I III Jll Stadsrandplan Tilburg-Noord r T S Politie berichten Actie studenten tegen onderwijsbeleid eur ve ino. ons PARKEREN! mk BUIT ERUIT N SDIE LKT, a j?” OP SLOT j Een nieuw plan voor een oud gebied Welkom nieuwe verkenners d i J Om 14.25 uur vatte een matras die tegen r 1988-pagina 10 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 17 november 1988 - pagina 11 De beste sloten- en sleutelspecialist NIP: beveiling stelijke randweg stelijke randweg 8em< den l en c limte Datum: 8 november 1988 y ens onze 19 ike prijzen. *68 muziekworkshops natuurlijke rkinf Van huis Foto: Geert van Loon Met de Een gr CURSUSSEN sa aantal ’de B&W- BESLUITEN heeft nu ook de grootste collectie... Midden- DB Til- Ren- ƒ15.- ïl b.v. :e sinds 1917 specifieke func de rol van de 1 Behandel bromfiets aandacht de Oude __.d op weg wonding was flauwte. 1 013-368808 ond tot 20.00 uur leen za- j die een i valse Wjde itvorming volgt dan de van de plannen die lag, k er aan te t zaten. I de Tilburgse politie de week door greep uit de dagrapporten de compo- It dit instru- geven over gen van landbouw zich nog ontwikkelen in 1 terwijl op Jaarrekening 1987 Slachtplaats Jaarrekening 1987 Slachtplaats Tilburg BV voor kennisgeving aangenomen. Westermarkt 70-TILBURG Telefoon: 013/681866 Sleutels, ook op code Sloten, in alle soorten Brandkasten Muurkluizen Naamplaatjes Sleutelhangers Erkend TBBS beveiligingsbedrijf Lid Ned. Sleutel- en Slotenspecialistengilde GRATIS advies voor een goede van uw huis Voorkoming 5 misdrijven 1 Volkshuisvesting Vragen fractie Links Akkoord met be trekking tot woonomgeving Vogeltjes- buurt - met verwijzing naar eerdere vra gen van PvdA-fractie- en de relatie van de kwaliteit van de woonomgeving met het beheer van het woningbestand, de omvang van het woningbezit van en de wijze van beheer door J.J. Verhaegen, de situatie met betrekking tot het krot Me- relstraat 40 en het beleid dat het college dienaangaande voornemens te voeren be antwoord. Leerlingenvervoer Vastgesteld dat het tekort op het leerlin genvervoer voor de welzijnsdienst geen structureel maar een incidenteel tekort is; dekking voor dit tekort is 1988 ad 100.000,- uit incidenteel voordeel uitke ring Gewoon lager Onderwijs; voorzover niet reeds eerder besloten voor 1990 e.v. uitgaven verhogen met ƒ70.000,- tot 1.033.000,-; evaluatie van nieuwe sys teem leerlingenvervoer opstellen (in de cember 1988); daarin aandacht voor mo gelijkheden van een efficiënter en daar mee wellicht goedkoper leerlingenvervoer in Tilburg. In commissie ondewijs, sport en gezondheidszorg 19 december. velke ried ec„ r- - -’-ats moeten Het plan >men aan de het aanta voer, be- «bijzon- jzondere iriscopie Op woensdagavond 23 en 30 november wordt er een cursus Iriscopie voor beginners gegeven in het Jan van Besouwhuis te Goirle. De cursus bestaat uit een theorie- en een praktijkgedeelte, inclusief infomap. Voor informatie of aanmelding kunt u bel len naar 013/346437. duvelhok Het Duvelhok organiseert de workshop «Fotografische diapositief vervaardigd voor zeefdruk». Deze wordt gegeven van 18 t/m 20 november. Morgen van 19.00-22.00 uur, zaterag en zondag van 10.00-14.00 uur. In formatie en inschrijving: Duvelhok, St. Jo- sephstraat 133, tel. 013/422473. Landbouw, bossen en bedrijventerreinen Al deze functies hebben al een gro tere of kleinere plaats binnen het ge bied. De planmakers hebben nu beke ken in hoeverre die plaats nog terecht is en of er eventueel wijzigingen in het ruimtegebruik moeten worden aange- Zo zal de landbouw zich nog verder moeten kunnen ontwikkelen in bepaal de deelgebieden terwijl op andere Verhuur woningen Besloten om bij eerste verhuur woningen aan Klipper- en Koggeplein woonruimte- verordening niet te hanteren, in die zin, dat automatisch vergunning zal worden W oonwagencentrum Besloten tegen eventuele