FIAT Efficiënter dieselen EN FE! RAI reis NISSAN Denissen ASHTON-TATE ALPINA Croma Turbo Di.d. zeer geslaagd met Mercedes in autosport aufefeaglas EL^ WIJK n IGEN... iEN... EN... in Nederland nieuwe importeur TY-47-YB DE AUTOMAAT - Donderdag 16 februari 1989 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER •uari 1989-pagina 6 isola- lanciering nkomst wordt op de e financieren bedrag ITIfBfWUS oor 12.500,- oor 17.500,- Dor 15.500,- oor 21.500,- oor 19.950,- oor 12.950,- oor 14.950,- oor 11.950,- larde. betrouwbaar- lomende jaren i onderhouds- het restbedrag meieren tegen lalfjaar nemen Vraag in onze gsvoorwaarden. Hart van Brabantlaan 96 Telefoon 013-433000 REPAREREN VERNIEUWEN AUTORUITEN ibewijs i APK-keuring als u ’m over uilt! Reparatie duurt 1/2 uur en is GRATIS vanaf WA-EXTRA. werd de succesvolle zien van nog zuinigere 5.950, - 4.950, - 3.500,- el 013-350045. helrijt, 16571. 2. Wat een gesjouw. De groeiende verzameling folders moet ook van stand naar stand weer worden meegesleurd. Even uitrusten. 12.950, 13.950, 11.950, 17.950, 16.950, 16.950, 12.950, 15.500, 21.950, 22.950, 24.950, 14.950, 14.950, 17.450, 11.950, 11.950, 9.950, 13.750, 7,500, 1979 1980 1980 1980 1978 !6 coupé io 65 L ona 6. Bijna vol! De AX die ten behoeve van de Waddenzee beschilderd kon worden is ongeveer klaar. Het is een bijzonder kleurrijk geheel geworden. Even heb ik natuurlijk gecontroleerd of mijn eendje er nog op stond en...ja hoor. Het bijschrift van AVRO's In de hoogste versnelling is zo dikwijls aangeraakt dat het nauwelijks meer leesbaar is. Ongeveer 200 autoliefhebbers werden 's ochtends rond 9.00 uur door Denissen met koffie en cake ontvangen. Na deze kennismaking stapte het gezelschap in de luxebus om af te reizen naar de hoofdstad. Op z'n Hollands, de onvervalste pick-nick. Pakken melk en jus-d'orange en niet te vergeten een grote zak met broodjes en een bakje van Tuperware met yoghurt erin worden de hele ochtend meegedragen om tussen de middag versterking te kunnen bieden. n krachtigere «schone» 12 klep- en-motoren en werd van de stoe- 3 4-wiel aangedreven Patrol een ixere GR Turbo diesel-uitvoering p de markt gebracht. Iet deze vernieuwing zal Nissan ijn positie als best verkochte Ja- anse auto in Nederland (5de snz Nederland en hebben een intentie- getekend waarbij de auto ter beschikking Arme dames achter de informatiebalies. Elf dagen lang hebben ze het gezeur aan hun kop gehad wat ze zich nog weken zullen herinneren. "Hebt u folders?. Hebt u stickers?, Nee, een poster dan?" De echt geïnteresseerden haal je er zo uit. Het leesbrilletje wordt er even bij op gezet om de gegevens op de ruit van deze Mercedes 300 SE nauwkeurig te kunnen opnemen. Indrukwekkend, nietwaar? De mond valt er in ieder geval van open. In mei 1986 mocht ik voor het eerst met een auto-intro- ductie mee naar het buitenland. De bestemming was Pisa in Italië en de te rijden auto, de Fiat Croma. Dat is dus al weer bijna drie jaar geleden. In de tussentijd heeft de auto een klein aantal detailveranderingen on dergaan. Ook het motorenaanbod was tot voor kort identiek. Sinds de Rai is de Croma met direct ingespo ten dieselmotor leverbaar. 