;st I r bh 1 26.95 13.95 I7.95 18?5 8?5 :39?5 IBM Richèll Pierson 220 jaar STOP - MET - ROKEN WEEK modestoffen en toch jong St. Nicolaascomité aktie Pasmunt van dat ïwff 80,- 60,- 50,- WFT Uitbreiding Luybregts slaapkomfort Exotische dieren en planten in de Oliemeulen NIEUW in de verhuur i ;95 Sint Nicolaas-actie De Zonnebloem ’t Sctiildepke lp Kinderboekenweek boekhandel Pillot Bijzondere onderscheiding Modelfotografie Concordiadag in Tilburg Donderdag 13 oktober 1988 - pagina 21 DE TILBURGSE KOERIER >r 1988-pagina 20 6 TOT 12 NOVEMBER in Hotel Dinkeloord te Denekamp De Stop-met-roken Hulp van de Stichting Leven en Gezondheid wordt gesubsidieerd door het Ministerie van W.V.C. De Stichting is ingeschreven bij K.V.K., Utrecht, reg.na S 180038. MLR Pierson in 1880. Het bedrijf bestaat dan al meer dan een eeuw. Pierson anno 1988 nog steeds jong. 'g- ikt Ook voor gordijnen Net iets anders AKTIE PASMUNT itocht 1901; TE KOOP: DOORZON WONING MET LIFT, VRIJ UITZICHT EN BABY’S BLIJE BOX BERGING CURSUSSEN 60.- 'h dag, 200,- borg 200,- borg 37,50 'h dag, 200,- borg Vlindermachine Huur slechts per dag '9, uf du Pape EEN WEEK IN EEN ANDERE OMGEVING, SAMEN MET ANDERE ROKERS STOPPEN MET ROKEN. Aggregaat Huur slechts per dag Bouwdroger Huur slechts per dag Trilplaat Huur slechts per dag ele ng ter gesloten topavond 65,- 'h dag, 200,- borg Dit is slechts een greep uit meer dan 150 artikelen. Doe meer met rt 74 Piusstraat 22 TILBURG-Tel. 422200 Voor meer informatie: Stichting Leven en Gezondheid stop-met-roken hulp Postbus 369 3720 AJ BILTHOVEN Telefoon 030 - 78 13 66 Kleinduimpje levert ook boxen met kleine schoonheidsfoutjes vanaf 160,- incl. verstelbare bodem en «Heksluiting igen, telde tbare Bui vel Zo VERLOREN GEVONDEN d in naturel en Ie >e R0 Sheny le-dry/manzaniila -v,. was de zaak te heeft de onlangs 70 is verdiend. nu, i katc >t het “geld in de expo- zoe- Houthandel en VertiuurMdrtff r DE MEEUW X Piusstraat 325-319-Tilburg X Tel. 013-430707 - b.g.g. 424157 baby-artikelen Koestraat 107 tel. 435344 s maandags donderdag ko< zangworkshop In het dagelijkse leven benutten we onze stem meestal ten dele. In een zangworkshop leer je je stem helemaal te benutten middels o.a. ademoefeningen en improvisaties. De workshop begint, bij voldoende deelname, vrijdag 21 oktober van 19.00-21.30 uur en bestaat uit 9 opeenvolgende vrijdagavon den. Inlichtingen Cor Schoenenboom 04255-4012. Individuele begeleiding is mogelijk. De cur sus vindt plaats aan de Enschotsestraat 250 te Tilburg. Van zaterdag 15 tot en met vrijdag 21 oktober Luybregts slaapkomfort, Piusplein 47 in Tilburg, is onlangs uitgebreid en heeft nu de beschikking over een ruime en bijzonder modem ingerichte showroom. De acco- modatie en het «produkt* van Luybregts zijn qua vormgeving en kleur volledig met elkaar in overeenstemming gebracht Opvallend is de creatieve bekleding van de wanden en het plafond. Een aantrekkelijke omgeving voor de klant om zich te oriën teren op al het aanwezige slaapcomfort Foto: Geert van Loon Leven gezondheid Hulpverlening «Vol verwachting klopt ons I weer zover het feest van Sint Ni man ingehaald in Tilburg. Hij ku... dan een rondrit door de stad. Zover de Aktie Pasmunt van het Centraal f hart...». Jawel, het duurt niet lang meer of het is zo o< Micolaas. Zondag 20 november wordt de goedheilig- inf<w komt dan aan per boot in de Piushaven en maakt sr is het nog niet. Het is echter al wel tijd voor I St Nicolaas Comité Tilburg. positieve benadering plezierige, ontspannende aktiviteiten deskundige begeleiding doordacht ontwenningsprogramma B el, aan het niet langs Het tele- Sinds 1946 organiseert de Nationale Vereniging De Zonnebloem nu al voor de 43ste keer i.s.m. K.R.O.