Wim van de Hout 25 jaar bij Maas kleding 89 75 E l39 Stichting voor Volwasseneneducatie in nieuwe, centrale accommodatie F ITIaas Buurt in, buurt uit (8) 289 FOTO JANS I Felicitatiepakket voor mensen die Galerie Resy in de VUT of met pensioen gaan (feiVe/n The Wool town Jazz Band in Den Hemel AND ALLERHANDE KADO-TIPS VAN UW COMBIFOTO-VAKMAN Een serie over het werk van vrijwilligers Deathrow in Bat Cave Verhalenbundel van oud-Tilburger Jan Robben BINNENKORT MET PENSIOEN OF IN DE VUT? MAAK ER IETS MOOIS VAN. VRAAG HET GRATIS FELICITATIEPAKKET AAN! Ik l Donderdag 24 november 1988 - pagina 29 nber 1988 - pagina 28 DE TILBURGSE KOERIER Buurtraad Hoogvenne DONDERDAG 1 DECEMBER u. ioen, er bij Buurtraad Foto: Geert van Loon Wim van den Hout n de tar vie ilo ilo susja 1.1: Het Buurthuis Hoogvenne aan de Kazernehof. ilo Breed aanbod Basiseducatie in de buurt im *AD/O TILBURC Naam: Mevr/Dhr Geboortedatum Straat Nr. Postcode Plaats Telefoonnummer i/VUT: Gratis en vrijblijvend! Naam werkgever'; Telefoonnummer werkgever* IJK klets «De in I De nieuwe centrael accommodatie in de Tivolistraat. FotoNiek Hermans terdag 26 november 1988. litverkocht voorbehouden. Ter gelegenheid van dit jubileum nodigen wij U uit op Wim en zijn echtgenote de hand te komen drukken. Van 19.00 - 20.30 uur bent U hiervoor van harte welkom in onze zaak. g 161 - Tel. 430653 •in - Tel. 552244 wijzigingen voorbehouden «I combiFOIO ïuteropva voor ot werden we be last niet Senioren Service, >340 VB OSS. breed maat- stellin- Zonder postzegel apsturei, AMwuotdnommer 100 Duitse tra de Bat Ct burg. malig row kar kant Indi maakt. was bij het kal buurtliuzo in elkaar dus apart projecten: én Basise- Korvelseweg 56, Tilburg Tel. 013/424283 Ik ben vergroeid met de zaak» «In Zoontjes geprofest, die het deze gegevens zij» uitsluitend l>edoeld om misbruik van deze ieltósatiwezvke te voorkomen i zij die in de isioen gingen voelden zich SENIOREN Will u het felicitatiepakket bezorgen bij: vatie van de huizen en ergens anders leren vrijwilligers van het buurthuis hoe het barbeheer financieel zit. Voor iedere cursus wordt lesmateriaal gemaakt.» Voor meer informatie over deze ba siscursussen kunt u terecht in uw buurthuis. Of luister vrijdagmiddag naar het tweede deel van buurt in, buurt uit. Radio Tilburg is te ontvangen op 105.2 FM en 92.4 FM (kabel). Tijd voor dingen waar u eerder nooit aan toe kwam, Senioren Service heeft er verrassende ideeën voor. Ideeën, produkten, informatie. En het Senior Magazine natuurlijk. Vol wetenswaardigheden voor een prima start van een mooie, actieve tijd! Interesse? Vul i hem op en het pakket bij u thuis bezorgd*. Wim, z 47 jaar en blijkt u geanimeerd doet k het allemaal begor den. «Ik had ereig zin in om bij eer werken. Maar m’n broer deec gezegd had: ik er toch ingeroh begonnen als 1 dienst. Me* In verband met deze recep tie komt de koopavond te vervallen! Vijfentwintig jaar geleden op 1 december 1963 begon onze chef, Wim van den Hout zijn loopbaan bij Maas Kleding. Morgen, vrijdag 25 november, om 15.00 uur, opent burgemeester Brokx van Tilburg de nieuwe centrale accommodatie van de Stichting voor Volwassenenedu catie Tilburg in de Tivolistraat 6, de ruimte waar voorheen de Tilburgse Muyziek- school gevestigd was. In de centrale accommodatie zijn ondergebrachtde Open School, de Kierschool, Traject, de coördinatie van de Wijk- en Buurtgerichte Ba siseducatie, de ESF-projecten, Duizendschool en het Kursuscentrum Noord. I de bon in, stuur kket wotdt specifieke deskundigheden t.b.v. basis educatie en vormingswerk in huis zoals tweede taalverwerming, vrouwenwerk, alfabetisering Nederlanders, alfabeti sering buitenlanders, werken met bui tenlandse