R V G D Neem tijd voor Tilburg "7 W® L 14 V 24 DECEMBER TILBURG r Kerstsfeer in Tilburg vaart wel bij nieuwe opzet T'< pxv JÉ Veelzijdig programma kerstmarkt X' De organisatie j'Z Wie heeft de mooiste kerstdecoratie 4' r ;r DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 15 december 1988 - pagina 25 Kerstmarkt ■i taties s, die ft K ft Foto: Geert van Loon Woensdag 21 december Donderdag 22 december Vrijdag 23 december Zaterdag 24 december de Kersti ’ebied kat Brede samenwerking geeft kerstmarkt toekomstperspectief r Jan ie am- irkt- k e kerstmi de daar een i de f an- ien i zich Iburg. itagne meer luisjes Heu- lang is er veel te zien, bliek. Niet enkel en all sfee het goede samenwerking tu in het centrum van Tilt kerstmis zo vol sfeer en De heren A. Jansen, J. Hamers en J. de Bont (v.l.n.r.) voor de kerstboom en twee van de 30 huisjes. De drie mooiste kerstpresenta worden beloond met een prijs, de moeite meer dan waard is. Vrijdag 16 december Zoals in feite op alle dagen van de markt geeft de kerstman kinderen de gelegenheid, om zich met hem te laten vastleggen op de lichtge voelige plaat. Gezellige fotösessie’s dus. L z z' Zaterdag 17 december -i On deze zaterdag, de Heuvel biedt i uur plaats aan porkest «Jee Dee weegt zich muzikaal door centrumgebied, Muziekvereni- Animato uit Waspik is van ’3.45 uur en van 14.00-14.30 zien en te horen op de Heu- tnimato bestaat nu zo’n jaar en telt elf muzikanten. Het instru mentarium van Animato bestaat uit 4 beugels, 3 lira’s en 4 trombo nes. Van 12.00-17.00 uur is de levende kerststal te bewonderen op het Ko ningsplein. Een bijzondere attrac tie is de grote arreslee, die door het centrumgebied zal rijden (of moe ten we zeggen glijden Zangkoor Joko is op deze dag drie maal te horen aan de Schouwburg- promenade van 13.00-13.30 uur, van 14.15*14.45 uur en van 15.30- 16.00 uur. De eerste prijs, uiteraard voor de allermooiste etalage c.q. presenta tie, bestaat uit een verzorgde reis voor twee personen. De tweede prijs is een verzorgde weekendreis naar Parijs voor twee personen. De derde prijs tenslotte, bestaat uit een C.D.-speler. Nadat jurering heeft plaatsgevonden zullen de prijzen worden uitgereikt op zater dag 24 december, de slotdag van de kerstmarkt. Deze prijsuitreiking vindt plaats op de Heuvel in Til burg. De Jee Dee Band beweegt weer door ’t centrum van Tilt o Het bekende L’Echo de Montagne is op het Heuvel-podium van 19.00-21.00 uur. Jongerenkoor Koningshoeve L’E cho afwisselen. De kerstman gaat door ’t centrum en deelt weer uit. De dertig huisjes, speciaal ge bouwd door Fa. Hopmans Kraam- verhuur, zorgen voor een kerst markt, die uniek is voor Neder land. De deelnemende marktkoop lui zullen in de huisjes kerstpro- dukten etaleren en verkopen. Voor het eerst werd hiermee afgeweken van een centrale presentatie en verkoop in een grote tent. De nu opgestelde huisjes geven sfeer. Maar niet alleen de ht zorgen daarvoor. Ook op de Het Koor Ad Pamasum, een ande re bekende muziekgroep, treedt in afwisseling met Cluster op van 19.00-21.00 uur. Dat zal zijn op podium-Heuvel. Jee Dee Band trekt door het centrum. Muziek vereniging Animato geeft «acte de presence» aan de Schouwburgpro- menade van 19.30-20.00 u., en van 20.15-20.45 uur. De Kerstman rijdt door het centrumgebied in nostalgische koets. „^.narkt en activiteiten omheen zijn initiatief van de gemeente Til burg, de winke liersverenigingen en horeca van het centrum. De ge meente ondersteunt de kerstmarkt financieel. De organisatie van de kerstmarkt is in handen van de winkeliersver eniging Tilburg Centrum en de heer A. Jansen, organisator van de kerstmarkt in de afgelopen jaren. Zij worden geholpen door de ove rige winkeliersverenigingen in het centrum (Nieuwlandstraat en Ko ningsplein) en de horeca. De winkeliersverenigingen hopen de onderlinge samenwerking voort te kunnen zetten om zo het winkel centrum van Tilburg nog aantrek kelijker te maken voor het publiek. Maandag 19 december De kerstman is weer op de Heuvel aanwezig om met bezoekers van de kerstmarkt op de foto te gaan. Niet de hele dag overigens, want de kerstman zal ook nog het cen trumgebied doorkruisen. c- IC