FE I LE IN Nieuwe staf geeft La Parisienne meer stijl t, ijsd. F qj|_L Tijd Tijd voor Sint en Pieten •at -M SCHOONT 1 i Werken volgens een nieuwe formule GTS - Noem mij geen meester - af van lartje. F - M utuveWM 1.100m2showruimte moet leeg!! klassieke-en moderne meubels met hoge korting mV i i i o I UGIK.VIEJ'MftWiR. fr-A a >ber 1988-pagina 34 Donderdag 27 oktober 1988 - pagina 35 DETILBURGSE KOERIER UST-SPECIALIST Het SIGARENHUIS /IFORT .321100 eciaalzaak voor kwaliteit en genieten UK Dr Partijen vemt eldlen Voor meer informatie en opgave: 013/421720. i. s’maandags gesloten dinsdag, woensdag en vrijdag 9.00 tot 18.00 donderdag 9.00 tot 21.00 zaterdag 9.00 tot 17.00 1 Wat bieden' noemen navol- send; Frik B&W- BESLUITEN J. Otten Nieuwstraat 142 TILBURG-421891 De c sestraat 250, van at'"o l f a den iede men» dag wordt gegeven in gezondheidscentrum de Stroom, Enschot- ttraat250, van 10.30 u. - 17.00 u. is meestal t, die sa- “ntwoor- leiding: len voorna- eciale lava- bedie- ■er lux<* afsts ■'iwi abedt.j. - efonisch te Aan raad (14,15 er 113-369333. tingsbehandeling) aantal tarieven en Op zaterdag 29 oktober geeft de heer Marcel Messing, bekend auteur van diverse exotherische boeken, een workshop over de zin of onzin van een leraar, goeroe of autoriteit in relatie tot religie. Kan deze een mogelijkheid tot vrijheid betekenen, of is hij juist een belemmering? Reconstructie In relatie tot winkelcentrum «Wester- markt» besloten de ontwikkeling van de reconstructie onder de volgende voor waarden te continueren: in principe hui dige winkelcentrum (exclusief D.J. Jitta- straat e.o.) met 2.000 m2 te laten uitbrei den (400 m2 t.b.v. te verplaatsen «dag- winkels» en 1.600 m2 voor feitelijke uit breiding); uitbreiding in principe te be stemmen voor ondernemingen die gele gen zijn binnen verzorgingsgebied van het winkelcentrum (indien hiervoor gro tere uitbreiding nodig is, dan kan hiertoe in principe door college worden besloten En vlak voor Sinterklaas en Kerst nog de tip, dat La Parisienne dinerbonnen X uitgeeft. Een leuk cadeau-idee. loordbra- "’srken eco- Aan raad (7 november) voorstellen te be- genheid (31 sluiten tot navolgende verkopen: perceel ling krediet tuinbouwgrond gelegen nabij 2e Sluisweg trekking en i. «Wester- TiLluM Foto: Geert van Loon ontdekken. En de jonge chef-kok is >rgt voor een bijzon- nog steeds bezig om zich verder te be en keuken biedt be- kwamen in zijn vak. Gevarieerde kaart Tot de specialiteiten van La Pari sienne behoren ondermeer bietensoep en gerookte zalm in bladerdeeg. Op Uitgaan betekent voor veel mensen o.a. genieten van culinaire hoogstandjes in een sfeervol restaurant. Het kan niet anders of Rotisserie «La Parisienne», Em mastraat 7 in Tilburg - aan de parkeerplaats van Hema en C A - beantwoordt wat dit betreft volledig aan de verwachtingen. Sedert half augustus heeft La Parisienne een nieuwe enthousiaste staf, die net dat beetje meer kwaliteit en luxe wil bieden dan het bekende bistro-bedrijf. itussenvoorzieningen kader besteding budget woontussen- voorzieningen voor 1988 besloten: aan Stichting Bijzondere Bouw Nederland, Leusden maximaal 11.400,- toe te ken nen; aan Bureau Van Spaendonck, Til burg maximaal 88.440,- en aan Stich ting De Duijnsberg, Tilburg maximaal 79.820,-. Verder besloten het jaarlijks te rugkerend voordelig verschil tussen het in de begroting geraamde bedrag en het werkelijke verplichtingenniveau structu reel te benutten voor het stimuleren van beheerders/exploitanten van voor huis vesting van ouderen bestemde woningen tot het realiseren van voorzieningen in de sfeer van dienst- en hulpverlening ten be hoeve van die woningen. Vooruitlopend op behandeling in commissie sociale en culturele zaken (28 november) overgaan tot het bij wijze van voorschot uitbetalen van genoemde bedragen. Ontwerp-begroting SMB 1989 Aan raad (7 november) voorstellen ont werp-begroting 