vrouwen, vormingswerk met jongeren, educatie direct aansluitend bij het sociaal cultureel werk, kader- training belangenorganisaties, integra- tie-activiteiten, keuzebegeleiding en oriëntatie-activiteiten. Maar goed: ook nu bevalt het me pri ma bij Maas Kleding. Het is bijvoor beeld leuk om nu de tweede generatie in de winkel te zien komen, de kinde ren van onze vaste klanten. Zo groei je mee. Zo groei je ook mee in de ontwik kelingen in de herenmode. Vroeger was het meer het nette pak, men had de vaste seizoenen en de daarbij beho rende kleding. Tegenwoordig loopt het tsen of dansen is in de Herberg )en Hemel» aan de Tilburgseweg 20 Hilvarenbeek. Henny Smulders, zijn vrouw en de rest van de familie, zorgen voor een gastvrij onthaal. De toegang is gratis en voor opvang van uw kin dertjes wordt uitstekend gezorgd. Dus, zondagmiddag a.s. met de Wooltown Den Hemel in. Bij Uitgeverij De Kleijn in Wychen verscheen onlangs de bundel «Cirkels» van Lambrecht Leijnen, pseudoniem voor Jan Robben (1943). Als zoon van de bekende Cees Robben heeft Leijnen zijn jeugd in Goirle en tilburg doorge bracht. In de bundel met 52 columns, die eerder werden gepubliceerd in het Wychens dagblad «Wegwijs», staan acht Tilburgse jeugdverhaaltjes. De bundel «Cirkels» is geïllustreerd met tekeningen van Theo Stuart. Het werk van Lambrecht Leijnen ligt nu onder meer in de boekhandel te Goirle en Tilburg. Precies valt het niet te zeggen. Maar het zijn er toch gauw zo’n drieduizend. Mensen die onbe taald actief zijn in het buurtwerk. Variërend van peuteropvang tot maaltijdverzorging voor ouderen. En van cola-disco tot volksdansen. Op initiatief van de Twem worden hun activiteiten tien weken lang in het zonnetje gezet. Iedere vrijdag middag tussen 5 en 6 op Radio Tilburg. En iedere donderdag met een voorbeschouwing in deze krant. Deze week twee p Buurtraad Hoogvenne ér ducatie in de buurt. Al jaren worden er in buurthuizen cursussen gegeven. Variërend van yoga tot rekenen en van kleding maken tot vergadertechniek. Nieuw is dat een aantal cur sussen de naam «basiseducatie» hebben gekregen. Je leert er «die basisvaardighe den die minimaal nodig zijn om als actief burger mee te kunnen draaien in de maatschappij». Daaronder vallen beheersing van de Nederlandse taal, rekenen en allerlei «sociale vaardigheden». En dat loopt weer van kunnen fietsen tot elemen taire kennis van de computer. Daarvoor is hu Senioren Service op gericht. Senioren Service wil alle men- sen die binnenkort uit het arbeidspro- onl ces treden, die dus in de VUT of met de pensioen gaan, thuis bezoeken met een felicitatiepakket, waarin allerlei gratis proefproducten zitten. De producten en diensten die in het felicitatiepakket zitten, worden tijdens een kort bezoek thuis gepresenteerd. Er zitten leuke en nuttige dingen in Daarnaast heeft de Stg. VE een 1 het pakket: ideeën voor vakantietips, scala aan contacten met allerlei i tips voor dagtrips, ideeën voor een ge- schappelijke organisaties en inst zond leven, sport en lichaamsbewe- gen m Tilburg t.b.v. specifieke doel- ging, ideeën voor klussen in en om het groepen, doorverwijzing en instroom. huis, ideeën om allerlei dingen weer te gaan leren en te proberen. Kortom: een. pakket dat leuk is om te ontvan- Van de Heuvel en de zijnen probeer den Zoontjes te dwingen zich te hou den aan de verleende hinderwetver gunning. Ondertussen was er een «Buurtraad Hoogvenne» opgericht, die ook andere dingen aanpakte. Met name overlast van andere bedrijven. Zo was plisseerderij Heuvelmans in feite een producent van kunststofpij- pen, die veel stank en hoofdpijn ver oorzaakte. Dit probleem loste zichzelf op toen Heuvelmans failliet ging. De opslag van dierenhuiden bij