fil Gemeentepagina 89,- Subsidie woningaanpassing en verhuizing gehandicapten Toelating hogere geluidsbelasting gevraagd lilburg Gemeente Commissievergaderingen In de gemeenteraad Bouw Hinderwet vergunningen Gemeentelijk informatiecentrum Jaarprogramma 1989 Volwassenen educatie College bevordert bezoek leerkrachten aan «Brabant Perspectief» Gemeentelijke telefoonnummers M Stadspark Oude Dijk dicht in september Planvoorbereiding woonwagencentra Donderdag 8 september 1988 - pagina 7 r 1988-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Bestuurssecretarlaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 van i in Actuele folders [eprijsd ing jk is, onderwijskaart in 'renen is- Pironstraat Surge /erler 3ANS 40393 Generaal Winkelman- straat mk eiken kwaliteit wantte en 8* prijs me me Is (S m oj over straat 357a 160-40680 Wll- 1 kunnen be- reageren. De vergadering de raadzaal op c van het stadt.u,t 130, en begin* duurt tot Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Tel. 358575 ikomen, dus voor de verhul- In behandeling inning en de ihillen van be- igverlening. vergroten van jverstraat 87 (B-88-1103). kan tot 9 jt het tref- loet leer dit ver- jld bij de Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Ontwerpvergunningen Siriusstraat 55 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een inrichting voor de revisie van vliegtuigmotoren aan Tur bine Support Europe B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. uring s advi- aanpas- iie nodig anpas- >.000,- en de i gemeente i bij het Rijk. ising is lurt. 1het bouwen van een hobbyruimte bij de woning aan de Generaal Win- kelmanstraat 59 (B-88-1280). Burgemeester en Wethouders v len Gedeputeerde Staten van d< 428811 428811 429070 428811 429500 553987 420723 360000 556189 363000 329911 363000 329291 429120 428711 428770 673765 428911 354545 641911 06-11 Hoefke, Hoer en. Er zijn cur- reede jaars. De an, dus weinig i uit 24 lessen - ineens. Geen ^urger..^ verlenen v Hiertoe is 3. het veranderen en vergroten van de woning aan de Pironstraat 72 (B-88-1364). Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Onderzoek naar de behoefte van kinderopvang bij bedrijven en instellingen in Tilburg Vierde nota over de ruimtelijke ordening Raamnota homo- emancipatiebeleid Enquête paspoortproject De Kouwenberg 3 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het uitbreiden van de veehouderij met een mestsilo aan M. Brabers. Trouwlaan 88 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een inrichting ten behoeve van Party Catering aan M.J. Opdam. Stadhuis Algemene Zaken Gemeentelijk archief Milieudienst Milieuklachtennummer Waterzuivering Noord Waterzuivering Oost Stadsreiniging Afvalbegraafplaats Welzijnsdienst Sociale Dienst Sport en Recreatie burgemeester en wet- uurd naar de directeur Iburg. ivraag kan ook later een t geldt ook voor hen die /aar tegen de aanvraag Gehandicapten die hun woning moeten aanpassen, ofwel moeten verhuizen als gevolg van hun han dicap, kunnen daarvoor In veel ge vallen een vergoeding krijgen. Het t niet uit of het gaat om een u.lere woning of een huurwo- le «meldingsformulieren». Aanvra gen die te laat binnen) later dan 4 weken v zing, worden niet Ir genomen. Woningaanpassing Als blijkt dat bepaalde aanpassin gen in de woning medisch noodza kelijk zijn dan zal de gemeente bij na alle kosten vergoeden. De kos ten moeten dan wel minstens 250,- bedragen en mogen niet ho ger zijn dan 45.000,-. Als de kos ten van de aanpassingen boven de 45.000,- uit komen dan is het vaak beter om te verhuizen naar een wo ning die wel geschikt is. Aanvraagprocedure Bij Publieke Werken, Vincentius- straat 102, kan men iedere werkdag Nijverstraat 14 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een autoherstel in richting annex A.P.K.-station aan F. Es man. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Beelaers van Bloklandstraat 10 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor Transportbedrijf Jos Zebregs. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Meer informatie Mocht u meer Informatie willen over deze regelingen, dan kunt u bellen naar Publieke Werken, tele foon 428754. U kunt ook op werk dagen van 9.00 tot 12.30 uur een bezoek brengen aan Publieke Wer ken, Vincentlusstraat 102. De Kroonstraat 48 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een magazijn voor de opslag van smeerolie aan Vollenho ven Groot-Olie B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Actuele tentoonstellingen Stadsbeheerplan compacte stad Bouw tweede stadskantoor De gemeente Inbraakpreventie en van 14.00 tot 16.00 uur. Men kan het verzoek ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Commissie voor de Rekening Op maandag 12 september a.s. om 12.00 uur in het stadhuis (kamer 101) Voorzitter: Hr. van den Ende Secretaris: J. van lersel, telefoon 429177 Op de agenda o.a.: - Jaarrekening 1987 Welzijnsdienst De gemeenteraad heeft op 29-8- 1988 besloten bestemmingsplan nen voor te bereiden voor gronden aan de Sportweg en aan de Bloe- misterijstraat ten behoeve van de realisering van woonwagencentra. Het voorbereidingsbeslult treedt in werking met ingang van 8-9-1988. Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commissies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergade ren doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die In geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun Ingediende bezwaarschriften. Uitbetaling Bij aanpassingen onder 15.000,- betaalt de gemeente in één keer uit. Boven de 15.000,- wordt geduren de 20 jaar een jaarlijkse bijdrage uitgekeerd. Bij huurwoningen gaat de bijdrage vrijwel altijd recht streeks naar de verhuurder die de kosten voor de aanpassing heeft moeten maken. Er mag pas begonnen worden met de woningaanpassing als de ge meente de subsidie heeft toege kend. irovincie Noord-Brabant verzoe- i een hogere waarde voor de hoogst toelaatbare geluidsbelas ting (vanwege verkeerslawaai) vast te stellen voor het bestemmings plan «Bedrijventerrein Ringbaan Zuid». Dit verzoek heeft betrekking op de volgens genoemd ontwerp-bestem- mlngsplan mogelijke bouw van kantoren en dienstwoningen. Het ontwerp van het verzoek ligt van 9 september 1988 tot 10 okto ber 1988 ter inzage bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwikkeling (2de etage, kamer 24), Noordhoek- vrijdag 23 septembt ring 188 (ingang Vincentlusstraat)15.00 uur in de kant elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur In het Gemeentelijk Informatiecen trum ligt gedurende een maand ter Inzage het provinciaal Ontwerp Jaarprogramma Volwassenenedu catie 1989. Dit Is opgesteld door het Provinciaal Beraad Volwasse neneducatie. In dit ontwerpprogramma wordt vermeld welke projecten ter onder steuning van de volwassenenedu catie in 1989 door de Provincie Noord-Brabant zullen worden ge subsidieerd en welke aanvragen worden afgewezen. Gedurende een maand trokkenen schriftelijk re Nijverstraat 2. het veranderen en v< de woning aan de Nijvc smaakt tegen de ontwerpvergunr ater beroep instellen bij afd. voor de geschl an State tegen de definitieve vergunnint Het kopen van een huis Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Uw eigen woning weer als nieuw Huisvestingsmogelijkheden bejaarden Sen iorvakantiekrant 1988 Bouwen in Tilburg Premiekoopwoningen 1988 Homo-emancipatiebeleid Autowrakkenplan Zwemwater in Noord-Brabant Verordening verblijfsgebouwen Rechten en plichten van huurders en verhuurders Evenementenkalender Pas-65-krant Toelichting op diverse talen Koop en eigendom van een flatwoning Voorkoming misdrijven Studiefinanciering 18+ Seniorenkrant NS Wat u moet weten bij echtscheiding Wat te doen bij ontslag op staande voet Zwembadfolders Sociale Wegwijzer 25,-) Huuraanpassingen 1988 worcj| gehouden in op de eerste verdieping -*~jhuis, Stadhuisplein begint om 14.00 uur en Jt 17.30 uur. Het voorbereidingsbeslult ligt met de tekeningen met ingang van 8-9- 1988 voor iedereen ter inzage bij Publieke Werken, afdeling Stads ontwikkeling (2de etage, kamer 24), Noordhoekring 188 (ingang Vin centi usstraat) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Het besluit kan men ook inzien in het Gemeentelijk informa tiecentrum (Stadhuisplein 132) maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. van 9.00 tot 12.30 uur terecht om een aanvraag in te dienen en voor leer informatie. Allereerst zal de ledische noodzaak voor de aan passing van