7. Een droom werd werkelijkheid. Waar vele honderdduizenden zich staan te vergapen is het voor slechts enkelen weggelegd om even een echte Ferrari te mogen bekijken en bovenal aanraken. Je kunt wel nagaan waar deze jongens het op school over zullen hebben. plaats van alle merken in 1988) kunnen versterken. Om 16.00 uur reisde het gezel schap weer af richting het zuiden om daar een goed uur later in de Het is al weer afgelopen, de Rai autotentoonstelling. Op zondag 12 februari werden de deuren weer voor twee jaar gesloten. Het bezoekersaantal heeft geen record hoogte bereikt, maar is op het niveau van 1985 blijven steken. Toch zijn de organisatoren hierover uiterst te vreden. Veel mede-landers waren immers op winter sport en het zuiden vierde carnaval. De bezoekers, jong en oud, kwamen natuurlijk voor de auto's of misschien om er zomaar een dagje tussen uit te zijn. Misschien zaten er onder deze laatste groep de zogenaamde mensen-kijkers. Dezelfde personen zitten 's zomers vaak alleen maar op een terras in het zonne tje om naar het eigen soort te kijken. Ook ik ging nog een dagje terug naar Rai en keek naar mensen door de lens van mijn camera. .KOOPJES PK De royaal opgezette Nissan-stand bood een groot aantal noviteiten die inmiddels ook in de showroom van Denissen te zien zijn. De Micra 1989 met 1.2 liter 60 DIN/pk motor en de royale 7-per- soons limousine Prairie zijn 2 nieu- 'igheden uit het Nissan-program- ste klas Jonge” lekords. standigheden it. De weglig- ifort zijn dik in or- ,t wisten we al. Het «treft het geluid. bowroom gaat om computer-software, bedrijf zal dit j<aar gaan deel nemen in de autosport. Als cou reur is Arthur van Dedem, vier voudig Nederlands kampioen groep A, aangetrokken die zal uit komen met een Mercedes 190 E 2.5-16. Hans Mooren, directeur van Ashton-Tate Noord Europa meent dat de autosport een uitste kend platform biedt om contacten met dealers en relaties van zijn bedrijf te onderhouden. Daar naast brengt de racerij de naam Ashton-Tate bij een groot publiek onder de aandacht. Mercedes-Ber Ashton-Tate 1 verklaring eerste de stelt. Het inbouwen van extra handi caps voor de winnaars van de verschillende races zal voor extra spektakel zorgen in het komende seizoen. Afgelopen 2 ganiseerde dealer Garag« de 4de maal ir reis naar de personenauto RAI in Amsterdam. Mede in verband met het samen vallen van de automobieltentoon- stelling en de krokusvakantie was het afgelopen zondag niet overvol op de Amsterdamse Rai zodat al het nieuws goed bekeken kon worden. van BMW-dealer i. Alpina Burkard prijs is ook nu weer een grote ver- Bovensiepen GmbH is een bedrijf rassing. Deze is vastgesteld op wat wereldwijd zijn eigen reputa- f.43.250,= en dat is beslist een tie heeft opgebouwd met een op koopje. De twee versies met de 2.5 onnavolgbare wijze aangepaste diesel blijven op dit moment nog BMW-modellen. De werkwijze van op het programma staan. De 2.5 Alpina is niet vergelijkbaar met Economy kost slechts honderd die van "tuners" omdat ieder Al- gulden meer dan de basisversie pina-model als geht met benzinemotor: f.37.750,=. Het gepast en getest topmodel blijft de 2.5 Turbo Diesel voor f.49.400,=. zondag 12 februari or- plaats van alle merken in 1988) aan de Burg. Jansenstraat te Til- 3 de Tilburgse Nissan- kunnen versterken. burg ontvangen te worden met je Denissen b.v. voor Om 16 qq uur reisde het gezel. een hapje en een drankje. in successie een bus- schap weer af richtina het zuiden Over 2 jaar zal dit bijzonder ge slaagde idee zijn 1ste lustrum vie- breiding van Fiat. tussen de ongeblazen 2.5 liter sel en de van een turbocompres sor voorziene 2.5 TD in. De PR- functionaris van Fiat Auto Neder land wist ons te melden dat we binnenkort ook een gewijzigde versie van die turbodiesel mogen verwachten. Toerenbereik Maar laten we eerst