7£7L SUPER GOLF PORSCHE 928 GT fflft ®@©E Gastrubriek Primeurs Van der Boom Oplage: 90.240 ex. eindelijk werkelijkheid DARD F a.s. 351563 Toerisme: Aruba o.a. Bijlage: De TilburgseKoerier voor nog meer prestaties Deze week in de Automaat Autotest Fiat Croma Turbo D i.d. 369 aanrijdingen pag. 5 Conceptcar: Cadillac Solitaire pag- 9 F 1; Ibizi Extra pag. 3 ill” Q- L© Donderdag 9 maart 1989 vijfb acht ak itiek Tony Vos >83 aart 1989 - pagina 26 Jaargang 1 Nummer 10 ici a/Oojh f van der iurgB.V. in cnnnrfi i na zijn ng- md. >ral de i de im- Vanaf deze maand zal op de Duits markt de Porsche 928 GT worden uitgebracht. Het gaat om een ex- tra sportieve versie van de 928 S4. gen de 330 pk voor een Hierdoor is de nieuweling spe- tie van 0 tot 100 in 5,8 se- ciaal voor mensen die een nog ho- wordt er een top opgegeven van ger prestatieniveau en een spor- nr,n tiever onderstel van hun auto ver langen. Tien peekaa's worden er extra ge- de Carrei produceerd door een gewijzigde nokkenas en verbeterd aanzuig- waar ik nieuwe auto's r schouwen. Mac in je beroep en in -n heb De nieuwe Giant Suzuki, de Swift, werd half januari op de Nederlandse markt geïntroduceerd. Goed getelt, is dat pas zo'n zeven weken geleden. Dealers en importeur kunnen over die tijd al zeer tevreden zijn. De nieuwe Swift slaat enorm bij het publiek aan, iets wat ook duidelijk aan de belangstelling op de Rai te meten was. Ook de vernieuwde versie van de commercial op de televisie «The Giant Suzuki» wordt door het publiek bijzonder gewaardeerd. De enorme videowal op de stand van Suzuki werd constant omringd door hordes geïnteresseerden. V,OK i I in service I de beste I IJ 270 km/u. De Porsche 928 GT is voorzien van lichtmetalen wielen in de stijl van ara 4. Uiteraard wordt ook deze auto met een katalysator uit gerust. De auto is alleen met een vijfver- snellingsbak te koop. Een beperkt sperdifferentieel is ook standaard. Om de extra brede banden te kunnen herbergen werden de spatborden van de GT omgefelsd. De uitrusting is vergelijkbaar aan de S4 met onder andere ABS, een alarminstallatie, bandendrukbe- wakingssyteem, airconditioning, tien speakers en een informatie- en diagnosesysteem. Wat prijs betreft kost de GT even veel als de S4 automatic: 248.550,-. De reclamefilm is er in drie ver sies. De langste duurt acht minu ten en is alleen te zien op Sky Channel. De Nederlandse STER laat dergelijke lange reclame niet toe. De langste versie voor Neder land duurt 1 minuut en dit filmpje is al meerdere malen te zien ge weest. De korte versie is maar 15 seconden lang. Van de vorige Swift zijl laatste jaren ongc plaren per kalendei De nieuweling zal d Fiat komt nog met een aardig nieuwtje in de vorm van de Tipo Selecta. Het is de eerste auto met een 1.4 liter motor die wordt voorzien van «on ze» Van Doomes transmissie- vinding, de Continu Variabe le Transmissie. De auto wordt echter pas in mei leverbaar. Ford houdt er zijn nieuwe Fiesta ten doop, die al op de vooravond van de Rai te zien was. Een Amerikaanse pri meur is de Corvette ZR-1, een haast on-Amerikaans sportie ve auto die zich kan meten met bijvoorbeeld een Porsche en Ferrari. Bij Peugeot ten slotte gaat de vierwielaange- dreven 405 de markt op. systeem. Daarnaast is ook een achteras met kortere overbren ging gemonteerd. Hierdoor zor gen de 330 pk voor een accelera tie van 0 tot 100 in 5,8 seconden en jn er de jeveer 6000 exem- lerjaar verkocht. dit aantal naar verwachting zeker halen. steunen die we ook in de GTi vin den. Verder heeft het