-J Kerst-show 2de kerstdag Geopend van 11.00-17.00 uur Swimo N wilhelmina park GROTE ANTIEKMARKT IN STADSSPORTHAL 7 Expositie van oud-Tilburgse Marja Huibers Boeren A M SFEERVOL zijn onze kerstetalages en kadotips...!’ Prijsuitreiking Autogordelcampagne Bij speciaalzaak in stijlmeubelen Boeren Hasseltstraat 85,- 25,- 150,- 9 ótijlmeubclcn Lee Towers overhandigt cheque voor gehandicapte kinderen Drogisterij R. de Gier Orgelconcert in de Pius X Radio Tilburg met Kerstmis Kraamkliniek De Meiboom op de radio IT >35,- 10,- 25,- I25,- 95,- KERST-VERKOOP-ACTIE 30, 50, 30, 95, 30, 35, 30, 35, 50, 35, 50, 35, 30, 30, 30, aan Tilburgs belang» «We moeten harder werken Skiberg Beekse Bergen is een enorm succes tyogeïs jutdelief s 1988-pagina 4 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 22 december 1988 - pagina 5 ■x Dhr. Graat (r.) uit Goirle neemt de hoofdprijs in ontvangst. y J. Vullings overhandigt 6.000,- aan de heer Klaasen van de Zonnebloem. i .TILBURGSE de TOP Door een handicap is Marja F ;rs al twaalf jaar minder mobiel. v.a. 20504 Speciaal voor Uü! Tijdens jubileunimanifestatie Gebr. Vullings A utobedrijven Burgemeester Brokx na besluit minister Nijpels Kortom n kwaliteitsmeu bel voor jarenlang irthal r van i gaat Radio Til- gen een feestelijk IN 013-551171 CTIE Grote fabriekspartij DAMESBLOUSES Zeer veel modellen in alle maten en kleuren Normaal 29,95 t/m 59,- Nu 20,- Feestelijke viscose DAMESPANTALONS in uni bloemdessins en andere prints van 59,95 en 69,95 Nu 39,- Rosmolenplein 4/14 5014 ES Tilburg Tel. 013-426702 ruime parkeergelegenheid genda, JREN- Tijdens de kerstshow EXPOSITIE AQUARELSCHILDERIJEN I PLANAR] ide KTV’s jlanar Aanstekers v.a. 275," Balpoints v.a. 160,- Feestmode voor de laagste vergelijkbare prijzen ,oburg van lebben Kerst, is pro ven. Kerstdag, zondag 25 decem- Wij wensen u prettige kerstdagen en een gezond 1989 Tijdens koopavonden geopend R x 30% pte 70% treflektie ELETEXT lor alle gramma's RFEKTE IT mode i bij Radio Tilburg op 23 i 13.00 tot 13.15 uur. Een e Meiboom, één van de leven kraamklinieken in Piusstraat 26, Tilburg Bernardusplein 20, Tilburg Oranjeplein 29, Loon op Zand ovalle van of naar Afrika. Combineren Een nostalgische sfeer zal men op de antiekmarkt van 24, 25 en 26 decem ber zeker aantreffen. Ook onze zaak aan het Besterdplein Is maandagmiddag geopend. Wij wensen U prettige feestdagen en 'n gelukkig 1989 ie tentoon- j de meu- k. Boeren Hasseltstraat het adres: Hasseltstraat «WONEN» Wonen is leven in een in terieur, ingericht naar eigen smaak en creativi teit. Een unieke collectie staat voor u opgesteld in onze zaak aan de Hasselt straat 'n Collectie die zich onder scheidt, door gedegen [constructie, afwerking en I vormgeving. van Marja Huibers Slagerij Segers Eigen worstmakerij en -rokerij Bruidshuis Annet van Esch Voor exclusieve bruidsjaponnen Schmidlin Plus Gewoon een njne fotozaak Glaudemans Hengelsport De Roode Haan Restaurant Baas Poelier/Wildhandel Hettema Specialist in sigaren en wijnen Alt Wien Petit Restaurant Kaffee Lambiek Bier v.d. maand: Arcerner Winterbier Wij wensen u prettige feestdagen en een brillant 1989 Moderne katoenen single jersey T-SHIRTS Oversized model met turtle hals In 12 nieuwe kleuren 9,95 Extra kerstaanbieding of 2 voor 15,- Na zijn speek Sporthal De Ken zaterdag LeeTowe 12.000 guide Zonnebloem geld was een hngs Autobedrijven, 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws, verz.