van Casteren was ook al zo’n probleem. Verder had de buurt veel overlast van sluipverkeer naar het toenmalige Elisa- beth-ziekenhuis. Buurtraad Hoogvenne wilde ook een eigen huisvesting. Het Koetshuis achter de Juridische EHBO aan de Heuvel werd het eerste onderkomen. Stageaires van de Sociale Academie en de Juridische EHBO steunden de «werkgroep Industriële Overlast» en de Buurtraac Overzicht Voor een overzicht van het basise- ducatie-aanbod wordt verwezen naar het activiteitenplan 1989 (mei 1988). Wel wordt hier kort aangeduid welk bereik het aanbod basiseducatie van de Stg. VE in de stad Tilburg heeft. We baseren ons hierbij op de cijfers van het cursusjaar 1987-1988 aantal deelnemers 1.130, allochtonen 630 56,7%, autochtonen 500 43.3%. Mannen 335 29,7%, vrouwen 795 70,3%. Leeftijdsopbouw van de deelnemers jonger dan 30 jaar 35%, 31-50 jaar 52%, 51-65 jaar 12%, ouder dan 65 jaar 1%. In '44 is het eigenlijk al begonnen. Dansen op straat, buurtfeesten en loterijen organiseren. Dat laatste voor de kinderen om sinaasappels, melk en boter te ko pen. Want we waren wel bevrijd, maar veel was er nog niet. Ja, een speeltuin had den we. Daar hielden we die feesten. In 1946 werd buurtvereniging 't Galjoentje opgericht. Pas een paar jaar geleden is ’t Galjoentje opgeheven. Uitgestorven.» Cor Van de Heuvel maakte het mee. Van Galjoentje tot Buurtraad Hoogvenne. 1947 kwam betonbedrijf res waren het belangrijkste strijdmid- s in de buurt. Toen al werd er del. «Behalve een keer met die ver- steerd tegen de geluidsoverlast keersoverlast. Toen hebben we de hele bedrijf veroorzaakte. Tot «de buurt afgesloten met bakfietsen en an-! Kroon» toe. Maar ja, toen had je nog der langzaam rijdend verkeer.» geen Juridische EHBO of Buurtop- bouwwerk. Dus, dat hebben ze toen lerugbllk verloren. Maar Zoontjes is altijd een De eerste activiteiten voor de kinde- strijdpunt gebleven. ren en andere buurtbewoners kwamen _i 1970 begonnen met de pas van de grgnd toen de Buurtraad *-— Het begon ons naar de barak in de Hoogvensestraat XTmeer pro- verhuisde. Jarenlange strijd om een --g meer echt buurthuis volgde. Na veel om- avonds zwervingen heeft Hoogvenne aan de len.» Kazernehof uiteindelijk toch het sjiek- ste buurthuis van Tilburg. «Als ik nou terugkijk, dan hebben we niet voor niks gewerkt. In 1981 is het dan zelfs gelukt om het probleem Zoontjes de wereld uit te krijgen. Door al die bedrijven die weggingen, is er ruimte gekomen voor nieuwbouw. De buurt is nu dan ook aardig aan het ver jongen. Alleen het verkeer is nog steeds een probleem. Hopelijk zal dat opgelost worden bij de definitieve her inrichting. Voor de Prinsenhoeve zie ik nog geen oplossing. Dat zal wel een kabaal-weg blijven zolang er bedrijven zitten aan de Havendijk. Maar verder hebben we een buurt waar voor jong tot oud van alles te doen is. Omdat wij actie voerden, i als een stel «rooie rakkers» schouwd. Daar hebben ze nu geen meer van. Actie voeren hoeven ze meer.» Vrijdagmiddag 25 november om vijf uur in het radioprogramma: reportages over het wonen in Hoogvenne én de peuterspeelzaal. Plus twee studiogasten Industriële Overlast» en over de activiteiten, het verkeer en de ld. Gerechtelijke procedu- gemeente. Apart De nieuwe instelling voor Volwasse neneducatie in Tilburg opent vrijdag haar nieuwe gebouw aan de Tivoli straat (zie daarvoor ook het artikel el ders in dit blad). De buurtgerichte ba siseducatie is een onderdeel van die club. Maar van Dokkum vindt niet dat de cursussen de buurt uit kunnen. In tegendeel. «We willen graag dicht bij de mensen in de buurt zitten. Voor mensen die slecht ter been zijn, bij voorbeeld. Of voor mensen die de kin deren op tijd van school moeten halen. Maar