IET 1 MoneLLo TO Henk Elsink in Schouwburg Tilburg r ■F Wallstreet crash brengt onthaal-entertainment tfS De Puppetsjouw: 3.49 1.98 2.35 1.55 2.79 2.45 1.49 0.59 1.35 7.48 2.39 1.99 ’5 ZOUAVENLAAN 77 De Nieuwe Danserije danst familiespektakel met poppentheater Muziekschool Tilburg helpt muziekschool Matagalpa Concert Harmonie orkest Conservatorium De Tijd speelt «Don Carlos» MMMMT2000 intmurgrM^ «Feestlokaal» Hollands glorie in Noorderligt «De Rozebotteltijd» LA PARISIENNE! KUNSTREIS PRAAG Datum 4-2 t.e.m. 11-2-’89 ber 1988-pagina 12 Donderdag 27oktober 1988-pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER Benefietconcert op vrijdag 28 oktober Pablo Martinez burg, toen Technisch de No Exqze Sleeze Beez w- i Centrum voor Kunst en Vormgeving NAF-NAF-100% Bylot - Biscotte - Central Park - S.O.S. - Sticker - Linea verde - Diapositive - Helena Hart Deze week houdt de Tilburgse Dans en Muziekschool een bliksemactie voor de Muziekschool in Matagalpa. Het doel van deze actie is zoveel mo gelijk oude bladmuziek, instrumenten en geld in te zamelen. >rmen uit romen, lings te Prijs* JUMBO PIUSSTRAAT 42 - TEL. 422714 u maatjes en s voor de kinc len. Even dreigt 1 naar de wereld r succes, maar nuziek- s, en instru- afhankelijk heeft, slech- n Mu- verouderd materiaal naar Kado-idee voor St. Nicolaas Had u nog geen presentje in gedachten, dan ligt bij La Parisienne een dinerbon op u te wachten. Zaterdag 29 oktober treedt de groep Wallstreet Crash op in de schouwburgzaal van Schouwburg Tilburg. Aanvang 20.15 uur. (vember treedt Teater px i het familiespektakel 01*3031118 tijen tot maximaal 80 personen. i geopend vanaf 17.00 uur. Blij zijn Nu is daar ook de show «Blij zijn» Maandag 31 oktober treedt het Ant werps toneelgezelschap De Tijd op in Schouwburgzaal van Schouwburg Tilburg met de productie «Don Car los». Aanvang 20.15 uur. wat zo enthousiast optreden zelf M vier jong .ivi. met al een herkenning en lacl ;nk Elsink op zijn p Inzameling Alle leerlingen van de muziekschool is gevraagd eens te kijken wat ze aan overtollig materiaal kunnen missen. Er zijn echter ongetwijfeld vele an dere Tilburgers die bladmuziek of in strumenten hebben waar ze niets meer mee doen. In de Tilburgse Dans- en Muziekschool, Kap. Poellplein 3, Vrijdag 28 en zaterdag 29 oktober brengt dansgroep De Nieuwe Danserije het stuk «Feestlokaal» in de studiozaal van Schouwburg Tilburg. Aanvang 20.45 uur. Vrijdag 28 oktober treedt de cabaretier Henk Elsink op met zijn show «blij zijn» in Schouwburg Tilburg. Aanvang 20.15 uur Henk Elsink is een cabaretier die verder eigenlijk geen introductie meer behoeft. Na in de jaren zestig bij het gezelschap van Wim Kan en Corrie Vonk gezeten te hebben en lange tijd een eigen radio-programma te hebben gehad, brak hij definitief door met zijn solo-programma’s. «Tot en met nu», «Theater en thuis» en «40x op herha ling» behoren tot zijn meest bekende solo-voorstellingen. De liedjes die gezongen worden zitten vol vrolijkheid maar ook ontroering en worden begeleid door vier jonge en thousiaste musici. Al met al een avond vol ontroering, herkenning en lach zo als we van Henk Elsink op zijn best gewend zijn. De show bestaat uit een mengeling van muziekvormen als pop, jazz, rock en blues. De uit zes leden bestaande heeft een unieke act samenge- waarin zang, dans en humor een rol spelen. Zij zullen onder- 1 worden door een uitgebreïde live band. Een pure live-act mderlijke klasse. INTERIEURGRIND, De stijlvolle naadloze vloerafwerking voor vrijwel ieder interieur. NIEUW NELFOTILE® Het enige verhulsbare Interieurgrind In tegelvorm. Een nederlandse primeur! 