Volkswagen en Audi Austin Rover Mazda Nissan Honda vlak uit Illl 21 ^5oJ I ïrZ L i.450,-| d-, OPPERMANS 1 versterkt zijn imago gaat uit z'n dak Micra en 200 SR met nieuwe 1.5 voor Civic ‘ssant ►ers. aufoa^glas elbedrijf )OST Alle Mazda-nieuwtjes van de Rai staan ook bij Auto Oppermans U hoefifii Hyundai S EN” b f fl bruari 1989-pagina 4 DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 2 februari 1989 - pagina 5 Aucji Coupé V olkswagen/Audi/ Porsche Verstelbaar 21405 1.950,- 5.950,- Hierbij is de Integra de vreemdste eend in de bijt, ter- heid van vierwielbesturing. 4.950,- pk en h Op dit mazna 1035 een groot aantal wijzigingen. eerst op grote schaal de G-lader wordt toegepast. I 16.000 km moet kunnen meten met giganten als de BMW 750 de Mercedes V8-modellen. Hart van Brabantlaan 96 Telefoon 013-433000 Nieuwe modellen mogen we bij Honda op de Rai niet verwachten. Wel heeft het merk een aantal nieuwe ver sies van de Civic, Legend en Accord. Het totale Honda- programma is nog behoorlijk nieuw. Het bestaat buiten de genoemde modellen nog uit de Integra en Prelude. REPAREREN VERNIEUWEN AUTORUITEN CARNAVALSMAANDAG EN -DINSDAG OPEN VAN 10-17 UUR 1.5i i regel Reparatie duurt 1/2 uur en is GRATIS vanaf WA-EXTRA. )13-350045. rijt, 71. ig dient een 1.8 liter e is voorzien van Heemskerk - De afgelopen twee maanden heeft de Ja panse gigant Nissan ons meerdere malen verrast met een aantal nieuwe modellen. In december kwamen ze met de vernieuwde Sunny, de Prairie en de Patrol GR terwijl de sportieve 200 SX en de kleine Micra tot vorige week werden bewaard. De Micra werd op verschillen de punten verbeterd, terwijl nu ook een 1.2 liter motor leverbaar is. De 200 SX vervangt de Sylvia en is zo doende een totaal nieuwe auto. CARNAVAL: driji laat prestaties zoals km/u en een acc 100 in 8/ De Audi Cov1 ronde achtei lende spoiler. De gelijk aan die van de Audi 90. is de 'grote' Rover 800 zowel in sedan- als hatchback- uitvoering een geliefde auto. Grootste nieuws op de Rai lUM1/Austin Rover is de vernieuwde Montego die voort- stand W 215 aan met een direct ingespoten turbodieselmotor te leve ren is. De Engelse auto-industrie is weer duidelijk uit een dieptepunt naar boven aan het kruipen. Met exclusieve merken als Jaguar, Rolls Royce, Bentley en Range Rover gaat het uitstekend. Maar ook de meer betaalba- Ivoor topklasse op auto-gebied hoeft V geen retourtje lAmsterdam te nemen. De primeur van de RAI 1989 ï'i IstaaJ bij ons in de showroom.: De Hyundai Sona/a, de grote exclusieve, l/uxfmaar zeker ook betaal- /FF'FF ilrik- Ibare Hyundai L/ 'TtJf Het Japanse merk Mazda heeft met de reeks 121, 323, 626, 929 en RX-7 een bijzonder compleet aanbod voor zowel de zakelijke rijder als de privé autobezitter. De Rai brengt een aantal vernieuwingen, zoals een sportie ve 323, drie verschillende versies van de 626 met vier wielbesturing en als klapper op de vuurpijl een RX-7 als vol-cabriolet. Daarnaast toont het merk de zeer sympa thiek ogende MX-04, een toekomst-auto. zangen irruit, 1 zijn uit- s heeft een en levert is bij Zin Officiële Mazda-deaier voor Tilburg e.o. Mascagnistraat 531 (Tilburg Noord) - Tel. 560000 als voordeel dat het koppel wat maximaal 225 Nm bedraagt tus sen 2400 en 5700 tr/min niet onder de 200 Nm komt. De regeling van ontsteking, inspuiting en laad- druk, alsmede de antikloprege- ling, berust bij de centrale Digi- fant motorelectronica. Een vijfversnellingsbak brengt het vermogen over de op de voorwie len. De topsnelheid van de Corra do bedraagt 225 km/u terwijl het sprintje van 0 tot 100 in 8,3 secon den wordt gerealiseerd. Overdadig Nissan heeft zijn 200 SX overdadig behangen met extra's, zoveel dat een opsomming snel saai wordt. Belangrijk is wel dat ABS bij deze auto tot de