1 Meubel Gallery Waalwij J s? G! GROOTSEIMATRASSENISTUNT-VERKOOP 295, Subsidie voor uw vereniging Thriller toneelgroep Trappaf Kaas in het nieuws PARIJS 2 comfort Theaterreis naar Brussel: La Fura dels Baus Delen in de winst of niet niet f Peter van den Brakencentrum u S.A.K Vergiftiging van de Europese zeeën The Wooltown Jazz Band in Den Hemel 89,50 Grotestraat 357a I tel. 04160-406801 Binnen vering (1ste kwaliteit) Massief grenen ledikant fiu KEURIGE W KEUKEN MENSEN Meubel Gallery Waalwijk kocht de OVERPRODUKTIE op (±3.000stuks) van een van de alleibeste matrassenfabrieken l^OMDAT U BESLIST MÉÉR WILT B^DAN EEN ’’GEWONE” KEUKEN Conflict en samenwerking tussen groepen Concert Multiple Voice in Pauluskerk Rockmuziek in Theseus Vermijd file bij Waalwijk! groepsconcert ’t Elfde Gebod 1988-pagina 14 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 27 oktober 1988-pagina 15 is een bezoek aan onze showroom ook meer dan de moeite waard. interieur- opstellingen. G 070-671000 :e Fohs van den Hout >43 i De duurste kwaliteitsmatrassen nu voor bijna weggeefprijzen De oorspronkelijke fabrieksgarantie blijft op alle matrassen geldig GROENSTR GROTESTRAAT gen c sche MEUBELGALLERY gesloten Topmerken in ruim 60 boeiende lan- E ten el fa- C VAN TILBURG KEUKENS BV Zomerstraat 49b, Tilburg. Tel. 013-363080. Ook vestigingen in Breda-Helmond 140 x 200 x 17cm dik Winkelverkoopprijs 695,- Stuntprijs Bij AANKOOP MATRAS GRATIS IOOFDKUSSEN t.w.v. 35,- as- ng: s en lisa- aurtjes. brengen. I i kennis te >e verenigingen uit g van c erop gelijl Wooltow sndel, voor af slaap- I veilig». Nu 299,- igy jggy met 8 e rug en „198,-1 i Juliana Fonds lale Sporttotalif Sg 40 soft (dit is heel uniek) 140 x 200 x 15 cm dik Winkelverkoopprijs 695,- Stuntprijs Deze kwaliteit is ook beperkt leverbaar in andere 2-persoons maten. te voorkomen is juridische hulp wel nodig. Wellicht dat een wetswinkel uw vereniging in zo’n geval wil helpen. Fonds, het Koningin de Stichting Nation; tor. 90 X 200 X 15 cm dik Winkelverkoopprijs 450,- In alle afwijkende maten leverbaar Talloze Europese reizigers hebben de indruk dat de douanebeambten van bepaalde lidstaten een meer dan be roepsmatige belangstelling voor hun bagage tonen. Zij, de reizigers, hebben het vermoeden dat de douanen zelfs be lang hebben bij het in beslag nemen van goederen. NU OOK IN ONZE STUNT-VERKOOP 90x200, normaal 179,- nu 9 De meeste gemeenten zijn bereid om subsidie te geven aan verenigingen die plaatselijk actief zijn op het gebied van sport, cultuur of welzijn. Veelal zijn er in een gemeente subsidiemogelijkheden of andere faciliteiten, zoals het goedkoop le nen van geld of het tegen aantrekkelijke tarieven huren van zalen of velden. regio zijn weerga tijden zaterdag ei_ 17.00 uur en telef onder 04907-1004/1 iders met meer igers van de g verraders van de eerste in een wil hiermee het wateraanbod uit- 90 X 200 X 17cm dik Winkelverkoopprijs 375,- Stun tprijs 199,- In alle afwijkende maten leverbaar matrasse0 Subsidie van ministerie Sommige ministeries verlenen ook subsidies aan bepaalde activiteiten, zo als verbetering van de rechtshulp, ont wikkeling van cultuur, en het behou den van het milieu. Het kan de moeite waard zijn om enkele ministeries hier over inlichtingen te vragen. U begint uw vragen te stellen aan de afdeling voorlichting van zo’n minsterie. Ten slotte zijn er in Nederland par ticuliere fondsen die subsidies geven aan verenigingen met een algemeen