Buurtbewoners St-Anna luiden de noodklok 1 Wijzigingen Kadastraal recht per 1 augustus I 15.75 (11.(1!! KI) Morgen open dag Willem II I I I I I I I I I I I I I I 8.95 13.95 ik erden 6.95 37.50 Zetduiveltje Privatisering Kadaster ondanks goede resultaten VAKANTIE- PUZZEL LFAPILS SMILE SAVE VOOR F4.- 5 halen, 4 betalen! HAPPEEN PEPFECTE FOTO’S ZOMER- U iUSSE lUX IERS - «Er komt een tijdbom in onze buurt» Van Lieshout Slachtoffer is 1988-pagina 16 s@ Verier In dit nummer: pag. 3 Oplage: 88.900 ex. Piusstraat 96 Bestemmingsplan Vastrecht jranaarle Tevergeefse moeite n- van 1 st- Een AT 20 PIJPJES Lees verder op blz. 5 kerkcentrum .00 utir new wintercollection ’88-’89 Telefoonstraat 34 (.«fel WEEKENDRECLAME: Deïïfc ‘la&dladeM'O'- Donderdag 11 augustus 1988 32e jaargang nr. 1571 Hallo jongens en meisjes Doe Het Zelf Markt ijkheidwe fabrieken 'Uitgave: De Tilburgse Koerier bv^ Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer JUURZUIVERE .S li 1988 kan overheid 2 Tilburgse Koerier Vrijdag en zaterdag BANANENSOEZEN C. 1985 liseen irmali^ inkelpand eteen le va- vach- en hoof nii 35 een had schui- ;ko- id is hele i is in recht twee i. Tilburg, tel 426245 eer- r de 'ok- gemeent van terreim centrum we men worden, niet baten. De j weinig ben i^eïkl elk de volle betalen. In de Akte feite een scheiding afhanke maa' dast het gaat deld 20 Binne Openba 1 de ont~ par- i het 'erhae- dege- het Tilburg - Tel 013-363369 Op maandag 1 augustus jl. zijn een aantal wijzigingen ingevoerd in het kadas traal recht, die voor de burger van belang kunnen zijn. De voornaamste verande ring hangt samen met wat wordt genoemd «scheiding in akte van verkoop». Ver der zijn ook een aantal tarieven verhoogd. ien en zo meteen .ier van na de en. Vol verwavu- r het is altijd een de eerste krant Daar is-ie. uit maar pag. 3 pag. 5 pag. 7 pag. 9 S;? pag. 13 pag-17 pag-17 j zijn in plafonds? een stuk gror i kochten van i daarvoor éénmt 500 gulden aan ïgeling die de —orden 1 De tarieven voor het recht op inzage zijn per 1 augustus verhoogd. Het uit eindelijk in rekening gebrachte tarief is afhankelijk van de akte die is opno- rnaakt. Een woordvoerder van het 1„ ster te Breda kon echter melden, cL* om een verhoging van gemic procent in normale gevallen. Los van de gevolgen van het Kadastraal Besluit 7 juli 1988 kan wor steld, dat het Kadaster een minder sterke band met de overheid zal k het oog op de positieve resultaten van het Kadaster komt een privatise orgaan wel in een heel speciaal daglicht te staan. Morgen, vrijdag 12 augustus, organiseert Willem II een open dag in het Gemeentelijk Stadion in Tilburg. Aan deze open dag, die duurt van 14.00 tot 20.00 uur wordt medewerking verleend door de van het week blad Voetbal International bekende Sporttoer. Na tuurlijk zal de nieuwe selectie van de Tilburgse ere-di- visionist zich morgen aan het supporterspubliek pre senteren. Wie bij het inleveren van zijn of haar fotorolletje deze bon afgeeft krijgt vier gulden korting op de prijs van het ontwikkelen en afdrukken. (Deze korting geldt éénmaal per film). Uw warme bakker Reeds meer dan 100 jaar Hoefstraat 151 Oerlesestraat 211a Voor spoedgevallen die binnen 24 uur afgewerkt worden, kan de verhoging echter oplopen tot een tarief, dat twee- of zelfs driemaal zo hoog ligt dan het vroegere tarief in vergelijkbare situa ties. het Ka alles i opmerkelijk, gezien het positieve resul taat van 215 miljoen gulden, dat het Kadaster in totaal over 1987 wist boeken. Wie doet per slot van rekenir een gezonde en winstgevende van de hand? Vanzelfsprekend ook de medewerkers van hei E kadaster zich dit -*- l dreigen hun baan te verliezen. Jvoerder merkt hiermee in l op, dat het verdwijnen van ital arbeidsplaatsen per 1 ja- vijl momenteel uit aten worden inge- rbazingwekkend is. verwachten, dat het zich zal laten horen. 