standaarduitrusting behoort. De prijs van bijna zestig duizend gulden is gezien de pri ma kwaliteiten niet eens te hooa. at Ibiza koopt, •galwatsntppen V van 20% naar ir even naar de tievei wijl de Prelude een unieke auto is door de verkrijgbaar- g^ Sinds de introductie van de Civic kon de klant kiezen uit een drietal motoren allen met vier kleppen per cylinder. Het zijn de 1.3, 1.4 en 1.6. De meeste exemplaren die in ons land verkocht zijn hebben de 1.4 krachtbron. Vandaar dat het belangrijk is dat deze versie is vervangen door de 1.5 liter-va riant. Dual Point Deze nieuwe motor is uit de 1.4 ontwikkeld door vergroting van de slag. De totale cylinderinhoud is nu 1493 cc tegenover 1396 in de oude versie. Voor de rest is de krachtbron ongewijzigd. De motor is verder voorzien van een nieuw ontwikkeld brandstofinjectie-sys- teem, aangeduid met D.P.I., wat staat voor Dual Point Injection, een verbeterde centrale inspui ting. De elektronische regeling is ver gelijkbaar met de tot nu toe door Honda toegepaste geprogram meerde elektronische brandstofin- jectie-systemen (PGM-F1). De toe passing van de DPI is duidelijk te merken door een iets hoger ver mogen en een duidelijk hoger koppel. Uiteraard wordt de Civic 1.5i voortaan voorzien van een ge regelde 3-wegkatalysator, waar- De fraaiste primeur is de RX-7 ca briolet gebaseerd op de Turbo II met de bekende rotatiemotor. De ze krachtbron levert 200 pk bij 6500 tr/min. De topsnelheid van deze luchtige auto bedraagt 240 km/u. De auto is alleen met een handgeschakelde vijfbak lever baar. Deze RX-7 kan als gesloten, half-open of volledig open gere den worden. De auto zal medio 1989 leverbaar worden. Licht metaal Een ander nieuwtje is de 323 GT. Deze versie van de populairste Mazda beschikt over een 1.6 liter 8-kleppen injectiemotor en vult zo het gat op tussen de normale 323 modellen en de Formule 4 met 16- kleppen turbomotor. De 1597 cc motor levert een ver mogen van 105 pk. Lichtmetalen velgen behoren tot de standaard uitrusting. De auto onderscheidt zich van de standaard- versies door de dak- en achterspoiler, de rubber stootstrips op de flanken en de in de kleur van de carrosse rie gespoten bumpers en buiten spiegels. De prestaties zijn zeer behoorlijk zoals de top van 184 km/u en een acceleratie van 0 tot 100 in 9,5 seconden. Onderstel en remmen zijn volledig op deze waarden berekend. Zo werd voor een torsiestabilisator toegevoegd om duikneigingen te voorkomen De Hyundai Sonata vanaf fl. 29.950,- (af importi AUTO KENNIS B.V. Tel°013^54784 9' stut als viereyli 148 pk. Mazda's toekomst-visie heet MX- 04. Het is een variabel autootje wat omgebouwd kan worden van een dicht coup-modelletje tot een heuse roadster. De carrosserie is gemaakt van koolstofvezel met versterkte kunststof panelen die gemakkelijk verwisseld kunnen worden. Zo kunnen niet alleen de spatborden en het dak verve worden, maar ook de voor portieren en de rolbeugel wisselbaar. Het karretje tweeschijfs rotatiemotor hoge prestaties. Uiteraard is dit motorontwerp gekeken naar de bekende krachtbron uit de RX- 7. De motor in de MX-04 is echter 30 kilogram lichter. Mazda: stand E 401 door de auto voldoet aan de US- 83 norm. Het maximum vermogen ligt op 90 pk bij 6000 tr/min. De topsnelheid wordt opgegeven op 178 km/u, een fractie hoger dan bij de 1.4. De nieuwe krachtbron wordt direkt geleverd in de Civic driedeurs, sedan en Shuttle als GL en GLX. Een detailwijziging be treft het toepassen van centrale vergrendeling op alle sedan- en Shuttle-uitvoeringen van de Civic. Ook de CRX heeft voortaan een katalysator. Honda: stand H 121 De Corrado is vier meter lang en is zodoende een echte 2+2. Het dashboard is om de bestuurder heen gevormd en wordt over heerst door drie grote analoge in