bijdragevaststel- lingen door ministerie volkshuisvesting in investeringskosten woonwagencentrum aan Pater Geurtjensweg bezwaar aan te tekenen; publieke werken rapportage la ten maken van financiële consequenties van stichtingkostenvaststelling van woonwagencentrum aan Peter Geurtjensweg door ministerie van volks huisvesting; bij perspectiefnota (voorjaar 1989) rekening houden met uitkomsten bedoelde analyse. i een ingenieus hesizers, key- anoklavier kunt MAANDAG 7 NOVEMBER Chaos in mist De dichte tot zeer dichte mist heeft ook in Tilburg voor de nodige problemen ge zorgd. In de vroege ochtend zorgden 12 ket tingbotsingen op de Rijksweg 58 voor een chaos. Lange files ontstonden en het ver keer kwam geruime tijd helemaal stil te staan. Bij de verschillende aanrijdingen, waarbij 53 auto’s betrokken waren, raakten twee mensen licht gewond. De materiële schade was groot. KUB-terrein In het kader nota van uitgangspunten/ bebouwingsmogelijkheden KUB-terrein besloten alle belastingsmogelijkheden langs de Hogeschoollaan te handhaven; voor wat betreft beslispunt «tussen Gimbrèrelaan en de bebouwing op het KUB-terrein wordt een bufferstrook van tenminste 10 meter breed vrijgehouden» op verzoek meerderheid commissie ruim telijke ordening, openbare werken en stadsbeheer besloten categorie-aandui- ding B (wens) te wijzigen in A (eis). mensen gewond, elen in het zieken- n. In totaal regi eringen. ieuwe blauw-witte Su- loop van de avond Jebroederstraat. De meen woningI verzekeringsplaatje XFT- ’esloten stond, was 2.750 INFORMATIE BIJ DE POLITIE IN UW WOONPLAATS llburg '425374 Nadere informatie Samenwerkingsverband Brabant, Postbus 3050, 5003 burg, tel.: 013-360061 (de heer A. Ren nen). Exemplaren van het plan 15,- portokosten) en de folder (gratis) kunnen bij hetzelfde telefoonnummer worden aangevraagd. hotel; ingestemd met verder voeren van overleg marktpartijen; akkoord met op- drachtverstrekking aan NWIT voor marktonderzoek ten behoeve van realisa tiemogelijkheden high-quality hotel-acco- modatie: ingestemd met dekking uit mid delen economisch actieprogramma 1988. Telefoonverbinding WT Omgaande telefoonverbinding met Ver eniging Volkshuisvesting Tilburg (WT) opheffen. WT schriftelijk in kennis stel len en kosten over 1988 alsnog in reke ning brengen. WOENSDAG 9 NOVEMBER Sterke drank gestolen Een grote hoeveelheid flessen sterke drank verdween afgelopen nacht uit het ge bouw van een stichting aan de Groenstraat. De onbekende inbrekers forceerden een ruitje van de toegangsdeur en gingen er be halve met de drank ook met een professio nele versterker, twee telmachines, een ty] machine, voor 150 gulden postzegels en bandrecorder vandoor. Gereden in verboden richting Omdat zij op de Diepenstraat het 1 van de gesloten-verklaring negeerden, gen 17 automobilisten op de bon. In ver band met veelvuldige overtredingen contro leerden agenten daar van 07.15 tot 8.45 uur. de teller Hilvarenbeekseweg troffen agenten alk nog maar de bestuurder aan. Toen ook gen zij dat het om een bromfiets ging 1 dinsdag was gestolen. De bestuurder, f 18-jarige Tilburger, die ook nog een 1 naam opgaf, moest mee naar het bureau het instappen in de politie-auto nam h benen, maar kon op de Leijparkweg worden gegrepen. DONDERDAG 10 NOVEMBER Jongen mishandeld Een 16-jarige Tilburgse jongen die in de namiddag in de Textielstraat ruzie kreeg met een 14-jarige plaatsgenoot en zijn onbe kende maat, werd daarbij zodanig geschopt dat hij een moment het bewustzijn verloor. Een buurtbewoner ontfermde zich over de versufte jongen en gewaarschuwde agenten konden de 14-jarige aanhouden. Zijn maatje wist te ontkomen. Auto leeggeroofd Een auto die op de Juraweide g” stond, vormde het doelwit voor kers. De achterruit van, de auto geheel uitgenomen, waarna de er vandoor gingen met een grote heid huishoudelijke artikelen. Da