J Gemeentepagina «flk, Gemeente en Spoorwegen komen samen in actie tegen fietsenoverlast Iwijk x|/x|/\[z lïlburg Gemeente Oude Warande deze winter in ere hersteld Commissievergaderingen Na 16 januari verwijdering «kennelijk verlaten» fietsen Raads besluiten Bouwvergunningen Hinderwet Hinderwet iTS Gemeentelijk informatiecentrum Maandag afsluiting Korte Tuinstraat en Langestraat Gemeentelijke telefoonnummers ie oer 1988 - pagina 6 Donderdag 15 december 1988-pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Foto: Geert van Loon ter inza- mer >rd >ECIALIST il 321100 I RIJS Vergunningen Hoefstraat St.-Laurentiusstraat Commissie onderwijs, sport en gezondheidszorg «topmodel» tig zwaar eiken Ijaar garantie Er; gur dins- lan- IFORT eciaalzaak i in wer- ig Tll- 3. t en en voor openbaar >urg Lagere Overheden ►testraat 357a 04160-40680 Hazennest 79 Er is een hlnderwetvt king hebben van eer. [vergunning aangevraagd voor het oprichten en in wer- »n bandenbedrijf door W. Sneijders. Spoorlaan 4. het bouwen van een garage ach ter het pand aan de Spoorlaan 80 (B-88-1543). n ingediend. In /ens niet bekend 428811 428811 429070 428811 429500 553987 420723 360000 551986 363000 329911 363000 329291 429120 428711 428770 673765 428911 354545 641911 06-11 Ringbaan Oost 12 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden van een wasserij door Lips Text iel service B.V. te Vlaardingen. De aanvraag en de ontwerpvergunning liggen van 16 december 1988 tot en met 15 januari 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stad- Roggestraat het veranderen van de voorgevel i de kapconstructie van de wo- zijn ver- decem- Igende be- Oeralweg 2. het bouwen van een i ding bij de woning aan 60 met a.- ij het igena- ioogte zijn verzoeken om een bouwver- inning binnengekomen voor: erfafschei- de Oeralweg (B-88-1868). Burger™ van plan gunningen 1 plannen ligc 1988 tot 30 ge bij de Gemeent Film-/diavoorstelling Diaserie milieu (nieuw) Actuele tentoonstelling Tilburg 125 jaar stad aan het spoor Compacte stad Bouwen in Tilburg 12.00 uur en bovendien op ook uitleg krijgen over de at irde fietsen worden na Jet onmiddellijk opge- blijven nog een half ig bij de afdeling Stads raat 6. Binnen jenaren hun arna worden ige fietsen verkocht. Kapelhof 1het bouwen van twee dagwinkels aan het Kapelhof (B-88-1707) Ringbaan West 7 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en king hebben van een rloleringsbedrijf door Van de Velden Riolerinc burg B.V. ''ark is in de tijd ook ning aan de Roggestraat 38 (B-88-1639). Buro Budgetadvisering Publieke Werken Buro Huursubsidie Centrale Begraafplaats Politie Brandweer Sociale Werkvoorziening Alarmnummer Samenstelling afdeling Bestuurssecretarlaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 K Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en Inwerking hebben van een houtbewerkingsbedrijf van A.A. Huysmans. maandagmorgen [gesloten Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. neester en wethouders zijn in de gevraagde bouwver- i te verlenen. De bouw- jgen van 16 december december 1988 ter ir.za- 2 Milieudienst en het itelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men op de 4de etage van het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. huisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot dag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier vragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 16 januari 1989 worden een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegeve te maken. Tot 9 januari 1989 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zit ting (telefoon 429523). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. Op maandag 19 december a.s. om 09.30 uur in het stadhuis (nieuwe raadzaal) Voorzitterwethouder J.G. Timmer mans Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst. 24 Op de agenda o.a.: -Bestuursvormer onderwijs in Tilbu - Lidmaatschap L Tegen Apartheid - Rapport Bureau Bennis inzake project Mondiale Bewustwording Op maandag 19 december zijn de Korte Tuinstraat ter hoogte van de aansluitingen met de Langestraat en het gedeelte van de Langestraat tussen de Korte Tuinstraat en de Heuvelstraat afgesloten voor alle verkeer. Dit in verband met de aan te leggen gasaansluitingen voor een aantal winkels aan de Korte Tuinstraat en de Langestraat De Telefoonstraat en het gedeelte van de Korte Tuinstraat ten oosten van de Langestraat zijn dan alleen bereikbaar via de Willem Il-straat en de Girostraat. Voor eventuele opmerkingen over de verkeersafwikkeling kunt u te recht bij de afdeling verkeer Publie ke Werken, telefoon 428557 (vra gen naar de heer Haenen). Stadhuis Algemene Zaken Gemeentelijk Archief Milieudienst Milieuklachtennummr Waterzuivering Noorc Waterzuivering Oost Stadsreiniging Afvalbegraafplaats Welzijnsdienst Sociale Dienst Sport en Recreatie De gemeente Is van plan de Oude Warande in vroegere luister te her