wagenwijd open Schouwburg Tilburg zet haar deuren 'EEE 11. IEID 3?, b 399 249 idig 7 Salsa avond theaterwerkplaats CURSUSSEN IN ’88-’89 lar 1 tar ar ies l n mms ni AV-groep Den Schoui 1=1 r ri? 1 LLaT bs 1 Tilburgse dans en muziekschool ONKYO w Kamerkoor zoekt zangers jeving CULINAIR ZOMERFESTUN DEN SCHOUT Donderdag 8 september 1988 - pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER -j—- vei ins .4. Magnolia. gitaarensembles en gevorderden til burg IRNUIS De vrouwengroep Shikisha treedt op tijdens Nelson Mandela Dag. Het gitaarensemble bij een vorig optreden in de Schouwburg. specialiteitenrestaurant schouwburg ;appen 99 - Spel, spel voor gevorderden - Mime, mime voor gevorderden - Acrobatiek, koor, grime - Commedia dell arte - Vooropleidingen mime- en toneelschool Vrijdag 9 september om 20.00 uur informatie avond over de mime- en toneelschool met optre dens van studenten van beide scholen I Marktstraat 3 Stationsstraat 24 STICHTING THEATERWERKPLAATS «DE MUZE» CARRE 95 - 5017 JE TILBURG JAN VAN BEVERWIJCKSTRAAT VOORMALIG ELIZABETHZIEKENHUIS TEL. 369104 9 0 uur LéESB3 ITTif-WI ITT BOSCH ERRES Frigor ssen, con- teerd. Zo J aanwe- 3. In het irend zeer animatie- an ti er de zal nin- iie oproepen tot ’n van Mandela door Unyo -VER hneider VRP AIRÖ /nen FISK tier jdm locenten .abantse ook popmuzie ebracht, spreekt dat hij Volwas teklas w< ge pianis Zondag 11 september vindt de traditionele Open Dag van Schouw burg Tilburg plaats. Vanaf 12.30 uur zal nieuw, jong en aanstormend Nederlands cabaret-talent aantonen waarom cabaret in Nederland de laatste jaren weer zo enorm in trek is. dames-trio t uiterst hartver- aanta) medewerkers van Atelier/Theater ’t jk bij ingeschoten. De laatste maanden is er '"deling uit te voeren. Zo ontstond er een lokaal, werden mber 1988pagina 12 j tiit ons cnaanbod! brengen voor het Wur- van hun Wezen. toegangskaartje moet dan wel twee weken worden opgehaald. Extra voorstellingen waarvoor vanaf 11 september kaarten gekocht kunnen worden: zaterdag 24 september 1988: Melanie; vrijdag 30 september 1988: De Fantast (met John Kraaykamp); zaterdag 15 oktober 1988: Jasperine de Jong; zondag 19 maart 1989: Paul van Vliet; zaterdag 1 april 1989: Liesbeth List; zaterdag 8 apnl 1989: Magnolia. De betere geluidsapparatuur uit Japan Peeters Audio Video Moienstr. 142 (hk. Besterdring) Tel. 013-420397 .lofhuis, 21 uur r "A1"- Korps met «Mj mvaterstudio: Het «Ga», 22.15 uur Child», 22.30 uur het post- barst in volle hevigheid los. Open huis Die zondagmiddag zal het schouw- lurggebouw voor het publiek van ver- chillende kanten te zien zijn. In alle .«.en van de schouwburgzaal, de stu- j:--zaal, in kunstuitleen, het Filmhuis, heaterkelder, foyers en Het Kaffee kan iedereen kennis maken met thea ter. Dan komen ook de verschillende mogelijkheden van het gebouw goed naar voren. Op een informatie-markt waaraan verschillende Tilburgse en Brabantse .astellingen deelnemen, wordt het aan- Diskotheek Zino presenteert vrijdag 9 september, i.s.m. fiesta drive in show; «Salsa avond». De komende maanden zullen diverse bekende DJ.’s van radio en t.v. te gast zijn op de Heuvelring 94, maar hier over nadere aankondigingen. A.s. vrij dag viert Fiesta drive in show zijn 1-ja- rig bestaan met een gastoptreden in Zi no. Heb je de film Salsa gezien, dan heb je nu de kans om het zelf te proberen. De muziek en show wordt verzorgd door de DJ.’s: Mireille, Monty, Rupert en Tiko, deze Verzorgen dus niet alleen disco maar ook zullen diverse rap num mers op het programma staan. Zino is geopend vanaf 21.00 uur. Tevens