MERCEDES SL PONTIAC Elan DRIE RUIMTE- AUTO'S VAN GM Stinger auto eks- er in Geneve dagelijkse vrije-tijds- Oplage: 90.240 ex. Bill-Boards igen o.a. Bijlage: DeTilburgseKoerier Deze week in de Automaat ^gen 1 ff februari 1989 - pagina ©a^Jutoüfflaafi Donderdag 2 maart 1989 r. De Isteu- (Lees verder blz. 3) dag i zaterdag d Tony Vos (Lees verder blz. 3) Pontiac Trans Sport Honda Transalp XL 600 V Pag. 3 Geef mij maar een Amerikaan n Autotest: VW Passat G1 Variant Renault Megane Pag. 5 Mercedes T Van Pag. 9 Jaargang 1 Nummer 9 De nieuwe SL is weer een Road ster in hard en nieren. De auto trekken. Het resultaat is de Stinger een vrolijke leuke auto voor moderne jonge mensen, een auto zoals we er nog nooit een gezien hebben. 813821 DERLAND redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur nieuwe SL ijnd. De ragt 0,32. De van! beter pers i dukt dit i laas is a bielb J- Klassieker: Mercedes 600 Pag. 7 Bij het ontwerpen van de Pontiac Stinger kregen de designers de opdracht een vervoermiddel te maken die niet een gewone auto was, geen vrachtwagen en ook geen bestel, maar eigenlijk met eigenschap pen van alle drie. Het moest een auto worden voor jonge, sportieve en actieve mensen. De te ont werpen auto moest goed inzetbaar zijn als dagelijks vervoermiddel voor het woon/werkverkeer, maar tevens leuk zijn om er in het weekend mee op uit te Sjef v.d. Nouweland Directeur Automobielbedrijf Elan. Schokdemper sier in uara en nieren. ue auto kan zowel open als met een hard- De sto®len zl£ volledig elektrisch top gereden worden. Deze laatste verstelbaar Maar liefst vijf elek tromotoren bedienen zitting, rugleuning, gordel en hoofds nen. De carrosserie van de r is bijzonder gestroomliji CW-waarde bedraagt C Eindelijk is het zover. De langverwachte opvolger van de in het begin van de jaren zeventig gepresen teerde SL-serie is in zicht. Op de komende autoten toonstelling van Geneve zal de nieuweling daad werkelijk te zien zijn. Eigenlijk ziet de auto er volledig volgens verwach ting uit. De SL heeft bij Mercedes zolang bij het testcentrum rondgereden, dat spionfoto's al lang de difinitieve vormen bekend hebben gemaakt. In de hele wereld rukt de APV of MPV op. Deze afkor tingen staan voor All/Multi Purpose Vehicle. Jaren ge leden was Nissan met de Prairie de eerste auto van dit soort. Mitsubishi volgde met de Spacewagon, terwijl Renaults Espace eigenlijk pas de echte trendsetter was. Vooral in de Verenigde Staten en Canada mogen APV's zich in een grote belangstelling verheugen. Ford heeft al enige tijd een zo'n auto in zijn programma, ter wijl General Motors eigenlijk achterbleef. Daar is sinds de Chicago Motorshow volledig verandering in geko men. Een nieuw model wordt zowel door Chevrolet als Pontiac en Oldsmobile geleverd. verkopende van het nieuwe drie tal. De Chevy wordt dan ook in de betaalbare 'eenvoudige' uitvoe ring geleverd. 4990-72522 DERLAND is van kunststof gemaakt en weegt slechts 34 kg. Uniek is de veiligheidsbeugel. Wordt op electronische wijze ge registreerd dat de wielen het con tact met het wegdek verliezen dan klapt automatisch een rolbeugel omhoog om de inzittenden te be schermen. Deze beugel kan echter ook op wens omhoog worden ge zet. De SL beschikTóvèf nieuwe stoe len met ingebouwde veiligheids gordels, die zowel de veiligheid als het comfort verhogen. De schouderhoogte is hierbij instel baar, zodat de gordel optimaal om het lichaam zit. Chevrolet is met een hele nieuwe serie automobielen gekomen die onder de naam Lumina de markt op gestuurd zijn. Naast een sedan en Coupe is er de Lumina APV. Het is een voorwielaangedreven exemplaar met een zeer futuristi sche koets. Een sterk aflopende neus, een recht doorgetrokken daklijn en een stijle achterkant met vierde deur. Deze auto