strumenten. Zaken als in hoogte verstelbare stoelen en veiligheids gordels, elektrisch bediende en verwarmde buitenspiegels, licht metalen velgen, stuurbekrachti ging en ABS zijn de standaard in grediënten. Ter voortstuwinc, viereylinder die een G 60-lader waarmee een maximum vermogen van 160 pk wordt verkregen. De G-lader heefi Austin introduceerde zijn Montego meer gelijkenis met de Rover op is sedan-model op basis van de treedt. ïïwXT» Turbodiesel gelse auto's waarbij weinig Ja- Al vanaf het basismodel krijgen panse invloed te bespeuren is. Het de Montego'svlakke, moderne programma omvat ook als sinds wieldoppei 1984 een aantrekkelijke station- ken de MG car, waarin door toevoeging van een extra bankje maar liefst zeven personen plaats kunnen nemen. Vooral het front is aanmerkelijk fraaier geworden. De strakke gril le, het nieuwe embleem en de koplampen doen sterk denken aan de Rover 800, waardoor de eenheid in het programma groter is geworden. De achterlichten zijn veranderd, waardoor ook hier jo's vlakke, moderne ...rr in. Bovendien beschik- de MG-modellen standaard over laag-profiel banden. Er kan gekozen worden uit de 1.6 liter en 2.0 liter benzinemotoren. De basis 1.3 liter is inmiddels ver dwenen. Daarnaast komt er een spectaculaire nieuwe 2 liter turbo diesel met directe inspuiting. Deze motor kennen we al wat langer uit de Maestro bestelwagen, maar dan zonder compressor. De ge blazen versie beschikt over 81 paardekrachten bij 5500 tr/min. Het maximale koppel van 159 Nm is al bij 2500 tr/min beschikbaar. Natuurlijk is ook het interieur ge moderniseerd. Bij het ontwerp van de nieuwe voorstoelen werd ge bruik gemaakt van dezelfde tech nologie als bij de Rover 800. Nieu we stoffen en een betere onder steuning zorgen voor een hoog comfort- niveau. Voortaan is de centrale console op alle modellen standaard. De prijs voor de sedan turbodiesel in DL-uitvoering is vastgesteld op f 33.995,-. Mini en Metro Naast de vernieuwde Montego, die een Nederlandse primeur is, komt Austin Rover ook met een aantal nieuwe uitvoeringen op basis van de Mini, Metro en Rover 200-serie. Nieuw zijn de Mini's Ra cing en Flame. De Racing is in British racing Green uitgevoerd met een wit dak en witte wieldop pen. De Flame heeft ook witte wieldoppen en een wit dak, maar is gespoten in de kleur Flame Red. Beide auto's beschikken een voor loodvrije benzine geschikte 998 cc motor en kosten f 13.995,-. De Metro GTa is een sportieve auto met een 1275 cc motor en le verbaar in Steel Grey, Flame Red en Diamond White. De auto is voorzien van brede, lage banden en lichtmetalen velgen. Daarnaast is de wielophanging versterkt en is een dwarsstabilisator achter gemonteerd. De auto is uiterlijk verder te herkennen aan de spor- wielkastverbreders en voor- chterspoiler. /er verschijnt er op de Rai een speciale versie van de 216 die het achtervoegsel 'Sprint' krijgt. De auto heeft een aantal sportieve details van de Vitesse gekregen zoals de sportstoelen, de achter bank en de voor- en achterspoi lers. Zaken als een verstelbaar stuur, toerenteller en van binnen uit verstelbare buitenspiegels be horen tot de standaarduitrusting. De auto heeft een 1.6 liter motor en een 'close-ratio' vijfversnellings bak. Hiermee behaalt de auto een top van 169 km/u en sprint hij in 10,7 seconden naar de 100 km/u. Austin Rover: stand A 308 met de kleuren rood of wit een enorm fraai gezicht. De 200SX le vert met zijn 1.8 liter motor- verge lijkbare prestaties met de Posche 944. Dit wordt bereikt door het toe voegen van een 16-kleppenkop en een turbo met intercooler. De mo tor levert zodoende met katalysa tor een vermogen van 168 pk. Hiermee komt de bijna 1200 kg wegende auto tot verbluffende prestaties. Het sprintje van 0 tot 100 kost