-radio/TV onder het motto «Zon in de Schoor steen» een jaarlijkse Sint Nicolaasca- deau-actie. Als nationaal evenement ge rond het Sinterklaasfeest is deze actie mc in Nederland nauwelijks nog weg te denken. De actie is bedoeld voor lang zieken, lichamelijk gehandicapten vu hulpbehoevende ouderen en met name zij, die door hun ziekte of handicap dreigen te vereenzamen. Aan hen zou het Sint Nicolaasfeest daardoor onge- nebk merkt voorbij kunnen gaan, ook al trale omdat ze dikwijls geen familie of an- dere relaties meer hebben. De Zonnebloem hoopt dat weer vele videofilmen Gestimuleerd door voorgaande belangstel ling en succes organiseert de N.O.V.A. (Ne derlandse Organisatie Van Audiovisuele Amateurfilmers) binnenkort voor Tilburg en wijde omgeving opnieuw een basiscursus videofilmen. De cursus bestaat uit 3 avonden e doeld voor diegenen die sinds kort beschikken of over i jider is weer de filmer André Sv""" -sus wordt g tel-restaura -- 11, op. Duizend dingen achter deuren. C dinsdag 18 oktober is er één en an< achter de deur van boekhandel Pillot te doen: Op avontuur met meneertje Peertje en de Watjes. In het kader van de kinderboekenweek staat Peer de Graaf om 14.00 uur klaar bij Pillot als gids voor jong en oud. Het belooft een spannende zoektocht te worden met geheime deuren en grabbeldollen met muzikale begeleiding van Henk Koe koek (saxofoon en ukelele), Piet Maes (bas) en natuurlijk Peer de Graaf als meneertje Peertje (zang, reppen en boekezoekeboegie). Iedereen is wel kom. De actie PASMUNT vindt dit jaar plaats van zaterdag 15 oktober tot za terdag 22 oktober a.s. Tijdens die pe riode zal door vrijwillige medewerkers d.m.v. zakjes van deur tot deur gecol lecteerd gaan worden in geheel Til burg. Daar het organiserend Comité zon der subsidie elk jaar weer het Sint Ni colaas evenement mogelijk maakt, is de ACTIE PASMUNT van groot be lang. De inkomsten van de actie PAS MUNT zijn nodig voor het verzorgen van een passend geschenk (of midde len daarvoor) bij gezinnen met kinde ren die hiervoor zelf geen mogelijkhe den hebben. Ook kontaktarme bejaar den, zonder vrienden familie of ken nissen worden bezocht door leden van Afgelopen zaterdag ontving mevrouw A. Maas uit handen van wethouder P. van Hassel de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Mevrouw Maas kreeg deze onderscheiding vanwege haar verdiensten op velerlei gebied. Zo is zij al meer dan 40 jaar de drijvende kracht achter de tapijthandel de Zeeuw. Oosterse Tapijten aan de Korvelseweg 259 in Tilburg. Deze zaak is vanaf 1980 gevestigd aan de Korvelseweg, daarvoor was de zaak te vinden in de Nieuwstraat. Ook op maatschappelijk gebied heeft de onlangs 70 jaar geworden mevrouw Maas haar onderscheiding met glans verdiend. Zij is namelijk al vele jaren actief