Opmars van de Koreanen Top-serie compleet s I Hyundai Sonata 1.8i GL Alfa 164 turbo diesel Alfa Romeo-dealer Wouters weer terug naar eigen stek ibv I A U T O S T E T t. Technische gegevens: Tl U WOUTERS AUTOBEDRIJVEN t »'l r i 1989-pagina 2 DETILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 26 januari 1989 - pagina 3 iat uit een flinders ai ring m het Schroefveren ben. ito Automobielbedrijf ZUID-OOST NISSAN* DEMIS Off. Saab-dealer voor Tilburg 1987 1987 ...2x1987 1987 1984 1984 1986 1984 1985 1986 1985 1982 1982 1986 1985 ’staan. Overi- ver met het 9 al langer ken- )ma en Lancia nieuwste en verbeterde versie die met intercooler een vermogen le vert van 117 pk. van mac zonder com- lere verlich- een ten gere- ons ge- t kan Moderner Het gaat hier wel om de aller- cor nen Thei ’n Uno 45 van Fiat Van juli 1986,17.000 km op de klok Nieuwprijs 18.570,- Nu voor, 1 2.850,* (ofwel 4.850 48 x 219,59) j 90 km/u. op 20,8 -p20,8 accelera bij 90 km/u. bij 120 km/u. j 29.950- RUIM EN ZUINIGS van PENISSEN Burg. Jansenstraat 52-56 - Tilburg-013-683911 Gewicht: Prestaties: De besturing zal voor niemand problemen opleveren, een be krachtiging is op alle modelen In het brandstolcircuit is een voor- verwarmer opgenomen die zelfs bij extreem lage temperaturen werkt. De motor is vooral in de hoge renregionen opmerkelijk stil. i bij stationair is duide smpressor die we ïn uit de Fiat Cror sma. Verbrulkcijfers bij Nissan Micra 1 Fiat Uno 45 1 op De Sonata GL zit wat mager in de opbergruimtes. Het dashboard kastje is netjes verlicht en in de console zijn er verder nog wat kleine vakjes. Portiervakken z: pas op de allercompleetste GI vinden. Een hypermoderne krachtbron die de 1.340 kg wegende 164 haast vleugels geeft. Want zeg nu eer lijk, een topsnelheid van 200 km/ u. is niet echt des diesels. Een vlot te auto die ook bij 120 km/u. in de vijfde versnelling nog steeds vlot oppakt. 'n Nissan Micra GL met 5-versnellingsbak, van mei 1985, 61.000 km Nieuwprijs: 20.905,- Nu voor 12.950,- (ofwel 4.950,- 36xf 275,96) e.o. Hoevenseweg 92d, Tilburg - Tel. 013-321405 Het heeft allemaal wat langer geduurd dan de bedoe ling was, maar de nieuwe Sonata van Hyundai is er. De auto beleeft op de Amsterdamse Rai zijn primeur. Aan vankelijk zouden we de auto vorig jaar juni al mogen aanschouwen. Dat werd uiteindelijk augustus en ook de geplande introductie in november werd opgescho ven tot de Rai. Maar nu hebben we de nieuweling een week te logeren gehad. Merk en type: Aantal cylinders: Cylinderinhoud: Boring X slag: Vermogen: Koppel: Afmetingen: «De showroom aan de Ringbaan Oost is een representatieve plek», aldus Wouters. Maar toch is hij blij weer terug te gaan naar zijn eigen stek. Brandstofverbruik: (ECE-norm) Prijs: ^AA^ 7^* Baden-Baden. - In Italië werd de Alfa Romeo 164 in de tweede helft van 1987 geïntroduceerd in een viertal versies. Bij de presentatie in Nederland bleef het echter bij twee varianten: de 2 liter Twin Spark en de 3 liter V6 die beiden op benzine gestookt worden. Het assortiment wordt nu verrijkt met de komst van de turbodiesel, de auto waar we gisteren uitgebreid mee hebben kennisgemaakt. Allereerst beïnvloedt een auto maat uiteraard het eindresultaat en daarnaast mogen we niet ver geten dat het een zware auto is die bovendien is voorzien van een katalysator. Worden er op e tank dan nog wat stadsrittei den, dan zit je al gauw op c middelde van 1 op 8,5. Het je toe- - Al leen bij stationair is duidelijk de dieselklop te horen. Verder is er over de 164 TD (dat vermeldt de achterzijde) eigenlijk weinig nieuws te melden. De aut heeft dezelfde uitvoering als de Twin Spark. Zaken als zonwerend glas, een skiluikje in de achter bank, centrale vergrendeling, gordels voor en achter, een ver stelbaar stuur en een digitaal klokje worden standaard gele verd. carrosserie voort te bewegen. De topsnelheid ligt bij de auto met vijfbak op 