-platen. FILMRUBRIEK. 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws, verz.-platen. 19.00-20.00 uur. POPKAST, regionaal programma met originele opnamens. Voor verzoekplaten en berichten tel. 013/436017 (redaktie). RADIO TILBURG POSTBUS 555, 5000 MB TILBURG Eigenlijk al meteen vanaf de eerste dag na de opening is de belangstelling voor de skiberg van Beekse Bergen enorm. De reac ties van de bezoekers zijn unaniem zeer po sitief. De skiberg biedt veel skiplezier, zowel voor beginners als voor gevorderden. De grote skipiste is zo lang dat er een flinke af daling kan worden gemaakt. Op een aparte grote oefenweide hebben de beginners vol op de ruimte. Het winters tafereeltje wordt bevorderd door de witte matten van de pistes, de gezel lige muziek op de baan en het fraaie houten skichalet met terrassen op de zuidzijde, waar tijdens de après-ski bij een glaasje glühwein een bijna Oostenrijks sfeertje hangt. Speciaal in de kerstperiode is de skiberg op veler verzoek langer open dan normaal. Maandag, 2e kerstdag is de skiberg geopend van 10.00 tot 22.00 uur. Dinsdag tot en met - vrijdag tussen kerst en nieuw van 11.00 22.00 uur. Op zaterdag 31 december 10.00 tot 18.00 uur. Op le kerstdag nieuwjaarsdag is de skibaan gesloten. Op dinsdag 27 december vindt er in de Pius X-kerk aan de Oude Hilvaren- beekseweg een kerstconcert plaats op het gerestaureerde Pereboom Ley ser- orgel. Organist is de in deze wijk geboren en getogen Ruud Verbunt. Verbunt rondde dit jaar zijn orgel studie aan het Brabants Conservato rium af met het behalen van het diplo ma: Docerend musicus. Ruud Verbunt zal een Kerstmis geënte werken uih van J.S. Bach, Greene, Be bastre. Het concert begir uur. De toegang is gratis. -taculaire optreden in bezoekers van de jubileunimanifestatie ixv .vemmer in Oirschot op een financiële bijdrage leverden. Lee 17 december overhandigde Towers trad in de Kemmer op ter gele- vers een cheque ter waarde van genheid van de jubileunimanifestatie 'ien aan de Stichting De van de Gebr. Vullings Autobedrijven. en Het Zorgenkind. Het De vestigingsplaatsen van deze officië- schenking van Gebr. Vul- le Opel-Man-dealers zijn Best, Boxtel, sdrijven, waaraan ook de Oirschot, Oisterwijk en Tilburg. Door een handicap is Marja Hui bers al twaalf jaar minder mobiel. Se dert 3Vi jaar is zij bijna geheel bedlege rig. Erg vroeg begonnen met tekene nen is zij later ook beginnen te schrij ven. Het resultaat daarvan vormt haar gedichtenbundel, waarvan inmiddels de derde druk is verschenen. Uiteraard heeft Marja Huibers ook de illustraties van «Ik hoef ’t niet alleen te doen» voor haar rekening genomen. De ge dichten zijn boven alles menselijk in alle facetten. Marja Huibers zegt hier over: «Gedichten, die mooie grappige, maar ook moeilijke en ontroerende momenten en ervaringen uit mijn le ven beschrijven. Soms geen «ware» poëzie misschien, maar wel heel echt». Bijzondere effecten Het feit dat Marja Huibers bedlege rig is, betekent dat zij veel in haar le ven moet aanpassen. Dat geldt ook voor haar tekentechniek. Ze maakt daarom gebruik van het aquarelpot- ermijn verwacht