de woning aangetoond moeten worden. Dit gebeurt door een medische keuring bij de Gemeenschappelijke Medische Dienst. Als het gaat om een vrij klei ne aanpassing die niet meer kost dan 2.000,- dan is een keuring niet nodig. De keuringsarts i seert de gemeente over de e singen (ofwel verhuizing) di< zijn. Als het gaat om een aar sing die tussen de 1 5j 45.000,- dan moet de ook nog advies vragen I Hoe duurder dus de aanpassi hoe langer de procedure duu. Het college van burgemeester en wethouders van Tilburg stelt er prijs op dat leerkrachten uit het basison derwijs de manifestatie «Brabant Perspectief» in Den Bosch bezoe ken. Om dat te bevorderen is het college bereid de entree en de reis kosten van één leerkracht per school voor gemeenterekening te nemen. Dit staat in een brief die het college vorige week verstuurde aan besturen en directies van de basis scholen in Tilburg. 130), elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpver gunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 23 september 1988 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar te gen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuis plein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gen aanvraag kan ook later beroep stuur en de Raad var Van 9 september 1988 tot 10 okto ber 1988 kunnen schriftelijke op merkingen over het verzoek wor den ingediend bij Burgemeester en Wethouders (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Mondelinge op merkingen kunnen gemaakt wor den tijdens een openbare zitting op —“dag 23 september 1988 om uur in de kantine van Publie ke Werken (Vincentiusstraat). loeten worden gericht aan t •ze brief moet worden gestui :—|ein130, 5038 TC Tilb »aft gemaakt tegen de aanvr de ontwerpvergunning. Dit t in staat waren een bezwé Het aanvragen van de verhuiskos tenvergoeding gehandicapten moet minimaal 4 weken voor de verhuisdatum gebeuren. Daarvoor liggen bij Publieke Werken specla- Bedrljven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schrlftelljke reactie op hun Ingediende bezwaren. Commissie Openbare Orde en Veiligheid Op vrijdag 9 september a.s. (*)ln het stadhuis (oude raadzaal) Voorzitterburgemeester Secretaris G. Vinkensteyn, telefoon 429015 Op de agenda o.a.: - Rapport gemeentepolitie «Neem nou eens ’87» De vergadering vangt aan aansluitend aan de om 14.00 uur geplande vergadering van de raadscommissie algemene beleidszaken. leap, allen maakt nl< particullc ning. Verhuiskostenvergoe ding Als een gehandicapte in verband met zijn/haar handicap moet ver huizen dan kan een vergoeding aangevraagd worden. Dit kan bij Publieke Werken, Vincentiusstraat 102. Openingstijden iedere werk dag van 9.00 tot 12.30 uur. De aan- vrger moet vervolgens gekeurd worden door de Gemeenschappelijke Medische Dienst. Als blijkt dat de verhuizinp inderdaad medisch noodzakelijk dan keert de gemeente tot maxi maal 3.000,- uit. Dit gebeurt al leen op basis van rekeningen. Bij de voorbereiding van een be- prov stemmingsplan kan het nodig zijn ken een geluidsonderzoek in te stellen, naar bijvoorbeeld verkeerslawaai. Indien uit dit onderzoek blijkt dat het geluidsniveau hoger zal zijn dan een bepaalde waarde, mogen sommige bouwplannen, zoals bij woningbouw, niet worden uitge voerd. Burgemeester en Wethouders kun nen aan Gedeputeerde Staten (Pro vinciaal bestuur) in dat geval vra gen een hogere maximumwaarde vast te stellen, zodat er wel ge bouwd kan worden. Aanvraag Langestraat 42 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een café-bar-dancing door Mej. J.J. Verschure De aanvraag ligt van 9 september 1988 tot en met 8 oktober 1988 ter inza ge bij de Milieudienst In het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 9 oktober 1988 worden Ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. (Tijdens een openbare zitting op 28 september 1988 om 10.00 uur bij de Milieudienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aan vrager.) Schriftelijke bezwaren mo houders van Tilburg. Deze van de Milieudienst, Stadhuisplei Iedereen die bezwaar heeft genu bezwaar indienen tegen de om gegronde redenen niet in te dienen. In de gemeenteraadsvergadering van maandag 12 september komen ondermeer de volgende onderwer pen