we willen ook inspelen op vra gen die in de buurt leven. Dat is het uitgangspunt voor de lessen. Geen één cursus die wij in buurten geven, is het zelfde. Zo gaat de rekenles in de ene buurt over de huurverhoging na reno- De Stichting voor Volwassenenedu catie Tilburg (stg. VE) is de enige in stelling voor basiseducatie in Tilburg. Deze instelling is op 1 augustus 1987 ontstaan door het samengaan van de in Tilburg al jaren aanwezige voorlo- s basiseducatie, te weten de Stich- j Vorming en Onderwijs voor Vol wassenen, bestaande uit De Kring, Kierschool, Vogelboom, Duizend schoon en Kursus centrum Noord het introductie-project Open School het project Alfabetisering Nederlan ders Centrum voor Buitenlandse is toch Vrouwen, en Wijk- en Buurtgerichte vind je Basiseducatie van de Stichting De men de Twem (vanaf 1 januari 1988). blijv— zijn eigenlijke naam is Pim, is en blijkt een ras-verteller. Zeer t hij uit de doeken hoe jonnen is 25 jaar gele eigenlijk helemaal geen ;n kledingzaak te gaan r ja, m’n vader deed het, :d het en hoewel ik altijd k ga het niet doen, ben ik jld. Ik ben hier bij Maas i verkoper in de buiten vlet een bestelwagen bezocht ik de mensen in de dorpen in de omge ving van Tilburg. Je moet weten dat men in die tijd nog niet zo mobiel was. De klanten die ik bezocht, waren dat zeker niet of ze hadden het gewoon te druk om een middag naar de stad te gaan. Je moet niet vergeten dat er veel boeren onder mijn klanten waren. Nou met mijn bestelwagen vol met he renkleding ging in dan een heleboel adressen af. In die tijd dronk ik zo’n 20 tot 30 koppen koffie per dag. Want zo ging dat: je kwam binnen bij een klant en het eerste wat je aangeboden kreeg was een kop koffie. Dan werd er gepraat, over van alles en nog wat maar niet over kleren. Dat kwam pas op het einde van het gesprek. Je was een soort praatpaal. Een soort vertrou wensman. Eerst kwam de menselijke kant aan de orde, daarna de zakelijke. In die tijd heb ik mooie dingen meege- t. Zo heb ik toen ik op bezoek >ij een boer nog geassisteerd bij üveren!» Er komt steeds meer aandacht voor mensen die ophouden met werken en gaan genieten van VUT of pensioen. Een heel leven voor je met veel vrije tijd waar de senioren steeds meer actief gebruik van maken. Tot voor kort voelden r VUT zaten of met pensi zich wat overbodig, zij v< min of meer uitgeschakeld. «We voelen dat we er niet meer bij horen», was een opmerking die men in kringen van senioren vaak hoorde. Dit idee is snel aan het veranderen, de senioren horen er volledig bij en worden steeds actiever. Zij blijven daardoor gezond en voelen zich F Ze gaan, als ze opgehouden zijn- werken een heel nieuw leven leiden, waarin ze allerlei nieuwe dingen gaan doen. Ook dingen waar ze vroeger, toen ze nog werkten, niet aan toe kwa men. Het wordt leuk om uit het arbeids proces te treden en de grote hoeveel heid vrije tijd die je dan krijgt actief te vullen met nieuwe hobby’s en oude liefhebberijen intensiever te gaan be oefenen. Wat deze sen zijn de i gaan benutte Deze senioren willen best wat gehol pen worden bij de tijdsvulling. Bij Maas Kleding aan de Korvelseweg 56 in Tilburg wordt er op 1 december aanstaande feest gevierd. Lijdend voorwerp van dat feest is Wim (Pim) van den Hout die dan 25 jaar in dienst is bij Maas Kleding. Wij spraken ter gelegenheid van dit op handen zijnde zilveren dienstverband met Wim van den hout die zich zelf het liefst omschrijft als een duizendpoot in de zaak. «Ik pak alles mee aan. ik pak zelfs de stofzuiger als dat nodig is.» En: «Ik ben vergroeid met de zaak, zo nauw dat ik het werk nog steeds erg graag doe. Dat komt ook omdat ik hele goede kontakten heb met een groot aantal vaste klanten