de bur““- Tilburg geen nadelige beslissing, om Breda aan als stedelijk knooppunt. Op :rmijn zal Tilburg de mouwen op moeten stropen. «De wereld it niet met dit besluit», -.Iburg is nog steeds stad van Nederland». en en rariteiten, boeren gereedschap pen, porselein en aardewerk, bronzen, koperen en houten lampen, een unieke poppencollectie, instrumenten, oude camera’s, fotoboeken, huishoudelijk antiek, schilderijen, munten, verzamel objecten, prenten,’grammofoons, an tiek speelgoed, enz. De antiekmarkt in de stadsspori is geopend 24, 25 en 26 december 11.00 tot 18.00 uur. Om dit hoge nivo te handhaven, blij ven de Brabantse politie-korpsen con troleren op het dragen van de autogor del. Er is de laatste jaren een enorme be langstelling voor antiek ontstaan. Veel mensen doen een greep naar het oude, naar vroeger. Er ontstaat steeds meer waardering voor hetgeen mensen vroe ger gemaakt hebben en wat door men sen van toen gebruikt is. Je vindt on- J - J- antiekkopers fervente verzame- s, die zich verdiept hebben in stij len. Er zijn ook kopers die het doen uit oogpunt van «belegging», antiek wordt steeds meer waard. En dan zijn er natuurlijk de gewone liefhebbers, mooie antieke dingen kopen om —t eventueel te combineren met mo dem. Er zijn veel mensen die naar een bepaald stuk op zoek zijn, op de an tiekmarkt in Tilburg maakt men (een goede) kans, gezien het enorme aan bod om zo’n stuk te vinden. Een greep uit het assortiment klein antiek kristal en glaswerk, snuisterij- Tweede kerstdag Op tweede kerstdag in het program ma van Jan Jaspers «Seniorenrubriek» tussen 12.00 u. en 13.00 u. komt om precies 12.30 u. Deken L. Bijl aan het woord. Hij zal dan een kerst- en nieuwjaarswens uitspreken voor de (wat oudere) luisteraars van Radio Til burg. Bij meubelspeciaalzaak Boeren aan de Hasseltstraat in Tilburg wordt met de kerstshow op 26 december a.s. te vens het startsein gegeven voor een ex positie van Marja Huibers uit Son en Breugel. Zij is Tilburgse van geboorte en woont nu 19 jaar in Breugel. Samen met haar man en drie kinderen. Bij Boeren Hasseltstraat B.V., spe ciaalzaak voor exclusieve stijlmeube len, exposeert Marja Huibers aquarel- potloodtekeningen. Tevens zal daar haar gedichtenbundel «Ik hoef 't niet alleen te doen», gepresenteerd worden. Hasseltstraat BV Telefoon 013-422838 door haar gewenste richting te beïn vloeden, hebben weinig effect gesor teerd. Wat staat nog open aan moge lijkheden om het principe-besluit terug te draaien? Burgemeester Brokx noemt een aantal ingangen. De gemeente kan haar argumenten laten horefi in de Tweede Kamer. Daarnaast kan het j provinciebestuur worden aangespro ken. Op korte ter meester voor 3 vloed van de t te wijzen a’- langere termijn 2 extra op moeter vergaat niet Brokx, «Tilb vende stad va lood, een'hele uitkomst, om haar têke- ningen op te zetten. Later gaat ze daarin met water aan het werk. Dit proces herhaalt zich nog twee keer. Op deze manier ontstaat op basis van de drie bewerkingen een aquarel-potlood- tekening met bijzondere effecten. De werken van Marja Huibers zijn daar om de moeite van het bezichtigen meer dan waard. De expositie van Marja Huibers (1946) bij Boeren Hasseltstraat duurt tot 31 december a.s. De gedichtenbun del zal in de periode van de stelling