160 km/u. Niet echt veel, maar zeker in ons land ruim voldoende. De acceleratie van 0 tot 100 in 14 seconden valt best mee. De Sonata 1.8i is een rustige auto die netjes met het verkeer hebben een wat stemmigere aan kleding. De stoelen zitten heel be hoorlijk. Ook hier geldt weer dat ze niet op sportief rijden zijn ge maakt, de zijdelingse steun laat dan wat te wensen over. Maar na veel asfalt-kilometers zal de be stuurder weinig klachten hebben. Complimenten voor het keurige en standaard. Het is een toerentalaf- hankelijke installatie die bij hoge re snelheden te veel blijft assiste ren. De Sonata GL is bijzc pleet met onder ande ting in de koffer- en motorruimte, een set gereedschap, regelbare dashboardverlichting, een anten ne en voorbereiding voor vier speakers, een verstelbaar stuur, halogeen koplampen, een achter- mitverwarming met tijdschake- laar en stalen velgen met 185/70 SR 14 banden. Een flinke lijst als we bedenken dat dit echt pas 1 basismodel is. Als we naar de duurste GLX kijken dan valt er eigenlijk helemaal niets meer te wensen. Het brandstofverbruik n onze auto viel wat tegen, iar daar zijn verklaringen voor. mee komt, maar waarvan de eige naar geen sportiviteit moet ver wachten. De automaat in ons test- exemplaar was helaas wat onrus tig. We reden echter tijdens de in troductie met de vijfbak en daar over kan ik niets negatiefs opmer ken. Bij diepe oneffenheden echter gaat de achterkant wat deinen, iets wat ook bij een plotselinge uit wijkmanoeuvre parten gaat spe len. In die gevallen is de achter kant wat te week geveerd. Actieve veiligheid, comfort, elegantie en een krachtig temperament. Wij nodigen u uit voor een proefrit: Ringbaan Oost 102 Tel. 01 3-43771 6 De nieuwe Alfa 164 turbo diesel is eigenlijk een nieuwe combinatie van twee langer bekende compo nenten. Boven de aangedreven voorwielen hangt de 2,5 liter VM- dieselmotor met een KKK-turbo ongetwijfeld beter, maar voor een doorsneegebruik moet deze waar de toch wel aangehouden wor den. De prijzen van de Sonata zijn ronduit ongelooflijk. Onvoorstel baar dat men in Korea zo'n grote auto met prima eigenschappen voor dat bedrag kan maken. Onze Sonata 1.8i GL staat op de prijs lijst voor 29.950,-, een bedrag waar geen enkele concurrent te genop kan. De 1.8i GLX met vijf bak kost 31.500,—en biedt als ex tra getint glas, centrale vergren deling en elektrisch bediende voorportierruiten. Dezelfde auto maar dan met automaat kost 34.400,-. De meest complete So nata, de 2.4i GLS kost f 42.850,-. Hyundai heeft zijn opmars naar Europa met de Sonata definitief ingezet. Het is een auto die geen enkele concurrent voor een verge lijkbare prijs kan leveren. Een auto die al in de basisuitrusting bijzonder compleet is met injectie, stuurbekrachtiging en toerentel- ler. Mogen er dan nog wat aan kleine opmerkingen overblijven? Die vallen toch vanwege de prijs in het niet. De Hyundai Sonata is vooral op comfort gemaakt en aan de vering is duidelijk te merken dat deze auto het ook in Amerika moet gaan doen. Gelukkig is er ten op zichte van de oudere Stellar een hoop ten goede veranderd. De ouderwetse bladveren hebben plaatsgemaakt voor comfortabele schroefveren en een torsie-as. Op verharde gladde wegen is de So nata dan ook plezierig te rijden. zijn 3LS te zeer beschaafde dashboard wat de Sonata is meegegeven. Het zou direct in een aantal Europese auto's passen. Niet goedkoop ge bruik gemaakt van plastic, maar met doffe kunststof bekleed. Het dashboard is ook al in de GL bij zonder compleet uitgerust met eer toerenteller, temperatuurmeter, brandstofmeter, een digitaal klok je en bedieningsknopjes voor de achterruitverwarming, mistlicht en alarmlichten. Uitstroomopeningen ruift zijn in voldoende mate aanwezig laai en de werking van de verwarming en ventilatie is dik in orde. Het gaat goed met Alfa Romeo in Tilburg. Vorig jaar werd een ver koopstijging van 