n SKI-INN 88 Buurt in, buurt uit (2) w JBffl eerringen - - alle soor- tortwielen - plaatmate- ulische ap- hogedruk- i - metaal- enz. - kom- Kiwanis Tilburg levert goede prestaties Beste warming-up voor een goede wintersportvakantie ER TER 68.- Publieks- O internationale wintersportbeurs van 20 t/m 23 oktober veiling van wintersport in Autoron Doorstarters bijeen LA PARISIENNE Ruige deurmatten Klaar terwijl U wacht ©koppelmans dz Ca t^mains, ■es si - Donderdag 13 oktober 1988-pagina 19 DE TILBURGSE KOERIER ober 1988-pagina 18|' /aarde Foto: Geert van Loon -app. incl. Radio tilblkc Een serie over vrijwilligerswerk heuvelpoort 364. tilbury tel. 368289 Licht Wijkcentrum de Rees hoeve aan de Langendijk (foto: Niek Hermans). 59,-p/m* 15," p/m2 14,'p/m1 Louis Toebosch (re.) wordt bedankt door de heer Ewoldt. exclusieve damestassen ceintuurs ghaarden jecues urs te <al 3.750,- 2.850,- Wtn St. annap Volop pat wintersj teker. Kant ien in ruime Tulfer mee raf van een rotisserie lemeen bela te» en «bh Leverbaar in elke gewenste maat en kleur 0900 3473 I I (Bedrijvenpark) 104 zeker kome Kanters. teeds jur uur uur meer vanwege ruimtegeb.vi ~“uterspeelzaal een wacht'; iderd kinderen. De speel tplein 16. tel. 430617 arkeergelegenheid weten de ge- Economische Zaken, Midden- en van Koophan- Quarles over het tl (ook wel staling'- Een overzicht van de wijnveiling met achter het spreekgestoelte veilingmeester N. Reyn. Precies valt het niet te zeggen. Maar het zijn er toch gauw zo’n drieduizend. Mensen die onbe taald actief zijn in het buurtwerk. Variërend van peuteropvang tot maaltijdverzorging voor ouderen. En van cola-disco tot volksdansen. Op initiatief van de Twern wor den hun activiteiten de komende tien weken in het zonnetje gezet Iedere vrijdagmiddag tussen 5 en 6 op Radio Tilburg. En iedere donderdag met een voorbeschou wing in deze krant Deze week: DE REESHOF De internationale winter sportbeurs SKI-INN heeft onderdak gevonden in het Autotron te Rosmalen. Tij dens de herfstvakantie, van 20 t/m 23 oktober vindt men daar alle mogelijke informa tie over wintersport. Een groot aantal verkeers bureaus uit bekende en min der bekende ski-oorden in Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk, Italië, Joegosla vië, Bulgarije, Scandinavië en Duitsland is vertegen woordigd op SKI-INN. Een echte veiling voor ieder een, waar niet diep in de beurs ge tast hoeft te worden om iets leuks te kopen. Dat wordt mogelijk ge maakt op wintersportmanifestatie SKI-INN die van 20 tot en met 23 oktober in het Autotron in Ros malen wordt georganiseerd. Geen astronomische bedragen voor Van Goghs of Picasso’s, geen selectie op wie het mee mag maken, maar wel echt en vol sfeer. Emmastraat 7,5038 WB Tilburg (aan ’t parkeerterrein v. Hema en C&A) 013-369333 Wijkcentrum Tot eind 1984 moest de Reeshof het doen zonder buurthuis. De openbare school in de Gesworen Hoek moest toen uitkomst brengen. Al snel na de ingebruikname bleek de Reeshoeve te klein voor alle activi teiten. Op de begane grond zit nu de peuterspeelzaal en de ontmoetings ruimte. Boven zijn er twee kleine ka mertjes en een zaal. In 1987 zou het buurthuis verbouwd worden. Vanwege de gemeentelijke bezuinigingen is er dat niet van gekomen. Onder meer vanwege ruimtegebrek heeft de peuterspeelzaal een wachtlijst van ruim honderd kinderen. De speel- o-theek kan niet beginnen als er geen ruimte bijkomt. En de wijkraad kan het cursusaanbod niet uitbreiden bin nen de bestaande ruimte. Eind vo”" j aar al klaagden kruisvereniging, maat schappelijk werk en opbouwwerk over het gebrek aan voorzieningen in deze «jonge» wijk. Veilingmeester Pierre van Os tade veilt zaterdagmiddag 22 ok tober vanaf twee uur ’s namid dags een breed scala artikelen die alles met