8 standaardkleuren SHOWROOM Molenstraat 77 Tel. 013-366902 5014 NC Tilburg bgg 04166-1355 bijgekomen. Een show vol conferen ces, verhalen en typetjes als de teleur gestelde restaurateur, de hondeliefheb- ber, de videotheekhouder en andere die grappig genoeg zijn om in een show van Henk Elsink voor te komen. Wallstreet Crash is een groep die sinds de laatste theatertoemee in no vember 1987 zeer actueel is door de uitverkochte zalen en juichende recen- sies van de pers. Om te begrijpen wat te het publiek en de pers zo enthousiast steund maakte, zou men het optreden zelf 10-mans I moeten meemaken. van uitzor Op donderdag 3 november zal het Harmonie-orkest van het Brabants Conservatorium een presentatiecon- cert verzorgen in Theater Noorderligt aan de Veldhovenring te Tilburg. Het concert begint om 20.15 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. Op het programma staan werken van N. Rimsky-Korsakow, G. Holst, P. Grainger, W. Walton en A. Cop land, die worden gespeeld o.l.v. vaste dirigent Jan Cober. Bundelen Omdat onze blaasmuziekcultui de hand dat het B rium veel bla In 1982 werd besloten «n potentieel te bundelen in een nisch blaasorkest. Het orkest momenteel uit 65 De LTS Westhoeve uit Tilburg heeft wat te vieren. Westhoeve werd 25 jaar geleden opgericht als de derde LTS in Tilburg, toen ook begon het Individu eel Technisch Onderwijs in deze stad. Het tweede heugelijk feit is dat de nieuwbouw haar 1ste lustrum mag vie ren. Voorwaar de moeite waard voor een feestje! Dit wordt gevierd met het populaire Hilversum 3 programma Hollands Glorie, op maandag 31 okto ber van twaalf tot twee. Diverse Ne derlandse artiesten zullen op het Noorderligt-podium verschijnen, ver der het spelletje «Toontje Hoger», danseressen en een lichtshow. provincie een grote mr kent, ligt het voor Brabants Conservato- lazers onder zijn dak heeft. J v,*n dit waardevolle symfo- bestaat 70 musici, allen ber van dit jaar wordt het Harmonie- orkest gedirigeerd door Jan Cober, do cent aan het Brabants Conservatorium in Tilburg. Binnen en buiten de pro vincie werden al verscheidene concer ten gegeven. In december zal door het Harmonie orkest van het Brabants Conservato rium een C.D. worden opgenc waarop werken van Henk Badir horen zullen zijn. >lij mee, maar het el op een gloeien- t deze actie wordt In mei jl. besloot de Tilburgse ge meenteraad een officiële stedenband aan te gaan met Matagalpa in Nicara gua. Sindsdien zijn er al verschillende projecten in Matagalpa ondersteund door Tilburgse instellingen. Er is in die plaats ook een mv“*’- school. De leerlingen van die Svuwi zijn niet in staat zelf muziek menten te kopen. Ze zijn al van wat de muziekschool daar t Maar ook dat is bar weinig of in s te staat. De Tilburgse Dans- en ziekschool heeft inmiddels veroude.w en/of overtollig materiaal naar Mata galpa gestuurd. Daar is men heel bl is de bekende druppel de plaat. Vandaar dat gehouden. «Feestlokaal» is de laatste choreo grafie van Tamara Huihnand voor De Nieuwe Danserije uit Breda. Tevens is het laatste deel van een trilogie waar aan de jonge choreografe sinds 1985 bezig is. Met «feestlokaal» neemt Ta mara Huilmand afscheid van De Nieu we Danserije om een eigen dansgroep te beginnen. Fantasie en werkelijkheid lopen in elkaar over in deze productie. In een afgelegen ruimte ontmoeten zes vrou wen elkaar: bekijken en zelf bekeken naast het Textielmuseum, kunnen ze gebracht worden. Kunnen ze niet gebracht worden? Geen nood, de spullen worden na een telefoontje opgehaald. Als er iets aan de instrumenten mankeert, is dat niet erg. Er wordt namelijk ook geld inge zameld om het materiaal in goede staat aan de muziekschool in Matagal pa te schenken. Na de vorig jaar zo succesvol verlo pen concerttoemee langs veertig Ne derlandse theaters, is de Frank Boeyen Groep terug met een compleet nieuwe show. Op het repertoire zullen de mooiste nummers staan van reeds ver schenen elpees, aangevuld met mate riaal van de nieuwe elpee die deze maand is verschenen. Zowel het decor als de belichting zijn speciaal voor de ze toemee ontworpen. «De Rozebotteltijd» is het tweede pro gramma van kleinkunstenaar Paul de Leeuw. Evenals in zijn eerste program ma «Stel moeder niet teleur» wordt een verhaal verteld. Hierin speelt de pianiste Elaine Baanders de zwangere vriendin van Paul die geen rol gegund wordt in de toekomstige opvoeding van het kind. Verder ontmoet de toe schouwer Elaine’s ouders. De moeder lijdt aan grootheidswaanzin terwijl de vader, die docent is, geen orde kan houden in de klas en vlucht in zijn hobby’s en idealen. Verder wordt