fil Gemeentepagina -jMp Stadsrandplan Tilburg-Noord een nieuw plan voor een oud gebied lilburg Gemeente OPORT MOONLIGHTZWEMMEN RH? Commissievergaderingen Folder en avond Bouwvergunningen Raads besluiten r0 TILBURG Hinderwet Gemeentelijk informatiecentrum Verder praten over park Huibeven over stadsrandplan Klottermarkt a.s.maandag Gemeentelijke brief over vrijlating Nelson Mandela >er 1988-pagina 6 Donderdag 24 november 1988 - pagina 7 OETILBURGSE KOERIER Samenstelling atdellng Bestuurssecretarlaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TCTIIburg, 013-429204 neden om ms? Nieuwe stortlocatie ithou ile Ze (B-88-1788) Nadruk op recreatie geri< order Emancipatie- commissie Spoorlaan 5. het bouwen van een kantoorge- Film-/diavoorstelling Diaserie milieu (nieuw) Landbouw, bossen en bedrijventerreinen e beste, :e t, de afvalwa- ies en militaire iname loeivel- Besterdring 1het bouwen van twee winkels aan de Besterdring, hoek Gasstraat (B-88-0461) n verzoeken om een bouwver- ing binnengekomen voor: staat ook de noordwestelijke rand weg op het programma. van de plan- fel liggen. kan ook later de Raad van S >ees verband. Hier- aog eens herin- Wanneer ingesteld, is Alle p divers bouw aan de Spoorlaan 422 (B-88-1622) In Parkeergarage Koningsplein Het| van den iglo- jke inneer Bur ner mis staat lijke ie angebied van be- ir en direc- zijn ver- ovember st volgende beslo- Er zijn gunnin agenda o.a.: id van zaken voorbereiding straat 357a 160-40680 Actuele folders postbus 51-folders (ook in srse talen) Huisvestir bejaarder Bouwen Premiekc Op vrijdag 25 november a.s. om 09.15 uur in het stadhuis (kamer 114). VoorzitterN. van der Reyt Secretaris J. Offermans, telefoon 363000, tst. 35. Op de agenda o.a.: - Evaluatie emancipatiebeleid 1986-1988 - Notitie Vrouw en Arbeid Wielingen 7. het bouwen van een prefab- hoogspanningsstation aan de Wie lingen, nabij de Gilzerbaan surg-Noord in. Hoe het komt te als alle Brouwershavenstraat 2. het bouwen van een carport bij de woning aan de Brouwershaven straat 3 (B-88-1776) ge n< schikt vou een zicht' renburg b een bed rij een klei noorder 3. het bouwen van een carport bij de woning aan de Brouwershoven- straatö (B-88-1775); iangeno- m verzoek ierwijs en en in het 992/1993 icte stad in in Tilburg jr en dins- 09.00 tot ingediend. Daarnaast kan tot 25 ig van de vergunning of tot het vorden ingediend. Dit verzoek de genoemde afdeling, /ordt ook geen beroep ir bad zorgen voor eer idraagt 6,-. Dit is in< lachtelijk uur is de junningen liggen van 25 november 1988 tot en met 7 de- r inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van mu.’. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpver- Op de agenda o.a.: -Voorstel tot het aangaan van vas te leningen, kas- en daggeldlenin- gen in 1989 alsmede het uitzetten van tijdelijke overtollige kasmidde len. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Vierde nota over de ruimtelijke ordening Raamnota homo- emancipatiebeleid Enquête paspoortproject Educatief programma 1989 Regge 4. het bouwen van een carport bij de woning aan de Regge 61 (B-88-1781); Het colle jaar tot verzoek om op gn problemen in Zuic ne te doen wat in ligt om de schending senrechten te blijven /ethouder drs. J.A.J. lanciën) en wethouder a. Dijkstra (personeel), s C. van de Weijden, tele- I82. Al deze functies hebben al een gro tere of kleinere plaats binnen het gebied. De planmakers hebben nu bekeken In hoeverre die plaats nog terecht is en of er eventueel wijzi gingen In het ruimtegebruik moe ten worden aangebracht. Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Stroomlaan 6. het bouwen van een prefab- hoogspanningsstation nabij de Stroomlaan en de Wielingen (B-88-1710); mogelijk in Europe aan is in de brief n< nerd. Op dinsdag 29 november om 19.30 uur bespreekt de gemeente In ba sisschool Gesworen Hoek, Bem- melstraat 6, de verdere plannen met park Huibeven. Nadat al eerder over de globale In- vullllng Is gesproken, is het park nu gedeeltelijk klaar. In het plant seizoen gaat de gemeente verder met het aanleggen van het park en daar kunnen bewoners nu weer over meepraten. Het gaat daarbij om zaken als banken, speeltoestel len en dergelijke. plan voorziet in een toen i het aantal bossen. De vl< i en het Hazennest zijn daarvoor geschikt. Bedrijven kunnen in de toekomst een plaatsje krijgen op verschillen de locaties in het gebied. Het ter rein rond de kruising van de Gorinchemsebaan en de toekomsti- loordoostelijke randweg is ge- voor enkele bedrijven die -iitlocatie wensen. Ook Moe- j biedt de mogelijkheid voor drijventerrein. Bovendien is sine uitbreiding mogelijk ten in van Loven. Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 25 november 1988 tot 9 december 1988 ter inza ge bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men op de 4de etage van het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. In een brief heeft het college van burgemeester en wethouders van Tilburg een dringend beroep ge daan op de Minister-President een actieve rol te spelen in de Interna tionale campagne die Is gericht op de vrijlating van Nelson Mandela. Dit gebeurde naar aanleiding van een handtekeningenactie onder de bevolking voor onvoorwaardelijke vrijlating van Mandela. Bij de brief zijn de ongeveer 2.250 handteke ningen gevoegd die de actie onder bewoners van Tilburg en omgeving heeft opgeleverd. t gebied een m of hun plaats Noordoostelijke rand- weg Boven aan de prioriteitenlijst s de aanleg van de noordoosten randweg. De realisering van de weg, die dwars door het plano' loopt, is in de eerste plaats va, lang voor de bereikbaarheid van bedrijventerreinen maar dient te vens voor de opvang van de ver keersstroom naar en van de Efte- ling die momenteel de ringbanen in Tilburg verstopt. Nast de noordoostelijke randweg Nachtelijk zwemmen onder het genot van een c ziek. Dit staat te gebeuren op vrijdag 25 novemt burcht. Het Moonlightzwemmen begint om 23.3 uur. Zwembad Drieburcht is voor deze gelegenheid tot een sfeervolle ruimte omgetoverd. Leuke muziek, terrasjes langs de kant en een fraaie aankle ding van het bad zorgen voor een gezellig geheel. De entree bedraagt 6,-. Dit is inclusief één comsumptie. Vanwege het nachtelijk uur is de toegang alleen voor personen boven de 18 jaar. Inlichtingen zwembad Drieburcht, Wagnerplein 1, tel. 553089. Actuele tentoonstelling Tilburg 125 jaar stad aan het spoor Compac' Bouwen Aanvraag Lovense Kanaaldijk 141 Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten van een verwerkingsbedrijf voor een afvalstoffen-textlel. De aanvraag ligt van 25 november 1988 tot en met 24 december 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 25 december 1988 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. (Tijdens een openbare zitting op 14 december 1988 om 10.00 uur bij de Milieudienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is- het dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aan vrager.) Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wet houders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. De bijzondere elementen in het ge bied blijven grotendeels ongewij zigd. Er is wel een andere (voorlopi ge) locatie aangewezen ter vervan ging van de stortplaats Spinder wanneer deze over enkele jaren wordt gesloten. De voorkeur gaat uit naar de Heidebloem, een locatie ten westen van de huidige stort plaats. De gemeenteraad heeft in 2 volgvergadering van 21 no\ onder andere het ten - Er is een amendement at men van de VVD om geer aan de minister van Onde Wetenschappen te richten Plan van Scholen 1991Z19S een gemeentelijke school voor voortgezet onderwijs op te nemen. - Het voorstel tot overdracht van het CBT aan Raet BV en samenwer king tussen de gemeente Tilburg en RLAD BV is aangenomen. De besluiten met bijbehorende stukken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstij den maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Commissie Finan ciën, Personeel, Organisatie en Informatie Op maandag 28 november a.s. 9.30 uur in het stadhuis (oude raadzaal). Voorzitterwe Krosse (fine drs. W.J.A. Secretaris foon 42918 Voor de stadsrand Tilburg-Noord, het gebied tussen de bebouwde kommen van Tilburg, Berkel-En- schot, Udenhout en Loon op Zand, is een nieuw plan ontwikkeld. Het Samenwerkingsverband Midden- Brabant heeft het Stadsrandplan gemaakt, samen met de vier aan het gebied grenzende gemeenten. Het gaat om een plan, waarin baal de toekomstige rulmteliji structuur is aangegeven. Wan het plan begin 1989 door het S.M.B.