voor de Zonnebloem. Mevrouw A. Maas is nog steeds actief in de tapijtwinkel. Jan Pierson begon in 1768 als zelfstandig koopman in aardewerk, metalen, enz. Hij heeft nooit kunnen vermoeden dat 220 jaar later deze onderneming door rechtstreekse nazaten tot in de zevende generatie nog zou worden voortgezet. Dit in Nederland oudste zelfstandige familiebedrijf is, ondanks haar ouderdom, zeer bij de tijd met zijn moderne hedendaagse artikelen in de meest uitgebreide soort. bloesemtherapie Vanaf vrijdagavond 14 oktober geeft Gemme van de Griendt bij gezondheidscen trum de Stroom in de Enschotsestraat 250 een cursus van 7 avonden over de Bach- bloesemtherapie. Bach-remedies zijn uit bloesem getrokken geneesmiddelen die vooral werken op de psyche van de mens en -- ook ziektes kunnen genezen. Voor meer ....ormatie en opgave tel. 421720. zelfverdediging en incest Vrouwen therapie- en begeleidingscentrum «Lilith» en Vrouwensportschool Kwidam, organiseren een zelfverdedigingsweekend voor vrouwen met incest-ervaringen op vrij dag 28 en zaterdag 29 oktober. Doel van het weekend is inzicht en vertrouwen krijgen in je eigen kracht. In het weekend wordt gewerkt met lijfwerk en zelfverdedigingsteclmieken. Op een in spannende en speelse manier wordt gekeken waar de kracht zit en hoe je die kunt gebrui ken in situaties waarin je je bedreigd voelt. Het weekend is bedoeld voor vrouwen met incest-ervaringen, die daarvoor op een of andere manier begeleiding hebben of hebben gehad. De begeleiding tijdens het weekend is in handen van Toos van den Hurck en Kiek Boelaars. Op 28 oktober wordt bijeengekomen van 20.00 uur - 22.00 uur. Een dag later van 9.45 uur - 18.00 uur. Het weekend vindt plaats in Vrouwensport school Kwidam, IJzerstraat 1 in Tilburg. In formatie en/of aanmeldingtel. 438562 (Kwidam) of 367666 (Lilith). Bij de Gemeentepolitie Tilburg op de afdeling Surveillance Ondersteu ning is het onderstaande aan gevon den voorwerpen binnengekomen afge lopen week. Inlichtingen bij het hoofdbureau aan de Noordhoekring, tel. 013- 428911. Sleutels: 7 sleutels in zwart leren etui met label met tekst: lokaal 10 ge- schiedenis-bibliotheek; 1 sleutel, klein, aan label (postvak 27); 1 sleutel van een Opel; 3 sleutels in bruin etui met twee ritsen; 2 sleutels aan ring met plaatje; 4 sleutels aan ring en na- gelknipper; 7 sleutels in blauw etui en zwart label van Opel; 3 sleutels in bruin foudraal waarvan 1 x cylinder; grijs sleuteletui zonder sleutels maar met geld. Dieren: kleine zwarte bastaard, reu; Duitse herder, zwart-bruin, reu; labra dor, lichtbruine reu met halsband; poedel, beige, teef, met groene hals band; Mechelse herder, reu; poes. Diversen: kinderwagen, rood met witte strepen; brandblusser, Record; bril, herenmodel, Freetime metaal met de kleur blauw; fotorolletje, Fuji, 36 opnamen; plastic tas, inhoudende kle ding en schoenen; jack, spijkerjack, bord.