maatschappelijk nut beogend doel. Zulke fondsen zijn het Prins Bemhard De ervaring leert dat mensen in groepen vaak in conflict raken met anderen, omdat hun doelstellingen, wensen en zienswijzen verschillen. Hoe meer iemand denkt zijn doelstellingen alleen ten koste van anderen te kunnen bereiken, des te groter is de kans op een conflict Hoe meer hij rekening houdt met de doelstelling van anderen, des te groter is de kans op samenwerking. Conflict is op zich niet onwenselijk; alleen door het horen van verschillende meningen, kun je een pro bleem goed oplossen. ien een prachtig wetse manier DAir was ik i Theaterwinkel Zuiver Nylon organi seert op 9 november a.s. een reis naar de Hallen van Schaarbeek in Brussel. In deze hallen zal een voor de Bene lux eenmalig spektakel plaatsvinden door de Spaanse totaaltheatergroep La Fura dels Baus. De titel van dit spraakmakend theaterstuk is: Suz/O/Suz. La Fura dels ’Baus kreeg Suz/O/Suz lovende kritieken iu je, Engeland en Frankrijk, stelling is slechts één keer land te zien geweest (Amste eeg met in Span- De voor in Neder- terdam, Maar een conflict wordt onwenselijk als het zo hevig is, dat de deelnemers er door verlamd worden en het de lossing van het probleem in de i staat. Hetzelfde verschijnsel speelt zich af tussen groepen onderling. De belan gen van de groep waartoe iemand be hoort, zal hij veelal hoger waarderen, dan de belangen van de andere groep. Dit heeft tot gevolg, dat elk probleem tussen groepen, dat moet worden op gelost, vijandigheid met zich kan bren gen, ook al is er sprake van oprechte pogingen tot samenwerking. Veel voorkomend groepsgedrag Bij groepen zien wij bepaalde ge dragsvormen steeds--- bijvoorbeeld loyaal de eigen groep en gevoelens van vijan digheid ten opzichte van de andere groep. De eigen groep is de beste. Tussen groepen ziet men vaak dat men elkaar niet kan of wil begrijpen. Men luistert niet of slecht naar elkaar. Er is zelfs sprake van wantrouwen en stereotyp denken. Als wint, klikt men samen i ningsroes en de v zijn helden. Als de grot het heel anders met de liezende groep valt uit len de volgende ig verlenen: Til- emengd Koor o.l.v. Jederlandse Operet- 1 Vergouwen. Man- o.l.v.: Paul van Oprichten vereniging Als u een vereniging wilt oprichten, subsidie wilt aanvragen, of meer wilt weten over rechten en plichten van het bestuur is de publicatie «Alles over verenigingen» voor u van belang. Deze publicatie bestelt u door 17,90 over te maken op giro 4749072 (of bank- reknr. 566367041) t.n.v. Stichting voor Juridische Adviezen, Lammenschans weg 54, 2313 DN te Leiden onder ver melding van: «Alles over verenigin gen», bestelnr. 6 en de naam van dit blad. Het technische gedeelte is in handen van Mart v.d. Wiel, Frits Kooymans en Edward Ligtvoet. Karin Ligtvoet gaat souffleren en de regie is in handen van Janine van der Pas. Informeer bij de gemeente welke ge gevens moeten worden meegezonden met de subsidie-aanvraag. Of subsidie wordt verleend is afhankelijk van het gemeentelijk beleid. Dat beleid moet overigens wel voldoen aan beginselen van behoorlijk bestuur, dat wil onder meer zeggen dat alle gelijksoortige subsidie-aanvragen op gelijke wijze en dus niet willekeurig, mogen worden behandeld. Soms hebben verenigingen die leden hebben in de gemeenteraad meer kans op het toekennen van een subsidie. Als uw vereniging geen subsi die of medewerking krijgt van de ge meente kunt u een procedure bij de Raad van State