292,0) p.m. 319,00 p.m. 163,00 p.m. 244,00 p.m. 319,00 p.m. 292,00 p.m. 292,00 p.m. 319,00 p.m. 292,00 p.m. 163,00 p.m. ts verschijnt In geheel Tilburg, Golrle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hllvarenbeek «orden vastge- 1 krijgen. Met isering van dit Tijdens de open dag zijn alle stadionruimtes voor het publiek geopend. Ook zullen rondleidingen wor den gegeven door oud-Willem Il-ers, die alles kunnen vertellen over de rijke historie van de club. Want Willem II was en blijft de eerste landskampioen in het Nederlandse betaald voetbal natuurlijk. Met voeten getreden «Die toezegging wordt nu met voe ten getreden door diezelfde gemeen te», zo meent een buurtbewoner die Het verhaal in St.-Anna doet denken aan ontwikkelingen begin jaren zeven tig. Diverse huisjesmelkers maakten daar toendertijd dikke winsten. Aan onderhoud van de woningen die voor beien en ook nu in het gevai .<u> het merendeel door studenten be- dans-Loos veel te laks gewet woond werden, werd door een aantal heeft voor een dubbeltje op de eigenaren nauwelijks een cent uitgege- rang willen zitten. Ach ja, ze ven. De buurt werd steeds minder aan- en deed het voorkomen alsof ze i trekkelijk. Na verloop van tijd kon de van plan was om te kopen maar huisjesmelkerij teruggedrongen wor- puntje bij paaltje kwam dan was de ge- den en mede dankzij een grootscheep se stadsvemieuwingsoperatie waar de gemeente 15 miljoen gulden in stak, werd St.-Anna een fraaie wijk waar het goed wonen was. Nog doordrongen van de huisjesmelkerij-historie deed wethouder van Hassel op 11 februari 1982 aan de buurt de toezegging dat zoveel mogelijk rekening gehouden diende te worden met een evenwichti ge bevolkingsopbouw in St.-Anna. Om die reden ook zag het college van B&W af van de bouw van meer HAT- eenheden in St.-Anna. J.J. Verhagen wordt buurtbewoners uit St. An- na een huisjesmelker ge- I noemd. Verhagen is 26 jaar en zou rechten stude- - ren aan de KUB. Hij heeft I voor zover bekend is een I zestig-tal panden in zijn bezit en met het onderhoud daarvan loopt het niet alle- 1 maal even goed. Onlangs gaf hij dat toe tegenover I het Nieuwsblad. Hij zei ondermeer «In sommige panden zijn wel problemen I maar ik kan niet alles te- B gelijk». Nagenoeg alle panden die Verhagen in de loop der jaren verworven heeft zijn gelegen binnen de ringbanen. De meeste panden verhuurt hij aan studenten. Opvallend is overigens dat Verhagen ook in de Merelstraat en de Lijsterstraat heel wat woningen in eigendom heeft. Gesprekken met buurtbewoners uit St. An na is Verhagen altijd uit de weggegaan. meente niet thuis. Neem nou Spari- dans-Loos. Die wilde het liefste aan de pand gemeente verkopen omdat men nieuw- Meu- bouw wilde aan de Ringbaan Zuid. Daarvoor had Sparidans-Loos de ge meente nodig. De gemeente zei het oude pand te willen kopen. Ideaal toch om met elkaar te onderhandelen. Naar ik heb horen zeggen werden ze bij Spa- ridans-Loos doodziek van de gemeen te. Anderhalf jaar heeft Sparidans- Loos op de gemeente gewacht. Een probleem was overigens dat de ge meente eigenlijk alleen maar het maga zijn wilde kopen en niet het winkel pand en Spandans-Loos wilde alles in eén koop kwijtraken. Nou, en toen kwam J.J. Verhagen. Naar verluidt heeft hij 425.00,- voor het hele com plex betaald. De gemeente koopt nu van hem het magazijn voor 180.000,- en Verhagen kan zijn winst tellen.» De