heeft namelijk maar aan een kant twee deuren. In het vooronder ligt een 3.1 liter V6 krachtbron die 120 paardekrachten aan de voorwie len afgeeft. Het interieur is uitermate ruim en kent net als de Espace van Re nault een aantal verschillende plaatsingsmogelijkheden van de stoelen en banken. De Lumina kan zodoende worden gebruikt als zeven persoons busje, maar ook als handelbare bestelbus. Na tuurlijk ligt het rijcomfort op een hoog niveau, dat vraagt de klant van een dergelijke auto immers. De Chevrolet Lumina APV moet beschouwd worden als de meest Automobielbedrijf ELAN is sinds 1986 gevestigd in de Zuid-Ooster- straat 22 A ie Tilburg. Sinds die tijd vertegenwoordigen wij vol en thousiasme het merk Skoda. Dit merk is al sinds jaar en dag op de Nederlandse markt. Nadat ik 20 jaar ervaring in dit merk had op gedaan, heb ik, vol vertrouwen in de toekomst, het dealerschap voor Skoda in de regio Tilburg op me genomen. Dit vertrouwen werd enerzijds ondersteund door dat ik duidelijk merkte dat het produkt Skoda technisch steeds verbeterd werd. Anderzijds was het vooruitzicht op een Skoda met de motor voorin en 'met voorwiel- aandrijving ook een drijfveer waarop ik de start aandurfde. In de voorbije tijd heeft Skoda zich naast de grotere merken een te rechte plaats weten te veroveren op de Nederlandse markt. Dit feit zal zich ongetwijfeld verder uit breiden door de komst van de langverwachte Skoda Favorit. Naar mijn mening zal deze auto hoog scoren bij het Nederlandse publiek. Ook op de lease-markt verwacht ik dat Skoda redelijk aan zal slaan. Met de introductie van deze Favorit bewijst Skoda een kwalitatief hoogwaardig pro dukt te kunnen fabriceren. Menig een zal volgens mij hiervan over tuigd raken, waardoor het imago Skoda ongetwijfeld zal ver sren. Gesteund door de vak- s stel ik dat het huidige pro- 'it ook terecht verdient He- -de locatie waar automo bielbedrijf Elan is gevestigd niet het meest eenvoudig te bereiken. Toch wil ik benadrukken dat een ieder bij ons terecht kan voor de meest complete service, die van een automobielbedrijf verwacht mag worden. En dit uiteraard ii de breedste zin van het woord. Kleurstelling Dezelfde auto heet bij Pontiac Trans Sport en biedt een veel sportievere aanblik door zijn kleurstelling, velgen, spoilers en extra lampen. Ook in het interieur is deze sportiviteit terug te vinden. De motor is daarentegen volledig identiek aan de Lumina. Dat geldt ook voor de derde en laatste telg, de Oldsmobile Silhouette. De Olds is van het drietal het meest com plete uitgerust is dan ook een auto waar je in alle kringen mee voor de dag kunt komen. Een represen tatieve, chique auto die wat model betreft niet afwijkt van zijn twee broertjes. Het zal nog wel even duren voor dat deze Amerikaanse ruimtewon- ders op de Nederlandse markt zullen worden geïntroduceerd, maar als het zover is zal ik dat be richten. Hieruit blijkt: 'De tegenwoordig dient blijft klant.Op technisch gebied zie ik mij gesteund door vakkundige medewerkers. Hun know-how proberen wij niet al leen op peil te houden, maar oc nog uit te breiden en te verbete ren. In deze speelt de importeur van Skoda een niet onbelangrijke rol. In samenwerking met de Sko da fabrieken organiseert deze re gelmatig een aantal technische cursussen. Hierdoor en door de geweldige inzet van onze mede werkers wordt de kwaliteit, van de door ons verrichte werkzaam heden gewaarborgd. De algeme ne technische coördinatie van de werkplaats wordt door 'mij j soonlijk gedaan. Hierdoor i medewerkers zich in geval calamiteiten nog eens extrc dersteund. De verkoopaktiviteiten worden daar waar mogelijk door mij persoonlijk verricht. Op deze manier ontstaat een goede band met onze cliënt die ook tijdens het after-sales ruimschoots tot uiting