aanspannen tegen de weigering om subsidie te geven. Zo’n procedure hoeft niet veel te kosten om dat zo’n procedure door iedere burger kan worden aangespannen. Om fouten riërs moet de Europese Commissie zo snel mogelijk met een ontwerp-richt- lijn komen, aangezien de bedenktijd al lang voorbij is. De Italiaanse industrie gooit per jaar zo’n 25.000 ton fosfor in het water en om dat te verhinderen dient een EG-controleorganisatie op gericht te worden die op nationaal vlak geen verantwoordelijkheid heeft af te leggen. T/m 4 december 1988 wordt er in het Peter van den Braken Centrum te Sterksel een overzichtstentoonstelling gehouden van 4 generaties Kruijsen: Jan Kruijsen (1 “74-1938), Antoon Kruijsen (1898-1977), Bemhard Kruij sen (1933) en André Kruijsen (1967). Dit jaar is het 50 jaar geleden dat Jan Kruijsen de stamvader van een zeer ar tistiek geslacht, is overleden. Voor vele mensen uit onze regio is de naam Jan Kruijsen een begrip, soms zelfs bijna een legende. Hij was een expressionist die vanuit zijn hart schilderde. Zijn onderwerpen zocht hij vooral in het Brabantse land, terwijl portretten en religieuze voorstellingen bantse Kunst, een collectie die in deze een belangrijke deel van zijn oeuvre regio zijn weerga niet vind. Openings- vormden. tijden zaterdag en zondag van 14.00- Het Peter van den Braken Centrum 17.00 uur en telefonisch bereikbaar is bij uitstek gespecialiseerd in Bra- onder 04907-1004/1640. Op zondagmiddag 30 oktober a.s. geeft het Utrechtse vocaal ensemble «Multiple Voice» onder leiding van Paul de Kok een concert in de Paulus kerk, Heuvelstraat 141 te Tilburg. Het concert omvat een afwisselend pro gramma met Franse koormuziek uit de vorige eeuw en de eerste helft van deze eeuw. Zo klinken er onder meer chan sons van Debussy en motetten van Duruflé en Poulenc. Het koor bestaat uit 18 zangers waarvan de meesten student zijn of waren in de Domstad. Het legt zich met name toe op a-cappella koormu ziek uit de renaissance, barok, roman tiek en moderne tijd. Naast het geven van concerten verleent het koor haar medewerking aan liturgische vieringen. Het concert begint om 16.00 uur. Polyeter (1ste k wallteit) 140x200x15 cm dik Winkelverkoopprijs 675,- Stuntprijs J S.G. 40 Stuntprijs 179,- De Oisterwijkse toneelgroep Trap paf speelt zaterdag 29 en zondag 30 oktober de thriller «Plotseling Thuis» van Francis Durbridge, in een verta ling van Alfred Pleiter. Aanvang is op beide avonden om 20 uur in Cultureel Centrum «De Kunstkring» aan de Stationsstraat in Oisterwijk. De voor stellingen zijn gratis bij te wonen. De diverse rollen worden gespeeld bulthaup HGBAFORM door: Yvonne Cards, Leny Wijnstok, Mariëlle van den Heuvel, Peter Deen, Rutger Lommerse, Desiree Evers, Ka rei Groenland en Luud Gosling. 1987) en maakte diepe indruk op pu bliek en pers. Daar deze produktie niet meer naar Nederland komt heeft Zui ver Nylon het idee opgevat deze thea terreis te organiseren. De bus vertrekt om 18.00 uur en zal omstreeks 0.30 uur weer terug zijn in Tilburg. Plaatskaarten zijn te bestellen bij Theaterwinkel Zuiver Nylon Til burg, td. 013-671184. Deze theaterreis is serie. Zuiver Nylon middenbrabantse the breiden. Deze week zou ik u schrijven over de grote levensmiddelenbeurs in Parijs. Gelukkig... voor de Nederlanders... voor taan ten noorden van Parijs, zodat je niet meer een uurtje of zo in de file behoeft te staan op de boulevard périphérique. In een groot aantal hallen, waren «alle» la den van de wereld present met hun: «Ete en-drinken». Deze beurs dient voor veel brikanten als: De poort van Europa. Men slooft zich uit om produkten en diensten aan te bieden. Soms gaat men gekleed in authentieke klederd racht, (meestal een fran- Saise daarin hoor!) soms heeft men voor de ze 5 dagen het zondagse pak uit de kast ge haald: en dat kun je echt zien! Ik sprak met de burgemeester van Roque fort, zijn dochter en schoonzoon. Ver van hun veilige stekkie deden ze «zaken met dé wereld». Wat zullen ze blij geweest zijn, toen ze Parijs... die drukke wereldstad, weer konden verlaten, op weg naar het verre zui den... naar de schapen en naar hun kelders. Op deze beurs geen levende beesten, zodat, in tegenstelling tot de landbouwbeurs in fe bruari, de hallen niet: «Naar de stal» roken. Het was er wel erg warm, en... omdat me nigeen zijn chick jasje aanhield, werd nog al ’ns ’n zweet-druppeltje van het gelaat ge veegd. Nieuws Het ECHTE nieuws is meestal erg moeilijk te vinden: veel aandacht voor «Light», u weet wel: «Er-zit-minder-in-en-het-kost- evenveel!» en «Santé» dus: «Goed-voor- lijf-en-leden». Enkele fabrikanten bode sortiment van op ouderwe maakte kaassoorten aan: E tuurlijk als de kippen bij! Tot slot: middels een uniek systeem van telefoontjes-met-beeldscherm» kon je... en kun je thans nog... kon takt opnemen met de standhouders, kijken wat ze aan te bieden hebben en afspraken maken. Omdat ik thuis zo’n apparaat heb (minitel), kon ik mijn bezoek aan die beurs zó goed ■er en de verte- voorbereiden, dat ik één dag uitspaarde! groep worden En... dat was hard nodig! 1 het groepsbe- Pariis visa-versa Wat was namelijk het geval? Een bekende wijnboer uit de stad, met wie ik een avond zou verzorgen over kaas en wijn, had mij te laat op de hoogte gesteld van een verande ring van de datum van die avond! Ik kon dus mooi van Parijs terugkomen en daags daarop weer naar de beurs! Wat ik aan tijd winst had geboekt, was door een «foutje» weer helemaal verloren gegaan! In de loop van deze en de volgende week, komen de nieuwe artikelen binnen. U bent van harte welkom! Tot volgende week. Zaterdag 29 oktober a.s. speelt in Theseus, Bredaseweg 167 de rockfor matie «Lady Godiva Operation». Aanvang van het optreden omstreeks 22.00 u. Lady Godiva Operation is een band die pas enige maanden aan het optre den is. Deze vier enthousiaste musici, afkomstig uit Dordrecht, spelen een gevarieerd,, programma uit zowel het oude als het nieuwe rockrepertoire. Bezetting van de band: bas, drums, gitaar en keyboards. looft de leic genwoordig op- gezien als v weg lang. Samenwerking Groepen moeten vaak samenwerken in plaats van elkaar te bevechten. Het beste resultaat kan worden bereikt door de verschillende groepen het ge voel te geven dat zij een gemeenschap pelijke zaak dienen. Methoden om tot effectieve samenwerking tussen groe pen te komen zijn: in een vroeg sta dium informatie uitwisselen, doelen stellen; een buitenstaander of deskun dige inschakelen. Meer informatie over communicatie, fev,- vergadertechniek en het houden van -*Js weer terugkomen, speeches staat in de publicatie: «Com- loyaal ten opzichte van municatie in uw organisatie». Een uit- “p en gevoelens van vijan- gave van de Stichting voor Juridische opzichte van de andere Adviezen (JAS). De publicatie is met ’en groep is de beste. name van belang voor degenen die re gelmatig vergaderen. De uitgave kunt u bestellen door 19,90 over te maken op giro 4749072 (of bankreknr. 