MITSUBISHI [fiesta AUTO-RAI Grootste niet a primeur op de Rai Kleuren £èn deux februari 1989 2M2 1ÈM Oplage: 90.240 ex. I Galant Hatchback ZEE Bijlage: DeTilburgseKoerier hoeft V niei TB Voor der februari 1989-pagina; Donderdag 2 februari 1989 FORD Tony Vos ie o.a.: ...en nog meer RAI-nieuws ten- Deze week in de Automaat Sonata, Hyundai primeur pag.3 Volkswagen en Audi breiden sportief uit pag.5 Jaargang 1 Nummer 5 Subaru met frissere Justy pag.7 URG tijd- “gendeel nt gratis rar de lïBilil en. Maar uitein- Maar liefst drie miljoen testkilome- gagevolume ten opzicl ters en een totale investering van huidige model met 45 j ruim 1 miljard Amerikaanse dol lars hebben de nieuwe Fiesta als resultaat gehad. De auto zal in Duitsland, Engeland en Spanje worden gebouwd. Hoge ogen Op het gebied van interieurruimte zal de nieuwe Fiesta hoge ogen gaan gooien. Daarnaast is het ba- De Auto-RAI 89, die gehouden wordt tussen 2 en 12 fe bruari wordt zoals gebruikelijk georganiseerd door de Nederlandse Vereniging De Rijwiel- en Automobiel In dustrie R.A.L Naast personenauto's zijn er ook combi natie wagens, onderdelen en toebehoren van auto's en handgereedschappen te zien. Amsterdam - Aan de vooravond van de persdag van de Amsterdamse Rai autotentoonstelling, mochten de Ne derlandse auto journalisten hun eerste blik werpen op de totaal nieuwe Ford Fiesta. Deze auto zal zijn tentoon- stellingsdebuut maken op de aanstaande autosalon van Genève in maart dit jaar. Vervolgens zullen we be gin april uitgebreid met de nieuweling kennismaken, die pas in de loop van diezelfde maand bij de dealers zal staan. De totale oppervlakte van de ten toonstelling bedraagt 65.000 m2 waarop in totaal 131 exposanten hun waren tentoonstellen. De per sonenauto's maken uiteraard het grootste deel van de tentoonstel ling uit. Op de Rai zijn maar liefst 59 merken vertegenwoordigd uit 16 landen. Een groot aantal deelnemers zal toekomstauto's (ontwikkelingsmo dellen) presenteren. innige 1.8 turbodiesel. Ook de GL en GLS uitvoeringen zijn ver gelijkbaar aan de sedan. Achtersteven Het rijden met de Mitsubishi Galant is iedere keer weer een genot, wat rijden die auto's toch enorm fijn. Of je nu een diesel De nieuwe carrosserievariant is er hebt °*de sportiefste telg, het gaat in alle uitvoeringen en met alle ™°r alle„v®rs‘?s °P’Zo ?,ok weer motoren die we uit de Galant ken- bij deze Hatchback die ik als tur nen. Het programma start met de h®01®8®1 ln d® buud Van ^P11®1 1.8 en 2.0 liter benzinemotoren. b®Pl^UJ?Jk_Lalt Daarnaast is ook de supersnelle De Hyundai Sonata vanaf fl. 29.950,- (af importeur) AUTO KENNIS B. V. Tel.: 013-554784 9' Gisteren middag werd om 17.00 uur de officiële opening van de auto-Rai verricht. Elf dagen lang zullen de poorten van het Rai-tentoonstellings- cbmplex weer wagenwijd open staan om de honderd duizenden autoliefhebbers en geïnteresseerden toe te la ten stromen. Vooral in de weekends zal het er een drukte van jawelste zijn. Toch is de Rai zeker de moeite van een bezoek waard. Nu heb ik natuurlijk makkelijk praten om dat ik op m h gemak alles op de persdag heb kunnen bekijken. Maar ook op een door-de-weekse openings dag is het er goed toeven. Er zijn heel wat leuke dingen te beleven. Heel veel merken hebben op hun. stand een toekomstmodel. Waar vroe ger dit soort auto's in klein waren uitgevoerd, zijn de huidige prototypes