dekbedden, beslagweegschalen. sbakken, pannen, cassettes, sc uciaai- speelgoed, klokradio’s, keuken- bespe- setjes en enkele opwindbare clowntjes. Ook woens- namen ze de autoradio mee. Gereedschap gestolen Uit een bedrijf aan de Kapitein Grantstraat is een grote hoeveelheid elek trisch gereedschap weggehaald. De onbe kende inbrekers, die door het forceren van een raam waren binnengekomen, maakten van kruiwagens gebruik om de spullen af te Tasjesroof voorkomen r- Een 22-jarige Tilburgse vrouw is rond was. Ze bekende ook een 01.00 uur op het Molenbochtplein door een kele dagen eerder in dezelf _”na beroofd van haar handtas. In gestolen wagen aangeho werd om die tijd door de onbe- Twee militairen zijn tijdens de nacht in kende vastgepakt en enkele keren tegen een Mill betrapt terwijl ze reden in de Volkswa- muur geduwd. Tegelijkertijd probeerde de gen Golf die gisteren in Tilburg gestolen aanvaller het tasje van de vrouw te bemach- was. tigen. Toen iemand op een fiets passeerde Sieraden weggehaald liatUUl lljwc en Opmerkingen maakte, verdween de aan- ,Ti* - gezondheid vaUer De vrouw liep lichte verwondingen Bij «de Stroom», Enschotsestraat 250, is af- Fietsendieven aangehouden gelopen dinsdag de cursus «Natuurlijke ge- Agenten die er getuige zondheid» gestart, die duurt tot half maart. twee Tilburgers, 18 en 3 Tijden: iedere dinsdag-, woensdag- en vrij- Schouwburgring een fiets r dagochtend van 9.30 tot 10.30 uur. den hen daarvoor om 22.5C Tijdens deze bijeenkomsten worden een riastraat aan. aantal oefeningen aangeleerd, die, in de Schouwburgrir loop van honderden jaren, bij vele mensen -J- hun heilzame werking voor een goede ge zondheid hebben bewezen. Er is nog plaats op de cursus. Informatie of opgeven: tel. 421720. videofilmen De Nederlandse Organisatie Van Audiovi suele amateurfilmers organiseert een basis cursus Videofilmen. Er worden veel nuttige tips gegeven over ’t juiste gebruik en het werken met de video camera. Cursusleider is André Swinnen. De cursus wordt gegeven in Berkel-Enschot in Hotel-Rest. «de Druiventros», Bossche- weg 11, op de woensdag 30 nov. en 7 en 14 dec. a.s. van 19.30 tot 22.00 uur. Informatie/aanmelding: 045/217392. Vergoeding bij woningverbetering Besloten om de vergoeding in kader ningverbetering WT-woningen voor woningen in De Reit (tweede fase onder houdsplan 376 woningen De Reit) te handhaven op 700,- omdat het hier gaat om een onderhoudsplan dat binnen het contingent 1987 is uitgevoerd waardoor betreffende verordening van toepassing is; de vergoeding voor 88 woningen in De Reit (derde fase onderhoudsplan 376 wo ningen De Reit) vast te stellen op 700,- met gebruikmaking van de hardheids clausule uit betreffende verordening. Pu blieke Werken nieuwe verordening gelde lijke steun aan huurders bij woningverbe tering, groot onderhoud, verbouw en kro- tontruiming laten opstellen welke uitgaat van de budgettaire neutraliteit van de re geling en welke rekening houdt met het tekort in het fonds en de lagere rijksbij- dragen in de toekomst. Uitwerking Het gaat bij het Stadsrandplan Til- burg-Noord nog om een voorlopig plan. Hoe de gedetailleerde invulling er in de toekomst uit komt te zien is pas duidelijk na zorgvuldige bestude ring en uitwerking van de wensen en ideeën. Belangstellenden en belang hebbenden worden door middel van een folder en een informatie-avond op de hoogte gebracht. De informatie avond wordt gehouden op 1 december a.s. om 20.00 uur in café-restaurant «Het Wit paardje» (Lijnsheike 8) in Tilburg-Noord. Men kan tot 1 januari 1989 op de plannen reageren. Begin 1989 maakt het S.M.B. een definitieve versie van het Structuur plan dat dan door de besturen van de teenten en van het S.M.B. kan wor- utii besproken. Na de besluit verdere uitwerking nu op tafel liggen. Adviesraad Mondiale Bewustwording Besloten aan raad