566367041) t.n.v. Stichting voor Juridi- de eigen groep sche Adviezen, Lammenschansweg 54, in een overwin- 2313 DN te Leiden onder vermelding vertegenwoordigers van: «Communicatie», bestelnr. 8 en groep verliest, gaat de naam van dit blad. Binnen tien da- groep. Een ver- gen na ontvangst van uw bijdrage elkaar Men ge- wordt de uitgave aan u toegezonden. riër Florus Wijsenbeek. In de helft van de EG-landen - Bel gië, Frankrijk, Griekenland, Ierland, Luxemburg en Portugal - delen doua nen bij de verkoop van inbeslaggeno- men goederen in de winst na aftrek van verschillende rechten, belastingen en onkosten. Volgens de Commissie is dit systeem niet in tegenspraak met de Dat vermoeden werd onlangs door Europese wetten en bestaat er geen ri de Europese Commissie bevestigd in sico dat het de tot standkoming van de antwoord op een schriftelijke vraag grote markt zonder grenzen zal belem- van de Nederlandse Europarlementa- meren. Mariëlle van den Heuvel, Rutger Lommerse en Desiree Evers in de thriller Plotse ling Thuis». De laatste zondag van de maand. Dan kunt u de klok erop gelijk zetten, dat ’s middags «de Wooltown» zijn eerste dixielandklanken laat horen be ginnende rond de klok van vier uur. Een traditie van meer dan 10 jaar. Gezelligheid kent geen tijd. Daarom wordt er niet op een half uur gekeken wanneer iedereen nog gezellig aan ’t kletsen of dansen is in Herberg «Den Hemel» aan de Tilburgseweg 20 in Hilvarenbeek. Henny Smulders, zijn vrouw en de rest van de familie, zorgen voor een gastvrij onthaal. De toegang is gratis en voor opvang van uw kin dertjes wordt uitstekend gezorgd. Dus, zondagmiddag a.s. met de Wooltown Den Hemel in. Een ware catastrofe bedreigt de Europese zeeën die gedegradeerd zijn tot enorme riolen waarin de rivieren al het giftige afval lozen dat het oude con tinent in steeds grotere mate produ ceert. De grote schuldigen in dit massa le vergiftigingsproces zijn de industrie en de landbouw. De gevolgen zijn alom gekend: algenplagen en massale vis sterfte. Het Europees Parlement dat over dit onderwerp reeds verscheidene reso luties heeft aangenomen, beklaagt zich erover dat regeringen niet willen luis teren. In een nieuwe resolutie die met algemene stemmen werd aangenomen vraagt het Parlement om meer en beter onderzoek en een regeling voor het lo zen van giftig afval in rivieren en kana len. Dit laatste in overleg met derde landen die aan dezelfde zeeën grenzen. In een tweede resolutie wordt een programma ten gunste van het Mid dellandse Zeemilieu aanbevolen en wordt de Italiaanse regering gevraagd een interregionale conferentie te beleg gen over de rivier de Po en de Adriati- sche Zee. Volgens de Europarlementa- Hoe bereikt U Meubelgalleiy snel? Bij Kaatsheuvel (stoplicht Oude Molen) afslag Loonse en Drunense duinen. Afslag Waalwijk. Weg ca. 3 km volgen. Kruising (Shellstation) Putstraat Grotestraat links. In het kader van de SAK-groeps- concerten, vindt er een concert plaats op zondag 30 oktober, aanvang 12.30 u. in de «Postelse Hoeve», Dr. Deelen- laan 10 in Tilburg. Aan dit concert zulk koren hun medewerking burgs Christelijk Gei C. de Rooy. Zuid Nei te Spelers o.l.v.: Ad Vergoi nenkoor Caecilia o.l.v.: Gulick. Alle koren zullen een gevarieerd programma brengen. U bent van harte welkom om kennis te maken met drie verschillende verenigingen uit uw eigen stad. m es. In

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 15