en omdat de werksfeer geweldig Terugkijken op die periode die hij in 1969 beëindigde omdat hij in de zaak nodig was, zegt hij: «Dat was een mooie tijd. Vooral de kontakten met m’n vaste klanten maakte het een ge weldige tijd. Veel van die kontakten heb ik gelukkig kunnen bewaren want een heleboel ervan hadden de weg naar de winkel aan de Korvelseweg snel gevonden. Ja, ik was zowat de laatste verkoper in herenmode in bui tendienst in deze regio, schat ik in. De laatste zondag van de maand. Dan kunt u de klok erop gelijk zetten, dat ’s middags «de Wooltown» zijn eerste dixielandklanken laat horen be ginnende rond de klok van vier uur. Een traditie van meer dan 10 jaar. Gezelligheid kent geen tijd. Daarom wordt er niet op een half uur gekeken wanneer iedereen nog gezellig aan ’t veel meer dóór elkaar en is het meer vrijetijdskleding waar de aandacht naar uitgaat. Dan bedoel ik de stijlvol lere vrijetijdskleding, niet het blauw- goed want dat verkopen we niet. Daar hebben we duidelijk nee tegen gezegd een aantal jaren geleden. Je merkt ook dat de klanten kritischer geworden zijn en dat is goed. Je moet nu als verkoper meer met argumenten komen wil je iemand kunnen overtuigen. En leuk is ook dat de tendens naar het nette pak weer terugkomt. Men wil het erbij heb ben.» Het boeiende in zijn werk wordt voor Wim van den Hout toch vooral gevormd door de kontakten die hij heeft met de bekende klanten. «Met enkelen kan ik ook weleens een geintje uithalen. Zo kwam er een tijd geleden een bekende in de winkel die een nieu we broek wilde. Ik heb hem toen bo ven op de toonbank plaats laten ne men omdat ik me zogenaamd niet bukken kon. Last van m’n rug. We hadden toen nog een open etalage dus de betreffende persoon was heel goed te zien vanaf de straat. Ik ben er in ge slaagd hem zeker tien minuten op die toonbank te houden.» Een andere anekdote die zeker ook het vermelden waard is, is de volgende. Wim van den Hout: «Een van onze vaste klanten kwam hier binnen met een doos waar in nieuwe schoenen zaten. Hij wilde een nieuwe broek die bij de schoenen paste. Achterin de zaak hadden we toevallig een paar vieze schoenen staan die helemaal onder het cement zaten. Ik ben erin geslaagd die schoenen in de doos te stoppen en de nieuwe er uit te halen. Nietsvermoedend is de klant naar huis gegaan. Enige tijd later wer den we opgebeld: of wij wisten waar zijn schoenen gebleven waren. Ja, dat wisten we wel. Hij kon de grap goed waarderen.» Wim van den Hout: «Ik hou van pers mijn werk en ik hou van gezelligheid, ting Hier bij Maas Kleding gaat dat heel wass goed samen, gelukkig. We hebben hier samen met meneer Jan Maas en zoon Dick Maas een prima verstandhouding en dat komt de werksfeer natuurlijk ten goede. De klanten merken dat ook, die waarderen dat ook. En dat is toch vreselijk belangrijk want waar vind je dat tegenwoordig nog? Wij nemen de tijd voor onze klanten en dat blijven we doen.» Vanaf 26 november tot 25 december exposeert Galerie Resy Muysers, Nieuwlandstraat 22 in Tilburg, recente tekeningen en werken op papier van Paul Damste, Geurt van Dijk, Marten Hendriks en Wolfgang Schmitz. Ook wordt er grafiek getoond van Willem de Bont en Franz Eggenschwiller en een sculptuur van Peter van de Locht. Bij Galerie Resy Muysers kan men ook terecht voor recent werk van o.a. Adams, Andriessen, De Clerq, Im- moos, Kubach-Wilmsen, Linders, Van Der Pol, Sierhuis, Vogels e.a. De expo sitie wordt aanstaande zaterdag om 14.00 uur geopend. Daarna kan men tot 25 december van woensdag tot en met zaterdag tussen 12.00 en 17.00 uur de expositie bezichtigen en volgens af spraak (tel. 424190). happy, eem pakket dat □in met gen. Het pakket is extra leuk omdat er voor