-rood gevoerd, kindermaat; jasje, inhoudende lilakleurige blouse, maat 188; tas, linnen opdruk Bankers do it, kleding, schoenen; jas, leder zwart. Sieraden: horloge, goudkleurig, ovaal model; horloge, dames, gegra veerd, met zilverkleurige ketting; goudkleurige zegelring met inscriptie. Kijkdagen gevonden sleutels: dage lijks tussen 09.00 en 17.00 uur, behal ve op zondag. hoeven de gulle gevers geen moeite te hebben bij het uitzoeken van hun pte- sentie. Enkele keren per jaar geeft de fa. Pierson een boekje uit met een keuze uit haar collectie, ten behoeve van het Tilburgse publiek. Dit bedrijf Heuvelstraat is als het ware een sitie; gezellig om iets leuks uit te ken. Van 14 oktober tot 14 november staat als jubileumattractie een rad van avontuur in de winkel. Alle klanten, die de veertig gulden gepasseerd zijn, mogen hun geluk beproeven bij het rad zonder nieten. Zo laat Pierson zijn klanten profite ren van zijn langdurig bestaan onder het motto: Laboro Tibi ut Fidas Mihi. bij de Tilburgse Amateurfotografenvereniging Het bestuur van bovenvermelde be kende Tilburgse fotoclub wil er aan meewerken, dat jonge mensen zich nu of in de naaste toekomst ontplooien tot fotomodel. Zij kunnen bij deze fo toclub ervaring opdoen als fotomodel en daarbij tevens van de aan hen ver strekte foto’s een serie opbouwen, die bij de verdere uitwerking van hun plannen een positieve ondersteuning zal zijn. De vereniging, die dit jaar 40 jaar bestaat, heeft zowel mannelijke als vrouwelijke leden. Op de clubavond van 17 oktober a.s. organiseert het bestuur een auditie, die om 20.15 uur begint. Degenen, die serieus hierop willen ingaan, dienen zich hiervoor te melden Voskens aan zullen van Op Op zondag 16 oktober a.s. organi- ider seert muziekvereniging «Concordia» haar traditionele «Concordiadag». Plaats van handeling is ontmoe tingscentrum «De Hoorn» in Loon- op-Zand. Vanaf 13.30 uur kunnen de bezoe kers genieten van een sprankelende, afwisselende show, waaraan medewer king verleend wordt door de Egerlan- der kapel, het tamboer en trompetten korps van Concordia en diverse majo- rettengroepen van de Loonse muziek vereniging. Iedereen is welkom voor een middag muziek en dans. Concor dia zoekt overigens nog een drummer. Informatie: 04166-1460. Afgelopen dinsdag opende Richèll modestoffen in Tilburg. Een waar feest voor ieder die geïnte resseerd is in de zelfmaakmode. Ri chèll voert een uitgelezen assortiment. Echte Denim uit Amerika, fijne Franse mouseline, kostbare wol-blends uit Engeland, loden mantelstof uit Oos tenrijk, katoen uit Duitsland, enz. Naast het standaardassortiment zijn er geregeld te gekke aanbiedingen, werkelijk vèr beneden de vastgestelde verkoopprijs kan de koopster kostbare stoffen vinden. Een apart verhaal zijn de coupons. Voor de snuffelaars een waar genoe gen, kostbare jaquards, mooie terlen- ka’s, puur vlaslinnen, enz. en allemaal afgepaste stukken voor snuffelprijsjes. Coupons mogen altijd worden ge ruild. Dit is een groot voordeel. Men kan thuis het patroon er op leggen. Blijkt het er niet uit te kunnen, dan kan zonder meer worden geruild. Ook vakkundig advies is een groot gegeven bij Richèll. Renate Verhagen is zelf een enthousiast adviseuze. Juist degene die een moeilijke kleurcombi natie zoeken, hebben haar aandacht. Riohèllmodestoffen is te vinden in de Juliana van Stolberstraat 18, vlak bij de Heuvel. Zeer veel zakelijke en sociale func ties zijn door opeenvolgende eigenaars bekleed tot op de dag van vandaag. Hiervoor ontving het bedrijf veel on derscheidingen in oorkonden en me dailles. In 1943 onder meer de zilveren