Dealers bundelen krachten in D.A.T.0 DEDRA AUTONOVA jong het nieuwe jaar in i Gastrubriek: Fris beginnen nieuwe Lancia voor de jaren negentig pag. 5 pag. 3 pag. 7 Deze week in de Automaat: Zo wordt de Automaat gemaakt In de rij voor BMW Z1 Test Alfa Romeo 75 1.8 IE Oplage: 90.145 ex. I iri 1989-pagina 22 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 5 januari 1989 mont: ish een kv itoblad Commissie Lees verder op pag. 3 Jaargang 1 Nummer 1 D.A. T. O.-voorzitter dhr. Fons Denissen Foto: Geert van Loon pstraten, verkoopleider Autonova Autonova, het i de te verwach te groei zie ik de u. jgesties, en heb- kritiek en laat het en. Het redaktie- de colofon ver- De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Austin introduceerde zijn Montego een sedan-model op basis van de Maestro in april 1984. De Montego is eigenlijk één van de laatste Engelse auto's waarbij weinig Japanse invloed te bespeuren is. Het programma omvat ook al sinds 1984 een aantrekkelijke stationcar, waarin door toevoeging van een extra bankje maar liefst zeven personen plaats kunnen nemen. Op de Auto-Rai die gehouden wordt van 2 tot en met 12 februari introduceert Austin Rover een verjongde Montego met bovendien een nieuwe motorvariant. De letters D.A.T.O. staan voor Dealers van Automobielen in Tilburg en Omgeving. In deze vereniging zijn de meeste Tilburgse merkendealers vertegenwoordigd. De D.A.T.O. werd opgericht in 1985. De gezamelijke leden hebben tot doel de gezamelijke belangen van de dealers te behartigen. Krachten bundelen om uiteindelijk een betere service aan de klant te kunnen bieden. Het bestuur van de D.A.T.O. bestaat uit Joep Vos van Bokocar (vice voorzitter/ secretaris/ penningmeester). Mart Prinsen van OBAM (bestuurslid) en de voorzitter Fons Denissen van Garage Denissen. Met dhr. Denissen had de Automaat een gesprek. /SatoLMaaG Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur «De Automaat is één van die gezamelijke belangen. We willen een krant waarin we de advertenties kunnen bundelen en zo de kosten van adverteren acceptabel houden. Een ander voorbeeld is het milieu-afval. We willen als dealer-vereniging een contract afsluiten met een bedrijf dat onze accu's, afgewerkte olie, koelvloeistoffen en remvloeistoffen ophaalt en op verantwoorde wijze vernietigt of hergebruikt. We willen dat het afval van alle D.A.T.O.- leden tegen zo laag mogelijke kosten wordt opgehaald. Immers de consument moet het uiteindelijk weer betalen. In de gemeente Goirle is het allemaal wat beter geregeld. De gemeente zorgt daar voor vaten waarin de afvalstoffen verzameld kunnen worden. Als de vaten vol zijn, worden ze gratis opgehaald.» In de D.A.T.O. zijn ook afspraken gemaakt over openingstijden en gezamelijke showdagen. Een voorbeeld hiervan is tweede paasdag. Alle dealers zijn dan open, adverteren hiervoor gezamelijk en brengen eventueel dezelfde voordeelacties. Denissen«De D.A.T.O.-leden vergaderen iedere zes weken. Alle brandende zaken komen dan aan de orde. Daarnaast hebben wij twee leden afgevaardigd in het rayonbestuur van de BOVAG. Die twee mensen behartigen daar de belangen van de gehele D.A.T.O.» dieselmotor. Fiat ging met zijn Croma D i.d. voor. Het geluidsniveau van de krachtbron is zeer laag door de volledige inkapseling en een nieuwe ophanging. Austin Rover claimt dat de turbodiesel even stil is als de 2 liter benzine. Ook op andere punten is er hard gewerkt aan het stiller maken van de auto. Een soepel schakelende vijfversnellingsbak vervangt de bestaande vier- en vijfbakken. Natuurlijk is ook het interieur gemoderniseerd. Bij het ontwerp van de nieuwe voorstoelen werd gebruik gemaakt van dezelfde technologie als bij de Rover 