persen draaien er rolt de eerste Koerier vs kantie van de persen. X ting wacht je want he‘ bijzonder moment de eerst in je handen te hebben. Da Ja hoor, hij ziet er goed u \yacht wat is dat daar? Daar staat KOORZITTINGEN in plaats van HOORZITTINGEN. Dat kan toch niet waar zijn, denk je nog even. De realiteit is echter onverbiddelijk: er staat wel dege lijk «koorzittingen». Het liefst wil je ter plekke door de grond zak ken,want de persen stoppen kan wel, maar kost tijd en energie en dus veel geld. Bovendien moet je dan duizenden Koeriers weggooien. Ai, ai, ai, wat een misère!!! Tan denknarsend kijk je toe hoe dikke stapels Koeriers de persen afrollen, allemaal met die stomme zetfout. Je vervloekt het zetduiveltje meer dere malen. Natuurlijk is het stomme fout, natuurlijk iemand het moeten zien. We ven het maar op het op gang men na de vakantie. Vervelenc zeker ook de wetenschap dat je I leuke tot hele onprettige reacties krijgt. En die kwamen er. Sorry beste lezers, sorry. Meer kunnen we er niet aan doen. het allemaal vanaf het eerste uur heeft meegemaakt. Hij vervolgde «De ge meente is in de gevallen van het pand van Dora van de Ven, van Rex Meu belen en ook nu in het geval van Spari dans-Loos veel te laks geweest. Ze heeft voor een dubbeltje op de eerste zitten. Ach ja, ze bood wel voorkomen alsof ze serieus -*- kopen maar als het Illustratief voor de hele gang van za ken in de wijk St.-Anna is de romp slomp rondom het bestemmingsplan. Dit plan werd in 1978 opgesteld en is tot op de dag van vandaag nog steeds niet definitief vastgesteld. Een onder deel van wat in een bestemmingsplan vastgelegd wordt is het hoofdstuk par keren. In St.-Anna is een nijpend ge brek aan parkeerruimte. Dat speelt ook bij Sparidans-Loos. Nu is het wel zo dat de gemeente op de plaats van het magazijn van plan is vijf woningen te bouwen en parkeergelegenheid te realiseren voor 21 auto’s. «Wij hebben echter het sterke vermoeden, hoewel de gemeente dat ontkent, dat die f keerplaatsen op het terrein van magazijn een voorwaarde van Ver! ge is geweest bij de verkoop aan üv meente. Dan was hij namelijk van probleem af», aldus een buurtbewoon ster. Dat' bestemmingsplan komt overi gens nu vanaf 22 augustus ter visie te liggen bij de gemeente. Als het goed is zijn er zo’n 300 bezwaarschriften in verwerkt maar zeker is dat niet. De buurtbewoonster «De Raad van Sta te heeft gezegd dat er teveel bezwaar schriften ingediend waren om er iets zinnigs mee te kunnen doen. We kun nen nu nog bezwaar maken tegen het plan wat ter visie komt te liggen en de Kroon wordt de behandelende instan tie. Uiteraard zijn we heel benieuwd naar het plan.» redactie-advertentie-aldeling en administratie N.S. Plein 14 - 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 sluitingstermijn voor advertenties en V redactie dinsdagavond 22.00 uur ^-2 zijstraat Heuvelstraat Het kan de buurt niet verweten wor den dat zij te laat de gemeente geatten deerd heeft op de mogelijke aankoop door de gemeente van het complex Sparidans-Loos. Een buurtbewoner «Eind 1986 hebben we bij de gemeente aan de bel getrokken en gezegd Spa ridans-Loos wil weg, koop dat pand We waren namelijk hevig teleurgesteld in de ontwikkelingen rondom Dora van de Ven. Geen tweede keer meer zoiets, zeiden we. Zelf hebben we te gen de gemeente gezegd wij hebben nog twee ton over, neem die van ons over om de aankoop van Sparidans- Loos deels mee te financieren. Later konden we nog een hoger bedrag aan bieden maar dat mocht weer niet van de gemeente want dat geld moest terug in de pot stadsvemieuwingsgelden. Toch had de gemeente met