nog maar 7,5 seconden, terwijl een topsnelheid van 215 km/u wordt opgegeven. Bovenal is de 200 SX een bijzonder fijne auto om te rijden. Het is haast on gekend hoe het comfort onder alle omstandigheden en bij alle snel heden op een gelijkblijvend hoog niveau staat. Het is een sportwa gen met de luxe van een limousi ne. Hij is werkelijk razend snel, terwijl de bediening lekker soepel gaat. Het is geen Spartaanse coup meer, maar een uitermate com pleet uitgeruste vliegmachine. De Corrado is Volkswagens vol bloed sportwagen. De auto is compact van bouw en straalt door zijn front met vier grote lichtunits en de grille pure kracht en dyna miek uit. De auto kenmerkt zich verder door een onder een grote hellingshoek geplaatste voorruit en een stijlvol geïntegreerde ach terspoiler die bij 120 km/u om hoog komt en de opwaartse druk aan de achteras met 64 procent verminderd. De nieuwe Micra is te herkennen aan de nieuwe grille die in de kleur van de carrosserie is gespo ten. Bij de Micra SLX zijn boven dien de bumpers in de koetskleur uitgevoerd. Daarnaast vinden we nieuwe koplampen, een gewijzig de motorkap en grotere velgen. Uiterlijk Deze laatsten verfraaien niet al leen het uiterlijk, maar zorgen ook voor een betere wegligging en een lager brandstofverbruik. De klant kan kiezen uit de L, LX en SLX. In het interieur zien we nieu we stoelen voortaan met losse hoofdsteunen, nieuwe bekledings- stoffen en een ander stuur. De oude 1 liter motor staat nog steeds op het programma, terwijl de 1235 cc krachtbron voor de Mi cra nieuw is. Deze motor levert 60 pk en heeft het predikaat 'schoon Op dit moment zijn er acht uitvoe ringen beschikbaar, waarbij de vijfdeurs alleen nog met de 1 liter krachtbron te koop is. 200 SX Een complete verrassing was voor mij de Nissan 200SX. De eerste auto die ik zag, was uit een voor- serie, met een beige/bruin inte rieur. Een niet bepaald fraaie combinatie. Voor de Nederlandse markt heeft de auto echter een zwarte binnenkant. In combinatie In het zelfde marktsegment brengt Audi zijn nieuwe Coupé. De auto is voornamelijk op de 90 geba seerd waarvan hij ook de 2.3 liter motor krijgt. Er kan gekozen wor den uit de 2.3 E met een 136 pk vijfcylinderkrachtbron. Daarbo ven zit de 170 pk leverende 2.3 20V met een twintigkleppenkop. Deze auto is overigens altijd voor zien van het quattro-vierwielaan- drijvingssysteem van Audi. Deze laatste versie levert uitstekende s een top van 220 jceleratie van 0 tot ,4 seconden. uuui luioieneuu niuui uok ue rneer DHKitiiiHi- erkammeteen^vah6 f® Engelse produkten winnen weer duidelijk terrein. Zo hele voorkant is is de 'grote' Rover 800 zowel in sedan- als hatchback- en worden vier schijfremmen toe gepast, waarbij de voorsten ge ventileerd zijn uitgevoerd. Het interieur onderstreept de spor tiviteit van de Mazda 323 GT door sportstoelen met traploos verstel bare rugleuningen en instelbare lendesteunen, een verstelbaar stuur en een toerenteller. De 323 GT kost f 34.592,-. Vierwielbesturing Bij de introductie van de huidige Mazda 626 verscheen direkt een versie waarbij alle vier de wielen bestuurd worden. Tot voor kort was alleen het vijfdeurs hatch back model met deze voorziening te bestellen en dan nog alleen als 2.0 i GT. Vanaf nu echter kunnen alle drie de carrosserie-varianten met 4WS worden gekocht. Het 4WS-systeem van Mazda is beveiligd tegen storingen. Bij pro blemen blijven de achterwielen in de rechtuit-positie staan en werkt alles als bij een gewone tweewiel- bestuurde auto. Een waarschu- wingslampje op het dashboard meldt het defect. Overigens zijn de drie vierwielbe- stuurde Mazda's alleen te krijgen vxxs sportieve GT met de krachtige flinder 2 liter 16-klepper van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 29