Gemeentepagina 3 Aandacht voor zwaksten in de samenleving lïlburg Gemeente Stadspark Oude Dijk dicht tot voorjaar Bestemmingsplannen Onteigening fabriekscomplex Lambert de Wijsstraat Raads besluiten i Bouwvergunningen Hinderwet Gemeentelijk informatiecentrum Jaarverslag 1987 Gemeentelijke telefoonnummers Vacature onafhankelijke deskundige Vergaderingen begroting 1989 1988-pagina 6 Donderdag 10 november 1988 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Bestuurssecretariaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TCTIIburg, 013-429204 eden Actuele folders s? >urg jninc este, )0 Emancipatiecommissie lijke en ni( (B-88-1642) Akkerstraat B-88-1691); Bizetplantsoen raag jnnin Petrus Loosjesstraat 3c td >7 9. lieudienst Ontwerpvergunningen Berglandweg 22 Vergunningen Baronielaan 2 Spreekuur wethouder 1het veranderen van de woning aan de Akkerstraat 51 i verzoeken om een bouwver- ing binnengekomen voor: i bovendien op jgen over de Het van vember NI ‘houder P. isdag 15 no- it 357a •40680 igs- en edures over de ruimtelijke joede kanten n ngen en organic jn zijn de laatste tij jblures Buro Budgetadvisering Publieke Werken Buro Huursubsidie Centrale Begraafplaats Politie Brandweer Sociale Werkvoorziening Alarmnummer buurtwerk, het maatschappelijk werk, het onderwijs, de gemeente enzovoorts. een >rgani- itge- Maasstraat 2 Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en In wer king hebben van een boek- en offsetdrukker!] van W. Mes. Er zijn gunnin ,__.acht. langstel- i bij het jntrum louders zijn bouwver- De bouw- november 1988 ter inza- Lambert de Wijsstraat 4. het bouwen van een garage bij de woning aan de Lambert de Wijs- straat 31-45 (b.88-1706); Marie Koenenlaan 5. het verander de praktijkruim nenlaan 1 428811 428811 429070 428811 429500 553987 420723 360000 551986 363000 329911 363000 329291 429120 428711 428770 673765 428911 354545 641911 06-11 - Het ontwerp-l SMB 1988-1991 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het uitbreiden van een tankstation met 2 ondergrondse reservoirs voor de opslag van motorbrandstoffen aan Shell Nederland B.V. sren en vergroten van imte aan de Marie Koe- j voor de ze- lecommls- jnorga- te zijn De Emancipatiecommissie is een commissie ex art. 61 van de ge meentewet. Van Sonstraat 6. het bouwen van een garage bij de woning aan de Van Sonstraat 35 (B-88-1503) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en inwerking hebben van een loodgletersbe- drijf aan G.J. Bosmans. Hiertoe Is een ontwerpvergunnlng opgesteld. De Emancipatiecommissie Postbus 90118 5000 LA Tilburg an de leden van de emancip- jemeenteraad op voordracht ij de start imogelijk vertollige het spreekuur van wethc i Hassel gaat op dinsc JIETdoor. Actuele tentoonstelling Tilburg 125 jaar stad aan het spoor Compacte stad Bouwen in Tilburg De benoeming van de leden van de emancipatiecommissie ge schiedt door de gemeenteraad op voordracht van de Emancipatie commissie en op aanbeveling van burgemeester en wethouders van Tilburg. Informatie over (het functioneren van) de Emancipatiecommissie kan verkregen worden bij de voorzitter, mevr. N. van der Reljt, tel. 013-553057. St.-Annahof 1 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en Inwerking hebben van een bedrijfsverzamelgebouw aan BEB. i op grond van dat zij bij de normale pro- iaanvraag om een hlnderwetver- Ing. jemaakt. De bezwaarmakers krij- un Ingediende bezwaren. Dit is het laatste artikel In een reeks van vier over de gemeentebe groting 1989. Vanaf maandag 14 november behandelt de gemeen teraad die begroting. In het gemeentelijk Informatiecentrum kun nen ze u er alles over vertellen. Daar Is ook een speciale krant ver krijgbaar over het gemeentelijk beleid en de gemeentebegroting 1989. V riool. Nu blijft er veel water staan. Er kan dus ook geen graszaad in gezaaid worden. Het modderige terrein is daarom onbegaanbaar geworden. De