II^PJ w HEMEL AARDE b7 Belangrijkste poppodium in Zuid-Nederland Gehandicapte supporters in een gehandicapte bus nr. 6 s.< tuig- op z Oplage90.240 ex. ANT or de r p halen, 4 betalen! VERF-BEHANG Hemel hier, Aarde daat\^E Engelen en mensen door elkaar. Van Lieshout 7 Een verhaal van een dag I die de mist inging •BOLLE’IM Noorderligt na 5 jaar niet alleen gericht op popmuziek ^^9'9,- DeTnfej bruari 1989-pagina 8 In dit nummer: Piusstraat 96 - Tilburg - Tel 013-363369 Feest ten Improvisatie >kit n Kom langs en quiz gezellig mee! Lees verder op blz. 5 kurkcentrum pht. IWEEKENDRECLAME Donderdag 9 februari 1989 33e jaargang nr. 1598 8 t/m 11 Februari op het Miro Center plein: -Benz, zonder e Ster Garant- n. ta e.o. hens Vrijdag en zaterdag apfelstrüdel serie in deze zich in kwamen iewerkers ir/Amusement Een vertrouwd beeld in ’t Noorderligt theater viert a.s. id met ’t J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 (hoek van Hogendorpstraat) Zie bijlage 1986 1987 1984 1983 1985 1982 1987 1986 1987 TOTAAL WONEN ■0 5ICR transportwielen (Ss r u vindt de Trendhopper Collection in Tilburg bij AZToteel Wonen volop perkeergdegenhmd parkeerroute P6 kelijk t willen s sloten, in Tilbi Hoefstraat 151 Oerlesestraat211i f Uitgave: Dir. gels uit en met de Brokx va ten. Een wa Ook uw adres voor geboorte-, doop- en bruidsuikers Uw warme bakker Reeds meer dan 100 jaar iseerd. 'popmuziek kent Het is voor een ligt niet altijd ït name inter- ourg te halen. muren. Illustratief hiervoor is de betrokkenheid van I en de Kunstkennis. tor aan de acl g. Vervolg op zijn stoel tersbus we: nog dat de c. onvermijdel' i< v «m gen t. voor dagje kun- Voor meer informatie over Tilburgse Revue, zie pagina 5. Van links naar rechts: Bisschop Zwijsen (Wil Trommelen). Peerke Donders (Don van Gijsel), en Willem II (Is van Diessen). Foto: Lia Besters Waarschijnlijk krijgt dit vorm in een festival, dat te vergelijken is met het zgn. «Tegentonen» festival. Conclusie: het tweede lustrum van het Noorder ligt theater begint veelbelovend. Bekendmaking VERNIEUWD MEUBELCENTRUM TILBURG is nu met de laatste etage uitverkoop bezig (25% tot 50% echte korting] waarna een grote HEROPENING volgt. Van 3 etages boordevol eiken - leder - moderne kwaliteitsmeubelen tegen zéér redelijke prijzen. Ook ruilen wij uw meubels in. TEVENS!!! FINANCIERING IN 1 UUR GEREGELD. TEGEN ZEER GUNSTIGE VOORWAARDEN Let op ons adres HART VAN BRABANÏLAAN 31 TILBURG Dagelijks open 10.00-18.00 uur, donderdag 10.00-21.00 uur -tel. 013-321316 Andere bus Dan is het wachten op hulp. Inmid dels worden in de bus snoepjes rond de ge- gedeeld en menig paffertje gaat op in blemen rook. Een enkele optimist heft het on- weet vermijdelijke «Houd er de moed maar :gt weinig bijval. De net weerbeeld dat de Nederland bepaald K®erier igt Theater kijkt inmiddels ook buiten de eigen i :n als Monsters of Rock, het Noord-Zuidfestival SEMpkESSi] 1 Pneumatiek rife fiinonnBnii^ im/hmfc/?? II tilburg. jules verneweg Maak kans op ’n supergroot vooijaarsboeket of een vrijkaartje Keukenhof. in de Veldhovenring is het belangrijkste po- -uiu-i Nederland. Er is geen re- te veronderstellen dat daar indering in zal komen. Dat lijken uit een aantal voor- - jaar. Eerder meldden ladruk gelegd zal wor- 14 september 1989 is van «Monsters of Verder wil Noorder- iacht schenken aan redactie-advertentie-afdehng en administratie N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur 1983 1985 1984 1985 1985 1985 1985 1985 1985 1986 1986 1987 1987 1987 1987 1987 1987 1988 1988 1988 1986 1986 1986 1985 C1985 1986 1986 w., RBS 1986 »n 1987 1985 1986 1985 1980 1982 1983 1983 1985 1985 1986 1985 1986 1986 1985 1985 1986 1986 1986 1986 1986 1987 1985 1986 1986 1980 1985 1983 .1985 in handen was van de figuren paar uur in z’n omg“" iden was hij zeer “t vaak commerciële zaalei- costuum met stropdas. We toen met hem een hele tijd van gedachten gewisseld over de opzet van Noorderligt en dat/prak hem bijzon der aan.» Rondom Hart van Brabantpag. 