1989 Samenv- band Midden-Brabant zen aangzien het ontwerp-ii»wuu-v«- leidsplan door college is afgewezen en de (door Tilburg bestreden) uitgangspunten van voomoemd beleidsplan zijn gebruikt bij het opstellen van de ontwerp-begro ting terwijl ook uit officieuze bron is ver nomen dat het dagelijks bestuur van het SMB niet tegemoet wil komen aan de Til- burgse kritiek op het ontwerp-interim-be- leidsplan. In raadsvoorstel wijzen op fi nanciële ruimte die ontstaat in sfeer van pensioenpremie (8,85% i.p.v. 11%). In commissie algemene beleidszaken 4 no vember. Managementrapportage 1988-11 In verband met concept-Concemnota Managementrapportage 1988-11 inge stemd met voorgelegde beslispunten met inachtneming van gemaakte opmerkin- gen- In gecombineerde vergadering com- S avonds. Ook op dins- mlssle algemene beleidszaken en finan- ig dus, als La Parisien- ‘iën’ P®r?°neel organisatie en informatie On l november en in gemeenteraad tijdens begrotingsbehandeling (14,15 en 17 no vember). Geldleningen Aan raad (12 december) te gaan tot het sluiten vai ningen: vaste geldleningen 1 maximum van 70 miljoen; geldleningen 1989 tot een to 95 miljoen en het uitzetten van maximaal 25 miljoen gelijktijdig aan kas- en dag- geldleningen in 1989. In commissie finan ciën, personeel, organisatie en informatie 7 november. Tariefvoorstellen 1989 -j (14,15 en 17 november, begro- voorstellen voor 1989 aantal tarieven en verordeningen respec tievelijk te verhogen en te wijzigen: leges- verordening (verhoging hïnderwetleges in jaartarief; opnemen legestarief voor creatieve wijze zijn de gerechten sa mengesteld uit bijzondere combinaties van ingrediënten. De rötisserie aan de Emmastraat heeft dan ook een zeer ge varieerde kaart. En flexibiliteit staat voorop. Voor vegetariërs, kinderen en vaak ook mensen met een bepaald dieet kunnen aangepaste gerechten Woont worden samengesteld, die aan kwali- In k teit niets inboeten. De wens van de gasten staat bij het horecabedrijf hoog in het vaandel. Ook de bereidingswijze speciaal. René van der Borght, men met Kenneth Blom verant delijk is voor de dagelijkse le «Onze vleesgerechten worde" w melijk gegrild op een specie grill». Hij wyst erop, dat in de ning gestreefd wordt naar meer luxe volgens de regels. Maar niet afstan- deljk of te formeel. Chef-kok Kenneth Blom is aansluiting hierop: «We kun nen nog vertellen dat we het roken van zalm helemaal zelf doen». Rötisserie La Parisienne is smaakvol ingericht en dat zorj*- dere sfeer. De open keuken bi zoekers de gelegenheid, om het domein van chef-kok Kenneth Blom te bewon- Jeren. Dit betekent echter niet dat iereen in één oogopslag de «gehei- van Blom’s specialiteiten zal De Tilburgse rötisserie verzorgt ook partijen voor gezelschappen van maxi maal 80 personen. Dat kan dagelijks en niet alleen ’s avonds. Ook op din: dag en woensdag dus, als Lr ne normaal gesproken gesloten is. Op de overige dagen is de rötisserie ge opend vanaf 17 uur. Dan staan René van der Borght en Kenneth Blom sa men met hun medewerkers klaar om de mensen gastvrij te ontvangen. Elke 2 maanden wordt driekwart van de 5- gangen-maaltijden «vernieuwd». Het moet daarom nogal gek lopen, wil de gast een gebrek aan variatie bespeu ren. Alle reden om eens kennis te gaan maken met de stijl- en sfeervolle Rötis serie La Parisienne. Het horecabedrijf aan de Emmastraat is telefor1 bereiken onder nummer 01 tuinbouwgrond gelegen nabij 2e Sluisweg t.b.v. coniferen-tuindersbedrijf; perceel woonhuis Boomstraat 58. In commissie economische zaken en wer'"’"1""'*''1’»''1 31 oktober. Stichting Mundo Etnico In kader subsidie-aanvraag S*:-*-*: Mundo Etnico voor cassette met L__,„ uit Zuid-Afrika t.b.v. onderwijs in Til burg (200 scholen, 3.952,-) aan stichting meedelen dat budget 1988 reeds ver bruikt is; voor 1989 wordt bedrag van 1.000,- voor betreffende cassette betrok ken bij behandeling subsidie-aanvragen