onze twee ton erbij mogelijkheden want er is ook een speciale gemeentelijke pot waaruit aankopen van terreinen van bedrijven die uit het centrum weg willen gefinan cierd kunnen worden. Het mocht hele maal niet baten. De gemeente toonde zich een weinig bereidwillige koper. Dat kwam Sparidans-Loos behoorlijk de keel uit. We hebben tenslotte nog geprobeerd de partijen weer bij elkaar te brengen maar wethouder van Eijke- ren wist niet wat hij daar mee aan moest. We hebben zelfs met Publieke Werken gepraat en die zagen wel mo gelijkheden in de sfeer van woonruim te voor ouderen én voor jongeren en parkeermogelijkheden. Ook financieel zagen Publieke Werken het wel zitten. Tevergeefse moeite is het allemaal ge weest.» Met Frans van Aarle Print prachtige kleuren fotos van 10 x 15 cm. En vóór 12 uur gebracht, frans dezelfde dag om 17 Uur ai klaar PerfectI 40 Jaar Korvelseweg 255, Tilburg vooruit- Broekhovenseweg 58, Tilburg Tilburg is voor de tweede keer in korte tijd doorgedwongen in de lande lijke nieuwsberichtgeving. Enkele ken geleden was hét onderwerp voordelige couponboekjes voor de 1 burgse kermis, die voortijdig wen. ingetrokken. Afgelopen weekeinde was het de maatregel van de Tilburg-) se gemeentepolitie om in de toekomst de namen én de initialen van slachtof fers van misdrijven niet meer aan de pers mee te delen. Ook de namen van de straten waar de misdrijven plaats vinden, worden door de Tilburgse po litie niet meer aan de pers meege deeld. Een en ander is door de Til burgse gemeentepolitie besloten naar aanleiding van een recente klacht van het Landelijk Bureau Slachtofferhulp aan de Raad voor de Journalistiek in zake de naamsvermelding van een vrouw uit Groningen die verkracht en vermoord werd door een tbr-patiënt op proefverlof. Het bureau is van me ning dat er niemand mee gediend was om de naam van de vrouw bekend te maken. De familie van het slachtoffer deelt die mening. De klacht moet nog behandeld worden door de Raad voor de Journalistiek. In de pers is het een goed gebruik geworden om slechts de initialen van verdachten van misdrijven te publice ren. Het Landelijk Bureau Slachtof ferhulp wil eenzelfde gedragsregel voor slachtoffers. Het Nederlands Genootschap van Hoofdredacteuren is verbolgen over het besluit van de Tilburgse politie. Het genootschap ziet er de aanzet in tot een verdergaande beperking van informatie aan de pers door politie en justitie. Als voorbeeld wordt in dit ver band genoemd de informatiestop door de politie en justitie in de zaak Heijn. Merkwaardig is de voortvarendheid van de Tilburgse politie en de vrees van het eerder genoemde genootschap voor verdergaande beperking van in formatie door politie en justitie. Waarom, zo kan men zich afvragen, heeft de Tilburgse gemeentepolitie niet de behandeling van de klacht door de Raad voor de Journalistiek afgewacht? En waarom heeft de Til burgse politie tot meer besloten dan waarom gevraagd werd? Waarom zelfs geen initialen en waarom ook geen straatnamen meer? En wat die vrees betreft van het Nederlands Genootschap van Hoofdredacteuren: als de zaak Heijn als voorbeeld geno men wordt voor een verdergaande be perking van informatie door politie en justitie aan de pers dan is dat wel een heel slecht voorbeeld. In die zaak speelden factoren die van levensbe lang waren. Nadien is openheid gege ven, zij het in eerste instantie onvolle dig. Merkwaardig is bovendien dat het genootschap voorbijgaat aan de inhoud van de vraag van het Lande lijk Bureau Slachtofferhulp. Op een ander niveau speelt echter een heel andere vraag waar tot nu toe door iedereen aan voorbij