werkzaamheden kunnen in het voorjaar van 1989 pas worden afge rond. Dan staan de poorten van het nieuw ingerichte stadspark weer wijd open voor alle bezoekers. De gemeente hoopt dat u begrip heeft voor deze tijdelijke afsluiting van het park. De commissie heeft als taak het stimuleren en bewaken van het emancipatiebeleid voor de vrouw. Zij kan gevraagd en onge vraagd advies uitbrengen aan het gemeentebestuur. Naast een drietal raadsleden hebben in de aantal deskundigen, aangewezen door Til saties en een onafhankelijke deskundige, noemde deskundige is onlangs vrij gekor iber 1988 worden ingediend. In )onlijke gegevens niet bekend 2. het veranderen en vergroten van de woning aan het Bizetplantsoen 7 (B-88-1649) Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Huisvestingsmogelijkheden bejaarden Bouwen in Tilburg Premiekoopwoningen 1988 Rechten en plichten van huurders en verhuurders Evenementenkalender Huuraanpassingen 1988 Aangepast sporten Tilburg Onderhoud afwachten of afdwingen 6,-) Waarop letten bij koop van een huis Jaarverslag 1987 Ter inzage Div. bestemming bouwplanprocec Vierde nota c ordening Raamnota homo- emancipatiebeleid Enquête paspoortproject Educatief programma 1989 Zwartvenseweg /Rees- hofdijk 8. het bouwen van een traforuimte aan de Zwartvenseweg/Reeshof- dijk (B-88-1443). In verband hiermee roept de commissie kandidaten op tel van de onafhankelijke deskundige In de emancipatie sie. Kandidaten mogen niet gebonden zijn aan een vrouwer nisatie in Tilburg. Tevens dienen zij voldoende Ingevoerd te op het terrein van de vrouwenemancipatie. Kandidaten kunnen zich schriftelijk, vóór 1 december 1988, aan melden bij De gemeente wil meewerken aan een plan om 36 woningen te bou wen aan de Lambert de Wijsstraat. Deze grond Is echter niet het eigendom van de gemeente. Wan neer er geen overeenstemming be reikt wordt over de verkoop van de grond kan de gemeente op basis van de Onteigeningswet, die grond onteigenen. Het gaat om het voor malige fabriekscomplex, gelegen aan de Goirkestraat 121-123-123a en de Lambert de Wijsstraat 20. In stadspark Oude Dijk wordt ge werkt. Eerder werd gemeld dat In verband daarmee het park een tijd je gesloten zou zijn. De bedoeling was om het park in de loop van ok tober weer open te stellen voor pu bliek. Dit was echter niet mogelljk. Het park blijft dicht tot het komen de voorjaar. Door het slechte weer bij van het werk was het onrr om de afvoer voor het ove regenwater aan te sluiten op Burgemeester en wethouders verlenen voor het oprichter, er werkingsruimte voor relnlr1 Hiertoe is een ontwerpvergui.. Krant Beleid 1989 Beleid 1989, zo heet de speciale krant die de gemeente heeft uit gegeven over de begroting en het beleid voor 1989 en de eerste jaren daarna. In acht pagina’s doet de gemeente het beleid voor de komende jaren uit de doeken. Geen lange verhalen en finan ciële verhandelingen. De krant Beleid 1989 bevat met name korte toelichtingen op allerlei wetenswaardigheden en maakt duidelijk wat Tilburg en Tilburgers de komende jaren van het gemeentebe stuur mogen verwachten. De krant is verkrijgbaar In het gemeentelijk Informatiecentrum. leze comissie zitting .ïlburgse vrouwenorg je. De zetel van laatste, >men. Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. De gemeente heeft onlangs het jaarverslag over 1987 uitgebracl Het jaarverslag is voor belar lenden gratis te verkrijgen gemeentelijk informatiecer aan het Stadhuisplein. Het jaarverslag is vergeleken bij voorafgaande sterk verbeterd. Het bevat nu ook een sociale paragraaf en is redelijk helder en toegankelijk geschreven. De kwaliteitsverbete ring past in het streven van de ge meente om de rapportage over het beleid en de uitvoering ervan snel ler te kunnen gebruiken om dat be leid bij te sturen met actuele gege vens. In de komende jarer verslagen steeds pn zen zijn welke zaker