voor te stellen om een Adviesraad Mondiale Bewustwording middelen ter beschikking te stellen die voortzetting van het huidige niveau van de secretariële ondersteuning mogelijk maken; met deze middelen kan extern se cretariële deskundigheid worden inge huurd; tevens aan raad voorstellen be treffende verordening terzake aan te pas sen. In commissie onderwijs, sport en ge zondheidszorg. Stichting FEW Onder voorwaarden akkoord met voorge nomen liquidatie en financiële afwikke ling stichting FEW en daarbij exploitatie subsidie 1986 en 1987 vastgesteld. Subsidieverzoek Subsidieverzoek ten behoeve van Project Innovatie Tilburg Voor 1988 ter hoogte van 52.000,- afgewezen. Ingestemd met voorfinanciering van ESF-subsidie tot ƒ40.242,- (95%). Renteloze lening aan gaan met Stichting Jeugd en Werk voor project voor het hele bedrag dat boven 50% wordt voorgefinancierd. Winkelsluitingswet Raad voorstellen verordening ex artikel 9, tweede lid Winkelsluitingswet 1976 op nieuw vast te stellen. In commissie eco nomische zaken 'en werkgelegenheid op 19 december; in raad januari 1989. Daggeldtranthcties Ingestemd met daggeldtransacties okto ber 1988. Subsidie Bel Canto Definitieve subsidie in organisatiekosten ""era Mac Beth (opgevoerd 31 oktober tieplas, net buiten de bebouwde kom. Ook de stortplaats Spinder zal na slui ting een recreatieve functie krijgen. Daarnaast zullen er verschillende fiets paden worden aangelegd in het plan gebied. Subsidiebeleid 1989 e.v. jaren Nota Subsidiebeleid 1989 e.v. jaren, als mede algemene subsidieverordening 1989 incuslief toelichting en specifieke bepa lingen in concept vastgesteld; ter goed keuring aan raad (12 december) voorleg gen; kennisgenomen van notitie inzake organisatorische en personele consequen ties voor welzijnsdienst en van binnenge komen reacties op nota. In commissie so ciale en culturele zaken/onderwijs, sport en gezondheidszorg 21 november. Vrouw en Arbeid In kader nieuw financieringsvoorstel plan van aanpak notitie Vrouw en Arbeid be sloten uit 1988 30.000,- te reserveren voor voorlichtingscampagne gericht op a) meisjes en economische zelfstandigheid b) meisjes en technische opleidingen en beroepen; 5.000,- uit 1989 te reserveren voor activiteiten in wijk- en buurthuizen in kader thematiek meisjes en economi sche zelfstandigheid. Opdracht aan STOAM (Stichting ONderwijs en Arbeid Midden-Brabant) voor voorinlichtings- plan voor maximaal 30.000,- (uit 1988 uit te voeren in 1989); erbij betrekken initiatief DOE-dag HMB, Technica Tien Project Twem, SJJT initiatieven; na goedkeuring plan geld beschikbaar stel len; voor invulling 1989 op korte termijn besprekingen met diverse organisaties be ginnen. In commissie sociale en culturele zaken 28 november. Noordoosteiijke randweg Boven aan de prioriteitenlijst staat de aanleg van de noordoostelijke rand weg. De realisering van de weg, die dwars door het plangebied loopt, is in de eerste plaats van belang voor de be reikbaarheid van bedrijventerreinen maar dient tevens voor de opvang van de verkeersstroom naar en van de Ef- teling die momenteel de ringbanen in Tilburg verstopt. Naast de noordoost staat ook de noordwest op het programma. geparkeerd .or autokra- Tilburger van portemonnee beroofd we5d m j Jn Tegen elf uur in de avond is op de Laar- onbekenden straat bij de Generaal Winkelmanstraat een e hoeveel- 53.jarjge Tilburger beroofd van zijn porte- Daaronder monnee met 150,-. Terwijl de onbekend gereed- gebleven bestuurder van een rode Opel Ka- serviezen, dett hem de weg vroeg, trok de vrouwelijke passagier de portemonnee van de Tilburger uit zijn achterzak. verleend zonder toetsing aan welke norm dan ook, zodat elke kandidaat die ver gunning aanvraagt deze ook zal ontvan gen en met dien verstande dat de wonin gen primair worden verhuurd aan twee persoonshuishoudens en secundair