Paul’s geadopteerde zusje opgevoerd, die zich staande pro beert te houden in een wereld van playback-shows en 06-lijnen. Zondag 30 oktober a.s. treedt Neder lands populairste popgroep Frank Boeyen Groep op in de schouwburgzaal van Schouwburg Tilburg. Aanvang 20.15 uur. Tijdens de voorstelling is continu een mengeling te horen van muziek (gebruikt in winkelcentra) en locatie- geluiden. Orgel- en slagwerkmuziek wordt door de disc-jockey opgezet en heeft een directe relatie met wat er ge beurt op het toneel. Herman raakt plotseling verzeild in een poppenwereld. Aanvankelijk is hij daar een nogal vreemde eend in de bijt maar de poppen aanvaarden hem al snel en hij raakt met hen bevriend. Ze worden maatjes en samen trekken ze rond om voor de kinderen te zingen en te spelen. Even dreigt Herman af te glijden naar de wereld van het gemak- Cabaretier Paul de Leeuw met m ”aar d“ h" Dinsdag 1 november a.s. treedt cabaretier Paul de Leeuw op in de schouwburg zaal van Schouwburg Tilburg met het programma «De Rozebotteltijd». Aanvang 20.15 uur. rotisserie Emmastraat 7,5038 WB Tilburg (aan ’t parkeerterrein v. Hema en C&A) 013-369333 look voor partije 1 Wij zijn ge Het Parool: «Wat was het mooi. Technisch gezien moeten de spelers duizendpoten zijn want het resultaat is groots». Woensdag 2 novt Taptoe op met L_.r- «De Puppetsjouw» in de studiozaal van Schouwburg Tilburg. Voor kinderen en grote mensen vanaf 6 jaar. Aanvang 14.30 uur. «Don Carlos» kan een «familietra gedie met universele menselijke aspec ten» of een «politiek drama over on vrijheid, dictatuur en despotisme» ge noemd worden. Het verhaal is als volgt: Koning Filips II van Spanje is getrouwd met de verloofde van zijn eigen zöon die van liefdesverdriet lang zaam wegkwijnt. De jaloerse prinses van Eboli is echter verliefd op Carlos en zint op wraak. Ook politiek gezien is de toestand een chaos. De koning verschuilt zich achter tirannen als de hertog van Alva en zelfs de markies van Posa, een per soonlijke vriend van Don Carlos, is op een bepaald moment gedwongen Car los te arresteren. In de gevangenis wordt Posa neergeschoten. Door wie? Met dit drama heeft schrijver Frie drich Schiller indertijd vorm gegeven aan de verheven idealen van de ver lichting, verpersoonlijkt in de figuur van de markies van Posa, maar ook aan de grenzen van idealen hetgeen tot uiting komt in een bittere en bloedige COÜCert FrUIlli confrontatie. Boeyen Groep worden. Het decor is suggestief. Het bevat een lange bank, opgebouwd uit losse elementen: een verhoging, een spiegelwand en een disc-jockey-tafel. Wanneer een van de zes vrouwen een berg schoenen ontdekt, verandert de situatie. Een voor een trekken de vrou wen aarzelend de schoenen aan en langzaam maar zeker ontstaat er een danspatroon waarin zij zich lekker voelen. Programma: bezichtigen van de stad (de meest markante punten) en het bezoe ken van een aantal boeiende musea zoals o.a. Nationaal Museum en Klement- Gottwald Museum. Een 8-daagse busreis onder begeleiding van Jan Hooimeijer. Reissom 850,- (toeslag 1 pers, kamer 196,-). Bij de reis zijn inbegrepen: touringcarvervoer Tilburg/Praag v.v.; hotel h.p. (dou che bad toilet); alg. reisleiding en gids; visum; entree musea; Info-bijeen- komst en afsluitingsavond; reis- en annuleringverz. Voor meer Info en aanmelding: Zouavenlaan 77, tel. 013-684333 Benefietconcert In aanwezigheid van de burgemees ter van Matagalpa wordt in de aula van de muziekschool een benefietcon cert gegeven door leerlingen en docen ten. Er treden o.a. het saxofoonense- '- ble o.l.v. Lauran van der Sanden en een modem gitaartrio met Frank Gerritsen op. Klapstuk van dit benefietconcert is het optreden van de speciaal overgeko men Nicaraguaanse beroepsgitarist en folkzanger Pablo Martinez. De toe gang voor dit concert, dat om 20.15 uur begint, is gratis. Na afloop wordt er een collecte gehouden. De Tilburgse Dans- en. Muziek school hoopt dat de zaal uitpuilt en de inzamelingsactie een succes wordt. De uitzendir voor scholierer ve! interessant en veelzijdig. Sinds septem-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 13