komt. De uitstekende kwaliteit die ons produkt biedt, wordt nogeens extra benadrukt door de garantie die wij verstrekken. Alle nieuwe auto's worden geleverd met twee jaar volledige garantie. Voor on ze gebruikte auto's geldt in de gel een garantietermijn welke rieerd tussen drie maanden en een jaar. Daarnaast bieden wi onze dient nog de mogelijkhei om op een gebruikte auto, welke is voorzien van een volledig jaar garantie, een garantie-verzeke- ring af te sluiten voor het tweede jaar. Ik ben ervan overtuigd op deze manier ervoor te zorgen dat onzerklanten zo kunnen genieten van een onbezorgd rijplezier. Mijn medewerkers en ik, hopen dan ook spoedig te mogen be groeten bij automobielbedrijf "Elan zodat wij ook u ervan kunnen overtuigen dat Elan niet alleen de naam is van het bedrijf, maar zeker ook de uitstraling er van weergeeft. wielophanging is inmiddels be kend: schokdemper geleide voor as en ruimtelijk geleide achteras. Uiteraard is het onderstel aan het concept aangepast. Tegen meerprijs is de SL verkrijg baar met ADS, een Actief Demper Systeem. De sensoren voor het electronisch geregelde systeem zijnin staat de zich wijzigende wegomstandigheden, de belas- tingstoestand en de actuele rijstijl te onderkennen. Automatische ni- veauregeling kan aan ADS wor den toegevoegd. Dit zorgt bij uit eenlopende belading voor een gelijkblijvende wagenhoogte. Bij hogere snelheden kan de carros serie met 15 mm worden verlaagd, voor een hogere rij stabiliteit en verlaging van het brandstofver bruik. De reclamemakers hebben hun lusten de afgelopen maan den weer kunnen botvieren. De Rai-autotentoonstelling heeft op de budgetten van de auto- importeurs weer een flinke aanslag gedaan. Immers ieder merk wil zo origineel mogelijk voor de dag komen. Waarin Frankrijk en Belgie grote reclame-posters op hui zen en zogenaamde Bill boards altijd al zeer gebnlike- lijk waren, kent Nederland dit verschijnsel eigenlijk pas sinds kort. Op strategisch interessan te plaatsen zijn grote aanplak borden verschenen die door Publex braaf om de zoveel tijd van een nieuwe affiche wor den voorzien. Je kunt je natuur lijk af vragen of die borden wel estetisch verantwoord zijn. Im mers doet het afbraak aan het stadsgezicht of aan de andere plaatsen waar ze staan. Over het algemeen staan deze bor den alleen op plaatsen waar veel mensen langs komen en dat zijn per definitie al niet de meest estetisch verantwoorde plekken. Het kan zelfs bepaal de kleur aan een grauwe om geving geven. Het ontwerpen en bedenken van dit soort reclame is een vak apart. Kleur speelt bijvoor beeld een grote rol. Daarnaast moet er een korte pakkende tekst op staan, anders kan het voorbij snellende verkeer het niet in zich opnemen. Echt goede reclame zullen ve len zich lang blijven herinne ren. Een aantal maanden te rug zagen we een wit veld met allemaal blauwe punten waar op letters ingevuld moesten worden. Na een aantal weken werden de woorden steeds completer. Uiteindelijk stond er: Melk de witte motor. Heel veel Nederlanders zullen ge piekerd hebben over wat er toch op die puntjes zou komen te staan. Een zelfde verwondering wekt een campagne die nu nog steeds te zien is. Vlak voor de Rai verscheen op vele borden een gele auto, een soort van Seat Ibiza cabriolet met in de vakantiekleren gestoken inzit tenden. Weken lang heeft dit plaatje in het hele land gehan gen. De ontknopping volgde kort geleden. Het leuke autootje is tegen de rand van het bord te pletter gereden. Men wordt aangeraden even Apeldoorn te bellen. Een compliment voor de crea- tievelingen... De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-aideling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en ien de S - JS 9888, f

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 15