dashboard een toerenteller en een digitaal klokje. De prijs is met f.20.995,- bij zonder vriendelijk. Er is echter al een Swift vanaf f. 16.750,-. Dat is namelijk de prijs voor de 3 cylinder 1 liter GA, die ondanks dat het hier om de basis versie gaat al is voorzien van een vijfbak, halogeen koplampen, achterruitverwarming, een ge laagde voorruit, voorstoelen met hoofdsteunen en een mistachter- licht. Als laatste nieuwtje wist de impor teur ons te melden dat binnenkort de nieuwe Swift GTi zal gaan meerijden in de rallysport op het circuit van Zandvoort. Dit onder streept nog eens extra de sportie ve kwaliteiten van deze nieuwe «grote» Suzuki. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek De tijd tussen het maken van dit nummer van de Automaat en de tijd dat je hem nu wer kelijk in de bus hebt liggen, heb ik gebruikt voor een be zoek aan het autosalon van Geneve. Alles bij elkaar toch weer een kleine tweeduizend kilometers onder de wielen door gejaagd. Een aantal ja ren terug was voor mij een autotentoonstelling een vrese lijk spannende aangelegen heid. Het was immers de plaats waar ik voor het eerst nianiAro mocht aan- rar ja, je groeit n in een aantal gevallen heb ik de primeurs van de verschillende tentoon stellingen al lang gezien of zelfs gereden. Is dat niet het geval dan gebeurt dat wel vlak na afloop. Geneve is van oudsher een tentoonstelling waar exclusieve auto's ge presenteerd worden. Voor een deel is dat ook dit jaar weer het geval. De Mercedes SL heb ik vorig week al laten zien, maar dat is zonder twijfel de grote trek ker. Volkswagen komt nu ein delijk met de Super Golf met G-lader. De Nissan Maxima zag ik al in december en is in ons land al regelmatig op transporters te zien, maar be leeft zijn officiële premiere in Geneve. Volgende week ga ik met deze auto rijden en volgt een uitgebreid verslag. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Toch voor veel autoliefheb bers de moeite waard om eens te gaan kijken. Het Sa lon van Geneve is nog ge opend tot en met zondag 19 maart. Voorstelling Het is overigens niet de eerste keer dat Suzuki al direct na de in troductie van een auto succes boekt. Ook de Samurai veroor zaakte een enorme vraag i voorstelling. Toch is de belanc stelling voor de Swift ongeken Opvallend is hierbij dat vooi GS nog beter verkoopt, dan porteur had durven hopen. Deze auto is gebaseerd op de 3-deurs Swift met 1.3 liter motor met kata lysator. De Swift GS beschikt net als alle andere Swift-modellen over een vijfversnellingsbak. De aankleding is bijzonder sportief. Dit is aan de buitenkant te zien aan de flitsende striping, mistlam pen in de voorbumper en mooie wielplaten. De bestuurder en voorpassagiers nemen plaats in echte kuipstoelen met vaste hoofd- Van der Boom, een naam die al 53 jaar een bekende klank heeft in Tilburg en omstreken. Dat een bedrijf niet iets onpersoonlijks is, maar bestaat uit een groep men sen die weer een andere groep mensen, namelijk de klanten, zo goed mogelijk van dienst wil zijn, blijkt.vooral in ons bedrijf. Misschien is het wel geen uni cum, dat vijf medewerkers lan ger dan 25 jaar bij een bedrijf werkzaam zijn, maar als er dan nog 15 zijn die er langer dan 10 jaar zijn, dan spreken wij wel over meer dan de helft van het aantal medewerkers. En toch zijn wij geen bedrijf wat ver grijsd is, omdat er jaarlijks jonge mensen bij komen en de gemid delde leeftijd rond 32 jaar ligt. Door jaren lang dezelfde ver trouwde gezichten te onmoeten, wordt er een vertrouwensrelatie