aan alleenstaanden; leegstand moet in elk ge val worden voorkomen. Bij elke volgende verhuur is woonruimteverordening in principe wel van toepassing; aanvragen die dan ook niet aan de normen van de woonruimte verordening voldoen, zullen van geval tot geval beoordeeld worden, maar kunnen - conform bepaling in ver koopvoorwaarden - rekenen op een soe pele behandeling als er geen gegadigden zijn die aan de normen voldoen. Commi- sie volkshuisvesting en milieu informe- Apparatuur vernield Doordat onbekenden een betonnen para- solhouder door de ruit van een winkeldeur in de Heuvelstraat gooiden, werd voor bijna 5.000 gulden schade aangericht. Enkele paraten, zoals een koelkast, twee wasmav.u- nes en een koelkast werden vernield. Puch Maxi gestolen Uit een afgesloten ning aan de Sweelincklaan Maxi gestolen. De bromfiets met uu keringsplaatje DHS-798 was nog maar net een jaar oud. Vermoedelijk maakte men ge bruik van een valse sleutel om de toegangs deur open te maken. Inbraak Ongewenst bezoek kregen ook de bewo ners van een woning aan de Langestraat. Daar gingen onbekende inbrekers er van door met een telefoon! draadloze telefoons en was de woning binnengekomen door een ruitje van de voordeur te vernielen. muzieKworKsnops dekbedden, Al een aantal jaren organiseert de jongeren- schapsbakke beweging muziekworkshops, om op betaal- krul tangen, bare manier een instrument te leren besp- seties e len. Je krijgt één uur per week (op woens dag) les in groepsverband. Een complete in stallatie is aanwezig. De muziekworkshops 1 aai een ,vul ueginners en gevorderden worden ge- eend bij geval door Peter van Dorst ig Asiel- OP 30 november beginnen de meuwe work- ttie van shops. Inschrijven: 23 november bij de jon- inctione- gerenbeweging, Korte Tuinstraat 7 in Til burg om 20.00 uur. Vrijdag 18 november is er een groepenpre- sentatie. Dan laten zes cursusgroepen zien waar ze de afgelopen tien weken mee bezig 01.00 uur op hel zijn geweest. Deze presentatie zal plaatsvin- onbekende bijna den in studio Chateu, Goirkestraat 153 in „youw. Tilburg en het begint om 20.00 uur. Meer informatie: 013/430140. Op 25,26 en 27 november organi seert scoutinggroep St. Joris een speciaal introduktie-weekend voor het werven van nieuwe le den. Jongens van 10 tot 13 jaar, die voelen voor avontuur en een zin volle vrijetijdsbesteding zijn van harte welkom. De kosten zijn 12,50 per persoon. Op zaterdag middag 19 november kun je je aanmelden om 2 uur op het scou- ting-hoofdkwartier, Stuyvesant- plein 1. Je kunt dan meteen met de groep kennismaken. Telefonische informatie 35.28.07. Recreatie Recreatie krijgt veel nadruk in het Het Blauwe Meer moet een re- e functie krijgen. Het moet daar voor geschikt worden gemaakt. Til burg-Noord moet in de toekomst kun nen beschikken over een eigen recrea- werken in kader privatisering stadion. In commissie onderwijs, sport, en gezond- heiddszorg 19 december. Tilburgse studenten protesteerden afgelopen dinsdagmiddag tegen het beleid van onderwijsminister Deetman. De actie con centreerde zich rondom het «blokkeren» van de Spooriaan ter hoogte van het station. Op de foto is de menselijke versperring te zien. De studenten protesteren ondermeer tegen de plannen met betrekking tot de OV-jaarkaart. plaatsen het behoud van het landschap niet uit het oog mag worden verloren. T,‘ 7’ t voorziet in een toename van het aantal bossen. De vloeivelden en het Hazennest zijn daarvoor geschikt. Bedrijven kunnen in de toekomst een plaatsje krijgen op verschillende loca ties in het gebied. Het terrein rond de kruising van de Gorinchemsebaan en toekomstige noordoostelijke rand weg is geschikt voor enkele bedrijven die een zichtlocatie wensen. Ook Moe renburg biedt de mogelijkheid voor een bedrijventerrein. Bovendien is een kleine uitbreiding mogelijk ten noor- Stortlocatie den van Loven. De bijzondere elementen in het ge bied blijven grotendeels ongewijzigd. Er is wel een andere (voorlopige) loca tie aangewezen ter .vervanging van de stortplaats Spinder wanneer deze over enkele jaren wordt gesloten. De voor keur gaat uit naar de Heidebloem, een locatie ten westen van de huidige stort plaats. ngekomen door een het ziekenhuis. ,„,r later rv>l Inbreker aangehouden op^ SrXSen ™n^’pZ T^h Maxi-bromfiets en een 1 beerde na een inbrlak in een womnj over elektrische handgereedschappen verdwene een muur weg te komen. De man had enkele !