Cf. f' c <f zf! f 1- - moet in de toekomst nog meer het geval zijn». De heer Hamers valt de heer sen, vertegenwoordiger van de bulante handel en zelf ook mar koopman, in dit verband volledig bij. «Dit is een belangrijke aanzet voor het in de toekomst uitbouwen van de kerstmarkt in Tilburg. Ik zou daar echter aan toe willen voe gen, dat de samenwerking die we met zijn allen tot stand hebben ge bracht moet worden voortgezet op zoveel mogelijk gebieden waar on ze werkzaamheden elkaar raken.» eel winkeliers en horeca-ondeme- mers in het cen trum en veel marktkooplui die een plaats op de Heuvel hebben gevonden in het kader van de kerstmarkt, zijn de afgelopen da- isteren werd het startsein gegeven voor de kerstmarkt 1988. Op de Heuvel in Tilburg werden voor deze markt dertig hou ten huisjes geïnstalleerd, die exact hetzelfde zijn als de huis jes van de bij velen onbekende kerstmarkt in het West-Duit- se Düsseldorf. De kerstmarkt '88 is een bijzonder evenement dat zal duren t.e.m. zaterdag 24 december a.s. en dat in elk opzicht past in het kader van Tilburg-promotie. Tien dagen e zien, veel te doen en veel te kopen voor het winkelend pu- v» alleen op de Heuvel, waar de ambulante handel in dertig sfeervol beschilderde en verlichte huisjes haar waren presenteert, maar in heel i.vt centrum van de stad. De kerstmarkt ’88 is tot stand gekomen dankzij een tussen de gemeente Tilburg, de winkeliersverenigingen Tilburg en de ambulante handel. Het centrum is tot aan ui activiteiten, dat geen mens dat mag missen. zicht van het programma dat is op gezet rondom de kerstmarkt. Brede samenwerking Uniek. Zo mag de kerstmarkt van dit jaar best worden gekarakteri seerd. Uniek door een meer profes sionele presentatie en de realisatie van nog meer sfeer dan bij eerdere gelegenheden. Maar uniek is onge twijfeld ook, dat een brede samen werking tot stand is gekomen, die in slechts vier weken tijd heeft geleid tot een manifestatie die in alle opzichten het predikaat «city- promotie» verdient. De heer Jan Hamers, één van de organisatoren, vertelt«Het is ver heugend dat een uitstekende sa menwerking tot stand is gekomen tussen diverse belanghebbende partijen. We hebben veel mede werking gekregen van verschillen de gemeentelijke instanties. Daar naast wisten alle winkeliers en de horeca-ondememers in het cen trum op één lijn te komen. En als we zeggen centrum bedoelen we de winkeliers die zijn vertegenwoor- Dinsdag 20 december De levende kerststal heeft zich weer verplaatst en is dinsdag a.s. van 12.00-17.00 uur te zien aan het pleintje, waar de Nieuwlandstraat en de Heuvelstraat elkaar snijden. Donderdag 15 december Van 15.30-20.30 uur is er een «Le vende Kerststal» aan de Katterug. De mensen en dieren die levende kerstfiguren voorstellen, hebben zich geïnstalleerd in een stal van 4 X 3!6 X 2 meter De kerstman zal alle delen van het centrumgebied bezoeken en het één en ander uitdelen met name voor de kinderen zal de kerstman kaartjes uitdelen voor de draaimo len op de Heuvel. Verder zal hij kaarten voor een hapje en een drankje uitdelen Het dixieland-orkest «Jee Dee Band» zal zich laten horen in het centrumgebied en op deze wijze een extra muzikale noot presente ren. Het orkest is eventueel te zien op het podium of als looporkest De kerstman zal op gezette tijden op het podium gelegenheid bieden voor het maken van foto’s. Hij zal daartoe kaartjes uitdelen. De kin deren kunnen samen met deze kerstvriend op de foto. Op de slotdag van de kerstmarkt beweegt de kerstman zich weer door het centrumgebied met de Arreslee. Verder wordt op deze dag de uitslag van de etalagewed strijd bekend gemaakt. Van 14.00- 16.30 uur is er op de Heuvel een optreden van het «Trio Sand wich». Twee zangeressen worden begeleid door Hammondorgel/ Keyboard. Tot besluit is vermeldenswaardig, dat de beiaardier van de heikese- kerk speelt op de zaterdagen van 12.00 tot 13.00 uur. En nog eens extra, zodat het publiek dit niet vergeetDe Kerstman deelt tij dens de Kerstmarkt in het cen trumgebied kaartjes uit voor de carrousel, om foto’s te laten maken en om wat te drinken of te eten. Iedereen gebaat De drie heren die zo nauw betrok ken