opgebouwd met onze klanten. Want het streven van ons bedrijf blijft erop gericht, dat de klant zich bij ons thuis voelt. Het oplei dingsniveau is in ons bedrijf voor de autobranche zeer hoog. Meer dan honderd werkdagen worden per jaar besteed aan bijscholing van de mensen om bij te blijven in de nieuwste tech nieken op autogebied en vooral wat betreft elektronica en «scho ne» motoren. Dat er door erva ring van meer dan 30 jaar Re- nault-dealer een grote know how in huis is, welke wordt on dersteund door de modernste testapparatuur blijkt wel uit de resultaten van de servicetevre- denheid enquêtes, die Renault enkele malen per jaar houdt. Want ook voor Renault geldt dat kwaliteit zal overwinnen. Renault heeft daar de laatste ja ren duidelijk blijk van gegeven. Een carrosseriegarantie van 6 jaar, waar maar zelden een be roep op hoeft te worden gedaan, is daarvan een duidelijk bewijs. Maar niet alleen de carrosserie, ook de andere delen van de auto kunnen de toets der kritiek doorstaan. Sinds 1988 is het mo gelijk om door een eenmalige premiebetaling de fabrieksga rantie van 1 jaar uit te breiden tot 3 jaar, waar alle belangrijke componenten van de auto onder vallen. Niet alleen de kwaliteit van de auto is verbeterd, maar ook die van de service. Een 24 uurs Renault Route Service in geheel Europa. Voor alle soorten garantie, die wij kennen, geldt een gratis vervangingsauto na 24 uur stilstand. En wanneer u iets in het buitenland overkomt, gratis overnachting in een hotel of een vervangingsauto na 24 uur stilstand. En alsof dit nog niet genoeg is, komt Renault dit jaar met een onderhoudskon- trakt voor nieuwe auto's waar van de klant zelf kan bepalen voor welke tijd tussen 12 en 48 maanden en welk kilometrage tussen 20.000 en 150.000 km en alle combinaties die daar tussen liggen met stappen van 1 maand en/of 2500 km. Tijdens de afge sloten periode worden alle repa ratie- en onderhoudskosten door het onderhoudskontrakt afge schermd. Hierdoor kent de klant exact de vaste kilometerkostprijs voor reparatie en onderhoud. Dat de kwaliteit van ons werk ook van toepassing is op ge bruikte auto's blijkt uit de 12 maanden Renault Top Occa- siongarantie die wij geven op al le merken auto's die jonger dan 5 jaar zijn. Hebt u nog geen ken nis gemaakt met ons bedrijf, dan is de nieuwe Renault 19 zeker een aanleiding om dit te doen. Graag tot ziens, Wil van der Boom Directeur Autobedrijf i floom Tilbi Vorig jaar gaf Volkswagen deze foto vrij van een zogenaamde Su per Golf. Het gaat hier om de meest snelle versie die er ooit van deze populaire middenklasser werd gemaakt. Op het Autosalon van Geneve dat vandaag voor het publiek is open gegaan, is deze VW officieel ten doop ge houden. De Golf G60 is aan de buitenkant te herkennen aan de fraaie lichtmetalen velgen, uitge bouwde voor- en achterspatbor- den, een gewijzigde grille met dubbele koplampen achter een glas en nieuwe bumpers met geïntegreerde spoilers. De skirts en geïntegreerde mistlampen ge ven de auto een explosieve aan blik. En dat maakt de Golf ook helemaal waar. Ter voortstuwing dient een 1.8 liter motor die voor zien van een G-lader goed is voor een enorm vermogen en daarmee samenhangende pres taties. Bovendien beschikt de auto over permanente vierwiel- aandrijving. Volgende week bericht De Auto maat uitgebreid over de autoten toonstelling in Zwitserland en hoop ik ook meer gegevens en een prijsindicatie van deze super auto te kunnen geven. STUDIE

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 27