-bestuur en de vier gemeen tebesturen is vastgesteld, worden de ruimtelijke contouren verder in gevuld. Wensen en ideeën zijn er genoeg. Ook deze zijn In de nota Stadsrandplan Tilburg-Noord ver werkt. Het plan geeft aan welke verschil lende functies in het r-1-'—1 plaats moeten krijgen moeten behouden. In het plan ko men aan de orde landbouw, re creatie, vervoer, bedrijvigheid, bos en natuur en «bijzondere elemen ten». Onder bijzondere elementen worden zaken verstaan als de stort plaats, een zendmast, terzuiveringsinstallatie complexen. drankje en romantische mu- nber a.s. in zwembad Drie- .30 uur en eindigt om 1.30 Zo zal de landbouw zich nog verder moeten kunnen ontwikkelen in be paalde deelgebieden terwijl op an dere plaatsen het behoud van het landschap niet uit het oog mag worden verloren. Op maandag 28 november vindt van 14.00 tot 21.00 uur de traditio nele klottermarkt in de Parkeerga rage Koningsplein plaats. De aan wezigheid van Sint Nlcolaas en zijn Zwarte Pleten, zo’n 180 kramen en 20 standwerkers zorgt dan weer voor een sfeervolle gebeurtenis. Sint Nlcolaas is aanwezig van 16.00 tot 21.00 uur. En onder het motto «Voor elk wat wils» worden artikelen in de cadeausfeer aange boden voor groot en klein. De klottermarkt is een traditie. Til burg kent dit fenomeen al sinds 1905. De markt wordt nu voor de twaalfde maal In de Parkeergarage Koningsplein gehouden. Parkeren kan men tijdens de klottermarkt op het Koningsplein zelf. een af te make... Tot 18 december 1988 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon 429523). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de c teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. Ontwerpvergunningen Hazelaarstraat 12 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een detailhandel In aardolleprodukten annex Dinitrolstatlon aan Plet van Beurden B.V. Hiertoe Is een ontwerpvergunning opgesteld. Rielseweg 801 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en Inwerking hebben van een party-centrum «Fantasy-lsland» aan F. Kruyssen. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. De aanvraag en de ontwerpvergunning liggen van 25 november 1988 tot en met 24 december 1988 ter inzage bij de Milieudienst tn het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 25 december 1988 worden ingediend. In iparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend iken. 3 december 1988 (telefoon 42952: ilijke bezwar rs van Tilbi Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief of die in geringe mate afwij ken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. lege heeft zich al eerder dit de regering gewend met het >m op grond van actuele id-Afrika al datge- haar vermogen ding van de men- bestrijden, zo De ontwerpvergi cember 1988 ter 130) elke werkdag v 18.00 tot 21.00 uur. gunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot door iedereen die al bezwaar hee hen die om gegronde redenen nk gen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worde soonlijke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (f plein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be stuur van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening. jrgemeester en wethouders kun- in zich laten adviseren door com- issies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over één van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur dag tot en met vrijdag van 17.00 uur. Commissie Sociale en Culturele Zaken Op maandag 28 november a.s. om 14.00 uur In het stadhuis (nieuwe raadzaal). Voorzitterwethouder drs. W.J.A. Dijkstra (Sociale Zaken) en wethou der drs. J.A.J. Krosse (Cultuur). Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, toestel 24. Op de agenda o.a. - Evaluatie Masterplan Beeldende Kunst - Nieuw subsidiebeleid 1989 en vol gende jaren - Verzoek Faculteit der Letteren/ KUB om de E. de Perronprijs te subsidiëren - Bestedingsvoorstel restantbudget Flankerend Ouderenbeleid - Bestedingsvoorstel restantbudget Intensivering Ouderenbeleid - Bestedingsvoorstel Woontussen- voorzieningen De Evaluatie Emancipatiebeleid en de notitie Vrouw en Arbeid zullen in de extra commissievergadering op vrijdag 9 december a.s. om 15.30 uur behandeld worden. Ten behoeve van de behandeling van het agendapunt «Nieuw subsi diebeleid» zijn de commissieleden van Onderwijs, Sport en Gezondheidszorg uitgenodigd. Commissie Ruim telijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer Op maandag 28 november a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (oude raadzaal). Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren. Secretaris P. van Bragt, telefoon 428561 Op de -Stane 2de stadskantoor - Heroriëntatie en reorganisatie dienst Publieke Werken - Evaluatie Verkeers- en Vervoers plan Voor de behandeling van agenda punt «heroriëntatie en reorganisa tie dienst Publieke Werken» zijn te vens de leden van de raadscommis sie Financiën, Personeel, Organisa tie en Informatie uitgenodigd. Ledeboerstraat 16 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en inwer king hebben van een textleldrukkerlj met confectie door L.V. Bloemist h.o.d.n. Stllo Print B.V. Zevenheuvelenweg 40 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning, als bedoeld In artikel 6a van de Hin derwet, voor de herstelwerkplaats voor motorvoertuigen door Automo bielbedrijf Rüttchen B.V. Vergunningen Ringbaan Noord 23 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het ultbrelden van een tapljtfabriek met een spinnerij c.q. het ver plaatsen van een ondergrondse tank aan Nouwens-Bogears B.V. De vergunning ligt van 25 november 1988 tot en met 24 december 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 25 december 1988 beroep worden in gesteld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij ge noemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden december 1988 een verzoek tot schorsing treffen van een voorlopige voorziening wc moet men richten aan de voorzitter van de dit verzoek niet wordt ingediend en er wc. de vergunning geldig vanaf 25 december 1988. tingsmogelijkheden m in Tilburg coopwoningen 1988 Rechten en plichten van huurders en verhuurders Evenementenkalender Huuraanpassingen 1988 Aangepast sporten Tilburg Onderhoud afwachten of afdwingen 6,-) Waarop letten bij koop van een huis Jaarverslag 1987 Recreatie krijgt veel nadruk in het gebied. Het Blauwe Meer moet een regionale functie krijgen. Het moet daarvoor geschikt worden ge maakt. Tilburg-Noord moet in de toekomst kunnen beschikken over een eigen recreatieplas, net buiten de bebouwde kom. Ook de stort plaats Spinder zal na sluiting een recreatieve functie krijgen. Daar naast zullen er verschillende fiets paden worden aangelegd in het plangebied. Op donderdag 1 december or ganiseren het Samenwer kingsverband Midden-Brabant en de gemeente Tilburg een informatie-avond over het Stadsrandplan Tilburg-Noord. De avond begint om 20.00 uur in café-restaurant 't Wit Paard je, Lijnshelke 8, Tilburg- Noord. Het Stadsplan Tllbf- is een voorlopig plan, er in de toekomst uit zien is pas duidelijk wensen en ideeën bestudeerd en uitgewerkt zijn. Belangheb benden en belangstellenden kunnen tijdens de informatie avond een folder krijgen, of deze opvragen bij het Samen werkingsverband Midden-Bra bant, postbus 3050, 5003 DB Tilburg (telefoon 013-360061). Tot 1 januari 1989 kan men op de plannen reageren. Begin 1989 maakt het Samenwer kingsverband Midden-Brabant dan een definitieve versie van het Stadsrandplan dat vervol gens als structuurplan door de besturen van de gemeenten en het bestuur van het SMB kan worden besproken. Na de be sluitvorming volgt dan de ver dere uitwerking nen die nu op tafe Het sturen van de brief past in het anti-apdhheidsbeleid dat de ge meente sinds mei 1987 voert. Daar van maakt deel uit dat de gemeente op belangrijke momenten er bij de regering op aandringt de schen ding van mensenrechten te blijven bestrijden. ot 8 december 1988 worden ingediend left gemaakt tegen de aanvraag en door liet in staat zijn geweest een bezwaar te- i aparte brief kan worden verzocht per- laken. Schrifte1"1'-1- thouders en m Deze (Stadhuis-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7