wintersj hebben: mutsen, stokken, skies, jat zelfs complete reizen. Ze zijn splinternieuw en ze hebben meestal een winkelwaarde van vijfentwintig tot den guldens met enkele schieters naar men zowel de de echte grote g bliek aan bod. Sfeer Sfeer proeven is ook een vast onder deel van Ski-Inn. Folkloristische dans groepen, jodelaars en traditionele drankjes in de originele «Bierstube» zijn ook dit jaar weer present. Een dagje wintersporten in Rosmalen bete kent plezier voor het hele gezin. Voor meer informatie: Christ Door akkers, Winter en Zomer Toerisme, te lefoon 013-561806/553514, telefax 013-554237. Per openbaar vervoer is het Auto tron te bereiken per bus vanaf het Centraal Station ’s-Hertogenbosch. Het Autotron wordt aangegeven op de ANWB-richtingaanwijzers op de A2. Openingstijden: donderdag en vrijdag 20 en 21 oktober 14.00-22.00 uur. Zaterdag en zondag 22 en 23 ok tober 10.00-18.00 uur. Extra sfeermaker Televisie-persoonlijkheid Pier re van Ostade brengt ze onder de hamer om een aardig bedrag bij elkaar te brengen waarmee een jonge rheumapatiënt onder de hoede van de max Tailleurstich- ting een heerlijke wintervakantie kan ondernemen. Voor de dan op volle toeren draaiende SKI-INN betekent de veiling een extra sfeermaker tijdens een weekeinde vol aktiviteiten. Ewoldt, directeur van de bibliotheek, door de componist Louis Toebosch. Belangrijke plaats Al met al kan men stellen dat de Ki wanis Club Tilburg een service-organi- satie is die er inderdaad in slaagt zich in te zetten voor het goede doel en daar vele andere mensen bij weet te betrekken. Dat is dit weekeinde over duidelijk geworden. Dat de wijnveiling zo’n succes is geworden, ondanks de matige opkomst van het publiek bij andere activiteiten in het kader van Tilburg Wijnstad, onderstreept nog eens temeer de plaats die de veiling binnen het gehele programma verwor ven heeft: een belangrijke plaats, zeker ook gezien de goede doelen die er ieder jaar mee gediend worden. 300 partituren Ook het culinair concert, een bene- fiet-diner om fondsen te verwerven voor aankoop van bladmuziek van Brabantse componisten ten behoeve van de muziekafdeling van de Tilburg- se Openbare Bibliotheek, is een ge slaagd evenement geworden. Zo’n 250 personen zaten aan aan het diner in de Anton Pieckzaal in het Autotron in Rosmalen. Tijdens het diner werden 300 partituren van Brabantse compo nisten overhandigd aan de heer Desgevraagd dat het doel, de aanschaf van een transportbusje voor Huize Poels abso- it is gehaald. «We kunnen nog geen mededelingen doen over de exacte op brengst, maar we schatten dat die ho ger is als de opbrengst van vorig jaar.» Zoals bekend zou de opbrengst van de wijnveiling die gehouden werd tij dens Tilburg Wijnstad bestemd wor den voor de aanschaf van een trans portbusje voor Huize Poels. Volgens de heer E. Tulfer,van de Kiwanis Club Tilburg, is de wijnveiling een succes geworden. «Dit jaar was er sprake van een volwassen wijnveiling die een eigen plaats inneemt binnen de activi teiten van Tilburg Wijnstad. Er waren veel bieders en opvallend was dat be zoekers die eigenlijk zomaar even kwa men kijken, de verleiding niet konden weerstaan en meeboden. Opvallend was ook dat veel bieders verstand van zaken hadden en goed wisten wat ze deden. Jawel, de veiling is een succes geworden en volgend jaar organiseren luut de Kiwanis weer zo’n veiling. Tilburg ~‘J Wijnstad zonder deze activiteit is niet denkbaar meer», aldus de heer Tulfer. Stukje voor stukje verdwijnen de boerderijen. Waar nu nog aardappelen staan, spelen straks kinderen in een enorme zandbak. In 1981 begon de bouw van de «Gesworen Hoek». De nieuwe bewoners moes ten het aanvankelijk doen zonder winkels en zonder openbaar vervoer. Kortom: pionieren in