gegaan wordt. Het is de vraag naar het recht om alles te willen weten. Met andere woorden: heb ik het recht te willen weten, want daar wordt op gezin speeld, dat bijvoorbeeld een bewoner uit mijn straat omdat hij homo f elkaar werd geramd? Heb ik het r te willen weten dat een vrouw die straten verderop woont verkracht werd? Verwar ik dat recht niet met doodgewone nieuwsgierigheid en moe ten kranten aan die doodgewone nieuwsgierigheid gehoor geven? Dat iedereen het recht heeft om te weten hoe het staat met de misdaad in de stad, in het land, dat is een uitge maakte zaak. We leven immers in een democratie. Dat politie en justitie als organen die bij uitstek met deze pro blemen te maken krijgen, de plicht hebben informatie te verstrekken, is eveneens een uitgemaakte zaak. Dat slechts initialen van de verdachten én van de slachtoffers vermeld worden door die organen, dat tast het recht om te weten enerzijds en de plicht om te informeren anderzijds niet aan. Daarom: een te verregaand besluit van de T.G. en een ongenuanceerde opstelling van het N.G.H. Beide zijn nu slachtoffer van elkaar geworden. Volgende week donderdag 18 augustus om 20.00 uur wordt er in het buurthuis St.-Anna, Capucijnenstraat 78 in Tiburg, een bijeenkomst georganiseerd voor politici en buurtbewoners. Belangrijkste gespreksonderwerp zal zijn de verwikkelingen rondom het pand van voormalig eigenaar Sparidans-Loos in de Meelstraat. Sinds kort is dit pand eigendom van J.J. Verha gen. Verhagen wil het winkelpand geschikt maken voor bewoning door ongeveer 30 studenten. Voor buurtbewoners is dit een ontwikkeling die ten zeerste afgekeurd wordt. «Er komt een tijdbom in onze buurt als deze plannen doorgaan. We zijn door de gemeente aan het lijntje gehouden want die heeft altijd gezegd het pand te willen kopen. De gemeente bood voor het win kelpand en het magazijn een bedrag van 200.000,-. Dat was veel te weinig. Vervolgens heeft de gemeente een afwachtende houding aangenomen met in het achterhoofd het ideedie Sparidans komt toch wel. Sparidans-Loos is niet meer gekomen want die vond na anderhalf jaar een andere koperJ.J. Verhagen. Verhagen heeft, naar verluidt, voor het hele complex 425.000,- betaald. Deze gang van zaken heeft zich in onze buurt al eerder voorgedaan, bij het pand van Dora van de Ven. Ook toen wilde de gemeente wel kopen en ook toen was Verhagen de uiteindelijke koper. Dat pand wordt nu opgeknapt voor bewoning door studenten, er komen er ongeveer 34 in. En voor alle duidelijl hebben in de buurt absoluut niets tegen studenten. We hebben wel wat tegen grote studentenwoonfabrieken. Die tasten de struktuur van onze wijk aan. Dat willen we niet, aldus één van de buurtbewoners waar wij afgelopen dinsdag mee spraken. Willen jullie volgend jaar op vakantie in Spanje Kom dan op donderdag «de Tilburgse Koerier» voor ons bezorgen. Iedereen vanaf 15 jaar kan bellen voor diverse wijken in Tilburg en Oisterwijk. Tel. 04255-1762 De presentatie van de nieuwe selectie zal om 17.45 n 19.00 uur plaatsvinden op het geïnstalleerde wofdpodium, waarbij de spelers foto’s en handteke- ingen zullen uitdelen. Verder zal trainer-coach Piet de Visser zijn selectie om 18.00 uur op het hoofdveld onderwerpen aan een demonstratietraining. Zoals belooft: deze week de uitslag van de Tilburgse Koerier Zomervakantiepuzzel. U moest twee sleutelwoorden zien te vin den uit het kruiswoordraadsel. Die twee woorden zijn de vol gende: KLOOSTERORDE en GRONDMONSTER. Gezien het grote aantal goede inzendin gen was het allemaal niet zo moeilijk. Bovendien: heel wat mensen hebben in de vakantie aan de Koerier