laat de muziekschool zien -* *-:j bedoeld is voor alle leeftijden. vassenen uit de Opera/Operet- vorden afgewisseld met jeugdi- isten. bt schil., Entre-acts zalen De gehele middag zijn doorlopend dio-za door het gehele gebouw entre-acts aan de the te treffen. Zo zal toneelgroep De Voor- 1 ziening uit Groningen een aantal «Dwangvoorstellingen» presenteren. Erkende humor komt van de hand van de Argentijnse clown Leonardo Alalu en van het Canadese duo The Peabody Brothers. Diverse beginners- voetlicht. De koper-docenten (waarvan er twee in het Brabantse Orkest zitten) brengen luchtige koperkwartetten. Dat er ook popmuziek ten gehore wordt gebracht, spreekt voor de mu ziekschool vanzelf. Een workshop band laat horen dat het door les te ne men nog beter gaat. Uiteraard is er een stand waar men informatie kan krijgen, óók over de dansafdeling. Al met al een extra reden om zon dagmiddag de Schouwburg te bezoe ken. Vanaf zondag 11 september om 12.00 uur begint de losse kaartverkoop voor alle voor stellingen van seizoen 88/89. (Op 11 september is telefo nisch reserveren niet mogelijk en moeten kaarten contant be taald worden.) De volgende voorstellingen zijn extra bijgeboekt: 24 september Concert Melanie 15 oktober Jasperina de Jong met «Victoria» 8 april Magnolia 1 april Liesbeth List 19 maart Paul van Vliet Die middag zullen opvallende caba- Uit het Vlaamsche is het verrassen- retiers uit de onlangs gehouden Caba- de en curieuze gezelschap Wurre ret-marathon aantreden. Naast de in- re afkomstig. Zij krijgen steun middels zeer bekende Morsige Types, wat dikkige en lompe Twee zal ook Bert Visscher zijn nieuwe pro- Als klap op de vuurpijl zal een voor- gramma «Tango aan de Dnjepr» pre- proefje te zien zijn van de meest spec- senteren. De grootste braniemakers op taculaire produktie van dit seizoen: de het gebied van het cabaret zullen ook musical Bamum, waarin Mike Burstyn nu radicaal het publiek op keiharde lol de hoofdrol speelt. Eind november en trakteren. Deze twee cabaret-delin- begin december is deze veelbesproken quenten weten steeds publiek en pers voorstelling in schouwburg Tilburg te te provoceren. zien. Verder is het «sullige» Magnolia van de partij met hartverwarmende maar ook 1 scheurende levensliederen. De muziekkschool maakt graag ge bruik van de Open Dag aanstaande zondag 11 september in de Schouw burg om zich te presenteren. In de foyer, het café en in de expo sitieruimte naast het café zijn rmni- concertjes door leerlingen en docen ten. Daarbij komen alle genres aan bod: klassieke muziek, lichte muziek en popmuziek. Open theateravond Zaterdag 10 september staan twee gratis voorstellingen op het program ma: 21 uur: Het Stille Korps met «Mannenmanen» en om 23 uur de premièrevoorstelling «Ga» Danshuis. Voor beide voorstel reserveren gewenst. Open dag Zondag 11 september wordt er een open dag gehouden. Van 14 tot 16 uur zijn dan alle kunstenaars/docenten aanwezig voor advies en informatie over het cursusprogramma. Dat pro gramma omvat de volgende vakgebie den: tekenen/schilderen, keramis vormgeving, constructief ruimt^ vormen, textiele en modevormgeving en theater. Voor kinderen en jongeren zijn er aparte cursusgroepen. De open dag wordt besloten met een voorstelling van Theo Terra met «Zwanedons». Aanvang: 16 uur. En tree gratis (reserveren gewenst). Over de voorstelling «Zwanedons» schikt voor iedereen vanaf 4 jaar) nen we kort zijn. De gehele lande pers was laaiend enthousiast: feest van beweging, fantasie en visuele grapjes» (NRC-Handelsblad), «Zwa nedons, teder en meeslepend» (Nieuws