stellen. Maatregelen worden geno men om het park weer de strakke structuur te geven die het bij de aanleg In het begin van de 18de eeuw bezat. De maatregelen wor den deze winter In combinatie met de gebruikelijke opknapbeurt ge nomen. In totaal besteedt de gemeente bij na 150.000,- aan de Warande. Naast het herstel van de oorspron kelijke structuur wil de gemeente zorgen voor een betere bereikbaar heid, de parkeerterreinen opknap pen en soms verplaatsen en ook het bos zelf uitdunnen om jonge aanplant meer ruimte te geven. Wat de maatregelen precies gaan In houden, wordt begin januari be kend gemaakt. Dat zal In ruime ma te gebeuren, omdat de gemeente er van uitgaat dat de Inwoners van Til burg extra geïnteresseerd zijn In hun oudste stadspark. Oud is de Warande zeker. Het werd in 1712 aangelegd door Prins Wil lem van Hessen Kassei, de toenma lige heer van Tilburg en Goirle. Het kasteel in de Hasselt waar hij woon de is allang verdwenen, het pari gebleven en is in de loop van de nogal eens van eigenaar en Ov, Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Emancipatiecommissie Op vrijdag 16 december a.s. om 09.15 uur in het stadhuis (kamer 114) VoorzitterN. v SecretarisJ. 363000, tst. 35 Op de agenda o.a.: - Overzicht adviezen emancipatie commissie 1986-1988 - Bespreking onderzoek naar posi tie vrouwelijk personeel - Voordracht onafhankelijk deskun dige Hazennest 15 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en in werking hebben van een asemblagebedrijf voor meubelen aan J. Poels. De vergunning ligt van 16 december 1988 tot en met 15 januari 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 16 januari 1989 beroep worden inge steld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, post bus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft ge maakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij ge noemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 16 januari 1989 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld, is de vergun ning geldig vanaf 16 januari 1989. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. van der Reyt Offermans, telefoon Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over één van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Vanaf 16 januari 1989 verwijdert de Milieudienst van de gemeente Til burg zonder meer alle fietsen bij het Centraal Station, die als «ken nelijk verlaten» kunnen worden aangemerkt. Deze maatregel maakt deel uit van een opruimactie die door de Mi lieudienst van de gemeente en de Nederlandse Spoorwegen geza menlijk wordt gevoerd. De talrijke fietswrakken en neergesmeten fiet sen bij het station geven veel over last en ergernis en vormen nu de aanleiding voor beide organisaties om te proberen tot een afdoende oplossing te komen. Bij het centraal station mogen fiet sen uitsluitend in fietsbeugels wor den geplaatst. Op het parkeerver bod voor fietsen op andere plaat sen bij het station wordt nauwelijks acht geslagen. Dat is op zichzelf al reden om op te treden, maar daar komt nu nog bij dat in 1989 studen ten een gratis openbaar-vervoer- kaart krijgen en de verwachting is dat als gevolg daarvan nog meer fietsen bij het station zullen worden neergezet. Voor dit probleem zoe ken de gemeente en de Spoorwe gen nog een oplossing. Die zal naar verwachting leiden tot een geheel nieuwe inrichting van het terrein vóór het station. Gestreefd wordt naar voltooiing van de maatregelen in het voorjaar van 1989. Voor de korte termijn achtte men dit niet voldoende. Daarom zijn vorige week tweehonderd extra fietsbeu gels bij het station bevestigd. In middels zijn de Spoorwegen be gonnen met het opruimen van de fietswrakken. De Milieudienst komt daarna in actie tegen de «kennelijk verlaten» fietsen. De eigenaren van die fietsen hebben tot 16 januari de tijd om ze weg te halen. Ook met af fiches die de Spoorwegen bij station ophangt worden de eic ren van de maatregel op de h< gebracht. De verwijden 16 januari nil ruimd, maar I jaar in opslag bij de reiniging, Ceramstraatl die termijn kunnen eige fiets nog ophalen. Daar de overige fiets*- Actuele folders Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Huisvestingsmogelijkheden bejaarden Bouwen in Tilburg Premiekoopwoningen 1988 Rechten en plichten van huurders en verhuurders Evenementenkalender Huuraanpapsingen 1988 Aangepast sporten Tilburg Onderhoud afwachten of afdwingen 6,-) Waarop letten bij koop van een huis Jaarverslag 1987 Stadsrandplan Tilburg-Noord Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Vierde nota over de ruimtelijke ordening Raamnota homo- emancipatiebeleid Enquête paspoortproject Educatief programma 1989 Voorz Hassel Secretar 428763 Op de agenda o.a.: sr. - Nota «Ouderenhuisvesting in de komende jaren» - Notitie regionaal takenpakket Commissie economische zaken en werkgelegenheid Op maandag 19 december a.s. om 19.00 uur In het stadhuis (nieuwe raadzaal) Voorzitter