de meeste van die ideeën ook aanbiedingen en kortingen worden aangeboden. Het wordt gratis en vrij blijvend bezorgd, echter alleen bij hen die in 1988 of 1989 in de VUT of met pensioen gaan. Het is zeker de moeite waard om het Kadopakket van de Senioren Service aan te vragen. Wel van belang is naam, adres en datum van VUT of pensioen, mensen nog wel eens mis- geboortedatum e.d. volledig in te vul- ideeën om die vrije tijd te len. De bijgaande bon kan aan Seniö- benutten. ren Service worden ingestuurd. Een postzegel is niet nodig. Senioren Service komt bij u thuis. Op vrijdag 25 november treedt de )uitse trashband «Deathrow» op in Cave, Langestraat 13 in Til- Het is voor Nederland een één- IVlUVSerS optreden. De muziek van Death- an worden omschreven als snelle, melodieuze en technisch goede trash. In 1984 werd de viermansformatie op gericht onder de naam SamhainIn 1986 werd de band omgedoopt in Deathrow en werd tevens de eerste LP, «Riders of Doom», uitgebracht. In november 1986 heeft Deathrow al eens succesvol opgetreden in Til burg, samen met «Voivod» en «Pos sessed». Hoe de band zich intussen heeft ontwikkeld kan iedereen mor genavond zelf gaan zien en horen. Aanvang optreden: 22.30 uur. Het basiseducatie-aanbod is binnen de Stg. VE verankerd in een breed en gevarieerd educatief aanbod waardoor de met de basis-educatie beoogde doelgroepen makkelijk te bereiken zijn en meer doorstroommogelijkheden ge boden worden richting opleidingen en arbeidsmarkt. Zo kent de Stg. VE naast het basiseducatie-aanbod ook activiteiten binnen het vormings- en mtwikkelingswerk beroepsopleiden de en -toeleidende activiteiten in het kader van ESF en PBVE en activitei ten in samenwerking met Centrum voor Buitenlandse Vrouwen en Til- burgs Avond College t.b.v. toeleiding en doorstroom. Zuigende werking Wat betreft de regio (gebied Samen werkingsverband Midden-Brabant) is de Stg. VE de grootste instelling van basiseducatie met een zuigende wer king op deelnemers uit de omliggende gemeenten. Met name het brede aan bod heeft voor de deelnemers uit deze kleinere gemeenten een grote aantrek kingskracht. Door de jarenlange ervaring met aller lei vormen van basiseducatie in voor- lopers-situaties heeft de Stg. VE des kundig personeel. Naast algemene des kundigheid heeft de Stg. VE ook vele In heel Nederland hebben buurten geld moeten inleveren voor die basise ducatie. Ongeveer 15% van het budget. Wat hebben ze daar nu voor terug ge kregen? Bert van Dokkum is coördina tor van de buurtgerichte basiseducatie. «De cursussen worden nu gegeven door beroepskrachten, die bij ons in dienst zijn. Dat heeft een aantal voor delen. We kunnen nu gerichter werken aan het verbeteren van de kwaliteit. Daarvoor hebben we nu meer moge lijkheden. Zo is er meer geld voor bij scholing van de docenten. En je loopt minder kans op het wegvallen van mensen. Ook bij andere cursussen in de buurten zie je trouwens dat docen ten betaald worden. Net als bij ons werken veel van die mensen eerst op vrijwillige basis. Sowieso hebben vrij willigers een belangrijke rol gespeeld in het opzetten van het cursuswerk. In die zin kun je het ook zien als een er kenning van al dat werk. En dankzij de subsidie zijn de prijzen niet verhoogd en soms zelfs iets verlaagd.» een ktv, tegen de geluidsoverlast keersoverlast. Toen hebt jf veroorzaakte. Tot «de buurt afgesloten met bal tar ja, toen had je nog J EHBO of Buurtop- >us, dat hebben ze toen ar Zoontjes is altijd een strijdpunt gebl Wij zijn in «werkgroep Zoontjes», de keel uit te hangen. Nog duktie, nog meer machines, nog gestamp. Van ‘s morgens tot ’s av stond de hele buurt te rammelt I iiï

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 29