35 gereali seerd en dit jaar hoopt Wouters en zijn personeel het magische aan tal van 200 nieuw verkochte Alfa's te bereiken. Daar zullen de Rai- primeurs als de Alfa 75 1.8 IE, de 164 V6 automaat en turbodiesel toe bijdragen. Ze kunnen vanaf nu in een moderne showroom aan het publiek getoond worden. Hyundai Sonata 1.8i GL 1.795 cc 80,6 X 88 mm 95 pk (70 kW) bij 5200 tr./min. 143 Nm bij 4.100 tr./min. lengte 4,68 meter breedte 1,75 meter 1.225 kg topsnelheid 160 km/u. acceleratie 0-100: 14,0 sec. r.6,5 liter/100 km i. 8,5 liter/100 km Stakingen in Korea waren de oor zaak van deze vertraging. Alhoe wel deze auto een productie-wa- gen was, betrof het toch een mo del wat hier niet geleverd zal wor den. Het was namelijk een GL in combinatie met een automaat. De GL is er hier uitsluitend met 5-bak, terwijl de automaat weer alleen in combinatie met de completere GLX-uitrusting geleverd wordt. Bij de hele test moet dus of de auto maat vergeten worden of zaken als centrale vergrendeling, elek trische ruiten en zonwerend glas moeten erbij gedacht worden. Drukmeter Gelukkig heeft de 164 TD een tur- bodrukmeter op het dashboard. Niet noodzakelijk, maar toch infor matief. De uitrustingslijst vermeldt tevens een aantal opties waarbij de beschikbaarheid van ABS be langrijk is. Maar de lichtmetalen velgen, lederen bekleding, airco en een schuifdak behoren tot de mogelijkheden. Wat belangrijk is voor de verkoopresultaten is na tuurlijk de prijs. Het exacte be drag wordt pas op de Rai bekend gemaakt. Toch mogen we een richtbedrag van net onder de zes tigduizend gulden aanhouden, waardoor deze fantastische auto concurrerend geprijsd is. Alfa verwacht er in ieder geval veel van, overigens volledig te recht. Giugiaro De koets van de Sonata werd net als de Pony XP ontworpen door Giugiaro, de Italiaanse ontwer per. Het door Giugiaro geleverde concept werd verder binnen de eigen ontwerpafdeling van Hyun dai uitgewerkt, waaruit de defini tieve auto naar voren kwam. De Sonata is geen opvallende auto, maar dat is zeker niet het doel van de ontwerpers geweest. De koets ziet er keurig, zelfs erg Europees uit. Het is een 4,68 meter lange se dan met vier portieren en een zeer ruime kofferbak. Zelfs in de basis uitvoering is de auto compleet met nette wielplaten, stootstrips op de flanken, bumpers in de kleur van de carrosserie en twee buitenspie gels. De Sonata komt erg repre sentatief over zonder overdreven te zijn. Ook als taxi is de Sonata zeer geschikt. Op 1 september 1988 verhuisde de Tilburgse Alfa Romeo dealer Wouters naar de Ringbaan Oost. Het was maar een tijdelijke ver huizing. Het pand aan de Petrus Loosjesstraat werd vanaf dat mo ment grondig verbouwd en gemo derniseerd. De showroom is met maar liefst 250 m2 vergroot. De voorgevel is verder naar de straat gekomen. Daarnaast wordt ook de werkplaats aangepakt en zal deze binnenkort volledig zijn ge computeriseerd. Begin februari zal Wouters weer helemaal in het verbouwde pand actief zijn, ter wijl de officiële opening eind fe bruari is gepland. Het motorenpallet bestaat uit eer 1.8, 2.0 en 2.4 liter viercylinders lemaal voorzien van brandstofi jectie in combinatie met een ge gelde driewegkatalysator. Moe ne machines waarvan de wieg bij Mitsubishi heeft geste""'’ gens is Hyundai erg ontwikkelen van eigen motoren die we vanaf het volgende nieuwe model mogen verwachten. De mo toren Eggen dwars voorin en drij ven de voorwielen aan. De 1795 cc krachtbron levert een vermogen van 95 pk en dat is toch wel het minimale om de 1225 kg (1240 voor de automaat) wegende Stemmig Een grote verdienste van de Sona ta zijn de enorme interieurmaten. Met de langste personen voorin, hebben achterpassagiers nog 'steeds hoofd- en beenruimte in overvloed. De stoelen en achter bank zijn met een licht grijze ve lours bekleed. De duurdere types *7’

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 23