800. Nieuwe stoffen en een betere ondersteuning zorgen voor een hoog comfort-niveau. Voortaan is de centrale console op alle modellen standaard. Overigens zullen we de naam Austin niet meer als merknaam op de Montego tegenkomen. Al op de autosalon van Birmingham in oktober was op de vorige Montego alleen zijn eigen typenaam te lezen. Naar verwachting zullen alle produkten van de door British Aerospace overgenomen fabriek in de toekomst als Rover door het leven gaan. Aan mij de eer om als eerste in deze nieuwe Automaat een kal ium te schrijven over de auto- mobielbranche met in het bij- ider het bedrijf waar ik sinds werkzaam ben: autobe- Autonova, Toyota-dealer Allereerst werd het uiterlijk aangepakt. Vooral het front is aanmerkelijk fraaier geworden. De strakke grille, het nieuwe embleem en de koplampen doen sterk denken aan de Rover 800, waardoor de eenheid in het programma groter is geworden. De achterlichten zijn veranderd, waardoor ook hier meer gelijkenis met de Rover optreedt. Al vanaf het basismodel krijgen de Montego's vlakke, moderne wieldoppen. Bovendien beschikken de MG- modellen standaard over laag- profiel banden. Turbodiesel Er kan gekozen worden uit de 1.6 liter en 2.0 liter benzinemotoren. De basis 1.3 liter is inmiddels verdwenen. Daarnaast komt er een spectaculaire nieuwe 2 liter turbodiesel met directe inspuiting. Deze motor kennen we al wat langer uit de Maestro bestelwagen, maar dan zonder compressor. De geblazen versie beschikt over 81 paardekrachten bij 5500 tr/min. Het maximale koppel van 159 Nm is al bij 2500 tr/ min. beschikbaar. Austin Rover is zodoende het tweede merk dat een personenauto op de markt brengt met een direct ingespoten Lancia brengt in mei een nieuwe sedan in de hogere middenklasse op de Italiaanse markt, die het gat tussen de Prisma en de Thema gaat opvullen. De naam van deze nieuwe Lancia, Dedra, staat voor het sterke en elegante lijnenspel van de wagen. een niet De Aut Mocht op- en/ ben staal dan adres meld. 1989 wordt een goed autojaar. Veel nieuwe modellen zullen verschijnen en ook wordt een algehele stijging in de autover kopen verwacht. Prima ontwik kelingen waar een kwalitatief hoogstaand autoblad op z'n plaats is de Automaat. Tony Vos U zult het deze week al vele malen hebben gehoord, maar ook ik zal beginnen u een ge lukkig, gezond en mobiel 1989 toe te wensen. Wij zijn het nieuwe jaar inmid dels fris begonnen, dat is te zien. Vanaf nu treft u elke week in de Tilburgse Koerier een apart katern aan over auto's de Automaat. De naam kent u al, verder is alles nieuw. Weke lijks zullen we u berichten over al het mogelijke autonieuws, maar ook over zaken zoals wet geving, accessoires, verzeke ringen en noem maar op. Als het met auto's te maken heeft, vindt u het in de Automaat. Na tuurlijk ook iedere week onze bekende test die voortaan wat rijkelijker geïllustreerd wordt. Ook treft u regelmatig een aan tal vaste rubrieken. Zo zal ik één keer per maand iemand uit Tilburg en omgeving aan het woord laten over zijn of haar klassieke auto of andere auto- hobby (liefhebbers, meldt u zich op het redaktie-adres). Ook het motomieuws komt uit gebreid in de Automaat aan bod. De DATO-leden zullen uiter aard ook hun nieuws, aanbie dingen, shows en andere acti viteiten aan ons melden. Boven dien hebben we een gastru briek waarin iedere week een andere dealer aan het woord komt. We zullen er in ieder geval al les aan doen om u als lezer een compleet magazine te bieden waarin voor iedereen die zich maar enigszins in vervoermid delen interesseert, altijd wel wat aardigs te vinden is. Nie mand koopt immers elke week >uwe auto, atomaat is er voor u dan ook sugg~‘: i/of aanmerkingen