stofverbruik en de emissie-waar- den binnen de standaards blijven die Cadillac stelt. Deze enorme motor geeft de auto een exceptionele acceleratie en een hoge topsnelheid. De kracht van de motor wordt via een vier- traps automaat met elektronische regeling op de achterwielen over gebracht. De Solitaire is uitgerust met een volledig onafhankelijk wielophan ging en vering. Een ABS-remsys- L^em zorgt bij hoge snelheden voor een korte veilige remweg. De goede grip op de weg is het ge volg van door een computer ont wikkelde asymmetrische banden, gemonteerd op speciale alumi nium velgen. Bij het openen van de deur gaan de ruiten automatisch naar bene den. Het stuurwiel wordt omhoog bewogen en de voorstoelen waar niemand op zit, schuiven naar vo- vergelijk- ren zodat achterpassagiers mak- het verkeer kelijk kunnen instappen. Als de deuren worden gesloten komt het stuurwiel weer omlaag en neemt de bestuurdersstoel een van de drie memory-standen aan. De vorstelijke voorstoelen van de Solitaire zijn maar lieft op 24 pun ten verstelbaar, zodat de bestuur der en voorpassagiers hun hoof den, schouders, ruggen en benen om de meest comfortabele manier V ooruitstrevend Aërodynamisch ontwerp Bij hoge snelheden, is een goede stroomlijn belangrijk voor de sta biliteit en het brandstofverbruik. De unieke stijl van de Solitaire maakt hem tot een van de meest gestroomlijnde auto's ter wereld. De afdekplaten over de voorwie len verbeterende stroomlijn, maar draaien met de wielen mee bij koersveranderingen. Ook het af wezig zijn van buitenspiegels ver hoogd een goede windgelei- ding...tot een nog betere aërody namische kwaliteit. Glas is een belangrijk functioneel deel van het Solitaire ontwerp. De bovenkant van de auto - vanaf de onderkant van de voorruit tot aan de achterpassagiers - is van vei ligheidsglas uit een geheel. Het enorme uitzicht wat deze cons tie met zich meebrengt geeft e gevoel van ruimte en openhei Een extra stuk glas in het por benadrukt weer het innovatie ontwerp. Panelen in de kleur van de carrosserie geven het idee dat de auto geen koplampen of ach terlichten heeft. De achterruit is van speciaal getint glas om een harmonisch geheel te vormen met de rest van de auto. A985 W'a

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 35