verkrijgbaar zijn bij belspeciaalzaak. Boeren Has is te vinden op h», 242 in Tilburg. In het kerstweekeinde wordt in de Stadssporthal te Tilburg Nederlands grootste antiekmarkt gehouden. Liefst 160 antiquairs uit Nederland nemen er aan deel en moeten ervoor instaan, dat het aangeboden antiek van vóór 1945 is. Er is een enorm assortiment meu bels. De antiquairs hebben veel tijd der de ai besteed aan het opknappen van dit laars^die meubilair en met als resultaat dat het nu weer in uitstekende staat verkeert. Zo zijn er prachtige bureaus, kabinet ten, eethoeken, Hollandse, Franse en er i Duitse kasten en kleinmeubelen, die die gezien mogen worden. Er zijn ook veel dat slaapkamers in allerlei stijlen, sofa’s en fauteuils. zakgeld voor zj «Geen gordel, geen I men». Een weekend bungalowpark door C. van Set R. van den Bos 105,2 FM ETHER - 92,4 FM KABEL RADIO TILBURG Programma-overzlcht van vrijdag 23 dec. t/m vrijdag 30 doe. -vrijdag: - 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws verz. platen. 18.00-19.00 uur. actualiteiten, agenda, Interviews, lokaal nieuws, verz.-platen en theaterrubrlek Tol-tol-tol 19.00 uur. Blue Beat Reggae-show, met muziek, interviews, enz... -zaterdag:- 11.00 uur, «Tilburg BV» actualiteitenpro gramma met weekoverzicht, discussie 12.00 uur, middageditie met nieuws, ac tualiteiten, interviews, verzoekplaten, 13.00 uur, TWAALF». 14.00 uur, Non-Stop muziek. 16.00 uur. Muziek op verzoek, verzoek platenprogramma voor Tilburg en om streken met de vaste collumn. 18.00 uur, actualiteiten, agenda, Inter views, lokaal nieuws en verzoekplaten. 12.00-14.00 uur, RADIO TILBURG OP Z’N ZONDAGS: met leuke gezellige on derwerpen. 14.00-16.00 uur'Kerst op verzoek; ge dichten, verzoekplaten. 16.00-18.00 uur Kerst met buitenlanders in Tilburg; Kerst in den vreemde. 18.00-19.00 uur Non-Stop country F 19.00-20.00 uur Kachu: Antilliaans gramma in Kerstsferen. -maandag: - 12.00-13.00 uur, actualiteiten, age interviews, lokaal nieuws, SENIOF RUBRIEK, verz.-platen. 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws, verz.-platen. -dinsdag: - 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws GEV. en VERLOREN VOORWERPEN en HUIS DIEREN, verz.-platen 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws. -woensdag: - 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws, verz.-platen. «VACATUREBANK». 18.00-19.00 uur, aktiviteiten agenda, in terviews. lokaal nieuws, verz.-platen. 19.00-20.00 «SJabono» radioprogramma voor Surinamers in Tilburg. i aantal op tvoeren, o.a. Bennet en Bal- jnt om 20.00 Teleurgesteld, maar niet geheel verrast. Dit was de eerste reactie van burge meester G. Brokx naar aanleiding van het regeringsbesluit rondom de Vierde No ta Ruimtelijke Ordening. Eind vorige week werd bekend, dat minister Nijpels ook de steden Breda en Zwolle heeft aangewezen als stedelijk knooppunt. Hierdoor krijgt Breda prioriteit in het rijksbeleid en kan de stad rekenen op een voorkeurs behandeling als het gaat om uitbreiding en verbetering van wegen, openbaar ver voer, onderwijs-, gezondheids- en cultuurvoorzieningen, telecommunicatienetten en milieusanering. De gemeente Tilburg had eerder te kennen gegeven geen voor stander te zijn van extra stedelijke knooppunten. Eindhoven kreeg eerder al de