voor gezonde ran we altijd open en .n gerust horen. Het r staat in c De Automaat als krant heeft regelmatig te maken met de publiciteitscommissie. Tot voor kort bestond deze commissie uit de heren Prinsen, Leijten en Gijsbers. Zij zijn de directe contactpersonen vanuit de D.A.T.O. voor zaken aangaande de Automaat. «Daarnaast worden er wel eens ad- hoc commissies opgericht die een afgebakend doel voor ogen hebben», aldus Denissen. De Lancia Dedra is een 4,34 meter lange vierdeurs sedan die een klas siek Italiaanse Lancia styling combi neert met een extreem lage lucht- weerstandscoëfficiënt: 0,29. Net als bij de andere modellen van Lancia, is ook bij de Dedra de motor dwars voorin geplaatst in combinatie met voorwielaandrijving. Er komen drie viercilinder benzinemotoren be schikbaar: een 1,6 liter, de tweeliter uit de Thema en een nieuwe 1,8 liter. Alle machines worden voorzien van een elektronische brandstofinspui- ting en een geregelde katalysator. De 1,8 en de 2,0 liter motoren hebben balansassen. Een 1,9 liter turbodiesel wordt eveneens in het programma opgenomen. De Dedra wordt eind van dit jaar in ons land op de markt gebracht. zone 1975 drijf voor Tilburg e.o. Naast u een voorspoedig en ge zond 1989 te wensen wil ik u een en ander vertellen over de historie, het heden en de toe komst van Autonova. In septem ber 1969 startte Autonova als Toyota-dealer aan de Bredase- weg. Samen met een collega Toyota-dealer in de regio zorg den de twee bedrijven voor de verkoop van nieuwe Toyota's in Tilburg en omgeving. Met Toyota groeide Autonova en snel werd het pand aan de Bre- daseweg te klein. Het huidige pand aan de Ringbaan Noord werd in december 1973 aange kocht. Na tien maanden sjou wen en verbouwen verrees uit het oude Boerenbond gebouw een hypermodern autobedrijf met een showroom van maar liefst 1.000 m2. Ondanks de oliecrisis bleek het succes van Autonova en Toyota niet te stuiten en door de enor me verkopen van nieuwe Toyo- ta's steeg ook het aanbod in- ruilwagens. Inmiddels heeft Autonova ook een goede repu tatie opgebouwd als het gaat over de aankoop van een ge bruikte auto. Om de voorraad gebruikte automobielen, waarbij altijd keus is uitzon 100 kwaliteitsoc- casions, beter te kunnen pre senteren werd in maart 1984 de showroom vergroot tot 1.500 m2. Met een marktaandeel van 12,5% (tweede plaats) in Til burg is ook de verkoop van Toyota bedrijfswagens een be langrijke aktiviteit geworden van Autonova. Landelijk is Toyota de derde leverancier van bedrijfswagens tot 3.500 kg G.V.M. Ook de importeur Louwman en Parqui verheugt zich over deze positie en be sloot een landelijk kwaliteitson derzoek te verrichten onder zijn dealers. De criteria bij het on derzoek waren: marktaandeel in het rayon, presentatie, uit straling van het bedrijf en de nazorg en service na de aan koop. Autonova voldoet ruim schoots aan deze criteria en werd in oktober 1985 gekozen tot de beste Toyota bedrijfswa gendealer van Zuid-Neder- land. Op 1 januari 1989 volgde de kroon op ons werk. Vanaf deze datum zijn we door onze impor teur aangesteld als enige offi ciële Toyota personen- en be- drijfauto dealer voor Tilburg, Hilvarenbeek, Berkel-Enschot, Goirle en Diessen. Reden voor ons om wederom te investeren in de toekomst. Een grootscheepse verbouwing is inmiddels in gang gezet, om u in de toekomst een nog betere service en dienstverlening te kunnen bieden. Kortom: met merk Toyota en ten economische toekomst zonnig tegemoet. Als laatste wil ik mij namens het gehele personeel en de di rectie verontschuldigen voor een aantal ongemakken die we tijdens de verbouwing niet ge heel kunnen vermijden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 23