zijn bij de kerstmarkt en de di verse activiteiten in het centrumge bied spreken de wens uit, dat de kerstmarkt een belangrijke traditie in onze stad mag worden. Het eve nement kan met méér beschikbare tijd voor de organisatie verder worden uitgebouwd. Verder uitge bouwd op de Heuvel met bijvoor beeld een toename in het aantal huisjes en verder uitgebouwd naar een groter deel van het centrum van Tilburg. Dat lijkt ook een wenselijke ontwikkeling in het ka der van de promotie van onze stad. En verder speelt natuurlijk mee, dat in feite iedereen gebaat is bij sfeervolle gebeurtenissen als de kerstmarkt. De gemeente die een actieve stad ziet die zich «ver koopt» naar de buitenwacht, de consument die zijn kerstinkopen kan doen in een aantrekkelijke en gezellige omgeving en de winke liers, horeca-ondememers en marktkooplui, omdat ze doen waarvoor ze staan, namelijk het aan de man of vrouw brengen van hun waren. Mogelijk dat de goede samenwer king tussen de betrokken instai ties om ook in andere periode van het jaar gezamenlijke evene menten van hoge kwaliteit en met een hoge recreatieve waarde op kan leveren. Dan wordt Tilburg van tijd tot tijd een stevig klop pend hart van Brabant. ondom de kerst markt in Tilburg zijn verschillende activiteiten geor ganiseerd. Wat staat er allemaal op het program ma Eigenlijk teveel om op te noe men. Laten we toch maar een po ging wagen. digd in de verschillende belangen verenigingen. Verder moeten we de ambulante handel en hun verte genwoordigers niet vergeten. Zij liggen aan de basis van de kerst markt in z’n huidige gedaante. We zijn achter één en dezelfde doel stelling gaan staan, namelijk de verbetering van de aantrekkelijk heid van het centrum voor de con sument. De Tilburgse consument maar zeker en vooral ook de con sument in de regio. Animator Samen met zijn collega in de orga nisatie van de festiviteiten rond de kerst, de heer J. de Bont, wijst de heer Hamers op de rol, die de heer Ad Jansen heeft gespeeld in ver band met de kerstmarkt door de jaren heen. De Bont«Ad Jansen heeft aan de wieg gestaan van de kerstmarkt. Hij was de grote ani mator in de afgelopen jaren. De centrumwinkeliers hebben de in spanningen van hem en zijn colle ga’s binnen de ambulante handel steeds een warm hart toegedragen. Per slot van rekening zijn de in spanningen van de marktkooplui ook in het belang van de winke liers en horeca-ondememers». De heer Jansen geeft aan dat hij niet in de organisatie van de kerst markt ’88 zit, maar wel zeer nauw bij de uitvoerende activiteiten is betrokken. Hij zegt«Een kerst markt in een tent heeft voor marktkooplui niet alleen nadelen. Een groot voordeel van de nieuwe opzet met de Düsseldorfer huisjes is echter de toename in sfeer. Wat deze opzet betreft zijn alle belang hebbenden en betrokkenen elkaar tegemoet gekomen en kon een goe de samenwerking ontstaan. Dat gen druk in de weer geweest om de aankleding van hun zaak volledig in kerstsfeer te brengen. Een sfeer volle kerstpresentatie is natuurlijk leuk voor de consument en voor de betrokken ondernemers. Dit jaar is waarschijnlijk extra zorg besteed aan de aankleding in kerstsfeer. Dixieland-formatie, de «Jee Dee Band» zal haar gezellige tonen weer laten horen in het centrumge bied. De kerstman rijdt door het centrum in een nostalgisch rijtuig. Aan de Schouwburgpromenade zal hij mandarijnen uitdelen. De organisatoren van de kerst markt hebben namelijk een wed strijd uitgeschreven onder het mot to «etalage-decoratiewedstrijd». vel, en niet alleen in bijvoorbeeld de Heuvelstraat, zal kerstmuziek ten gehore worden gebracht. Als achtergrondmuziek welteverstaan. Want er zullen t.e.m. 24 december de nodige muzikale optredens zijn op de Heuvel en in het centrum. Op de kerstmarkt staat ook een draaimolen. Verder zorgen kerst bomen, een levende kerststal en andere versieringen voor een oog strelende aanblik. Elders op deze pagina staat een uitgebreid over- Veel activiteiten i Het podium op van 14.30-16.30 Cluster. Het loopor Band» beweegt zich het centr ging Ani 13.15-13. uur te zie vel. Ar ïbied, Mu uit Was tr en van te horen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 25