aan de orde - Vaststelling van de nota speer puntenbeleid etnische groepen. - De oprichting van een bij de Stichting Jeugd en Gezin onder te brengen HALT-bureau en het aan vragen van een rijksbijdrage daar voor. - Een voorstel voor het verstrekken van gemeentegarantie aan de Stichting Sportaccommodaties Re gio Tilburg. - Instandhouding van de openbare basisschool Bellinistraat 6. De vergunningen liggen van 9 september 1988 tot en met 8 oktober 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 9 oktober 1988 beroep worden inge steld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, post bus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft ge maakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij ge noemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast k“ oktober 1988 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot I fen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek mc men richten aan de voorzitter van de genoemde afdeling. Wanne zoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteh Kroon, is de vergunning geldig vanaf 9 oktober 1988. Twentestraat 6 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een aannemingsbedrijf in grond-, sloop- en straatwerk aan A. van Gasteren Beheer B.V. In de week van 5 september wordt er gewerkt in Stadspark Oude Dijk. In verband daarmee zal het park ongeveer een maand gesloten zijn. Dit is nodig omdat er een groot aantal sleuven gegraven moeten worden om de afwatering van het park te verbeteren. Bovendien moe ten de 69 populieren gekapt wor den. Deze zijn oud en versleten. Er zullen ook nog enkele dode beuken gekapt moeten worden. Het hele park wordt daarna opnieuw inge richt. Hierover zijn met de buurt in de afgelopen periode afspraken ge maakt. Op de manifestatie Brabant Per spectief presenteren zich van 9 tot en met 11 september niet alleen het Brabantse bedrijfsleven, maar ook het (lager) beroepsonderwijs. Het college gaat het er met name om dat de leerkrachten die de school verlaters adviseren over de school keuze de manifestatie bezoeken, om het «een brede kijk te geven op de mogelijkheden welke het Bra bantse bedrijfsleven en het vervolg onderwijs voor (de) kinderen biedt», zoals de brief verwoordt. In de brief wordt er verder op gewe zen dat ook de stichting onderwijs/ arbeid Midden-Brabant, een instel ling die zich mede ten doel stelt de relatie tussen het onderwijsveld en het bedrijfsleven te verbeteren aan dacht zal vragen voor Brabant Per spectief. «Het zal u niet onbekend zijn dat in diverse sectoren van het bedrijfsleven een groot tekort aan vakbekwame medewerkers met een beroepsopleiding dreigt, terwijl met name de bouw- en metaalsector goede mogelijkheden biedt aan leerlingen met een technische op leiding. Een herwaardering van het beroepsonderwijs vinden wij een goede zaak», aldus het college in de brief aan de scholen. Door een «voorbereidingsbeslult» te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een be stemmingsplan wordt gemaakt. Een voorbereidingsbeslult heeft tot doel - bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen tegen te gaan - realisering mogelijk te maken bouwplannen die zullen passen het nieuwe bestemmingsplan. Vergunningen Mascagnistraat 529 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het verkooppunt voor motorbrandstoffen aan Shell Nederland B.V. Dr. Anton Philipsweg 1 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten van een confectie-atelier aan Sonria B.V. Buro Budgetadvisering Publieke Werken Buro huursubsidie Centrale begraafplaats Politie Brandweer Sociale Werkvoorziening Alarmnummer Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 9 september 1988 tot 23 september 1988 ter In zage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecentrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverle ning. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Commissie Algemene Beleidszaken Op vrijdag 9 september a.s. om 14.00 uur In het stadhuis (oude raadzaal) Voorzitterburgemeester Secretaris A. van der Linden, telefoon 429217 Op de agenda o.a.: - Procedurevoorstel begrotingsbehandeling 1989 en meerjarenbegroting 1989- 1992. S

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7