status van stedelijk knooppunt in de provincie Noord-Brabant. Woensdag 14 december jl. heeft dhr. zakgeld voor zijn winnende slagzin: J. de .Geus, voorzitter van het Regio- «Geen gordel, geen bezoek, geen bloe- naal Orgaan Verkeersveiligheid Bra- men». Een weekend in een Nederlands bant, in het provinciehuis de 20 hoofd- bungalowpark werd o.a. gewonnen irge" prijzen uitgereikt van de Brabantse door C. van Schijndel uit Oisterwijk en e in- autogordelprijsvraag. De deelnamefor- R. van den Bos uit Berkel-Enschot. De mulieren voor deze prijsvraag zijn tij- campagne is een succes gebleken. Veel dens de autogordelcampagne in Bra- mensen zijn de gordel gaan dragen, bant als een vorm van beloning uitge reikt aan automobilisten die de gordel zegt droegen. Dhr. Graat uit Goirle won de de ze- hoofdprijs. Hij kreeg een reis naar Pa rijs voor 2 personen plus 2.000 F.Fr. Tot nu toe zijn er 20.000 baby’s ge boren in Kraamkliniek De Meiboom, dat is een Brabants dorp vol! Rust, ruimte, goede verzorging en relatief lage kosten, dat zijn de rede nen waarom moeders ervoor kiezen niet thuis, maar in de Meiboom te be vallen. Ook Tilburgse huisartsen en verlos kundigen zijn blij met De Bocht, zoals de kraamkliniek ook wel genoemd wordt. Waarom? Dat hoort u 1~ december van 1 kwartiertje De twee overgeble Nederland. In deze uitzending ook gesprekken met een vader en moeder van een pas geborene en met een kraamhulp. (Het programma is een herhaling van de uitzending van 11 november 11.). Zowel inhoudelijk als procedureel vindt burgemeester Brokx de beslis sing van minister Nijpels onder de maat. Brokx: «Dit is een politieke be slissing in de negatieve betekenis er van». De burgemeester geeft verder aan, dat het. besluit op mets is geba seerd en voorbij gaat aan de ambte lijke adviezen die werden uitgebracht. In al deze adviezen werd ervoor ge pleit, om het aantal stedelijke knoop punten niet uit te breiden. Ingangen De inspanningen van de gemeente Tilburg om de besluitvorming in de Met de Kerstdagen burg haar uitzendmge tintje geve- Eerste 1 ber: 12 tot 2 uur: Radio Tilburg op zijn zondags. Het bekende programma speelt deze keer geheel in op de Kerst sfeer door o.a. rechtstreeks over te schakelen naar Piusoord waar op dat moment een kerstviering gehouden wordt. Daarnaast krijgen de jongeren onder ons een leuke Sneeuwwitje als ze deelnemen en een van de winnaars zijn in de Kinder-Kerst-Kwis. Presentatie: Paul Meijer. 2 tot 4 uur kerst op verzoek. Een extra uitzending van dit populaire Ra dio Tilburg programma, waarin luiste raars kerstwensen, verzoeken en ge dichten te horen brengen. U kunt tele fonisch meedoen door te bellen naar 013-436017. Presentatie: Frank van Maanen. 4 tot 6 uur: «Internationale Tilburg se Kerst». Tilburgers uit alle streken van de wereld vertellen in deze twee uur hoe in hun geboorteland kerst ge vierd wordt en hoe ze kerst in Tilburg vieren. Sommige deelnemers zijn Nederlandse origine maar heb voor langere tijd ergens anders woond. Presentatie: Agnes van Straaten en Peter van Zunderd. 6 tot 7 uur: Kerstcountry. Non-stop country muziek in kerstsferen. Prod. Jac. Oerlemans. 7 tot 8 uur: Kachu. Antilliaans-pro- gramma waarin aan kerst gedacht wordt. IUI an en

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 5