3 Films.......pag. 3 Gemeentenieuwspag. 7 Politieberichtenpag. 8 Uit-agendapag. 8 Kuituur/Amusementpag. 9 B W-besluitenpag.10 Cursussenpag. 11 Parochienieuwspag. 13 Sportpag. 15 eweg 14 hl013321316 staat met name bekend ....I voor popmuziek. Hoe de een belangrijke plaats inemen in de programme- aanbod zich nier niet toe w i Het theater aar mgeving op dit moment L verrast, drum in Zuid-Nederland. den om t - snel veranüv. moge o.a. blij nemens voor dit j we al dat meer ni den op theater. Op de tweede editie Rock» in Tilburg. V ligt dit jaar aandi vernieuwende stromingen in de pop muziek. De Tilburgse Koerier bv^ T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer Het Theater Noorderligt viert a.s. zaterdag haar vijfjarig bestaan. Aan het einde van het eerste lustrum mag vastgesteld worden, dat Noorderligt een gevestigde naam heeft weten op te bouwen in vooral de wereld van de popmuziek. Het initiatief en ideaal van een aantal werkloze jongeren is inmiddels uitgegroeid tot een «bedrijf» met acht vaste medewerkers en een groot aantal vrijwilligers. De Stichting Noorderlig Noorderligt bij activiteiten Lemmy Enthousiast over Tilburgs «poptem pel» was ook zanger/bassist Lemmy van de Engelse metalband «Motör- head». Frank van lersel: «Lemmy vond het hier echt te gek. Een goede sfeer en uitstekene faciliteiten. Een geval waar bij het ook bijzonder klikte tussen Land en publiek. Lemmy zei hët idee te hebben gekregen alsof hij in een pub stond met daarbij het gevoel, zelfs de genen op de achterste rij een hand te kunnen geven. Omdat hij zeer nadruk kelijk te kennen gaf hier nog eens te spelen achten wij het niet uitge- dat Motörhead op termijn weer )urg op het podium zal staan.» Theater Noorderligt v zaterdag feest in verbant 5-jarig bestaan. Het wordt een feest met disco, verrassingen en een bijzonder swingend optreden van RAI-popster Cheb Kader Band uit Algerije. Het feest be gint om 21 uur. Indien er nog kaarten beschikbaar zijn, dan kunnen die worden gekocht op de bekende voorverkoopadressen. De muziek van Cheb Kader Band behoort tot de «hotste» dansmuziek van deze tijd. Zo kan de trancemuziek van Cheb Kader omschreven worden. Een optre den om niet te missen dus! Toneel Noorderligt s als een podium wel popmuziek zal blijven innei ring, zal het beperken. «In de afgelopen vijf jaar hebben we ruimte gegeven aan een steeds breder scala van activiteiten. In de toekomst zullen we waarschijnlijk wat meer na druk gaan leggen op toneel. Maar in feite biedt Noorderligt plaats aan de meest uiteenlopend activiteiten», zegt Van lersel. Welke evenementen plaats zullen vinden in het fraaie theater aan de Veldhovenring hangt ten dele af van anderen. De zaal van Noorderligt kan namelijk worden gehuurd voor diverse doeleinden. In ’t verleden werden bij voorbeeld modeshows, schoolfeesten en fanclubdagen georganis De wereld van de pop zo zijn eigen wetten. E„l organisatie als Noorderlig even gemakkelijk om met nationale «acts» naar Tilbi Theater Noorderligt is na 5 jaar niet meer weg te denken als culturele voor ziening in de regio Tilburg. Vijf woeli ge jaren waarin met succes ’n aantal lastige hindernissen kon worden geno men, zo is de ervaring van de initiatief nemers. Frank van lersel van Noorderligt vertelt terugblikkend op de afgelopen vijf jaar: «Al in ons eerste seizoen werd met ’n totaal van 60.000 bezoe kers ’t bestaansrecht van Noorderligt aangetoond. Van groot belang was de erkenning die we kregen van de ge meente. We krijgen nu een jaarlijkse subsidie van 20.000 gulden. Dit bete kent niet dat we gekke dingen kunnen wijls doen, maar Noorderligt heeft mede heeft hierdoor een stabiele basis gekregen.» den uitgedeeld. Vanavond (don derdag 9 februari) vindt in beslo- kring de generale repeti plaats. Daarna is het wachten het publiek dat wil komen gen ten van dit «hemelse spektakel Zoals uit het motto van de re vue al blijkt, is de revue een men geling van heden en verleden, mensen en engelen.'Om precies te zijn: er bestaat naast ons ge wone Tilburg ook een Tilburgse hemel. Daar wonen illustere Til- burgers als Peerke Donders, Mie Fiedel, Bet Kolen, Kanonbol Pij nenburg, en Willem II. In hun hemel zijn ze gelukkig, maar ze maken zich ook zorgen over het huidige Tilburg. En dat is de re den waarom Peerke Donders zijn engelbewaarders toestemming geeft om eens een kijkje te gaan nemen in het aardse Tilburg. «Mar denkt erom», roept Peerke nog, «ge doet gin wondere hè!» Dat beloven ze plechtig, maar de revue zou geen revue zijn als de engelbewaarders zich niet eens een keer zouden vergissen. Vanaf dat moment gaat alles anders dan de engelen zich hadden voorgenomen. Als de zaken uit de hand dreigen te lopen, is er maar één oplossing: Peerke komt zelf naar beneden om orde op za ken te stellen. Maar ook dat loopt heel anders dan hij zelf had kunnen denken. In «Hemel Aarde» blijkt werkelijk alles r gelijk te zijn. Panne Als om 9.35 u. een stem via o_ o luidsinstallatie meldt dat er problemen rook. Een enkele opti zijn met de motor van de bus, weet vermijdelijke «Houd iedereen dat de chauffeur spreekt. Hij in» aan, maar krijgt heeft zich zoeven tenslotte voorgesteld, klok tikt door en hei De temperatuur van de motor blijkt te afgelopen dagen I jen. Om 9.45 u. ie vluchtstrook een viadukt ter jT en Almkerk. bus en inspecteert de chterzijde van het voer- igens neemt hij weer plaats ..el en op weg is de suppor- veer. Even denken sommigen ie chauffeur slim rijdt door de «ermijdelijke file links te laten lig- i en over de vluchtstrook de tocht >rt te zetten. Die gedachte is maar van korte duur want om 9.55 u. stopt hij weer bij een praatpaal. De'chauf feur gebruikt dat apparaat waar het voor gebruikt dient te worden: hij roept de Wegenwacht op. Op bezoek Met die paspoorten wil het maar niet vlotten. Dan is er dit weer, dan is er weer dat. Hoe kan het toch dat zo’n simpel boekje met je naam, een paar handtekeningen en wat stempels zo moeilijk te ma ken is Als iemand daar het ant woord op weet, is het wel minister Van Den Broek. Hij is voorne mens naar Japan te reizen ter bij woning van de begrafenis van de overleden Japanse keizer Hirohi- tho. Van De Broek mag gaan van de regering. Eerst zag het er nog naar uit dat Koningin Beatrix mee zou gaan, toen was er even sprake van dat Prinses Margriet de mi nister zou vergezellen, maar nu moet hij alleen. Dat moet hij wel vaker en dat is helemaal niet erg. Als je boodschappen gaat doen, neem je bij voorkeur je hele gezin ook niet mee. Dat kost veel tijd en bovendien kost dat handen vol geld. Het is nooit verkeerd met dat laatste ernstig rekening te houden. Van Den Broek naar Japan dus, in z’n eentje. Bij Schiphol zal hij