legpenning van de Kamer van Koop handel, in 1981 de Tilburg Trofee van de gemeente Tilburg en in hetzelfde jaar de zilveren legpenning van het K.N.O.V. afd. Tilburg. De oudste firmant, de h. Evert Pier son, wil zijn deel van de leiding lang zaamaan overgeven aan zijn zoon Mare en kan nu eindelijk tijd geven aan zijn hobby, de heemkunde. Zo zijn in de maand mei, op verzoek van de Tilburgse Koerier, wekelijks stadswandelingen door het centrum gehouden. Deze volgeboekte routes zijn bij de deelnemers zeer in de smaak gevallen. Als heemkundige verzorgt Evert ook rondleidingen in de Heikese kerk, terwijl voor groepen het eigen museum van de firma wordt openge steld. Rad van avontuur Het aloude bedrijf bruist van eigen tijdse activiteiten. Zo levert zij haar bijdrage en pousseert het servies van het jaar compleet met bestek en glas werk, zodat u deze artikelen in de Heuvelstraat kunt bewonderen. De onderneming zit al meer dan honderd jaar op dezelfde plaats in de Heuvel straat. Hier treft men ook een speciale X, kado-afdeling aan, o.a. voor bruiloften en jubilea. Er worden speciale wensen van de feestelingen uitgestald. Dan ontspanning in korvel luiten cursussen zijn er in Buurthuis Kor- ook tal van ontspannende activiteiten. is er bijvoorbeeld een tafeltennisgroep voor de jeugd. Bij deze groep kunnen jon gens en meisjes van 9 tot en met 15 jaar de grondbeginselen van het tafeltennis leren. Het tafeltennissen vindt plaats op donder dagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, dus kom je snel aanmelden. Voor kinderen die nog meer willen bewe gen, is er een volksdansgroep. Dit is een cursus van 10 lessen, die eventueel gevolgd wordt door nog eens 10 aansluitende lessen. Volksdansen vindt plaats op woensdag avond en er zijn ook hier nog verschillende plaatsen beschikbaar. Kinderen van 9 tot 14 jaar kunnen zich hiervoor opgeven bij het onderstaande adres. Voor de iets ouderen die van smullen hou den, is er in Buurthuis Korvel een fijne keu ken. De cursus is bedoeld voor fijnproevers, voor mensen die eens een nieuw of apart re cept willen uitproberen. Iedereen vanaf 16 jaar is van harte welkom, ’s Maandags van 19.00 tot 22.30 uur. Inlichtingen bij Buurthuis Korvel, Korvelplein 196 in Tilburg. Als u kunt komen, kunt u ook bellen, foonnummer is 013-683105. homeopathische hulp Bij voldoende belangstelling wordt oktober a.s. gestart met een cursus Hulp met Homeopathische middelen. Aan bod komt de verzorging van o.a. brandwon den, insectenbeten en verstuikingen. De cursus wordt op 5 woensdagavonden gege ven. Inlichtingen Ine Hilhorst, tel. 013- 56.31.33. Op zaterdag 15 oktober opent «Exo tic Terra Flora» in «De Oliemeulen» aan de Reitse Hoevenstraat haar inter nationale tentoonstelling van exotische flora en fauna voor het publiek. De ac commodatie «De Oliemeulen» werd gekocht van de gemeente Tilburg en is in een periode van 6 maanden omge bouwd en ingericht tot een permanen te expositie van reptielen, amfibieën en insecten. Deze prachtige dieren zijn te bewonderen in een voor hen zo na tuurlijk mogelijke omgeving, omgeven door allerlei planten, orchideeën en bonsaiboompjes. De openingstijden van de tentoonstelling: woensdag t/m zondag van 10.00 tot 18.00 uur. uigaan, uienen zien Hiervoor