Gemeentepagina \[z xjz De oude Warande in (de oude) vorm lilburg Gemeente Jeanne d’Arc winnaar batterij-actie voor ÖPORT volwassenen ZWEMLESSEN Commissievergaderingen Bouwvergunningen Hinderwet z Schaatslessen Gemeentelijk informatiecentrum 2® 48®. i89 - pagina 6 Donderdag 5 januari 1989 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER fi Samenstelling afdeling Bestuurssecretariaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 ^TILBURG Hen) »urg mine Wanneer Kosten iet verloop van d linde Oude War Aanmelden Kosten Gelukkig Nieuwjaar Gemeente steeds meer i leprljsd naar n het stadhuis (oude raadzaal), ïijkeren lager us vo Wh. teger en bi ting! 395,- Inschrijving U kunt zich opgeven bij de Kunstijsbaan Tilburg, Le Sage ten Broekstraat 30, telefoon 431444. Film-/diavoorstelling Diaserie milieu (nieuw) de Mi- lien is het Commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en stadsbeheer dien ben om t nine ivorderde s jrmen van ijs i welkom, jefenen. L 'plan Tilbi ite zoeker 17.00 uur uur xcl. tafel >fll|k, nietwaar lat 357 a ï-40680 EEllIMIuMEEIÏl 51987-1988 inde onderdelen van de Kadernoti- jwste TING ng en fumé nzage bij van Men ideren ilwassem rbehoudf Bedrijven de Hinden gemeente i cedure bes gunning - o Bij elke star gen steeds lurg-Noord in 3 >aar lastafels in kunnen zeggen gen. De om eer. Iedereen die bezwaar bezwaar indienen tege om gegronde redenen in te dienen. Zwemleskaart voor kint Zwemleskaart voor volt (tariefwijzigingen voort 11988 i Tilburg ihten of ingediend. In ens niet bekend BwXmawml Ontwerpvergunningen Lovense Kanaaldijk 141 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een afvalstoffenbedrljf textiel van Henri Vernooy Zoon B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. i zijn rer- e bouw- jarl 1989 ie bij de itelijk ingediend. In ens niet bekend batt/leerllng 91 44 26 22 21 11 Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: 'er bet- de dienst cursus is één v maar deTilbur eerder iets gerr moeienissen vi openstelling die voordek r heeft gemaakt te: jen de ontwerpven m niet in staat wars Nijverstraat 2. het veranderen van een school gebouw tot een kerkgebouw aan de Nijverstraat 44 (B-88-1947): leken 1989 idheidszorg zijn tevens J0 uur in het stadhuis (oude raadzaal). Krosse (financiën), wethouder drs. (nieuwe raadzaal), ken), wethouder drs. (onderwijs, sport en en gaat jeven we i (voor 4 weken) 50,-. men (voor 4 weken) 60,-. .den) De cursus start op woensdag 11 januari. U heeft de keuze uit twee tijden op de woensdag van 9.30 tot 10.30 uur óf van 10.45 tot 11.45 uur. stad. Hierin staat :_.inen de gemeen- -■ jrt. Wilt u iets ipert of kom lunt Stadsbe rken. Buurtburo’s stadsvernieuwing opgeheven Hoge Witsie 6 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en inwer king hebben van een tulndersbedrijf door A. Roosen. Heuvelstraat 1. het veranderen van de winkel panden aan de Heuvelstraat 71 en 73 (B-88-1965) totaal (kg) 460,— 217,5 155,5 133,— 55,5 49,5 87,- 32,- 82,5 28,— de kassa’s van de zwembaden, lesgroep geplaatst worden. Per weg. Verder larkeerplaatsen Actuele folders Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Bouwen in Tilburg Premiekoopwoningen 1988 Rechten en plichten van huurders en verhuurders Evenementenkalender Huuraanpassingen Aangepast/sporten Onderhoud afwact afdwingen 6,-) Waarop letten bij koop van een huis Stadsrandpl Woonruimte De cursus, bestaande uit 10 lessen, kost slechts 30,-. U moet dit bedrag bij inschrijving voldoen. jricht aan burgemeester en wet ten gestuurd naar de directeur 038 TC Tilburg. Offenbachstraat 3. het bouwen van een woning met vijf garages aan de Offenbachstraat (B-88-1698); r 1.945,— ir 1.825,— r 1.625,— r 1.425, - r 2.445,- r 1.995,- r 1.345,— r 1.125,— r 1.045,- leverbaar) Actuele tentoonstelling Nieuwbouw Faculteit der Kunsten Compacte stad Bouwen in Tilburg Informatiecentrum Stadhuisplein 132, 358575 Geopend ma. en za. van 13.00-1 di.t/mvr. 9.00-17.00 u tegen de aanvraag kan ook later een ergunning. Dit geldt ook voor hen die aren een bezwaar tegen de aanvraag Voor wie nog niet kan zwemmen en het graag wil leren Leren zwemmen is voor iedereen van levensbelang. Daarom organiseren de overdekte zwembaden zwemlessen voor kinderen (vanaf 6 jaar) én vol wassenen. Op de zwembaden Drieburcht, Oosten West zijn de lessen