v.d. Dag), «Theaterpoëzie waar je ook nog om kan lachen» (Het Parool). Voor alle programma-onderdelen van dit openingsweekend kunt uplaat- van het sen reserveren bij Atelier/Theater klingen is ’tHeks, Lannerstraat 1, Tilburg- Noord, 013-551171. Vrije verkoop Op zondag 11 september gaat de vrije verkoop van toegangskaarten van start. Dit seizoen is het mogelijk voor nagenoeg alle voorstellingen reeds nu toegangskaarten te kopen, ook voor speciale voorstellingen die aan het pro gramma zijn toegevoegd. Tijdens de Gemengd koor «Resonans» is een kamerkoor dat zich bezig houdt met het zingen van muziek uit allerlei tij den. Het zingt o.a. Renaissance, Ba- uur. En- rok, Beatles en moderne muziek, ist). Over Het koor staat omjer leiding van en repeteert iedere maandagavond van 20.15 uur t./m. letyke 22.15 uur in de aula van het Elisabeth- ziekenhuis. Binnenkort brengt Reso nans een programma in samenwerking met een Belgisch koor uit Ingooigem. Hiervoor zijn de koorleden hard aan het werk en hebben dringend behoefte aan bassen en tenoren. Iedere repetitie start met stemvorming en gehoortrai- ning. Eenieder die (zang) koorervaring heeft en geïnteresseerd is kan kontakt opnemen met M. Pover, tel. 355430. Op het programma van theater Noorderiigt wederom veelzijdige artiesten. Op 8 september is er om 21.00 uur een optreden van het gitaarproject Seven Slowhands. Op zondag 11 septem ber is er een Nelson Mandela Dag in het Noorderiigt, die begint om 2030 uur. Een dag eerder is er om 22 uur een Superswing. Op dinsdag 15 september tenslotte staat om 21.00 uur Livin Blues op het programma. De AV-groep is een werkgroep van het Baanlozencentrum die o.a. films, dia-series en fotoreportages maakt over maatschappelijke en sociale pro blemen. Daarnaast biedt zij hulp en ondersteuning aan werkgroepen en in stanties. Voor deze aktiviteit roept het Baanlozencentrum in Tilburg mensen op die hieraan leiding kunnen geven en/of willen meewerken aan de vorm geving van de groep. Eén van de eerste aktiviteiten zal het maken van een vi deopresentatie van het huidige Baanlo zencentrum zijn. Heeft u interesse of wilt u meer informatie, neemt u dan kontakt op met: Baanlozencentrum, Zuid-Oosterstraat 23, Tilburg, telefoon 013-362457. EN M »wctdie 1 bod van programma’s, cursussen, con- Open Dag op zondag 11 september certen en lezingen gepresenteerd. Zo kunnen kaarten alléén persoonlijk aan zal de Tilburgse Muziekschool aanwe- de kassa gekocht worden. De kassa is zig zijn met drie ensembles. In het op die dag vanaf 12.00 uur geopend. Filmhuis Tilburg zijn voortdurend zeer Telefonisch reserveren is op die dag aardige en onderhoudende animatie- niet mogelijk. Na die datum is telefo- films te zien voor jong en oud. nisch reserveren uiteraard weer moge- De middag wordt omstreeks 17.30 lijk: 013-432220. uur afgesloten. Een t binnen t Extra 11 septe worden: Voor een aantal medewerkers van Atelier/Theater ’t Heks is de vakantie er waarschijnlijk bij ingeschoten. De laatste maanden is er ontzettend hard gewerkt om een herindeling uit te voeren. Zo ontstond er een tweede theaterruimte, een nieuwe textielstudio en een nieuw tekenlokaal, werden de opslagruimtes verbeterd en de entree, de bar en het kantoor veranderd. Kortom: het gebouw heeft van bin nen een ware metamorfose ondergaan en biedt nu nog meer mogelijkheden voor een aantrekkelijk cursusprogramma. Openingsweekend «Mannenmanen» van de Belgische Dit weekend, 9-10-11 september, theatergroep Het Stille Korps is opge- wordt in ’t Heks met een feestelijk bouwd vanuit een tekst van Franz openingsprogramma