vermoedelijk al duidelijk moeten maken hoe het note zit met dat zwarte boekje. Wellicht zal de mi nister wel een paspoort hebben maar dat garandeert hem geen on gehinderde doorgang. Het pas poort van Van Den Broek zal met röntgenstralen onderzocht worden, er zal met infra-rood licht in ge schenen worden en er zal de be windsman gevraagd worden hoe hij aan dat boekje komt. «Dat geef ik zelf uit», luidt dan zijn ant woord. Als minister van Buiten landse Zaken mag je dat. Maar dan wel voor heel het volk en niet alleen maar voor jezelf. Daarom zal Van Den Broek gearresteerd worden door de politie en die zal hem overdragen aan de Vreemde lingenpolitie. ImmersVan Den Broek heeft geen geldig paspoort en kan dus buitenlander zijn, één die illegaal Nederland is binnenge komen en legaal ons land probeert te verlaten. Dat gaat zomaar niet Hij zal dan voorgeleid worden aan de minister van Justitie, de heer Korthals Aites. Die zal hem vra gen naar zijn antecedenten waar komt u vandaan, wat bent u voor iemand en waarom wilt u Neder land uit? Als Korthals Alt es dan hoort dat Van Den Broek zijn eigen paspoort had gemaakt, zal hij waarschijnlijk mogen blijven en wordt hij niet als ongewenste vreemdeling de grens overgezet. Dat milde oordeel van Korthals Alt es heeft alles te maken met zijn plannen voor een identiteitskaart die alle Nederlanders 24 uur per dag bij zich moeten hebben. Die plannen ontmoeten hier en daar wat weerstand, maar met de ken nis van Van De Broek zal die hob bel makkelijk te nemen zijn. Als het een beetje meezit, heeft Van Den Broek dan die kaart op zak als hij wederom naar Japan gaat. Wedden dat ie dan zo door mag Dat is het motto van de nieu we Tilburgse revue waarvoor morgenavond (vrijdag 10 februa ri) klokslag kwart over acht de eerste noten van de ouverture zullen klinken. Deze week was de spanning van de naderende pre mière al duidelijk te merken, maar ook het vertrouwen dat alle medewerkers hebben dat hun maandenlange inzet beloond zal worden met een serie prima voorstellingen. Begin deze week, terwijl half Tilburg zich in het carnavalsgedruis stortte, I de ongeveer 150 mede van de revue voor het eerst bijeen in Schouwburg Tilburg. Daar mee gingen de repetities de laat ste en moeilijkste fase in: het in eenpassen van alle disciplines: niet alleen zang, dans en spel, maar ook decors, belichting en geluid. Voor de eerste keer kon den nu ook de prachtige kos tuums worden gedragen en kon er gespeeld worden tegen de de cors die door de studenten van de Vakgroep Textiele Werkvor men zijn ontworpen en die ver vaardigd werden in samenwer king met de toneeldienst van de Schouwburg, scholengemeen- 'schap St. Dionysius, en een groot aantal costumières. Ondertussen werden ook bij reclamebureau Willem Bestérs en drukkerij Jan van Laarhoven overuren ge draaid om het programmaboekje op tijd af te krijgen. Dit pro grammaboekje, dat onder andere alle teksten van de liedjes bevat, zal gratis aan alle bezoekers wor- verschljnt In geheel Tilburg, Golrle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek Tom Theeuwes van het TOG ver- hoog en te snel op te lope welkomt de supporters, legt de spelre- stopt de chauffeur op de van «Heer en Meester» nog eens van de A 27 bovenop eer besluit zijn welkomstwoordje hoogte van Nieuwendijk opmerking dat de supporters Hij verlaat de /andaag niet alleen kunnen la- ;r. waarderend applaus is het antwoord. Daarna stelt de chauffeur zich voor met zijn voornaam en wenst iedereen een prettige reis. Het bekende «wij-gevoel» zorgt voor een plezierige stemming. Ook het weer laat zich van de goede kant zien: nauwelijks mist. Een aantal supporters heeft een dagje vrij genomen om deze dag mee te kun nen maken. Het programma is aan trekkelijk: gratis vervoer naar Hilver sum om daar de uitzending mee te ma ken van het spel, een rondleiding in de radio-studio’s en daarna een lunch en retour Tilburg. Donderdagochtend. 