voor kinderen. Voor volwassenen op zwembad Oost. op grond van dat zij bij de ie normale pro- m hinderwetver- kg/leerllng 3,65 1,77 1,04 0,88 0,85 0,45 0,38 0,40 0,35 0,35 Commissie onderwijs, sport en gezondheidszorg Op vrijdag 6 januari a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadzaal). Voorzitterwethouder J.G. Timmermans Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst. 24 Op de agenda o.a.: -Jaarverslag Openbaar Basisonderwijs - Voorstel met betrekking tot de resteren tie sportbeleid - Besteding budget Baarmoederhalskanker Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Vierde nota over de ruimtelijke ordening Raamnota homo- emancipatiebeleid Enquête paspoortproject Educatief programma 1989 Vanaf deze week wordt er hard ge werkt in de Oude Warande. De ge meente wil de oorspronkelijke ster vorm weer helemaal herstellen. Daarnaast krijgt het bos een flinke onderhoudsbeurt. Om de wande laars te informeren over deze werk zaamheden, staan bij drie ingangen van het bos grote borden. Hierop zijn vier plattegronden van de Oude Warande te zien. De eerste is van 1712. Toen werd het bos aangelegd door Prins Willem van Hessen Kas sei. De tweede geeft de vorm van het bos in 1988 aan en de derde laat zien wat er dit jaar verandert. De laatste plattegrond is die van de toekomst, als de aanpassing van de oude vorm helemaal klaar is. Dit zal tegen het jaar 2000 aan lopen. Op de plattegronden is te zien dat het niet alleen blijft bij terug brengen van de oude vorm. Het traject van het vroegere Beis Lijntje wordt aan geplant met bomen en er komt een nieuwe fietsverbinding aan de kant i die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kt ;rwet een vergunning nodig hebben. Dat wil ze leen hinderwetvergunning moeten aanvrage istaat uit verschillende stappen aanvraag or ontwerpvergunning - vergunning. stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij- ;ds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. vorm van de bekende wisseltrofee met inscriptie en een verrassing voor elke leerling. Tijdens deze feestelijke bijeen komst geeft de wethouder tevens het startsein voor de volgende inza- melperiode. Deze loopt van januari tot juli 1989. Het spreèkuur van Informatiepunt Stadsbeheer is Iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 bij Publieke Werken, Vincentiusstraat 102 (vraag bij de portier waar u moet zijn). Het Infor matiepunt Stadsbeheer is te berei ken onder nummer 428610. In de middaguren gaat Jack Kampert de wijken in om eventuele knelpunten ter plaatse te bekijken. Basisschool 1. Jeanne d’Arc 2. Bisschop Jansens 3. SlO-school 4. St. Angela 5. Pannehoeve 6. De Goede Herder 7. Den Bijstere 8. Leyevoorde 9. Montessori 10. Ons Stedeke Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Directie en leidinggevenden van de 'J:3nst Algemene Zaken (DAZ) heb- onlangs een cursus gevolgd /'ni te leren hoe zij de dienstverle- „ng aan de burgers verder kunnen verbeteren. Juist deze dienst heeft veel te maken met de burgers en het bedrijfsleven en daarom is zij de eerste die grondig werk maakt van een verandering in de manier waar op de klanten tegemoet getreden worden. De gemeente beschouwt zichzelf tegenwoordig steeds meer als een bedrijf met klanten, die zo als dat behoort, koning zijn. De Til- burgers zijn gewend door de ge meente vriendelijk ontvangen te worden, maar voor een goede dienstverlening komt meer kijken dan een vriendelijk gezicht bij de balie. Ook intern moeten de zaken goed geregeld zijn om de klant effi ciënt en snel te kunnen helpen. De cursus is een eerste stap om de dienst nog meer tot een zogenaam de «klantvriendelijke» organisatie te ontwikkelen. Volgend jaar maken ook de andere medewerkers kennis met de technieken die voor dit doel noodzakelijk zijn. Het management adviesbureau dat de cursus voor de leidinggevenden verzorgd heeft, zal van de Zwartvensewe worden dit jaar de pa verbeterd. De gemeente wil de wandelaars niet alleen informeren via de publi- catieborden. Zij vraagt het publiek ook begrip voor de noodzakelijke kapwerkzaamheden. Het kappen is nodig om de jonge bomen voldoen de licht en ruimte te geven om te kunnen groeien. Dit gebeurt bij sommige lanen maar ook in de te dicht begroeide delen van het bos. Bomen die oud en uitgegroeid zijn moeten ook gekapt worden. Wilt