budget mondiale bewustwording 1989. COS In kader subsidie-aanvraag COS voor uitgifte gemeenschappelijke activiteiten kalender ontwikkelingssamenwerkings- klein-/bingobijeenkomsten; opnemen ta rieven paspoort naar Europees model; wijzigen tariefsysteem huwelijksvoltrek king en opnemen tarief voor annulerin gen); parkeer- en parkeergeldverordening (verhogen parkeertarieven); verordening reinigingsheffingen (verhogen tarief af valstoffenheffing met (4%) en 240 1 con tainer reinigingsrechten; opnemen ter mijn van betaling in artikel 8); verorde ning hondenbelasting (verhogen tarief met 25,- per hond - van 85,- naar 110,-; wijzigen aanvang en einde belas tingplicht; vaststellen geheel nieuwe ver ordening i.v.m. vele wijzigingen); veror dening rioolrechten (met ministerie bin nenlandse zaken mogelijke, voor 'ulburg acceptabele, heffingsmaatstaven bespre ken opdat voor 1 januari 1989 een nieu we, c.q. gewijzigde verordening wordt vastgesteld); markt- en staangeldverorde- ning (aanpassen op basis eerdergenomen besluit: maandabonnementen laten ver vallen, kortingspercentage op basis waar van abonnementstarief wordt berekend te stellen op 15% en zaterdagtarief laten vervallen; staangelden verhogen en arti kel (4. derde lid) schrappen); CAIT-tarie- ven 1988 handhaven voor 1989. In ge combineerde commissievergadering alge mene beleidszaken en financiën, perso neel, organisatie en informatie 7 novem ber; concept-verordeningen met inacht- mening opmerkingen commissies ter vaststelling voorleggen aan raad op 14,15 en 17 november. Textielkunstopdrachten In kader textielkunstopdrachten navol gende definitieve opdrachten verleend; Marian Geluk (Amsterdam), Helen Frik - (Amsterdam), Pat Andrea (Parijs), Guido lamenwerkingsver- Lippens (Eindhoven), Albert van de Wei- (SMB) af te wij- de (Arnhem) en Peter Struycken itwerp-interim-be- (Gorinchem). Verbouwingsplan entree/balie «Spoorlaan 434» Ingestemd met realisering van gezamen lijke entree/balie in complex Spoorlaan 434 t.b.v. Scryption, Noordbrabants Na tuurmuseum en derde (vermoedelijk Cen trum Beeldende Kunst) voor totaal ge raamd bedrag van 80.100,-. Dekking: Scryption 26.700,- (huurverhoging), Derde (vermoedelijk CBK) 26.700,- (huurverhoging) en Noordbrabants Na tuurmuseum 5.000,- (inschakeling per soneel) en 21.700,- (huurverhoging); besturen Scryption en Noordbrabants Natuurmuseum huurverhoging schrifte lijk voor akkoord laten verklaren. Aan raad (12 december) voorstellen krediet van 75.100,- beschikbaar te stellen 80.100,- minus te realiseren besparing door inzet eigen personeel Noordbra bants Natuurmuseum). Publieke Werke" gemachtigd om vooruitlopend op me deling collegebesluit aan commissie nomische zaken en werkgelegen1-1 oktober) en beschikbaarstelling voorstellen over door raad tot opdrachtverstró iten van navolgende le- uitvoering van plan over te gaan, jleningen 1989 tot een Reconstructie winkelcentrum t; kas- en dag- bedrag van 1 maximaal Wat heeft La Parisienne nog meer te bieden? In dit verband kunnen we de uitgebreide koffiekaart, de groentetaart, het weekmenu en als des sert de weektaart, die wordt geserveerd met een kopje koffie. De plannen voor een dagschotel zullen resulteren in een maaltijd, die aantrekkelijk is geprijsd. Dat geldt overigens ook voor de nor male kaart. René van der Borght, die op dé Rooi Pannen de Middelbare Hotelschool volgde, geeft aan, dat in het algemeen de gerechten in de prijs klasse van 22.50 tot 30 gulden liggen. Met kleine uitschieters voor speciale 1 seizoensgerechten. en vredesactiviteiten navolgende besloten: voor 1988 subsidie te verstrek ken van 1.284,- (dekking 295,75 bud get mondiale bewustwording 1988 en 988,25 post pr .entiegelden adviesraad); voor 1989 benodigde bedrag ad 1.926,- betrekken bij behandeling subsidie-aan vragen budget mondiale bewustwording Schoolwerkplannen Schoolwerkplannen openbare basisscho