eens naar het huidige nieuws kijken. Op een kleine uitzondering na worden al le dieselmotoren in personenau to's indirect ingespoten. Een voor deel tot nog toe was een lager ge- |luidsniveau en een groot toeren bereik. Bij de direct ingespoten diesel 'daarentegen wordt de brandstof rechtstreeks in de verbrandings- kamer gespoten. Dit heeft een snellere verbranding tot gevolg, een minimaal warmteverlies en geen energieverlies door de gass- stroming van de voorwervelkamer naar de verbrandingskamer. Dit alles heeft een efficiency- verho ging tot gevolg van 15 tot 20 pro cent. Daarnaast kan een dieselmotor van dit type zonder voorgloeien worden gestart, behalve bij ex treem lage temperaturen. De motor uit de Croma D i.d. is een bekende. Het gaat hier om de 1929 cc 4 cylinder met turbocom pressor uit de Regata en Tipo. De krachtbron levert met intercooler een vermogen van 90 pk bij 4200 tr/min. Het nadeel van een hogere ge- luidsproduktie kan alleen door isolerende maatregelen worden opgeheven. De nieuwe Croma heeft daartoe hydraulische motor- steunen, een hydraulisch bedien de koppeling en inkapseling van de motor. De verhoogde efficiency van de direct ingespoten dieselmotor zo/gt voor een uitzonderlijk laag verbruik. Bij een constante snel heid van 90 km/u heeft de auto 1 liter nodig om 25,6 kilometer te kunnen rijden. De fabriek geeft een gemiddelde op van 1 op 20. Dit bij een uitstekend prestatieni veau. De topsnelheid bedraagt 180 km/u en de acceleratie van 0 tot 100 km/u wordt in 12,5 secon den gehaald. Tot de standaarduitrusting ren onder andere stuurbekrachti ging, toerenteller, elektrisch be diende voorportierruiten, centrale vergrendeling, veiligheidsgordels achter, een in hoogte verstelbaar stuurwiel en middenarmsteunen voor en achter. Tegen meerprijs zijn bovendien airconditioning en ABS leverbaar. De Croma rijdt uiteraard als ieder ander model uit de serie. De auto heeft onder alle omst voldoende trekkracht, ging en het comfc-t - de, maar ook dat enige verschil betref. Sinds 1 januari heeft Alpina in ons van een eigen Alpina serie-aan- land een nieuwe importeur gevon- duiding te worden voorzien. Alpina onderhoudt uiteraard nau we contacten met BMW. Zo heeft ook de Nederlandse importeur van BMW toegestemd in de aan stelling van Hessels als Alpina-im- porteur. De BMW-garantie blijft daardoor van kracht. Naast de complete Alpina-modellenreeks levert het bedrijf ook een aantal accessoires voor BMW. Deze wor den echter via Interstate in Delft rrrm Je officiële BMW-dealers ge meerd. beho- racht :h b« den in de vorm v Hessels in Delft. Bovensiepen GmbH is een bedrijf wat wereldwijd zijn tie heeft opgebouwd wijze BMW-modellen. De v Alpina is niet vergt reel wordt aan- _,_?past en getest op prestaties, wegligging, remvermogen, inte- aan de rieur en exterieur om vervolgens distrikn De Croma Turbo D i.d. is een uit- Zowel de 2 liter bezinemotoren als van het dieselaanbod de 2.5 diesels lijken in de Croma De auto komt voorlopig ongeveer hetzelfde sportieve ge- die- luid te maken. De 1.9 i.d. echter »s- laat zich duidelijk als een diesel horen, maar dan wel nadrukkelijk op de achtergrond. De extra tie doet dus goed zijn werk. De Croma is een comfortabele auto met een ruim interieur. De sn gi stgesteld op en dat is beslist een De twee versies met de 2.5 onnavolgbare 11'jven op dit moment r programma staan. De kost H1S1I snowroom van garage Denissen ren zo verKlaarae Denissen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 31