u meer weten van de werk zaamheden in de Oude Warande, dan kunt u informatie krijgen bij de h. J. van Summeren van de afde ling Groenbeheer van Publieke Werken, Vincentiusstraat 102, tele foon 428704. De gemeente zal u via deze pagina op de hoogte houden over het verloop van de werkzaam heden in de Oude Warande. Binnenkort zal de winnende school Jeanne d’Arc door Wethouder'P A. van Hassel worden bezocht. Na mens het gemeentebestuur zal de wethouder de school feliciteren met het behaalde resultaat en belonen voor de geweldige inzet. De belo ning bestaat uit een «ereprijs» in de De aanvraag en de ontwerpvergunningen liggen van 6 januari 1989 tot en met 5 februari 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stad huisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dins dag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aan vragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 6 februari 1989 worden ir een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegever te maken. Tot 30 januari 1989 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zit ting (telefoon 429523). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc- «klantvriendelijk bedrijf» ook voor de overige medewerkers programma's ontwikkelen. Binnen de dienst is al ruim een jaar een werkgroep actief die zich met de verbetering van de kwaliteit van ',:*nstverlening bezighoudt. De is één van de activiteiten, ie Tilburgse klant heeft al iets gemerkt van de be- van de werkgroep. De j van de balies op tijden mc klant gemakkelijker zijn, is een resultaat; de stopstrepen (voor de balies) en de speeltafel voor de kinderen in de ontvangst ruimte van het gemeentehuis zijn andere. Ook het toegankelijkheidssymbool, dat de bereikbaarheid voor gehan dicapten aangeeft, is een gevolg van de inspanning om het de klant naarde zin te maken. Minder zichtbaar, maar even be langrijk zijn de maatregelen om de telefonische doorverbindingen te verbeteren, de verwijsborden in het stadhuis duidelijker te maken en de wachttijden aan de balie te vermin deren. In de toekomst zijn meer concrete verbeteringen te verwach ten. Commissie financiën, personeel, organisatie en in formatie Op maandag 9 januari a.s. om 9.3C Voorzitterwethouder drs. J.A.J. f W.J.A. Dijkstra (personeel). Secretaris mevr. C. van der Wijden, telefoon 429182 Op de agenda o.a.: - Vierde wijziging van de IZA-regeling -Wijziging jeugdlonen - Aanschaf PS 2 ten behoeve van brandweer - Krediet ten behoeve van aanschaf apparatuur systeem taxaties OGB Aanmeldingsformulieren kunt u halen bij Wie zich nu aanmeldt kan al gauw in een groep krijgt u dan drie keer per week les. Burgemeester en wethouders van plan de gevraagde bouwvc gunningen te verlenen. De f— plannen liggen van 5 janus.. tot 20 januari 1989 ter inzage f- Milieudienst en het GemeenU. I nf ormatiecentrum De Milieudienst vindt men op de 4de etage van het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum Is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Aanvraag Kapelmeesterlaan 86 Er is een nieuwe, de gehele Inrichting omvattende hinderwetvergunning aangevraagd voor een verwerkingsbedrijf voor hygiënische papierpro- dukten door Vendor Paperconverting B.V. De aanvraag ligt van 6 januari 1989 tot en met 5 februari 1989 ter inzr~~ de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag vi 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 6 februari 1989 worden ir een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegever te maken. (Tijdens een openbare zitting op 25 januari 1989 om 10.00 uur bij d lieudienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendit dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra ger.) Schriftelijke bezwaren moeten worden geric houders van Tilburg. Deze brief moet worde van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 503f Basisschool Jeanne d’Arc uit de Le Bourgetstraat is er voor de derde maal in geslaagd de Batterij-actie te winnen. In 4 maanden tijd hebben leerlingen van de school 460 kg batterijen ingezameld. Omgerekend zijn dat ongeveer 11.500 grote en kleine batterijen. Deze geweldige hoeveelheid is door 126 leerlingen bijeengebracht. Elke leerling heeft gemiddeld 3,65 kg of 91 batterijen bij de batterijbox op school ingele verd. De inzamelactie van batterijen op basisscholen