volledig in rijdbare staat. Grappig is de Nissan Saurus en de Maz da MX-04. Erg fraai wat be treft vormgeving zijn de Re nault Mégane en de Citroën Activa, maar er zijn er nog veel meer. Wat te denken van een experimentele Dai hatsu met een 1 liter V6-mo- tor. Een ander sympathiek initia tief vond ik bij Citroën. Op de stand staat een witte AX he lemaal beplakt met eendjes, schelpjes, surfplanken, beestjes en vissen. Voor vijf gulden mag iedere bezoeker één figuurtje in kleuren en er zijn naam bij zetten. De op brengsten zijn voor de Wad denvereniging. Als alle 1100 figuurtjes zijn ingekleurd, komt er een beschermende laag over de auto heen en zal hij bijvoorbeeld bij plaat selijke dealers te zien zijn. Natuurlijk heb ik ook driftig staan te kleuren. Voor wie het wil controleren. Op de achterspoiler staat links van het midden een witte eend met een rode snavel zwem mend in helder blauw water. Als het goed is staat ook mijn naam erbij... ItZ heeft er wat lang op moeten wachten. Maar uitein- is hij er dan: De Hyundai Sonata. Een klasse la uto waar muziek in zit. En U hoeft er niet Ivoor naar Amsterdam, want hij - Isiooi vanaf vandaag bij Auto [7 Ixrnnis, in de Leharstraal. JjL >2 Op de autosalon van Parijs introduceerde Mitsubishi de 16-klepper verkrijgbaar alsmede vijfdeurs Hatchback uitvoering van zijn Galant. De se- de zuinige 1.8 turbodiesel. Ook de danversie van deze auto is pas een jaar oud en toch kan het merk met de drie diamanten al van een regel recht succes spreken. In 1988 is het programma van de Galant steeds completer geworden. Een operatie die wordt afgesloten met het verschijnen van de Hatch back. x :hte van het .luidige model met 45 procent toe genomen en is bijna op alle mo dellen een ongelijk deelbare ach terbank standaard. Smallere stij len zorgen voor een groot raam- oppervlak en het bijbehorende ruime zicht rondom. Alhoewel de lengte van de auto slechts 95 mm is toegenomen, werd de wielbasis met 154 mm verlengd en is de auto ook iets breder geworden. Voor- en ach- terwielophanging zijn nieuw ont worpen en dragen bij tot de uitste kende rijeigenschappen. Alle leverbare motoren bieden ho gere prestaties bij een gunstiger brandstofverbruik. Het gamma bestaat uit de 1.1 liter met centrale brandstofinspuiting en uiteraard een geregelde katalysator met een vermogen van 50 pk, de be kende en zeer moderne 1.4 liter te vens met inspuiting en 71 pk en tot slot de 1.6 liter met elektronische injectie en 104 pk. Het zal echter niet bij dit drietal blijven. In ieder geval zal ook de 1.8 liter diesel uit de Escort en Orion zijn plaatsje in de Fiesta krijgen. Prolongeren Nieuw is de vijfdeurs carrosserie variant, terwijl uiteraard ook de handige driedeurs op het pro gramma staat. Bij de introductie krijgen we te maken met vier uit- rustingsniveau's: de C, CL, CLX en S. Helemaal bovenaan staat de XR2i, die er overigens alleen als driedeurs komt. De nieuwe Fiesta is bijzonder compleet te maken door een aan tal al dan niet optionele zaken: centrale vergrendeling, elektrisch bediende portierruiten en het me chanisch gestuurde anti-blokkeer- remsysteem. De nieuwe Fiesta ziet er fris uit en zal het succes van Ford dan ook duidelijk prolongeren. De auto doet hier en daar nog een beetje aan zijn voorganger denken, ter wijl anderen er wat van de Peu geot 205 en Toyota Starlet in zien. In ieder geval