wethouder drs. A.J.M. Driessen Secretaris C. Loing, telefoon 429371 Op de agenda o.a.: - Grondruil en erfpacht uitgifte KUB, aanleg Taxandiëbaan -Wijziging verordening, houdende vaststelling van de plaatsen en tij den van de kermis - Begeleidingsgroep citymanage- ment/stedelijke werkgroep detail handel - Nota hoofdstructuur Stadsrand plan Tilburg Noord - Marktonderzoek high-budget ho tel - Mondelinge toelichting voortgang Economisch actieplan - Informatie over werkplan 1988- 1989 Oude Warande Commissie bevolkingscontacten Op donderdag 22 december om 13.45 uur in het stadhuis (kamer 113) VoorzitterH.G. Rikhof Secretaris P. Hoogstraaten, tele foon 429205 Op de agenda o.a.: - Evaluatie inspraakpraktijk De gemeenteraad heeft in gadering van maandag 12 ber onder andere het volge sloten - De gemeente participeert In de Stichting Parkland Brabant. In dit kader Is een motie van de PvdA aanvaard om te bewerkstelligen dat de gemeente Tilburg een zetel ver krijgt in het dagelijks bestuur van de betreffende stichting. - Besloten is voor het bestem mingsplan «De Katsbogten» gron den aan te kopen. Op basis van een motie van de VVD zal bij de uit voering van deze transacties wor den zorg gedragen voor een ade quate regeling met betrekking tot de afdoening van de eventuele bo demverontreiniging. - De verordening op de heffing en invordering van een rioolrecht Is vastgesteld. - Bij de vaststelling van de subsi- dieverzamellijst 1988, derde herzie ning, is een amendement van het CDA aanvaard. Dit houdt in dat het artikel waarin burgemeester en wethouders zouden worden ge machtigd, gehoord de functionele raadscommissie, middelen uit de «Stelpost knelpunten gesubsi dieerde Instellingen» voor het jaar 1988 toe te kennen, wordt ge schrapt. - De restant-budgetten Intensive ring ouderenbeleid en flankerend ouderenbeleid 1988 zijn verdeeld. Ten aanzien van het budget Inten sivering ouderenbeleid Is een amendement van Links Akkoord aanvaard waardoor aan de ANBO een startsubsidie van 2.250,- zal worden verstrekt. - De nota Subsidiebeleid 1989 en volgende jaren en de Algemene Subsidieverordening 1989 zijn vastgesteld. In dit kader Is een amendement van het CDA aange nomen waardoor het in het betref fende artikel van de «Verordening stimulerlngssubsldies vrijwillig jeugd- en jongerenwerk» opgeno men bedrag van 10,- per deelne mer wordt gewijzigd In 18,50 per deelnemer. De hiertoe benodigde middelen worden gehaald bij die werksoorten, die er door de nieuwe regeling op vooruit zouden gaan, met dien verstande dat de midde len voor de DSW-kracht bij het Echowaalke hierbij bulten be schouwing dienen te worden gela ten. - Een initiatiefvoorstel met betrek king tot standpuntbepaling In het kader van het kunstonderwijs In Tilburg Is aangenomen. De besluiten met bijbehorende stukken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstij den maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. van vorm veranderd. Het onder houd liet nog wel eens te wensen over en er werden zelfs stukken af gehaald om te kunnen bouwen. Sinds 1952 is het park in het bezit van de gemeente en is het openge steld voor de Tilburgers, die er vaak en graag wandelen. Of het aanzien van het park echt dat van 1712 zal benaderen zullen we nooit weten. Niet bekend is im mers welke aanplant er precies was. Wel is bekend dat er oor spronkelijk nog stukken hei in het park waren en dat er veel naaldbo men werden geplant. Nu staan er voornamelijk loofbomen (eiken, berken en beuken) maar ook den nen en sparren. De Oude Warande is belangrijk voor de Tilburgers. Tilburg heeft weinig echte parken op haar grond gebied en heel veel inwoners zoe ken hun heil daarom in de Oude Warande. Daarom heeft de ge meente er altijd veel aandacht voor gehad. Jaren geleden al werden zieke en oude bomen gekapt en is een begin gemaakt met het op knappen van het park. Met de maat regelen van deze winter begint de oude Warande definitief vorm te krijgen. - Invulling 3 TV-kanalen en afwij zing diverse verzoeken -Voorstel m.b.t. de resterende on derdelen van de Kadernotitie Sport beleid Commissie volkshuisvesting en milieu Op maandag 19 december a.s. om 14.00 uur In het stadhuis (oude raadzaal) rzitterwethouder P.A. van sel iris J. van Loon, telefoon Ontwerpvergunningen Ringbaan West 7 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het uitbreiden en wijzigen van het benzlneverkooppunt van Fina Nederland B.V. te Voorburg. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. De ontwerpvergunning ligt van 16 december 1988 tot en met 29 december 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning Schriftelijke bezwaren kunnen tot 30 december 1988 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar te gen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuis plein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be stuur van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7