‘JdT de ™cht u,t aan/ potjes met geneesmiddelen in zijn bezit, Medstraat. De toegangsdeur was gefor- waarvan hij toegaf dat hij deze kort tevoren cee,T in een woning hld gestolen. A Ult ,n aanbouw aJnde womn8 aan -gc-.ïUcn achter stuur de Zwartvenseweg is een steenzaag, com- ten, viel een 24-jarige Tilburger flauw, waar- een raamPJe raam na de controle op de auto Wegviel en deze °Penenbinnenkhmmen. de kruising met de Ringbaan-Zuid opreed Apparatuur uit woning gehaald en aan de overkant tot stilstand kwam tegen a de, °chtenduren is uit een wonmg aan een verkeerslicht-installatie. De man had in Neptunusstraat de kleurentelevisie en de de Lucas Meijerstraat bij het storten van T J wegëeuhaald' VermoedehJk een straalkachel lag in een woning in de Te- lefoonstraat vlam. De brandweer bluste het bromfiets, die ongeveer 450 km op had staan, was 1.695 gulden waard. Bestelauto weggehaald Vanaf de Kardinaal van Rossumstraat is le ap- tussen 14.00 en 14.30 uur een grijze Merce- nachi- des 207 D gestolen. De auto met het kente ken BJ-66-YF was 8 jaar oud. Forse buit bij inbraak berging van een wo- E®n videorecorder, enkele gouden sieraden wor daan is een witte Puch en 3.170 gulden vormden de buit van een --- omfiets met het verze- inbraak in een woning aan de Hoefakker- VRIJDAG 11 NOVEMBER straat. Daar kwam men binnen door een raam aan de achterzijde te forceren. Gewond bij aanrijding Een 53-jarige Tilburger is om 07.00 uur gewond geraakt bij een aanrijding op de Postelse Hoeflaan-Brunostraat. De man, die op de fiets over de Postelse Hoeflaan reed, kreeg op de kruising geen voorrang van een on.;»»., ’■■■•-'•"obilist. De Tilburger is 1 DINSDAG 8 NOVEMBER Bromfietsen gestolen - Een zo goed als nieu zuki-bromfiets is in de 1 gestolen van de Gilde bromfiets met het v- 907, die daar afgesloten stond, gulden waard. - Eveneens zo goed als nieuw was een witte snorfiets die in het begin van de avond verdween vanaf de Oerlesestraat. Deze Huurcontract Willem II In kader huurcontract stadion Willem II besloten aanpassing aan te houden tot moment dat over het thans lopende on derzoek naar privatiseringsmogelijkheden besluitvorming plaatsvindt; indien on derzoek en besluitvorming leiden tot fei telijke privatisering van stadion op accep tabele termijn dan verder afzien van aan passing huurcontract; huurcontract, pro Low-budget hotel forma, voor 1 januari 1989 opzeggen op- Kennisgenomen van onderzoeksresulta- dat dit contract niet belemmerend kan ten haalbaarheidsondezoek low-budget Inbraak in supermarkt Twee Tilburgers zijn tegen 04.00 uur aan gehouden omdat zij hadden ingebroken in een supermarkt aan de Tartinistraat. Het duo was via het dak de winkel binnenge gaan, maar sloeg na het afgaan van het alarm op de vlucht. Een van de inbrekers kon al vrij snel in de kraag worden gegre- De andere wist te ontkomen, verstopte 1 in de omgeving, maar kon ongeveer een uur later ook worden opgepakt. Ingebroken - Een Puch Beleids- en Beheersinstrumentarium Ingestemd met nota Beleids- en Beheers instrumentarium waarmee als onderdeel van het projekt contractmanagement wordt voorzien in de bestuurlijke behoef te naar verduidelijking van de ontwikke lingen en recente stand van zaken van het huidige instrumentarium in Tilburg; hier in komt ook de