2 januari: voor het kantoor van het Tilburgs Gehandicapten-overleg Tilburg (TOG) aan de Piushaven staat een «beste» auto bus van Bertens uit Moergestel. De inzittenden zijn met hun gedachten nog niet bij het naderende carnavalsfeest. De reis gaat immers naar Hilversum, ter bijwo ning van het radiospel «Heer en Meester» van de NCRV dat die dag om 11.30 u. «life» uitgezonden zal worden op Radio 2. In het spel neemt een Tilburgs team het op tegen een team uit Haarlem. Tilburg is speciaal voor deze aflevering van het spel gevraagd omdat het nu in het kader staat van de NCRV-aktie «Drempels weg». Het Tilburgs team wordt gevormd door burgemeester Brokx, wethouder Dijkstra en gemeenteambtenaar De Gier. Het Tilburgse team moet, als het even meezit, ongeveer 44 punten halen wil het in aanmerking komen voor een kans op de hoofdprijs: een bedrag van 10.000,-. De gemeente Tilburg heeft, voortvarend als ze is, al een bestemming voor de hoofdprijs: de ontvangst mogelijk maken van gehandicapten uit de Duitse stad Offenbach waar Tilburg vriendschapsbanden mee onderhoudt. Het is 9.00 u.: de volgeladen bus vertrekt naar de studio’s in Hilversum. TILBURG Goirkestraat 16-18 Tel. 35.25.25 GOIRLE Molenstraat 41a Tel. 34.90.34 derligt die al een Frank van lersel zegt over de boe- rondzwermt king van popartiesten: «Je weet vaak Hij ontmoet niet zeker of een band volgens plan- genaren in <x ning zal optreden. In het buitenland hebben t wordt met bevestigingen gewerkt en niet zoals in Nederland met con tracten. Als een optreden wordt afge last is de voorbereiding en promotie campagne vaak al in volle gang. Jam mer genoeg is de toedracht rondom een annulering voor het publiek vaak niet duidelijk.» Voor het organiseren van popcon certen komt nogal wat kijken en is dik- veel improvisatie vereist. Dat overigens niet enkel vervelende kanten. Veel popartiesten die Tilburg b>j aandoen zijn erg enthousiast over bant Noorderligt als werkgever en de ter be schikking staande faciliteiten. Frank van lersel noemt enkele voorbeelden. Welshman John Cale vroeger een tijdlang lid van de bekende «Velvet Underground» is zo’n artiest. Van lersel vertelt: «Toen Cale er achter kwam dat de leiding van Noor- heeft - mist en nog eens mist - sluipt de bus binnen: geen mist echter maar sigaretterook. Om 10.50 u. is er nog steeds geen Wegenwacht. Om 11.30 u. begint de uitzending. «Halen we het nog?» is de algemene vraag. «Als we te laat komen, kunnen we er dan nog in?» «Kan er geen nieuwe bus komen?» en «Waar blijft de Wegen wacht?» Het antwoord op die laatste vraag komt het eerste. Om 10.55 u. ar riveert de welbekende, in het geel uit gedoste, Wegenwacht. Samen met de chauffeur kijkt hij naar de motor. Dan wordt er besloten naar het dichtsbij- zijnde benzinestation te rijden om daar verder te kijken. Er wordt dus weer even gereden. Precies om 11.00 u. rijdt de bus de uitvoegstrook naar het benzinestation op en wordt aan de kant gezet. De meneer van de Wegen wacht komt tot de konklusie dat hij de bus niet maken kan. Er is iets met de ventilator van de motorkoeling. Er is een wiek van afgebroken. Dat komt omdat er een moet los is geraakt.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 1