de bush-bush. Inmiddels wonen er in de Reeshof 6.000 mensen. En als het aan de gemeente ligt worden er dat nog veel meer. Huibeven III wordt nu bouwrijp gemaakt. Nu nog onwennige namen als Heerenvelden-zuid (1989) en -noord (1991); Campenhof (1990) en Wilbrant (1994) zullen volgen. Hoge Witsie klinkt al iets vertrouwder maar staat er ook pas in 1993. De zondagdienst van de pastoor wordt in het buurthuis gehouden. En in de wijk is geen café te vinden. En nog steeds heeft de Reeshof weinig voorzieningen. Toch vinden de meeste mensen het er prima wonen. ■Ulj/fff Warme pullover ||||f met ^/^folklore- motief. Afgewerkt met lurex. g 36-46 Flannel stretch pantalon. Grijs. 40-50 58.- Sportzaken presenteren de nieuwste wintersportmode die ook te bewonde ren is in de wervelende modeshows. Lange latten in alle kleuren, soorten en maten zijn een vanzelfsprekend onder deel. Veel noviteiten, maar ook een ruime sortering in de tweedehandswin- kel waar men gebruikte materiaal en kleding kan inkopen en (laten) verko pen. Een eigen wintersportreis samenstel len kan zeker. Kant en klare pakketrei zen worden in ruime mate aangeboden door de reisorganisaties die aan de beurs deelnemen. Een aantal buson dernemingen heeft de pendelbus bij het Autotron geparkeerd zodat men het comfort van de touringcar ter plaatse kan vaststellen. Tips Automobilisten en winterkampeer- ders worden op hun wenken bediend als het gaat om praktische tips. En ouders met kleine kinderen kunnen de proef op de som nemen en de kleintjes de latten onderbinden in de Oosten rijkse «Kindergarten». Een skileraar geeft graag tekst en uitleg over de mo gelijkheden van wintersporten en skiën voor het jonge grut. De Kiwanis Club Tilburg heeft het afgelopen weekeinde twee uitstekende pres taties geleverd met de wijnveiling in de schouwburg en het culinair concert in het Autotron in Rosmalen. Door middel van beide activiteiten konden er twee projec ten geholpen worden, die van algemeen belang zijn. Dat zijn met name het project «transportbusje voor Huize Poels» en «bladmuziek van Brabantse componisten voor de Openbare Bibliotheek Tilburg». sport te maken handschoenen, icks en wie weet reizen. Ze z en ze hebt ikelwaardc i enkele honder- Èiik^le grote uit hoven. Aldus ko- koopjesjagers ah te gokkers uit het pu- Aflevering 2 van het radioprogramma «Buurt in, Buurt uit» komt recht streeks vanuit de Reeshoeve. U hoort vrijwilligers van het bestuur, de werk groep 50+de peuterspeelzaal, de speel-o-theek, de wijkkrant Info en de kinderactiviteiten. Verder interviews met nieuwe en «oude» wijkbewoners. VRIJDAGMIDDAG (14 OKTO BER) OM HALF ZES. Radio Tilburg: 105.2 FM en 92.4 FM (kabel). Volgende week: Bejaarden in de buurt. Sterker nog. Het verenigingsleven tiert er welig. Badminton, judo, korf bal, kerkkoor, gym, Jong Nederland, yoga, darts... Het is er allemaal. Al meer dan dertig verenigingen en clubs. Vijf jaar geleden werd de Wijkraad Reeshof opgericht. Hot items waren toen de aanleg van groen, speelgele- genheid voor kinderen en natuurlijk de perikelen met de stadsverwarming. Bij de ontwikkeling van Huibeven I hebben de nieuwe bewoners dankbaar gebruik gemaakt van de ervaringen van de «pioniers». Een speciale werk groep van de wijkraad volgde alle stappen op de voet. Problemen die dreigden te ontstaan met verkeersvei ligheid en parkeren konden zo worden opgelost. Het is de bedoeling dat in elk nieuw deelgebied een soortgelijke werkgroep zich zal gaan bezig houden met de woonomgeving. Intussen nam de wijkraad ook ande re initiatieven om van de Reeshof een levendige wijk te maken/ De werk- Dansen Per jaar krijgt de Reeshof er zo’n duizend inwoners bij. In 1995 zullen er 15.000 mensen wonen. Die nieuwe aanwas komt uit alle lagen van de