len De Blaak en Centrum vastgesteld en ter toetsing voorleggen aan rijksinspectie. Akkoord met verwarmingstechnische voorzieningen gebouw Vogelenzang 5/ Don Sartostraat 8 (openbare basisschool De Leijevoorde, Scoutinggroep); geraam de kosten ad 11.000,- voor tweederde deel ten laste van onderwijs en educatie en eenderde deel ten laste van scouting; te zijner tijd met subsidieverzamellijst, in verband met verlaging subsidie aan scou tinggroep, voorleggen aan raad. Oninbare vordering In kader financiële afwikkeling ontbin ding vereniging in kwestie vordering ad 40.237,97 wegens niet betaalde accom- modatiehuur als oninbaar afboeken. Stichting Verzorgingscentrum De Heikant Subsidie-aanvraag Stichting Verzorgings centrum De Heikant voor in mei georga- rniseerd biljarttoemooi afgewezen omdat In commissie aanvraag ruimschoots te laat is srkgelegenheid ingediend; er is geen sprake van gewekte verwachtingen omtrent indiening na af loop van activiteit. In commissie onder- Stichting wijs, sport en gezondheidszorg 31 okto- let liedjes ber. i_ T-n Arob-bezwaarschrift Arob-bezwaarschrift Kinderboerderij Pastorietuin Goirke-Hasselt tegen defini tieve subsidievaststelling 1987 ongegrond verklaard; besloten af te zien van verdere invordering van teruggevorderd bedrag ad 583,22; welzijnsdienst advies uit la ten brengen over eventueel afzien van verdere invorderingen van in kader van eerdere subsidie-Xekenmgen terugge vorderde bedragen. in overleg met stedelijke werkgroep de tailhandel); onderlinge verplichtingen en verantwoordelijkheden tussen gemeente en «Arnro» zullen in samenwerkingsover eenkomst worden vastgelegd; vormge ving van zichtzijde van nieuwe winkel passage dient diffuus karakter te hebben; ook dient «Amro» mee te werken aan verplaatsing van winkels in verzorgings gebied naar Westermarkt; «Amro» dient meer aandacht, qua vormgeving, te beste den aan Noordelijk deel van Wester markt; constructie en vormgeving «nieu we» dagwinkels dient flexibel te zijn i.v.m. mogelijke uitbreiding van bruto vloeroppervlak in toekomst; er mag geen functionele/ruimtelijke relatie ontstaan tussen gereconstrueerde centrum «Wes termarkt» en achterliggende gebied aan D.J. Jittastraat e.o. Bureau Inbraakpre ventie Politie t.g.t. bij het project betrek- Mondiale bewustwording College handhaaft eerdergenomen besluit tot halvering formatieplaats mondiale be wustwording. Bezoek burgemeester Matagalpa Programma bezoek burgemeester Mata galpa voor kennisgeving aangenomen; fi nanciering activiteiten uit budgetten werkgroep Nicaragua, voorlichtingsbud- get mondiale bewustwording en jumela- ge. Donderdagochtend 27 oktober zullen burgemeester en wethouder Timmermans namens college ontvangen. Irukrioleringssysteem Oude Warande Om al jaren durende verontreiniging op pervlaktewater bij hockeycomplex Oude Warande op te hebben besloten tot aan leg van drukrioleringssysteem op betref fende complex; na aanleg onderhoud bij Milieudienst; totale investering ad 91.600,- ten laste brengen van riolering en bijdrage T.M.H.C. 20.000,-) afzon derlijk verantwoorden. Verder besloten om wijziging in voorgenomen uitgaven van routine-investeringen te verwerken via traject managementrapportage. Regionale Brandweer Midden-Brabant In kader begroting/rekening Regionale Brandweer Midden-Brabant navolgende besloten: na horen commissie openbare orde en veiligheid (4 november) aan raad voorstellen (7 november) geen bezwaar te maken tegen de begroting 1989; geen be zwaar te maken tegen 2e en 3e begro tingswijziging 1988 en geen bezwaar te maken tegen rekening dienstjaar 1987. Stichting Reprorecht Geen bezwaar tegen sluiten overeen komst met Stichting Reprorecht i.v.m. betaling auteursrechten voo rmaken co- pieën als bedoeld in artikel 16 van Auteurswet; voor 1989 dient naar schat ting 5.580,- betaald te worden. Verkopen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 35