realiseert Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De i cedure bestaat uit verschillende stappen gunning - ontwerpvergunnlng - vergunnlr Bij elke stap kunnen bezwaren worden ge gen steeds een schriftelijke reactie op hui Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter Inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar In dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schrlfteiljke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. In de komende week behandelt de Tilburgse gemeenteraad de begro ting over 1989 In drie vergaderin gen. Die worden gehouden op maandag 14, dinsdag 15 en don derdag 17 november, steeds van 14.00 tot 22.30 uur. Wijken en buurten In de verschillende wijken en buur ten zullen welzijnsvoorzieningen vooral gestalte moeten krijgen door samenbundeling en samenwerking. Dus niet bijvoorbeeld scholing en werk afzonderlijk bekijken. En het sociaal-cultureel werk of het onder wijs daar los van zien. De gemeente ondersteunt initiatieven in wijken en buurten waar de totale structuur wordt aangepakt. Dat kan alleen als er wordt samengewerkt. Door het zijn van plan een hinderwetvergunning te iten en In werking hebben van een opslag/ver- .ilgingsmlddelen van Rentokll. -vgunnlng opgesteld. De aanvraag en de ontwerpvergunning liggen van 11 november 1988 tot en met 10 december 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijt aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 11 decemt een aparte brief kan worden verzocht persoc te maken. Tot 1 december 1988 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon 429521 De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethoudew van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van maandag 7 november onder andere het volgende beslo ten Voordat de gemeente kan gaan onteigenen moet eerst goedkeuring verkregen worden voor het realise ren van het bouwplan van 36 wo ningen op die lokatie. Daarom ligt het bouwplan vanaf 11 november 1988 voor iedereen gedurende een maand ter inzage in het gemeente lijk informatiecentrum (Stadhuis plein 132) en bij de dienst Publieke Werken (Vincentiusstraat 102, hoofdgebouw kamer 2). Openings tijden gemeentelijk informatiecen trum maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.0C uur. Publieke Werken is voor pu bliek geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende het termijn dat het bouwplan ter visie ligt kunnen be langhebbenden schriftelijk bezwa ren indienen bij het gemeentebe stuur. Adresseren aan Burge meester en wethouders van Til burg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Hoogvensestraat 3. het gedeeltelijk veranderen en vergroten van de woning aan de Hoogvensestraat 129 (B-88-1640) Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be stuur van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening. De ontwerpvergunning ligt van 11 november 1988 tot en met 23 november 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 24 november 1988 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar te gen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Mili (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. Burgemeester en wethc van plan de gevraagde gunningen te verlenen. plannen liggen van 11 nc 1988 tot 25 november 19 ge bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men op de 4de etage van het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Sportweg 7. voor het bouwen van 4 garages bij het woonwagensubcentrum aan de Sportweg (B-88-1552) De besluiten met bijbehorende stukken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstij den maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Op maandag 21 november vindt vanaf 17.00 uur de vervolgraad plaats. In het gemeentelijk welzijnsbeleid is er in de eerste plaats aandacht voor de zwaksten in de samenle ving. Mensen die minder kansen hebben, maar ook wijken en buur ten waar de leefbaarheid