gedacht want de inzenders waren talrijk. En dan nu de winnaars. De eer ste prijs is gewonnen door de heer of mevrouw uit de Bartok- straat in Tilburg. Zij won een bedrag van ƒ25,-. De tweede prijs werd in de wacht gesleept door mevr. P. Leijten, woonach tig in Oisterwijk aan de Boxtel- sebaan. Die tweede prijs be draagt 20,-. De derde pnjs ten slotte, een bedrag van 15,- is gewonnen door mevr. Brands uit de Dr. van Kesselstraat in Loon op Zand. De prijswin naars hebben inmiddels bericht van ons ontvangen. Jammer voor al die inzenders die een goede oplossing hadden en niet in de prijzen vielen. Hopelijk heeft u de volgende keer meer geluk. Daarom: tot dan! nnen de diensten Kadaster en r ibare Registers zijn opzienbaren- De voornaamste wijziging die op 1 de ontwikkelingen waar te nemen. De augustus effectief is geworden, houdt diensten worden in feite in toenemen- verband met het bedrag aan vastrecht, de mate geprivatiseerd. Sinds een aan- dat betaald dient te worden bij aan- tal jaren wordt veel werk uitbesteed en koop van een onroerend goed. De be- in een periode van vier jaar zullen een treffende wijziging is wellicht het best aantal vaste medewerkers van het Ka in kaart te brengen a.d.h.v. een voor- daster hun baan verhezen. Dit alles is beeld. opmerkelijk, gezien het positieve resul taat van 215 miljoen gulden, Mensen die tot vóór 1 augustus ge- Kadaster in totaal over 1987 wist te zamenlijk een stuk grond achter hun boeken. Wie doet per slot van rekening opge- woningen kochten van de gemeente, een gezonde en winstgevende dienst et Ka- betaalden daarvoor éénmaal het be- van de hand? Vanzelfsprekend vragen 1, dat drag van 500 gulden aan vastrecht. In ook de medewerkers van het Bredase Tiid- de nieuwe regeling die deze week van kadaster zich dit af, want sommigen kracht is geworden, zal iedere afzon- van hen dreigen hun baan te verhezen, derhjke koper 500 gulden aan vast- Een woordvoerder recht moeten betalen. Kortom: kon- verband op, dat he den vijf gezamenlijke kopers voorheen een aantal arbeidspla het te betalen bedrag aan vastrecht de- nüari 1989 - terwijl len (ieder 100,-), nu zal elk de volle zendkrachten moetv. 500 gulden moeten betalen. In de Akte werkt - nogal verbazii van Verkoop is in feite een scheiding Het is dan ook te aangebracht. personeel nog van Films Romdom Hart van Brabant Cursussen Gemeentenieuws Kuituur/Amusement Uit-agenda Politieberichten Autopraat..... Parochienieuws Sport Wijnpraatje Sporttoer Verder zijn er morgen diverse andere attracties, zo als informatiestands van de jeugdafdeling, de ama- teurafdeling en de supportersvereniging van Willem II. Natuurlijk zijn er tijdens de open-dag ook sei zoenkaarten en clubartikelen te koop. Maar speciale aandacht is er voor de zgn. sporttoer, die door de Til burgse vereniging werd uitgenodigd. In het kader van dit sport- en spelfestival zullen ondermeer de vol gende attracties aanwezig zijneen Minitrikebaan, een luchtballon waarmee de bezoekers 25 meter bo ven het stadion kunnen zweven (17.00 - 19.00 uur) en specifiek voor de jeugd het boardingvoetbal. Deelnemers tot 14 jaar kunnen in teams van vier tegen elkaar uitkomen op een veld, dat 25 bij 15 me ter groot is. Voor de beste teams zijn er mooie prijzen beschikbaar. Hetzelfde geldt voor de talentenjacht die op het hoofdpodium zal plaatsvinden om 17.00 uur. Voor de talentenjacht en het boardingvoetbal kan men zich opgeven bij de administratie van Willem II 013-424381. Foto: Geert van Loon Het bewuste pand van Sparidans-Loos dat nu gekocht is door J.J. Verhagen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 1