be- /or*g volking en uit alle windstreken. Huur- aaat- ders en kopers. «Een nieuw multi-functioneel wijk centrum moet er zeker komen», vindt wijkraadvoorzitter Kanters. «Maar de wijkraad zal ook steeds meer vrijwilli gers nodig hebben om voor zoveel mensen een goede wijkopvang te bie den. En waar nodig moeten vrijwilli gers ook een scholing kunnen volgen. We denken met onze nieuwe dans avond 25+ twee vliegen in één klap te slaan. Een gezellige ontmoetingsavond voor (nieuwe) wijkbewoners levert ho pelijk ook contact op met nieuwe ac tieve wijkbewoners». Langlaufloipe Op de vide van de grote tentoonstel lingshal ligt het kunststof langlaufloipe klaar voor een ieder die het eens pro beren wil. Er is daar ook een hoek ingericht voor kinderen die het geslenter moe zijn en liever naar een leuke tekenfilm willen kijken. Ouders kunnen hun kind(eren) daar met een gerust hart achterlaten, want er is iemand die toe zicht houdt. Een drietal instanties, te meente Tilburg, afd. Econc het Regionaal Instituut Kleinbedrijf en de Kamer t del, hebben het initiatief genomen infor mele bijeenkomsten te organiseren voor jonge ondernemers, de zogeheten «door- starters». Met het organiseren van deze bijeen komsten wordt beoogd aan jonge onder nemers enerzijds praktische informatie te geven en anderzijds de gelegenheid te bie den met elkaar ideeën en ervaringen uit te wisselen. Het onderling ervaringen uit wisselen zal daarbij centraal staan. Te vens zal gepeild worden of een op te rich ten Jonge Ondernemers Sociëiteit tot de mogelijkheden behoort. Deze bijeenkomsten zijn bedoeld voor jonge ondernemers, die met name werk zaam zijn in de produktiesector, de groot handel en de zakelijke dienstverlening. Tijdens deze informele bijeenkomsten zullen gastsprekers uitgenodigd worden, die deskundig zijn op een relevant terrein. Het begrip «jong» staat voor de levens duur van de onderneming, waarvan de bovengrens op circa 5 jaar ligt. De è?rste bijeenkomst zal worden voor gezeten door mr. B.J. van Spaendonck, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Brabant en zal worden gehouden op donderdag 20 oktober a.s. in Maison du Vin, Geminiweg 9 te Tilburg, aanvang 20.00 uur. Drs. A.J.M. Driessen, wethouder Eco nomische Zaken en Werkgelegenheid van de gemeente Tilburg, zal de opening ver richten. Vervolgens zal de heer mr. T.A.M.W. Willems, verbonden aan het Advocaten kantoor Quarles Jurgens te Tilburg, spreken over het thema algemene voor waarden (ook wel aangeduid als leve- rings-, betalings- en standaardvoorwaar- den). Indien er belangstelling bestaat deze bijeenkomst bij te wonen, kunt u contact opnemen met de Kamer van Koophandel (tel. 013-654266). groep 50+ bestaat al weer een tijdje. Voor de jeugd zijn hobby-activiteiten opgezet en een cola-disco (12-16 jaar). De oppascentrale kwam van de grond. De peuterspeelzaal draait op volle toe ren. En een andere groep vrijwilligers is bezig met het opzetten van een speel-o-theek. Dit jaar biedt de wijkraad voor het eerst een gevarieerd kursuspakket aan met o.a. poppen maken, Engels en yoga. - F tyzu- Weekmenu (12 oktober t.e.m. 16 oktober) Poitrine de dinde fumée au vinaigrette d’amandes Gerookte kalkoenborst met een amandeldressing Velouté de persil avec tomates concassés Lichtgebonden peterseliesoep met stukjes tomaat Filet de saumon et aiguillettes de saumon fumé en croüte Zalmfilet met reepjes gerookte zalm in korstdeeg Glace de prunes Pruimen-ijs (Ook voor feesten en partijen 43 tot maximaal 80 personen) 9 M Kado-idee: Geef eens een dinerbon van La PansienneB Wij zijn geopend van K 17.00 uur tot 23.00 uur H Dinsdag en woensdag gesloten j Uw gastheer René van der Borghl J deelt de ■f in r’w MS I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 19