kunnen we nu al stellen dat het segment kleine auto's er vanaf april een interes sante mededinger bij krijgt. Entree Zoals gezegd wordt de tentoon stelling gehouden van donderdag 2 tot en met zondag 12 februari 1989, dagelijks van 10 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur. (op zaterda gen en zondagen van 10 tot 17 uur). De toegangsprijs voor een eenma lig bezoek aan de expositie be draagt voor volwassenen 13,00 p.p., voor houders van een PAS- 65, voor jeugd van 4 tot en met 11 jaar onder geleide en voor groepsbezoek mits tevoren schrif- De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur er van de veranderde achterste ven in het rijgedrag niets terug te vinden, dus kan ik daarover kort zijn. In één woord, uitstekend. Door de schuin aflopende achter zijde ziet de Galant er volgens mijn bescheiden mening fraaier uit dan zijn vierdeurs broertjes. De achterkant van de sedan heeft mij nooit voor 100% kunnen bevallen, vandaar dat ik met de komst van de Hatchback zeer tevreden ben. In het vijfdeurs-segment is er na tuurlijk heel wat te koop. Zo noemt Mitsubishi zelf de Toyota Carina, Mazda 626, Opel Vectra, Volvo 440 en Ford Sierra als directe con currenten. Bij Mitsubishi koop je in ieder geval vanaf f.30.454,- een prima auto met uitstekende rij eigenschappen en een redelijk complete uitrusting. telijk aangevraagd (minimaal 20 personen) 10,00 p.p. Voor dege nen die de expositie uitsluitend 's avonds tussen 19 en 22 uur bezoe ken geldt een entreeprijs van 10,00 p.p. en een reductieprijs van 7,50. Ook dit jaar kunnen treinreizig ers gebruik maken van de aantrekke lijke Trein Toegangsregeling. Parkeren Ondanks de meer dan 3.400 par keerplaatsen op het RAI-terrein plus nog eens zo'n zelfde aantal parkeerplaatsen waarover de RAI in de nabijheid kan beschikken, wordt er vaak in de buurt een "vrije" parkeerplaats gezocht. Voor buurtbewoners van de RAI geen plezierige situatie. Voor be zoekers en de RAI zelf evenmin. Daarom is in een goede samen werking tussen de RAI, gemeente en politie naar een oplossing ge zocht, die alle betrokkenen voor deel biedt. De bezoekers, omdat zij niet nutteloos hoeven rond te rijden om een parkeerplek te vin den en de buurtbewoners, die met minder overlast worden gecon fronteerd. Zodra 's ochtends de ondergrond se en bovengrondse parkeergara ges op en rond het RAI-complex vol raken, begint de politie het verkeer te verwijzen naar iets ver der gelegen parkeerterreinen. De automobilist die naar de RAI wil, doet er echter verstandig aan om eventuele verkeerscongesties he lemaal te vermijden. Dat kan door op de snelweg al de speciale oranje borden "P-RAI" te volgen. Deze aanwijzingen leiden naar de parkeerterreinen bij het Ijsbaan pad en de Fred Roeskestraat (vlakbij Olympisch stadion), de Drentestraat en Willem van Wel- damlaan (nabij de Europaboule- vard). Pendelbus Parkeren op een van de parkeer terreinen hoeft absoluut geen verlies te betekenen. Intege zelfs, er rijden permanent c pendelbussen van en naa. RAI. Zo'n ritje duurt slechts vijf d acht minuten (vanaf het "verst" gelegen parkeerterrein) en de pendelaar wordt keurig voor de ingang van de RAI afgeleverd. Op dezelfde plek kan hij ook na het bezoek weer instappen; de pendelbussen blijven rijden tot een half uur na afloop van de ter toonstelling.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 25