specifieke functie van elk instrument en de rol van de bestuursor ganen aan de orde. Behandeling in com missie algemene beleidszaken met uitno diging leden commissie financiën, perso neel, organisatie en informatie. Nota ver volgens benutten als document voor ex terne contacten. Voor de stadsrand Tilburg-Noord, het gebied tussen de bebouwde kommen van Tilburg. Berkel-Enschot, Udenhout en Loon op Zand, is een nieuw plan ont wikkeld. Het Samenwerkingsverband Midden-Brabant heeft het Stadsrandplan gemaakt, samen met de vier aan het gebied grenzende gemeenten. Het gaat om een plan, waarin globaal de toekomstige ruimtelijke structuur is aangegeven. Wanneer het plan begin 1989 door het S.M.B.-bestuur en de vier ge meentebesturen is vastgesteld, worden de ruimtelijke contouren verder ingevuld. Wensen en ideeën zijn er genoeg. Ook deze zijn in de nota Stadsrandplan Til burg-Noord verwerkt. Het plan geeft aan welke verschil lende functies in het gebied een plaats moeten krijgen of hun plaat- behouden. In het plan kome orde; landbouw, recreatie, verve drijvigheid, bos en natuur en dere elementen». Onder bijl elementen worden zaken verstaan als de stortplaats, een zendmast, de afval waterzuiveringsinstallaties en militaire de complexen. ZATERDAG 12 NOVEMBER Op heterdaad betrapt Een 23-jarige man uit Helvoirt is om 04.30 uur aangehouden voor het vernielen van een telefooncel aan de Heuvelring. Een type- even oude plaatsgenoot moest ook mee naar :n een het bureau omdat hij zijn maat uit de poli tiewagen probeerde te halen. Ingebroken bord Tijdens de nacht is uit een kantoor aan de gin- Korvelseweg een copieermachine, schrijf- -machine, een telefoonbeantwoorder en voor 150,- aan postzegels verdwenen. Aan de achterzijde forceerden de daders een raam. Aanhangwagens niet in orde Tijdens de ochtend controleerde de poli tie op de Loonse Heideweg 35 aanhangwa gens op technische mankementen. Naast de 7 bestuurders die daarvoor een bekeuring kregen, kwamen enkele anderen er met een waarschuwing van af. Gestolen auto in de sloot De Ford Taunus die op 6 november weg gehaald is, bleek hedenmiddag ter hoogte van de Alpenlaan in de rivier De Ley te lig gen. Daar hij half onder water lag, kwamen er duikers van de brandweer aan te pas om te zien of er nog mensen in zaten. Dat was gelukkig niet het geval ZONDAG 13 NOVEMBER Betrapt bij weghalen handtas Een 23-jarige vrouw uit Goirle is even na middernacht aangehouden in de Lange straat, nadat zij de handtas van een cafébe- zoekster had meegenomen. De vriend van de gedupeerde had het in de gaten en be trapte de Goirlese toen ze al uit het café was. Ze bekende ook een tassendiefstal en kele dagen eerder in dezelfde zaak. In gestolen wagen aangehouden Twee - Mill' gen was. Uit een woning aan de Kruidenlaan zijn tussen 14.30 en 19.30 uur vier gouden rin- op aan haar gezicht. gen en een gouden armband verdwenen. Fietsendieven aangehouden Nadat de daders over de omheining waren Agenten die er getuige van waren dat geklommen konden ze door de niet afgeslo- "vee Tilburgers, 18 en 36 jaar, op de ten achterdeur naar binnen. -1-'ir'.s meenamen, hiel- De criminele balans: den hen daarvoor om 22.50 uur in de Ma- Inbraken in woningen, bergingen, win- riastraat aan. Het duo was er vanaf de kels en bedrijven: 57; auto-inbraken: 67; Schouwburgring vandoor gegaan waarna diefstal van voertuigen: 15 (5 auto’s en 10 een van de agenten te voet de achtervolging bromfietsen); 27 overige diefstallen. inzette. In het verkeer Gereden op gestolen bromfiets raakten deze week 8 n Omdat zij zonder helm op een bromfiets Van hen moesten er enkele reden, trokken twee jongens de aandacht huis worden opgenomen. It van surveillerende agenten. Op de Oude streerde de politie 75 aanrijdir Emancipatiebeleid Ingestemd met evaluatie emancipatiebe leid en de daarin opgenomen