het startsein ge- Kafka, «Het verlangen om een indiaan geven voor het nieuwe seizoen. Vrijdag te worden». Wim de Wulf en Rafaël 9 september beginnen de festiviteiten Troch maakten er m een regie van met een post-zomerfeest, op zaterdag Bruno Stefano een bijzonder sterke 10 september gevolgd door een open voorstelling van. theateravond en op zondag 11 septem- De dansproduktie «Ga» van het ber met een open dag. Het programma Danshuis is een première. Vorig sei- van het post-zomerfeest ziet er als zoen maakte Nora van den Eeckhout volgt uit: 20 uur ontvangst, 20.15 uur samen met Andrea Prinsen de voor- opening tentoonstelling Kees Reijnen stelling «Ga, ik wacht wel». De nieuwe - (schilderijen en tekeningen), 20.45 uur voorstelling «Ga» kan gezien worden z officiële opening van ’t Heks nieuwe als een uitdieping en aanscherping van W..W stijl door Peer de Graaf onder de titel hetzelfde thema. Voor «Ga» zocht No- RR «waslijsten» op tekst van Woody Al- ra de Danseressen Aucke Drabbe en len, 20.50 uur «CraneChild», heavy Mechtild de Groof aan. metal-muziek door Joost van Dijk en 1 Jos Hofhuis, 21 uur Theaterzaal: Het E Stille Korps met «Mannenmanen» en - Theaterstudio: Het Danshuis met werk en die bijzondere Arabische en «Ga», 22.15 uur nogmaals «Crane- Afrikaanse sferen. En uiteraard ont- Child», 22.30 uur het post-zomerfeest kennen zij hun liefde voor de jazz niet. Lisette Eibers, saxofoon; Huub Bo- gaers, cello; Piet Slooten, trompet; Rob van de Bemt, drums. Vier ervaren en goed op elkaar inge speelde muzikanten. Zaterdagavond 10 september om 22.00 u. staat op veler verzoek weder om de Trios-Dos Band op het podium van Paradox in de Willem II-str. in Tilburg. In februari van dit jaar oogst ten zij veel succes met hun buitenge wone en originele repertoire. Ook nu bestaat dat weer uit veel (nieuw) eigen Seven slowhands Seven Slowhands, een uniek gitaarprojekt. Zeven professionele gitaristen die speciaal voor dit proiekt gecomponeerde akoestische gitaarmuziek ten gehore brengen. De composities zijn van de hand van Klaas ten Holt (5 Slag 1 Wijd) die voor de uitvoe- i ring gitaristen met zeer verschillende muzi kale achtergronden benaderde. Ook de composities zijn verschillend van aard pop, jazz en alles wat daar tussenin zit. De nadruk ligt hierbij op improvisaties. Nelson Mandela dag Een dag in het teken van Nelson Mandela, de leider van het ANC die reeds jaren voor zijn strijd om politieke vrijheid in Zuid Afrika vast zit. Overdag is er traditionele Nelson Mandela- loop en ’s avonds een manifestatie in Noor deriigt met de prijsuitreiking, sprekers, een optreden van drie vrouwen met hun gasten en een swingende anti-apartheidsdans. Vanaf 20.30 uur spreekt de bekende anti- apartheidsactivist Klaas de Jonge over de huidige situatie in Zuid-Afrika. Daarna zal wethouder Timmermans vele handtekenin gen in ontvangst nemen die oproepen tot ’n motie rond de "rijlating van Mandela door de Tilburgse gemeenteraad. Livin’ Blues In het kader van de Jazz Meeting Tilburg in Noorderiigt, een optreden van één van de Nederlands meest legendariese bluesgroe- pen Livin’ Blues. Een onvervalste blues- avond met een groep die in binnen- en bui tenland bluesgeschiedenis heeft geschreven. Wij serveren een keur van zomerspeclalltelten Dagelijks 3 speciale zomermenu’s v.a. 52,50 ook tijdens de lunch geopend ons restaurant Is voorzien van airconditioning Restaurant Oranjestraat 4 - Tilburg-Centrum (tussen Paleisring en Emmastraat) Tel. 013434512 - 674394 Donderdag rustdag

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 13