in de bovenzaal van Café V< de Heuvel. Deze avond z ieder enkele opnamen gemaakt wor den, zulks ten nadere beoordeling. Aan het begin van de avond zal e.e.a. eerst nader worden toegelicht, waarna eventuele vragen kunnen wor den beantwoord. Uiteraard kunnen ook vooral inlich- Mevrouw Maas wordt met haar onderscheiding geluk gewenst door wethouder P. tin&en worden ingewonnen bij de Se van Hassel cretaresse, mevr. J. de Bont, St. Jo- sephstraat 2 te Tilburg, tel. 421974. snier duizenden gezonde Nederlanders in de komende weken voor deze mensen een Sinterklaaspakje zullen maken. Het gaat hierbij beslist niet om een duur cadeau, maar om een aardige en nutti- °e attentie, feestelijk verpakt en zo ..logelijk voorzien van een gedichtje, een briefje of een tekening. Iedereen, van welke gezindte dan tigdurig ook, kan aan de actie meedoen. De iten en Zonnebloem vraagt slechts aan gezon de mensen: maak ook eens een pakje voor een zieke! Het Nationaal Bureau van De Zon- ïbloem in Breda wordt door 11 Cen- s Posten ondersteund. Zij verwer ken de adressen van zowel de betref fende zieken en gehandicapten, alsme de die van de gezonde mensen die een pakje willen maken. Als u tot deze laatste groep behoort, kunt u schrifte lijk contact opnemen met de Centrale Post Noord-Brabant; De Zonnebloem, Postbus 300,4880 AH Zundert. Sluit u a.u.b. ten behoeve van het antwoord een postzegel van 75 cent los bij (dus niet opplakken!). U ontvangt dan na 15 november de nodige gege vens. financieel beheer De stichting Reinaerd te Tilburg organi seert binnenkort een cursus financieel be heer voor Brabantse kleinschalige, maar ook beginnende ondernemers (m./v.). De cursus wordt gegeven op vijf achtereenvol gende woensdagavonden van 20.00 tot 22.00 uur in Tilburg in het gebouw van de Katholieke Universiteit Brabant en start op 19 oktober. Informatie en inschrijvingenStichting Reinaerd, Noordstraat 94, 5038 EK Til burg. Telefoon 013-367563. het comité. Verder is er geld nodig voor de organisatie van de intocht en rondgangen in Tilburg (sinds 1901) en voor de verzorging van diverse evene- school Kwidam, IJ menten zoals het «verrassingsfeest» van de kinderen voor Sint Nicolaas in de schouwburg bij de intocht op 20 november. U begrijpt dat het slagen van deze actie van groots belang is om ook dit jaar weer het Sint Nicolaasfeest te la ten slagen. De collectanten zijn te herkennen aan het logo van ACTIE PASMUNT De cursus bestaat uit 3 avonden en is be en hebben een legitimatiebewijs bij doeld voor diegenen die sinds kort over ap- zich. Verder is het mogelijk om giften paratuur beschikken of over aanschaf den- te storten op gironummer: 1021569 ken- Cursusleider is weer de ervaren ama- t.n.v. Centraal Sint Nicolaascomité ‘eur videofilmer André Swinnen uit Hoens- Tilburg ol e.» ieder »- der die belangstelling heeft/hebben tros», Bosscheweg 11, op de woensda;’en 30 om zich m te zetten voor deze actie nov„ 7-14 dec. a.s. van 19.30 - 22.00 uur. kunnen zich aanmelden bij: A. West- Meer informatie bij de coördinator/cursus- land, Prof. Lorentzstraat 65 te Tilburg, leider André Swinnen, Heerlerweg 2, 6433 tel. 013-431713. HS Hoensbroek. Tel. 045-217392. op 19 agen. den j

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 21