in het ge ding Is, daar liggen de prioriteiten van het welzijnsbeleid. In de welzijnsvoorzieningen in Til burg is de laatste jaren fors bezui nigd. Nu breekt wat dat betreft een rustiger fase aan. De bezuinigingen hebben ook goede kanten gehad. Voorzieningen en organisaties en instellingen zijn de laatste tijd kri tisch bekeken. Doublures zijn ver dwenen en waar het efficiënter en goedkoper kan zijn maatregelen genomen. De welzijnsvoorzienin gen in de stad zijn nu gericht op re sultaat daar datgene bieden wat wordt gevraagd en nodig is en dus resultaat oplevert. Dat betekent dat er niet langer zonder meer grote subsidiebedragen naar instellingen gaan. Per jaar dient vast te staan waaraan en aan welke groepen (bij voorbeeld minderheden of gehan dicapten) het geld wordt besteed. an zal in dejaar- is preciezer af te le- raken de gemeente -Interlm-Beleldsplan J1 Is afgewezen. Wel is een amendement van de VVD aanvaard waarin wordt toegezegd, dat de gemeente Tilburg een bij drage van 6,72 per Inwoner blijft bijdragen onder het uitspreken van de bereidheid tijdens de over gangsperiode naar een produktge- rlchte organisatie-opzet Ingeval van een incidenteel tekort een ver hoging van de bijdrage te overwe gen. De ontwerp-begrotlng 1989 van het SMB en van de Centrale Af valverwerking Is goedgekeurd. - Voorstellen tot het besteden van de resterende middelen voor kin deropvang en het afsluiten van een contract met Hop Marjanneke voor het acqulreren van bedrljfsklnd- plaatsen zijn aangenomen. - Voor de bouw van zes extra per manente schoollokalen in Reeshof Is een krediet van 450.000,- be schikbaar gesteld. - Ingestemd Is met de verkoop van een complex voor 42 woningen aan de Arendlaan door de Vereniging Volkshuisvesting Tilburg. - Een gedeelte van de westvleugel van de Lanclerskazerne wordt ver huurd aan de Stichting Buurtraad Hoogvenne en de Stichting Peuter speelzaal 't Peutersoosje en een gedeelte van het pand Paduapleln 65 aan de Tilburgse Kruisvereni ging. Subjectsubsidies In 1989 is er 7 ton voor zogeheten subjectsubsidies en voorzieningen, waarmee de gemeente probeert mensen die het financieel moeilijk hebben te helpen om maatschap pelijk te functioneren. Bij subject subsidies gaat het om kleine bedra gen voor bijvoorbeeld kinderen van éénoudergezinnen die wegens de financiële omstandigheden van het gezin niet aan sport zouden kunnen doen of een cursus kunnen volgen. Of om de vergoeding van de tele foonkosten van ouderen, die voor hun maatschappelijk functioneren een telefoon hard nodig hebben maar die eigenlijk niet kunnen be kostigen. In 1988 zijn met de sub- jectsubsidieregeling de eerste erva ringen opgedaan. De eerste indruk is dat de regeling aanslaat. Zo’n duizend mensen hebben er een be roep op gedaan. Dat is ongeveer twintig procent van het totaal aantal inwoners van de stad voor wie sub jectsubsidies zijn bedoeld. Gemiddeld is 150,- per persoon uitgekeerd. Voordat het gemeentebestuur be sluit hoe in 1989 precies te werk te gaan bij de besteding van de be schikbare 7 ton hangt, wordt eerst nog eens kritisch teruggeblikt naar de ervaringen van 1988. De individuele benadering van mensen die een extra duwtje in de rug nodig hebben blijft in elk geval uitgangspunt. Stadhuis Algemene Zaken Gemeentelijk Archief Milieudienst Milieuklachtennummer Waterzuivering Noord Waterzuivering Oost Stadsreiniging Afvalbegraafplaats Welzijnsdienst Sociale Dienst Sport en Recreatie De vergunningen liggen van 11 november 1988 tot en met 10 december 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 11 december 1988 beroep worden in gesteld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij ge noemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 11 december 1988 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld, is de vergunning geldig vanaf 11 december 1988.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7