zal na de kerstvakan tie alweer voor de derde maal met goed resultaat worden afgesloten. In totaal hebben 58 basisscholen 2.480 kg batterijen ingezameld. Dat zijn maar liefst 62.000 batterijen van allerlei formaat. Aan de batterij-ac tie is ook een wedstrijd verbonden. De school met het grootste ingeza melde gewicht per leerling wordt na elke inzamelperiode uitgeroepen tot winnaar. De uitslag van de 10 beste scholen van de 3de periode luidt als volgt Inlichtingen Zwembad Drieburcht, Wagnerplein 1tel. 553089 Zwembad Oost, Ringbaan Oost 152, tel. 420484 Zwembad West, Ringbaan West 320, tel. 683066 De ontwerpvergunning ligt van 6 januari 1989 tot en met 19 januari 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 20 januari 1989 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be stuur van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening. Start informatiepunt stadsbeheer bij publieke werken Publieke Werken is het nieuwe jaar begonnen met een nieuwe service aan het publiek. Het gaat om het In formatiepunt Stadsbeheer. Jack Kampert bemant deze post. Hij gaat al uw vragen of problemen die zich afspelen in uw woonomgeving pro beren centraal aan te pakken. Dit geldt niet voor kleine zaken die di rect op te lossen zijn, zoals een ver zakte stoeptegel of een omgereden paaltje. Hiervoor heeft Publieke Werken het klachtennummer 428597. Om wat voor zaker het dan wel Hieronder ge een aantal voorbeelden. Jack Kampert van het Informatie punt Stadsbeheer kan u helpen bij ideeën die u heeft om iets in de straat te veranderen. Hij kan dit be spreken binnen de gemeente en met andere belanghebbenden. Hij blijft binnen de gemeente dan de gene die uw zaak (of die van de buurt) behartigt. Stel dat het gaat om de aanleg van een speelterrein. In dat geval zijn er binnen de ge meente verschillende afdelingen en diensten die daarbij betrokken moeten worden. Als u die allemaal alleen moet benaderen, kost dat erg veel tijd. Het gaat natuurlijk niet alleen om speelterreintjes en wen sen voor uw buurt. Wilt u iets weten over plannen die de gemeente heeft voor een lokatie of pand in uw omgeving, dan kunt u daar naar in formeren bij het Informatiepunt Stadsbeheer. De gemeente heeft namelijk een Stadsbeheerplan. Hierin staat beschreven wat voor plannen de gemeente heeft voor de toekomst van de sta dus ook welke planr te heeft met uw buurt, weten, bel Jack Kamp naar het Informatiepur heer bij Publieke Werk Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, Indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Leer nu schaatsen Wellicht is het dit winterseizoen mogelijk om op natuurijs te schaatsen. Wanneer u het schaatsen nog niet onder de knie heeft, kunt u dit nu leren bij de Kunstijsbaan Tilburg. Ook gevorderde schaatsers zijn welkom. Zij kunnen op muziek verschillende vormen van ijsdansen beoefenen. Ieder een vanaf 21 jaar kan meedoen. De cursus schaatsen bestaat uit 10 lessen van een uur en wordt gegeven door ervaren instructeurs. Tussendoor is er een koffiepauze. De schaats lessen worden afgesloten met een kleine proef, waarmee men een schaatscertificaat kan behalen. Ook al heeft u zelf geen schaatsen, dan kunt u toch meedoen. De Kunstijs baan verhuurt namelijk ook schaatsen. Dit kost 4,- per persoon. Wellicht ten overvloede op Noren mag u de ijsbaan niet betreden. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. Commissie sociale en culturele zaken Op maandag 9 januari a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (r Voorzitterwethouder drs. W.J.A. Dijkstra (sociale zaken J.A.J. Krosse (cultuur), wethouder J.G. Timmermans (Gm gezondheidszorg). Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst. 24 Op de agenda o.a.: - Subsidie-contracten 1989 (e.v.) - Overzicht van Aanmoedigingssubsidies 1989 - Overzicht van nieuwe/aanvullende subsidieverzoe Leden van de commissie onderwijs, sport en gezonc uitgenodigd. Op maandag 9 januari a.s. om 15.00 uur in het stadhuis (oude raadzaal). Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris P van Bragt, telefoon 428561 Op de agenda o.a.: - Wijziging stadsdienst Tilburg-Goirle - Ontwerp-bestemmingsplan De Katsbogten - Ontwerp-bestemmingsplan voor de vrije sectorlocaties De Blaak Noord, Mozartlaan West en Sweelincklaan Zuid.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 7