aanbeveling met betrekking tot wijziging van organi satorische inbedding emancipatiebeleid; aan raad zal worden voorgesteld midde len, vergelijkbaar met kosten 19 fonnatie- uren, aan emancipatiecommissie ter be schikking te stellen voor extern in te hu ren secretariële ondesteuning; desbetref fende verordening zal dienovereenkom stig worden aangepast. Evaluatie met het oog op begrotingsbehandeling toezenden aan commissie sociale en culturele zaken (agenda 28 november) en aan emancipa tiecommissie het verzoek hierover te ad- -o- viseren vóór behandeling in commissie opera Mac Beth (opgevoerd 3 sociale en culturele zaken. Te zijner tijd 1987) vastgesteld op 11.700,- in gemeenteraad. Decoratieve aankleding garage Reiniging en Vervoer Opdracht verleend voor schetsontwerp decoratieve aankleding nieuwe garage Reiniging en Vervoer. Dekking via per- centageregeling. Huisvesting minderheden Naar aanleiding van standpunten staats secretaris VROMten aanzien van huis vesting minderheden: geen aanleiding be leidsuitgangspunt (woningtoewijzing op grond van individuele en situationele fac toren) te herzien; Stichting Tilburgse re gistratie woningzoekenden (STRW) ver zoeken etniciteit in registratie op te ne men om volledig beeld te krijgen van aantal woningzoekenden en toewijzing 6 woonruimte aan etnische groepen, tevens ?n “98* om jaarlijkse registratie op te stellen naar dag) les in gre voorbeeld rapportage ministerie; Unie staUatie *s van Woningcorporaties meedelen dat een voor beginnei bepaalde ontheffing wordt verleend verhuur in kader Regeling Opvang, zoekers en verzoeken participatie minderheden in democratisch functione ren woningcorporaties te bevorderen. Uitbreiding school Gemeenteraad voorstellen voorberei- dingsbesluit te nemen ten behoeve van uitbreiding Streekschool voor beroepson derwijs Tilburg. Omwonende van uitbrei ding in kennis stellen via bewonersbrief. In commissie ruimtelijke ordening, open bare werken en stadsbeheer op 28 no vember; in raad januari 1989. Tilburgsche Bouwvereeniging Bijdrage van ƒ3.825,39 vertrekken aan Tilburgsche Bouwvereeniging wegens kosten tijdelijke huisvesting bewoners bij vervangend nieuwbouwplan 320 wonin gen, Merodeplein in derde kwartaal 1988. Bekostiging scholen Raad voorstellen vervanging radiatorkra- nen school Le Bourgetstraat te bekosti gen 2.765,40 ten laste van art. 74 kre diet en 666,60 ten laste van krediet energiebesparende maatregelen. Voor vervanging radiatorkranen. De Sleutel geen extra krediet ter beschikking stellen. Bekosting Le Bourgetstraat op 12 decem ber in raad. Schoolplan Schoolwerkplan De Tweesprong vastge steld. Internationale Warandeloop Stichting Internationale Warandeloop Tilburg subsidie toegekend van maximaal 2.200,- voor de organisatie van de 30ste Internationale Warandeloop op basis van subsidieregeling sportevenementen. Regionale Fedeatie Kindercentra (RKF) Raad voorstellen subsidieverzoek RKF af te wijzen gezien beleidslijn gemeente niet te subsidiëren waar hogere overhe den bezuinigen. Bezien of via herschik king middelen binnen begroting RKF ruimte kan worden gevonden voor des kundigheidsbevordering. In commissie sociale en culturele zaken op 28 novem ber; in raad bij subsidieverzamellijst. Subsidie stichting Jeugd en Jongerenwerk Stichting Jeugd en Jongerenwerk Tilburg eenmalige subsidie van ƒ7.980,- toege kend voor een door Stichting ruimte uit te voeren onderzoek naar haalbaarheid nieuwbouw Turkse en Marokkaanse jon gerencentra en de Stichting Open Cen trum voor werkende jongeren. Ten laste van post incidentele subsidie maatschap pelijk welzijn 5.000,-) en post (start) subsidies ten behoeve van projecten etni sche groepen 2.980,-). In commissie so ciale en culturele zaken op 28 november; in raad bij subsidieverzamellijst. ïging r

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 11